STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg Begrafenis van de slachtoffers der „Bulgia". Een diep ontroerende plechtigheid. ZooaJs feeds in het hort gemeld, zijn gis termiddag elf slachtoffers van het marine vaartuig „Bulgia" in een gemeenschappe lijk graf op de Algemeene Begraafplaats alhier ter aarde besteld. Het is een aangrijpende plechtigheid ge worden, die op de honderden aanwezigen een diepen indruk heeft gemaakt. Reeds geruimen tijd voor den aanvang van de plechtigheid' stroomde het publiek naar de begraafplaats, het Vlissingsche publiek, zoo nauw verwant aan de Nederlandsche Marine. Onder hen die de mannen van de „Bul gia" de laatste eer kwamen bewijzen, merltten wij o.a. op: den burgemeester van Vlissingen den heer- C. A. van Woelderen, met de wethouders A. Rorije en H. B. Knoop, den luitenant ter zee 2e klasse H. P. Muller als vertegenwoordiger van den chef der marinestaf uit Den Haag, overste F. M. J. van Struvel uit Middelburg, als ver tegenwoordiger van het departement van defensie, vergezeld van kapitein J. F. van Kervel, den directeur van het Nederlandsch loodswezen den heer A. C. v. d. Sande La- coste, den heer P. v. d. Grinten, oud-officier vlieger van den marine-luchtvaartdienst, de doktoren W. F. Th. v. d. Bijl en H. J. Jens namens het Nederlandsche Roode Kruis, terwijl de Duitsche havencommandant ka pitein-luitenant ter zee Gayer persoonlijk de Duitsche weermacht vertegenwoordigde. Nabij het gemeenschappelijk graf waren reeds 10 kisten, allen gedekt met de Ne derlandsche driekleur, geplaatst, terwijl de kist, waarin het stoffelijk omhulsel van den stoker le klasse P. Vader uit Vlissingen, eveneens gedekt met de driekleur en de vlag van het Nederlandsche Roode Kruis, van het lijkenhuis naar de groeve werd gedragen. De baar, gedekt met een bloe- menschat, werd gevolgd door leden van de Transport-colonne van het Roode Kruis, af- deeling Vlissingen, die allen kransen droe gen. Daarachter schreed een vuurpeleton van Duitsche matrozen onder commando van een officier, waarachter de autoritei ten en de talrijke familieleden van de slachtoffers. Zoo naderde men de groote, geopende groeve. Nadat de familieleden en de autoriteiten zich daaromheen hadden geschaard, terwijl het vuurpeleton zich eenigszins op den achtergrond had geplaatst, nam de plech tigheid een aanvang, waarbij dr. v. d. Bijl telkens den naam noemde van hem, die in het gemeenschappelijk graf werd neerge laten. Het laat zich indenken, dat zich daarbij onder de zoo diep getroffen familie leden hartverscheurende tooneelen afspeel den, terwijl ook de meeste omstanders hun ontroering niet meer meester waren. Nadat op deze wijze 10 kisten waren neergelaten en de laatste, waarin het stof felijk omhulsel van den Vlissinger P. Va der, boven de groeve was geplaatst, sprak allereerst dr. v. d. Bijl, die namens den commandant van de „Bulgia" zijn mannen een laatsten groet bracht, hun dank zeg gende voor hun betoonde plichtsbetrach ting, waarna hij een krans neerlegde. Vervolgens sprak burgemeester Van Woelderen. Wij staan hier, aldus spr., eer biedig geschaard bij het graf van de ge trouwe mannen van Hr. Ms. „Bulgia", die op 12 Mei hun leven hebben geofferd voor hun vaderland. Spr. wees er op, dat deze mannen allen de zee hadden gekozen als doel van hun leven en hoe deze zee hen thans