Bi Raad rass Middelburg vergaderde Er komen arbeiderswoningen in den Kareis- gang en middenslandswoningen op den Dam poortsingel. Het politiekorps wordt met elf man uitgebreid. Het voorstel van B. en W. om het getroffen gemeentepersoneel een gra tificatie toe te kennenaangehouden. De financieele positie der gemeente naar omstan digheden betrekkelijk gunstig. Woensdagavond vergaderde de gemeente raad van Middelburg in het tijdelijk ge meentehuis aan het Molenwater, onder voorzitterschap van den burgemeester, mr. dr. J. van Walré de Bordes. Aanwezig wa ren 15 leden, afwezig mevrouw Weijl en de heer Portheine. Onder de mededeelingen was er een, dat de commissie voor de gemeentebegrootin- gen aan de betrokken departementen heeft voorgesteld aan de gemeente Middelburg een extra uitkeering te verleenen van 160.000. Eervol ontslag. Aan ds. L. Tjebbes werd eervol ontslag verleend als lid van het college van cura toren over het Gymnasium en aan dr. H. Reilingh als lid van het Burgerlijk Armbe stuur, beiden wegens vertrek uit de ge meente. Benoemingen. Tot lid der commissie voor bijstand voor gemeentewerken c.a. werd gekozen in- plaats van den heer Kögeler (thans wet houder) de heer De Bruin met 11 stemmen. Tot tijdelijk leerares in de oude talen aan het Gymnasium werd benoemd mej. dra. E. Modderaar en tot tijdelijk leeraar in de scheikunde dr. E. Stork, beiden voor het tijdvak 1 September 1940—31 Aug. 3941. De heer MONDEEL vroeg waarom geen definitieve benoeming wordt voorgesteld, waarop de heer KöGELER antwoordde, dat dit in deze tijden niet wel mogelijk is. Credieten voor woningbouw. Aan de orde was thans het voorstel om voorloopig, tenzij in zeer bijzondere geval len, onbewoonbaarverklaringen van wonin gen achterwege te laten, op het gemeente terrein aan den Karelsgang te doen bouwen S woningen voor groote gezinnen en 17 woningen voor gezinnen met minder dan 6 kinderen en tenslotte op het gemeente-ter rein aan de gedempte Dampoortvest 25 kleinere middenstandswoningen en deze zoo mogelijk te verkoopen of in huurkoop te geven. De heer WONDERGEM vroeg of dit laatste systeem ook niet voor arbeiders woningen kan worden ingesteld. De heer JERONIMUS had het voorstel inzake de woningen aan de Dampoort met schrik gelezen. Hij meende, dat er eerder reden was tot een verbod voor den bouw van zulke woningen aan den buitenkant dér stad. Spr. ziet den economischen toestand der gemeente met angst tegemoet. Velen verlaten de stad en nu weet hij wel, dat daaronder verschillende zijn, voor wien het eene been even zwaar weegt als het andere en die vooral als zy alles verloren hebben en hier geen bepaalden werkkring hebben, gerust naar elders kunnen vertrekken. Maar dit werkt ook weer op het zaken leven in Middelburg. Als men nu buiten gaat bouwen ontstaat het gevaar dat men minder zal gaan bouwen in de nieuwe bin nenstad. Zeker zal er minder woongelegen heid in de nieuwe binnenstad komen. Hoé- veel jaren zijn er echter niet voorbij gegaan na den brand van 1929 en nog waren de gevolgen daarvan niet geheel verdwenen. Spr. zou daarom nu gelegenheid willen geven in bepaalde straten te bouwen, waar door het 25-tal woningen in de binnenstad zou kunnen komen. De heer DEN HOLLANDER ging geheel met het voorstel van Burg. en Weth.. mede, maar vroeg of het niet mogelijk is, wat de heer Wondergem bepleitte reeds toe te passen op de woningen aan den Karelsgang. De heer De BRUIN kan de meening van den heer Jeronimus niet deelen. Het thans bedoelde terrein is niet buiten de stad, ge zien de geringe afstanden in onze stad. Spr. heeft echter een andere vraag of het