VOOR VEILIG VERKEER. Marine en Leger. Waarom nieuwe maximum- snelheden Wielrijders, weest voorzichtig. Zooals onze lezers weten, z'Jjn dezer dagen nieuwe voorschriften bekend ge maakt met betrekking tot de maximum snelheid voor automobielen, Automobilisten mogen binnen de kommen der gemeenten niet sneller meer rijden dan 40 km., terwijl de maximum-snelheid op de groote wegen voor personen-auto's 80 en voor vracht wagens 60 k.m. per uur bedraagt. Van bevoegde zijde werden ons bij deze voor schriften eenige verklarende uiteenzettin gen gegeven, die wij hieronder laten volgen. De zaak der maximum-snelheid was tot nog toe, zooals bekend, plaatselijk gere geld) de maximumsnelheid werd in elke gemeente door borden aangegeven. Thans is de bovengenoemde regeling voor het geheele land bindend verklaard, hetgeen op zichzelf al een vooruitgang genoemd mag \vorden. Het zijn voornamelijk drie rede nen, die tot dit besluit hebben geleid. In de eerste plaats zijn in den laatsten tijd .veel meer wielrijders op den weg ver schenen, die het aantal daarvan, dat toch al groot was in ons land, nog belangrijk, hebben opgevoerd. Ter wille van hun vei ligheid was het noodzakelijk, dezen maat- - regel te nemen, om te voorkomen, dat het ongevallencijfer zou stijgen. Vooral in de groote steden met het drukke verkeer klemde dit argument. Ten tweede is het in ieders belang, dat met het beschikbare materiaal spaarzaam wordt omgegaan. Bij het overschrijden van een bepaalde snelheid, die wel niet precies is vast te stellen, maar die toch omstreeks 70 of 80 km. ligt, is de slijtage aan moto ren, banden en carosserie veel grooter dan beneden of tot die grens. Ook benzine wordt bespaard, wanneer men niet te snel rijdt. En tenslotte wil men ook onze mooie, maar niet altijd, sterke wegen sparen, om het noodzakelijke herstel zooveel mogelijk te voorkomen. Zware, snel rijdende auto mobielen rijden die. wegen stuk of ver oorzaken golvingen in het wegdek, omdat vele onzer wegen daarop niet berekend zijn. De verordening is gebaseerd op de ervaring, dié men in Duitschland heeft opgedaan, waardoor de gestelde grenzen zich als juist hebben, bewezen. Meer discipline onder fietsers gewenscht. Voor de wielrijders zijn geen nieuwe voorschriften gemaakt, maar toch dienen ook zij van een aantal goed bedoelde wen ken kennis te nemen, omdat dat in hun eigen veiligheid dringend noodzakelijk is. Er zijn verschillende reeds vroeger gege ven wenken en voorschriften, waaraan strenger de hand zal worden gehouden, terwijl in het algemeen voorzichtigheid geboden is, omdat men ook al is men in zijn recht, ongelukken kan veroorzaken. Dat komt vooral hierdoor, dat er veel Duitsche automobilisten en ook wielrijders op den weg verschenen zijn, die gewend zijn aan eenigszins ondere voorschriften dan die hier gelden. Hier zijn enke'.e van die wenken in te legramstijl: Niet met meer dan twee naast elkaar rijden, en in ieder geval de linker weg helft vrij laten voor tegenliggend en in halend verkeer. Duidelijk teeken geven, wanneer men van richting veranderen wil; automobi listen zijn geen gedachtenlezers Gebruik maken van fietspaden, wanneer die er zijner is geen enkele reden, en het brengt het 'netverkeer in gevaar, op de groote wegen te rijden, wanneer men de beschikking heeft over een mooi fiets pad. Voorzichtigheid dringend geboden. Men dient nu eens te laten varen de meening, dat zulke wenken gegeven wor den uit plaaglust. Integendeel, het is in ieders eigen belang, zich aan de regels en goede raadgevingen te houden. In Duitschland zijn de voorrangsregelen anders dan hier. Daar hebben trani en auto den voorrang boven de wielrijders, en daardoor gebeuren er telkens van