Orde een eerste vereiscMe voor arbeidzaamheid. OST DE PROVINCIE Een dag bij de cursisten voor het sportcentrum weemoed zullen "erlaten. Dit klinkt eigen aardig, want zij hebben het onnoemelijk zwaar gehad. Zij kwamen uit een gedemo raliseerd leger en zijn thans weer gewend aan harde tucht. Zij weten, dat het zoo moet en zij vinden het prettig. Zij hun keren er echter naar hun taak aan te vangen. Spr. deed een beroep op de commandanten om de toekomstige sport leiders niet tevergeefs te laten aankloppen. Wat het sportmaterieel betreft, zeide spr. dat dit, ondanks de moeilijkheden, zal worden uitgebreid. De Nederlandsche in dustrie, die toch zulke goéde dingen afle vert, heeft nooit een kans gehad. Thans zal zij een kans krijgen. Tenslotte zei spreker, dat men niet mag vervallen in de fout van vroeger. Uit den trcep mag niet de klacht opkomen, dat degenen, die de sport leiden, menschen zijn achter de bureautafel. Den comman danten verzekerde spr., dat deze aan de uitgezonden menschen taaie en toegewijde helpers zullen hebben. Namens- de aanwezigen dankte majoor Breunese den spreker; hij voegde aan diens woorden toe, dat de lichamelijke op voeding een prachtig middel is om bij de mannen gemeenschapszin aan te kweeken. In den middag had in de overdekte bad en zweminrichting „De Regentes" 'n zang en zwemdemonstratie plaats. Klassege- wijze op een der perrons opgesteld zongen de cursisten onder leiding van res. kapitein P. Tiggers eenige liederen, waaronder het „Opbouvvlied". Den aanwezigen werden ver volgens zwemlessen getoond, waarna de monstraties schoon- en komisch springen en reddingszwemmen werden gegeven. De middag werd besloten met een waterpolo- wedstrijö tusschen een ploeg van de cur sisten en een ploeg van gedemobiliseerde Haagsche zwemmers. Deze wedstrijd werd met 32 door de cursisten gewonnen. Ongetwijfeld hebben de corpscomman danten een goed beeld gekregen van de wijze, waarop de toekomstige sportleiders worden opgeleid en van de orde en tucht, die deze later bij hun troep moeten brengen. „Het is een feit, dat voor lichamelijke opvoeding weinig belangstelling in ons land bestaat. Het- is een feit, dat men zich ergert aan de slechte houding van de bloem van onze natie, dat deze lijdt aan gebrek aan uithoudingsvermogen en hardheid in dagen van spanning. Het is een feit, dat slechts een gering percen tage van ons volk kan zwemmen". Met deze woorden ving gisteren de ka pitein van den generalen staf, J. D. S. Paters, chef van de afdeeling geestelijke en lichamelijke opvoeding van den op- bouwdienst, zijn voordracht aan, welke hij in de recreatiezaal van het sportpavil- joen van het centrale sportopleidings- instituut te Den Haag hield voor de ver zamelde corpscommandanten. In dit sport centrum worden namelijk honderden reserve- en beroepsofficieren en onderoffi cieren onder deskundige leiding opge kweekt tot sportleider om later, n.l. aan het eind van deze maand over de verschil lende corpsen uit te zwermen en hun in dit centrum opgedane levenslust en dis cipline over te dragen op de, mannen van den opbouwdienst in het geheele land. Om een indruk te krijgen van de werk en levenswijze der toekomstige sportlei ders en van de in de centrale sportschool heerschende orde en stiptheid, die men wil