zoo lang heeft bedekt. Dat, en de wetenschap dat zij tot het laatst hun plicht hebben ge daan, aldus spr., moet voor de ouders en andere familieleden een troost zijn. Spr. herinnerde aan het dramatische feit dat juist op dit oogenblik de „Luctor et Emergo" met zijn droeven, inhoud aan den wal werd gezet. Wij Vlissingers, aldus spr., die de eer hebben dit eeregraf te mogen behoeden, leggen hier de belofte af, dat wij de nage dachtenissen der slachtoffers in hooge eere zullen houden. Nadat de burgemeester een fraaien krans namens het gemeentebestuur van Vlissingen en een krans namens de Vlis singsche burgerij had neergelegd, eindigde hij met de woorden: „Mannen van de „Bulgia", wij zullen U niet vergeten. Rust in Vrede". Dr. v, d. Bijl heeft daarna namens het Nederlandsche Roode Kruis eenige ge voelvolle woorden gesproken en eveneens een krans neergelegd. De Duitsche havencommandant heeft vervolgens namens de Duitsche krijgsmari- ne een fraaien krans gespreid op het graf van de zoo eervol voor hun land gevallen Nederlandsche kameraden. De luitenant ter zee 2e klasse Muller sprak daarop namens de Koninklijke Ne derlandsche Marine. Spr. wees er op dat, evenals uit de geschiedenis is bekend, ook thans een geest van dapperheid en saam- hoorigheid bij onze Marine heerschte. Deze mannen hebben gezamenlijk gediend en zijn gezamelrjk ten onder gegaan. Zij streden dapper, deden ten volle hun plicht en offerden hun leven voor eenzelfde doel. Spr. bracht 'hun een laatsten groet van de geheele Nederlandsche Marine. Spr. eindigde, zijn onder diepe stilte aange hoorde en moeilijk uitgesproken rede met de woorden: „Zij rusten in Vrede", waar na hij een krans neerlegde. Nadat nog eenige familieleden enkele woorden hadden gesproken, richtte ds. J. S. Hartjes woorden van troost tot de zoo diep getroffen families, waarna hg voorging in gebed. Het vuurpeleton loste daarop drie sal vo's, waarna bloemen in het graf werden gestrooid. Ds. Hartjes dankte namens de families voor de laatste eer den dooden bewezen, in 't bijzonder de doktoren v. d. Bijl en Jens met hun helpers voor de groote opofferin gen die zij zich hebben getroost om deze 11 mannen een waardige laatste rust plaats te kunnen geven. Ook bracht spr. bijzonderen dank aan de Duitsche weer macht voor de piëteitvolle wijze waarop de militaire eerbewijzen zijn gebracht en ver der alle autoriteiten en anderen. Een schat van bloemen werd nog op het graf neergelegd. Naast de reeds ge noemden zagen wij o.a. kransen van het «Nederlandsch Loodswezen, de gemeente Dongen, de Transport Colonne van het Nederlandsche Roode Kruis afdeeling Vlis singen enz. De diep ontroerde plechtigheid was hiermede geëindigd. Het was kenne lijk noode, dat vele familieleden van de slachtoffers, de begraafplaats verlieten. De „Luctor et Emergo" gelicht. Het schip geheel vernield. Een aantal slachtoffers geborgen. Op wel zeer droevige wijze worden wij de laatste dagen' herinnerd aan de vree- seljjke eerste dagen van den oorlog, toen in onze gemeente tal van slachtoffers vie len ten gevolge van het ontzettende oor logsgeweld. Hoevelen hebben gedurende deze laat ste maanden in onzekerheid en groote on gerustheid verkeerd omtrent het lot van nabestaanden die sinsdien vermist wer den. Hoevelen hebben, ondanks de nage- noeg verpletterende zekerheid dat deze