Iets over de Engelsche kroonjuweelen. Een verzameling van onschatbare waarde. Hoe ze eenmaal gestolen werden. Het stond er zoo simpel in het dagblad De Engelsche kroonjuweelen zijn naar Ca nada overgebracht. Maar het gaf te den ken, want zelden heeft een. land een zoo kostbare verzameling edele metalen en edelgesteenten, tot de grootste en fraaiste kunstschatten verwerkt, gehad, als Enge land. De kroonjuweelentot voor kort be vonden ze zich in de sterkte van den Tower of London, de Londensche Bastille, die Wa kefield Tower heet, doch naar zjjn tegen woordig doel de Jewel Tower is genoemd, een toren van de geweldige elfde-eeuwsche vesting, omgeven van een geheimzinnig waas van duistere daden, dat het schitte rende licht der edelgesteenten zelfs niet ge heel -'ex-mag te verdrijven. De kroonjuweelen zijn bijna alle kost baarheden uit vrij Secenten tijd, want de omwenteling gedurende de veertiger jaren van de 17e eeuw 1 eft danig huisgehouden onder de middeleeuwsche. Cromwell, toch, liet de oude koningskroon van Eduard den Belijder (.circa 10041066) en alle andere kroonjuweelen opbreken of uit elkaar ne men en ten gelde maken teneinde de enorme onkosten van het leger te dekken, doch waarschijnlijk nog meer om de nagedachte nis aan het koningschap uit te wisschen. Wat wij heden ten dage hier konden zien, dateert bijna zonder uitzondering van na de restauratie van Karei H. Karei n liet een copie maken van de kroon van Eduard den Belijder, zoodat wij ten naastenbij weten, hoe die er uitgezien heeft. Deze kroon is de offlcieele, waarmede de Bi-itsche koning door den aartsbisschop van Canterburry gekroond wordt. Doch zij is zoo zwaar, dat zij onmiddellijk na de plech tigheid van de lcroon-opzetting vervangen wordt door een minder zware, namelijk de keizerlijke staatskroon, die ook wel de dia- mantenkroon wordt genoemd. De St. Eduardskroon is van massief goud; de ring is bezet met groote edelsteenen en parelen en versierd met vier kruisen en vier fleurs-de-lis, alle met edelsteenen bezet. De vier kruisen torsen vier breede bogen, die den rijksappel met kruis dragen, ook alle met edelsteenen en parelen bezet. Daaron der is als voering een fluweelen baret van koninklijk pui-per. De keizerlijke staatskroon werd voor ko ningin Victoria vervaardigd uit de diaman ten van de vorige kroon en moet voor iede- ren koning veranderd worden om pasvorm te hebben. Niet minder dan 3095 parelen, waaronder de oorhangers van koningin Elizabeth (15331603), sieren naast ontel bare diamanten en andere edelsteenen deze kroon. Er bevindt zich ook onder de robijn van den Zwarten Piins (13301376), de beroemde Stuart saffier, die, volgens de traditie, in den ltroningsring -.n St. Eduard zou hebben gezeten, voorts de Star of Afri ca, die afkomstig 'i uit de beroemde Culli- nan, en tenslotte de wereldbefaamde Koh-i- ïiohr. De collectie bevat tenslotte, benevens de ampulla, de zalflepels, scepters, rijksappels en ringen, ook schitterende massief gouden borden en schalen, zoutvaten, fruitschalen, ordeketenen en de tafelversieringen, die bij plechtige gelegenheden gebruikt worden. Mer. zou denken, dat al deze kostbaarheden, die in den waren zin des woords van on schatbare waarde zjjn, in een dik gepant serde Itluis zaten dit is allesbehalve waar, want ze worden of werden in een gleizen vitrine, slechts