STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes OPBOUW Man's Geschenkenhuis De heer H. P. Staal verlaat het distributiebedrijf. Aan den heer H. P. Staal hebben B. en W. overeenkomstig diens verzoek in gaande 15 September eervol ontslag ver leend als directeur van het Distributie bedrijf kring Middelburg met dankbetui ging voor de vele terzake door hen ver richte werkzaamheden. Dit zoo, tn deze drukke tijden ook op het gebied van de distributie, onverwachte heengaan van den man, aan wien Middel burg ten-tweede maal de zorg voor de dis tributie van levensmiddelen en andere artikelen, die daarvoor in aanmerking komen, had toevertrouwd, was voor ons aanleiding den heer Staal te vragen om een onderhoud, wat als altijd welwillend werd toegestaan. Bij het vraaggesprek, dat zich ontspon, bleken wjj ons juist te hebben herinnerd, dat de heer Staal begon September 1918 -de juiste datum was 2 September in Middelburg in dienst trad als hoofd van het distributiebedrijf en als opvolger van dr. L. J. A. van der Harst. De heer Staal, die aanvankelijk scheeps makelaar was, was tijdens de eerste jaren van den vorigen wereldoorlog gemobiliseerd bij de wielrijders en kwam als zoodanig naar Walcheren. Het was hier, dat hij werd afgekeurd en daar de scheepvaart en wat er aan vast zit geen werk meer gaf, kwam de heer Staal in 1916 bij den distributiedienst te Muntendam en deed zoo zijn intrede in de- ambtenaarswereld. In 1918 verwisselde hij de provincie Groningen voor Zeeland en gaf daar blijk een goede kracht te zijn. Hij was nog geen drie maanden in dienst, toen de strijdende legers het vechten staakten en eind 1919 liep het distributiewerk ten einde. De heer Staal had zich intusschen ook bewogen in andere sociale richting en zoo werd hij leider van het woningbureau en van den werkloosheidszorg, totdat hij in 1931 benoemd werd tot directeur van de gemeentelijke later ook van de dis trictsarbeidsbeurs en van den werkloos» heidsdienst. Het is deze ook op het gebied van sociale zaken, zijn hoofdbetrekking dus, die zich steeds uitbreidt en dit is de oorzaak dat hij besluiten moest, zijn tweede betrekking, die bij de distributie aan anderen over te laten. Het is hier niet het oogenblik stil te staan bij hetgeen de heer Staal pz'esteert bjj den dienst der Arbeidsbemiddeling, want dit werk zal hij in nog grooteren omvang gaan voortzetten, doch wel willen wij even stilstaan bij zijn arbeid voor de levensmiddelenvooj'ziening, welke taak hij half Augustus 1939 weder begon voor te bereiden, toen hij ingegaan was op het verzoek van B. en W., om zijn ervaring uit de jaren 19161919 ter beschikking te stellen en de leiding voor de tweede maal op zich te nemen. Het was ons door eigen aanschouwing reeds meermalen gebleken, dat de heer Staal ten opzichte van een goeden gang van zaken bij het distributiebedrijf de rechte man op de rechte plaats is. Hij weet door het nemen van goede maatregelen, het uitgeven van stamkaar ten, bonboekjes en wat dies meer zijn, te zorgen, dat die uitgifte vlug en zoo juist mogelijk verloopt, wat ook in deze dagen met de textielkaarten weer het geval is. Maar er gebeurt op het distributiebu reau zooveel meer, dat niet onder het oog van het groote publiek komt en dan denken wij aan het onderhandelen met de winkeliers, met de grossiers en met alle andere zakenlieden, die bij de distri butie betrokken zijn. Dat het daarbij wel eens komt, tot kleine meeningsverschillen, is te begrijpen, maar vast staat, dat bijna alle betrokkenen de wijze van werken van den heer Staal ten zeerste waardee- ren. In de periode 19181919, toen de ge meente