UIT DE PROVINCIE SPORT HET LIDMAATSCHAP DER N.S.B. EN DE OUDE POLITIEKE PARTIJEN. De heer Boogerd tot de N.S.B. overgegaan. De districtsleider der N.S.B. in Zeeland deelt ons mede, dat hem in verband met de talrijke nieuwe aanmeldingen voor het lidmaatschap der N.S.B. herhaaldelijk de vraag wordt gesteld, hoe de beweging staat tegenover het lidmaatschap der oude politieke partijen. Uit den aard der zaak zal ieder die lid is van de N.S.B. van geen andere politieke partij of groepeering lid kunnen of willen zijn. Personen, die bepaalde functies beklee- den in politieke colleges, zullen, als zij tot de N.S.B. overgaan, hun zetel behou den. De beide Kamers zijn practisch opge heven. Aan de Provinciale Staten en ge meenteraden is het politieke karakter ont nomen. Bovendien zijn de verhoudingen sterk gewijzigd ten gunste van de N.S.B. Daarom zal ook de heer C. J. M. Boo- gerd, arts te Zierikzee, die lid der Provin ciale Staten is en gekozen werd op de lijst der Liberale Staatspartij, en die thans overgegaan is naar de N.S.B., zijn zetel in de Provinciale Staten van Zeeland blij ven bezetten. Walcheren Cfflv. VER. VAN EN VOOR VROUWEN EN MEISJES. Men wil een kamp organiseeren. Het dagelijksch bestuur van de Federa tie vaar Christelijke Vereenigingen van en voor vrouwen en meisjes heeft in ver-schil lende deelen van ons land kampen geor ganiseerd. Na ampele bespz-elcingen met verschillende personen in Zeeland zou het bestuur der Federatie ook gaarne een kamp willen houden op Walcheren. De bedoeling van zoo'n kamp is drieledig: In de eerste plaats: het oude kamp-idee van evangelisatie; In de tweede plaats: vacantie-mogelijk- heid te bieden aan meisjes, die misschien op 't oogenblik anders niet kunnen uit gaan. In de derde plaats: het bestuur der Fe deratie besloot juist kampen te beleggen in de geteisterde gebieden om de moge lijkheid te openen, dat meisjes, die ei eens even „uit" willen zijn, dit op een goedkoo- pe en gezellige manier kunnen doen. De beste vorm acht men op Walcheren, een zg. „dagkamp", d.w.z., dat de meisjes 's avonds naar huis fietsen en 's morgens terug komen. Degenen, die 's nachts liever willen blijven, kunnen dat ook doen. Dit zijn voorloopige plannen. De bedoeling is het kamp te doen hou den van 1924 Augustus. Naar een geschikte boerderij in Roude- kerke of Vrouwenpolder wordt nog ge zocht. De namen der leidsters zullen nader bekend gemaakt worden. De onkosten zijn zoo laag mogelijk ge houden en zullen pl.m. 5.50 per persoon bedragen. De leeftijd der deelneemsters loopt van 1518 jaar. Ten einde te weten of men op veel deel neemsters kan rekenen, kunnen degenen, die er voor voelen, zich nu reeds voorloo- pig aanmelden by mevrouw Van Voorst Vader of bij mevrouw Pel te Middelburg. AFLOOP VERKOOPING. WESTKAPELLE. Ten overstaan van notaius J. L. van der Harst te Middelburg werd in het koffiehuis van de Gezusters Kaland alhier verkocht: 1. Een huis en erf, staande en liggende aan de Papestraat B 49 alhier, groot 80 c.A. Hoogste inschrijven de heer L. A. Roel- se Pz. alhier voor 709. Kooper de heer L. van Peene Pz. alhier voor 870, 2. Een perceel bouwland, liggende aan het vroom, nabij de Joosse's weg alhier, groot 35 A. 20 c.A. (261 i-oeden). Hoogste inschrijver de heer L. Kaland alhier voor 301,Kooper de heer Jac. Peene Mz. al hier voor 530, 3. Een perceel bosch- en bouwland, lig gende aan het vroon, nabij De Bucksweg, alhier, groot 22 A. 70 c.A. (173!/, roeden). Hoogste inschrijver de heer J.'Koole te Vlissingen voor 125,Kooper de heer J. Boogaard Rz. alhier voor 220. De nagenoemde perceelen bouwland, ge legen aan den slotdreef van „St. Jan ten Heere" te Domburg: 1. Een perceel groot 2S A. 20 c.A. (216 roeden). Hoogste inschrijver de heer L. K, Verhulst Jz. alhier voor 774,—. Kooper de heer K. BVouwer te Domburg voor 890,—. 