met dikke ijzeren staven beschermd* bewaard. Doch aange-' zien deze vitrine door een ingenieus appa raat, zoodra het glas vernield wordt, onder een doodelijkeri electi-ischen stroom komt en schermen oogenblikkeljjk neervallen, zal de adspirant-dief zich wel tweemaal beden ken aleer hij zijn snood plan ten uitvoer tracht te brengen. Toch hebben dieven zich eens meester gemaakt vóór den tijd der electriciteit van een aanzienlijken buit. DE TRAGI-COMISOHE DIEFSTAL. De dramatis personae van deze tragi- comedie waren een bru' 'e avonturier van een kolonel en 3 trawanten, Edwards, de schatbewaarder, zjjn vrouw en zjjn ietwat aftandsche dochter, en als deus ex machina zijn onverwacht na twee jaren afwezigheid terugkeex-ende zoon. Vermomd als dominee had Kolonel Thomas Blood zich het vertx-ou- wen van de familie Edwards weten te ver schaffen en had zoodoende gelegenheid te over om het land te verkennen. Toen ging dominee belang stellen in de dochter en betreurde het, dit zoo'n struische maagd niet in den huweljjkschen staat was opge nomen. Hjj wist raad en zou haar aan een zijner kennissen voorstellen. Den volgenden morgen om zeven uur kwam dominee met den adspirant schoonzoon opdagen, doch deze bleef zelf buiten den V alcef ield Tower tot de weg geëffend zou zijn. Terwijl men op de dames wachtte, stelde dominee voor, dat de 77-jarige Edwards zijn vrienden de schatten zou laten zien, hetgeen geschiedde, maar nauwelijks in de schatkamer of Blood sloeg den ouden man neer en stak hem een prop in den mond. Men graaide wat men krijgen kon de kroon van Engeland, die te zwaar was, sloeg men daarom platde rijksappel verdween in de pofbroek van een der schavuiten en men was juist bezig den scepter middendoor te vijlen, toen onraad gesignaleerd werd door den wachtenden „schoonzoon", want de zoon des huizes daagde plotseling op Het viertal zette het op een loopen, Blood schoot den schildwacht neer en wist met zjjn vrienden mitsgaders den kostbaren buit buiten den Tower te komen. Ondanks dezen voorsprong, echter, werden ze achterna gezet door een kapitein en zijn soldaten, die gewaarschuwd waren door de hulpkret.n van Edwards junior, en zooals altijd gebeurt, de bewoners van de Tower-buurt, die niet tot de elite der hoofd stad behoorden, vonden het maar al te pret tig om mee te doenedoch, men vergiste zich, want men zag in den kapitein den schuldige en ranselde hem bijna dood. De soldaten haalden de vluchtelingen echter in en toen laatstgenoemden hun kruit ver schoten hadden, volgde een handgemeen, waarbij de bende gegrepen Werd met het grootste deel van den buit, waarvan ver schillende kostbar steenen tijdens de vlucht verloren gingen en nooit teruggevonden wex-den. De epiloog is echter fraaier dan men in zijn wildste droomen had kunnen denken. De heele kliek werd vrijgesproken en Blood, wien Karei n in geheime audiëntie ontving, kreeg een aanstelling in 's konings lijf wacht en een jaargeld van vijfhonderd pond sterling. Karei was wel zeer ontvankelijk voor de humor van de heele vertooning of is het waai-, dat zooals het Londen sche buurpraatje uit dien tjjd ons vertelt Blood gehandeld heeft in opdracht van den eeuwig op zwart xad zittenden koning, die zijn, of liever 's lands, kroonjuweelen ten eigen bate liet stelenWie weet Zjjne Britsche Majesteit, Defensor Fidei, was er heusch