doet schoenen langer meegaan! STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes J lp DE MIDZA-UITKEERINGEN. Het bestuur der Midza-combinatie te Vlissingen verzoekt ons het volgende mede te deelen Na 14 dagen te hebben getracht over eenkomstig de gepubliceerde mededeelin- gen aan de drie duizend inzenders van en veloppen met bons de hun toegekende uit- keering thuis te bezorgen is deze poging opgegeven moeten worden. De reden hier- van is de vele mutaties die onder de be volking hebben plaats gevonden. Velen blijken afwezig te zijn, hetzij met vacantie, hetzij naar een tijdelijk ander adres binnen of buiten de gemeente, hetzij dat zij zonder nalating van nieuw adres zijn verhuisd. Daarom is thans tot een andere rege ling voor de uitgifte overgegaan. Deze leze men in de advertentie in dit blad, waarbij men met nadruk verzocht wordt, om zich aan de daarin vermelde uren en data te houden, DANKBAARHEID. De Duitsche haven-commandant, kapi tein-luitenant Gayer heeft zijn dank be tuigd aan de mannen van het gemeente lijk badbedrijf, die met de reddingboot hulp verleend hpbben aan een Duitschen drenkeling, en den burgemeester 10 ter beschikking gesteld ten bate van dit per soneel. ZEEBADEN. In de week van 2 tot en met 8 Augus tus werden 2765 zeebaden genomen waar van 14S9 in het volksbad en 1276 in het gemengde bad. De gemiddelde temperatuur van het water was 67 gr. en van de lucht 79 gr. Getyden. Vrijdag 9 6.42 19.03 13 08 Zaterd. 10 E.K. 7.36 19.56 1.53 14.02 Zondag 11 8.36 21.03 2.48 15.04 ZIJ DIE KWAMEN EN GINGER Gedurende de tweede helft van de maand Juli hebben zich in onze gemeente Gevestigd: J. Schram, matroos, Groenewoud 14, van Den Heldor; A. S. Uilenhoed, loodgieter, Kasteelstraat 60, van Rotterdam; N. Pikaar, bankwerker, Boschjeslaan 6, van Bergen op Zoom; L. Frank-Hamme, zonder, Arbeidstraat 24, van Willemstad; D. Stroo, timmerman, Koudekerksche weg O. 24, van Nisse; Th. A. M. Voets, zonder, Nieuwstraat 7, van Amsterdam; L. Baljeu-Breel, zonder, V. Qualckelaarstraat 18, van O. en W. Sou burg; W. J. Lancee, officier Leger des Heils, Gravenstraat 8, van Assen; L. Pro voost, loodgieter, Beckerstraat 4, van Dirksland; A. D. de Gruytenaer, schilder, Steenenbeer 17, van Vogelwaarde; P. A. van Beers, boekhoudex-, Hobeinsti-aat 264, van Middelburg; H. P. Verkroost, werk man, Clyverstraat 33, van O. en W. Sou burg; J. C. Corver, administrateur soc. zaken, Singel 154a, van oorburg; H. Postma, kwartiermeester, Arbeidstraat 10, yan Den Haag. Vertrokken: H. A. Blokkerus, mil. werkman, van Anjelierenlaan 71 naar 's-Gravenhage; J. Broersen, bootsman ff. M., van V. Quakkelaarstraat 11 naar :s-Gravenhage; M. Bom, zonder, van C. Buskenstraat 41 naar Heinkenszand; M. Huisman, kwartiexmeester K.M., van P. Heinstraat 16 naar Nieuw-Helvoet; A. Mommaas, kwartierm. K.M., van Sotte- gemstraat 81 naar Rotterdam; J. J. Plou- vier, banketbakker, van Bellamypark 8 naar Leiderdorp; J. C. J. v. Loenhout, me taaldraaier, van Spuistraat 63 naar Rot terdam; A. H. G. Braun-Wolthers, zon- dei-, van Boul. Bankert 14 naar Koude- kerke; H. de Jongh, journalist, van Boul. Bankert 14 naar Koudekerke; A Sannes, timmerman, van Kr. Elleboog 7 naar Sneek; J. Gerritsen, serg. konstabel, van Scheldestraat 48 naar Koudekerke; A. C. Swennen, werktuigkundige, van Fles- schenstraat 14 naar Zoutelande; A. Ko per, techniker, van Flesschenstraat 14 naar Zoutelande; W. A. M. van Leeuwen, zonder, van Slijkstraat 31 naar Zoutelan de; E. F. D. v. Leersum, opzichter-teeke naar, van Paardenmarkt 27 naar Koude kerke; L. J. Meeues, zohder, van v. Dis- hoeckstraat 67 naar 's-Gravenhage; J. Otte, chef bedrijfsadministrateur, van P. Krugerstraat 25 naar Koudekerke; P. F. van Dijk, bankwerker, van Badhuisstraat 46 naar Nijmegen; C. Broodman, mach.