ter rein als opgehoogde vest wel geschikt is voor woningbouw, gezien, dat particuliere bQuw er niet kon worden verkregen. De heer BOASSON juichte cien bouw der arbeiderswoningen zeer toe, maar vraagt zich ook af of het bouwen der woningen aan den Dampoortsingel wel gewenscht is. Men hoeft niet te denken dat particulieren voorloopig zullen gaan bouwen op eigen risico, en men moet daarom straten opzoe ken, waarin de gemeente woningen kan bouwen, zooals zij het nu op het Dampoort- terrein wil doen. De heer SULKERS juichte het voorstel van B. en W. toe, ook wat betreft de middenstandswoningen. De heer MONDEEL meende, dat' velen noodgedwongen buiten zyn gaan wonen, ook reeds voor de ramp. De heer FLIPSE juichte het toe, dat men na jaren nu een goed plan heeft voor- liet Dampoortterrein. De heer LUIJENDIJK zeide, dat men zeker als Raad niet zoo -pessimistisch moet spreken als de heeren Jeronimus en Boasson. Men moet overtuigd zijn, dat Middelburg als middelpunt van Walcheren een toekomst blijft behouden. Spr. meent, dat ieder goed Middelburger zijn schou ders er onder moet zetten, evenals het ge meentebestuur dat probeert, om de stad er ween -boven.op te brengen. De gemeente lean zelve wellicht fteen propaganda ma ken, maar het ligt w«ï op den weg van een particuliere vereehlging. De gemeente doet het o.a. door het geregeld contact met Den Haag. Men moet niet steeds twij- fel uitspreken over de toekomst van Mid delburg. Wethouder PAUL, de sprekers beant woordende, zeide allereerst, dat B. en W. het betreuren, dat zij niet eerder met uit voerige plannen konden komen. Zeker zul len B. en W. gaarne overwegen, of zij iets kunnen doen inzake de arbeidswoningen evenals voor die voor de middenstanders. De meening van de heeren Jeronimus en Boasson achtte spr. reeds ten deele be streden door de leden, die voorstanders van het voorstel van B. en W. zijn. Als men tot den opbouw der binnenstad zal komen zal alles systematisch gaan en zoolang het stratenplan niet goed gekeurd is, stuit het op moeilijkheden. Wel is in overweging in bepaalde straten te mogen afzien van onteigening van den grond, maar dat is dan niet bepaald in het hartje van de stad. Ook vóór de ramp was de woningnood in dit genre- groot. Wat de opmerking van den heer de Bruin betreft zeide spr. dat men gerekend heeft op den bouw der woningen op een plaat van gewapend beton, waardoor een gedeelte lijke verzakking wordt voorkomen. Een speciaal grondonderzoek heeft niet plaats gehad. Men verliet veelal de grootere woningen in de binnenstad omdat men zocht naar een moderne woning. Men vergete ook niet, dat by het nieuwe stra tenplan minder bewoning zal ontstaan. Men heeft ook reeds het plan voor de onbewoonbaarverklaring van vele woningen opgegeven. De heer DEN HOLLANDER zeide nog, dat de heeren die destijds het plan op vatten voor de Eigenhaardstraat in den geest als nu wordt voorgesteld, dit zeker nooit meer zouden doen. De heer PAUL zeide, dat men hier het advies van de departementale Commissie inzake de begrootingen volgt. De heer FLIPSE zeide, dat men destijds in de Werf straat en de Dokstraat op de zelfde wijze heeft gehandeld. De VOORZITTER zeide, dat men direct begrepen heeft, zooals spr. ook in de vorige raadsvergadering reeds opmerkte, dat er noodwinkcls en noodwoningen noo- dig waren. Het eerste soort gebouwen is er en spr. is verheugd dat alles zoo vlug in zijn werk is gegaan. Het tweede werd afgeraden, gezien o.a. de precaire hout positie. Als men zou wachten op de goedkeuring van het stratenplan dan vreest spr. dat er geen kans is om voor den winter een verbetering te