niet te goed voor D. L. B. Federatie van werkgevers in het bouwbedrijf definitief geconstitueerd. HET WERKPROGRAMMA. De federatie wex-kgevers bouwbedrijf, in welke de eenheid van het bouwbedi-ijf is verwezenlijkt en welke een meer concreten en meer uitgebreiden vorm heeft gegeven aan bereids- vóór den oorlog tusschen verschillende werkgevers-organisaties be staande samenwerking, heeft zich dezer dagen definitief geconstitueerd. Zij heeft zich daarbij ten doel gesteld, een orgaan van samenwerking van de betreffende ox-ganisaties, een orgaan van gezamenlijke vertegenwoordiging en ten slotte een orgaan van uitvoering in geval len, waarin zulks door de overheid wordt gewenscht te zijn. Verder is bepaald, dat de federatie zich in hoofdzaak zal bewegen op economisch terrein en dat als regel geen ondex-wer- pen zullen worden behandeld, welke- dooi de wet, verordening enz. zjjn vooi-behou- den aan andere instanties. Uit het werkpx-ogramma dezer organi satie, welke alle ondernemingen van eenig belang op het gebied van het baggerbe drijf, den water-, spoox-- en wegenbouw, den burgex-lijken- en utiliteitsbouw en den woningbouw omvat, blijken als algemeene punten: Saneei-ing van het bedx-ijf door het stel len van regelen om het toetreden van on bevoegden in het bedrjjf te voorkomen en slechte elementen uit te stooten en het tegengaan van irreëele pi-jjsdrukking en 't streven naar gezonde bedrijfsvex-lioudingen. Het verkrijgen van eenheid in de tech nische en administratieve voorwaarden voor aanbestedingen. Het stx-jjden tegen uitvoering van werken in eigen beheer. Het op uniforme wijze oplossen van ge schillen. Het behandelen der vraagstukken, verbonden aan de woningvoorziening. Punten, die verband houden met de hui dige situatie zijn: gx-ondstoffenvoorziening, werkverruiming, wederopbouw en machines vervangen door handkracht. Tezamen met organisaties van architec ten en leveranciers streeft het werkpro gram naar toepassing van bouwmethoden in verband met grondstoffenschaai-schte en regeling van de verhoudingen tusschen aannemers en architecten en tusschen do ondernemei-s in het bouwbedrijf en de leveranciers in hun onderling verkeer. ONS GELD BEHOUDT ZIJN WAARDE. Zooals men weet, is er een verbod tot prijsverhooging, waarbij het uitgangspunt is, dat er geen hoogere prjjzen mogen gel den dan die, welke op 9 Mei golden. De Haagsche Post geeft hierbij o.m. de vol gende toelichtingen. Dat men het prijsbeloop niet aan het vrije spel van vraag en aanbod wil over laten, zal wel iedereen duidelijk zijn. Zoo- dra de factor schaarschte intreedt, pleegt zulk een vrije ontwikkeling te leiden tot excessen op het gebied van de prijs vorming, die noch economisch, noch so ciaal en daarop moet thans zeker de nadruk vallen te verantwoorden zijn. De vorige wereldoorlog heeft ons in dit opzicht rijke ervaring nagelaten. Het be grip O.W. met zijn bitteren socialen bij smaak zullen wü dit keer niet kennen. De maatregel beteekent nu niet alleen: prijscontróle, maar het prineipieele uit gangspunt is: dat het prijspeil absoluut onveranderd moet blijven. Echter bestaat in principe de mogelijk heid om ontheffing te krijgen van het verbod tot px-ijsverhooging. Als gevolg van wijzigingen in de transportsituatie zal veelvuldig de hoogte der transportkosten noemenswaard zijn gestegen. De invloed hiervan