- teekenaar, van v. Dishoeckstraat 81 naar O. en W. Souburg; A. v. Egeraat, plaat werker, van Prinsenboschje 10 naar Ber gen op Zoom; C. A. P. v. Hoepen, mach. t. koopv., van Boschjeslaan 52 naar Se- rooskerke; C. Sanderse, rijksklerk kadas ter, van Groenewoud 59 naar Middelburg; B. J. J. M. Arts, constructeur, van Bel- lamypark 12 naar Zoutelande; L. Vermer- ris, veldarbeidei', van Flesschenstraat 9 naar 's Heer Arendskerke; W. Arents, zonder, van Badhuisstraat 50 naar Goes; G. de Best, serg. mach., van Hendrik- sti-aat 44 naar Maassluis; K. Boekema, vliegtuigmaker, van Irislaan 36 naar Zou telande; D. Dantuma, werkman, van J. de Moorstraat 27 naar Den Haag; J. J. Mijnsbergen, lampenist N.S., van Kanaal straat 28 naar O. en W. Souburg; L. B. de Smit, matroos Pr., van Kanaalstraat 56 naar Zierikzee; H. A. Wasbauer, ma rinier le kl., van Kanaalstraat 104 ^ïaar 's-Gravenzande; P. Kikke, stoker, van'Ka naalstraat 124 naar Den Haag; L. A. J. v. Nunen, bankwerker, van Kanaalstraat 148 naar Tilburg; F. R. Rosevelt, kan- toorbed., van Kasteelstraat 41 naar 's-Gra venzande; O. C. Wagenaar, serg. konst., van Kasteelstraat 90 naar Halsteren; J. van Ifoeveringe, vertegenw., van Kleine Markt 9 naar Rilland-Bath; A. de Pag- ter, slager, van Koestraat 35 naar Delft; W. Anker, aannemer, van Koningsweg 39 naar Oostkapelle; N. E. J. Steelink, serg. ziekenverpl., van Korenstraat 8 naar Am sterdam; D. Schothorst, schipper, van Koudek. weg O. 68 naar Groningen; A. Kats, zonder, van Koudek. weg O. 70 naar Haarlem; J. Minderhoud, zonder, van Kou dek. weg W. 19 naar Kattendijke; C. G. 'Heijeriks, portier, van Lambrechtsenstraat 6 naar Koudekerke; A. den Toonder-Adri- aanse, zonder, van Lange Zelke 3 naar ZoutelandeJ. B. Kolen, smid, van Le- liënlaan 5 naar Tilburg; A. Bleijenberg, smid, van Meidoornlaan 23 naar Clinge; C. P. J. v. Oudheusden, zinkwerker, van Nieuwendijk 25 naar Tilburg; W. J. Schenkenberg, korp. mach., van Nieuwen- dyk 33 naar Den Haag; L. M. de Crom, zonder, van. Nieuwstraat 76 naar Bergen op Zoom; F. Jeremiasse, klinker, van Nieuwstraat 76 naar Ellewoutsdijk; W. Stroo, zonder, van v. Nispenplein 28 naar Beek; J. Izeboud, aanhouder, van Noord straat 22 naar Goes; C. W. Cijsouw, ma rinier le kl., van Noordstraat 54 naar Den Haag; A. J. v. d. Broeke, machinist, van Noordzeestraat 10 naar Zoutelande; W. Anker, zonder, van Parklaan 141 naar Oostkapelle; J. A. v. d. Houten, bank werker, van P. Krugerstraat 1 naar Rot terdam; P. T. van der Weele, monteur, van P. Krugerstx-aat 55 naar Colijnsplaat; E. J. Bömer-Kögeler, zonder, van Rave- steynplein 14 naar Zuilen; I. Notebaard, zonder, van R. Claeszenstraat 3 naar Am sterdam; J. J. Eichelsheim, bankwerker, van Ridderspoorlaan 1 naar Nijmegen; P. Sohier, korp. konstabel, van Riebesstraat 40 naar 's-Heerenhoek; M. M. de Paauw- Cogghe, zonder, van Scheldestraat 48 naar Amsterdam; J. Kwak, machinist, van Scheldestraat 92 naar Amsterdam; H. Smit, metaaldraaier, van Scherminkel- straat 8 naar Wildervank; M. J. West- dorp, winkelier, van Scherminkelstraat 32 naar Rilland-Bath; F. J. C. Lalleman, matroos, van Schuitvaartgracht 41 naar Delft; G. W. M. v. Coolwijk, zonder, van Schuitvaartgracht 169 naar Nijmegen; M. Kollaart-Fritz, zonder, van Schuitvaartgr. 