brengen en nu hoopt hij. dat tegen het eind van dit jaar deze woningen er zullen staan. Om in de bin nenstad te kunnen bouwen, zullen er in ieder geval nog weken heengaan en B. en W. willen werken aan een urgentie programma in deze kwestie. Spr. is het volkomen eens met den heer Luijendijk, dat men groote krachtsinspanning naar voren moet brengen. Wellicht zou een ver- eeniging „Middelburg Vooruit" in deze tijden veel kunnen doen. De stad zal in- tusschen genoeg in het teeken der belang stelling bljjven en spr. is dan ook geens zins overtuigd, dat Middel ourg een ach teruitgaande stad zal worden. De heer BOASSON hei-haalt, dat het niet alleen er om gaat in de stad terrein vrjj te krijgen, maar men moet helpen als nu op den Singel, omdat men anders niet tijdens den ooi-log zal durven bou wen. De heer PAUL zegt dat men crediet van de Stichting Zeeland 1940 kan krijgen voor bouw op dezelfde plaats als vroeger. Het voorstel werd hierop zonder hoofde lijke stemming aangenomen. CREDIET VOOR INRICHTING SCHOOLGEBOUWEN. Het volgende voorstel was dat om school A aan de Verwerijstraat te doen bezetten door de 7 klassen der R.K. school en de 5 klassen van de school der Geref. schoolver- eeniging om de 7e klasse school over te brengen naar liet gebouw Heerengracht en om voor 8 klassen nieuwe banken aan te schaffen, waarvoor 7000 crediet werd ge vraagd. Voor het onderbrengen van de meisjesschool zal nader beraad noodig zijn. Alle onderwijs kan dan in September voort gang hebben. De heer LAMBERMONT wees er op, dat men nu in de school Verwerijstraat in plaats van 150 kinderen, er 400 van de R.K. school zal brengen en dat deze kin deren dan op den hoek van het Molenwater aan vele verkeersgevaren zullen bloot staan, juist omdat z.i. het verkeer daar zal toenemen. Spr. wil de meisjesschool gaarne in het gebouw van het gemeente huis houden, al is het jammer, dat de dis tributie dan weer zal moeten verhuizen. Spr. vroeg of men daarvoor niet enkele houten gebouwen kan plaatsen als de nood- winkels zijn en wel zoo, dat iedere afdee- ling een toegang heeft van de straat af. Men is dan van het telkens verhuizen af en men heeft een vaste plaats. De-- heer KöGELER zeide, dat de R.K. school juist tot nu toe in het brandpunt van het verkeer stond voor vele kinderen, Het is een heele legkaart geweest om op behoorlijke wijze de scholen onder te bren gen. Men is bezig uit te zien naar een an dere plaats voor de distributie, ook spr. acht het gewenscht de meisjesschool op den Zuidsingel te laten blijven. De heer LAMBERMONT, die voor een verkeersagent liad gepleit op het Molen water, kreeg nu nog toezegging van den heer KöGELER, dat men er op de drukste uren ook nog een aan de Singelstraat zal stationneeren. De heer LUIJENDIJK vroeg of een schoolvereeniging geen recht heeft op ver goeding voor verloren gegane schoolmeube- len en leermiddelen. De heer KöGELER zeide, dat het thans gaat om banken, die gemeente-eigendom waren, als een vereeniging wat vraagt gaat het langs een anderen weg, maar zij moet het in ieder geval aanvragen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. CREDIET VOOR AFGIETSEL WAPENSCHILD. B. en W. vroegen een crediet van 250 voor het aandeel der gemeente in het doen vervaardigen van een afgietsel van het ge- stuct wapenschild der gemeente boven het trappenhuis in het Stadhuis. Een der leden der commissie van financiën stelde de vraag of gezien de bouwvalligheid van den muur waartegen het wapenschild bevestigd is, de uitgaven van 500 (waarvan 250 voor de gemeente) geoorloofd is. De VOORZITTER wees er nog eens op, dat de gemeente