2. Een perceel groot 19 A. 30 c.A. (1471/, roeden). Hoogste inschrijver de heer P". Dommisse alhier voor 601.Kooper de heer H. van Roojjen Jobz. alhier voor 630. 3. Een perceel groot 24 A. 80 c.A. (1891/2 roeden). Hoogste inschrijver de heer L. K. Verhulst Jz. alhier voor 799.Kooper de heer H. van P.ooyen Johz. alhier voor 840 4. Een perceel groot 45 A. 80 c.A. (1 gemet 50 roeden). Hoogste inschryvers de lieeren J. Lievense en R. Minderhoud al hier voor 1395.Kooper de heer L. K. Verhulst Jz. alhier voor 1400. 5. Een perceel groot 33 A. 90 c.A. (25 roeden). Hoogste inschrijver en kooper de heer J. Verhage Pz. alhier voor 1101. 6. Een perceel groot 57 A. 90 c.A. (1 ge- met 142% roeden). Hoogste inschryver de heer J. Lievense alhier voor 1768. Kooper de heer J. Verhage Pz. alhier voor 1770.—. 7. Een perceel groot 68 A. 20 c.A. (1 ge- met 221 y2 roeden). Hoogste inschrijver de heer L. K.'Verhulst Jz. alhier voor 1676. Kooper de heer K- Minderhoud Jz. alhier voor 1740. Zuid-Beveland BLIKSEM INGESLAGEN. WOLPHAARTSDIJK. Bij het hevig on weer dat Zaterdagavond boven deze ge meente woedde sloeg de bliksem langs de schoorsteen in de woning van den land- houwer E. Kloet in de Westkerkepolder alhier. Een aantal dakpannen werd af gerukt en het dak werd ook verder nog beschadigd. In de keuken werd eveneens eenige schade aangericht. Daar op dit moment zich niemand in dit gedeelte van de woning bevond kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. Ook werd geen brand veroorzaakt. Kerkconcert te Nisse. NISSE. Voor het gisteravond in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden kerkconcert bestond veel belangstelling. Ook burge meester Van der Poest Clement merkten wij onder de aanwezigen op. De orgelist, de heer Gammert de Kok, van Goes, opende den avond met koraal, menuet en gebed uit „Suite Gothique" van Boëlmann. Hierbij ontdekten wy allereerst dat de Ned. Herv. Kerk een uitstekend orgel en een mooie accoustiek heeft, doch men met f.f. voorzichtig moet zyn, daar in de betrekkelijk kleine kerk het geluid spoedig hl te forsch, te daverend wordt. Overigens bewees de heer Gammert de Kok, ook in zijn andere soli, een vlot orge list te zyn, die weet wat met dit orgel te doen is, en gevoel heeft voor zyn onder werp. Vooral ook „Andantino" van César Franck en „Liebster Jesu wir sind hier", van Bach, werden op mooien toon en met gevoelige voordracht vertolkt. De orgelsoli werden afgewisseld door zang met orgelbegeleiding. De heer Th. C. Ferwerda van Middelburg, bariton, zong als eerste nummer een aria uit „Xerxes" van Handel, en vervolgens „Die Ehre Got- tes aus der Natur" van Beethoven. Beiden werden zeer mooi gezongen. Het warme geluid van dezen bariton leent zich bij zonder voor religieuzen zang. Sopraan soliste was mevrouw Loeff, van Koude- kerke, met een aria uit „Paulus" van Mendelssohn, en „Wiegenlied" van Reges. Ook hier past een „uitstekend". Op ge heel beheerschten en mooien toon werden beide liederen voorgedragen. De begelei ding, van den bariton door den heer De Kok en van de sopraan door den heer Ferwerda, stond eveneens op hoog peil. „Sanctus" en „Benedictus" van Van Tet terode, werden door bariton en sopraan als duetten gezongen, en ook deze waren te waardeeren, al vroegen wij ons wel af, of deze duetten in deze kerk voldoende gerepeteerd waren. Intusschen mag deze proeve van „orgelavond te Nisse" wel zeer geslaagd genoemd worden. Hij werd ongetwijfeld door de aanwezigen hoog gewaardeerd Wemeldinge. Getijden. Juli Hoogwater. Laagwatei Dinsdag 30 12.42 1.09 5.53 18.31 Woensd.' 