STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes UIT DE PROVINCIE Geslaagd. Te Utrecht is geslaagd voor de akte Fransch L.O. onze stadgenoote mej. J. de Voogd. Voor het examen Engelsch 1. o. slaagde de heer W. Stroo, alhier. DE NIEUWE KIOLEERIN GS WERKEN. De werkzaamheden aan de nieuwe rio- ïeering die, in verhand met de buiten gewone omstandigheden, nogal wat vertraging hebben ondervonden, worden den laatsten tijd onafgebroken voortgezet. Momenteel zijn ruim 30 arbeiders daaraan te werk gesteld. De persleiding is thans geheel gereed gekomen, de werken in de Bonedijkstraat zijn voltooid, terwijl aan den Singel en in de omgeving van den Watertoren goede vorderingen worden ge maakt. Helaas is de beschikking over ze ker materiaal niet zoo vlot te verkrijgen als wel was gewenscht, doch ook daarin zal, naar men verwacht, wel spoedig ver betering komen. EEN ERNSTIGE WAARSCHUWING AAN KAMPEERDERS. Een Duitsche patrouille heeft in den af- geloopen nacht per vrachtauto een zestal Vlissingsche jongemannen naar het politie bureau gebracht en ter beschikking van den Commissaris van Politie gesteld. Deze jongemannen kampeeren in de duinen en gaan voor zich ter ruste te begeven, geza menlijk in de duinen en omgeving wande lingen maken. Zij loopen dan blijkbaar zingend in groepsverband. Zulk een groeps verband is door het Duitsche gezag verbo den. Wellicht hebben ook eenige baldadig heden plaats gevonden; in ieder geval zijn de aangehoudenen in bewaring gehouden ter beschikking van het Duitsche gezag. Er kan niet genoeg de aandacht op wor den gevestigd dat een ordelijk zich gedra gen voor kampeerders eisch is, zeker in deze tijdsomstandigheden. Geheel in het midden latende of de jongemannen zich hebben misdragen, of op verboden terrein zijn gekomen, het gebeurde van den vori- gen zomer onder de duinen bij Biggekerke, waar kampeerders in strijd zijn gekomen met de politie, moge een voorbeeld zijn geweest tot welke ernstige gevolgen een zich niet behoorlijk gedragen kan leiden. De Commissaris richt dan ook een ern stige vermaning tot allen, die in deze zo- mersche vacantienachten kampeeren, om vooral in deze tijdsomstandigheden alles na te laten, wat anderen aanstoot kan geven. Conflicten toch, zelfs die welke oogen- schijnlijk door kleinigheden ontstaan, kun nen tot bijzonder onaangename gevolgen aanleiding geven. Kampeerders, denkt hieraan! HET HOOGSEIZOEN- Vlissingen in de maand Augustus. Een boulevard met vele kleurige, wapperende vlaggen, een gezellige drukte van vreem delingen en vacantiegangers, volle hotels cn pensions f een strand vol leven en jolijt. Vlissingen-badplaats tijdens het hoogseizoen Zoo was het jaren achtereen, zoo is het thans helaas niet. Integendeel, Augustus 1940 vertoont een geheel ander Vlissingen. Thans geen wapperende vlaggen, geen badgasten in hotels en pensions en een nagenoeg verlaten s'rand. Niet alleen strand en boulevard vertoonen deze onge wone stilte, ook de stad lykt uitgestorven. Dit laatste is zeker mede een gevolg der vacantieweek voor de arbeiders van „De Schelde", waardoor ongetwijfeld duizenden ingezetenen de stad hebben verlaten. Daar bij zijn er nog steeds zeer velen die hun woonplaats zoowel voor goed als voor tij delijk hebben verlaten. Gelukkig zijn er ook anderen die minder angstig zijn en rustig in hun woning blij ven. Ja zelfs hebben wij opgemerkt dat er bezoekers uit andere provincies hun vacan- tie hier doorbrengen en daarover heel te vreden zijn. Jammer dat niet alle stadge- nooten er zoo over denken, er zouden dan zeer zeker heel wat minder bordjes met „Te Huur" aan de gevels van de huizen prijken, terwijl de winkeliers zich minder zorgen behoefden te maken. Getijden. Woensd. 