De' distributie en het hotel-, restaurant-, café- en pensionbedrijf. PREDIKBEURTEN Radioprogramma SPORT KORFBAL De competitie-indeeling van den N.V.B. Naar het A.N.P. van den heer K. J. J. Lotsy, die in opdracht van den N.V.B. de nieuwe competitie-indeeling ontwerpt, verneemt, ia het nooit de bedoeling ge weest van den N.V.B. dat de afdeelingen der gefusieerde bonden zullen blijven be staan. De nieuwe N.V.B. is één groote bond met zijn verschillende onderafdee- Üngen. Ten aanzien van de competitie-indeeling, Welke thans wordt samengesteld, kan mo menteel worden medegedeeld, dat de oude Noordelijke K.N.V.B. af deeling geen uit breiding zal ondergaan door toevoeging van nieuwe elftallen. Geheel anders is dat natuurlijk gesteld in de andere afdeelin gen, zooals in het Oosten, het Buiden en het Westen. In den loop van deze week en de volgende week zullen verschillende besprekingen worden gehouden met de gewestelijke vertegenwoordigers waarna de heer Lotsy zijn voorstel betreffende de nieuwe indeeling aan het hoofdbestuur van den N.V.B. ter goedkeuring zal voor leggen op Zaterdag 17 Augustus a.s. Ten aanzien van de nieuwe indeeling Zelf merkte de heer Lotsy in strijd met hétgeen reeds eerder elders werd gepu bliceerd op, dat hij persoonlijk zeer veel voelt voor de instelling van een hoofdklas se, hetgeen evenwel nog niet wil zeggen, dat deze in de nieuwe competitie-indeeling reeds zal worden opgenomen. Dit is immers een aangelegenheid van het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur heeft ten aanzien hier van nog geen enkel besluit genomen, even min voor wat betreft de instelling van een gewone of 'n noodcompetitie. Het lijkt mtj aldus besloot de heer Lotsy zijn mededee» lingen bovendien praematuur om nu reeds over deze Inderdaad zeer belangrijke kwestie voor den nieuwen N.V.B. met na dere mededeelingen te komen. Wat ilt dóe is zuiver informatorisch werk om te komen tot een geheel afgerond voorstel, waarover het hoofdbestuur zich zal kun nen uitspreken. Zoo lang dit nog niet is geschied, zal men rustig moeten afwach ten. COMMUNISTEN MOETEN ZWITSERLAND VERLATEN. De Zwitsersche bondsraad heeft een aantal buitenlandsche communisten we gens illegale politieke actie het verblijf in Zwitserland ontzegd. Relletjes in Frankrijk. Het D.N.B. meldt uit Genève: Volgens een bekendmaking van den com mandeerenden generaal van het departe ment Vaucluse is het op 4 Augustus te Avignon tot botsingen gekomen tusschen de burgerbevolking en militairen. De aan leiding hiertoe was het optreden van een schildwacht bij de kazerne, die een aange schoten Algerijn wilde arresteeren. Een groot aantal burgers kwam daarop tus- schenbeide ten gunste van den Algerijn. De militaire autoriteiten hebben daarop tal rijke Franschen, alsook buitenlanders, ge arresteerd, die voor den krijgsraad zullen worden gebracht. Uit de militaire aankon diging blijkt verder, dat zich in de laatste veertien dagen een dergelijk geval reeds te Avignon heeft voorgedaan. Het mili taire bestuur heeft daarom verordend, dat alle buitenlandsche vluchtelingen de stad Avignon moeten verlaten. Het Duitsche hulpwerk in Frankrijk. Van het optreden van het Duitsche hulp werk in Frankrijk voor de uit hun woon plaatsen geëvacueerden en thans