31 13.57 7.05 19.43 DE BREEDE WATERING BEWESTEN IERSEKE. Balans der peilingen zeer goed te noemen. In het „drieenzestigste jaarverslag aan gaande den toestand van het waterschap „De Breede Watering bewesten lerseke", lezen we o.a.: De uitkomsten der peilingen, verricht op het onverdedigde deel van den oever onder Kattendijke, waren bevredigend. Hooge vloeden hebben nogal schade aan de dyken teweeggebracht; voornamelijk door twee scheepjes die op de betonglooi- ing zijn geslagen. Het binnenwater bleef het grootste deel van het jaar laag, hooge standen kwa men voor in de maanden September, Oc tober, November en Februari, zoodat zoo wel het stoomgemaal als het electrisch ge maal vele uren gewerkt '.lebben. Het geteerde wegennet werd wederom uitgebreid; de zeeweringen, waterafvoer kanalen, wegen en gebouwen enz. heb ben aan gewoon onderhoud niet veel en de oever- en strandwerken niets gekost. De laagwaterlyn in de Wester-Schelde verwijderde zich in één raai 10 M. van den dijk en bleef verder onveranderd; on der Kattendijke en bewesten het kanaal kwam in dertien peilrichtingen die lijn nader tot de slikken tot hoogstens 5 M. en trok in zeven raaien zeewaai'ts tot een maximum van 10 M., overigens bleef de eblyn in de Ooster-Schelde op dezelfde plaats. Genoemde veranderingen, zoowel ten goede als in ongunstigen zin, kunnen van uitermate geringe beteekenis worden geacht en zijn louter en alleen toe te schrijven aan onbeduidende aanzanding en verschraling der slikken op ongeveer eb- standspeil. Over 't geheel genomen zijn de lijnen van 5, 10, 15, 20 en 25 M. diepte in beide stroomen nergens in beduidende mate van richting en plaats veranderd; ze bleven voor het meerendeel vrijwel constant en gingen verder afwisselend land- en zee waarts, doch veelal over een korte distan tie. Ook in de dieptelijnen van 30 en 35 M., alleen voorkomende in de Ooster- Schelde, kwam over 't algemeen weinig wijziging; de waargenomen veranderingen kunnen geacht worden van zeer geringe beteekenis te zijn. De lijn van 40 M. water, sedert jaren her steeds op een be trekkelijk klein deel van den oever voor komende en vrijwel steeds op ongeveer dezelfde plaats, kan beschouwd worden ^zoo goed als onveranderd te zijn gebleven. Als vanouds werd het grootste oeverpro fiel aangetroffen onder Kattendijke vóél de inlage en de ondiepste raai ligt vlak voor de Ierseksche sluis; ze valt by een ebstand van maar eenige decimeters be neden het gewoon laagwater finaal droog. Diepten die fataal voor de oevers drei gen te worden of eenige aanleiding tot bezorgdheid kunnen geven, werden ner gens aangetroffen. In de Ooste,r-Schelde zyn wel is waar op enkele plaatsen ver anderingen in ongunstigen zin geconsta teerd, die op het eerste gezicht van eenig belang schenen, doch op de keper be schouwd bleken ze van weinig of geen beteekenis te zjjn en 't zelfde kan opge merkt worder. inzake hier en daar waar genomen zandneerzettingen. Met een en ander rekening houdende en in aanmerking nemende de gewone ver schillen die de loodingen jaarlijks geven, komen wy by het opmaken der algemeene balans tot de slotsom, dat de resultaten der peilingen verricht in en by den jong- sten val onder Kattendyke zeer goed zijn te noemen, overigens kunnen de diepingen in do Ooster- zoowel als in de Wester- Scheldo bevredigend worden geheeten. KINDEREN NAAR DE OOSTMARK. WOLFHAARTSDIJK. Ook uit deze ge meente gaan een aantal kinderen met va cantia naar de Oostmark. Noord-Beueland KINDEREN UIT MIDDELBURG OPGENOMEN. KORTGENE. Uit Middelburg zijn hier 8 kinderen gekomen die bij verschillende particulieren een liefderijk onderkomen hebben gekregen. Ze blijven hier