199 naar Rotterdam; I. F. Faber, Icwar- tiermeester, van Schuitvaartgracht 219 naar Sneek; P. Hage, wèrkman, van Schuitvaartgr. 233 naar Nieuwenhoorn; H. ten Have, arts, van Singelweg 2 naar 's Heer Arendskerke; R. P. Ansingh, in genieur, van Singel 52 naar Middelburg; G. Schimmel, vlootaalmoezenier, van Sin gelweg 64 naar Nw. Niedorp; F. E. de Koek, luit. ter zee, van Singelweg 148 naar Wassenaar; E. Geljon-de Kam, zon der, van Slijkstraat 20 naar Middelburg; H. de Pijper, serg. mariniers, van Verk. Quakkelaarstraat 5e naar Nw.-Helvoet; D. P. van Splunder, stoker N.L., van V. Quakkelaarstraat 5£ naar Biggekerke; P. J. Sinke, kantoorbed., van V. Quakkelaar straat 7 naar Koudekerke; L. A. de Bruijn, machineteekenaar, van V. Quakke laarstraat 91 naar Haarlem; P. Floresse, zonder, van Verk. Quakkelaarstraat 117 naar St. Laurens; K. J. Joosse, opzichter, van V. Quakkelaarstraat 117 naar St. Lau rens; C. W. Vromans, bankwerker, van Vrouwestraat 4 naar Boxtel; W. Jasper- se, ketelwasscher N.S., van W. Bermweg 28 naar O. en W. Souburg; E. N. Tjebbes, ass. bedrijfsl., van Wilhelminastr. 21 naar Middelburg; J. Wijkens, bedrijfsleider, van Winkelmanstraat 1 naar Enschede; A. J. Streefkerk, bankwerker, van A. Deken straat 51 naar Middelburg; A. de Pijper, serg. mach., van Anjelierenlaan 69 naar Nw. Helvoet; P. Cx-ucq, fabrieksarbeider, van Arbeidstraat 9 naar Middelburg; A. J. Eiff, meubelmaker, van Asterlaan 5 naar Middelburg; C. van Merkestein, bankwerker, van Badhuisstraat 4 naar Nij megen; G. van Belzen, fraiser, van Ban- kertstraat 35 naar O. en W. Souburg; J. van der Zwaan, serg. majoor, van Boul. Bankert 6 naar De Bilt; B. B. Louis, werktuigk., van Boul. Bankert 104 naar Koudekerke; W. van der Hoek, hoofd machinist, van Boul. Evertsen 54 naar Middelburg; G. Breurman, controleur, van Boul. De Ruyter 66 naar Doetinchem; G. Rooijakkers, metaalfx-aiser, van Boul. De Ruyter 78 naar Boxtel; W. Blaasse, zon der, van B. Ewoutstraat 58 naar Goes; K. J. Bos, bankwerker, van Breewater- straat 36 naar Coevorden; J. Masseur, bankwerker, van Callenfelsstraat 15 naar Arnhem; D. J. Correljé, luit. Kust Art., van C. Buskenstraat 17 naar Jutphaas; G. W. van Driel, korp. torpedom., van C. Buskenstraat 38 naar Rotterdam; A. J. Laponder, techniker, van C. Eusken- straat 46 naar Eede; -H. Wormsbecher, opzichter, van v. Dishoeckstraat 53 naar Den Haag; C. A. Geelhoed, smid, van Glacisstraat 176 naar O. en W. Souburg; E. H. Gille, officier Leger des Heils, van Gravenstraat 8a naar Utrecht; G. J. de Rooij, marinier, van Gr. Markt 3 naar Hellevoetsluis; P. Franke, veldarbeider, van Hendrikstraat 22 naar O. en W. Sou burg. Alle jonge kaas wordt tih&ns opgelegd. Om een regelmatige voorziening te garandeeren. Naar het Vad. verneemt vordert de Nederlandsche Zuivel Centrale honderd procent van de kaasproductie, dus alles wat op het oogenblik aan kaas geprodu ceerd wordt. De gevorderde hoeveelheden zullen worden opgelegd. Naar men het blad verzekerde, heeft deze maatregel al leen ten doel te zorgen, de kaasvoorzie ning zoo regelmatig mogelijk te laten ver- loopen. Een tekort aan kaas is er zeker niet. Slchts beoogt men er voor te zor gen, dat ook dezen winter voldoende kaas in goede regelmaat te krijgen zal zijn. Op het oogenblik zijn er trouwens bij den handel en groothandel nog voldoende voor raden, zoodat men ook niet bevreesd be hoeft te zijn, dat men op korten termijn geen kaas meer zal