7 S 5.07 17.22 11.43 24.13 Dond. 8 5.52 18.11 12.17 25.01 Vrijdag 9 6.42 19.03 13 08 Zaterd. 101 U.K. 7.36 19.56 1.53 14.02 Zondag 11 8.36 21.03 2.48 15.04 Maand. 12 9.50 22.25 3.51 16.20 Dinsd. 13 11.13 23.50 5.08 17.45 Woensd. 14 12.26 24.58 6.26 18.05 GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: een groot aan tal dames- en heerenrijwielen; militaire overjas; bankbiljet; doublé bril; bruin wollen damesbont; bruin lederen kinder- portemonnaie, inhoudende medaillon; en dat inlichtingen zijn te bekomen omtrent: jrijwielbelastingmerk bij Stroo, Hobeinstr. 39; huissleutel bij Oorschot, Breewater- ptraat 23; zwart lederen dameshandschoen j(rechter) bij G. Vermeulen, Glacisstraat 35; gouden zegelring met zwarte steen bij zuster Lobbezoo, ziekenhuis „Bethes- da"; huissleutel bij Schilleman, Scher- jninkelstraat ±7; paar glacé dameshand schoenen bij Lagendijk, Verlc. Quakkelaar- straat 115; 2 sleutels aan vouwtje bij J. Wisse, Kasteelstraat 64; groene kinder- sportjas bij J. van der Hout, Bonedijk straat 17; blauw jongensjasje met koperen knoopen, gemerkt: E. S. bij R. Izebout, Nieuwstraat 43; zilveren broche bij Fliers, Slijkstraat 7; huissleutel t/n van Gillissen bij Bouweraerts, Verk. Quakkelaarstraat 136; kistje met vier konijnen bij van der Vlist, Crocuslaan 2; wollen das bij D. van der Lee, Breestraat 5; paar gele da meshandschoenen bij Strr d, Noordstraat 41; doublé damesarmband bij Baars, Bad huisstraat 56; bruin lederen damestasch t/n van J. Verstraate, wonende te Mid delburg bij L. de Nooijer, Hijacintenlaan 17: rozenkrans bij van Rijswijk, Bree- gtraat 3; kijker (klein model) bij Op- CREDIETEN VOOR WONINGBOUW. In het voorstel van B. en W. inzake het verleenen van credieten voor te bouwen woningen, enz., is vermeld dat voor den bouw van woningen aan den Karelsgang 90 der kosten bij wijze van Rijkshypo theek tegen 4 rente zal verkregen kun nen worden voor 5 jaar, met mogelijke verlenging, terwijl zoo noodig, een maxi mum van 600 per woning gedurende ten hoogste 5 jaar renteloos zal kunnen wor den verstrekt. Tot groote spijt van B. en W. is deze mededeeling abusievelijk in het voorstel als bedoeld voor de arbeiderswo ningen in den Karelsgang aangegeven; deze financiering is evenwel bedoeld voor de te bouwen woningen op de gedempte Dampoortvest. Voor wat de te bouwen arbeiderswonin gen betreft deelen B. en W. mede, dat voor dat plan gerekend moet worden op een woningwetvoorschot tegen 4 rente, af te lossen in 50 jaar (grondvoorschot waarschijnlijk in 75 jaar), terwijl voor wat de exploitatie van deze woningen aangaat, de mogelijkheid bestaat van een huur- toeslag ad maximum 1.50 per week voor de 8 groote woningen en van 1 per week voor de 17 kleinere woningen, waarvan Rijk e: gemeente elk de helft zullen hebben te dragen. Wat er met den Langen Jan zal gebeuren. Een enthousiast bouwmeester. „Ik ben zoo blij dat mij dit werk is toevertrouwd, ik kom nu al jaren, van mijn jeugd af