gaande weg terugkeerende Fransche en Belgische vluchtelingen, geven de volgende cijfers over den tijd van 4 Juli tot 30 Juli een beeld, In totaal zjjn in dezen tijd van nog geen twee maanden aan de vluchtelingen uitgereikt: 4232.000 brooden, 41527.000 koude maal tijden, verder 2893,000 warme maaltijden en 2732.000 porties, die door de weer macht zijn uitgedeeld. Bovendien kregen in 17706.000 gevallen vluchtelingen on dersteuning. Onderdak voor den nacht werd verleend in 164.400 gevallen. In het bezette gebied van Frankrijk staan den terugkeerenden vluchtelingen 139 distri butie posten voor melk 129 hospitaalposten, 117 zuigelingenposten, 307 hulpdienst- en 62 legerkeukens ter beschikking. WEKELIJKSCHE VLIEGDIENST AMERIKA-ENGELAND. De Engelsche vliegboot „Clare" van de „Airways Atlantic Cy" die verleden Zon dag in. New York is aangekomen, heeft den terugtocht aanvaard. Het is op speci ale wijze gekenmerkt en heeft in New York geen passagiers aan boord genomen. Naar men zegt, zullen bij de tussehen- landing in Montreal verschillende passa giers aan boord komen. Met deze vlieg boot zou een wekeliJkschen vliegdienst tusschen Engeland en Amerika begonnen worden, GROOTE LUCHTGEVECHTEN AAN DE ENGELSCHE KUST. HET DUITSCHE LEGEufeERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte Vrijdag bekend Onze motortorpedobooten hebben, zooals reeds gemeld, in den nacht van 7 op 8 Augustus een sterk beveiligd konvooi aan gevallen. Ondanks hevigen afweer door de vergezellende vijandelijke torpedojagers, alsmede door andere bewakingsvaartuigen en de sterk bewapende schepen zelf, gelukte het een tankboot van 8000 brt., een schip van 5000 br. t. en een schip van 4000 br. t. tot zinken te brengen. Een tankboot van kleinere afmeting werd in brand geschoten. Onze motortorpedobooten, keerden onge deerd terug. Op den 8en Augustus deden duikbommen werpers onder bescherming van jagers en torpedovliegtuigen een aanval op Britsche konvooien ten Zuiden van het eiland Wight, die door lucht- en zeestrijdkrachten sterk beveiligd waren. Zooals reeds bekend ge maakt, werden alleen uit een konvooi twaalf koopvaardijschepen met in totaal ongeveer 55.000 br. t. inhoud tot zinken gebracht en werden zeven andere koop vaardijschepen zwaar beschadigd. Het totale aantal van de Britsche sche pen die Donderdag door het luchtwapen tot zinken gebracht of getroffen zijn, be draagt 28. Bij Dover vernietigden onze Messer- schmitt-vliegtuigen twaalf vijandelijke sperballons. In verband'met de Duitsche luchtaanval len ontwikkelden zich groote luchtgevech ten, in welker verloop bij het eiland Wight en voor Dover in totaal 49 Britsche vlieg tuigen, waaronder 33 Spitfires, door Duit sche jagers en torpedovliegtuigen werden neergeschoten. Tien eigen toestellen gingen verloren. Twee moesten een noodlanding maken. Des nachts deden onze gevechtsvliegtui gen aanvallen op de Britsche vliegtuigin dustrie om Liverpool en Bristol, alsmede op.de havens, vliegvelden en luchtdoelstel lingen in Zuid-Engeland. Het werpen van mijnen uit vliegtuigen voor de Britsche havens kon stelselmatig worden voortgezet. In den afgeloopen nacht vlogen Britsche vliegtuigen op verscheidene plaatsen West- Duitschland binnen. Door onzen sterken afweer werd een deel der vijandelijke ma chines gedwongen terug te keeren of ver hinderd bommen uit'te gooien. Hier en daar terecht gekomen bommen richtten onbe langrijke schade aan gebouwen en lande rijen aan. Alleen in een klein plaatsje in het grensgebied wérden personen gedeerd. De luchtdoelartillerie schoot twee vijande lijke toestellen omlaag. Journalistlsche vliegtocht boven het Kanaal. AFSLUITING VERKEER GEDEELTE PAARDENSTRAAT. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor het verkeer met alle motorrijtui gen, met alle rij- of voertuigen, geen motor rijtuigen zijnde, en vee het gedeelte van de Paardenstraat, gelegen tusschen de Kalk hokstraat en de Gravenstraat zal zijn afge sloten van Maandag 12 Augustus a.s. af tot nadere aankondiging. Vlissingen, 10 Augustus 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Sécretaris, F. BISSCHOP. DISTRIBUTIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat de verbruikers van petroleum, die over een hoeveelheid van meer dan 200 Liter petroleum beschikken, welke reeds vóór 17 Juni jl. werd gekocht, verplicht zijn hiervan vóór 15 Augustus a.s. schriftelijk opgave te doen bij het Rijksbureau voor Aardolieproducten, Zeestraat 100104 te 's-Gravenhage. De opgave dient te vermel den de op den datum van opgave aanwezi ge hoeveelheid, uitgedrukt in Liters, als mede de plaats en de wijze van opslag. Het in voorraad houden en gebruiken van de hoeveelheden petroleum, waarvan inge volge het bovenstaande opgave moet wor den gedaan, is uitsluitend toegestaan, in dien hiervoor door het Rijksbureau voor Aardolieproducten vergunning is verleend. De bovenomschreven verplichtingen gel den niet voor hen, die in petroleum hande len en daarvan hun normaal bedrijf maken. Vlissingen, 10 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. SLUITING DER BADEN EN HET STOELENTERREIN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter algemeene kennis, dat de baden en het stoelenterrein aan de bad plaats dezer gemeente op last van de Duit sche autoriteiten, met ingang van heden tot nadere aankondiging gesloten zullen zijn. Vlissingen, 10 Augustus 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. BEKENDMAKING. Burg. en Weth. van Middelburg, maken bekend dat de Raad dezer gemeente in de vaca tureKögeler der Commissie van Bijstand in het beheer van Gemeentewerken c,a. heeft gekozen den heer Chr. DE BRUIN. Middelburg, 9 Augustus 1940. Burg. en Weth. voornoemd, DE BORDES, Voorzitter. J. Ph. KOENE, lo. Secretaris. Zondag 11 Augustus 1940. JAARSVELD. 414.4 M. 8.00 K.R.O. 8.30 V.P.R.O. 9.00 K.R.O. 17.00 N.C.R.V. 19.45—22.80 K.R.O. 8.00 Wij beginnen den dag. 8.30 Korte Studiodienst. 9.00 Hoogmis. 10.30 Gram. 12.45 Ber. A.N.P., gram. '1.00 Boekbespre king. 1.15 Gram. 2.00 Opera „Boris Godou- now". 3.15 Gram. 4.30 Ziekenpraatje. 4.50 Gram. 5.00 Gew. muz. 5.15 Wek. gedach- temv. (A.N.P.)5.30 Geref. Kerkd. Orgel. 7.45 Gram. 8.00 Ber. A.N.P. 8.15 Gram. 8.50 Dansm. 9.10 Gram. 10.10 Wij sluiten den dag. 10.15 Ber. A.N.P., sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. V.A.R.A.-UITZ. 7.00 Ber. Duitsch. 7.15 Ber. Engelscb. 7.30 Gram. 8.00 Ber. A.N.P., hierna Gram. 10.00 Piano. 10.30 Orgel. 11.15 Ber. En- gelsch. ll.SÓ Cello en piano. .12.00 V.A.R.A.- ork. 12.30 Ber. Duitsch. 