STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes UIT DE PROVINCIE OP HET DISTRIBUTIE-BUREAU. Textiel-, brood en sclioenkaarten. Woensdagmiddag hebben wij een uurtje Vertoefd op het distributiebureau en wel op de afdeeling, waar zoowel gelegenheid was om textielpuntenkaarten af te halen tegen het aanvraagformulier, als om extrabroodkaarten en schoenenbons te vragen en al of niet in ontvangst te ne men. Als wij eerst stilstaan bij de textiel- kaarten, dan zij er op gewezen, dat ook in een der andere lokalen gelegenheid is tot afhalen van die kaarten. In beide lokalen heeft een der ambtenaren zijn sclioonschriftgave ten toon gesteld door op de van de S.D.O.A. nog aanwezige groote schoolborden in den breede uiteen te zetten, wat voor de ambtenaren van be lang is, want voor hen is het toch ook weer iets nieuws geweest, al bleken zij in twee dagen tijds er reeds flink te zijn ingewerkt. Tevens kunnen zij zoo noodig ongeloovige Thomassen onder de bezoekers aan de hand van de voorschriften overtuigen. Doch wij merkten tot onze vreugde op, dat er niet veel van die ongeloovigen zijn. Men vertrouwt op de stadgenooten, die zich in deze materie inwerken en alles doen om de afgifte een vlug verloop te laten hebben. Zij hebben echter behoorlijk ieder aanvraagbiljet te controleeren, moe ten dan op de stamkaart aanwijzen, dat de betrokkenen geweest is en dan eerst kun nen zq de textielkaarten afgeven, na er al of niet een aantal punten met een maximum van 30, voor hetgeen tusschen 28 Mei en 5 Augustus ontvangen heeft, te hebben afgenomen. Het bleek ons, dat de meeste aanvra gers en aanvraagsters het goed hebben begrepen en er niet veel aan veranderd hoefde te worden voor de kaart kon wor den afgegeven. Directeur en personeel hadden van dezen distributiemaatregel vrij wat moei lijkheden gevreesd en feitelijk loopt alles gesmeerd. Maar als gezegd, er worden ook extra broodkaarten verstrekt en dit gaat eveneens vlug. en hangt af van het soort werk, dat de betrokken stamkaarthouder verricht. Wij maakten ook het bezoek mede van een inwoonster, die er niet over te spreken was, dat zij alleen boterkaar- ten kreeg en een andere sectegenoote, wier man evenveel verdient ook kaarten voor ..margarineboter". Men wist de derigende lawine van woorden met een zacht lijntje te stuiten. Ten slotte de schoenenbons. Men is te dezer zake verplicht met een goede men- schenkennis te trachten uit te maken of de mededeeling, dat iemand geen schoenen heeft en slechte laat zien, al of niet in ..margarineboter'. Men wist de dreigende de klacht als serieus aanneemt, volgt meestal direct de afgifte van een bon en kan de aanvraagster of aanvrager zich een paar nieuwe schoenen aanschaffen. GESLAAGD. Voor het examen Hoogduitsche taal L.O. is te Den Haag geslaagd de heer J. de Meij, alhiex-. DE GEMEENTELIJKE NOOD WINKELS, Naar wij vernemen bestaat het plan om de gemeentelijke noodwinkels op Donder dag 15 Augustus des morgens te 10 uur op eenigszins feestelijke wijze aan de huurders over te dragen, die vooraf hun winkels kunnen inrichten en ze daarna betrekken. INGELEVERDE WAPENS EN PATRONEN. Men verzoekt ons alsnog mede te dee- len, dat de politie te Middelburg haar werkzaamheid inzake het terug krijgen van ingeleverde wapens en jachtpatronen be perkt tot inwoners van Middelburg en niet kan voldoen aan bij haar ingekomen ver zoeken ter zake van'personen uit andere