die kleine dingen, waardoor ongelukken kun nen ontstaan. Bovendien heeft het mili taire verkeer altijd den voorrang, en het is niet altijd te zien, of een auto daartoe behoort. Men moet er rekening mee houden, dat een Duitscher, die uit zijn vaderland naar het onze komt rijden, niet altijd weet, dat hier alle verkeer van rechts voorrang heeft, maar overeenkomstig de Duitsche voorschriften wil voorgaan, ook als hij van links komt. Dit alles zal vermoedelijk binnenkort wel duidelijk anders en voor allen gelijke lijk worden geregeld. Maar wanneer men voorzichtig is en goed uitkijkt, hoeft nie mand een ongeluk te krijgen of te ris- Iteeren. Tenslote nog iets over onze zoo geliefde huisdieren. Laat men toch vooral des avonds, als alles donker is, katten en honden zooveel mogelijk thuis houden. Een kat op den weg moge volgens het bijge loof geluk beteekenen, menigen automo bilist kan zoo'n dier een plotselingen schrik bezorgen, die uitloopt op een ongeluk. Wij vertrouwen, dat wie zijn kat of hond lief heeft, het dier voortaan thuis zal houden. De Duitsche ring 0111 Engeland. De Londensclie correspondent van de „New York Times" schrijft naar aanlei ding van de publicatie der 'Britsche admi raliteit over de Engelsche scheepsverliezen, dat de stijging van deze verliezen klaarblij kelijk het resultaat is van de Duitsche be zetting van de Fransche steunpunten voor de luchtstrijdkrachten en de marine. In Londen wordt toegegeven, dat de Duitsche blokkade ernstig moet worden opgevat. Het verloop der zuivelprijzen In den laatsten tijd. De heer G(eluk) schrijft in het Officieel Orgaan van den Alg. Ned. Zuivelbond: Naar wij vernemen, heerscht er hier en daar verwondering en soms zelfs ont stemming over de maatregelen welke den laatsten tijd genomen zijn inzake de prij zen van kaas en melkproducten, en in het bijzonder ten aanzien van de kaas, omdat hierbij, na de opheffing van het steun bedrag, door de Nederlandsche Zuivelcen- tx-ale prijzen voor den gedwongen opslag van dit product zijn vastgesteld welke nogal wat lager liggen dan waarop de marktprijzen, m.n, in Noord- en Zuid-Hol land, waren gekomen. Vooral nu de N.Z.C. 100 van de kaasproductie voor opleg vordert, is deze laatste maatregel zeer ingrijpend. Maar toch meenen .wij, dat er over deze prijsregeling afgezien dan van enkele onderlinge verschillen, die nog nader bekeken en zoo noodig opgeheven zullen moeten worden geen ontstem ming' behoeft te bestaan, indien men de feiten jn het juiste licht beschouwt. Wat toch is het geval? De kaasprijzen, ook de prijzen der melkproducten, waren den laatsten tijd sterk opgeloopen. Het is bekend en ook volkomen terecht, dat het steunstelsel uitsluitend ten doel heeft de te lage prijzen der producten aan te vullen, zoolang dit noodig is. Het is ook bekend, dat men zich bij het begin van den zomer op het standpunt heeft gesteld, dat de melk een prijs zou opbrengen over eenkomende met een boterprijs van 1,55 per kg en een prijs der magere melkpoeder van 0.15 per k.g. Later is dit veranderd in een melkprijs van 6 cent per kg bij 3,3 vet, waartoe öf de prijs der boter öf die der magere melkpoeder met enkele centen verhoogd zal moeten worden. Nu de opbrengst der melk bij bereiding van kaas enJof melkproducten volle melkpoeder b.v. ver boven dezen ge stelden richtprijs uitkwam en dit verschil zelfs meer dan het steunbedrag ging be dragen, was het toch volkomen logisch, dat de heffing gelijk gemaakt 'werd aan den toeslag, m.a.w. dat de steun verdween. In plaats van ontstemd, moest men ver heugd zijn, dat nu eindelijk de tijd weer gekomen was, dat deze producten op eigen beenen konden staan. Eigenlijk is het zóó, dat deze maatregel te