Koop eerst een andere tandpasta STADSNIEUWS Goes SPORT en liefst de duurste die er is en probeer daarna Ivorol. Dan nwtïï waar reinigend-, witmakend- en schuimend vermogen. Tube 60, 40, en 25 ct. Jubileum „Kunstvrienden". Het vierde lustrum. De Goesche Orkest- en Tooneelvereeni- ging „Kunstvrienden" bestond 11 'Juli 1.1. twintig jaar. Zooals de naam aangeeft, vond de ver- eeniging ook haar oorsprong in een klein groepje vrienden, die kunst beoefenden, n.l. de heeren G. G. Verest, J. Tamminga, J. Slabbekoorn en H. Hickel. Nadat deze vier de zaak eens besproken en overwogen en er propaganda voor gemaakt hadden, besloten zij, 11 Juli 1920, ten huize van den heer Verest, definitief tot oprichting van de „Goesche Mandoline-club". Door een twintigtal dames en heeren was be reids medewerking toegezegd. Eerste voorzitter was de heer Hickel, eerste di recteur de heer Verest. Reeds kort na de oprichting ontstonden onderlinge moeilijkheden, doch de heer Verest en enkele getrouwen wisten te voorkomen, dat de vereeniging nog in de maand van haar oprichting ook weer ver dween. Na die eerste stuipjes, groeide de jonggeborene snel, er werd een tooneel afdeeling aan verbonden onder leiding' van den heer L. J. Schneider, en reeds op 27 Augustus 1920 gaven orkest- en tooneel- afdeeling gezamenlijk een opvoering in het „Slot Ostende", De baten waren be stemd voor de te Goes vertoevende Duit- sche kinderen. Deze eerste uitvoering was dadelijk een succes en met hetzelfde goede resultaat werd deze opvoering te Hans- weert gegeven. En 18 September van dat zelfde jaar verleende het orkest zijn me dewerking aan den feestavond der voet- balvereeniging „Goes", die haar 25-jarig bestaan vierde. Opmerkelijk is wel, dat er kort na dit succesvolle begin opnieuw moeilijkheden ontstonden. De heer Hickel legde het voor zitterschap neer en de heer Schneider nam ontslag als leider der tooneelafdeeling. Doch ook dit kwam men te boven, de heer B. P. van Sprang, die ook van de oprichting af lid was, werd voorzitter en de heer P. J. Thiery Sr. werd bereid ge vonden de leiding van de tooneelafdeeling' op zich te nemen. Nadien groeide de vereeniging weer ge staag en als haar „steunpilaren" moge wel genoemd worden de heeren Van Sprang, Verest en Thiery. Niet alleen om wat zij dien eersten tijd voor „Kunst vrienden" deden, maar de heer Van Sprang is nog steeds voorzitter, en de heeren Verest en Thiery, hoewel geen be stuurslid meer zijnde, stellen nog steeds veel belang in haar wel en wee en een beroep op hun steun wordt nimmer ver geefs gedaan. Toen de orkestafdeeling ging kwijnen, werd besloten deze om te zetten in een mondorgel-orkest, waarvoor zich' dadelijk een groot aantal liefhebbers aanmeldde, n.l. niet minder dan 112! Maar dat aantal, daalde weer spoedig tot een vijftigtal, wel ke grootte het corps geruimen tijd be hield.' Een gevoelig verlies leed „Kunst vrienden"' weer toen de heer Verest, door toenemende werkzaamheden, den dirigeer stok neer moest leggen, maar de voor zitter, de heer Van Sprang, nam die over, en opnieuw marcheerde „Kunstvrienden" verder. Een moeilijke scheiding. Daarop dreigde, eenige jaren geleden, een nog ernstiger gevaar. Een belangrijk deel van bestuur en leden gevoelde voor splitsing van tooneel- en orkestafdeeling en wilde aan beide een eigen, zelfstandig bestaan geven. Het kwam er tenslotte op neer, dat de tooneelisten zich afscheidden en onder den naam „De Schouwspelei's" een nieuwe speciale tooneelvereeniging stichtten. Ongetwijfeld heeft ook deze scheiding, zoowel voor hen die gingen als