gemeenten. Toelating. Toegelaten tot de Middelb. Technische school te Dordrecht onze stadgenoot P. de Kuijper. TEMPERATUUR BADWATER. De temperatuur van het water in de badinrichting was heden 70 graden. VERSCHILLENDE PERSONEN VERBALISEERD. In den afgeloopen nacht zijn verschillen de personen verbaliseerd wegens het niet of niet op de juiste wijze verlicht doen zijn van hun rijwiel. Ook vielen weer verbalen wegens het niet verlichten van een op den openbaren weg geparkeerd motorrijtuig, OPGAVE VAN OORLOGSSCHADE. De aandacht wordt er op gevestigd, dat alleen zq, die nog geen voorloopige opgave van geleden schade, hetzij bij het gemeente bestuur, hetzij bij de commissie oorlogs schade, hebben ingediend, zich kunnen ver voegen bij de schade-enquète-commissie in het belastingkantoor in de Lange Noord straat. Aan de andere door oorlogsgeweld ge troffenen zullen voor 1 September de des betreffende formulieren worden toegezon den. Omtrent de invulling daarvan zal nog een nadere mededeeling worden verstrekt. AGENDA VLISSINGEN. „Alliambra"-theater. Van Vrijdag 9 tot en met Dinsdag 13 Augustus„Anda- lusische nachten". MIDDELBURG. „Electro"-bioscoop. Van Vrijdag 9 tot en met Donderdag 15. Augustus „Pa radijs der vrijgezellen". <00138. Grand-Theater. Vetjdag 9, Zaterdag 10, Zondag 11, DlMgtog IS Augustus„De rechtzaak van Dr. Veruga". Van een drenkeling en een zeehond. Ons gemeentelijk badbedrijf geniet een reputatie voor wat betreft de groote vei ligheid. En terecht terwijl uit andere Noordzeebadplaatsen meermalen berichten komen over verdrinkingsgevallen, hoort men in Vlissingen daarvan nooit iets. Hoewel er voor baders en verstandige zwemmers dus geenerlei gevaar bestaat, kan een roekeloos zwemmer deze reputatie in gevaar brengen. Gelukkig is daar in laatste instantie het geoefende badperso- neel dat, indien noodig, met kennis van zaken weet in te grijpen. Zoo ontstond één dezer dagen een ern stig incident dat gelukkig een bevredigen de, ja zelfs een vrij grappige ontknooping had. Een drietal zwemmers was gezamenlijk een baantje gaan trekken. De eb was ech ter al ingetreden, waardoor er een vrij sterken stroom stond. Twee zwemmers keerden tijdig terug, doch de derde zwom, niet weinig gesteund door den stroom, ver der zee in. Dit werd hem noodlottig. Toen hij n.l. wilde terugkeeren, bleek hij niet meer tegen den stroom in te kunnen op- zwemmen. Hij deed daartoe krachtige po gingen, doch vooruit komen deed hq niet; integendeel hij dreef steeds verder af. Vanaf het strand en ook van den boule vard was dit opgemerkt en men begreep, hier moest worden ingegrepen, daar de zwemmer gevaar liep te verdxinken. Een seintje aan het badpersoneel en on middellijk snelden „Chris" en „Frans" naar de boot. In een minimum van tijd was deze met vereende krachten te water ge bracht en trokken de beide badknechten aan de riemen. Snel ging het op den dren keling af, die spoedig was bereikt en bin nen boord gehaald. Het was de hoogsten tijd, de roekelooze was niet alleen erg ver moeid, doch vei-klaarde tevens kramp te hebben gekregen. Er waren ook nog eenige zwemmers te hulp geschoten, doch zij behoefden geen hulp te verleenen. De badknechten wilden texnxgkeeren, toen vanaf de boulevard luide kreten klonken. Met axmgezwaai beduidde men dat er nog een drenkeling was. Chris en Frans tuur den de zee af en werkelijk zagen zij plotse ling een hoofd, althans iets wat daar op geleek, even