overdragen op alle onderdeelen van den opbouwdienst, waren gisterochtend de zestig corpscommandanten organiek zijn er honderd corpsen, doch verschillende zijn nog voor de nieuwe lichting gereserveerd in het sportpaviljoen bijeengekomen. Door de beide hoofdsportleiders, res. 2de luitenant 3. Bossong en den heer J. J. Th. Kok, was een demonstratiedag geor ganiseerd, waarin de commandanten kon den kennis maken met de geheele opleiding der sportleiders. De commandant van den opbouwdienst, majoor J. N. Breunese, heette de comman danten bij den aanvang van den dag wel kom en wees er op, dat de cursisten thans ruim drie weken werkzaam zijn onder de best denkbare leiding van leera ren, die in hun "ak zijn doorkneed. Noch in het leger, noch in de burgermaatschap pij is men er eigenlijk in geslaagd, aldus de majoor, op het gebied van lichaams oefeningen school te maken. Van dit cen trum uit moet school gemaakt worden. Gelukt dit niet, dan heeft de sportschool niet aan haar roeping en doelstelling be antwoord. Majoor Breunese wekte de corpscommandanten vervolgens op den leeraren allen steun te verleenen. De op bouwdienst, het geheele volk, moet waar deering krijgen voor de sport. Na dit welkomstwoord van den com mandant van den opbouwdienst werden de aanwezigen rondgeleid over de terreinen, waar de cursisten verschillende takken van lichamelijke opvoeding, n.l. gymnastiek, athletiek, spel en jiu jitsu, beoefenden on der leiding van bekwame leeraren, waar onder ook de Nederlandsche kampioen kogelslingeren H. Houtzager zich bevindt. Hier konden de corpscommandanten de orde en tucht aanschouwen, waaraan de cursisten zijn onderworpen. Het trainings- costuum is model: een korenbloemblauw trainingspak, bij allen even hoog gesloten, zwarte gymnastiekschoenen, blauwe shirt met witten kraag en zwart gymnastiek- broekje. De ltleeren worden by de oefe ningen model opgevouwen en keurig net jes in rjjen op stapeltjes gelegd. Het is de bedoeling, dat in alle rayons dezelfde uniformiteit zal heerschen. DE ORGANISATIE VAN DE LICHAMELIJKE OPVOEDING BIJ DEN OPBOUWDIENST. Na den rondgang, waarbij ook de keu rige slaapzalen in het paviljoen werden bezichtigd, hield kapitein Paters een voor dracht over „De organisatie van de li chamelijke opvoeding bij den opbouw dienst." Spr. zeide, dat hij niet zou beginnen met de verzuchting dat de lichamelijke op voeding het stiefkind van het Nederland sche volk is. We zijn in een impasse ge raakt en de vraag is nu, hoe er uit te komen. Een feit is echter, dat voor licha melijke opvoeding bij ons weinig belang stelling bestaat, hetgeen zich uit in on- sportiviteit. Een feit is ook, dat men zich ergert aan de slechte houding van de bloem der natie. Deze heeft gebrek aan uithoudingsvermogen en hardheid in da gen van spanning. Een feit is tenslotte, dat slechts een gering percentage van ons volk kan zwemmen. De leiding van den opbouwdienst heeft daarin niet willen berusten. Zij zal het hare doen om uit de nnpasse te geraken; dat is de doelstelling van het centrale sportleidingsinstituut. Voor de opleiding greep men in een vacuum. Er waren niet genoeg sportleiders. De eerste noodzaak was dus: het kweeken van sportleiders. Op 15 Juli, den dag, waarop de opbouwdienst in werking trad, is hiermede een aanvang