lang is uitgebleven, waardoor intusschen de prijs te hoog is opgeloopen en de plof naar beneden nu heviger was dan anders het geval zou zijn geweest. Wij misgunnen het den producenten geenszins dat zij tijdelijk wat meer heb ben gehad, vooral 'omdat m.n. de kaas producenten dezen winter en dit voor jaar een periode hebben gehad, waarbij ze ook beslist te weinig voor hun melk hebben ontvangen. Maar een feit is wel, dat er door het te lang handhaven van het steunbedrag op kaas en melkproduc ten, scheeve verhoudingen in de prijzen zijn ontstaan en dat door de kooplust van het publiek prijzen zijn ontstaan, die ook zon der steunbedrag ver boven den gestelden ipelkprijs uitgaan. Dat de N.Z.C. deze prijzen, bij het op- koopen van producten, niet volgen kan, is vanzelfsprekend. Zij heeft zich bij den opslag van producten e.d. aan den richt prijs te houden en daarmede uit. Men be- schouwe dezen toestand eens ten aanzien van de boterbereiders, die aan een be paalden prjjs gebonden zijn en men zal onmiddellijk begrijpen dat het niet anders kan. Men zal dan ook begrijpen dat er, nu de kaasprijzen door de 100 opslag auto matisch op den richtprijs gebracht zijn, noodzakelijk maatregelen ten aanzien van de melkproducten en de consumptiemelk moeten volgen. Tijdelijk is het niet zoo heel erg, dat het eene product in op brengst eens wat verschilt met het an dere. Lang kan dit echter nooit duren, zal dit niet tot ontwrichting en ge rechtvaardigde ontstemming leiden. In tjjdep van vrije prijsvorming komen dergelijke prijsverschillen niet voor, om dat de markt daarop dan a.h.w. bij voor baat reeds reageert en automatisch weer een zeker evenwicht intreedt. Bij van bo venaf geregelde prijzen moeten tijdig maatregelen worden genomen om de prij zen in evenwicht te houden. Engelsch-Russische besprekingen over een handelsverdrag. Op een vraag, in het Engelsche Lager huis gesteld, naar den huidigen stand van zaken bij de Engelsch-Sovjet-Russi- sche economische betrekkingen heeft on derstaatssecretaris Butler verklaard dat de Britsche ambassadeur te Moskou richt lijnen heeft ontvangen voor een handels verdrag, zooals de regeering zich dat voor stelt en dat de ambassadeur daarover thans met het volkscommissariaat voor den buitenlandschen handel besprekingen zal openen. 1 De arrestatie van Houde heeft groot opzien gewekt. Het D.N.B. meldt uit Boston: De arrestatie van den burgemeester van Montreal, Houde, heeft niet alleen in Ca nada, maar ook in de Vereenigde Staten opzien verwekt. Deze arestatie wordt beschouwd als een aanwijzing, dat het einde van de politieke vrijheid van Canada voor de deur staat. In de kringen der Fransch-Canadeezen heeft het overbrengen van Houde naar een concentratiekamp het verzet teg'en den algemeenen dienstplicht alleen nog maar doen toenemen. Sedert het verdwij nen van Frankrijk uit de rijen der oorlog voerende mogendheden is de afkeer van de Fransch-Canadeezen tegen de voortzet tingen van den oorlog voortdurend toe genomen. De pogingen van generaal De Gaulle om in Canada een vruchtbaren bodem te vinden voor de voortzetting van den oorlog zijn, naar men te Boston zegt, gedoemd te mislukken. De overwegende meerderheid van de Fransch-Canadeezen is van een conservatieve gezindheid en heeft sterke sympathieën voor de regeering van Pétain, In Canada staan, volgens de volks telling van 19931 bijna 3 millioen Cana- deezen van Fransche afkomst tegen onge veer 4,1 millioen Canadeezen van Britsche of Schotsche afkomst. Crltlek op de Engelsche regeering. Het' D.N.B. meldt uit Londen Tjjdens de gisteren gehouden debatten in het Engel sche Lagerhuis over de economische positie van Engeland is de-regeering door de afge