boven water komen en on middellijk weer verdwijnen. Zij roeiden naar deze plaats, maar daar aangekomen zagen ze niets meer. De dreg ging ovex-boord, doch zonder resultaat, totdat een van hen circa 50 meter verder wederom den „dren keling", boven water zag komen en weer verdwijnen. Het raadsel was nu opgelost, het bleek een zeehond te zijn. Vanaf den wal had men dit dier voor een denkeling aangezien. Onze werkelijke drenkeling was intus- schen weer geheel opgeknapt en had met meer dan gewone belangstelling dit niet onvermakelijke geval gadegeslagen. Hij moet de overtuiging gehad hebben, dat hij bij aankomst aan het strand, van zijn su perieuren een uitbrander in ontvangst zou hebben te nemen, hetgeen ook index-daad geschiedde. Doch toen volgde het handige: onze drenkeling beweerde nl. met een effen gezicht dat ook hij van meening was ge weest dat een mensch in nood vex-keerde en dat hij daarom zoover was gezwommen. Hij wist natuurlijk niet, dat het een zee hond was HET DRINKWATER IS UITSTEKEND. Het water van het gemeentelijk water leidingbedrijf werd wederom aan een schei kundig onderzoek onderworpen. Met vol doening kon worden vastgesteld, dat het aan alle te stellen eischen voldoet. DE BERGINGSWERKZAAMHEDEN Ferryboot in de haven van Breskens recht gezet. Nu eenmaal het vereischte materiaal beschikbaar is, worden de werkzaamheden tot het bergen van de gezonken schepen in de havens van Vlissingen en Bx-eskens met spoed voortgezet. Na de succesvolle bei-ging van de „Bul- gia" en de „Luctor et Emergo", vertrok ken de machtige drijvende bokken naar Breskens, waar nog zeven grootere sche pen uit hun ongewone positie moeten verlost worden. Naar wij vernemen is het intusschen gelukt, de groote Ferx-yboot die, zooals bekend geheel op haar zijde tegen de loopbrug lag, recht te zetten. Dat moet een geweldig kaxwei zijn geweest, dat slechts met de meeste vakkundigheid ten uitvoer gebracht kan worden. Het schip moet nu allereerst gedicht worden met een z.g. noodbekisting, om dan naar Vlis singen gesleept te worden ter verdere re paratie. Vooral het inwendige van het schip moet veel schade hebben bekomen, zoodat het nog wel geruimen tijd zal dux-en, alvox-ens deze fex-ryboot weer in de vaart kan worden gebracht. Een van de drijvende bokken is intus schen weer naar Vlissingen teruggekeerd tot het lichten van de gezonken ponton in de buitenhaven, met welk werk men van daag goed vorderde, terwijl de tweede bok het wex-k in Breskens voortzet. Wanneer geen onvoorziene stagnatie ont staat zal het niet lang meer duren of alle sporen van het vx-eeselqke oox-logsge- weld zullen in de havens zijn verdreven. OP DE „LUCTOR ET EMEPGO" WORDT NOG STEEDS GEZOCHT. Naar wq vernemen wordt aan boord van de „Luctor et Emex-go" nog steeds gezocht naar eventueele slachtoffers. Hoe wel er geen aanwijzingen zijn dat er nog meerdere personen aan boord waren toen de ramp geschiedde, ig zulks toch niet on mogelijk. De groote chaos die er aan boord heerscht belemmert een nauwkeux-ig onder zoek niet weinig. Getijden. Dond. 8 5.52 18.11 12.17 25.01 Vrijdag 9 6.42 19.03 13 08 Zaterd. 10 33.&7.36 19-56 1.53 14.02 Zondag 11 8.36 21.03 2.48 15.04 Maand. 