hen die bleven, pijnlijke momenten ge bracht, maar nu dit weer eenige jaren achter den rug is, en „Kunstvrienden" deze aderlating overleefde, terwijl daar naast ook „De Schouwspelers" hun be staansrecht bewezen, meenen wij ze te kunnen beschouwen als „moeder" en „dochter", die zich alleen nog verheugen als het wederzijds goed gaat. Aan „Kunst vrienden" blijft de eer, de moeder van deze dochter te zijn. Intusschen drukten dien tijd de zware zorgen in hoofdzaak op den heer Van Sprang, die echter dadelijk weer aan den opbouw begon, die een nieuwe tooneel afdeeling in hét leven riep en daarnaast zijn aandacht aan den „ombouw" van het orkest moest besteden. Want de liefheb berij voor het „mondorgel" minderde en er kwamen weer mandolines, banjo's, vi olen, en de heer Van Sprang had de zware taak daar weer een goed geheel van te formeeren. Dat hem dit uitstekend gelukt is, heeft men in de verslagen, die wij van de prestaties van tooneel- en orkestafdee ling gaven, kunnen lezen. Het zou ons te ver voeren, als wij ook maar een beknopt overzicht zouden wil len geven van de vele succesvolle uit voeringen, die tooneel en orkest van „Kunstvrienden" in de achterliggende 20 jaar gaven. Want „Kunstvrienden" was zeer werkzaam, werkte mede aan ten toonstellingen, feesten enz. en gaf vele uitvoeringen ook in de omliggende ge meenten. En eigenlgk immer was elk op treden een succes. Het bestuur van „Kunstvrienden" is thans als volgt samengesteld: P. B. van Sprang,- voorzitter en directeur; H. Bi], secretaris; C. Boone, penningmeester; C. Snoek, 2e voorz.; B. Zwartepoorte, 2e se cretaris; A. van Elsacker, 2e penn.; C. Nobels, regisseur. Op de bijzondere verdiensten van den heer P. B. van Sprang, wezen we reeds. Als het noodig was fungeerde hij als 'voorzitter, dirigent, regisseur, muziekant en toonëelspeler. Met recht mogen we hem de „ziel" van „Kunstvrienden" noemen. Daarnaast verdient echter ook de secre taris, de heer Bil, genoemd te worden, een bescheiden werker,, maar die met hart en ziel medeleeft en de rechterhand van den voorzitter is. En tenslotte de jongste kracht, de heer C. Nobels, die sinds ruim een jaar de regie voert en bewees, dat deze bij hem in goede handen is, terwijl hij ook een belangrijke aanwinst bleek te zijn als -peler. BLOEMEN OP 0RANJEDAGEN. Straatverkoopers van bloemen wordt er op gewezen, dat het voorhanden hebben en aanbieden van zekere soorten bloemen (oranjekleurige, vergeetmijnietjes, witte anjers e.d.) op oranjedagen beschouwd kan worden als hét uitlokken van verboden de monstraties. Coördinatie in de bouwnijverheid. Er zijn besprekingen gevoerd tusschen vertegenwoordigers van de Vereeniging van handelaren in bouwmaterialen in Ne- derland", den Nederlandschen Houtbond en de Federatie van werkgevers in het bouw bedrijf. Deze organisaties hebben het ini tiatief genomen, om tot nauwe samenwer king en coördinatie op het gebied van de bouwnijverheid te komen. Vijftien jaar noodig voor den wederopbouw van Rotterdam. Bij een uiteenzetting, die de directeur van den Gem. Techn. Dienst te Rotterdam, ir. Witteveen, aan de leden van het ge meentebestuur heeft gegeven van zijn wederopbouwplan voor deze stad, heeft hij volgens het Rott. Nw. bl. 