gedurende de vacantie. BLIKSEM INGESLAGEN. GEERSDIJK. Tijdens het hevige onweer van Zaterdagavond is de bliksem ingesla gen op de telefoonleiding van den z.g. •„Keetendijk". Vier telefoonpalen werden getroffen. Zeeawsch-Vlaanderen VEREENIGING VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. Zaterdagmiddag werd te Terneuzen de algemeene vergadering gehouden van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging in Zeeuwsch-Vlaanderen (V.Z.Z.V.), onder lei ding van den voorzitter, den heer M. Maas te Biervliet. De voorzitter opende de vergadering, herinnerend aan de moeilij ke tijdsomstandigheden en elkaar gelukwen- schend, dat de vereeniging geen persoon lijke slachtoffers heeft te betreuren, nc~h onder haar bestuursleden, noch onder haar leden. Wel zijn er een vijftal getroffen door granaatscherven of anderszins, die verpleging in een ziekenhuis van noode hadden. Hoewel het reglement oorlogsmo- lest uitdrukkelijk als risico voor de veree niging uitsluit, heeft het Bestuur deze gevallen toch voor rekening van de ver eeniging genomen. De voorzitter deelde verder mede, dat hij een onderhoud had gehad met de voorzitters van de Vereeni ging voor West- en Oost-Vlaanderen van de Maatschappij voor Geneeskunst om in ons gewest tot een groote onderlinge ver eeniging te komen voor ziekenhuisver pleging. De dokters hebben nu ziekenfonds. Als zij dat alleen zouden hebben, wat uit sluitend op hun weg ligt, en wij de zie kenhuisverpleging een geheel ander onder deel, dan zou een mooie eenheid en sa menwerking worden gedemonstreerd, in het belang van dezelfde patiënten, uitge nomen den welstandsgrens. De beide ge noemde voorzitters zegden hun mede werking ten deze toe. Door de ook over ons land gekomen oorlog is van verdei'e uitwerking nog niet vernomen. Hierna kwam het jaarverslag' aan de orde van den secretaris-penningmeester den heer J. A. Meertens te Terneuzen. Spr. wees er allereerst op, dat het nieuwe kantoorgebouw byna klaar is en binnen enkele weken geopend zal worden. Het verslag geeft aan, dat op 31 December 1939 het aantal leden 11736 bedroeg, dat is 396 meer dan het vorige jaar, en waar van 3655 tevens lid .zijn van het operatie fonds en 80V van het operatie- en spe cialistenfonds. In 1939 had men 3S3 ge vallen te verzorgen met 5005 ligdagen. De uitkomsten der rekening waren goed. Bereids is met Maart dan ook weer tot verhooging van uitkeeringen ovex-gegaan. De totale inkomsten bedroegen over 1939 36045,62, en de uitgaven 25441,31, al- zoo een batig saldo van 10604,31. Ongeacht den invloed op de geldmarkt van de huidige oorlogsomstandigheden kan het bezit der vereeniging veilig op 35000 worden gesteld, waarmee dar de reserve- eisclien om onverwachte tegenslagen, op te vangen ruim is voldaan. De heeren D. van de Berg te Axel, M. Maas te Bier vliet en J. Verlinde te Terneuzen traden periodiek af als bestuurslid. Zij werden bij enkele candidaatstelling herkozen ver klaard. In de vacature wylen M. de Jong werd bij enkele candidaatstelling gekozen verklaard de heer C. H. G. Ververs te Terneuzen. In de vacature Risseeuw die meende plaats te moeten maken voor een jongeren kracht, wera bij enkele candi daatstelling verkozen verklaard de heer F. A. van Rosevelt, burgemeester van Schoondijke. In de vacature Weststrate (niet herkiesbaar) werd als lid van de controle-commissie gekozen de heer A. M. Moggrê te Terneuzen. Een voorstel Axel om te onderzoeken de algemeene verga dering op een anderen tijd te houden werd verworpen. De vergadering kent meer belang toe aan de rekening dan aan de begrooting. Een voorstel Axel om het stemrecht ter algemeene vergadering te onderzoeken, werd eveneens verworpen; vooral