op den prijs mag men in elk ge val tot uiting brengen. Voorts is er een algemeene ontheffing voor den kleinhan del: de detallist mag in elk geval de ver hooging van zijn inkoopspx-ijs wanneer althans zijn verkooper toestemming tot die verhooging heeft gekregen op zijn verkoopsprijs leggen. De kleinhandel mag zijn prijs slechts verhoogen met het abso lute bedrag van de stijging van zijn in koopsprijs. De winstmarge van den de taillist mag in die gevallen dus alleen absoluut gelijk blijven, niet procentueel. Bij prijsverhooging zal de percentsgewijze winst van den kleinhandel dus dalen. De prijsverhooging mag bovendien eerst v/orden toegepast op goederen, die men tegen den verhoogden prijs heeft in gekocht. De bestaande voorraad moet derhalve tegen de oude prijzen worden uitverkocht. Het vraagstuk van de „ver vangingswaarde", dat zooveel stof heeft doen opwaaien, is hiermee dus van de baan. Met betrekking tot prijsverhoogingen, waarvoor toestemming zal worden ge vraagd, zullen zeer strenge eischen worden gesteld. Wanneer het nroduceerer.de bedrijf of de handelaar in zijn eigen winstmarge dekking kan vinden voor een verhooging van den kostprijs, dan zal hem niet worden toegestaan tot prijsverhooging over te gaan. Uit deze enkele bijzonderheden volgt wel heel duidelijk, dat men de handhaving van het prijsniveau :net alle middelen wil toelaten, wanneer zij absoluut onvermij delijk zijn. Het wil ons voorkomen, dat in de huidige omstandigheden dit stelsel zeer is toe te juichen. Liever op het oogenblik een beetje te strak doortrekken van de lijn, liever een schijn van prijsverstarring dan dat de bevolking den indruk krijgt, dat de waarde van het geld dreigt te ver mindeven. Men moet thans duidelijk ma- dat er voor een vlucht in goederen geen aanleiding is en geen aanleiding zal komen. Vereeniging tot regeling der arbeids- en bestaansvoorwaar den van handels- en kantoor bedienden. De toestanden in het beroep der handels- en kantoorbedienden zjjn voor eenige per sonen aanleiding geweest, een vereeniging tot regeling der arbeids- en bestaansvoor waarden van handels- en kantoorpersoneel in Nederland op te richten. Zij zijn tot dit initiatief overgegaan, omdat de toestanden en gebruiken in de groep handels- en kan toorbedienden hiertoe dwingen. Juist deze arbeidstak leent zich bij uitstek om perso nen op te nemen, die er geheel of gedeelte lijk niet geschikt voor zijn en daarin der halve moeilijk een positie kunnen verwer ven. Wanneer een werkgever een kantoor bediende vraagt, krijgt hij een zoo groot aantal aanbiedingen, dat het voor hem uiterst moeilijk is de juiste kracht uit te zoeken. Bovendien heeft dit aanbod tot gevolg gehad, dat het peil der arbeidsbe- looning in den loop der jaren belangrijk is gedaald. Ook de toename der technische hulpmiddelen lieeft de eischen omtrent ken nis en vakbekwaamheid aanmerkelijk ver minderd. Dan zijn er nog de velen, die gaarne gestudeerd hadden, maar wier fi- nancieele middelen hiervoor ontoereikend waren en om bestaansredenen kantoorbe diende werden, terwijl tenslotte er talrijke door middelen van px-otectie in betrekkin gen zijn geplaatst, die bekwaamheid mis sen en vaak een veel te hoog inkomen ge nieten in vergeljjking tot de vakbekwaam heid van anderen. De goede kern, die zich er op toelegde, om met jjver en ambitie een goede