kunnen krijgen. Wel leidt deze maatregel vooral op het land tot vreemde gevolgen. Zoo kan een boer, die zelf kaas maakt, zijn eigen kaas niet verkoopen (als zijn oude voor raad uitverkocht is), maar moet oudere kaas bjj den handel inslaan voor den ver koop aan particulieren. De Nederlandsche Zuivel Centrale koopt niet tegen den marktprijs, maar tegen den lageren richtprijs. GEEN VACANTIE MEER OP 31 AUGUSTUS. De secretaris-generaal van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft aan de verschillende scholen medegedeeld, dat, in gevolge de bekendmaking van den Rijks commissaris tegen betoogingen en demon- straties tegen de bezettende macht of voor de leden van het Huis van Oranje, de 31ste Augustus niet meer als vrije dag in aanmerking komt, tenzij deze dag bin nen d§ vacantie valt, Geslaagd. Voor het examen Hoog-Duitsche taal L.O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer C. van Mooleiibroek, alhier. NIET FEESTELIJK, DOCH OFFICIEEL. Het bericht, dat de noodwinkels der ge meente op 15 Augustus aan de huurders zullen worden overgedragen, was in zoo verre minder juist, dat dit niet feestelijk, doch officieel zal geschieden. De eex-ste aanduiding berustte op een misverstand. MEN LEERT HET NOOIT. Gisteren zijn door de politie wederom twee personen aangehouden wegens dief stal van lood uit de puinhoopen. BLIJF VAN DE SCHUILKELDERS AF. Eenige jongens zijn bekeurd, die zich op een der schuilkelders bevonden. Wij herhalen nog eens met klem, dat dit verboden is, en dat men zich evenmin in een schuilkelder mag begeven, behalve bij luchtalarm. WIE HEEFT EEN VERKEERDE FIETS? Gisteren vei-voegde zich een man aan het politiebureau, die mededeelde, dat zijn rijwiel verdwenen was. Hij had echter een fiets van een ander merk „Holland" bij zich. Vermoedelijk heeft hier dus een ver gissing plaats gehad. De aangever wist niet welk merk zijn eigen rijwiel had. Temperatuur badwater. De temperatuur van het water in -het Kanaal door Walcheren was hedenmorgen 69 graden. EEN BENOEMING. Tot bestuurslid van de Geref. Zondags- schoolvereeniging „Jachin" is in de dezer dagen te Haarlem gehouden jaarlijksche algemeene vergadering gekozen de heer J. Terpstra, notaris alhiex*. DE MARKTDAG. Het verbod tot verkoop van textielgoe- deren heeft deze week het aantal kooplie den op de Markt belangrijk minder doen zijn dan de laatste weken het geval was. Er wax-en verschillende kramen leeg. Maar aan het bezoek aan de stad heeft dit ixiet veel schade gedaan want vooral op de spitsuren van 1 tot 5 was het op Dezer dagen vergadex-de het dagelijksch bestuur der afdeeling Zeeland van de Chr. Boeren en Tuindersbond te Goes. Na de gebruikelijke openixxg door den voorzitter, den heer C. de Putter kwamen de volgende onderwerpen ter sprake: Pryzen oogst 1940. Hierover werd uitvoerig vaix gedachten gewisseld, er moest meer aanpassing zijn aan de verhoogde kosten van productie. Deze zyn niet onbelangrijk gestegen se dert het vorige jaar eri daar wordt over het algemeen onvoldoende rekening mede gehouden. Onzerzijds is gepleit voor een verhooging van 1015 ten opzichte van de prijzen van vorig jaar. De opbrengst van een gunstig jaar mag niet als nox-m gelden. Vroegere bekendmaking ware ge- wensebt. VE-BE-NA. Enkele klachten ten aanzien vaix de uit voering der aardappelregeling werden be- sproken o.a. willekeur van levering, voor wetenschap bij den handel waarvan ten na- deele der telers is gebruik gemaakt, voor al de slechte betaling. Ten aanzien