maar de helft bijdraagt. De restaurateur van het stadhuis achtte het plan juist zeer goed mogelijk. Spr. vond het zeer gelukkig, dat het wapen schild behouden is en men moet pogingen doen het ook voor de toekomst te behou den, wat alleen mogelijk is door er nu een afgietsel van te maken. De heer LUIJENDIJK vond in dit voor stel aanleiding te wijzen op de wensche- lijkheid alle uitgaven die een gevolg zyn van de oorlogsrampen, afzonderlijk te no- teeren in verband met eventueele schade vergoeding. De VOORZITTER en ook de beide wet houders verzekeren,' dat dit reeds geregeld geschiedt. De heer VAN DER FELTZ wees er op, dat ir. Kalff toch aanvankelijk geen steun wilde toezeggen. De VOORZITTER zeide, dat ir. Kalff er geen nationaal monument inziet, maar wel is het van groot belang voor Middelburg, als bijzonder goed geslaagd gestuct wapen. Het voorstel werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. ONTWERP STRATENPLAN. Het voorstel inzake het stratenplan be trof feitelijk alleen het plaatsen van een memoriepost terzake op de gemeentebe- grooting 1940. De commissie van financien vereenigde zich met het voorstel, doch de heer v. d. FELZ vroeg of de kosten niet eenigszins te ramen zijn, waarop de VOORZITTER antwoordde, dat dit niet doenlijk is, maar dat de kosten tot nu toe zeer gex-ing zijn. Het voorstel werd aangenomen. CREDIET VOOR UITBREIDING POLITIEPERSONEEL. B. en W. stelden voor om voor 1940 950 beschikbaar te stellen voor de be zoldiging van der. nieuw benoemden agent rechercheur en om er van het voor malige corps militaire politie een hoofd agent en 10 agenten te benoemen en daax-- voor over 1940 8600 uit te trekken. De commissie van financiën meende, dat de toelichting tot het laatste wat sober was, en een lid vroeg naar den rang van de nieuwe agenten, of voor hen de mini mum-salarissen gelden en of het ixx het voox-nemen ligt het systeem der wijk agenten te vex-laten. Mede naar aanleiding van nog enkele toelichtingen van de heeren MONDEEL en v. d. FELTZ zeide de VOORZ., dat de opleiding der militaire politie anders is dan bij de gewone gemeentepolitie en zij daarom een jaar proef prefereeren. Het is de bedoeling een sergeant-majoor onder de 11 man te doen zijn en deze zal dan hoofdagent worden. Dit kan niet anders en daarom moet men nu de mannen uit het eigen korps vooi-bijgaan. Die zullen echter in de toekomst in de eerste plaats voor bevordering in aanmerking komen. Het systeem der wijkagenten blijft gehand haafd. De agenten zullen het gewone salaris krijgen, behalve de sex-geant, want die moet betaald worden overeenkomstig zijn tegenwoordig salaris. Het voorstel ging hierop z.h.s. onder den hamer door. TIJDELIJKE SLACHTPLAATS. B. en W. stelden voor 5200 beschik baar te stellen voor de inrichting der tij delijke slachtplaats voor varkens aan het Suikerplein. De Commissie van financiën meende, dat een advies harerzijds wel achterwege kon blijven, omdat men toch reeds met het werk begonnen was. De VOORZITTER zeide dat het crediet nog met 455 moet worden verhoogd voor een weeg-apparaat. Het voorstel werd aangenomen. TOETREDING TOT DE STICHTING GETROFFENEN OORLOGSGEWELD ZEELAND. B. en W. stelden voor de gemeente te doen toetreden als lid tot de „Stichting getroffenen Oorlogsgeweld Zeeland" en wel tegen een jaai'lijksche bijdrage van 10.