gemaakt. Hon derd officieren, onderofficieren en werkers verklaarden zich bereid om opgeleid te worden tot sportleiders. Voorts betoogde spr. dat in de gelede ren van den opbouwdienst moeten heer- schen orde, tucht en arbeidzaamheid en wel in de eerste plaats in de lichamelijke opvoeding. Hier moeten heerschen orde in sporttenue en orde op den weg. Op de kleinste kleinigheden moet worden gelet, anders wint men het op den duur niet. Het moet echter zijn orde zonder haar kloverij, tucht zonder pesterg. Zin voor orde moet in den geheelen opbouwdienst worden ontwikkeld. Eerst dan kan aan ar beidzaamheid worden gedacht, De arbeids vreugde moet voortkomen uit de lichame lijke opvoeding, die bewegingslust en bewegingsdrang geeft. De corpscomman danten zullen zwaren arbeid eischen; ademhaling, stofwisseling enz. moeten daarom juist functioneeren, anders gaat de arbeidskracht snel achteruit. Systema tische en psychologische training is noo- dig. Dooi- nivelleerenóe oefeningen moeten beroepshoudingen worden vermeden. Spr. zeide overtuigd te zü'n, dat de cur sisten het milieu van thans met zekeren De Polen moeten 15 pet. van hun inkomen offeren. Het D.N.B. meldt uit Berly'n: Volgens een in het Duitsche staatsblad gepubli ceerde verordening van den ministerraad voor de rijksverdediging, moeten de Polen een extra heffing, een z.g. „sozialaus-glei- 'ix extra heffing, 'n zg. „sozialaus-gleich- abgabe" als bijslag op de inkomstenbe- vgftien procent van het inkomen. Zij komt uitsluitend het Duitsche rijk ten goede. De rijksminister van financiën is gemach tigd in overleg met den rijksminister van binnenlandsche zaken cn den rijksminister van arbeid de voorschriften van deze ver ordening op de leden van andere volks groepen uit te bi-eiden. De verordening treedt per 1 Augustus in werking. Zij geldt ook voci' de ingelijfde Oostelijke gebieden. Marktberichten VISCHMIJN VLISSINGEN. Donderdag S Augustus. Kleine aanvoer. Garnalen, kleinhandel 2024 ct. per kg. Zoodjes ƒ1.60—2.70. MIDDELBURG, 8 Augustus. Fruitveiling. Appels St. Jan 47 ct., Keswick 3% ct., zure appels 23 ct., Early Victoria 14 ct., Zigeunerinnen 714 ct., Perzikappels 312 ct., Madeleinen 1%15 ct., Klaas appels 24 ct., Smeltappels 2 ct., Eckle- ville Seedling 23 ct. Peren Handperen 4 ct., Roode Suikerijperen 1 ys2 ct., Stoof peren 3 ct., N.H. Suikerijperen 15 ct., Clapps Favorite 313 ct., Oomskinderen 1018 ct., Krielen 3éYe ct., André d'Es- portes 810 ct., Zomeraagt 611 ct., Scharlaken 1 4 ct., Bruine heeren 14 ct., Beurré Giffard 39 ct., Warnesking 2 ct.Pruimen: Belle Louvaine 11 ct., On tario's 14 ct., Washingtons 515 ct., Wit- tewijn 1117 ct., Czaarpruimen 910 ct., Roode pruimen 6 ct., Boeren witte 15 ct., Reine Victoria 1015 ct. Druiven: Black Alicante 3640 ct., Emille Royal 44 ct., Frankenthalers 3748 ct., Bramen 1525 ct., Kruisbessen 12 ct., Tomaten 822 ct., alles per kg. Netmeloenen 512 ct., Ana nasmeloenen 823 ct., beide per stuk. Roode bessen 20 ct. per kg. Aardappelveiling Mitlothians 90150 ct., Bonken 120 ct., Zeeuwsche Blauwe Eigenheimers: Groote 50120, Bonken 30 100 ct., Drielingen 2555 ct., alles per 25 kg. Eiex-veiling. Aanvoer 22.000 stuks. 