in Middelburg en begrijp, dat de Middelburgers aan hun Langen Jan waren gehecht" aldus de heer Jan de Meyer, die nu al 30 jaar architect van oude bouwwerken is en wien nu voorloo- pig het maken van plannen voor den her bouw van den Abdijtoren is opgedragen. Jan de Meyer woont wel in Amsterdam, maar verzekerde ons geen Hollander te zijn in de minder aangename be teekenis die de excentrisch wonende Nederlanders er wel eens aan geven Dit alles doet volkomen vertrouwen, dat de inspecteur der Kunstbescherming van den Rijksgebouwendienst, dr. Kalff, ge zorgd heeft dat wij den rechten man op de rechte plaats hebben gekregen en ook het gemeentebestuur zal zeker vol vertrouwen zijn adviezen ontvangen. De architect deelde ons mede, dat hij al lereerst moet zorgen, dat wat nog staat zooveel mogelijk behouden kan blijven en dat een minutieus onderzoek naar alles wat rond en in den toren als brokstukken van wat eens de trotsch van Middelburg was, het mogelijk maakt dit indien doen lijk voor den herbouw te bewaren. Men zal zich herinneren, dat reeds een paar jaar een schutting op het Koorkerk hof het onderdeel van den toren aan het oog onttrok. Deze schutting is ook in vlammen opgegaan, maar zal toch weer het eerste verrijzen om er achter het sorteeringswerk te kunnen verrichten. Maar men staat binnen zeer kort voor een niet makkelijk op te lossen puzzle. Wij vroegen den architect hoe hij het ijzeren gevaarte, dat aan de eene zijde van den toren hangt beneden denkt te krijgen en het antwoord luidde, dat dit aanvankelijk nog een open vraag, ook voor deskundigen is. Men moet niet ver geten, dat op de overblijfselen van de ijzeren stelling zware stukken steen lig gen, wat het o-evaar voor vallen ver groot. Het is dus ook uit deze zoo volko men deskundigen mond een waarschuwing zich voor neervallende deelen van dit aan hangsel te vrijwaren.- Tot nu toe schreven wij alleen over het behoud van wat nog te redden zal zijn, maar van grooter belang is uiteraard wat er van den toren zal worden. Wat het model betreft, begreep de heer de Meyer volkomen dat de Middelburgers hem gaarne zouden zien ven-ijzen zooals men hem het laatst heeft gekend. Men vergete echter niet, dat de toren reeds viermaal sedert den eersten bouw door het vuur is vernield en de tegenwoordige toren was zooals hij in het begin van de achttiende eeuw werd herbouwd. Daarbij is niet geheel gewerkt volgens het oorspronkelijke model, en o.a. zijn de wijzerborden op een hoogere plaats aan gebracht dan zij te voren waren bevestigd. Het komt den bouwmeester voorloopig gewenscht voor de wijzerborden weder op hun oude plaats te brengen. Al heeft men wel even gedacht aan het maken van een toren met plat dak men denkt daarbij aan den kerktoren van Veere toch bleek ons wel, dat de heer de Meyer zeker rekening zal hoüden met den algemeenen wensch, den vorm, dien wy kennen zooveel mogelijk weer te be naderen. Aanvankelijk zal het nog be staande steenen deel van den toren het met een afdak moeten doen om verder in wateren te voorkomen. De heer de Meyer zal zich met volle toe wijding aan dit verk geven en wij willen hierbij nog voegen, dat een oud-Middel burger, de heer Messer, eveneens archi tect te Amsterdam, een Ier vroegere me dewerkers van den heer de Meyer en nog steeds een groote vriend van hem zeer zeker ook wel voor