plaats als kantoorbediende te ver krijgen, heeft hiex-onder dus te lijden. In vex-band met het bovenstaande hebben de oprichters ons hun doel medegedeeld. De vereeniging zal er naar streven, dat rechtvaardige verhoudingen worden ver kregen. Zij wil dit o.a. bereiken door een hergroepeering, waar bij kennis, staat van dienst enz. en de daarmede samengaande arbeidsprestaties worden getoetst aan het salarispeil. Zij, die zonder betrekking zijn, zullen gedurende eenigen tjjd tegen vergoe ding, arbeid voor de vereeniging, o.a. bij de opleiding voor dat andere beroep, ver- leenen. De vereeniging wenscht invoering van een verplichte beroepskeuze en bij deze keuze daadwerkelijk steunen. Secretai'is is de heer C. G. Niemann Jr., Overtoom 205, Amsterdam, SPORT Ontevredenheid onder de Fransche troepen in Engeland. Het A.N.P. meldt uit New York De Londensche correspondent van de National Broadcasting Company berichtte Maandag avond over een toenemende ontevredenheid onder de nog in Engeland aanwezige Fran sche troepen. Deze troepen uitten eenstem mig den wensch naar Frankx-ijk en dus in het burgex-leven te mogen terugkeeren, zoo verklaai'de de coiTespondent, die daarop het vermoeden uitsprak, dat de Fx-anschen in Engeland ongeacht de krachtige Britsche propaganda, er dc voorkeur aan geven naar de nieuwsberichten in de Fransche taal, die door den zender Stuttgart wor den uitgezonden, te luisteren. Ten aanzien van de positie van De Gaulle zeide de cor respondent tenslotte, dat hij nauwelijks rekenen kan op de ondersteuning van wel ke Fransche kringen in Engeland dan ook en dat de weinige troepen, die hem gege ven zijn, voornamelijk zijn samengesteld uit tot Fransche genaturaliseerde Russen. Radioprogramma VOETBAL Wedstrijden om den zilveren voetbal. De wedstrijden om den zilveren voetbal zullen dit jaar gehouden worden op de Zondagen 1, 8 en 15 September a.s. op het terrein van Sparta te Rotterdam. Het zal voor de 40ste maal zijn, dat deze wed strijden worden uitgeschreven. In verband met de tijdsomstandigheden is besloten de opbrengst van de wedstrijden af te staan aan de stichting Rotterdam 1939 en aan het hulpfonds van den N.V.B. De volgende vereenigingen hebben inmiddels reeds in geschreven Feijenoord, Spax-ta, R.F.C., C.V.V., Overmaas, Neptunus, H.D.V.S., S.V.V., A.D.O., H.V.V., Quick, D.F.C., Heracles en Willem n. WIELRENNEN WEDSTRIJDEN OP DE TJTRECHTSCHE STADIONBAAN. Voor de eerste maal in dit seizoen werd op de Utrechtsche stadionbaan een interes sant wielerprögramma afgewerkt, waar aan door onze nationale kopstukken werd deelgenomen. Zoo bonden Derksen en van der Vijver in de sprint den strijd aan met van Vliet, terwijl in de achtervolging het duel Klink van der Voort aller aandacht opeischte. Doch niet het geringste deel van de be langstelling ging uit naar de verrichtin gen der deelnemers aan den stayerwed- -strijd. Aan den start verschenen immers onze nationale kampioen, Adri Zwarte- poorte, met Wals, Schulte en Bosland. De sprint voor amateui-s bracht een fraaie overwinning van onzen nationalen kampioen Remkes. In de achtervolging toonde van der Voort zich de sterkste en won in den fraaien tijd van 6 min. 23,4 sec. ongeveer 10 meter op Klink inloopend. De eerste manche over 20 km. van den wedstrijd achter groote motoren had tot uitslag: 1. Wals 15 min. 44,2 sec. 2. Schulte op 30 metei-. 