12 9.50 22.25 3.51 16.20 OPENBARE CONCERTEN. Gewijzigde regeling. De data der openbare concerten zijn voor 1940 nader vastgesteld. Ze worden alle ge geven op de Groote Markt. De regeling is thans als volgt„Eupho- nia" 12 Juli, 16 Augustus, 6 Septembei', 20 September. „Hosanna" 30 April, 25 Juli, 29 Augus tus, 14 September. COLLECTE GRAFISCHE VAKKEN. De Dinsdag gehouden collecte voor de Vereeniging ter bevordering van tie ge zondheid in de grafische vakken heeft 165.61 opgebx-acht. OVERGEPLAATST. De heer J. Rombaut, adj.-commies ten ontvangkantore der Invoex-rechten en Ac cijnzen te Roosendaal is gedetacheerd naar de Inspectie der directe belastingen alhier. BENOEMING. Tot tijdelijk klerk benoemd ter Inspectie D. B. te Goes de heer R. van Luijk, alhier. TOESTAND KOEPOORT. Blijft dat zoo? Naar aanleiding van ons bericht, dat van den bouw van het nieuwe postkantoor aan de Koepoox-t, niets meer zal komen, stelde een abonné ons de vx-aag, of de toestand er dan al dien tijd zoo zal blijven. Wij kunnen daar niet óp antwoorden. Dat zal aan de directie van het P.T.T.-bedrijf lig gen. Dit bedrijf is eigenaar van grond en opstallen en volgens den oorspronkelijken opzet moesten de nog bewoonde of inge- bx-uik zijnde panden deze maand ontruimd zijn en zouden dan worden gesloopt. Moge lijk echter, dat men thans niet vasthoudt aan dezen datum, ook texwille van den huur, dien een en ander nog opbrengt. Intusschen zou het inderdaad te betreu ren zijn als alles zoo wox-dt gelaten tot eindelijk met den bouw van het postkan toor kan worden begonnen. Men zou ten minste de ruïnes van de oude kex-k en de x-eeds lang verlaten krotten kunnen sloo- pen. Het geheel biedt thans, op dit drukke verkeerspunt, een smerigen aanblik CONCERT „KUNSTVRIENDEN". Het jubileumconcert, door het „Kunst vrienden-orkest, in den tuin van Schut tershof gegeven, werd door fraai weder begunstigd. En ook daax-om was het jam mer, dat liet bezoek aan dit concert niet veel grooter was. Want de fraaie tuin van Schuttershof leent zich bijzonder voor zulk een concert en de door „Kunstvrienden" gegeven nummertjes kwamen er uitstekend tot hun recht. Gelijk gewoonlijk had de directeur, de heer P. B. van -Sprang, voor een gevarieex'd programma gezorgd, waarin ook weer enkele oude succesnum mertjes opgenomen waren. Oud en nieuw, het werd alles op keuxige wijze uitge voerd, en het samenspel der zoo verschil lende instx-umenten, als viool, banjo, man doline, hand- en mondaccordeon, benevens het slagwerk, was zeer goed, en vaak werd een treffend mooien toon bereikt. De aanwezigen gaven herhaaldelijk door een spontaan en warm applaus van hun waardeexdng blijk, zoodat de heer Van Sprang, en zijn orkest, wat dit aangaat, over het vei-loop van den avond zeer vol daan kunnen zijn. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen J. M. Langemaire, dienst bode, Stationsweg 20, van Hoedekenskerke C. van den Pol en gezin, directeur R.H. B.S., Middelbui'gschestraat 8, van Middel- harnis J. Izeboud, aanhouder, Kleine Kade 35, van Vlissingen A. H. Nijssen, dienst bode, Groote Markt 34, van Rotterdam P. Sinke, dienstbode, D. D. v. d. Boutstraat 1, van 's-Heer Ai'endskerke J. M. de Jonge, zonder bex-oep, Westsingel 87, van Vooi-schoten; B. J. Nonnekens en gezin, monteur, Couwervesti-aat 40, van Bergen op Zoom; H. C. A. de Gelder en vrouw, zonder beroep, Westsingel 73, van Sou burg; W. Blaasse en gezin, zonder beroep, Scheldestraat 115, van Vlissingen; M. Hoogstrate, zonder beroep, Scheldestraat 78, van Wolphaartsdijk; A. P. Kauffmann, dienstbode, Schengestraat 37, van Rotter dam; S. H. Schaalje, dienstbode, Schelde- straat 