vaardigden der liberale partij en van labour heftig becritiseerd. Bezoek van den Führer aan dr. Krupp von Bohlen und Halbach. Het D.N.B. meldt uit Essen: De Führer heeft Woensdagochtend een bezoek gebracht aan dr. Krupp von Bohlen und Halbach in diens villa Huegel in Essen, ten einde den leider van de grootste Duitsche wapensmidse persoon lijk zijn gelukwensehen met zijn zeven tigsten verjaardag over te brengen. Daai1- bij overhandigde de Führer aan dr. Krupp von Bohlen und Halbach als blijk van waardeering voor zijn verdiensten jegens volk en rijk het gouden eereteeken der N.S.L.A.P. Rijksminister dr. Funk bracht den ju bilaris de groeten on gelukwensehen over van de rijksregeering en overhandigde hem in opdracht van den Führer als blijk van erkenning van zijn verdiensten voor het Duitsche bedrijfsleven het adelaars- schild van het rijk met het opschrift „Aan den Duitschen economischen lei- dei-". Rijksperschef dr. Dietrich bracht dr. Krupp von Bohlen und Halbach de geluk wensehen over van de Duitsche pers. Na zijn bezoek aan dr. Krupp von Boh len und Halbach bezichtigde de Führer een reeks werkplaatsen der Kruppfabrie- ken. Overal, waar men den Führer her kende, werd hij door de arbeiders der fa brieken en door de bevolking der stad Es sen stormachtig toegejuicht. De Führer verliet daarna de stad Es- In opdracht van rijksleider dr. Ley, die zich in Opper-Silezië bevindt, is aan dr. Krupp von Bohlen und Holbach, een oor konde overhandigd, waarbij dr. Krupp wordt benoemd tot „pionier van den ar beid" en die door rijkskanselier Hitier persoonlijk geteekend is. Tevens is dr. Krupp het bij de oorkonde behoorende gouden eereteeken overhan digd. De oorkonde erkent in het bijzonder de buitengewone verdiensten van den 70- jarige in oorlog en vrede. Hiermede heeft de Führer als bekroning van het op de prestatie berustende natio- naal-socialistische systeem de onderschei ding „pionier van den arbeid" ingesteld, ter waardeering van de verdiensten van den volksgenoot, die in het to': stand bren gen van een modelbedrijf het grootste aandeel heeft. Deze verklaring heeft dr. Ley afgelegd in een onderhoud met de pers over het begrip „pionier van den arbeid". De Ned. Ver. van Fabrieks arbeiders gaat accoord met den nieuwen toestand. Uit Amsterdam wordt gemeld: De vereenigingsraad van de Nederland sche Vereeniging van Fabrieksarbeiders (sters) is in „Krasnapolsky" bijeengeko men. Door den voorzitter, den heer K. de Jonge werd de nieuwe toestand in de mo derne vakbeweging uiteengezet. De heer De Jonge gaf daarbij een overzicht van de gang van zaken en verdedigde het ge voerde beleid. Hoewel de leiding van het N.V.V. is vervangen (zooals men weet, werd de heer Woudenberg (N.S.B.) tot bewindvoer der benoemd) zijn de besturen der aange sloten organisaties nog volkomen intact en worden de werkzaamheden op de ge wone wijze voortgezet. Vervolgens diende de voorziter, namens het hoofdbestuur, een resolutie in, waarhij het gevoerde be leid goed werd gekeurd en besloten werd de gevolgde gedragslijn, daarbij ten volle rekening houdende met de gewijzigde om standigheden, ook in de toekomst verder te volgen en onverzwakt de sociaal-eco nomische belangen der fabrieksarbeiders (sters) te blijven behartigen. De leden werden aangespoord, de ver eeniging trouw te blijven en met alle kracht te ijveren aan haar uitbreiding en innerlijke versterking. Over de inleiding en de resolutie werd een levendige gedachtenwisseling gevoerd, waarna de resolutie bijna eenstemmig werd aangenomen. Hoe Engeland zich voorbereidt. Op een oud landgoed in de omgeving van Londen, Osterby park, zoo meldt de Londensche correspondent van Stockholms Tidningen, is een