zoover mogelijk zijn invloed zal laten werken in het belang van onzen toren. bergen, Bonedijkestraat 32; zilveren oor belletje bij Germing, Hobeinstraat 16; rood fluweelen strik by A. de Goederen, Slijkstraat 8; zilveren damesring mét 3 witte steentjes bij C. de Jong, Vrouwe straat 30; rood gevlamde vulpen bij P. Verheul, Arbeidsstraat 5 ben.; rozenkrans bij de Klerk, Molenstraat 37; rijwielbelas- tingmerk bij de Smit, Anjelierenlaan 123; plunjezalc inhoudende twee komkommers bij P. van der Hof, Vrouwestraat 24 boven; huissleutel bij F. Kats, Nieuwendijk 15; portemonnee bij A. Baars, Badhuisstraat 56. BRANDWEERTOEZICHT. HET ENTREPöT NOG STEEDS ONDER Wij stonden gisteravond weer eens rustig voor wat eens het Oost-Indisch Huis was en wel aan de zyde van Rotterdamsche kade. Nu op dit terrein x-eeds vrij veel is opgeruimd, kan men nog beter zien wat een groote oppervlakte in vroeger eeuwen voor de opslagplaatsen bestemd is en men vraagt zich af wat er op dezen gi-ond eens zal verrijzen. Het viel ons in het bijzonder op, dat de breedte van alles wat tot het entrepöt behoorde in de Breestraat grooter is en w\j besloten ook daar nog eens te gaan kijken. Zooals het soms gaat, wij kwamen er juist op het goede moment, want wij hadden onderweg gezelschap gekregen van de brandweer, die voor de zooveeiste maal in de lli/2 week, die na 17 Mei verliepen, er een bezoek ging' rengen. De waren, die in de kelders aan d zijde van de Breestraat geborgen zijn, leveren nog steeds gevaar voor smeulen op en bijna iederen dag moet men er gaan spuiten en vaak komen nog vlammen naar boven. Trouwens, zoo alsook gistermorgen op den hoek van de Kapoenstraat bleek, het is zeer goed, dat er voortdurend nog een vaste wacht aan de kazerne is, die con trole uitoefent en op het eerste sein daar heen gaat, waar optreden gewenscht is. Temperatuur badwater. De temperatuur van het water in de bad- en zweminrichting was heden 70 gr. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het Bureau van Po litie des Dinsdags, Donderdags en Zater dags van 6 n.m. tot 8 n.m.: 2 panlappen, kinderstep, zwarte portemonnaie met in houd, zwart Fransch paard, ondergebracht stal F. de Bruin, Teei'pakhuizenstraat 27, lipssleutel, ijzeren duimstok, 2 paar re genpijpen, zwarte dameshandschoen, man- telbrnd, dames- en heerenrijwielen. Bij vinders: Pakje, inhoudende 2 paar groote sokken en 1 paar kindersokken, J. Pauwels, Smidsbolwerk 10; blauwe auto- step, A. Beugelink, Giststraat 27; verm. zilveren armband, M. van Kerkvoort, Hoogstraat 17; damespantalon met onder- jnrk, J. van Wageningen. Stationsstraat 19; portemonnaie, inhoudende eenig Bel gisch geld, A. Goeman, Noordweg 8; re genkapje en een lederen ceintuur, juffr. Schouten, Achtersingel 38; bankbiljet, W :d. A. van de Putte, Arnemuidsch Voet pad 14: portemonnaie, inhoudende rozen krans, Ch. van Offenbeek, Klein Vlaande ren 53; zakmes, C. Sinke, Schoorsteen - vegerssingel 22; blauw gabardinen regen jas, mevr. Van Klinke, Balans D 11 (Kan tongerecht) zilverbon, P. de Boeft, Noordweg B 137; portemonnaie met inh. en een pakje sigaretten, M. C. Verburg, St. Janstraat 22; kettinkje met slot, J. J. van Amerongen, Korte Giststraat 5; hang slot met sleutel, C. Huijbregtse, Veersche singel 78; hondenpenning 104, L. Paar- denkooper, p.a. Oude Mannenhuis, Hee