48, van Amsterdam A. E. Rouw, dienstbode, J. A. Blanckstraat 14, van Den Haag; N. E. van Santé en gezin, verzelte- rings-inspecteur, Vogelzangsweg 6, van Buurmalsen; L PI. v. d. Plasse, dienstbode, Opril Groote Markt 11, van Yerseke B. Boskeljon en gezin, machinist, Korte Nieuwstraat 3, van Souburg; K. Dagevos, fruitkweeker, J. A. v. d. Goeskade 47, van Kloetinge M. Nieuwenhuijse, winkelbe diende, Heernisseweg 29, van Utx-echtH. Steutel, vex-pleegstex-, Piet Heinstraat 6, van Zandvoort M. K. van Luijk, leerling- verpleegster, Koningstraat 2, van Rotter dam P. J. de Witte, dienstbode, Westsin gel 93, van Naaldwijk W. Vleugel, bak kersknecht, 's-H. Hendrikskinderenstraat 56, van Amersfoort W. J. P- Huqbregtse, winkelbediende, 's-H. Hendrikkindex-enstraat 28, van Den Helder; J. Goedbloed en gezin, fourier infanterie, Westwal 50, van Kloe tinge. Vertrokken: E. Fijnaut, winkelbediende, van Matth. Smallegangesbuurt 45, naar UtrechtM. van Sabben, landbouwers knecht, van Stationsweg 7, naar Dintel- oord G. Noordhoek, opzichter, van West singel löd, naar Oostburg M. B. van Ges- sel, dienstbode, van. Kreukelmarkt 1, naar 's-Heer Arendskerke J. Verbrugge en vrouw, slager, van Westwal 50, naar St. AnnalandP. J. 't Hooft, bouwk. inge nieur, van Oostsingel 164, naar Veenen- daal; A, Cammaert, kantoorbediende, van 's-Heer Hendrikkinderenstraat 41, naar Kruiningen; wed. J. de Reij, zonder beroep, van Vogelzangsweg 17, naar Den Haag; Tj. Hoekstra, volontair vruchtenbedrijf, van Wilhelminastraat 98, naar Laren I. D. Fransen van de Putte, arts, van Kloe- tingscheweg 7, naar Baarland M. Spruit, dienstbode, van 's-Heer Hendxnkkinderen- straat 29, naar KapelleD. v. Houte-Vis- Walcheren DE VEEREN-WAGEN DOET OPGELD. VEERE. Andere tijden, andere zeden. Dit worden wij eiken dag opnieuw ge waar. Ook op het gebied van toerisme. Waren wij gewoon om vooral gedurende de maanden Juli en Augustus een groot contingent toeristen alhier te zien, thans is de trek om begrijpelijke redenen meer dan gedecimeerd. Auto's behooren tot de zeldzaamheden, teiwijl de toux'ing-car een haast voorwereldlijk voertuig geworden is. De mensch is echter vindingx-ijk en de genen, die niet op den tweewieler erop uit kunnen, doen het tegenwoordig anders, en zoo komt het, dat wq in zeer vex- hoogde mate den schilderachtigen veeren- wagen op de bu'tenwegen ontmoeten. Vx-oeger kwamen wel eens zomergasten uit de boerendox-pen met een dergelijk voer tuig om de eigenaardigheid ex-van. Thans echter schijnt de veeremvagen den Jan Plezier verdrongen te hebben en zien wij talrqke stadsmensehen uit Middelburg en Vlissingen den tocht om het eiland op deze wijze maken. KOKENDE MELK ARNEMUIDEN. Vlug de pan met melk op heb brandende petroleumstel zetten en en dan kan ik ondexwijl wel eventjes naar moeder. Zoo zal vermoedelijk mej. de R gedacht hebben en tevens gehandeld. Doch wat schrok zij bij haar thuiskomst: het geheele schuurtje waar zij de melk kookte stond vol rook. Het petx-oleumste) stond in vlammen. Zij nam hierop nog het domme besluit het brandende stel, waarop de pan met kokende melk, op te pakken en buiten te bi'engen. Gevolg kokende melk over de handen en voeten. Voorbijgangex'S die haar hulpgex-oep hoor den hielpen haar en riepen ondertusschen de hulp van een geneeskundige in. Vervolg Provincienieuws 2e par/. 