nabestaanden den dood hadden gevonden, geleefd met dat kleine sprankje van hoop dat zij door een wonder aan dezen dood zouden zijn ontsnapt en nog ergens ver van huis, in den vreemde zouden verblij ven. Dezer dagen is ook dat laatste sprankje hoop voor de meesten vervlogen, door de ontzettende tijding dat de vermis ten inderdaad dien 12den Mei het slacht offer zijn geworden van het vreeselijke oorlogsgeweld. Bijzondere omstandigheden waren oor zaak dat eerst na ruim 2/2 maand kon worden begonnen met de berging van het marinevaartuig „Bulgia". Men kent het verloop daarvan en in ditzelfde blad treft men een verslag aan van 'de laatste fase van dit drama, n.l. de begrafenis van de slachtoffers in een gemeenschappelijk graf op de Algemeene Begraafplaats al hier. Tijdens deze ontroerende plechtigheid bereikte ons de tijding dat de bergings vaartuigen van Van der Tak's Bergings bedrijf uit Rotterdam er in waren ge slaagd het hospitaalscheepje van den Pro vincialen stoombootdienst „Luctor et Emergo", welk schip eveneens in den morgen van den eersten Pinksterdag" door een bom was getroffen en onmiddellijk was gezonken, te lichten. Het schip had toen ligplaats aan de ponton in de bui tenhaven. Het stond al spoedig vast dat ook bij deze ramp een aantal slachtof fers was te betreuren, hoewel het juiste aantal niet met zekerheid was aan te ge ven. Het bergingswerk van dit schip bracht nogal wat moeilijkheden, doch de bergers van Van der Tak hebben wel voor heetere vuren gestaan, zoodat ook hier de moei lijkheden glansrijk werden overwonnen. Het bleek noodzakelijk dat de ponton, waarnaast de „Luctor et Emergo" lag, werd verplaatst, daar anders de machtige drijvende bokken niet bij het werk kon den komen. Donderdag tegen het middaguur had men het schip in de takels boven water gebracht, doch nu was het noodzakelijk het schip ergens te plaatsen, zoodanig, dat men een onderzoek aan boord kon instel len. Na handig manoeuvreeren wist men met dezen ongewonen last in de takels te varen naar het binnenste gedeelte van de ha ven, waar men de Luctor et Emergo'-' bij hoog water aan den dijk zette. Niet zoodra was het water gevallen, of men begaf zich aan boord. Het schip bleek een voltreffer midscheeps te hebben gekregen, waardoor een geweldige chaos was aangericht en het schip geheel was opengespleten. In de verblijven, waar men de slacht offers meende te kunnen vinden, was het een geweldige ruïne, terwijl alles met een dikke laag modder was overdekt. Onder leiding van de doktoren Van der Bijl en Jens begonnen de mannen van het Roode Kruis, bijgestaan door personeel van den Provincialen Stoombootdienst en de gemeente-politie, alsmede den haven meester, met hun lugubere werk, nl. het zoeken van de slachtoffers. Er werd 2onder ophouden doorgewerkt tot het invallen van de duisternis. Toen waren geborgen de meisjes Plasschaert uit Oostburg en Bevien uit Aardenburg twee meisjes die zich van de kostschool op weg naar huis hadden bevonden en tijdens het bombardement aan boord wa ren gevluchthet 3 V2-jarig zoontje van den pontonknecht de Korte uit Vlissingen, de scheepspensionhouder Eekman uit Vlis singen, de hofmeester F. van der PQ1 uit Terneuzen, de hofmeester J. de Ronde uit Vlissingen, benevens nog 2 personen, die nog niet konden worden geïdentificeerd, doch die eveneens tot de bemanning moe