—. De VOORZ. zeide zeer verheugd te zijn, met de oprichting van dei stichting. Daardoor is er een goede spreektrompet, om klachten naar voren te brengen. Uit hetgeen reeds gedaan en gepubliceerd is, blijkt, dat de leiding zich in zeer goede handen bevindt en het bestuur zeer actief is. Ged. Staten zullen zeker geen bezwaar hebben tegen deze aansluiting en spr. meent zelfs, dat de provincie ook reeds lid is. De vergadering vereenigde zich z.h.s. met dit voorstel. OP WACHTGELDSTELLING AMBTENAREN. B. en W. stelden voor den heer Th. C. Ferwerda en mej. J. M. Will x-esp. klok kenist van den Abdijtoren en schoonmaak ster .an de boterbeurs op wachtgeld te stellen, daar beide betrekkingen zijn ver vallen na den brand van 17 Mei* De heer PAUL zeide, dat de heer Fer werda terecht heeft verzocht ook rekening te houden met zijn jaax-lijksche inkomsten uit het versteken van de muziek op den toren. Nadat in verband hiermede een wijziging was aangebracht werd het voorstel z.h.s. aangenomen. Gratificatie gemeente-personeel. B. en W. stelden voor aan de door de door oorlogsgeweld getroffen leden van het gemeentepersoneel een gratificatie toe te kennen van éér naai de netto-maand- belooning aan de gehuwde vaste en tijde lijke ambtenaren benevens gehuwden op arbeidersovereeixkomst werkzaam en de helft aan ongehuwde van deze categoriën. Een lid der commissie vaxx financiën wilde de gehuwden twee maanden salaris ultkeeren met een maximum van 400 en de ongehuwden één maand. Het andere lid stelde de vraag, of het voorstel wel ge rechtvaardigd is tegenover niet-ambtena- ren onder de burgerij, die ook zwaar ge troffen zijn. - De VOORZITTER zeide dat men meende, dat de gemeente als werkgeefster evenals vele anderen iets tegenover haar getroffen personeel moest doen. De heer LAMBERMONT zeide, dat er toch in vele organisaties onderling steun wordt verleend en anders dikwijls onder collega's, dat ligt toch ook op den weg der gemeente-ambtenaren. De heer SCHOT zeide, dat de Rijksamb tenaren worden geholpen met een renteloos vooi'schot. Men moet rekening houden met het feit, dat de gemeente zelve ook zeer zwaar is getroffen. Spr. stelde dan ook voor de betrokken gemeente-ambtenaren een renteloos voorschot te geven. De heer JERONIMUS zeide, dat men ook in handelskx-ingen elkaar in deze tijden onderling helpt. Men vergete niet, dat de 'ambtenaren een gunstige positie innemen omdat hun inkomsten doorgaan en daaraan wordt medebetaald door hen, die soms in vele maanden geen inkomsten hebben. Hun salaris garandeert direct hun credietwaar- digheid. De heer MONDEEL wilde helpen en ontpopte zich als de voorsteller van twee maanden voor de gehuwden en een maand voor de ongehuwden. De heer DEN HOLLANDER bepleitte ook een goede vex'houding tusschen werk gever en wex-knemer en hulp als deze laat- sten niets meer bezitten, maar hy wilde voor ieder kind nog 10 van de gratifica tie er by geven. De heer VAN DER FELTZ stond niet onsympathiek tegenover het voorstel. Als particulier werkgever zou spr. het plan dan ook zeer toejuichen, maar hier gaat het om uitgeven van gemeentegeld. Hij zou daarom tegen het voorstel stemmen. De heer DE BRUIN zeide, dat het hier gaat om ambtenaren, die tot het laatste toe op hun post zyn gebleven en daardoor niet in staat wai'en ook maar iets te red- redden. Als werkgeefster moet de gemeen te in deze zeker het voorbeeld geven. De heer LAMBERMONT wilde toch trachten of de collega's niet wat by elkaar kunnen brengen, indien de ox-ganisaties het niet doen. De heer FLIPSE zeide dat van een orga nisatie wellicht 40 wordt gegeven en dat is toch niets. Spr. sloot zich geheel aan bij den heer De Bruin. De heer PAUL meende ook, dat men uit eigen groep niet veel heeft te vex-wachten van een uitkeering. De heer BOASSON was het volkomen eens met den heer De Bxnxin in zyn waar deering van het werk der axnbtenaren, maar kon wat den