12.45 Ber. A.N.P. 1.00 V.A.R.A.-orlc. 2.00 Ber. Duitsch. 2.15 Gram. 3.15 Ber. Engelsch. 3.30 Esmeralda. 4.00 Tuinbouwhalfuurtje. 4.30 Gram. 5.15 Wekelijksche gedachtenwisseling. (A.N.P.). 5.30 Rep. 5.50 Gram. 6.15 Ber. Engelsch. 6.30 Zang en gram. 7.00 Vragen van den dag (A.N..P). 7.15 V.A.R.A.-ork. 8.00 Ber. Duitsch. 8.15 Ber. A.N.P. 8.30 Ber. En gelsch. 8.45 Rosian-ork. 9.15 Ber. Engelsch. 9.30 Rosian-ork. 10.00 Ber. Duitsch. 10.15 Ber. A.N.P. 10.30—10.45 11.15—11.30 0.150.30 en 1.151.30 Ber. Engelsch. Maandag 12 Augustus 1940. JAARSVELD. 414,4 M. V.A.R.A.-UITZ. 8.00 Ber. A.N.P. 8.15 Gram. 10.00 V.P. R.O. Morgenwijding. 10.15 Deel. 10.40 Piano. 11.10 Deel. 11.30 Orgel en zang. 12.00 V.A.R.A.-ork. 12.45 Ber. A.N.P. 1.00 Gram. 1.15 V.A.R.A.-ork. 2.00 Viool, piano en gram. 2.40 Deel, 3.io Gram. 4.00 Esme ralda. 4.45 Voor de kinderen. 5.15 Be richten A. N. P. 5.30 De Ramblers. 6.00 Gram. 6.30 „De Golfbrekers". 6.40 Lezing. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.). 7.15 Ber. 7.20 Gram. 7.40 Causerie. 8.00 Ber. A.N.P. 8.15 V.A.R.A.-ork. en soliste. 8.45 Radiotooneel 9.15 Gev. progr. 10.15 Ber. A.N.P., sluiting. KOOTWIJK. 1875 M., N.C.R.V.-Uitz. 7.00 Ber. Duitsch. 7.15 Ber. Engelsch. 7.30 Gram. 8.00 Ber. A.N.P. 8.10 Schriftle zing en medit. 8.25 Gew. muz. 8.35 Gram. 9.45 Viool, piano en gram. 10.30 Gram. 11.15 Ber. Engelsch. 11.30 Gram.- 11.45 Zang en gram. 12.30 Ber.- Duitsch. 1.00 Quintolia en gram. 2.00 Ber.' Duitsch. 2.15 Quintolia en gram. 3.15 Ber. Engelsch. 3.30 Gram. 4.15 Jac. Stoffer's sextet en gram. 5.00 Ber. Duitsch. 5.15 Ber. A.N.P. 5.30 Jac. Stoffer's sextet en gram. 6.15 Ber. Engelsch. 6.30 Gram. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 Ber. 7.30 Rep. of muziek. 8.00 Ber. Duitsch. 8.15 Ber. A.N.P. 8.30 Ber. En gelsch. 8.45 Bel Canto. 9.15 Ber. Engelsch. 9.30 Bel Canto. 10.00 Ber. Duitsch. 10.15 Ber. A.N.P. 10.30—10.45 11.15—11.30 0.150.30 en 1.151.30 Ber. Engelsch. Losse bonnen ter beschikking van de kleine bedrijven. Voor het hotel-, restaurant-, café- en pensionbedrijf hebben wij gisteren een uitvoerige regeling gepubliceerd. Deze re geling had alleen betrekking op de groo- tere bedrijven in deze branche. Ook aan de kleinere zaken heeft de leiding van het Centraal Distributie Kantoor zijn aan dacht geschonken. Hiervoor- heeft men, door middel van de uitgifte van losse bon nen voor bepaalde levensmiddelen, een op lossing gevonden. De verstrekking van ,deze losse bonnen is evenwel aan zekere beperkingen gebonden; zoo is bepaald, dat de maximumhoeveelheid, waarvoor deze losse bonnen mogen worden uitge geven niet méér mag bedragen dan ten hoogste 75 van het verbruik in dezelf de maand van het jaar 1939. De verstrekking van losse bonneq mag in het algemeen alleen plaats vinden voor den aankoop van suiker, koffie of thee, hetgeen er op duidt, dat men voornamelijk het bezoek Van den komenden en gaanden man in de bedoelde bedrijven niet belem meren wil. Voor de overige in distributie zijnde, artikelen mogen alleen dan losse bonnen worden uitgegeven, wanneer het niet verstrekken .aanleiding zou geven tot ernstige schade voor de betrokken be drijven. Wij spraken er hierboven reeds van, dat 75 de maximumgrens voor het ver strekken van losse bonnen is. Onder de