van het laatste wordt medegedeeld, dat aan de L.C.O, machtiging werd verleend tot het verstrekken van een voorschot op de betaling. Broodbonnen etc. Ook alle werkgevers in den landbouw dienen voor verstrekking van broodbon nen te worden ingedeeld in de rubriek „zwax-e arbeid". Verder zal er via het Bondsbureau op worden aangedrongen, dat de eerste toewijzing, afgezien dus van extra-toewijzing, van boter en vetten zoo mogelyk iets hooger wordt gesteld. Ontslagverordening arbeiders. Een der eerste maatregelen ter bestrij ding der werkloosheid was de ontslagver ordening van arbeiders. De oorspronke lijke en ook de nieuwe regeling voor wex-- ken van ten hoogste drie weken leveren groote moeilijkheden op voor land- en tuinbouw, noodig is een vlotte behandeling. In verband met een en ander werd een eventueele regeling besproken, waarbij een kern van vaste arbeiders van over heidswege in de bedrijven wordt voorge schreven, terwijl verder voorbehouden is naar behoefte losse arbeiders aan te nemen en te ontslaan. Vogelschade. De schade, toegebracht door de vogels, o.m. musschen, houtduiven en voorts door eenden is op enkele plaatsen vrij aanzien lijk. Met het oog op de voedselvoorziening is het te betreuren, dat niet in alle ge meenten, gelijk op enkele plaatsen het ge val was, een aantal geweren is ter-uggege- ven, waaraan een vergunning verbonden was voor het schieten van schadelijk ge vogelte. Vrijwillige arbitrage. Door de 3 Centrale Landbouw Orgaxxisa- de Dam, de Markt enz. weer zeer druk en ook in de Langedelft voor zoover pas- seeren langs de puinwagens xnogelijk was. Nu volgende week de meeste noodwin kels zullen geopend zijn, zal de drukte bij goed weer zeker niet minder zyn. LOOP DER BEVOLKING. In de week van 28 Augustus zy"n in deze gemeente de navolgende personen in- gekomen G. Barentsen, zoixdex-, Kromme Weele 1, van Ritthenx J. van Espen, geb. Gabriëlse, zonder, Leliestraat 41, van Rot terdam; J. J. van Marion, echtgen. en 1 kind, metaaldraaier, Rozensti'aat 13, van Vlissingen; wed. A. de VriesKeur en 1 kind, zonde® Korendijk 32, van Domburg C. F. Vetter, echtgeix. en 4 kinderen, zon der, Langeviele 71, van O.- en W.-Souburg; A. Kolijn, werkman blindeninrichting, Smidsbolwerk 16, van Huizen (N.H.); A. Tevel, echtgen. en 1 kind, korp.-macbinist K.M., Heerengracht 36, van Den Helder; wed. C. Verhoeff-de Bree en 1 kind, zon- dei', Schroeweg 9, van O.- en W.-Soubux-g M. Evex-aax-d, dienstbode, Punt 7, van Vlis singen; E. Wattel, dienstbode, Stations straat 19, van Oostkapelle; ïxxej. K. J. Goetheex-, apotheker, Oostkerkplein 13, van Almelo. Vertrokken A. Prins, echtgen. en 2 kin deren, Lange Delft 89, naar Koudekex-ke, Koudekerksche weg D 66 A. W. Groen en echtgen. steker, Hendrikstraat 33, naar Vlissingen, Paardenmarkt 45 L. A. van der Plank, winkeljuffrouw, Veersche Sin gel 104, naar O.- en W.-Souburg, Buteux- straat 39 Th. Pels en echtgen., filiaalchef R. en D., Seissingel 28bis, naar Koudeker ke, Lage Weg E 216 A. C. M. Somers, zonder, Achter de Houttuinen 14, naar Koudekei'ke, Nieuwe Vlissingsche weg E 205 jhr. G. C. Op ten Noort en echtgen. zonder, Rouaansche Kaai 55, naar Den Haag, Bezuidenlioutsche weg 265b A. In- gelse, echtgen. en 1 kind, groentehande laar, Wal 36, naar St. Laui'ens, Noordweg A 92 C. G. Huijssoon, echtgen. en 1 kind, zonder, Klein Vlaanderen 3b, naar Tilburg, Leenheerenstraat 50b wed. A. C. H. van de Kreke-Boomkens, zonder, Gortstraat 18, naar Amsterdam, A. Pierssonssti'aat 10 n