'gezegd, dat een 15 jaar van constanten arbeid zullen noodig zijn om het project geheel uit te voeren. Dit dan als de ervoor noodige credieten regelmatig ter beschikking zijn Op de ruim 6 eeuwen, die Rotterdam be staat, maakt zoo'n pez-iode van 15 jaar weinig uit, doch voor de thans levende be volking is het eenigszins anders. Voor haar gaat het om een groot stuk van haar leven. Een interessante periode ongetwij feld, die weliswaar veel moeilijks kan en zal meebrengen, maar deze moeilijkheden zullen te overbruggen zijn, zoodra maar met den wederopbouw kan worden begon nen. Men mag echter niet vergeten, dat het opruimingswerk pas tien weken aan den gang is en vermoedelijk in eenigszins anderen vorm onder leiding van de Heide- Maatschappij nog tot in 1941 zal worden voortgezet. Er moet, wat dit betreft, nog een ontzaglijke hoeveelheid werk worden gedaan, alvorens opvallende wijzigingen in het stratenplan kunnen worden aangepakt. Een „(Jnie van Ned. onderwijzers" bepleit. VAN CHRISTELIJKE ZIJDE. „De Chr. Onderwijzer", het orgaan van de Unie van Chr. Onderwijzei-s en onder wijzeressen in Nederland, voert het pleit voor de Unie van Nederlandsche ondenvij- zers. Het blad merkt op dat de mond van dezen tijd reeds het aanzijn gaf aan een permanent comité van onderling contact. „Bjj deze noodvoorziening mag het echter niet bijven. De nieuwe tijd eischt nieuwe oriënteering. Wij moeten zien te krijgen een „Unie van Nederlandsche onderwjj- zers", waarin de drie hoofdgroepenOpen bare, Roomsch-Katholieke en Chr. onder wijzers een gemeenschappelijk centrum voor algemeene vakactie vinden. De open bare en de Chr. onderwijzers zullen dan hun gescheiden organisaties, elke groep voor zich, in federatief of gefusioneerd verband moeten samenbrengen. Als de goede wil om wederzijdsche belemmeringen uit den weg te ruimen aanwezig is, kun nen wij, onderwijzers, zoo medewerken aan de bevordering van onze nationale eenheid. Deze tijd vraagt van ons allen, om aan alle onderling geharrewar voor goed een eind te maken en het respect aan de stich ting van een „Unie van Nederlandsche onderwijzers". Met deze krachten, en de 45 leden die „Kunstvrienden" thans telt, gaat ze on getwijfeld met frisschen moed haar pad verder, naar het zilveren feest. Jubileum-uitvoeringen. Intusschen zal ook dit vierde lustrum niet onopgemerkt voorbij gaan, hoewel, door de bijzondere tijdsomstandigheden, grootere plannen die men had, niet tot uitvoering konden komen. Thans zal volstaan worden met een con cert in den tuin van Schuttershof, op Dinsdag 6 Augustus a.s. en in November a.s. zal de eigenlijke feestavond gegeven worden o.a. met de opvoering van het tooneelspel „Op 't kantje af We hopen, dat beide opvoeringen weer een succes zullen zijn, en dat men begin nen zal in grooten getale het tuinconcert te bezoeken, zoo blijk gevende, dat men deze twintigjarige vereeniging naar ver diensten waardeert! Geslaagd. Te Den Haag slaagde voor het examen Hoogduitsche taal (L.O.) de heer J. Ge- lföns, alhier. MOTORRIJDERS OPGELET! De motorrijder C. M. E., te Baarland, werd verbaliseerd, omdat het herkennings- teeken, dat hem vei-gunning tot liet ge bruik van dit motorrijtuig was verleend, niet zichtbaar was aangebracht. Vele motorrijders schijnen zich aan dit voorschrift niet te houden, doch er zal thans streng op worden gelet. Ook de Duitsche politie oefent ten deze contröle Uit. Gevonden voorwerpen. In de maand Juli 1940 zijn aan het bu reau van politie te Goes, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven 3 zilveren armbanden, 4 handschoenen, een paard, 2 armbandhorloges, 2 vulpennen, 2 kindertaschjes, een herdershond, een knip mes, 13 portemonnaies met inhoud, een rij- wielbelastingmerk 1939/1940, een speelgoed motorrijwiel, een gekleurde hoofddoek, 2 petten, 5 mutsen, een huissleutel, een lees boek, een auto-reservewiel met band, 2 re genmantels, een fantasie