UIT DE PROVINCIE Het distributie-kantoor voor zeventien Walchersche gemeenten. Gisteren hebben wij voldaan aan het verzoek van den burgemeester van Sint Laurens om eens een kijkje te komen ne men op het kantoor van den distributie kring Sint Laurens, waarvan de heer Van 't Hoff voorzitter der commissie is. Wij hebben geen spijt aan dit verzoek te heb ben voldaan. Ten eerste niet omdat wij hier kwamen in het hart van het grootste distributie bedrijf op Walcheren, dat verdeeld over 17 gemeenten ongeveer 30.000 zielen ver zorgt, terwijl Vlissingen en Middelburg maar resp. 23.000 en 18.000 globaal om vatten. Zooals reeds blijkt uit het vorenstaande wordt het bedrijf beheerd door een com missie en behalve de heer Van 't Hoff zijn ook de burgemeesters der andere 16 ge meenten, nml. Veere, Vrouwenpolder, Se- rooskerke, Grijpskerke, Meliskerke, Aag- tekerke, Oostkapelle, Domburg, Westka- pelle, Zoutelande, Biggekerke, Koudeker- ke, Oost- en West-Souburg, Ritthem, Nw. en St. Joosland en Arnemuiden lid dier commissie. Wij waren in het perceel Noordweg A 15 tegenover den Molen van de Centrale gemeente Sint Laurens. Behalve de voorzitter der commissie troffen wij hier aan de beide -hoofdambte naren, den heer J. G. Versluijs, den direc teur zooals de heer Staal in den kring Middelburg is en den heer L. A. Toren vliet, zjjn plaatsvervanger, als mede ver schillende andere ambtenaren. Onder deze zijn de beide z.g. reizende ambtenaren, over wier werk wij nog nadere bijzonder heden laten volgen en verschillende amb tenaren voor kantooi-werkzaamheden Is het hier de bron voor alle distributie- nieuws en -materiaal voor alle 17 ge meenten, het plaatselijk werk tegenover de consumenten moet in ieder dier ge meenten zelf gebeuren en daarom is er in iedere plaats een agentschap van den distributiedienst gevestigd. Dit agent schap is grooteiideels op de gemeente secretarie gevestigd en de dienst wordt uitgevoerd door de vaste, maar ook zoo noodig door tijdelijke aan te stellen werk krachten, zooals bij het uitgeven van kaar ten enz. Maar dit alles doet niets af aan het feit, dat de werkzaamheden op het centrale kantoor omvangrijk zijn. Dit niet alleen omdat de kring Sint Laurens groo- ter is dan de beide andere op Walcheren, doch mede omdat alle formulieren, distri butiekaarten enz. te Sint Laurens komen en vanaf het kringkantoor over de 17 ge meenten worden verdeeld. Deze gemeenten moeten hun bescheiden weder terug zen den naar het kringkantooi-, waar ze ver der worden verwerkt. Indien een nieuw voorschrift van Den Haag komt voor de distributie en dat neemt meer toe dan af dan hebben kringen met slechts één gemeente, zooals bijv. de beide grootste Walchersche ge meenten het makkelijker dan Sint Lau rens. In dezen kring moet men alle 17 agentschappen met den inhoud van het voorschrift in kennis stellen. Dit geldt na- tuui-lijk ook voor de bekendmakingen aan détaillisten en consumenten, die van het kringkantoor moet uitgaan naar alle ge meenten. Als een sterk voorbeeld van veel werk voor het centrale kantoor, zij er op ge wezen, dat toen de distributie van petro leum kwam, alle aanvraagformulieren uit de 17 gemeenten met de stamkaart van iedei-en aanvrager naar het kringkantoor moesten worden gezonden. Hier moest worden nagegaan op hoeveel zegels ieder recht had en die zegels moesten met de. stamkaarten, na geregistreerd te zijn naar de gemeenten worden teruggezonden, waar ze dan weer moesten worden uitge reikt. Het feit, dat daardoor op het Kling-' kantoor 250.000 petroleumzegels zijn ver werkt, geeft een indruk-van den daaraan verbonden arbeid. Wjj zegden