als het ware grossier was, kwam het koopmanstalent dat van den ambte naar ten goede. Nu is het wel anders, maar ook nu is de practische kijk van den heer Staal al bij herhaling van grooten invloed geweest. Dit was zeker niet het minst het geval in Mei, teen Nederland in den oorlóg was geraakt, en alle verkeer met overig Nederland verbroken was en daardoor ook de aanvoer van levensmid delen stil stond. Er moest krachtig wor den ingegrepen en het was de heer Staal, die de plannen maakte voor heel Walcheren voor een tijdelijke nood distributie, die na een aanvankelijke weifeling, door de hoogere autoriteiten werd goedgekeurd en dan ook een groot aandeel heeft gehad bij het voorkomen van een totaal gebrek aan voedingsmiddelen. Hierbij was zeker ook van groote heteekenls de welwillend heid van den gevolmachtigde voor de pro vincie Zeeland, den heer dr. Linde, die een trein met levensmiddelen voor de bevol king van Walcheren beschikbaar stelde, wat de heer Staal, naar hij ons gisteren nog verzekerde, op buitengewoon hoogen prijs heeft gesteld. Deze eene greep uit de vele moeilijkhe den waarvoor de directeur heeft gestaan in den loop der jaren, dat hij voor de dis tributie heeft gezorgd, moge voldoende zrjn om algemeen de overtuiging te hebben doen post vatten, dat het jammer is, dat de heer Staal dit bedrijf gaat verlaten. Gelukkig blijft hij althans voorloopig zeker te Middelburg werkzaam en zijn opvolger zal hem, wij weten het zeker, altijd bereid vinden adviseerend op te treden als nog eens moeilijkheden zouden ontstaan. De heer Staal heeft tijdens het onder houd meermalen met grooten lof gespro ken over de hulp die hij van al de ambte naren mocht ondervinden. ONDERLINGE HULP GEMEENTEAMBTENAREN» Het is ons gebleken, dat uit het ver slag van den gemeenteraad is opgemaakt, dat de gemeenteambtenaren alhier niets hebben gedaan voor hulp aan de collega's die tot de getroffenen behooren. Daarom vermelden wij thans nog, dat de heer Paul in zijn betoog o.a. mededeelde, dat .de ambtenaren wel degelijk steunen, maar dat dat uiteraard niet veel kan zijn. Wij vernemen, dat de steun bestaat in het gedurende een half jaar afstaan van een bepaald deel van het salaris en dit geschiedt zoowel door het personeel ter gemeentesecretaris als door dat van de gemeentebedrijven. In verband met de plannen tot een gemeentelijke tegemoet koming aan de getroffenen onder de amb tenaren, zouden wjj de vraag willen stellen, of men daarbij ook denkt aan de leden van het brandweercorps, die terwijl zij de goe deren van anderen trachten te redden, hun eigendommen verloren zagen gaan. Apotheken. Van Zaterdag 10 Augustus te 9 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apo theek van der Harst, Kortedelft. Temperatuur badwater. De *-emperatuur van het water in het kanaal was heden 69 gr. NOG GOED AFGELOOPEN. Gisteren is van een vrachtauto op den hoek van de Markt en de Vlasmarkt een vooras gebroken, waardoor de wagen on bestuurbaar- werd en op de stoep van den winkel van de fa. Dronkers terecht kwam. De muur werd eenigszins. geschaafd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Wielrijders bekeurd. Hedennacht heeft de politie weer ver schillende bekeuringen opgemaakt tegen wielrijders die zonder licht of met niet voldoende afgeschermd licht reden. Geslaagd. Voor de hoofdakte, afd. B is te Arnhem geslaagd de heer J. G. van Winkelen te Middelburg, thans werkzaam te Ooster beek. 1 ELECTRO. Pardijs der Vrijgezellen. Wanneer de naam van Heinz Rühmann in een film genoemd wordt, dan kan men rekenen op een dosis humor en vroolijk- heid. Die is ook in hooge