broche, een melk bus met één liter maat, een kanarie, een onderdeel van een vulpenhouder, een bolle tje sajet, 3 regenkapjes, een parapluie, een bolletje kaas, een schroevendraaier, een beursje met inhoud, een foto-belichtings- meter, een ceintuur, een paar sokjes, een kastsleutel, 3 vulpotlooden, een zwemvest, een haarstrik en een bril. SIGARETTENROOKERS MOETEN ZUINIGER WORDEN. De fabrikanten mogen slechts 60 pet. afleveren van hetgeen vorig jaar werd verkocht. Blijkens een door fabrikanten ontvangen mededeeling mogen deze over de maand Augustus voorloopig slechts 60 afleve ren van hetgeen zij in de overeenkomstige maand van 1939 hebben verkocht. Wij 'kregen den indruk aldus de Tel., dat het voornaamste deel hiervan is, de ham steraars te dwingen, hun voorraden aan te spreken. Tevens worden op deze wijze de fabrieken in de gelegenheid gesteld, haar voorraad voor den verkoop gereed staande sigaretten, die vrijwel nihil was, weer aan te vullen, zoodat zij beter in staat zullen zijn, zoo nu en dan eens een schok öp te vangen. Geen communisten meer in den Raad. Naar de Held. Crt. verneemt, hebben de burgemeesters opdracht gekregen aan de leden van hun gemeenteraden, die be- hooren tot de Communistische Partij Ne derland en tot de Revolutionnair Socialis tische Arbeiderspartij, mece te deelen, dat zij in het vervolg niet meer mogen deene- men aan de werkzaamheden van den Raad. Daar dit nog geen ontslag beteekent, zullen hun zetels, althans voorloopig, on bezet blijven. Het Nederlandsche Rechtsfront. Uit Amsterdam wordt gemeld: De leider der N. S. B. heeft dezer da gen het Rechtsfront gesticht, een organi satie, die drie onderafdeelingen omvat, nl. 1: justitie, 2: politie, 3: vrije beroepen (advocaten en notarissen). De bedoeling is, dat in het Rechtsfront alle ambtena ren, beambten en geëmployeerden van hoog tot laag worden ingeschakeld. Als leider van het rechtsfront is be noemd: mr. H. M. Fruin, rechter te Alk- .maai-, die zal worden terijde gestaan door mr. H. de Brueys Tack als secretaris. Tot hoofden der onderafdeeling zijn aangewezen: 1. voor justitie: mr. H. M. Fruin (voor loopig) 2. voor politie: de heer C. Ch. Walraven, commissaris van politie te Alkmaar. 3. voor vrije beroepen (advocaten en notarissen)mr. R. van Genechten te Utrecht. Het rechtsfront wordt vooral wat de j groep „politie" betreft plaatselijk ge- organiseerd. Zoo is, met name in Amsterdam, de groep „politie" met haar arbeid reeds ver gevorderd. Hoewel het rechtsfront een schepping der N.S.B. is, staat toetreding voor allen,-die bij de handhaving van het recht betrokken zijn,', open. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND MOGEN HUN GEZIN LATEN KOMEN. Wanneer zij als arbeidskracht voldoen en een woning hebben. Het Nederlandsche perskantoor te Ber lijn meldt De Nederlandsche arbeiders, die thans in Duitschland te werk gesteld zijn, zullen hun gezin mogen laten overkomen, zoodra vast staat, dat zij als arbeidskracht vol doen en zij in Duitschland een woning ge vonden hebben. Binnenkort alleen taptemelk Op het oogenblik doet het hardnekkige gerucht de ronde, dat binnenkort men noemt een termijn van drie weken al leen nog maar taptemelk verkrijgbaar zal zijn. De officieele bevestiging van dit gerucht heeft het Vad. niet kunnen krij gen, maar wel deelde men het blad in kringen van deskundigen mede, dat de mo gelijkheid allerminst is uitgesloten. Nog maar enkele dagen heeft men kun nen lezen, dat het absoluut noodzakelijk is dat onze veestapel drastisch wordt verkleind en dat ook het rundvee aan die beperking