hierboven toe iets mede te deelen over het wei'k van de zgn. reizende ambtenax-en. Daarvoor zij eex-st gemeld, dat iedex-e kring een nummer heeft, maar dat ook iedere gemeente nog weer aan een cqfer kenbaar is. Nu bezoeken genoemde reizende ambtenaren iedex-en werkdag een paar gemeenten en geven daar gelegen heid tot het inleveren van opplakvellen met bons door de détaillisten, die dan weer gedrukte bewijzen of zooals voor boter en vet geschreven bewijzen kx-ijgen voor het mogen verstrekken van grond stoffen en producten. De ambtenax-en heb ben routine gekregen en overzien heel vlug wat mag worden verstrekt, al deel den zij ons mede, dat er ten opzichte van het vlot kunnen afwerken nogal heel wat verschil is tusschen de gemeenten, omdat niet overal de détaillisten even goed me dewerken of even begrypeiyk zijn. Maan dag waren aangekomen de nieuwe brood kaarten en de aanvraag-formuliex-en voor de textielkaarten. Deze waren reeds weer naar de verschillende gemeenten bezorgd, waax-bij men altijd rekent op eenige kans op verhooging van het aantal inwoners door gebooi-te of vestiging. In bijna alle plaatsen zou ze heden (Woensdag) u^rei ken, en met goedvinden van Den Haag de bedoelde fox-muliex-en (waarover eldex-s in dit nummer iets meer) gelijk met de bx-oodkaarten. Het is bij de broodkaartendistx-ibutie ook weer noodig speciaal toe te zien, omdat de nieuwe regeling is ingevoe2-d, dat voor kinderen beneden 4 jaar maar halve bi'ood- bonboekjes wox-den toegekend, doch daar naast kindertoeslagkaarten, bestaande uit 6 bonnen voor één rantsoen rü'st en 6 bon nen voor één rantsoen havex-mout, welke kaart en de passende naam „papkaartèn" hebben ei-langen. De halve broodbonboek- jes worden ook toegekend voor „zwax-en" arbeid, ter-wyi voor „zeer zwaren" ax-beid een heel broodbonboekje extra wordt ver strekt. Wij gingen weg met de overtuiging, dat op het kantoor in de Centrale distributie gemeente hard en met overleg wordt ge werkt om alles zoo goed mogelijk te doen marcheeren. Op de secx-etarie te Sint Laurens berust de financieele administx-atie en 'wordt op staten gebracht wat iedere gemeente uit geeft voor inrichting, onderhoud, loonep, enz. enz. Het aanvraagformulier voor de textielkaart. Nu hedenin den Distributiekring Sint Laux-ens begonnen is met de uitreiking van het aanvraagformulier voor de tex tielkaart, willen wij in het kort mede- deelen wat de bedoeling is van dat foi*- mulier, dat verstrekt wordt aan de hou ders van distributiestamkaarten, die op 5 Augustus den leeftijd van 3 jaar of ouder bex-eikt hebben. De bedoeling is te weten te komen, wat de betrokken personen vanaf 28 Mei j.l. ontvangen hebben van met name genoem de textielgoederen, namelijk dezelfde waar van den vex-koop tot 12 Augustus verboden is. Binnenkort zal dan de textielkaart worden uitgereikt en zullen daarop direct worden aangeteekend de punten, die men na genoemden datum reeds heeft verbruikt, waarby dan blijkt hoeveel punten men nog over heeft voor den tijd, dat de kaart geldig zal zijn. Uit het biljet blijkt o.a., dat er tex tielkaarten zullen worden verstrekt in vier categoriën en wel voor mannen en jon gens van 15 jaar en ouder, voor .vrouwen en meisjes van 15 en ouder; voor jongens van 3 tot 15 jaar en voor meisjes van 3 tot 15 jaar. Men moet nu aangeven hoeveel artikelen men ontvangen heeft. Als bijv. regenjas sen, -mantels en -capes (niet uit gummi of gegummeerde stoffen gemaakt). Voor de vier genoemde categoriën worden deze kleedingstultken gewaardeerd op resp. 56, 45, 40 en 36 punten. Zoo is het met alle andere kleedingstukken van wol, halfwol, trico': of