3. Zwartepoorte op 50 meter. 4. Bosland op 1.000 meter. In de tweede manche over 40 km. met vliegende start werd gewonnen door Schul te: 1. Schulte 34 min. 59,4 sec. 2. Zwarte poorte op 10 met'i' 3. Wals op 300 meter. 4. Bosland op 1600 meter. Totaaluitslag: 1. Schulte 3 pnt. 2. Wals 4 pnt. 3. Zwartepoorte 5 pnt. 4. Bosland S pnt. De snelste ronde werd door Zwartepoorte gereden met een gemiddelde van 84 km. per uur. De overige uitslagen luiden: Sprint voor profs over 600 meter: Eerste rit: 1. Derksen 12,2 sec. (laatste 200 meter) 2. van der Vijver; tweede rit: 1. Van Vliet 12,4 sec. 2. Van der Vijver; derde x*it: 1. van Vliet 12,4 sec. 2. Derksen; Totaaluitslag: 1. Van Vliet. 2. Derksen. 3. Van der Vijver. Sprint voor amateurs over 800 meter: Eerste rit: 1. Remkes 12,4 sec. 2, van Bo- heemen; tweede rit: 1. van Gelder 13 sec. 2. Kropman; Finale: 1. Remkes 12,4 sec. 2. Van Gelder. Achtervolging voor profs over max. 5 km.: 1. Van der Voort in 6 min. 23,4 sec. 2 Klink. Donderdag 8 Augustus 1940. JAARSVELD. 414.4 m. A.V.R.O.-Uitz. 8.00 Ber. A.N.P.gram. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gram. 10.00 Moi-genwijding. 10.15 Gram. 10.30 „Dankbaarheid aan Geertje". 10.35 Omroepork. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.20 Omroepork. 12.15 Gram. 12.45 Ber. A.N.P., event, gram. 1.00 Ro mancers en soliste. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Orgelspel. 2.30 Zang met piano. 2.50 Ensemble Jonny Kroon en gram. 4.30 Gram. (met toel.). 5.00 Voor de jeugd. 5.15 Ber. A.N.P. 5.30 Pianosoli. 5.45 Gram. 6.20 Causerie. 6.30 V.P.R.O.: Lezing over Vondel's „Lucifer". 0A5 Gram. 7.00 Vra gen. van den dag (A.N.P.). 7.15 Bei'. 7.20 Gram. 7.35 Reportage. 8.00 Ber. A.N.P. 8.15 Omroepork. en solisten. 9.10 Gram. 9.20 Cyclus. 9.35 Radiotooneel. 10.15 10.30 Ber. A.N.P. KOOTWIJK. 1875 m. V.A.R.A.-Uitz. 7,00 Ber. (Duitscli). 7,15 Ber. (En gelsch), 7,30 Gram. 8,00 Ber. A.N.P. gram. 10,15 Viool, cello en piano. 10,35 Orgelspel (Opn.). 11,15 Ber. (Engelsch). 11,30. Gram. 11,45 V.A.R.A.-ork. 12,30 Ber. (Duitsch). 12,45 Ber. A.N.P. 1.00 V.A.R.A. orlc. 1,30 Esmeralda en solist. 2,00 Ber. (Duitsch). 2,15 Esmeralda en. solist. 2,45 Gram. 3,15 Ber. (Engelsch). 3,30 Gram. 3,45 Causerie. 4,15 Gram. 1,20 Keuken praatje. 4.50 Gram. 5,00 Bex\ (Duitsch). 5,15 Ber. A.N.P. 5,30 V.A.R.A.-ork. 6,15 Ber. (Engelsch). 6,30 V.A.R.A.-ork. 7,00 Vragen van den dag (A.N.P.). 7,15 Gram. 7,30 Reportage. 7,50 Gram. 8,00 Bei'. (Duitsch). 6,15 Ber. A.N.P. 8,30 Berichten (Engelsch). 8,45 Gram. 9,00 Esmeralda. 9,15 Bei-, (Engelsch). 9,30 Esmeralda. 10,00 Be. (Duitsch). 10,15 Ber. A.N.P. 10,30—10.45; 11.15—11,30; 0,15—0,30 en 1,151,30 Bcx'. (Engelsch). OUDHEIDKUNDIGE VONDST IN SLOWAKIJE. Naar „Klovak" meldt, zijn bij opgra vingen in Zuidoost Slowakije op verschil lende plaatsen graven uit de 30ste eeuw voor Chx'istus gevonden. De opgravingen staan onder leiding van het Slowaaksch archeologisch instituut. Een nauwkeui'ige classificatie van de historische vondsten is tot nu toe nog niet kunnen geschieden. Staatsloterij Trekking van Dinsdag 6 Augustus 1940. Ie Klasse 2e Lijst. PRIJZEN VAN 20.