niet zal ontkomen. Zooals bekend, is het krachtvoer dat 'gedurende de wintermaanden voor het vee beschik baar kan worden gesteld, zeer beperkt. Daar een goede huishouding en ook voor een goede staatshuishouding een vooruit ziende blik wordt vereischt, lijkt het niet onmogelijk dat men reeds binnenkort de boterproductie wil opvoeren door de room van alle volle melk af te tappen, en alleen zoogenaamde taptemelk verkrijgbaar te stellen. Men weet, dat taptemelk ook op het oogenblik bij sommige melkzaken wel verkrijgbaar is. Zij kost op het oogenblik vier cent per liter en is dus ongeveer negen cent per liter goedkooper dan volle melk. Uiteraard is de voedingswaarde van taptemelk door het aanzienlijk kleinere gehalte aan vetten aanmerkelijk geringer dan van volle melk. AANSLAG OP OMROEPER VAN HET A.N.P. TE AMSTERDAM. In den nacht van 28 op 29 Juli 1940 is in Amsterdam-West een der omroepers van het A.N.P. na een kleine wandeling niet in zijn huis teruggekeerd. Hij werd kort daarop bij zijn woning in bewusteloozen toestand aangetroffen met een wonde aan het voorhoofd. De politie, die onmiddellijk een scherp onder zoek heeft ingesteld, is van oordeel, dat men met een laffen aanslag op zijn leven te doen heeft. Of de aanslagpleger het op de porte- monnaie van zijn slachtoffer voorzien had, of dat hij door motieven van haat- of wraakzucht werd gedreven, heeft men nog niet kunnen vaststellen, daar de ge wonde een ernstige hersenschudding heeft opgeloopen. Er zijn onmiddellijk uitgebreide maatre gelen genomen om den dader op te spo ren. De procureur-generaal te Amsterdam en de hoofdcommissaris van politie aldaar, ZEEGEVECHT IN HET ZUIDEN VAN DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Het D.N.B. meldt uit Berlijn Tusschen een in het zuiden van den Atlantischen Oceaan opereerenden Duitschen hulpkruiser en den grooten Britschen hulpkruiser „Al cantara", groot 22.181 brt. is het tot een kort gevecht gekomen. Het Engelsche schip kreeg in den loop van den strijd zware tref fers, die het dwongen den strijd te staken en de haven van Rio de Janeiro binnen te loopen. De Duitsche hulpkruiser zette zijn operaties in den handelsooiTog voort. De „Alcantara", die met zware slagzij de haven van Rio de Janeiro is binnenge- loopen, heeft bij het gevecht met den Duitschen hulpkruiser verschillende tref fers gekregen. Een schoorsteen is geheel vernield. In de scheepshuid is boven de waterlijn een geweldig gat geslagen. De „Alcantara" helt naar bakboordzijde over met het hekwerk diep onder water, terwijl de boeg hoog boven water opsteekt. Behalve de door de Engelsche admira liteit opgegeven twee dooden en zeven zwaar gewonden, zouden zich aan boord nog talrijke licht gewonden bevinden. De „Alcantara is bij het eiland Vianna voor anker gegaan om gerepareerd te worden. Schaarschte aan groente en fruit in Engeland. Volgens berichten uit Londen, welke te Lissabon zijn ontvangen, heerscht er een zoodanige schaarschte aan versehe groen ten en fruit in Engeland, dat men reeds met de vervaardiging van vervangmiddelen is begonnen. In de omgeving van Londen is een fabriek verrezen, welke een che misch preparaat vervaardigt, dat de En gelsche huisvrouwen wordt aanbevolen als een gelijkwaardig vervangmiddel voor vitaminen, die voorkomen in groente en fruit. Engelsche luchtaanval op Heidelberg. Het D.N.B. meldt Engelsche vliegers hebben in den vroegen morgen van den 30en Juli de stad Heidelberg aangevallen. Verscheidene bommen vielen op een woon wijk en beschadigden verscheidene huizen. Een burger werd