2e blad.) Burgerlijke Stand KOUDEKERKE. Over de maand Juli 1940. Ondertrouwd A. Gideonse, 27 j.' en T. Roelse, 23 j. A. Joziasse, 27 j. en A. Wijkhuis, 24 j. P. Chr. Smeets, 25 j. en A. A. Pantus, 26 j. Getrouwd W. M. Woltei'S, 31 j. en J. M. Roose, 31 j. K. Wielemaker, 30 j. en E. Reijniei'se, 33 j, A. Joziasse, 27 j. en A. Wijkhuis, 24 j. C. Schout, 24 j. en J. J. Boone, 25 j. A. Gideonse, 27 j. en T. Roelse, 23 j. Geboren Paulina, dochter van C. Fran- cke en van J. Vos. Anthonius Petrus, zoon van C. J. Doggen en van C. J. Luis terburg. Magina Sibelina Maria, doch ter van J. de Koning en van R. S. de Quelerij. e Ovei'leden F. C. Deckex't, 68 j., ongeh. J. F. Brugman, 57 j., echtgenoote van B. J. Kramer. O. EN W. SOUBURG. Over de week van Woensdag 31 Juli tot en met Dinsdag 7 Augustus 1940. Geboren: Coi-nelis Marinus, zoon van A. Jasperse en J. Simonse. Ovex-leden: L. PI. Hoebeke, oud 16 dagen, zoon van P. Hoebeke en C. de Witte; B. J. de Kort, 3 jaar, zoon van J. F. de Kort en C. W. Kakebeeke A. Verhage, 79 jaar, echtgenoot van L. Marijs. GOES. Ondertrouwd: Janus Rijkse, 2D j. jm. te Kattendijke en Leuntje van de Vreede, 29 j. jd. Getx-ouwd: Jan .v. d. Meulen Bosma, 45 j. en Jitslce Engelsman, 31 j. jd. Britsch eskader weer in Gibraltar terug. Stefani meldt uit Tanger Het Engel- sche eskader, dat onlangs Gibraltar heeft verlaten, is gisteravond weer in Gibraltar binnengeloopen. Bovendien wordt gemeld, dat door vliegtuigen van onbekende nationaliteit dagelqksch verkenningsvluchten boven de vesting worden gemaakt. ser, zonder beroep, van Zaagmolenstraat 11, naar Souburg; J. M. Rijk, dienstbode, van Westsingel 81a, naar Ovezande; M. C. v. Dolder, huishoudster, van Geranium- straat 6, naar Soest wed. A. C. Pairoux en gezin, zonder beroep, van Alb. Joachimi- kade 7, naar Utrecht. Moord- en Zuid-Beveland die gaBdend blijven De Midza-bonnen verlopen niet, zij behouden hun waar de, hoe lang U ook wilt sparen Weest er dus zuinig op. Deze week aan premies f 381.S0 guldera Doet Uw inkopen in Midza-zaken. SPAAR T DE MIDZA BONNEN [Hloofdpïjn en Kiespijn. H Veilig en vlug als geen ander helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mqnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijn- hardtjes" Doos 10 en 50 ct. Uit de Pers» EEN DUITSCHE BESCHOUWING OVER DE „NEDERLANDSCHE UNIE". In de „Deutsche Zeitung in den Nieder- ianden" kwam gisteren onder den titel „Vaage doelstelling" het volgende artikel over de Nederlandsche Unie voor: De stichting van de Nederlandsche Unie heeft de geesten en dp pennen wakker ge roepen. Het gx'oote aantal sympathiebetui gingen dat de twijfelaars niet tot zwijgen bracht, in tegendeel hen nog sterker ili hun meening staafde, heeft veel van zich doen spreken. Intusschen werd een manifest uit gegeven en nu nemen de eerste vei'gaderin- gen toe. Er klinken in vele kranten waar schuwende stemmen, zich toch zijn verant woordelijkheid geheel bewust te worden, en zoo, lezen .wij dan in een Nederlandsch dag blad:. „De inzet van dezen tqd is „zijn" of „niet-zijn" van het Nederlandsche volk als zelfstandig volk in Europa, als gelijkbe rechtigde en volwaardige partner in de Europeesche volksgemeenschap". Wie zich zulk een inzicht van den toe stand bewust is, heeft het ongetwijfeld bij het rechte eind, wanneer „hij niet alleen tot voorzichtigheid doch ook tot onderzoek maant. Hij heeft gelijk, wanneer hij voor onduidelijke formuleeringen, vaagheden en oproepen waarschuwt. Er moet eerst klaarheid zijn. Uit