huidige omstandigheden mogen, de distri-, butieperioden in aanmerking genomen, aan niet-ingeschreveneh evenwel toch niet meer dan thans vastgesteld aantal rant soenbonnen -worden uitgereikt. Zoo mogen ten hoogste 7 rantsoenbonnen voor het aankoopen van 1 k.g. suiker worden ver strekt; 25 bopnen voor een pond kof fie of een ons thee en ten hoogste 30 bonnen voor een pond boter. Bonnen voor margarine of vetten mogen, evenmin als de groote bedrijven, niet worden uit gereikt. Al deze maxima gelden voor de perioden van één maand. Over broodbon nen wordt in de regeling niet gesproken. Deze broodbonnen mogen onder geen voor waarde meer worden verstrekt, omdat alle gasten over broodbonnen moeten beschik ken, wijl deze iederen dag geldig z\jn en wekelijks worden aangewezen naar de gel dige serie. Wanneer vreemdelingen van buiten de grenzen in een pension over nachten, dan kunnen aan deze door mid del van aanteekeningen op het paspoort o.a. losse broodbonnen worden verstrekt, voor een periode van hoogstens één week. Het is echter wel toegestaan een kleine voorraad aan te houden, teneinde de be drijven in staat te stellen om op onver wacht drukke dagen hun klanten te kun nen bedienen. De regeling van 75 van het verbruik is waarschijnlijk uitgevaar digd, omdat men van meening is, dat het aantal overnachtingen door de tijdsom standigheden beduidend is teruggeloopen, met uitzondering dan van het in logies treden van leden van de Duitscheweer macht. Niettemin zijn wij overtuigd, dat mede de bedoeling voorzit om den be drijfsleiders te noodzaken zuiniger met de verschillende artikelen te doen omgaan. De zuivere pensionhouders vallen weer onder een andere .regeling. In beginsel staat de leiding van het Centraal Distri butie Kantoor afwijzend tegenover de ver strekking van losse bonnen aan pension houders. De pensions worden immers in het algemeen bevolkt met personen, die voor langeren tijd dan 4 of 6 dagen wen- schen te verblijven. Deze gasten dienen derhalve hun geldige consumentenbonnen bij den pensionhouder in te leveren óf er voor te zorgen, dat zij zelf over de be- noodigde hoeveelheid levensmiddelen be schikken. Het is dus duidelijk, dat niet kan worden toegestaan dat geldige con sumentenbonnen van mannen, die in aji- dere plaatsen arbeid hebben gevonden, door hun gezinnen worden verbruikt. Zulk een gezin zoii hiermede over een extra- rantsoen beschikken, hetgeen tegenstrijdig aan de bedoelingen van de distributie maatregelen is. Zou zulks toch gebeuren en hoe dikwijls komt het niet voor.' dan komt daardoor óf de man óf het pension, dat gaarne zijn gasten wil hou den, in moeilijkheden met de voedselvoor ziening. Ofschoon er dus in principe geen rege ling voor de pensionhouders is vastge steld, heeft men niettemin toch gemeend een uitzondering te moeten maken voor bepaalde artikelen, waarvan het verbruik hoogst noodzakelijk is. Ten behoeve van korten tijd verblijvende gasten, de zooge naamde passanten, waaronder worden ver staan gasten, die niet langer dan 4 dagen verblijven heeft men enkele voorzieningen getroffen, omdat men heeft ingezien, dat voor zulke korte verblijven moeilijk van de gasten verwacht kan wórden, dat zij ééii of meerdere consumentenbonnen in leveren, waarmede zij dikwijls eenige