mate aanwezig in dit „Paradijs der Vrijgezellen", waarin als waardige partners van Heinz de beide komieken Josef Sieber en Hans Brause- wetter optreden. Deze drie vrouwenhaters hebben het voornemen opgevat geen vrou wen meer in hun leven toe te laten. Hugo (Heinz Rühmann) heeft er als twee maal gescheiden echtgenoot te droevè ervarin gen mee opgedaan. Hoewel hij als amb tenaar van den burgerlijken stand de jon ge paartjes den huwelijkstrouw als hoog ste ideaal voorhoudt. De drie lustige broeders gaan samen wonen en meenen nu gevrijwaard te zijn voor iederen aanslag op hun vrijheid. Doch Eva- is listig en de mannen zijn zwak. En zoo gebeurt het, dat het gif der liefde langzaam maar zeker in de harten der vrijgezellen dringt. Kostelijk wordt hier de situatie weer gegeven waarin de verstokte vrijgezellen komen te verkeeren. Hugo's beide ex-echt- genootes worden door. hun vroegeren heer gemaal in een complot betrokken, dat hem zelf de weg vrij maakt voor een avontuur met de verhuurster van het vrijgezellen huis. Zij is nog jong en Hugo vindt in haar de ideale echtgenoote. De derde dan. Zrjn belde vrienden smaken de voldoening eveneens in het huwelijks bootje te stappen, hetgeen hen weer een ander Paradijs werd, mooier dan zij ooit hebben gedroomd. De heele geschiedenis is vermakelijk in elkaar gezet. Vooral in de episodes waar in de bedreumelde Hugo de intrige arran geert en zijn reactie op de vrouwen is Heinz Rühmann op z'n best. Een genoeg lijke film met een aardig liedje op den koop toe. Trialmeet te Middelburg. Gisteren is het eerste deel van een trialmeet tusschen de Walchersche athle- tiekclubs verwerkt. De organisatie berustte bij E.M.M. te Middelburg die de athleten ontving op de Nadorstterreinen. Hoewel een kort programma werd verwerkt is toch een vlottere wijze van afdoen ge- wenscht. De eerste ontmoeting leverde aan de Vlissingsche athletiekvereeniging A.V.'35 een flinken puntenvoorsprong op. De uitslag werd: A.V. '35 100 meter 18 pt., kogelstooten 21 pt., hoogspringen 18'/2 pt., 4x100 me ter estafette 9 pt., totaal 66% pt. Marathon: 12, 12, 16|/2, 3, totaal 43% punten. NIEUWE BONNEN VOOR RIJST EN HAVERMOUT. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 12 Augustus tot en met 6 September a.s. de met „14" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht geeft op het koopen van 250 gram rijst öf rijstemeel öf rijstebloem. Voorts geeft de met „27" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje gedurende bovengenoemd tijdvak recht op het koopen van 250 gram havermout öf havervlokken öf gort öf grutten. GEBRUIKT BINDTOUW VOOR DEN LANDBOUW BEWAREN De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij, maakt het volgende bekend: Aangezien de aanvoer van grondstoffen, waaruit bindtouw (binder-twine) vervaar digd moet worden, door de oorlogsomstan digheden stop staat, is de uiterste zuinig heid in het gebruik van dit bindmiddel geboden. Landbouwers, die bindtouw verbruikt hebben voor het binden van hun oogst, worden derhalve met den mee9ten aan drang aangemaand, dit bij het machinaal dorschen vrijkomende bindtouw niet te laten verloren gaan, doch het zorgvuldig in te zamelen en te bewaren. T.z.t, zal na der aangegeven worden, wat met dit inge zamelde, gebruikte, bindtouw gebeuren moet, doch onder de aandacht van alle belanghebbenden werdt nu reeds gebracht, dat de hoeveelheid ingezameld bindtouw mede als maatstaf zal dienen voor het verkrijgen van bindtouw: voor den vol genden oogst. n Verkaapkra chti geVerpskki n g1 onfwerpt SCHEERENS VLIERBOOMSTR. 