ten behooren. Hedenmorgen is het werk voortgezet, doch het bleek noodig eerst een opruiming aan boord te houden, daar het niet moge lijk was, de overige slachtoffers te berei ken. Op het moment dat wij dit verslag schrijven, was het gelukt nog twee slacht offers te bergen. Het vermoeden bestaat dat zich echter nog meer personen in het schip hebben bevonden. Even voor het ter perse gaan vernamen wij nog dat ook het meisje M. Buysse uit Eede afkomstig, gevonden is. De drie meisjes zullen morgenochtend 8 uur op de Noorderbegraafplaats alhier ter aarde wor den besteld, terwijl de begrafenis van de overige slachtoffers waarschijnlijk morgen middag 2 uur zal plaats vinden. Vereeniging voor Beroepskeuze. De Vereeniging voor Beroepskeuze-Vlis singen kwam gisteravond in een der za len van café Coomans in algemeene jaar vergadering bijeen. De voorzitter, de heer J. Butler, mocht in zijn openingswoord slechts weinigen welkom heeten en deel de o.a. mede dat door de buitengewone omstandigheden het bureau de laatste maanden is gesloten geweest. Het ligt ech ter in de bedoeling de werkzaamheden te hervatten en in September a.s. weer te beginnen met de zittingsavonden. Een belangrijke verbetering is verkregen doordat de vereeniging thans onderdak heeft gekregen in het gebouw van de Ar beidsbeurs, inplaats van in het voorma lige Burger Weeshuis, terwijl door het gemeentebestuur werd besloten de 75, die anders aan huur waren verschuldigd, als subsidie voor de vereeniging te be stemmen. De voorzitter bracht in dit ver band dank voor het vele werk dat de heer Hartland daarvoor heeft verricht en stelde voor om dezen dank namens de al gemeene vergadering, den heer Hartland schriftelijk te doen -toekomen. Ook bracht de heer Butler dank aan den heer Booman voor zijn vele, belangeloos verrichte ad ministratieve werkzaamheden. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd, evenals het verslag van den penningmeester, den heer J. Marijs, waaruit bleek dat de to tale ontvangsten bedroegen 414,86 en de uitgaven 172,70, alzoo een batig saldo van 242,16. Door den secretaris, den heer J. Vader, werd hierna het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen: Jaarverslag. De animo voor het inwinnen van advie zen bij het Bureau voor Beroepskeuze was gedurende het verslagjaar wel zeer ge- ring; er meldden zich slechts 14 personen, t.w. 12 jongens en 2 meisjes. Het resultaat van het laatste jaar laat zich verklaren door den sterken teruggang der werkloosheid onder de jeugd. Speciaal te Vlissingen is de jeugdwerkloosheid geen probleem, dank zij de ruime plaatsings mogelijkheden op de leerscholen der N.V. Kon. Mij. „De Schelde". Handel en verkeer openden tal van mo gelijkheden voor jeugdige werkkrachten, waardoor de behoefte aan voorlichting bij beroepskeuze zich. niet zoo sterk deed ge voelen. Evenals in andere jaren vervulde dr. A. P. Smitt ook gedurende dit verslagjaar belangeloos en met groote toewijding de belangrijke taak om ten behoeve van het uitbrengen der adviezen medische en psy chologische rapporten uit te brengen. Gedurende het verslagjaar werd beslo ten om het gemeentebestuur van Vlis singen te verzoeken om inplaats van de lokaliteit in het voormalige Burger Wees huis in de Badhuisstraat, aan onze ver eeniging onderdak in het gebouw van de Arbeidsbeurs te verleenen, waardoor