weken en langer behooren toe te komen. Daarom is bepaald, dat de pension houders zich met hun nachtregister (dat is noodzakelijk) kunnen vervoegen op de distributiekantoren met het verzoek eeni ge losse bonnen in ontvangst te mogen nemen. Dit kan geschieden op de volgen de basis. Voor suiker mag ten hoogste 25 gram per logeerdag worden verstrekt; voor koffie of thee 6 gram per dag en voor boter niet meer dan 25 gram daags. In verband met deze kleine hoeveelheden is het goed den pensionhouders erop te wijzen, dat zij zich alleen dan op 't -distri butiekantoor behooren te melden, als zij 'n voldoende aantal passanten hebben gehad. Ter toelichting diene, dat de distributie kantoren over geen andere bonnen be schikken dan de normale uitgegeven en bekendgemaakte rantsoenen; dat zijn bijv. halve ponden, kilogrammen en halve on sen. Om een boterbon van een half pond in ontvangst te kunnen nemen moet de pensionhouder dus ÏO passanten vair één dag hebben gehad, of 5 passanten voor 'twee dagen, enzoovoorts. Hiermede is den belanghebbenden een duidelijke uiteenzetting gegeven aangaan de voor hen geldende voorschriften. Wan neer zich vragen opwerpen, hetgeen bij kans bfl iedere regeling het geval is, dan is het het beste zich om inlichtingen tot de plaatselijke distributiediensten te wen den. 'Een correspondent- van het Zweedsche blad „Aftonbladet". heeft gelegenheid 'ge had deel te nemen'J aan een vlucht boven 't Kanaal. Hij vatte zijn indrukken samen met de woorden: „Het kan als typisch voor de heerschappij van het Duitsche luchtwapen boven het Kanaal worden be schouwd, dat de tamelijk uitgebreide vlucht in een gewoon passagiersvliegtuig kon ge schieden". Tijdens de vlucht doken plotseling 8 zeer snelle machines op aan den gezichtseinder en toonden belangstelling voor ons trans portvliegtuig. Gedurende 'n oogenblik ont stond er nervositeit. Maar toen konden wij vaststellen, dat het Messerschmidts waren. Noch in de lucht, noch op het water kon den wij Engelschen ontdekken. Daarente gen was de kust een volslagen scheeps- kerkhof. Wij zagen o.a. hoe een Britsche kruiser een voltreffer midscheeps gekregen had van een hom van een duikbommen werper. Wij zagen verder vele torpedoboo ten, kleine jagers, kustwachtschepen en een aantal andere oorlogsschepen van ver schillende typen. De „bond voor Oost-Azlë" elscht onmiddellijke oorlogsverklaring van Japan aan Engeland. Het D.N.B. meldt uit Tokio: De „Bond voor Oost Azië" heeft gisteren een delegatie naar den eersten minister Konoye gezonden. De bond eischt de on middellijke oorlogsverklaring aan Engeland wegens de arrestatie van Japanneezen. Soortgelijke eischen werden door den bond overhandigd aan den minister van buiten landsche zaken en de belde ministers der weermacht. De afdeeling van de Rotaryclub in Sji- zoeoka, ten zuidwesten van Tokio, is ont bonden, nadat op de club aanvallen ge richt waren, waarbij zij een „broedplaats der spionnage" werd genoemd. Volgens de Hotsji Sjimboen heeft de Rotaryclub thans 47 afdeelingen, in alle groote steden van Japan, met 4000 leden. De Amerlkaansche vliegtuig- productie. Uit New York wordt gemeld: De voorzitter van de studie-commissie voor verdedigingsvraagstukken, Knudsen, heeft verklaard, dat de Amerlkaansche