5256 kg. 4.35 56—60 kg. 4.90—4.95; 60— 64 kg. 5—5.25; 66—70 kg. 5.30; eend eieren 5.05, alles per 100 stuks. GOES, 8 Aug. Gi'oote veiling Dubbele piincesseboonen 9.909.70, zure kroetap- pels 2.503.30 per 100 kg. Kleine v ">'ng Appels Eaiiy Victoria, extra 7.50, A 6.50, B 5.60, C 4.50 perzik- roode zomerappels extra 1314, A 10.20 14, B 8.70—10, C 7; Codlin Keswick 3—5, Duch d'Oldenburg 36.50, Swederappels 7 12, Tarweappels 1.504, Yellow Trans parent 7.508.50, Zomeraagt 3.504.50. Peren clapps Favorite extra 18, A 18.70, B 15.40, C 13.10, Pr. de Trevoux extra 17.30, A 14—16, B 11.80—14, C 9—10.30, André d'Esportes 37, Br. Giffard 4, Hee renperen 35.80, suikerperen 24, ooms kinderen 67.50, Pet. Marguerite 6, ronde suikerperen 13, spekperen 4. pruimen abrikoospruimen 814, blauwe wijnprui men 612, Belle de Louvain 614, Czar- pruimen 61, dubb. boei-enwitte 613, kerkepruimen 615, ontariopruimen 6 13.30, ponds seedling 612, Reine Victoria 811, Reine Violetta 6.50, Welety 67.50, Washpruimen 615, witte wijnpruimen 6 13, Black Bei'ry 1722, bl. druiven 41 46, tomaten 1215, Jap. wijnbessen 23, alles per 100 kg. Meloenen 13—31, perzi ken 6, kas Triumph de yienno 5-—7.50, alles per 100 stuks, Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche eilanden. De uitzetcapaciteit, In het der-de jaarverslag van het „Borg stellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilan den", geeft de secretaris, de heer A. de Roo, nog de volgende bijzonderheden i de uitzetcapaciteit: Gedurende 1939 mocht het werkelijk ri sico van de verleende borgstellingen in verband met art. 8 der handleiding niet hooger zijn dan 17367,99. In 1937 waren tot een bedrag van j 4754,14 credieten ver leend, waar-van het werkelijk risico op 31 December 1939 nog bedroeg 1242,64. In 1938 waren tot een bedrag van 5967,6£ credieten verleend waarvan het werke lijk risico op 31 December 1939 nog be droeg 3486,78, zoodat wg 1939 begonnen met een uitzetcapaciteit van 17367,9£ 4729,42 12638,57. Vrij verstrek ten in 1939 een bedrag van 7860,6£ aan credieten, terwijl per 31 December 1939 ons werkelijk risico beliep 10196,42, zoodat wij het volle bedrag, dat wij moch ten uitzetten, niet hebben bereikt. T.a.v. het in 1939 aan credieten leende bedrag, kan nog het volgende wor den opgemerkt: Het in 1939 verleende bedrag zou hoo ger zijn geweest, ware het niet, dat de in December 1939 uitgeschreven verga dering, in verband met het overlijden van onzen voorzitter, den heer Onderdijk, is uitgesteld tot 3 Januari. Op deze ver gadering is nog besloten tot het verleenen van 4 credieten, tesamen groot 1400, Deze komen formeel in de rekening 1940, maar behoorden feitelijk nog tot 1939. Door de bepaling, dat het exploitatie saldo van 1939 in zijn geheel mag worden overgebracht naar den gewonen dienst van 1940 en het feit, dat wij in 1939 nog geen verliezen hadden af te schrijven, mag on: werkelijk risico over 1940 stijgen tot 25716,een bedrag, dat wg vermoe- delgk niet zullen bereiken. Wg zijn dus op een peil gekomen, dat onze uitzet capaciteit aan alle toe te wijzen aanvragen zal kunnen voldoen. EENIGE CIJFERS. Gedurende 1939 kwamen de volgende aanvragen in: Middelburg 18; Vlissingen 8; Goes 7; Domburg 2; Souburg 2; Zie- rikzee 7; Yerseke 6; totaal 50. Hiervan werden er 22 toegestaan, 4 weer inge trokken, 3 niet in behandeling genomen, 4 waren nog in behandeling en 