576 VEN HAAG APOTHEEK GEOPEND. Zondag 11 Augustus is de apotheek ge opend van den heer A. J. van Ockenburg, Walstraat. Eervol ontslag expert scheepvaartinspectie. Bij beschikking van den secretaris-ge- neraAl, wnd. hoofd van het dept. van wa terstaat, is aan den expert bij de scheep vaartinspectie te Vlissingen W. J. de Haan op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn functie verleend, welk ontslag wordt gerekend te zijn ingegaan op 1 Juli 1940. DEKKING ZOEKEN BW LUCHTALARM! Er kan niet genoeg op gewezen worden bij luchtalarm toch vooral dekking te zoe ken, teneinde ongevallen door granaat scherven of neervallende kogels te voor komen. Gisteravond is de heer R. die in de keuken van zjjn woning aan den boule vard De Ruyter stond door een mitrail leurkogel die door de deur vloog, in zijn linkerdjjbeen getroffen. Hij is naar het ziekenhuis „Bethesda" overgebracht moe ten worden. Zijn toestand is niet ernstig. HET BADBEDRIJF EN HET STQELEN- TERREIN GESLOTEN. In een officieele publicatie elders in dit nummer, deelen burgemeester en wet houders van Vlissingen mede dat het ba den en het stoelenterrein op last van de Duitsche autoriteiten met ingang van heden tot nadere aankondiging gesloten zullen zijn. Getjjden. Zaterd. 101 3.K. 7.36 19.56 1.53 14.02 Zondag 11 8.36 21.03 2.48 15.04 Maand. 12 9.50 22.25 3.51 16.20 Dinsd. 13 11.13 23.50 5.08 17.45 Woensd. 14 12.26 24.58 6.26 18.05 Dond. 15 13.22, 7.28 19.58 Vrjjdag 16 1.50 14.09 8.17 20.44 Zaterd. 17 N.M. 2.31 14.49 8.59 21.27 ALHAMBRA-THEATER. „Andalusische nachten". Een juiste vervulling van zijn plicht, kan den mensch zware eischen stellen, ja >kan zelfs het leven kosten. Ook eer en goede naam zjjn teere dingen, waarvoor dikwijls de grootste offers worden ge bracht. Op voorbeeldige wijze wordt zulk een strijd uitgebeeld in de Ufa-film „An- dalusi-che nachten"die deze week in Alhambra draait. De geschiedenis speelt zich af in een goede Spaansche omgeving. De brigadier Don José geraakt verliefd op de bekoorlijke zigeunerin Carmen, een danseres die in kroegen triomfen viert. Als Carmen in een vlaag van jalouzie een hevige vechtpartij ontketent, krijgt Don José de moeilijke opdracht de vrouw waar aan hij zijn hart verpand heeft, te arres- teeren. Hij moet zijn plicht vervullen, doch de liefdesbanden zijn hiervoor te sterk, hetgeen tot gevolg heeft dat hjj de groot ste vernedering voor een militair: degrada tie moet ondergaan. Er volgen dan een reeks verwikkelingen, die in deze film op spannende wijze worden uitgebeeld, en waarbij Don José in een bende smokke laars wordt opgenomen, waarin Carmen een groote rol speelt. De vroegere briga dier komt nu in strijd met zijn oude makkers, de soldaten. De wroeging over het verlies van zijn eer en goeden naam blijft bestaan totdat hij zich weet te herstellen door te voorkomen dat zjjn vroegere collega's in een hinderlaag van de bende gelokt worden; een daad die hij echter met den dood moet bekoopen. Het is een rolprent van dikwijls ontroe rende schoonheid waarin de Spaansche zangeres en danseres Imperio Argentina als Carmen ruimschoots gelegenheid krijgt haar talenten te toonen. Prachtig is ook de costumeering en de wijze waarop de stierengevechten en het opblazen van de brug op het doek worden gebracht. Een film die een bioscoopbezoek alleszins waard is. In het uitgebreide voorprogramma ziet men o.m. een interessant Polygoon-jour naal waarin het vertrek van den eersten trein uit Rotterdam naar de Oostmark wordt gegeven en verder een leerzaam filmpje over het leven der Maga's Inka's en Azteken ln Zuid en Midden-Amerika. PETROLEUM OP ZEGEL „PERIODE 5". De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 