gebreid. By, na 28 Mei gekochte stoffen voor bovenkleeding moet men de lengte en de breedte vermenigvuldigen omdat voor alle categoriën de waardeering 10 punten per viex-kanten meter is. Daarbij kan men breuken doen ver vallen, en als de stof voor 5 Augustus tot een kleedingstuk is verwerkt kan men het kleedingstuk noemen in plaats van de stof. Opgemerkt moet nog worden, dat men geen opgave behoeft te doen van ax-tikelen, indien men deze ontvangen heeft op Spe ciale Vex-gunning van de plaatselijke dis- tx-ibutiediensten of van het Rijksbureau voor de distributie van Textielproducten door den handel. Ieder kan nu i'eeds overwegen wat hij of zy sedert 28 Mei zich heeft aangeschaft. Afdrukken akten verzonden. Met no. 145 van de Staatscourant zyn verzonden afdrukken van 'de akten be treffende de N. V. Watex-leiding Mij. „Zuid- Beveland" te Goes. Walcheren SPQEDEISCHENBE VERGADERING VAN DEN RAAD VAN NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Het herstel van den toren en bouw van de dokterswoning. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. De Raad dezer gemeente kwam Maandag in een spoedeischende vei'gadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester. Het lid Klompe was afwezig. Mede was ter ver gadering aanwezig de gemeente-bouwkun dige J. D. P. de Smit, ten einde den Raad van advies te dienen. De VOORZITTER deelde mede dat deze vergadering was belegd, omdat de ontvan gen inschi'y'vingen voor herstelwerkzaam heden aan den toren zeer belangrijk boven de raming liggen. De inschrijvingen zijn bo vendien slechts 1 week geldig, zoodat eenige spoed gewenscht was. Hierover werd be raadslaagd in geheime vex-gadering. Na heropening van de openbai'e vergadering stelden B. en W. voor de aanbesteding van (Je hex'stelwei'kzaamheden aan den toren opnieuw te houden en de bestekvoorwaar- den te wijzigen in dien zin, dat het risico van vernieling of beschadiging van de te bouwen stelling door oorlogsgeweld voor rekening van de gemeente wordt genomen. Tevens stelden zij voor B. en W. te mach tigen het werk te gunnen aan den laagsten inschrijvei-. Dit voorstel wex'd aangenomen met 5 stemmen vóór en de stem van den heer De Goffau tegen. De dokterswoning. B. en W. legden aan den Raad over een voorloopige schets van de op te bouwen dokterswoning. Zij stelden den Raad voor den gemeentearchitect op te dragen aan de hand van deze schets bestek en tee- keningen te maken, welke daai'na aan den Raad ter goedkeuring zullen worden voor gelegd. Nadat de gemeente-architect nog enkele toelichtingen had verstrekt inzake gebruik van nog aanwezige steen e.d. werd aldus besloten. Verzekering gemeentegebouwen. De VOORZITTER deelde mede, dat B. en W. de gemeentegebouwen, welke tot dusver verzekerd waren bij Engelsche Maatschappüen, voorloopig vex-zekerd heb ben door tusschenkomst van de firma Kncgt te Amsterdam bij een Nederlandsche Mij. Tevens hebben zij de gebouwen op nieuw geschat, zoodat het verzekerde be drag thans 73750,bedraagt. De ver schuldigde premie is 0,30 per mille, de verzekering kan elk jaar opgezegd worden. Aangezien de gebouwen practisch niet ver zekerd waren, omdat de Engelsche Maat schappijen niet uitbetalen, hebben B. en W. gemeend met deze zaak haast te moeten maken en in afwachting van de bekrach tiging door den Raad, deze verzekexing te moeten sluiten. De Raad keurde het beleid van B. en W. goed en ging accoord met de gesloten verzekei'ing. De gemeentewoning vrij. Nadat nog eenigen tijd in besloten ver gadering was beraadslaagd over de brand weer, deelde de VOORZITTER mede, dat van Mevr. HarffBlaauboer bericht is