17 moesten worden afgewezen. Er zijn dus 22 borgstellingen verleend naar de grootte der bedragen, te verdeelen als volgt: 8 van 500,1 van 450, 1 van 425,1 van 400,6 van 300,—; 2 van 250,—; 1 van 200,—; 1 van 85,1 van 500,Totaal 7860. De achterstand op de aflossingen is be langrijk gestegen en bedraagt nu 1359,09, verdeeld over 57 poften. In procenten uit gedrukt is de achterstand 7.314% van de verleende credieten. Vermelden we hierbij tevens, dat de ba lans per 31 Dec. 1939 sloot met 15409,66 en de rekening over 1939 met 8189,24, w.o. een saldo van 7022.07. In 1939 waren er in dit district 66 gemeenten met 153398 inwoners. Hiervan waren in 1939 aangesloten 9 gemeenten met 74387 inwoners, n.l.: Vlissingen, Middelburg, Goes, Zierikzee, O. en W. Souburg, 's-H. Arendskerke, Yer seke, 's-Heerenhoek, Domburg. De bij dragen van deze genieenten be droegen: 's-Heer-Arendskerke 87,22; Souburg 108,76; 's-Heerehhoek 27,50; Goes 193,38; Vlissingen 438,64; Mid delburg 367,56; Yerseke 84,92; Zierik zee 136,12; Domburg 48,42; in totaal: 1492,52. Voorts dragen bg: de „Kamer van Koophandel" 750,en de Provincie 1000,—. MEER AANDACHT GEWENSCHT. „Evenals het vorig jaar," aldus lezen we in het verslag, „moeten wij constateeren, dat de belangstelling van de Middenstands- vereenigingen voor het Fonds uiterst ge ring is. Steun wordt niet ontvangen. Moge liet zoo zijn, dat geldelijke steun mornen teel niet noodig is, het lijkt ons toch, dat deze vereenigingen meer zouden kun nen doen voor het bekendheid geven van ons werk en het verwijzen van de leden, die in moeilijkheden verkeeren, naar ons Fonds. Niettegenstaande de door net Dag. Be stuur gedane pogingen is de aansluiting van de gemeenteen teleurstellend geble ven. Verheugend blijft, dat de grootste plaatsen uit ons district zich vrgwel di rect hebben aangesloten. De kleine, vrij wel uitsluitend plattelandsgemeenten, hou den zich afzijdig. Dit is te bejammeren, want ook voor die gemeenten kan de Stichting zeer nuttig werk doen. Zelfs strikt uit financieel oogpunt be zien, is het niet wel begrijpelijk, dat ook de kleine gemeenten niet aansluiten. De jaarlijksche bijdrage is voor deze gemeen ten uiterst gering en wanneer er één geval afdoend kan worden geholpen, moet dit voor direct en voor de toekomst een bate brengen, die voor lange jaren op weegt tegen de jaarlijksche exploitatie- bgdrage." DE TOEGANG TOT ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Naar aanleiding van ons bericht van Maandag jl. inzake het verkrijgen van toe gang tot Zeeuwsch-Vlaanderen en de daar voor noodige identiteitsbewijzen, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat het wel zeer goed mogelijk is, dat de met de con- tröle belaste personen genoegen nemen met een stamkaart met portret er op, doch dat aan afgifte van zulk een bewijs administra tieve moeilijkheden kleven. De stamkaart is niet ingevuld door daar toe ten opzichte van het identiteitsbewijs gemachtigde ambtenaren, en het is voor de ambtenaren, die wel die bevoegdheid heb ben, te verantwoordelijk op de kaart een portret met het stempel der gemeente of van den burgemeester te bekrachtigen. Het is daarom aan te raden zich te voor zien yan een pas, een "bewijs van Neder landerschap of een identiteitskaart, welke allen bewijskracht bezitten. Walcheren Geslaagd. ARNEMUIÖEN. Te Utrecht slaagde voor de „Vereeniging tot Veredeling van het ambacht" voor het examen meester smid, de heer Ant. Schuit Azn., te Mid delburg, voorheen woonachtig te Arne- muiden. Benoeming. ARNEMUIDEN. In de vacature van bestuurslid der school met den Bijbel ont staan door het overlgden van L. van de Ketterg werd gekozen ds. H. K. van Win gerden, die deze benoeming aannam. Eervol ontslag. O.