productie van vliegtuigen op het oogenbiik per maand 900 stuks bedraagt. In Januari van het volgende jaar hoopt men, dat de productie tot 1500 vliegtui gen gestegen zal zijn. Roemeensche studiecommissies naar Dultsehland en Italië. •Be Roemeensche regeering heeft beslo ten twee studiecommissies naar Duitsch- land en Italië te zenden. Van deze com missies zullen bekende vertegenwoordigers van het cultureele leven en talrijke vaklie den voor verschillende speciale vraagstuk ken deel uitmalven. De commissies zullen in de beide staten de cultureele en sociale instellingen bestudeeren, ZONDAG U AUGUSTUS 1940. Ned. Herv. Kerk op Wnlohcren. AAGTEKERKE 10 uur ds. J. G. Panliuise. ARNEMUIDEN i 10 en 3 uur ds. H. K, van Wingerden. DOMBURG 9.30 en 7 uur ds.F. G. H. Nicolai. GAPINGE 2 uur ds. Panhuisc. GRIJPSKERKE 10 uur ds. Van Loon 2.30 uur ds. N. Visser van Serooskerke. KLEVERSKERKE 10 uur ds. P. Fagel. KOUDEKERKE 10 uur ds. Kelder 2.30 uur -ds. Warners (Doop). MEL.1SKERKE v.m. cn nam. ds. Bakker. NIEUW- EN ST. JOOSLAND 10 uur de heer B. de Jager van Kapelle. OOST- EN WEST-SOUBURG 10 en 2 uur ds. L. C. Spijkerboer. OOSTKAPELLE: 10 uur ds. F. Don 2.30 uur leesdienst. RITTHEM vra. en nm. ds. J. Papineau Salm van Texel. ST. LAURENS 9.30 en 2 uur ds. Simoons. SEROOSKERKE 10 uur ds. N. Visser 2.30 uur ds, H. A. van Loon van Grijpskcrkc. VEERE 2 uur ds. Fagel. WBSTKAPELLE vm. leesdienst 2 uur ds. Nicolat van Domburg. 'T ZAND 10 uur ds. Warners: 2 uur ds. Dlppel, ZOUTELANDE 9.30 en 2 uur ds. W. Oosthoek. VROUWENPOLDER 2.30 uur ds. Don. Ned. Herv, Kerk op Zuid- en Noord-Beveland, BAARLAND vm. en nm. ds. Dagevos. BIEZELINGE 10 uur do lieer C. E. van Voort- huysen, theol. cand. te Nijlcerk 2.30 uur ds. H. J. Plaggemars van Hansweert. BORSSELE 10.30 uur ds. Btmjes 3 uur lees dienst. DRIEWEGEN 3 uur ds. Van Burgeler. ELLEWOUTSDIJK 10.30 uur d3. Van Willens- waard. GOES 9.30 yur ds. Stelnz (H, Doop) 6 uur ds. Zandee. 's GRAVENPOLDER 10.30 uur de heer Kraak 3 uur ds. Bunjes. HANSWEERT 9.30 en 6.30 u. ds. Plaggemara. 's HEERENHOEK Geen dienst. 's HEER ABTSKERKE 10.30 en 3 uur cand. Beneder van Amsterdam. •s HEER HENDRIKSKINDEREN 9.30 en 2 uur ds. Zandee. 's HEER ARENDSKERICE: 10 uur en 2:30 uur ds. v. d. Waa. HOEDEKENSKERKB vm. ds. Hulsbergen nm. geen dienst. YERSEKB (Geref. Kerk) vm. ds. Fostma nm. de heer Hoogerlielde. KAPELLE (in Obadja) 10 uur ds. Baarslag. KAMPERLAND .vm. en nm. ds. Tonsbeek. KATTENDIJKE 2.30 uur ds. Lammers. KATS 2 uur ds. Hansen. KLOETINGE 9.30 uur ds. Lammers van Kat- tendijke 2 uur ds. J. de Vries van Goes. KRABBENDIJKE vm. leesdienstnm. da. Baarslag. KORTGENE vm. en nm. ds. v. d. Most van Spijk. KRUINTNGEN 10 en 2,30 uur da. Mortier. NIEUWDORP vm. de heer Van der Maden nm.. ds. Hulsbergen. NISSE 10.30 uur ds. v. Burgeier van Ovezande. OUDELANDE 10.30 uur en 3 uur ds. Matzer van Blols. OVEZANDE 10.30 uur de lieer Overgauw van Goes. RILLAND10 uur ds. Hartjos nm. cand. Oorthuys. SCHORE 2.30 uur ds. Poatma. WAARDE vm. en nm. ds. Hoogenraad. WILHELMINADORP 9.30 uur dé. Korevaar 2 uur geen dienst. WEMELDINGE 10 en 2 uur ds. A. de Bruün. WOLPHAARTSDIJK vm. ds. de Vries nm. Ned. Herv. Kerk fn Zcouivseli Vlaanderen. BRESKENS 9.30 en 5.30 ds. Goudswaard. CADZAND 3 uur ds. Everts (H.Av.). GROEDE 