C. Hoorniclc-Geertse, zonder, Loskade 55, naar Vlissingen, Flesschenstraat 9 E. J. de Groot, dienstbode, Langeviele 70-72, naar Koudekerke, Middelburgsche straat A 64M. Everaard, dienstbode, Punt 7, naar Wolfaartsdijk, Westerlandpolder D 31; A. Adler en echtgen. officier Leger des Heils, a.b. „Febe", naar Terneuzeix, Donze Vissex-straat 61J. A. Kan aar, dienstbode, Beenhouwerssingel 67, naar Kruiixingen, Nieuwstraat B 138 P. W. Dekker-van de Gruiter en 1 kind, zonder, Veersche Singel 162, naar Zwolle, Linde straat 65 H. Detz, hulp-commies, Korte Noordstraat 42, naar Nieuw-Namen (Z.), Dorpsstx-aat C 81. ties en de 3 Landarbeidersbonden is een instituut opgericht van vrijwillige arbi trage. Als er geschillen zijn staat het iedereen vxlj om van dit instituut gebruik te ma ken. Er zal waarschijnlijk ook voor Zee-- land een provinciale arbitrage-commissie gevormd v/orden met een vasten voor zitter en verder leden en plaatsvervan gers voor elk geschil afzonderlijk te be noemen. Veestapel. Er zullen drastische maatregelen ge nomen worden tot bepex-king van de var kens en het pluimvee. In verband daar mee zal er bij het Bondsbureau nogmaals op worden aangedrongen te helpen bevor deren, dat de regeling van de mestvar- kens worde vrijgegeven (alleen van belang voor voedertoewijzing)Er gaat momen teel, speciaal op de gemengde bedrijven, nog teveel afval verloren, waarvan, in het belang der voedselvoox-ziexxing gebruik kan worden gemaakt bij het opfokken van varkens. Orgaixisatie. De plaxmen van het Kon. Ned. Land bouw Comité tot vorming van een alge meene landbouworganisatie worden in het kort besproken. Evenzoo het denkbeeld van den Kath. Boeren- en Tuinders Bond, die den tijd thans rijp acht tot vex-wezen- lijking van de corporatieve gedachte door de vorming van een groote bedrijfsge- meenschap, iedere organisatie daarby vrij latend in de uitvoering van haar specifie- ketaak. Het standpunt wordt voorhands ingenomen, dat de C.B.T.B. als steeds is voor goede samenwerking, doch geen fusie wil. Medegedeeld wordt, dat er een com missie van zes uit de 3 C.L.O.'s is ge vormd om over een en ander advies uit te brengen; dit centraal overleg, ook van belang voor meerdere provinciale samen werking, zal worden afgewacht. Hierna sluiting. Landbouw Lecerfbloemkool moet weer bespoten worden. De Plantenziektenkundige dienst raadt verbouwers van lecerfbloemkool dringend aan, deze terstond weer tegen draaihartig- heid te bespuiten. Twee malen pex week met de bekende miudelen (ixicotine of pyxl- dine in zeepoplossing). De derde vlucht der koolgalmug doet zich nu gelden, terwijl er door het veelal late planten nog veel' vatbare lecerfkool op het spel staat. I st bespuiten dient voort gezet te worden, totdat de bloemkool zich begint te vox-men. Provincie. VOOR DE 10.000STE. Midza-plannexx, Een paar dagexx geleden meldden we, dat zeer binnenkort de aangifte van de baby is te wachten, die het aantal inwo ner-s van Goes op 10.000 zal brengen. We meldden ook, dat reeds een paar spaar bankboekjes, vaix het gemeente-bestuur exx V.V.V., voor de kleine beschikbaar zijn gesteld, benevens een wieg door magazijn „De Ooievaar". Thans deelt men ons me de, dat ook de „Midza" deze gebexxrtenis niet ongemerkt voorbij zal laten gaan. Daarby zal niet alleeix de 10.000ste Goe- sche burger of burgeres worden bedacht, doch tevens zal een speciale feest-prenxie- uitkeering plaats hebben. Meer wilde het Midza-bestuur ons over deze plannen nog niet mededeelen, doch