ontvangen dat zij afziet van haar recht van optiejaren op de gemeentewoning naast het Raadhuis, zoodat de gemeente ingaande 1 Augustus a.s. weder de vrye beschikking over deze woning heeft. De heer VAN EENENNAAM vroeg of het de bedoeling is dat dc luchtbescher mingsdienst in deze gemeente in de toe komst door personeel van den opbouwdienst uitgevoerd zal woi'den, waarop de VOOR ZITTER antwoordde dat hij heeft voorge steld dit niet te doen, omdat de gemeente dan legering en voeding voor 6 personen zou moeten verschaffen, hetgeen een be drag van rond 2000.per jaar zou kos ten. Dit is voor een kleine gemeente niet te betalen, temeer daar de tegenwoordige or ganisatie geen kosten voor de gemeente medebrengt. Nieuw Raadslid. WESTKAPELLE. In de vacature van raadslid ontstaan door het overiyden van den heer J. Polderman is benoemd verklaard de heer L. Minderhoud Lz. al hier. De heer Minderhoud die de C. H. beginselen is toegedaan heeft zijn be noeming aangenomen. RAAD VAN OOSTKAPELLE. OOSTKAPELLE. Dinsdag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Fr biu«, voltallig. De gemeenterekening 1939 werd aange boden aanwijzende in ontvangst 64909,59 en in uitgaaf 61325,79 zoodat er een batig slot is van 3583,80. De lcapitaaldienst geeft aan een bedrag van 23970,74 in ontvangst en uitgaaf. Als leden der commissie tot nazien de zer rekening werden benoemd de heeren Jhr. H. J. van Adi'ichem Boogaert, W. N. van Liere en D. Coppoolse. De verordening voor ht t landbouwvexiof werd 'zoodanig gewyzigd, dat B. en W. elk jaar de periode in de maanden Maart en April en verder in Juli vaststellen. De pensioengrondslag voor den heer G. van Schagen schatter der dranklocalitei- ten werd weder vastgesteld. Een schrijven'van G. S. in zake toetre ding tot de Zeeuwsche Borgstellingsfond sen werd aangeho' den. Bij de rondvraag vroeg de heer van Liere of dit jaar weder Ce volle vacantie voor de schoolkinderen gegeven wordt, aan gezien zy reeds zooveel vrijaf gehad heb ben. De vooi'z. zegt dat dit het geval is, aangezien de vacantie van de Openbare School noodig is voor de verhuizing en de opknapping der schoolmeubelen, daar na de vacantie de nieuwe school in gebruik genomen wox-dt. Lyk aangespoeld. DOMBURG. Op het Westerstrand, onge veer tegenover de hofstede Babel is Maan dagmiddag alhier een lijk aangespoeld. Na onderzoek bleek het een indentiteitsplaatje te bevatten, waaruit opgemaakt kon wor den dat de persoon van Engelsche natio naliteit was geweest. De kleeding bestond uit een blauwe overall. Na gekist te zijn werd het overgebracht naar het lyken- huisje op de begraafplaats. Ambtenaar ter secretarie. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Voor de betrekking van ambtenaar ter Secretarie Beëediging makelaar. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Ter te rechtzitting der rechtbank te Middelburg is beëedigd als makelaar in onroei'ende goederen, de heer M. Boogaard, te Nieuw en St. Joosland. Zuid-Beveland LEELIJKE VAL. KAPELLE. By het stappen over een greppel, deed de werkman W. O. alhier een zoodanige misstap dat hy per as naar zijn woning moest worden vervoerd; ge neeskundige behandeling bleek noodzake- lqk. Noord-Beveland Geslaagd. KORTGENE. Voor het gedeelte A van het hoofdexamen is te Rotterdam ge slaagd de heer A. Markusse, alhier. Zeemvsch - V laand eren Coloradokevers gevonden. OOSTBURG. Dezer dagen zijn op een aardappelveld, gelegen nabij de Hoekzak, alhiex-, eenige coloradokevers gevonden. Deze zijn inmiddels reeds verdelgd. Pruimen trekken. AXEL. In het land van Axel bestaat binnenkort een nieuwe zij het dan ook slechts korte werkgelegenheid voor jeugdige arbeidskrachten, n.l. pruimen trekken. Evenals bij de vroege voorjaars werkzaamheden en het erwtenplukken zal dit ook door .