rengracht; kinderstep, J. Tollenaar, Seis- weg 74; bruine portemonnaie, inh. een paar bonnen, M. H. de Munck, Dam 38; kralen armbandje, Iza Boone, Middel- burpsch wegje 2; zilveren gulden, Kees Koole, Langeviele 26; zilveren broche, L. van Sparrentak, Rouaansche Kaai 33; huishoudschaar, J. Boone, Heerenstraat 34; j»mge poes, mej. Van Doorn, Kalver markt; schakelai'mband met roode steen tjes, J. Joziasse, Dwarsstraat 3; sleutel van melkbus, Baljeu, Veersche weg 8; bruine portemonnaie met inhoud, F. Co- zijn, Schoorsteenvegerssingel 44; postduif, No. 5011577 Belg, 40, Nellie Buijs, Veer sche weg 109. N.B. Indien bij één der vinders voorwer pen worden afgehaald, gelieve men hier van terstond kennis te geven aan het bu reau van politie alhier. A.-R. IüESVEREENIGING. De A.-R. Kiesvereeniging alhier verga derde in melksalon Bustraan, onder voor zitterschap van mr. M. R. Krans. De voor zitter-, de heer R_ Zuidema, was wegens uitstedigheid verhinderd. Uitvoerige besprekingen werden gewijd aan de oprichting van de „Nationale Unie", waarna men unaniem besloot, in overeen stemming met het adres van dr. H. Colijn, zich te onthouden van toetreding tot over doel en middelen der Nationale Unie meer klaarheid verschaft is. Van verschillende zijden werd aangedron gen op het zoeken 'van contact met andere Christelijke groepen. Voorts werd krachtig opgewekt trouw te blyven aan de A.-R. beginselen en de A.-R. partij. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Gisteravond had op het orgel van de Groote- of Maria Magdalena Kerk te Goes een orgelbespeling plaats door den heer Adr. Kousemaker, organist der kerk. Na een koraalvoorspel en een preludium met fuga van Joh. Seb. Bach, stonden twee koraalvoorspelen van Max Reger op het programma. De fuga van Bach had onze bijzondex-e belangstelling en wij hopen, dat de heer Kousemaker deze fuga vaker, bij eventueele volgende orgelconcerten, zal uitvoeren, daar velen de kennismaking met dergelijke muziek zullen willen vernieu wen. De luisteraar die ze voor 't eerst hoort, krijgt een sterken indruk mee naar huis. De koraalvoorspelen van Reger en een sonate van Mendelssohn lagen meer in het gehoor. Twee bewerkingen van geestelijke liederen, door den helaas te vroeg ontsla pen Jan Zwart, wisten het publiek bijzon der te boeien. Het concert werd besloten met de bekende Sortie van César Franck. Een en ander werd door den heer Kouse maker op treffende wijze ten gehoore ge bracht, zooals wij dat van hem gewoon zijn. Jammer, dat maar een honderdvijftig menschen van hun belangstelling blijk ga ven. Concerten zooals deze, gegeven in een mooie kathedraal, op een welluidend orgel, en door een bekwaam organist, verdienen meer aandacht, dan men ze tot nu toe geeft. SCHADE-ENQUêTE-COMMISSIE. Bij beschikking van den waarnemend secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van financiën, is aange wezen als secretaris-penningmeester van de schade enquête commissie, standplaats Goes, de heer J. A. Stx*uijk, inspecteur der directe belastingen aldaar. MORGEN VOOR HET LAATST „GRATIS" FIETSEN. „Gratis" fietsen, het klinkt vreemd, toch is het zoo. De fiscus die reeds op velerlei wijze beschx-even en geschilderd is als een spookmonster die de menschheid bedreigt, bewijst ieder jaar aan zijn „slachtoffers" bij wijze van vacantiesurprise een attentie door