de" onontbeerlijke schakel wordt gelegd tus- schende keuze en het zoeken van een beroep. Aan dit verzoek werd door het gemeentebestuur voldaan, waarvoor de vereeniging haar bijzondere erkentelijk heid wenscht, uit te soreken. Het ledental der Vereeniging is met 5 leden gestegen. Deze toename is het resul taat van een actie van een propaganda- commissie de ledenwerving wordt met kx-acht voortgezet, teneinde de positie van de vereeniging te verstevigen. De uitgebrachte adviezen betroffen de navolgende aanvragen 1 jongen voor timmerman geadviseerd Werd óm déze keuze té vólgen en zich als leerling van de ambachtsschool te laten inschrijven. 1 jongen voor timmerman of typograaf aangeraden werd zich tot timmerman te bekwamen. 1 jongen voor electro-technicus. 1 jongen voor torpedomaker bij de Marine. In de laatste 2 gevallen werd conform geadviseerd, onder toevoeging van volledige gegevens betreffende opleiding en moge lijkheden. 1 jongen voor kantoorbediende alvorens verd-"- advies uit te brengen, werd geadvi seerd eerst het U.L.O.-diploma te behalen en daarna nog eens terug te komen. 2 jongens voor vliegenier één heeft zijn aanvrage ingetrokken. In het andere geval werd geadviseerd conform aanvrage, onder toevoeging van alle noodige gegevens be treffende opleiding. 2 jongens voor teekehaar conform werd geadviseerd, terwijl vbor de te volgen op leiding alle gegevens werden verstrekt. Een jongen, die geestelijk? en lichamelijk onvolwaardig was, werd geadviseerd zich in de Martha-Stichting te Alphen a/d. Rijn voor kleermaker te laten opleiden. Een jongen, die fotograaf wilde worden, werd voor advies verwezen naar een. Psy chotechnisch instituut, waarna hem werd geadviseerd, zich tot fotograaf, etaleur of winkelbediende te laten opleiden. Een meisje wilde apothekers-assistente worden en haar werden alle noodige gege vens verstrekt en tenslotte wenschte een ander meisje nadere gegevens omtrent de voortzetting van de opleiding voor onder wijzeres, in verband met haar verhuizing naar een andere gemeente. Van de zijde van het Centraal Bureau te 's-Grdvenhage werd veel waardevol mate riaal ten behoeve der voorlichting verstrekt. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden werden allen herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van den beer Hartland, werd gekozen de heer J. C. Corver, directeur van de ge meentelijke arbeidsbeurs. Bij de rondvraag kwam de wenschelijk- heid naar voren om aan het werk der vereeniging ruimere bekendheid te geven. Het bleek n.l. dat vele leden van het werk weinig of niets afwisten, daar de werk zaamheden uitsluitend door het bestuur worden uitgeoefend. Het bestuur wilde echter de leden gaarne de gelegenheid geven de zittingsavonden bij te wonen, ter wijl tevens dit onderwerp nader onder het oog zal worden gezien. Na nog eenige besprekingen van meer huishoudelijken aard, werd de vergadering gesloten. man dood in zijn woning gevonden. Een alleenwonend man is in zijn woning in de Molenstraat dood aangetroffen. De politie heeft direct maatregelen getroffen, waarna de gemeentearts den dood door hartverlamming heeft geconstateerd. De man, die als een drinkebroer bekend stond, had gisteren zijn pensioen ontvan gen en zal zich vermoedelijk aan misbruik van sterken drank te buiten zijn gegaan. slachtoffer van de „bulgia" naar