men verzekerde, dat het weer een verras sing zou zijn, die bij de Midza-klanten geweldig zou inslaan.. Binnenkort zou den, door een advertentie in oxxs blad, en in de Midza-winkels-etalages, bijzonder heden worden bekend gemaakt. Onverlicht rijwiel. De heer A. A. H. kreeg een bekeuring wegens het na duisternis berijden van een onver-licht rijwiel. DE BERUCHTE KLEINE KERKSTRAAT. Acht slachtoffers. Reeds tallooze xxxalen wezen we er op, dat het vei-boden is de Kleine Kerkstraat, gaande van de Langevorststraat naar den Oostsingel, te berijden. Ook het voorge schreven bord,, roode cirkel en witte rand geeft dat aan. Dit eenrichtings-verkeer werd ingesteld, omdat de Kleine Kerk straat met den Heernisseweg en den Oostsingel een gevaarlijk kruispunt vormt temeer daar het gewas in den tuin vaix het Gasthuis het uitzicht belemmert. De politie heeft lang volstaan met waar schuwingen en nog kijkt ze wel eens iets door de vingers wanneer het personen van buiten betreft en ze den indruk krijgt, dat de overtreder met het verbod niet be kend was, en het waarschuwingsbord niet opmerkte. Tallooze personen, die echter wel met het verbod bekend zijn, kunnen de verlei ding niet weex-staan, tegen dit verbod te zondigen, hetzij geheel of gedeeltelijk. Sommigen nemen eerst met een flinken aanloop de opril van de Lange Vorst- straat naar den Oostwal, en stappen dan af, en anderen loopen dit stukje en stap pen dan op den Oostwal op om fijn met een vaartje naar beneden te gaan. Daarbij het soms ook wagend, gelijk we zelf de zer dagen ondex-vonden, met dezelfde vaart den Heernisseweg in te rijden en zoo dus den drukken Oostsingel over te steken. Er vielen daar reeds heel wat bekeu ringen, maar in den regel als toevallig een politie-agent in de buurt was. Thans is er eens speciaal gepost, en moest niet minder dan achtmaal procesverbaal wor den opgemaakt, n.l. tegen P. R., A. E. M., C. J. R., L. van B., J. de J., G. H. en A. J., allen te Goes, en J. I. L. te Kloetinge. En een negende. Mej. C. C., die met meer of minder wel gevallen het bovenomschreven drama ga desloeg, meende zich op zeker oogenblik met het geval te moeten bemoeien. Ze kz-eeg de overtuiging, dat de agent zijn plicht verzaakte en aan „klasse-justitie" deed. Het viel haar n.l. op, 'dat hij met somnxige overtreders nogal lang werk had, en alles haax-fijn noteerde, naam, voornaam, straat, nummer en woonplaats, en toen ineens wisselde hy met één over- treedster slechts enkele woorden waarna ze kon doorryden. De kwestie was, dat de agent de overtreedster goed kende en haar al die by zonderheden dus niet behoefde te vragen. Maar mej. C. C. dacht er het hare van en dat stak ze niet onder stoelen of ban ken. Ze zei den politieman ronduit wat ze van hem dacht, en dat was niet veel Weshalve de politieman, opnieuw zijn notitieboek voor den dag haalde en mej. C. C. vex-baliseerde wegens het niet vol doen aan een bevel en het beleedigen van een in functie zrjnden ambtenaar. O, die Kleine Kerkstraat! Onze Bureaux zijn gevestigd j MIDDELBURG BIERKAA111 Radeel'e-- Tei 269 Admlnlstr.tTel.139 VLISSINGEN Redactie en Adm.: Walslraat 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) GOES Redactie en Adm.; Turfkade 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 O BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 DRUKWERK? Fa. G. W. den Boer De C.B.T.B. is voor goede samenwerking. Hij wil echter geen fusie met andere organisaties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2