te bepalen dat men van 1 tot en met 8 Augustus zonder rywielplaatje mag fiet sen. Veel maakt het niet uitalleen kan men zijn „riks" nog een week langer in de portemonnaie houden. Morgen is het ech ter weer de laatste dag dat men ongestoord kan fietsen zonder rijwielplaatje, dus wie nog niet in het bezit is van het nieuwe koperen plaatje, doet verstandig er nog direct een aan te schaffen, om te voorko- men dat men een extra-belasting krijgt in den yorm van een bekeuring. Zeeuwsche mosselen mogen weer naar België. De Zeeuwsche mosselcultuur, die voor haar afzet van ouds voornamelijk op Frankrijk en België was aangewezen, en die wegens het slixiten van de grenzen een benarde toekomst tegemoet scheen te gaan, krijgt weder pex*spectief De Duit sche autoriteiten hebben namelijk reeds -uitvoer van mosselen naar België toege staan. Ook oestex-s eu kreeften zullen de Nederlandsch-Belgische grens mogen pas- seei'en. In den loop van deze week zal voor dezen export een betalingsregeling worden getroffen. Het is geenszins buiten gesloten dat de Zeeuwsche mosselen via België dit seizoen ook Frankrijk al zullen bereiken, welk land voox'heen 40 pet. van den geheelen Nederlandschen mosselex port afnam. Walcheren Een oorlogsslachtoffer ter aarde besteld. KOUDEKERKE. Dinsdagmiddag 3 uur had op de algemeene begraafplaats alhier de ter aarde bestelling plaats van den op 10 Mei gesneuvelden sergeant van het 2-1- 14 R.I. J. F. van der Ven. Nadat de kist gedekt door talrijke kran sen en bloemstukken in de groeve was nedergelaten, sprak burgemeester J. L. Dregmans namens de gemeente tot de diep bedroefde en beproefde familie. Spr. schet ste hoe deze jongeman de eenige uit deze gemeente, op 21-jarigen leeftijd bij de ver- dediging van zijn vaderland het leven liet. „Dat God U de kracht schenke hier in te berusten", aldus eindigde spreker. E en vriend wees hiex-na op Jezus Ch2is- tus die steeds onze toevlucht is en blijft. De vader dankte mede namens de pleeg- oiiders en verloofde burgemeester Dreg mans voor de gevoelvolle gespi'oken woor den. Geslaagd. WESTKAPELLE. Voor de akte Fransch L.O. is geslaagd de heer L. C. J. Kooiman, alhier. Loop der bevolking over de maand Juli 1940. VROUWENPOLDER. Ingekomen: J. de Kuijper en gezin, handelsreiziger, Gapinge B 12, van Koudelterke; M. van Zweeden en gezin, zonder beroep, Gapinge B 46, van O.- en West-Souburg J. Bakker en gezin, bankwerker, Gapinge B 67, van O.- en W.-Souburg J. de Voogt, landbouwers knecht, Gapinge B 141, van Oostkapelle wed. P. Ax-endse en gezin, zonder beroep, Gapinge B 93, van O.- en W.-Souburg. Vertrokken: M. Suurmond, zonder be roep, B 57, naar St. Laurens, Noordweg B 33 J. Wondergem, wagenmaker, A 70, naar Veere, Sluis B 23 Chr. Schoe, zonder beroep, A 75, naar Serooskerke (W.), Rij kebuurtweg B 111T. Vos, dienstbode, B 63, naar Middelburg, Stationstraat 19 Adr. Volkers, landbouwersknecht, B 153, naar Arnemuiden, Molendijk D 4 Chr. Schoe, zonder beroep, A 116, naar Seroos kerke (W.), Noordweg A 196. Zuid-Beveland Een leelijke val. YERSEKE. Het zoontje van den heer v. A. kwam, doordat een auto hem bijna van den weg afdrong, met zijn fiets zoo ongelukkig in 'n sloot terecht, dat hjj zyn arm brak. Na voorloopig verbonden te zijn, werd hy naar huis vervoerd, waarna dok ter Polderman hem verder geneeskundige hulp