— 1071 1093 1110 1144 1184 1195 1203 1264 1310 1363 1364 1382 1386 1413 1439 14S9 1529 1536 1603 1631 1635 1640 1650 1660 1710 1726 1741 1750 1807 1817 1844 1856 1857 1S73 2076 2078 2103 2149 2183 2223 2229 2300 2314 2394 2607 2705 2727 2806 2S22 2826 2834 2837 2854 2855 2865 2882 3057 3069 3080 3140 3170 3175 3217 3238 3253 3256 3309 3341 3347 3352 3363 3376 3405 3418 3504 3581 3591 3597 3673 3675 3718 3771 3794 3833 3898 3935 3975 405S 4092 4110 4147 4252 4257 4327 4344 4362 4419 4466 4517 4526 4549 4720 4729 4742 4764 4767 4789 4801 4857 4860 4S73 48S1 4997 5048 5115 5122 5145 51S0 5211 5228 5277 5306 5307 5323 5337 5458 5470 5474 5495 5548 5582 5614 5615 5838 5907 5984 5996 6011 6016 6048 6078 6143 6152 6246 6250 6268 6296 6315 6337 6357 6429 6433 6441 6448 6462 6474 6501 6524 6549 6574 6633 6689 6718 6730 6786 6840 6941 6942 6957 7002 7009 7036 7041 7049 7102 7164 7166 7180 7211 7216 7219 7222 7232 7259 7269 7317 7345 7374 7390 7397 7408 7421 7426 7439 7502 755S 7594 7630 7690 7750 7751 7760 7767 7789 7809 7811 7925 7952 8051 )5 8115 S124 S183 S187 TS 8327 8347 8351 8364 8436 8445 8460 8500 S506 8514 8561 8562 8574 8605 8700 S705 8759 8801 8821 8851 8S62 8879 8985 9002 9058 9059 9154 9273 9277 9465 9483 9559 9615 9634 9636 9644 9656 9691 9756 9769 9783 9803 9827 9847 9854 9855 9857 9923 9933 9958 10051 10081 10134 10154 10245 10270 10276 10301 10333 10359 10364 10377 10428 10466 10472 10505 10609 10647 10677 107S4 10816 10833 10836 10851 10902 10955 30969 10998 11004 11036 11093 11139 11145 11162 11197 11277 11280 11288 11349 11362 11363 11392 11395 ..1411 11412 11439 11460 11518 11522 11547 11549 11565 11575 11601 11611 11713 11747 11963 12051 12075 12095 12127 12132 12166 121S7 12190 j.2196 12276 12345 12374 12375 12392 12405 12451 12458 12523 125S5 12612 12-614 12617 12624 12641 12696 12715 12741 12757 12767 12791 8080 8093 8257 8262 Welke bonnen geldig zijn (Om uit te knippen). BROOD De bons 91 tot en met 100 uit het broodbonnenboekje zijn geldig van 5 Aug. tot en met Zon dag 11 Augustus voor totaal 2500 gram roggebrood of 2000 gram in dex- brood. De bonnen welke Zondag nog niet verbruikt zijn, blijven geldig tot en met 15 Augustus. BOTER, MARGARINE OF VET Bon 01 tot en met 04 (boterkaart) geldig tot en met 23 Augustus recht gevende op een half pond boter per bon. Bon 01 en 02 (vetkaart) geldig tot en met 23 Augustus, recht gevende op een half pond margarine óf ge smolten vet öf boter per bon. Bon 03 en 04 (vetkaart) geldig tot en met 23 Augustus, recht gevende op een half pond boter per bon met tien cent reductie per half pond. BLOEM OF BAKMEELBon 90 van het algemeen distributieboekje. Geldig tot en met 9 Augustus voor een half pond tarwebloem of tarwe meel, of boekweitmeel, of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. THEE OF KOFFIE: Bon 53 van het algemeen distributieboekje. Geldig tot en met 30 Augustus voor een half pond koffie of een half ons thee. SUIKER Bon 66 van het alge meen distributieboekje. Geldig tot en met Vrijdag 30 Augustus a.s. voor één kilogram suiker. RIJST OF RIJSTEMEELBon 95 van het algemeen distributieboekje. Geldig tot en met 11 Augustus voor een half pond rijst of lïjstemeel, HAVERMOUT, HAVERVLOKKEN OF GORT OF GRUTTEN: Bon 100 van het algemeen distributieboekje. Geldig tot en met xl Augustus voor een half pond havermout, of haver vlokken of gort of grutten. MAÏZENA, GRIESMEEL OF PUD DINGPOEDER: Pon 105 van het algemeen distributieboekje. Geldig tot en met 11 September voor 1 ons maizena, griesmeel