school ingericht voor mo derne krijgskunde. De cursussen hebben ten doel de leerlingen er in op te leiden om binnendringers, die voet zetten op Britschen bodem, het leven zoo moeilijk als maar mogelijk is, te maken. De leer lingen worden geworven uit leden van de naast het geregelde leger bestaande mili taire organisaties, zooals de burgerwach ten. „List en sluwheid" zijn de belangrijk ste onderwerpen van onderwijs. Voorts wordt onderricht gegeven in het werpen van handgranaten en het bouwen van tankvallen. Ook leeren de cursisten hoe zij op de snelste manier een huis in brand kunnen steken en een wachtpost kunnen beslui pen om hem heimelijk te vermoorden. Daladler in Frankrijk. De Eclaireur de Nice meldt, dat de vroegere minister-president Daladier Zon dag met zijn zoon uit Algiers te Mar seille is aangekomen. Toen hij aan land ging, werden vijandige kreten gehoord. De beide Daladiers namen met een vriend onmiddellijk plaats in een auto, die, be geleid door een politieauto, naar Orange reed, waar Daladier, naar men zegt, na dere instructies van de Fransche regee ring afwacht. Roerige tooneelen In den Amerikaanschen Senaat. Het D.N.B. meldt In den Amerikaan schen Senaat is het gisteren tot roerige tooneelen gekomen, toen de democraat Holt verklaarde, dat het ontwerp tot in voering van den militairen dienstplicht eind Mei door een advocatenfirma is uit gewerkt na talrijke besprekingen in de plutocratische „Harvardclub". Als geeste lijke vaders van het ontwerp noemde de spreker onder meer den minister van oorlog, Stimson, diens plaatsvervanger Patterson, den vroegeren directeur van de begrooting Douglas, den directeur-gene raal van de „New York Times", Ochs- Adler, die „zijn Britsche beleggingen door Amerikaansche soldaten wil beschermen", den brigade-generaal Crowell, die gedu rende den wereldoorlog plaatsvervangend minister van oorlog was en eenige voor aanstaande personen uit de vliegtuig industrie en het verzekeringsbedrijf. Holts beweringen werden door Minton, een aanhanger der regeering, beantwoord met persoonlijke aanvallen. De dichtbe- zette tribunes namen aan het debat deel en lieten zich ook door de aanmaningen van den voorzitter niet het zwijgen op leggen. De voltallige vergadering van den Se naat had over het wetsontwerp een meer derheids- en een mindèrheidsrapport ont vangen. Het meerderheidsrapport eischt de onmiddellijke invoering van den alge meenen dienstplicht „tot waarborging van de onafhankelijkheid en vrijheid van het volk der Vereenigde Staten". Het mindèr heidsrapport daarentegen verklaart, dat de in het wetsontwerp inzake den alge meenen dienstplicht vervatte reglementee ring van het Amerikaansche leven in vredestijd indruischt tegen de idealen van de vaderlandslievende Amerikaansche bur gers en in het geheel niet te vereenigen is met de Amerikaansche democratie. Een millioen steun voor eenmaal aan de bloemisterij. De N.R.Ct. verneemt, dat de regeering besloten heeft een bedrag van 1 millioen gulden beschikbaar te stellen voor steun aan de bloemistei-jj, die door de gebeur tenissen van het afgeloopen jaar finan cieel zeer was verzwakt. Tot dusverre werd slechts drie ton regelmatig beschik baar gesteld voor steun tot den minimum prijs, waarbij in het afgeloopen voorjaar 3 ton speciaal voor steun aan de seringen cultuur werd uitgetrokken. Vanwege de Duitsche autoriteiten is, in samenwerking met de Nederlandsche in stanties een onderzoek naar de toestanden in de geheele Nederlandsche bloemisterij ingesteld. Hieruit bleek o.a., dat de gevolgen van de vorst in 1938 zich nog altijd doen gevoelen; vele bedrijven hebben hierdoor een financieelen achterstand gekregen, dien zij na anderhalf jaar