verleende. De pannen zyn byna alle verscheept. YERSEKE. De pannenbedi'ijvigheid aan het kanaal door Zuid-Beveland is bijna ge ëindigd. De laatste pannen worden ver scheept om naar de plaats van bestemming te verhuizen en de loodsen aan het kanaal staan weer voorloopig verlaten. DE BRUG BIJ VLAKE. Een request van „Schuttevaêr". Blijkens de berichten van de schippers- vereeniging „Schuttevaêr" heeft het hoofd bestuur van deze vereeniging zich in op dracht van de algemeene vergadering, die dit jaar de Kampen is gehouden, met een request gewend tot het departement van Watex-staat om te komen tot een vaker openstellen van de beweegbare gedeelten van de spoorbx-ug en de aangrenzende brug voor gewoon verkeer over het Kanaal door Zuid-Beveland nabij Vlake. Weliswaar bedraagt de doorvaarthoogte van de vaste overspanning der bruggen bijna 7.50 m. by hooge en iets meer bij lage waterstanden, doch zooals op het Merwede- kanaal is gebleken, is deze hoogte onvol doende voor groote sleepkasten, terwijl ook vele van de passeerende kustvaarders een grootere hoogte eischen. Waar voor deze kustvaarders het binnenloopen via Ie Ooster-Schelde (De Roompot) voordeelen biedt boven dat via het Oostgat, stellen ook deze belanghebbenden prijs op een vlug ge passage van het kanaal door Zuid-Be veland. Hierbij moet rekening gehouden worden met het feit, dat v.e Hansweert tijd verloren gaat met het uitklaren, terwijl vooral de sleepschepen zeer afhankelijk zijn van de watergetijden voor het voortzetten van Qc reis. Tegelijkertijd vraagt het adres een goede aanwijzing van het midden en de juiste hoogte van de vaste overspanningen van be doelde brug door middel van een oranje kleurig, geelachtig licht, zooals dit voor meerdere bruggen van gelijke beteekenis reeds geschiïdde. DE V.P.Z. VERGADERDE. Regeling selectie. De „Vereeniging Pluimveehouders Zee land" vergaderde te Goes onder voorzitter schap van den heer I. van Cruyningen, Zuidzande. De voorzitter, de heer H. A. Hanken, was wegens ongesteldheid afwe zig. De heer F. Peman Kakebeeke nam we gens drukke werkzaamheden ontslag als hoofdbestuurslid. De selectie-regeling werd alp volgt vast gesteld: De V.P.Z. zal haar selecteurs be schikbaar stellen, voor leden en niet-Ieden a 1 ct. per kip. De aanvragen kunnen da delijk aan den selecteur worden gedaan. Zij zyn bevoegd aanvragen voor te kleine aantallen te weigeren of een behoorlijke vergoeding voor reiskosten te vragen, in ovex*weging wordt gegeven verschillende bedrijven in één rayon tegelijk voor selectie aan te geven, zoodat de selecteur aan zijn loon komt en de vergoeding reiskosten kan vervallen. De V.P Z. rekent er op, dat de afdeelin- gen, bij té wachten groote afslachting van pluimvee, wanneer de leden daartoe drang uitoefenen, organisatorisch zullen optx'eden. Daar de dieren nog teveel leggen wordt hel; thans nog te vroeg geacht om tot oprui ming over te gaan. Intusschen is juist dooi de gedwongen opnximing de selectie van veel belang, omdat men debeste dieren moet overhouden. Zeeuwsch-Vlaanderen MEER KRANEN AAN DE HAVEN VAN BRESKENS. Naar aanleiding van een voorstel van de afdeeling Bresltens der sehippersvereeni- ging „Schuttevaêr" op de algemeene ver gadering te Kampen betreffende het aan leggen van meer kranen aan de haven te Breskens heeft het hoofdbestuur 'van ge noemde vex*eeniging