- en W.-SOUBURG. De Commissaris der provincie Zeeland heeft met ingang van 1 Januari 1941 aan J. de Visser, eervol ontslag verleend als bezoldigd veldwachter der gemeente Oost- en West-Souburg. Zuid-Beveland INZAMELING NED. STUD. FEDERATIE. Ten bate van Middelburg. De Nederlandsche Studenten Federatie zal 1215 Aug. over geheel Nederland een inzameling van bedden, dekens en la kens organiseeren ten bate van Rotter dam. Velen zullen zich afvragen, waarom dit, na de Nationale Inzameling, nog noo dig is. Doch door de bijzondere omstandig heden is de industrie niet in staat aan de groote vraag te voldoen, zoodat hier met geld niet veel te bereiken is. Vooral met het oog op den komenden winter bestaat er groote behoefte aan nog in goeden staat verkeerende ledikanten, matrassen, dekens en lakens. Daar hieraan ook in Middelburg nog groote behoefte bestaat, zal de Ned. Stud. Federatie het op Zuid-Beveland ingeza melde ter beschikking stellen van het Hulpcomité-Middelburg. Geeft dus allen zooveel mogelijk hetgeen ge missen kunt, om de bewoners van Uw hoofdstad, die vaak alles verloren hebben, door den win ter heen te helpen. Zg, die willen helpen bij de inzameling op Zuid-Beveland bewesten het kanaal, kunnen zich opgeven bij A. IJ. A. Looijen, Ganzepoortstraat 6 te Goes. Vervolg Provincie Se paginaSe blad.) Laatste Berichten DE DISTRIBUTIE VAN BOTER EN VETTEN. Zooals men weet geven gedurende de periode van 29 Juli j.l. tot en met 23 Aug. a.s. d= met 01 en 02 gemerkte bon nen van de z.g. „vetkaart" recht op het koopen van een half pond margarine of boter, of, voorzoover de voorraad strekt een nlf pond gesmolten vet. De met 03 en 04 gemerkte bonnen geven voorts uit sluitend recht op het koopen van boter. Ten einde er de verbruikers van mar garine en vet tijdig van op de hoogte te stellen op welke rantsoenen zg gedurende de volgende distributieperiode kunnen re kenen, wordt er de aandacht op gevestigd, dat deze periode acht weken zal duren. Voor deze periode, die derhalve loopt van 24 Augustus a.s. af tot en met 18 Octo ber a.s. zullen acht bonnen van de vet kaart geldig worden verklaard, yier daarvan zullen elk recht geven op een half pond boter, drie elk op een half pond margarine en één op een half pond ge smolten vet. In verband met het bovenstaande en met het doel om bederf van de in de win kels aanwezige voorraden te voorkomen, zijn bepaalde maatregelen genomen be treffende de wijze, waarop de winkliers met behulp van de gedurende de eerste distributieperiode ingeleverde en nog in te leveren bonnen hun voorraden kunnen aanvullen. Een uiteenzetting van deze maatregelen wordt morgen in ons blad ge geven onder de officieele publicaties. Het is voor de detaillisten van zeer groot be lang, dat zij van deze uiteenzetting nauw keurig kennis nemen. VOORTAAN LEVERTRAAN ALLEEN