12 Augus tus a.s. tot en met 8 September a.s. de met „periode 5" gemerkte petroleumzegel recht geeft op het koopen van twee liter petroleum. Schoenenbonnen kunnen in iets ruimere mate verstrekt worden. De secretaris-generaal, waanrnemend hqofd van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart deelt mede: Aangezien het gebleken is, dat de ver strekking van schoenenbonnen eenigszins ruimer kan plaats vinden, kunnen personen, die op goede gronden en ten genoegen van de leiders der distributiediensten kun nen aantoonen, dat zij behoefte hebben aan nog een paar schoenen, een desbe treffend verzoek bij de plaatselijke distri butiediensten indienen. De leiders van deze diensten zullen aan de hand van deze verzoeken beslissen, of op grond daarvan schoenenbonnen kun nen worden verstrekt. Goes heeft 10,000 inwoners. Plechtig ontvangen. Hedenmorgen 10 uur werd Prlna Jaco- mina, dochter van Jan Pieter de Munck en Jacomina Oele wonende in de Tromp straat als tienduizendste inwoonster van Goes ingeschreven. Na de gewone aangifte aan den ambte naar van den burgerlijken stand, werd de vader die de aangifte kwam doen in de burgemeesterskamer geleid waar bur gemeester en wethouders, het gemeente- personeel, pers en fotograaf in afwachting bijeen waren. De burgemeester deed voorlezing van do aangifte waarna de onderteekening volgde en hij den vader met deze geboorte geluk» wenschte. De burgemeester wees er daarbij op, dat het een groot geluk voor den heer de Munck was een welgeschapen kind te kunnen aangeven en voor de gemeente is het een gelukkige omstandigheid dat dit kind de 10.000 inwoners volmaakt. Dit kind zal ook voor de toekomst als zoo danig bekend blijven. De burgemeester sprak zijn beste wenschen uit voor de toe komst van dit kind en den verderen groei der gemeente, waarna hij aan de vader het spaarbankboekje van gemeente en V.V.V. overhandigde. De Midza zal hedenmiddag de ouders een enveloppe met inhoud en een geboortetaart aanbieden. Eenzelfde taart zal in de komende 14 dagen aan de 100 hoogste inzenders van Midza bons uitgereikt worden. Geslaagd. Voor de nijverheidsakte N.W. is te 's-Gra- venhage geslaagd de heer J. W. Knijff, alhier (zonder de verklaring van voldoend paedagogisch inzicht) DE VARKENSPEST. Geen gevaar voor den mensch. In tal van Zeeuwsche gemeenten komt de varkenspest weer veelvuldig voor en ook in deze gemeente werden bjj 8 eige naars 70 gevallen geconstateerd. In een onderhoud, dat wij over dit on derwerp met den heer A. A. Kleinjan, 'dierenarts alhier, hadden, deelde deze ons mede, dat het vleesch van de dieren, die wegens varkenspest geslacht zjjn, voor den mensch geen enkel gevaar medebrengt, mits het natuurlijk aan het slachthuis is goedgekeurd. Want ongekeurd vleesch mag nimmer verkocht worden. Men dient dit vleesch echter dadelijk te braden, of te steriliseeren. De heer Kleinjan bevestigde voorts ons vermoeden, dat de varkenspest, welke ziekte in Zeeland voor vier jaar nog on bekend was, sindsdien elk jaar toeneemt. De eenmaal door varkenspest aangetaste dieren genezen zelden, en dan nog alleen jonge dieren. Wel bestaat er een serum tegen, doch daar dit vrjj kostbaar is en er kans blijft, dat de ziekte toch doorzet, is het zeker bij slachtrijpe en bijna slacht rijpe varkens geraden, bjj de eerste sporen tot slachting over te gaan. Vooral ook, omdat het varken dan nog voor de con sumptie geschikt is en het varken minder en tenslotte geheel waardeloos wordt, naarmate het de ziekte in ernstiger mate heeft. Deelen wij verder nog mede, dat de var kenspest, al doet het woord schrikwek kend aan, ook