gewond. Heidelberg is vanwege zijn schoon land schap en zijn uit de Middeleeuwen datee- rende bouwwerken in de wereld zeer be kend. Zeer veel buitenlanders, vooral Amerikanen, bezoeken de stad graag. Wat het Britsche luchtwapen met deze bom bardeering beoogde, is naar van Duitsche zijde wordt opgemerkt, volkomen onbe grijpelijk. VOETBAL Voetbalvereenïging te Wemeldinge opgericht. Vorige week is alhier opgericht een voetbalvereeniging welke onder den naam Stormvogels, de WemeHingsehe kleuren zal trachten te verdedigen. Het bestuur bestaat uit de heeren: Max Moelker, voor zitter, Joh. Minnaar, secretaris en J. Sie- bes, 2de penningmeester. De vereeniging heeft gedeeltelijk de be schikking gekregen over het sportterrein, waarop eenige jaren geleden de toen be staande voetbalvereeniging trainde. De eerste wedstrijd speelde zij tegen Kloetin- ge. Wemeldinge won met 51. KORFBAL Z. K. B. Uitslag van Dinsdag 30 Juli 1940: Swift BH.B.S. 3—2, en van Donderdag 1 Augustus: AnimoSwift A 18. E.D.O.—V.K.V. 0—3. Donderdag speelde E.D.O. (Serooskerke) een vriendschappelijken korfbalwedstrijd tegen V.K.V. (Veere) met als uitslag een 30 overwinning voor V.K.V. Alle punten vielen voor de rust. Ge doeld werd door R. Geldof en daarna door de dames P. Schippers en I. de Graaf. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling van de vroegere korfbalvereeniging E.D.O. te Serooskerke om aan de volgen de competitie van den Z.K.B. mede te doen. E.D.O. is destijds uit den bond moe ten treden omdat men door gebrek aan spelers daartoe gedwongen was. Enkele leden gingen toen over in een andere ver eeniging, zoodat de vroegere spelers niet allen verslapt zullen zijn, trouwens men oefende nog in den tusschentijd. De stand van zaken is thans echter zoo, dat men weer oyer voldoende krachten beschikt om een twaalftal bijeen te krijgen, weshalve de vereeniging thans zooveel mogelijk vriendschappelijke wedstrijden zal spelen. hebben een belooning van duizend gulden uitgeloofd, voor hem of haar, die aanwij zingen kunnen geven, welke leiden tot de ontdekking en veroordeeling van de(n) dader (s). Er zijn ook scherpe maatregelen geno men om herhaling van soortgelijke aan slagen te voorkomen en misdadigers, die van de duisternis gebruik trachten te ma ken, om hun slachtoffers aan te vallen, te achterhalen. Het staat vast, dat de zwaarste straffen hen bij hun veroordee ling zullen treffen. DOODELIJIC ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Gistermiddag is het tweejarig kind van den woonwagenbewoner Reuvers op den on- bewaakten overweg te Veenehdaal door een trein gegrepen en op slag gedood. Officiëele publicaties Bouwen en beschikbaarstelling van woningen. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend: dat zij het voornemen hebben een aan tal kleine middenstandswoningen te doen bouwen aan den Veerschen Singel (zgru Dampoortsingel) dat het in de bedoeling ligt deze wo ningen te verkoopen tegen kostprijs; dat voor eigenaars van verwoeste per- ceelen waarschijnlijk de gelegenheid zal worden opengesteld de te ontvangen schadevergoeding van het Rijk in minde ring te brengen op den koopprijs van bovènbedoelde woning m; dat ook het verkrijgen van den eigen dom van een dezer woningen in huur koop of na het einde van den oorlog niet is uitgesloten; dat gegadigden zich spoedig schrifte lijk dienen op te geven aan den Directeur van Gemeentewerken, Stadsschuur, al waar nadere inlichtingen zijn te verkrij gen. Middelburg, 1 Augustus 1940. Burgemeester en Wethouders voor noemd. DE BORDES, Voorzitter. J. Ph. KOENE, lo. Secretaris. INLEVERING