-.g. „kooien" geschieden, die thans reeds door de kooibazen aangewor ven worden. Voor dit werkje bestaat groo- te animo bij de schooljeugd, die nu vacan tie heeft. Voor alle liefhebbex's is geen plaatsing mogeiyk voor het pruimen trek ken. En dat behoeft ook geen vexwonde- ring te wekken, want behalve een aardig daggeld dat hiermede te verdienen is, kun nen de deelnemers ook nog gratis px-uimen eten onder het werk en dat alleen reeds vormt een groote attractie voor de jeugd. Na 20 jaren trouwring ■"Teruggevonden. AXEL. Een bewoner dezer gemeente ge raakte ruim 20 jaar geleden zijn trouw ring kwyt. Het gouden kleinood was na- di ennergens meer te vinden. De ring was dan ook reeds jaren lang in het vergeet boek geraakt, tot hij dezer dagen in let terlijken zin boven water kwam en wel uit den regenbak, die gereinigd werd. Temidden van het vuil dat van den bodem werd gehaald, zag de man iets glinsteren en iat bleek tot zyn niet ge ringe verbazing en blijdschap de sedert ruim 20 jaren vermiste trouwring te zyn. Onze Bureaux zijn gevestigd j MIDDELBURG VLISSINGEN Redactie en Adm.: Walslraot 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) GOES Redactie en Adm.: Turfkado 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 O BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 Marktberichten Officiëele publicaties Burcerliike Stand WESTKAPELLE. Van 21 tot en met 27 Juli. Geboren Pieter, zoon van Pieter Lous en Maria de Kam. OvexledenJohannes Poldexman, 67 jaar. VERORDENING BETREFFENDE HET VERDUISTEREN. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbax'e kermis; le. dat 7 van de Verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied, betreffende het verduis teren, luidende „alle gebouwen en woningen moeten zoo verduisterd worden, dat er geen licht naar buiten dringt" op de meest nauwgezette wyze in acht moet worden genomen. Dit geldt ook voor café's met terrassen en tuinen, alsmede voor automatten. Ook in deze gevallen wordt de eisch gesteld, dat er geen licht, naar buiten dringt. Een verlichting van caféterrassen en -tuinen is, ook al geschiedt deze met afgeschermd licht, niet geoorloofd. 2e. dat voor de verlichting van auto maten het gebruik van lichtgevende vex-f kan worden toegestaan. Een verlichting van automaten door rechtstreeksche licht bronnen van welken aard ook, is verboden. Vlissingen, 31 Juli 1940. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter algemeene kennis, dat by hen is ingekomen een schrijven van C. Fondse te Middelburg, houdende verzoek hem eèn verlof A té willen verleenen' voor de beneden-voorlocaliteit van pex'ceel Korte Geere no. 40. Binnen twee weken kunnen bezwaren tegen het verleenen van het gevraagde verlof schriftelijk bij hen worden inge diend. Middelburg, 30 Juli 1940. Burg. en Weth. voornoemd, DE BORDES, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen Gelet op art. 8 der Hindeirwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 30 Juli 1940 aan de N.V. Ko ninklijke Maatschappij, „De Schelde", al hier vergunning is verleend tot het op richten en in werking brengen van een gebouw voor zandstraalinrichting, waarin zal worden geplaatst een electromotor van é'/s P.K., tot het dxijven van een stofafzuig- ventilator, in het perceel, kadastraal be kend gemeente Vlissingen, Sectie B No. 1594, gelegen aan de Lampsinsstraat. Vlissingen, 31 Juli 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. STEUNVERLEENING EN WERK VERSCHAFFING. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg; maken het volgende bekend: Zy, die ondersteund worden doorhet Burgeriyk Armbestuur, door een der ker kelijke diaconiën, of opgenomen zijn in steunverleening of werkverschaffing, moe ten ter verkrijging van goedkoope marga rine en bak- en braadvet de navolgende distributiebonnen meebrengen naar de Ar beidsbeurs: Voor de week 29 Juli3 Augustus de vet- en boterbonnen 01; voor de week 5 Augustus10 Augustus de vet- en boterbonnen 02; voor de week 12 Augustus17 Augus tus de vet- en botei'bonnen 03; voor de week 19 Augustus24 Augus tus de vet- en boterbonnen 04. Burgemeester en Wethoudei's voorn., DE BORDES, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. ONEERLIJKE OPBOUWER. De politie van het bureau Adelaarsweg te Amsterdam heeft gisteravond een sol daat van den opbouwdienst gearresteerd onder verdenking, dat hy ten nadeele van dezen dienst een aantal voorwerpen, waar onder een ijskast, heeft verduisterd. Hij is aan een streng verhoor ondeiworpen en heeft gedeeltelik bekend. Hij pleegde de diefstallen niet om het gestolene te ver- koopen, doch voor eigen gebruik. De politie was deze diefstallen op het spoor gekomen door de aangifte van dief stal van een fototoestel in de school, waar in de opbouwdienst gelegerd is. Toen een nauwkeurig onderzoek werd ingesteld, ont dekte men ook den diefstal van de ijskast. Inmiddels is de dief van het fototoestel nog niet gevonden. VischmynVlissingen. Dinsdag 30 Juli. Aanvoer van 5 vaar tuigen. Garnalen, kleinhandel 19 ct.23 ct. per kg. Zoodjes 2.203.20. MIDDELBURG. Coöp. Veilingsver. Wal cheren, 31 Juli. Appels: Yellow transpa rante 111, perzikappelen 714, Early Victoria 4—7, St. Jan 6—14, Beauty of Bath 6—8, mr. Gladstone 6—10, valappels iy2, pruimen: Oranje 3J/°15, siei'pruimen 10" Early Laxton 2030, tollenaars 518, blauwe 10, Washington 25, Engelsche kro zen 1112, tragedie 8, Reine Victoria 32, roode 10—14, stoof 10, alles per k.g. Per ziken: pex'egx'ims 79, montagne 48, La France 38, dubbele netmeloenen 1925, suikermeloenen 2227, peren: Préeose de trévoux 1%, Bonne Louise 13/2kastriom- phe 23, alles per stuk. Bessen: roode 1120, '.vitte 1015, roode kruisbessen 13, witte 810, frambozen 4045, morellen 2025, druiven: frankentlxalers 2844, black allicante 4244, suikerperen 57, oomskinderen 19—26, spuitjes 611, val- précose 5, bruine heerenperen 8, alles per k.g. Aardappelen: mitlothiams 93115, bon ken 95110, drielingen 6590, kriel 45 55, blauwe eigenheimers (groote) 93110, bonken 75105, drielingen 6085, kriel 40 55, bintjes (gx-oote) 93, bonken 68, alles per 25 k.g. Veilingsvereeniging „KapelieBiezelinge en Omgeving. KAPELLE, 29 Juli. Groote veiling: Roode Bessen 10, Dubb. Boonen z. dr. 15.6016.50, beiden per 100 k.g. Kleine veling: Pruimen; Washington 18 35, Early Laxton 1439, Czar 2140, Precoce Prolific 817, Oranjepniimen 6 14, Blauwe Wynpruimen 1525, Tolle- naarspruimen 616, Princepruimen 38, Engelsche krozen 715, Mei'belanen 46, Citi-oenpx'uimen 58, Occulanen 412, Kouwelijnen 1015, krozen 8, Wijnkrozen 79. Appels: Mabeleinen 418, Perzikroo- de Zomerappels 423, Early Victoria 4 8, Domineeappels 7, Zomeraagt 37, Kes wick 36, Beauty of Bath 58. Pei-en Oomskinderenpeer 835, Precoce de Tré voux 614, Noord-Holl. Suikerij 410, Bruine Heerenpeer 5S, Langstelen 48, Blanke Suikerij 27. Diversen: Frambo zen 3368, Bramen 4861, Japansche Wijnbes 53, Roode Bessen 1017, Kruis bessen S19, Zure Morellen 1020, Blau we Druiven 5155, alles per k.g. Perzi ken 26%, Kaswashington 0.953.20, Kas- burbank 14.20, alles per 100 stuks. Gx'oenten: Dubb. boonen z. dr. 1215, Gele Boonen 56, Stoksnijboonen 2223, Spekboonen 13--14, Doperwten 14, Toma ten 1016, alles per k.g. Savoye Kool 4 per 100 stuks, Aardappelen 4.40 per 100 k.g., Komkommers 35, Bloemkool 620, alles per stuk. Bospeen 56%, Kroten 4 per 100 bos. Kropsla 4.40 per 100 krop. VEEMARKT ROTTERDAM. Totaal aanvoer 3344. Paarden 127, veu lens 56, vette runderen 675, vette kalveren 45. Gebruiksvee 1083, graskalveren 176, nuchtere kalveren 463, schapen en lamme ren 427, bokken en geiten 107, stieren 185. Prijzen per k.g.: vette koeien 86 tot 98, 74 tot 84, 60 tot 70, vette ossen 86 tot 96. 74 tot 84, 62 tot 72; stieren 82 tot 86, 74 tot 78, 66 tot 72; vette kalveren 105 tot 115, 85 tot 95, 70 tot 80; schapen 75, 70, 60; lammeren 70, 60, 55; gras kalveren 75, 65; nuchtere kalveren 65, 60, 55; slachtpaai'den 80, 70, 60; schapen 42, 32, 22; lammex-en 22, 17, 10; nuchtere slachtkalveren 16, 14, 11; slachtpaax-den 3^0, 250, 190; werkpaarden 430, 315, 215; hitten 315, 255, 180; veu lens 200, 150, 100; kalfkoeien 290, 210, 170; melkkoeien 285, zlO, 165; varekoeien 235, 180, 155; vaarzen 200, 145, 115; pin ken 140, 105, S5; bokken of geiten 18, 14, 9. Vette koeien en ossen aanvoer iets kor ter, handel lui, pi'ijzen als gisteren, prima koe 102, os 100 centstieren aanvoer iets grooter, handel kalm, prijzen le lew. onver- anderd, 2e en 3e kw. iets stijvervette kalveren aanvoer iets kleiner, handel le vendig, prijzn iets hoogex-, prima kalf 125 ct. schapen en lammex-en aanvoer iets grootex-, handel vlot, pi'ijzen als gisteren nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer i'uomer, handel stug, prijzen hoog paar- den aanvoer klein, handel tamelijk, prijzen stijgende kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen iets hoo- ger vare koeien aanvoer ruimer, handel willig', ruim prijshoudend vaarzen en pin ken aanvoer iets grooter, handel stroef, pi'ijzen iets hooger graskalveren aanvoer iets ruimer, handel vlot, prijzen iets hoo ger bokken en geiten aanvoer flink, han del vlot, prijzen stijgende veulens aan voer als vorige week, handel levendig, prij zen hoog. VEILING VER. ZUID-BEVELAND. GOES, 30 Juli. Gx-oote veiling: Roode bessen 10, dubb. princesseboonen 14.80 per 100 leg. Kleine veiling: roode bessen 17, kruis bessen 4,5010. Black Berry 2529, frambozen 2841, zure morellen 23, Be velanders 1012, Czarpruimen 627, En gelsche krozen 6—12, Eldensche blauwe 613, Early Laxton 11—33, Golden Japan 2032, Kouwely'nen 7,5011, Myrabola- nen 67, oranjepruimen 914, okkelanen 612, Ontariopruimen 2032, princeprui men 68,50, perzikpruimen 1430, sier- pluimen 11, tollenaarspruimen 713, wijn- krozen 8,5012, blauwe wijnpruimen 15 18, witte wijnpruimen 21, Washington prui men 1035, pruimen (val) 612, abriko zen S20, alles per 100 kg. Meloenen 18 34, perziken 1,50—9,50, kasperen 6,20—20 per 100 stuks. André d'Esportes 10—12, bx'uine heerenperen 810, Jan Baasperen 7,50, N.H. suikex-peren 59,50, Oomskin- derenperen 10—28,70, Poire Madame 8, roode suikerijen 49,50, Sambree 48, zomerlouwtjes 7,50, kroet- en valperen 2 9,50. Appels: Beauty of Bath extra. 16— 17, idem A 11—16, id. B 9—12, id. C 7,50 —9, Early Victoria extra 8,50—9, id. A 7,508,10, id. B 6,30—6,50, id. C 4,60 5,20, perzikroode zomerappels extra 16 19, id. A 13,3018, id. B 1114. id. C 9,40, Yellow Transparant extra 16. id. A 13—21, id. B 11—17, id. C 7.60—9. Coaleu Keswick 4—7, Duchesse d'Oldenburg 6—7, Mr. Gladstone 4,50, zomeraagt 3,5010, zoete St. Jansappels 7,50, zoete Pietjes 6 10. val- cn kroetappels 1,50d. alles per 100 kg. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3