van het levende en aange stoken dier op geen enkele wijze den mensch aan kan tasten. Wel kan deze de smetstof op andere varkens overdragen. Bestrijdingsmiddelen zjjn inenting (als voorbehoedsmiddel) afslachting en isolee- ring der besmette dieren, ontsmetting en algemeene hygiënische maatregelen, waar onder dan het het waken tegen het over brengen der smetstof, door verzorgers, Voorwerpen, dieren enz. GRAND THEATER. De rechtzaak Dr. Deruga. Mingo Deruga, de gescheiden vrouw van den keelspecialist dr. Deruga, wordt- op ze keren dag, door haar vriendin Marta Schwertfeger, dood in bed gevonden. Dit overlijden komt niet onverwacht, ook niet voor haar huisdokter, die hartverlamming constateert. Maar als dan bjj de opening van het testament blijkt, dat de overledene haar familie onterfde, en alles naliet aan haar gescheiden echtgenoot, dan ontstaat bjj haar zuster wantrouwen. Een advocaat, die dit wantrouwen deelt, neemt de zaak ter hand en dan komen geleidelijk steeds meer feiten aan het licht die sterk tegen dr. Deruga pleiten. Zoo blijkt, dat Mingo Deruga aan vergiftiging is gestorven, dat dr. Deruga met dit zeldzame gif goed be kend was en er mee experimenteerde, en ook zjjn wonderlijke verhalen over zjjn af wezigheid op den dag van den moord, wek ken wantrouwen. En als later bljjkt, dat hij kort voor den dood van zijn vrouw werke- ljjk bij haar geweest is, dan schijnt het een zekerheid te worden, dat hij haar gedood moet hebben. Maar or zjjn getuigen, die met volle overtuiging niet gelooven aan de schuld van dr. Deruga en ook de toeschou- Daar kan ook 't Geschenkenhuis in Goes over meepraten. In 5 jaar, zij viert nu haar 1ste lustrum, 2 maal aanzienlijk vergroot. 5 jaar Geschenkenhuis. 'n Snelle groei door steeds het nieuwste van het nieuwste op te sporen, 'n keus geschenken naar voren te brengen, 'n groote stad waardig de prijzen zoo gevarieerd te hou den» dat iedereen er slaagt, 't Is dan ook spreekwoordelijk gewor den „Voor 'n Cadeautje Na tuurlijk naar in de Lange Kerkstraat te Goes". wer kan er moeiljjk aan gelooven. De ge- heele persoon van dezen verdachte pleit er tegen, hoezeer ook de bewijzen zich opsta pelen. En daarbjj is er niet de „veiligheids klep", of de sensationeele attractie, geüjk bjj „moordfilms" gebruikelijk, dat er vele verdachten schenen te zijn, maar hier is het andersom er schijnt er geen of het moet dr. Deruga zijn. En dit is ook de groote verdienste van deze buitengewoon knappe film, dat zij geen sensatie-film mag genoemd worden, en bijna een zeer simpele film is, maar men desondanks met de ontwikkeling en de lan ge rechtszittingen geheel medeleeft, ge boeid tot de laatste oogenblikken. Omdat men de werkelijkheid schjjnt mede te ma ken, dank zij het uitstekende scenario, de gave regie en het volmaakte spel van de vele figuren, van den hoofdrolvertolker Willy Birger af, tot het eenvoudigste dienstmeisje toe. Hoe het „afloopt", zal men zeker zelf liever willen zien. Men zal geen spijt van zjjn bezoek aan deze groote rechtzaak in het Grand Theater hebben NIEUWE RIJWIELZAAK. Aan de Koepoort. Als eerste slachtoffer van de te wachten afbraak ten behoeve van het nieuwe post kantoor aan de Koepoort „valt" de rijwiel- zaak en reparatie-inrichting van den heer Jan Geense. Maar het is nogal een zachte „val", waarom niemand treuren zal. Want enkele tientallen meters naar links, nu ge heel naar den Middelburgschen straatweg, verrees een geheel nieuw pand, gebouwd door den architect Weyckhuyze te Middel burg, dat niet alleen een verfraaiing ter plaatse is, maar ook voor de zaak zelf een belangrijke verbetering