of puddingpoeder. (Puddingpoeders, die niet vervaar» digd zijn \an of niet hoofdzakelijk uit producten bereid uit granen, rijst of tapioca zijn vrij van de distribu tieregeling) MACARONI OF VERMICELLI OF SPAGHETTI. Bon 110 van het al gemeen distributieboekje. Geldig tot en met 11 September voor één ons macaroni, vermicelli of spaghetti. HONDEN- EN KATTENBROOD Bon 1 van de voederkaart voor hon den. Geldig van 1 tot en met 31 Augustus voor groep 1: 12 kg. hon denbrood groep 2: 12 kg. groep 3: 10 kg. groep 4: 6 kg.groep 5; 5 kg. groep 6: 3 kg. Op bon no. 1 van de voederkaart voor katten wordt over dezelfde pe riode iy2 kg. kattenbrood beschik baar gesteld. PETROLEUM: Zegel gemerkt „Pe riode III", Geldig tot en met 11 Augustus voor twee liter, (alleen voor diegenen die daartoe vergun ning hebben). De petroleumzegel- periode a wordt niet geldig verklaard en kan vernietigd worden. KOLEN, enz. Tot 30 September kan men bij handelaren koopen 20% van het verbruik van Apx-il 1939 tot en met Maart 1940. 12795 12969 13129 13339 13593 13883 1411S 14350 146S0 14804 14962 15122 15339 15609 15860 16245 16488 16812 17068 17248 17425 1760S 17S37 18249 18416 1S492 18874 19039 19387 19555 19624 19S69 20061 20270 20485 20718 20911 21095 21405 21749 21931 22133 22437 22616 22866 23010 23152 23235 23409 23729 24134 24409 24659 24948 12830 12976 1316.'. 13497 13616 13887 14141 14387 14735 14817 14963 15126 15352 15610 15979 16254 16562 16939 17093 17251 17440 17621 17S40 18264 18427 18573 18904- 19176 19416 19587 19634 19946 20136 20314 20498 20723 20922 21288 21527 2176S 21935 22141 22-18S 22756 22898 23013 23163 23248 23418 23SS4 24214 24495 24763 24952 12S38 13015 13276 13502 13622 13893 14240 14393 14756 14S1S 14977 15130 15357 15649 15989 16256 1656S 1701S 17105 17270 17489 17647 17854 18279 1S430 185S4 18914 191S5 19448 19590 19764 20004 20147 20324 20544 20729 20934 21295 2159S 21S05 21948 22147 22501 2276S 2290Ï 23044 23165 2327S 234S6 23929 24276 24507 24771 2496S 12871 12884 13046 13097 13279 1328S 13507 13522 13626 13755 13905 14005 14278 14297 14467 14500 14763 14787 14829 14S32 14995 15094 15173 15196 15371 15536 15661 15674 16060 16072 16272 16273 16585 16595 17030 17034 17121 17161 17294 17315 17495 17508 17648 17723 17866 18083 18282 182S4 18437 1S444 18727 18826 18943 18945 19239 19306 19480 19487 19591 19593 19785 19852 20022 20026 20170 20210 20373 20379 20549 20631 20789 20796 20936 20970 21313 21321 21610 21632 21815 21845 21954 22048 22206 22298 11517 22526 22770 22822 22947 22952 23049 23052 23209 2321S 23293 23349 23517 23554 23990 24014 24311 24320 24539 24630 24824 24SS7 24970 12898 12918 13112 13126 13292 13298 13529 13531 13S38 13876 14091 14117 14339 14342 14620 14663 1479S 14802 14929 14940 15099 15115 15282 15289 15566 15604 15725 15S20 16086 16220 16304 16394 16645 16649 17059 17064 17243 17245 17332 17344- 17516 17546 17766 17786 18178 18201 18310 1S369 18483 18487 18871 18873 18960 19034 19309 19349 19546 19548 19608 39613 19S64 19865 20042 20057 20221 20228 20403 20407 20642 20655 20843 20S89 21078 21089 21360 21377 21639 21665 2184S 21912 22089 22102 22336 22412 22585 22607 22823 22845 22979 23004 23057 23062 23222 23231 23377 23403 23593 23674 24091 24122 24370 24393 24651 24657 24929 24916

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7