DER BONNEN- VAN DE BOTER- EN VETKAARTEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend; dat de inlevering der bonnen van de boter- en vetkaarten elke week lean plaats vinden op de voor iederen detaillist, naar gelang van zijn codenummer, vastgestel- den inleveringsdag. Voor elk afzonderlijk bonnummeu dient een afzonderlijk opplaltvel te worden ge bezigd. De opplakvellen der 4 bonnen van de boterkaart moeten gezamenlijk met één ontvangbewijs M.D. 201 worden ingeleverd. De opplakvellen der beide voor boter aangewezen bonnen van de vet- kaart moeten eveneens tezamen met een ontvangbewijs M.D. 201 worden ingele verd. Hetzelfde geldt voor de 2 voor mar garine aangewezen bonnen van de vet- kaart, welke opplakvellen eveneens met één ontvangbewijs M.D. 201 moeten wor den ingeleverd. In verband met de omstandigheid, dat de kleinste coupures die van 2/2 kg. zijn, dient het totale aantal ingeleverde bon nen, voorkomend op één ontvangbewijs, steeds een veelvoud van tien te zijn. Eventueel resteerende bonnen kunnen een volgende week worden ingeleverd. Er dient evenwel voor te worden gezorgd, dat alle bonnen van een bepaalde dis tributieperiode in de eerste week na af loop van die distributieperiode zijn inge leverd. Dit zal steeds kunnen geschieden door bijpassing van enkele bonnen, welke in de dan ingetreden nieuwe distributie- periode geldig zijn. Vlissingen, 2 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. BOTER EN VET VOOR INSTELLINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend; dat de instellingen voor het verbruik van boter in de maand September, in het tijdvak van 1 tot 10 Augustus op de ge bruikelijke wijze een aanvraag op het formulier M.D. 217 (in rantsoenen) be- hooren in te dienen. Vlissingen, 2 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Marktberichten Amsterdamsche aardappelprijzen. Groote muizen 4%5 ct.; kleine muizen 33'/2 ct.; duinzandaardappelen 5y26 ct; Noord-Holl. eigenheimers 5 ct.Noord- Holl. bonte eigenheimers 5 ct., alles per kg. Holl. eigenheimers ct. Noord- Aanvoer: 316.000 kg. VischmijnVlissingen. Donderdag 1 Augustus. Aanvoer van 4 vaartuig-en. Garnalen, kleinhandel 19 ct. 23 ct. per kg. Veilüigsver. „Zuid-Beveland". GOES, 1 Aug. Groote veiling: dubb. princesseboonen 12,40, zure kroetappels I,70 per 100 kg. Kleine veiling. Appels: Early Victoria extra 6—7, A 6—6,6, B 5,50—6,10, C 4,60 6,70. Yellow transparant, extra 16,60 21, A 14—18, B 11—13, C 8,50—9,40. per- zikroode zomerappels, extra 15.20IS, A II,70—14, B 10,70—10,80, C 8,60—9, Be auty of Bath 513, Codin Keswick 4 5.60, Duchy d'Oldenburg 38,50, Mr. Glad stone 68, tarweappels 46, zomeraagt 48,50, zigeunerinnen 612, zoete St. Jansappels 3,506, zoete Pietjes 811, kroet- en valappels 1,503. Peren: Ooms kinderen, extra 30—31, A 26—27,30, B 2021,20, Andre d'esportes S,50, bruine heerenperen 410, N.H. suikerperen 4 7,50, précose de Trevoux 6,5017, kas Louise B d'Avr. 4052, kroet en val 1 3,50. Pruimen: Bevelanders 7, bl. wijn pruimen le—18, Czarpruimen 726, dubb. boerenwitte 1426, Eng. krozen 68,10, Eldensche blauwe 611, kouwelijnen 5, ontariopruimen 10,30, okkelanen 66,50, princepruimen 66,90, perzikpruimen 11 25, tollenaars 612,30, Wash, pruimen 1235, witte wijnpruimen 1027, prui men (val) 212, oranjepruimen 712. Alles per 100 kg. Diversen: Black Berry 2241, bl. druiven 55, abrikozen .1028,.. tomaten 1315, alles per 100 kg. Meloe nen IS30, perziken 2,506, kas Louise Bonne d'Avr. 6—9,50. Alles per 100 st.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3