beteekent. Er is een frissche werkplaats, een keu rige winkel en etalage-ruimte, een groote achterplaats met berging voor rjjwielen, en de bovenwoning ts op wel zeer prettige en geriefeljjke wjjze gebouwd en ingericht. Het pand is nog niet geheel gereed, en ook de schilder moet hier en daar nog dc laatste hand aan het werk leggen, maar een felicitatie met deze groote verbetering is zeker wel reeds op haar plaats ZILVEREN PRIESTERFEEST. Het zilveren priesterfeest van den Deken zal kerkelijk gevierd worden op Donder dag j.5 Augustus a.s., dus op den feestdag van O.L, Vrouwe Hemelvaart De Hoogmis die door den Deken zelf gecelebreerd wordt, vangt te tien uur aan. Van twee tot vier uur zal receptie in de "'pastorie gehouden worden. Om half acht 's avonds zal de dag met een H. Lof besloten worden. Aan de kerk zal met planten en bloemen een fees- teljjk aanzien gegeven worden, doch verder zal op verzoek van den jubilaris elk uiterlijk feestbetoon achterwege bljjven. .Aflevering van melkproducten, alsmede van gesteriliseerde melk ln blik verboden. Blijkens een besluit van den secretaris generaal van het departement van land bouw en visscherij is het afleveren van melkproducten met inbegrip van magere gecondenseerde melk, alsmede het aflevo- ren van gesteriliseerde melk in blik ver boden. Dit verbod geldt niet: a. Ten aanzien van afleveringen aan de stichting Nederlandsche zuivelcentrale. b. Ten aanzien van afleveringen door den detaillist aan den consument. c. Ten aanzien van afleveringen door producenten of handelaren niet zjjnde de taillist, in normaio hoeveelheden aan of ten behoeve van bedrjjven ter verwerking in die bedrijven, voor zoover deze afleve ringen geschieden met goedkeuring van de centrale. Verboden is voorts het bereiden van ge condenseerde melk, welk verbod echter niet geldt voor een px-oducent voorzoo ver hem daarvan door de centrale onthef fing is verleend en de daarbij gestelde voor waarden zjjn nagekomen. Dit besluit kan worden aangehaald on der den titel: Crisis-Zuivelbeslult 1940 Hl (Verbod aflevering mellcproducten en be perking condensindustrie) en het treedt heden in werking. Kerknieuws Ned. Hervormde Kerk. Aangenomen naar Biggekerke (toez. van beroep) dr. J. Brandenburg cand.-hulppre- diker te Oegstgeest. Ds. B. S. Djjkstra gaat met emeritaat. Ds. B. S. Djjkstra, predikant bij de Ne- derlandsche Hervormde Gemeente te Nieuw Weerdinge, heeft tegen 1 December eervol emeritaat aangevraagd. Hij aanvaardde in Maart 1900 het predikambt te Warns, stond vervolgens te Zevenhoven, Holland- sche veld, Sloten, Ovezande 'n Driewegen en dient sinds 1934 de gemeente te Nieuw Weerdinge. DS. MOOIJ JUBILEERT. YERSEKE. Ds. M. J. Moojj, de predikant der Evangelische Gemeente, hoopt op 14 Augustus zjjn 30-jarig ambtsjubileum te vieren. Wjj twjjfelen er niet aan, of ds. Mooij, die hier zeer gezien is, doordat hjj voor ieder een een goed woord heeft, zal het dien dag aan belangstelling zeker niet ontbrekeu. Moge het hem gegeven zjjn dat hjj' zjjn geliefden ax-beid nog vele jaren kan ver richten. Ds. H. P. Stegenga heeft eervol emeritaat verkregen. Ds. H. P. Stegenga, Herv. predikant te Nederhorst den Berg, heeft tegen 1 Novem ber eervol emeritaat ontvangen. Ds. Ste genga heeft drie en veertig dienstjaren. Hij heeft van 1897 tot 1902 te Harderwijk ge staan, vervolgens tot 1906 te Middelburg, daarna tot 1919 te Wolfaartsdijk, en van dat jaar tot 1925 te Langweer. Daarop is hjj als eyangelisatie-predikant naar Assen gegaan, en in 1930 in zijn tegenwoordige gemeente, Nederhorst den Berg, gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2