VERKRIJGBAAR OP EEN BON. Levertraan mag krachtens beschikking van heden aan verbruikers alleen worden afgeleverd op recept van een arts of tegen overgave van een door een in Nederland gevestigden arts afgegeven bon. Voor het afgeven van deze bons gelden voor de artsen de volgende richtlijnen: a. Een grooterc hoeveelheid levertraan dan 200 c.c. per hoofd en per week is niet toegestaan b. De arts mag per bon niet meer lever traan uitschrijven dan noodig is voor twee weken; voor meerdere personen uit een zelfde gezin kan met één bon worden volstaan; c. dc arts mag de bonnen slechts af- jeven, indien hij het verstrekken van le vertraan op goede medische gronden nood zakelijk acht. Desbetreffende bonboekjes worden be schikbaar gesteld door het Rgksbureau voor genees- en verbandmiddelen, Tessel- schadestraat 6, Amsterdam (W.). Apothekers mogen dus voortaan lever traan alleen afgeven op recept van een arts of tegen ontvangst van een bon, als bovenbedoeld. Zij kunnen levertraan blij ven bestellen op de bekende bestelformu lieren, doch zijn x'erplicht van iedere af levering nauwkeurig aanteekening te hou den. Ook apotheekhoudende geneeskundigen kunnen op de bekende bestelformulieren Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren: Adriana Maatje, dochter van J. Dingemanse en J. P. de Troge Maatje, dochter van P. Walraven en M. C. Buijze; Cornelis Josephus, zoon van F. A. Claris- se en H. A. Janssens; Johny, zoon van J. Haas en C. A. Wondergem; Maatje, dochter van I. A. Goedbloed en E. Rade- spiel; Adriaan, zoon van J. Luitwieler en J. Grootjans Tannie Willy, dochter van J. K. Melse en T. Stroo. Overleden: Antonie Frangois van Flie- renburg, 38 j.; Adriaan de Werk, 3 maan den; Jan de Witte, -0 maanden; Johannes Gerardus Zuur, 49 j,, man van A. de Koning; Jakobus Minderhoud, 67 j.Abra ham Verhage, 79 j., man van L. Marijs; Jaantje Lijk, 23 j., vrouw van J. F. J. de Looff; Jacoba Adriana Hekelbeeke, 74 j., wed. van P. Maljers; Eliza de Priester, 72 j., wedn. van P. J. Jacobse. Ondertrouwd: J. van den Oosten, 49 j. en C. C. Bouwens, 40 j. M. J. Verspoor, 23 j. en M. den Boeft, 25 j.; J. F. Adri- aansen, 19 j. en L. A. Zwartepoorte, 20 j.; D. Metselaar, 25 j. en F. M. J. van Sluijs, 24 j.; H. A. van der Maas, 33 j. en E. P. van Sluijs, 22 j. Getrouwd: F. H. Hoornick, 24 j. en C. Geertse, 21 j.; P. J. de Vlieger 31 j. en A. J. P. C. de Vlieger, 30 j.; L. Sturm, 26 j. en F. S. Boone, 29 j.; A. van der Ven, 58 j. en C. C. Wouters, 37 j.; A, de Bakker, 35 j. en T. Davidse, 24 j. VLISSINGEN. Van 29 Juli tot en met 8 Augustus. Ondertrouwd: C. C. Kamermans, 27 j. en M. J. Ligthelm, 25 j., J. Schroevers 26 j. en J. Lagendijk 25 j. Getrouwd: C. W. Wakkee, 27 j. en M. E. Spapé, 25 j., A. M. Bongers, 23 j. en M. E. de Buck, 19 j., G. Weggen, 27 j. en J. van Veenen, 23 j.; G. M. van Hooijdonk, 39 j. en P. C. Sloof, 31 j.; L. P. Sterzenbach, 24 j. en A. C. van der- Wegen, 26 j.; J. de Wolf, 23 j. en J. M. Cornelisse, 21 j.; J. J. Daalhuizen, 30 j. en T. A. Dingemanse, 25 j. Geboren: Adriaan Cornelis, zoon van J. Moens en J. van Weele; Jan Anthonie, zoon van J. A. van Bruggen en A. M. Slootmans; Elisabeth Neeltje dochter van J. Nijsen en G. Janisse; Jannie, dochter van J. T. Doekbrijder en M. v. Schgndel; Louwrens Karei, zoon van L. K. van der Linden en J. Suijkerbugk; Hubrecht Jan, zoon van P. J. Harte en A. M. Simanek; Overleden: J. K. Crucq, oud 83 jr., wedr. van M. de Ridder; J. A. Bark, 70 jr., man van A. Huibregtse; H. J. Mul der, oud 75 jr., wedr. van D. Speldekamp; B. van Belzen, oud 64 jr., man van P. de Meulmeester; I. Dellebeke, 24 j.; J. C. de Vlieger, 92 j. wede. J. van Zuurveld; H. Troch, 82 j., wedn. van L. R. Ver- meesch; B. J. 