steun betreft met het voorstelSchot medegaan. De heer JERONIMUS zag geen groot verschil tusschen de voorstellen van den heer Schot en Burg. en Weth. In beide ge vallen kan het geld worden terugbetaald uit een schadeloosstelling. Maar by een renteloos voorschot kan men nog altijd be slissen, dat niet op te eischen als er geen schadeloosstelling komt. De VOORZITTER zeide, dat er nu feite lijk 4 voorstellen zijn. Die van de heeren Mondeel, den Hollander en Schot gaaix fei telijk verder dan dat van Burg. en Weth. en getuigen alle van waardeering voor het personeel. Spr. meende, dat Burg. en Weth. goed zullen doen een en ander nader onder de oogen te zien en spx\ stelde voor het voorstel thaxxs aan te houden omdat men binnen enkele weken toch weer een raads vergadering zal moeten houden. Aldus werd besloten. Trottoir-aanleg. De Raad vereenigde zich z.h.s. met het voorstel om het beroep inzake de onthou ding van goedkeuring door Ged. Staten van de tweede wijziging der begrootixxg 3.940 voor zoover daai'op gelden waren uitge trokken voor trottoir-aanleg in de Lange- en Kortedelft en de Langeviele, in te trek ken. Rekeningen gemeente-beclrijveix 1939. Goedgekeurd werden de rekeningen der gemeentebedrijven met een meer-winst van 15.941.58, nadat wethouder KöGELER op vragen van de commissie van financiën enkele toelichting had gegeven en o.a. had gezegd, dat er inzake de bestemming van die meer-winst geen verschil van meening tusschen Burg. en Weth. en den directeur bestaat. Rekeningen 1939 gemeentewerken enz. Ook werden goedgekeurd de rekeningen 1939 van gemeentewei-ken met een nadeelig saldo van 278.57; van den x-einigings- en ontsmettingsdienst met een tekort van 41.569.54 en van den vee- en vleeschkeu- ringsdienst met een batig saldo van 3918.48. Overneming grond. Burg. en Weth. stelden voor van de N.V. Vee- en Vleeschhandel v.lx. Firma J. Hakker om niet over te nemen een strook van 2.50 M. breedte aan de Eeddewijkstraat en deze bij den openbaren weg te voegen, nu in her scholing de stal dier firma op den hoek van de Schuiffelstx-aat is afgebroken en her bouwd op de vastgestelde rooilijnen. De heer DE BRUIN wees op den eersten verbouwden muur, waaruit blijkt, dat yan Officiëele publicaties INZAMELING EN HANDEL IN OUDE MATERIALEN EN AFVALSTOFFEN. Burgemeester en wethouders van Mid delburg vestigen de aandacht van handela ren in oude materialen en afvalstoffen op de bekendmaking van den Secretaris-Ge neraal, waarnemend Hoofd van het Depar tement van Handel, Nyverheid en Scheep vaart over inzameling van oude materialen en afvalstoffen. Zij, die nog geen uitvoerige vragenlyst ter invulling toegezonden kregen, moeten zich tusschen 9 en 14 Augustus a.s. melden ter Secretarie dezer gemeente jgebouw S.D.O.A., kamer 26). Middelburg, 7 Augustus 1940. Burgemeester en Wethouders van Middelburg. DE BORDES, Voorzitter. J. PH. KOENE, lo. Secretaris. Kerknieuws Generale Synode der Geref. Kerken. De predikanten dr. W. H. Harrenstein, em. predikant van Santpoort en ds. W, H. Ie Cointre te Bergen op Zoom, die verleden jaar doordat zij gemobiliseerd waren geen zitting konden nemen als primi-leden van de Generale synode der Geref. Kerken hebben nu zij zijn gede mobiliseerd dit thans wel gedaan. Daar door zijn hun secundi ds. D. Hoek, em. predikant te Hilversum en Ds. A. Scheèle te K a p e 11 e-B i e z e 1 i n g e, thans niet teruggekeerd ter synode van Utrecht. Als secundus van den inmiddels ovex-- leden afgevaax-digde van Noord-Holland wijlen ds. J. L. Schouten te Amsterdam, heeft zitting genomen dr. G. C. Bex-kouwer te Watex-graafsmeer en als secundus van wijlen dr. H. Kaajan te Utrecht, afgevaar digde van Utrecht, ds. P. de Jong te Bunschoten-Spakenburg. Ter synode van Utrecht bleef gisteren maar een plaats open n.l. die van den heer B. D. d. Meer, te Oude Leije, afge vaardigde van de Part. synode van Fries land-Noord. Behalve de drie predikanten van de kerk van Sneek hebben ook de vier pre dikanten van de kerk van Utrecht als praeadviseex-ende leden zitting genomen. Staatsloterij le klasse, 3e lijst, 100 nummers. Trekking van Woensdag 7 Augustus 1940 PRIJZEN VAN 20.