het program moet men met onweerlegbare formuleexing het doel kunnen lezen. Er mogen geen begrippen zijn, die eerst nog een opheldering behoe ven, of waarover nog gedebatteerd kan worden. Wq wezen eenige dagen geleden nog op een artikel in het Vaderland over „Wat is Nedex-landsch?" Maar degene, die nu volltsgenooten om zich verzamelt, om deze te leiden, moet zijn eigen houding geheel kennen. Een in zicht van de huidige werkelijkheid en een erkenning van dezen toestand alleen be- teekent niets. Van belang is alleen, dat de ze man en zijn door hem geleide volltsge nooten inzien en erkennen, wat tot deze wex-kelijkheid leidde. Eerst uit de erken ning van de oorzaken komt de klaarheid en de gevolgtrekking voor de toekomst. An ders is zulk een program niets meer dan een achterdeur', waardoor de man voor den vooruitgang ontsnappen wil, die geschie denis geworden is. Deze geschiedenis slaat echter onverbiddelijk alle achterdeuren toe. Een van de leelijkste verschijnselen van het democratische stelsel was de coalitie. Wie in onzen huidigen tijd nog niet van dit systeem scheiden kan, mag niet aan de Lei ding van het volk denken. En het is voor de toekomst van het Nedex-landsche volk op zijn plaats, voor zulke concentraties te waarschuwen, die toch niets anders zijn, dan de coalities van vroegeren tijd. Met het stelsel staat echter de geest weer op. SPORT WIELRENNEN Kampioenschap van Nederland op den weg. Naar wij vernemen hebben gedeputeerde staten van Noord-Holland thans na aanvankelijke afwijzing van het vex-zoek toestemming gegeven om het Neder landsche kampioenschappen wegrennen te doen houden te Zandvoort op Zondag 18 Augustus. KORFBAL EEN CLUB TE 'S-HEER ARENDSKERKE OPGERICHT. Door den Voorzitter'van den Z.K.B. den heer Hansdonclc uit Goes wei'd te 's-Heer Arendskex-ke een px-opaganda-avond gehou den. Tot oprichting van een korfbalclub werd besloten met aanvankelijk 27 leden. Een tijdelijk bestuur werd gevormd. Voor-' zitter Joh. Traas, Secretaris G. v. d. Waa en Penningmeester mej. L. Weststrate. Zaterdag zal „Swift" uit Middelburg een propaganda-wedstrijd spelen tegen „Zee- landia" uit Hansweert. V.K.V.—SWIFT (combinatie) 1—2. V.K.V. speelde Woensdagavond te Veere een vriendschappelijen wedstrijd tegen een verzwakte combinatie van Swift, weshalve V.K.V. zijn zwaarste materieel evenmin in den strijd wierp. Eerst werd door V.K.V. gedoeld door S. Minneboo, waax-na C. v. d. Geest het Swift-punt verwierf. Na de rust werd nog door H. Vroon voor Swift gescoord, waax-na de wedstx-ijd wegens den regen werd verkort. Vrachtauto's met meer dan 1 ton laadvermogen. Het Verordeningenblad bevate gisteren een besluit van den secretaris-generaal van het departement van waterstaat over Y 1 verblijf buiten de plaats van hun werk zaamheid van vrachtauto's met een laad vermogen van grooter dan 1 ton. Blijkens dat besluit is het verboden om vrachtauto's met een laadvermogen van grooter dan een ton, die zich in het bezit van Nederlandsche staatsburgers bevinden, zonder toestemming van de bevoegde rijlcs- verkeersinspecteurs langer dan vqf dagen buiten de tot de normale uitoefening van het bedrijf behoorende plaats van vvex-k- zaamheid te laten verblijven. De toestemming wordt door den rjjks- vex'lceerslnspecteur geweigerd, indien naar zijn oordeel in zijn dloti'lct te weinig vrachtauto's zouden overblijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2