'de Kort, 3 j.; L. Valkier, 68 j.; L. de Smit. 71 j. wed. van A. Knuijt; J. M. M. van Besien, 14 j.; M. N. Plas- schaert, 27 j.; M. O. A. M. Buijsse, 14 j.; J. de Ronde, 50 j. man van S. Moens.; A. C. Meger, 5 mnd; A. T. Volk, 46 j. man van J. Roelse; B. van der Stigchel, 52 j., man van J. L. M. Bedet; J. C. Doorns, 43 j. man van M. E. J. Potters; A. de Puter 41 j. man van M. C. Witte: P. A. Eekman, 47 j., man van M. S. Stroo; F. J. van der Pijl, 30 j.; P. A. van der Maas, 21 j.; C. J. van As, 67 j. OOST- EN WEST-SOUBURG. Over de maand Juli. Geboren: Maria Pieternella, dochter van D. Kaljouw en S. de Groot; Johanna Ge- rarda Huberta, dochter van J. G. H. Hen- drix en A. G. Kelch; Jacob David, zoon van J. Dane en J. C. de Jonge; Leendert Hendrikus, zoon van P. Hoebeke en C. de Witte; Leni Adriana Trijnie, zoon van G. M. N. Edelman en T. Vader; Cornelis Marinus, zoon van A. Jasperse en J. Si- monse. Ondertrouwd: Cornelis Schout, 24 jaar en Catharina Pieternella Becks, 22 jaar. Getrouwd: Marinus Oele, 23 jaar en Wilhelmina Bruinsma, 20 jaarCornelis Schout, 24 jaar en Catharina Pieternella Becks, 22 jaar. Overleden Elizabeth Jacomina van Soelen, 1 jaar, dochter van G. v. Soelen en M. v. Vlaanderen Dingenis Verburg, 68 jaar, echtgenoot van S. BedetAbra ham Johannis Rijckborst, 36 jaar, zoon van J. Rijckborst en M. Goossen, (woon achtig te Goes). SCHOONDIJKE. Over de maand Juli. Geboren Johanna Elizabeth Dingetje, dochter x'an Adr. Scheele en van D. Plad- det. Christina Elizabeth, dochter van S. J. de Kok en van E. M, Hogerheide. Ja cob Izaak, zoon van Jac. Hennekeij en van M. S. van de Walle. Elizabeth Johanna, dochter van J. C. Moelaert en van J. J. Nol-tier. Jenny Emma Maria Emiel, dochter van G. E. de Badts en van A. A. E. C. Blondeel. Gehuwd D. de Visser, 21 j., jm., wonende te Schoondgke en P. C. Goedegebuure, 20 j., jd., wonende te Tholen. J. Rinkhoud, 22 j., jm., wonende te Hoek en M. J. de Bliek, 22 j., jd., wonende te Schoondgke. W. J. Leenhouts, 25 j., jm., wonende te Schoondgke en S. Scheele, 27 j., jd., wonen de te Schoondgke. G. P. Pieffers, 34 j., jm., wonende te Ommen en E. C. Scheele, 32 j., jd., wonende te Schoondgke. Overleden Car. Joh. Lud. van de Vijver, 61 j„ echtgenoot van R. M. Alleijn (wonen de te Waterlandkerkje) Magd. Joz. Leen houts, 71 j., ongeh., dochter van I. Leen houts en van Joz. Risseeuw. levertraan blgven betrekken, doch moeten eveneens aanteekening houden van de verstrekte hoeveelheden. Zij mogen geen bonnen gebruiken voor aflevering uit eigen voorraad; al deze afleveringen worden be- schouwd als op recept te zijn geschied. Drogisten en kleinhandelaren mogen levertraan uitsluitend afleveren op bonnen en kunnen levertraan alleen betrekken tegen inlevering van een overeenkomstige hoeveelheid bonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3