winschoten overgebracht. Gisternamiddag is het stoffelijk overschot van den ziekenverpleger-zeemilicien B. Wesselink, die ook tot de slachtoffers van de toegang tot het distributie- bureau. {Iet schijnt niet overbodigffler nog weer eens aan te herinneren, dat (jp toegang tot het distributiebureau niet is aan de voor zijde van het tijdelijke gemeentehuis (het voormalig gebouw der S.D.O.A.), doch aan de zijde van den Zuidsingel. Het komt nu nog herhaaldelijk voor, dat personen zich aan den hoofdingang vervoe gen en dan weer moeten worden verwezen naar den Zuidsingel. weer een goede marktdag. Gezien de tijdsomstandigheden kan men ook van 1 Augustus schrijven dat het een goede marktdag is geweest, al mist men ook de drukte van een kermis-Donderdag, die steeds aan het begin stond van de vacantiemaand bij uitnemendheid, Augus tus. Toch zagen wij enkele clubjes menschen, die men onderscheiden kon als het echte type van vacantiegangers en die qp den Dam de drukte van den beroemdenen Dam de drukte van den boerendag aan schouwden, als zeker een welkome afwis seling op het loopen langs de ruines van onze binnenstad. Ook de aankomende trein ver voerde verschillende personen, wien men kon aanzien, dat het hen te doen was er toch maar eens uit te trekken niettegen staande den oorlog met verschillende ern stige gevaren. Diploma handenarbeid. Voor het diploma handenarbeid slaagde te Den Haag mej. S. C. van der Wijck, alhier. rijkspostspaarbank. Er is heel wat weggehaald. Ten postkantore alhier bedroegen gedu rende het tijdvak 115 Juli de inleggingen op spaarbangboekjes 29.992.93 en de te rugbetalingen 75.779.43 en gedurende het tg'dvak 16 tot ultimo Juli de inleggingen 22.844.92 en de terugbetalingen 143.692.93, alzoo gedurende de geheele maand Juli aan inleggingen 52.837.85 en aan terugbetalingen 219.472.36. Temperatuur van het water. De temperatuur van het water in het kanaal door Walcheren was hedenmorgen 68 graden. wat blinden vermogen. De 24-jarige leerling van het Inst. v. Blindenonderwijs te Bussum, de heer Jan Wit, heeft het diploma Staatsexamen A behaald. Dit is volgens de N.R.Crt. de eerste maal, dat een blinde dit examen met goed gevolg heeft afgelegd. De heer Wit is sinds zijn geboorte blind en heeft de chr. lagere school te Middel burg en Zeist-.bezocht. Later is hij leer ling van het instituut geworden; 3 jaar geleden ving hij zijn studie voor het Staatsexamen aan, daar hij predikant wil worden. De directeur van het instituut, dr. Waller Zeper, onderlichtte hem in de wis kunde en mej. Post in de klassieke talen. geen nieuwe aanvragen bij het hulp-comitê middelb org. Het bureau van het Hulpcomité Mid delburg in de Concert- en Gehoorzaal zal van Maandag a.s. af gesloten zijn voor het aanvragen van goederen en dat tot nadere aankondiging. Aangevraagde goederen kunnen worden afgehaald na ontvangen bericht. Intus- schen zal nog wel uitgifte van gedragen kleeding plaats hebben en wel Maandag 5 Augustus voor hen, wier familienaam begint met een der letters A tot en met G., Woensdag 7 Augustus voor de letters H tot en met M en Vrijdag 9 Augustus voor de letters N tot en met Z. de Openbare uurwerken op komst. De electrische klok, die op de Graan- beurs zal worden aangebracht is aange komen en zal volgende week worden ge plaatst. Ook ligt het in de bedoeling een elec trische