9,30 uur ds. G. J. Derksen. HOOFDPLAAT 10.30 ds. M. R. Pliester. NIEUWVLIET 11.15 uur ds. G. J. Derksen. IJZENDIJKE 3 uur ds. G. J. Derksen. SCHOONDIJKE 10 uur ds. J. A. Swarl. ST. ANNA TERMUIDEN: 2 uur ds. Beukenhorst, SLUIS 10 uur ds. Beukenhorst. Goref. Kerken op Walcheren. ARNEMUIDEN 10 uur loesdionst 3 uur GAPINGE x 10 en 2,30 uur ds. de Graaff. GRIJPSKERKE 10 en 2.30 uur ds. Kraan. ST. LAURENS 9.30 en 2 uur cand. Swlerts. MELISKERKE 10 en 3 uur da. Vreugdenhll. OOSTKAPELLE 10 en 2.30 uur ds. Ros. SEROOSKERKE 9.30 en 2 uur ds. De Kluis, SOUBURG 9.30 en 2 uur ds. Th. H. van Andel, VEERE 9.30 en 2 uur ds. Smitt. VLISSINGEN 9.30 en 5.30 cand. M. N. de Wolf van Leidschendam. Geref. Kerken op Zuid- en Noord-Beveland. BAARLAND 10.30 en 3 uur ds. Wijngaarden. BORSSELEN 10.30 en 3 uur leesdienst. DRIEWEGEN 10.30 en 3 uur ds. van Dijk. GOES 9.30 en 5.30 uur ds. van de Vegt. 's GRAVENPOLDER vm. leesdienst nm. ds. Scheele. HEINKENSZAND 10.30 en 3 uur ds. Booy, YERSEKB vm. en nm. ds. Koster. KAPELLE 10 uur ds. Scheele 2,30 uur ds. ds. Knoppers. KRABBENDIJKE vm. en nm. Ieesdien3t. KAMPERLAND 10 en 3 uur ds. Van den Endo. KRUININGEN 10 en 2.30 uur ds. J. Kooistra, NIEUWDORP 10.30 cn 3 uur ds. Bcukema. RILLAND 10 eh 2.30 uur leesdienst. WEMELDINGE 9.30 en 2 uur leesdienst. WISSENKERKE 9.30 en 2 uur ds. Oostenbrink. WOLPHAARTSDIJK 10.30 en 3 uur ds, Hei ningen. Geref. Kerk in Zeeuwaoh-Vlaanderen. SCHOONDIJKE 10 en 3 uur ds. De Vries Jr. Christ. Geref. Kerk. VLISSINGEN 9.30 en 5 uur cand. P. M. Jonlcer van Zierikzee. MIDDELBURG (Gasthuiskerk) 10 en 6 uur ds. L. S. den Boer van Arnhem. BIEZELINGE vm. en nm. ds. Franssen. Geref. Gemeente. VLISSINGEN 9.30, 2 en 6 uur Preeklezen. MIDDELBURG (Segeerstraatkerlc) 9.30. 2 en 6 uur cand. v. d. Woestijne van Rotterdam. WESTKAPELLE 9.30, 2 en 6 uur ds. A. Visser van Aagtekerke. KRABBENDIJKE 10, 2.30 en 6.30 uur ds. J. van den Berg. BIEZELINGE vm. en nm. leesdienst. GOES 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst. 's GRAVENPOLDER 10, 2.30 en 6.30 uur Lees dienst. HOEDEKENSKERKB 9.30, 2 en 5 u. lees dienst YERSEKE vm., nm. en av.. as. v. Stuyven- berg. WEMELDINGE 10, 2 en 6 uur leesdienst Evang. Luth. Kerk. MIDDELBURG (Luth. kerk) 10 uur ds. C. F. Nolte „Zonnelicht omscheen Hem". VLISSINGEN av. 7.30—S.30 uur ds. C. F. Nolte (Avondstilte). Vrifo Evang. Kerk. QOES 9.30 en 6 uur ds. v. d. Vis. BATH 10 en 2.30 uur de heer Verboom. YERSEKB vm, en nm. ds. Mooy. WEMELDINGE 10 en 2.30 uur ds. WergeS. Doopsgezinde Gomeonto. VLISSINGEN 10 uur Mevr. da. A. J. Meerdink - —van den Ban van Amsterdam. MIDDELBURG av. 7 uur de heer A'. J. SnaaUer van Rotterdam. GOES 10.15 uur de heer A. J. Snnaijer van Rot terdam. AARDENBURG Geen dienst. Ned. Herv. Kerk (Goref. Bond). MIDDELBURG (Luthersche Kerk) 2 en 6 uur de heer A. Romijn van Vlaardingen. Wa3lscho Gomeonto. MIDDELBURG Geen dienst. Ond-Geref. Kerk, COLIJNSPLAAT 10.30 en. 7 uur ds. Kraaycveld, Leger des HoiLs. VLISSINGEN 7.30 Bidstond en 10 uur Heili- gingssumenkomst 7.30 uur Verlossingssa menkomst. Leider kapt. Hoevers. MIDDELBURG: Vm. 10 uur Heiliging-, nm. 7.30 uur Verlossingssamenltomst. Leider: Adjudant G. Kooistra. GOBS 7-30 uur Bidstond 10 uur Hoillgings-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7