—. 1423 1542 1588 2205 263S 2732 2811 3151 325S 3789 3865 3895 5043 5064 5221 5801 6255 6443 6813 6861 6936 7200 7217 7265 7371 7790 7849 7875 7947 8102 8196 8467 8553 8648 9060 9180 9325 9364 9777 9850 9SS4 10091 10138 lol58 10257 10268 10549 11026 12133 12247 12332 13449 13821 14027 14036 14364 14613 15060 16091 16817 18370 18548 18581 18592 18594 18823 18910 18959 19585 19605 20024 20028 20036 20113 20283 20542 20830 21084 21131 21255 21350 21461 21543 21802 21861 22406 22645 22778 22904 23271 2351S 23578 23878 24160 24733 24S2S Radioprogramma Vrijdag 9 Augustus 1940, JAARSVELD 414.4 M. K.R.O.-Uitz. 8,00 Ber. A.N.P. 8,05 Wij beginnen den dag. 8,15 Gram. 11,30 Godsdienstig half uur 12,00 Bex-. 12,05 Gram. 12,15 W. Eber- lé en zijn ork. 2,00 Orgelconcert 2,30 Fx-agm. opex-a „Boris Godounow" (opn.). 3,40 Musiquette en solist (opn.). 4,30 Gram. 4.50 K.R.O.-Kamex-ox-k. (opn.). 5,15 Bex-, A.N.P. 5,30 Ziekenpraatje. 5,45 Gram. 6,30 V.P.R.O.Cyclus. 6.45 Zang met piano. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.). 7,15 Bei-. 7,20 Zang met piano 7,30 Reportage, 7,45 Gx-am. 8,00 Ber. A.N.P. S,15 Residen- tie-ork. en soliste. R,45 Cyclus. 9,00 Gram. 9.15 Residentie-ork. 9,45 Gram. 10,10 Wij sluiten den dag. 10,15—1^,25 Bei*. A.N.P, KOOTWIJK. 1875 M. AVRO-Üitz. 7,00 Ber. (Duitsch). 7,15 Ber. (En- gelsch). 7,30 Gram 8,00 Ber. A.N.P. 8,15 Gram. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gram. 10,30 Stefanescu-ox-k. 11,15 Ber. (En- gelsch). 11,30 Gram. 11,45 Stefanescu-ox-k. 12,30 Ber. (Duitsch). 12,45 Ber. A.N.P, event, gram. 1,00 Omroepoi-k. 2,00 Bei-. (Duitsch)2,15 Omroep-ork. en solist. 3,15 Bei-. (Engelsch). 3,30 Renova-septet (opn.). 4.15 Disco-causerie. 5,00 Ber. Ber. (Duitsch), 5,15 Ber. A.N.P. 5,30 Gram. 5.45 „De vroolijke vijf". 6.15 Bex-. (Engelsch). 6.30 Orgel en piano. 7.00 Vra gen van den dag (A.N.P.). 7,15 Gx-am. 7,35 Cyclus met rep. 8,00 Bex-. (Duitsch). 8,15 Bei'. A.N.P. 8,30 Bex*. (Engelsch). 8,45 Gram. 9,15 Ber. (Engelsch). 9.30 Gram. 19,00 Ber. (Duitsch). 10,15 Ber. A.N.P. 10,30—10,45; 11,15—11,30; 0,15— 0,30 en 1,151,30 Ber. (Engelsch). oud materiaal ook nog heel wat te ma ken is. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Rondvraag, De heer BOUMAN drong er op aan bij aanstelling van tydelijk personeel bij ge meentediensten als op de secretarie of bij de distributie, personen te nemen, die by de arbeidsbeurs staan ingeschreven. Hij meende, dat wel eens anderen zijn genomen. De VOORZITTER zeide, dat als i*egel wel degelijk overeenkomstig den wensch van den heer Bournan is gehandeld, al zijn er wel enkele uitzonderingen. De VOORZITTER, die er x-eeds eerder op gewezen had dat de overlegging van de ge meenterekening 1939, omdat de boeken beschadigd zijn, wel lang op zich zal laten wachten, gaf een overzicht van den finan- cieelen toestand der gemeente, die naar omstandigheden vrij goed is. O.a. zeide lxij dat de belasting vrij goed is binnengekomen. Hierna werd de vergadei-ing, die tegen 9 uur begonnen was, tegen elf uur gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7