klok aan te brengen aan den lan taarnpaal midden op de Markt. Deze klok krijgt twee wijzerplaten, een gericht naar de Langedelft en een naar de Langeviele. Deze klok zal iets langer op zich laten wachten. loop der bevolking. In de week van 26 Juli—1 Augustus zijn in deze gemeente de navolgende per- Ingekomen: Ch. E. van Vliet, echtgen. en 2 kinderen, matroos le kl. K.M., Langeviele 71, van O. en W. Sou burg; D. Buis, echtgen. en 1 kind, metaal draaier, Veersche weg 151, van O. en W. Souburg; A. J. Bongers, zonder, Dam 23, van 's-Gravenhage; mej. P. J. Goedbloed, zonder, Loskade 29, van Valburg (Zetten); de „Bulgia" behoorde, uot het lijkenhuisje aan den Noorderbegraafplaats gehaald en naar Winschoten vervoerd om daar ter aarde te worden hestèld. ZEEBADEN. In de week van 26 Juli tot en met 1 Augustus werden in totaal 1151 zeebaden genomen, waarvan 591 in het gewone bad en 560 in het volksbad. De gemiddelde temperatuur van het wa ter was 66 gr. en van de lucht 76 gr. Getjjden. Zaterd. 3 V.M. 2.20 14.33 8.43 21.13 Maand. 5 3.42 15.51 10.04 22.42 Dinsd. 6 4.24 16.37 10.46 23.27 Woensd. 7 S 5.07 17.22 11.43 24.13 Dond. 8 5.52 18.11 12.17 25.01 Vrijdag 9 6.42 19.03 13.08 Examens handenarbeid. Voor het examen handenarbeid zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames F. van der Heide en A. A. Pijper en de heer H. H. Sijtsma, allen alhier. P. J. Polderman, zonder, Heerengracht 48, van Bergen op Zoommej. p. M. de Wilde, zonder, Seisbolwerk 6, van Deven ter; P. J. Fraanje, echtgen. en 1 kind, zonder, Segeerssingel 56, van O. en W. Souburg; J. Beun, smidsknecht, Segeers singel 46, van St. Laurens; K. Blaauw, echtgen. en 3 kinderen, zetschipper, van Kruiningen; mej. J. Coumou, zonder. Mo lenwater 105, van Zeist; P. Goedbloed, dienstbode, Noordweg 125, van Veere; P. Bodbijl, echtgen. en. 5 kinderen, metse laar, Nederstraat 14, van O. en W. Sou burg; Th. W. de Lange, echtgen. en 1 kind, schrijver Griffie Arr. Rechtbank, Noordweg 70, van Vlissingen; W. J. Sies, echtgen. en 1 kind, winkelier-, (ambtshal ve ingeschreven), van Clinge; mej. E. J. de Waardt, zonder, Noordsingel 72, van Leiden; mej. F., M. J. van Siuijs, zonder, Noordsingel 36, van Rotterdam; M. Mon- tenij, bakker, Oude Vlissingsche weg 41, van Brielle; M. B. de Ruijter, dienstbode, Wagenaarstraat 19, van Eindhoven; mej. L. M. Swanborn, zonder, Noordsingel 74, van Valburg (Zetten); J. Jobse, dienst bode, Seissingel 100, van Serooskerke; E. de Kam, wed. A. Geljon, zonder, Nieuwe Oostersche straat 38, van "Vlissingen; P. Crucq en echtg., fabrieksarbeider, Augus tijnenstraat 7, van Vlissingen; E. Goed bloed, dienstbode, Jacob'Catsstraat 31, van Amsterdam; mej. P. M. de Coninck, zon der, Breestraat .18, van Goes; R. P. An- singh, ingenieur, Noordsingel 158, van Vlissingen G. Kooistra, officier Leger des Heils. Gravenstraat 88, van Nieuwer Amstel; Ch. van Biene, koopman, Lange Noordstraat 28, van Breda. .Vertrokken: J.' C. van den Berge, dienstbode, van Bierkaai 3 naar Bloemen- daal, Kleverlaan 39; A. S. Boreel, geb. Van Randwijc'- en 2 kinderen, zonder, van Loskade 45 naar Velp, Dennenweg 6; M. Moerman, dienstbode, van Wal 23 naar Arnemuiden, Marktstraat A 140e; L. Ver sluis, dienstbode, van Houtkaai 7 naar Colijnsplaat A 224; H. Mos, zonder, van Korte Noordstraat 42 naar Denekamp, Nordhornsche straat 