zich thans tot de wa terleiding Mij. Zeeuwsch Vlaanderen N.V, te Terneuzen gewend met een verzoek om bij het aanleggen van de tapkranen re kening te willen houden met de belangen van de visschers. De Watex-leiding Mij. meende te kunnen volstaan met één kraan, doch men ver-zoekt uitbreiding van het aantal tappunten te willen ovexivegen. Als zoodanig worden aanbevolen een punt na- by den steiger van de visschersschepen, een bij de ponton vai> den Provincialen Stoombootdienst en enkele op het haven terrein bij de ligplaatsen van de vracht- e-. beurtschepen en de jachten. KIND DOOR HOND GEBETEN. BRESKENS. Maandagmiddag is een zoontje van J. J. alhier door den hond van den heer A. C. zoodanig toege takeld dat zyn overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg gewenscht was. De kleine had drie diepe vleeschwonden opgeloopen. De behandelende geneesheer*, dr. Broodman vreesde infectie en achtte overbrenging naar het ziekenhuis nood zakelijk. Daar de hond reeds meerdere malen kinderen heeft gebeten, is deze dan ook door den eigenaar direct van Breskens vex-wijderd. Goedkoop fruit. AXEL. Het vroege fruit is thans bijzon der goedkoop in het Land van Axel. Zoo wordt voor de kleine pruimen slechts 4 a 5 cent per k.g. betaald en vroeg afval- fruit, zooals pex*en en appelen, die een weinig wormstekig zijn, brengen slechts enkele centen per emmer op. Een nydig stiertje. AXEL. Maandagmiddag waren een paar jongens bezig met het oplaten van een vlieger in een weide onder deze gemeente. De vliegcx', die van roodgekleurd papier geplakt was. maakte een buiteling en kwam daarby terecht op het prikkeldraad van de omheining der weide, waarin een jong stiertje liep. Terwijl de jongens bezig waren him vlieger los te maken van het prikkeldraad, kwam het stiertje met woeste sprongen op hen afhollen. Nog net bijtyds wisten ze zich achter den draad in veiligheid te stellen. Het nijdige beestje stortte zich op den vlieger, die geheel in flarden gereten werd. Een der linapen kwam bij zijn overhaaste vlucht nog te vallen op den harden kleigrond en ver wondde zich daarbij licht aan het voor hoofd. Ook het stiertje liep nog eenige verwondingen op aan het prikkeldraad. Schouwen en Daiveland ZUINIG MET WATER. De aangeslotenen op de waterleiding op Schouwen en Duiveland moeten zuinig met het water zijn. De N.V. Waterleiding maatschappij „Schouwen en Duiveland" heeft hiertoe een verzoek tot hen gericht en er op aangedrongen boenen en schrob ben na te laten'. De aanleiding tot een en ander is een geringere toewijzing van olie voor de motoren. Twee Engelsche bommenwerpers naby Haamstede neergehaald. Zaterdagmiddag werden op de algemeene begraafplaats te Haamstede zes gevalle nen van twee op Donderdag eri Vrydag neergehaalde Engelsche bommenwerpers met militaire eer begraven. Op de begraaf plaats waren naast de beide in deze ge meente aanwezige Duitsche commandanten, de burgemeesters van Haamstede en Burgh en de wethouders uit deze beide gemeenten aanwezig, benevens de hervormde predi kant van Haamstede, meldt het Volksblad. Aan het graf werd het woord gevoerd door Feldwebel _iiecher en ds. Den Hollander. Een militaire kapel uit Amsterdam speelde het bekende „Ik had een wapen broeder", terwijl een vmirpeleton drie sal vo's loste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2