arbeid nog niet hadden ingehaald. Ook de langdurige en strenge winter van 1939/40 eischte groote offers van de kweekers, die hun product in de' kassen ten koste van tonnen steen kool voor bevriezen moesten behoeden. De export ondervond inmiddels de gevolgen van den algemeenen oorlogstoestand in Europa en een volkomen stilstand in den handel ontstond, toen Nederland in den oorlog werd betrokken. De prijzen hebben zich na de hervatting van den handel niet meer tot het oude peil hersteld, o.a. door transportbelemmeringen. De door expor teurs afgesloten overeenkomst, dat geen bolbloemen meer mogen worden uitge voerd, heeft de vooruitzichten er voor de Westlandsche teelt van z.g. trektulpen er niet beter op gemaakt. Door al deze oorzaken was de toestand in de bloemis terij gaandeweg zóó precair geworden, dat dc Bond van Bloemenveilingen een krachtige actie heeft ingezet om steun voor éénmaal te krijgen. Daarbij werd vertrouwd, dat de bloemisterij eenmaal over de depressie Heen geholpen zijnde, zich verder uit eigen kracht zou weten te herstellen, zooals ook in de ergste crisis jaren steeds het geval is geweest. Deze actie is thans met succes beloond. Inzake de zeer zwaar getroffen seringencultuur van Aalsmeer wordt nog een nadere re geling onder oogen gezien. Voor de naaste toekomst heeft men thans de hoop op Duitschland gevestigd, dat vrij zeker méér Hollandsche bloemen zal kunnen plaatsen dan de laatste jaren het geval was. Het burgerlijk bestuur in Elzas-Lotharingen enLuxemburg. Het D.N.B. meldt uit Berlijn Krachtens twee decreten van den Führer zal het geheele burgerlijke bestuur in Elzas-Lotharingen en Luxemburg in het vervolg niet meer in handen van militaire autoriteiten zijn, maar in die van chefs der burgerlijke administratie, die onmid dellijk onder den Führer ressorteeren. De uitoefening der militaire gezagsrechten blijft bij de militaire autoriteiten be rusten. De Führer heeft voor Lotharingen den rijksstadhouder en gouwleider Josef Buer- ckel, voor den Elzas den rijksstadhouder en gouwleider Robert Wagner, voor Lu xemburg gouwleider Gustav Simon tot chef van het burgerlijk bestuur benoemd. Hij heeft tegelijkertijd gouwleider Buerckel op diens verzoek ontheven van de functie van rijksstadhouder en gouwleider te Wee- nen met het voorbehoud, dat Buerckel elders als rijksstadhouder benoemd kan worden. Tot rijksstadhouder en gouwleider in Weenen is rijksleider Baldur von Schirach benoemd. Hij is ontheven van zijn func ties van rijksjeugdleider der N.S.D.A.P. en jeugdleider van het Duitsche rijk. Met handhaving in zijn functie van rijksleider voor de jeugdopleiding der N.S.D.A.P. is von Schirach tevens door den Führer be last met de inspectie der geheele Hitler- jeugd, niet alleen wat de partij doch ook wat den staat betreft. Tot rjjksjeugdlei- der der N.S.D.A.P. en tot jeugdleider van het Duitsche rijk heeft de Führer den „Obergebietsführer" Arthur Axmann be noemd. De „Stabsführer" Hartman Lauter- bacher is benoemd tot plaatsvervangend gouwleider. f Onze Bureaux zijn gevestigd s MIDDELBURG nicDe.zrn I Ret,3=t,e: Te'- BIERKAAI {Admlnlitr.iTsl.139 0 VLISSINGEM Redactie en Adm.: Walslraal 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) GOES Redactie en Adnti Turfkade 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 De Britsche admiraliteit meldt scheepsverliezen. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat de sleepbooten „Drammer" en „Oswaldien" en de mijnenveger „River Clyde" op vijandelijke mijnen geloopen en gezonken zijn. Reuter meldt De Britsche admiraliteit publiceert een lijst met de slachtoffers van de „Campania", de „Crestflower" en den torpedobootjager „Brazen". Op de „Campania" zijn 11 personen om gekomen en 3 gewond, op de „Crestflower" 2 personen omgekomen en 5 gewond, op de „Brazen" 1 omgekomen en 4 gewond. Voorts wordt officieel medegedeeld, dat bij een aanval van een duikboot op een Engelsch convooi aan de Iersche kust het Britsche schip „Accra" (9337 ton) tot zinken is gebracht. Meer dan 450 overlevenden zijn in een Britsche haven aan land gezet. 25 personen worden ver mist. Het schip zonk in een half uur, Het verlies aan menschenlevens is ver oorzaakt, doordat een motorboot in de branding kenterde. Ontslagen Vrijwillige Landstorm. Bij besluit van II Juli 1940, van den Ge- neraal-Majoor N. T. Carstens, daartoe ge machtigd door den bevelhebbervan de Duit sche Weermacht in Nederland, is met in gang van 15 Juli 1940 o.m. 'n eervol ontslag verleend aan: H. de Iongh, res. generaal- majoor van den staf der infanterie, inspec teur van den Vrijwilligen Landstorm; J. H. W. Bruins, res. luitenant-kolonel, comman dant van het Vrijwillig Landstormkorps „Zeeuwsch Verband"; G. A. J. de Both, res. Ie luitenant 3 R.I. Zeemacht. Bij besluit van 5 Augustus 1940, van den generaal-majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche weermacht in Nederland, is aan den officier van administratie der le klasse T. R. Deelder eervol ontslag uit den zee dienst verleend met ingang van 1 Septem ber 1940. Bij besluit van 6 Augustus 1940 van den generaal-majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche weermacht in Nederland, is in getrokken het bij besluit van 12 Juli 1940. aan den luitenant ter zee der 2e klasse H. J. H. Hagdorn, den officier van den marinestcomvaartdienst der 2e klasse A. L. Thierens en den officier van gezondheid der le klasse W. A. Borgeld verleende eer vol ontslag uit den zeedienst; en is met ingang van l September 1940 aan den lui tenant ter zee der 2e klasse P. Coo1 wegens opheffing van zijn betrekking eervol ontslag' uit den zeedienst verleend. SOLDATEN MOETEN KLEEDING EN UITRUSTING INLEVEREN. Gebod geldt voor gewone dienst plichtigen en voor B.V.L.'ers. In het tijdvak van 13 Augustus tot 12 September moeten de gedemobiliseerden van Land- en Zeemacht zoowel als de vrijwilligers van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm, die kleeding en uit rusting in hun bezit hebben, deze inleveren bij den Indeelings-districtscommandant. Datum en plaats zullen voor elke gemeente bij openbare kennisgeving worden bekend gemaakt. Men is, volgens het Vad., ver plicht om alle goederen, welke Rijkseigen dom zijn, in te leveren, met uitzondering van het oorlogszakboekje en het herken ningsplaatje. Oolc is men verplicht om, nadat de offi cier, belast met het in ontvangst nemen der Rijksgoederen, deze goederen heeft in genomen, een verklaring te onderteekenen, dat men alle militaire kleeding- en uit rustingstukken heeft ingeleverd, welke men bij het vertrek van zijn korps heeft mede- gekregen; door het afgeven van een on juiste verklaring stelt men zich aan straf bloot. Indien men wegens zeer bijzondere omstandigheden in de onmogelijkheid ver keert om persoonlijk bij de inlevering te verschenen, moet de inlevering van goe deren geschieden door een anderen persoon, die alsdan de vereischte verklaring moet onderteekenen, Ingedeelden bij den Op- bouwdienst zijn vrijgesteld van deze inleve ring. Dreigt de geheele inleveringstermijn te verstrijken, zonder dat men een oproeping heeft ontvangen, dan plege men overleg met de afdeeling Militaire Zaken, want het niet ontvangen van een oproeping, stelt den betrokkene niet vrij van de verplichting tot inleveren. Deze toch spruit reeds voort uit de openbare bekendmaking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3