166; A. P. Bolier, korporaal-kolc genie, van Korte Noord straat 42 naar Hoedekenskerke C 27; mej. J. Baljeu, zonder, van Segeerssingel 40 naar Ritthem, Wevex-straat 41; A. Har ren, kapper, van Lange Noordstraat 30 naar Haarlemmex-meer, Kerkhoflaan 75; mej. C. M. de Rijke, zonder, van Lange Noordstraat 49 naar Oosterland, Graaf- jesweg A 33 7Wed. C. A. van Andel- Buijse, zondex*, van Rottex-damsche Kaai 25 naar Weesp, Muiderbirmenweg 22; H. Dierx, zonder, van Hoogstraat 9 naar Helmond, Lieshoutsche weg; Wed. N. A. de Jagex--Thomassen, van Seissingel 76 naar Ouder Amstel, Prins Bex-nhardlaan 10; C. Caljouw, huishoudstex', van Volderij- laagte 10 naar Den Haag, Benoox-den- houtsche weg 78; J. J. van Slug's, mare chaussee, van Klein Vlaanderen 35 naar Ossendrecht, Marechausseekazerne; P. Zielstra-Huibx-egtse, zonder, van Seis- straat 33 naar Den Haag, Laakkade 239; Ch. W. Wakkee, vliegtuigbouwer, van Kleixi Vlaanderen 107 naar Koudekerke, Nieuwe Vlissingsche weg 342; P. Cop- poolse, dienstbode, van Oud Ax-nemuidsch Voetpad 45 naar Utrecht, Oude Gracht 294; K. J. van der Kamp, apotheker, van Blauwedijk 15 naar Hengelo, Elsenstraat 11; J. de Jong, dienstbode, van Penning- hoek 15 naar Bussum, Breedelaan 9; Th. Wijtman, ambtenaar ter Prov. Griffie, van Bleek 27 naar Koudekerke, Wilhel- minalaan 2; Wed. E. J. Fiegen-van der Voorde, van Nieuwe Haven 25 naar Kou dekerke, Tramsingel E 36; R. Hovius, journalist, van Langeviele 67 naar Am sterdam, Amstelveensche weg 75; P. L. J. Rood en echtgen., meubelmaker, van Bagijnhof 31 naar Den Helder, Braklce- veldweg 15. Burgerlijke Stand middelburg. Geboren Rudolf, zoon van W. D. J. Beukert en J. Roelofs. Johannes Hendrik, zoon van S. Barentsen en P. Acda. Jan, zoon van I. C. Marijs en Chr. Mulder. Ja cobus Bernard en Henx-i Louis Pieter, zoons van H. L. P. Wage en P. A. Wage. Cox-nelia Pieternella, dochtex- van L. Mul der en J. Sierag. OverledenPieter Sandex-se, 73 jaar, man van A. M. Evertsen. Ondertrouwd L. Sturm, 26 j. en F. S. Boone, 29 j. S. G. van Geuns, 25 j. en C. Ghijsen, 24 j. J, C. van Klinken, 30 j. en C. Dingemanse, 25 j. J. P. Lokerse, 25 j. en P. Bassie, 19 j. J. M. Klap, 49 j. en A. Mesu, 41 j. Getrouwd D. de Vos, 26 j. en H. Wille- boordse, 21 j. M. H. Annot, 41 j. en P. M. Slimmen, ->2 j. P. S. Zielstra, 26 j. en P. Huibregtse, 21 j. goes. Gebox-en Wilhelmus, zoon van Jacob Mejjer en Jannetje Hoogstraten. Pau lina Jacoba, dochter van Karei Bux-gs en Pieternella Krombeen. Ondertrouwd: Cornells de Hond, 22 j. j.m., en Dina Elizabeth Theodora van He se, 21 j. j.d. Marie Guakkelaar, 25 j. j.m., Schore en Leuntje Joosse, 24 j., j.d. Getrouwd: Johannes Gex-hardus Telgen kamp, 31 j. j.m. en Johanna Paulina Francisca v. cl. Linden, 37 j. j.d., Pieter Johannes van Houte 24 j. j.m. te Kloe- tinge en Dina Visser, 25 j. j.d. hoedekenskerke. Over Juli 1940. GeborenMaatje Geertruid, dochter van Adx-iaan Pieter Lindliout en van Leuntje Sara Geense; Gilles Paulus, zoon van Jan Hax-thoox-n en van Jacomina Sin- ke; Ludovicus Bernardus, zoon van Cox-- nelis Johannes loreauw en van Apollo- nia de Jonge; Theresia Jacob? Maria, doch ter van Marinup Gregorius Verbeek en van Martina Rentmeester. Gehuwd Frangois Pieterse, 30 j. to El- lewout3dijk en Cornelia Lucasse, 28 j. to Hoedekenskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2