in onzen tijd en na de meerdere be sprekingen aan dit onderwerp reeds ge wijd, kwam het gewenscht voor deze ma terie te laten rusten. Een voorstel Sluis om den wachttijd voor de drie fondsen op 3 maanden te stellen inplaats van 6, werd verworpen. Aangenomen werd een voorstel van het algemeen bestuur om den wacht tijd voor fonds A (ziekenhuisverpleging) op 3 maanden te stellen. De begrooting voor 1940 werd aangenomen tot een eind bedrag van 38.000,De voorzitter deelde hierby mede, dat de heer P. Meer tens is benoemd tot administrateur en in functie treedt, zoodra. het nieuwe kan toorgebouw gereed zal zyn. HOOGERE BOOMPRIJZEN VOOR KLOMPENMAKERS. De prijzen der boomen voor klompen makershout zijn thans aanmerkelijk geste gen. Voor goede boomen worden tegen woordig prijzen besteed, varieerend van 2025 en zelfs nog hooger. Minder goe de boomen brengen gemiddeld 1517 op. Door de stijging van de boompryzen zijn in deze streek ook de klompen in prijs ge stegen. De kleine klompenmakers hebben thans weer wat meer werkgelegenheid in dezen tyd, nu de vraag naar klompen blijft aanhouden. De schoenendistributie is hier aan natuurlijk niet vreemd. Het laat zich aanzien, dat in de komende wintermaanden het klompengebruik nog grooter zal wor den. Er staan üi deze streek nog vele boomen, die bijzonder geschikt zyn voor klompenmakershout en vele hiervan wor den thans gerooid, nu de prijzen der boomen steeds omhoog loopen. Veel jonge meerkoeten en waterhoenders. De Zeeuwsch-Vlaamsche kreken bieden thans een beeld van jong leven. Groot is n.l. het aantal jonge meerkoeten en water hoenders, dat zich dartel langs de riet zoomen beweegt. De strenge winter blijkt althans op dit soort waterwild geen na- deeligen invloed te hebben gehad. Een doodelijk ongeval. IJZENDIJKE. Maandagmorgen te kwart voor twaalf reed een Duitsche militaire auto waarin naast den militairen chauffeur, de Ortskommandant uit Terneuzen was ge zeten, in zuidelijke richting door de Ko ninginnestraat, toen een viertal spelende kinderen zich onverwacht op den rijweg begaf. Een hunner,het vierjarig jongetje Gustaaf Aerssens werd door de auto ge grepen en op slag gedood. Den bestuurder treft geen schuld. Goedkoopo aardappelen, dure eieren. AXEL. In het Land van Axel zijn de aardappelen thans goedkooper dan voor gaande jaren in den kleinhandel. Bij de tuinders in deze streek kan men ze thans bekomen tegen 3 h 4 cent per kg., naar gelang van kwaliteit. De aardappelven ters berekenen 1 2 cent meer per k.g. Anders is het gesteld met de eieren, die steeds in prijs stijgen. Men betaalt hier voor 4% 5 cent per stuk, wat veel is voor dezen tijd van liet jaar En het laat zich aanzien dat deze prijzen nog wel iets omhoog zullen loopen. De eieren zijn bo vendien tamelijk schaarsch bij de boeren, nu de kippenhouderij op vele plaatsen aanmerkelijk is ingekrompen. Ook bij de landarbeiders, die op hun hofje steeds eenige kippen houden, verdwijnen deze langzamerhand. ZWAAR "WEER. AXEL. Zaterdagnamiddag woedde boven deze gemeente en omgeving een hevig on- weder, dat geruimen tijd aanhield en ge paard ging met hevigen regenval en een lichte windhoos. Een boom werd door het gelukken kwamen gelukkig niet voor. Des hemelvuur getroffen, doch persoonlyke on- avonds kwamen nieuwe onweersbuien op zetten doch deze waren niet zoo hevig. Zware regens vergezelden echter ook deze buien. Tengevolge hiervan zijn op verschil lende plaatsen de nog te velde staande graangewassen tegen den grond geslagen, wat hinder bij het oogsten zal veroorzaken. Op de zware kleigronden is het thans zeer drassig tengevolge van het vele hemelwater dat gevallen is. Vele waterputten in de wei den zijn hierdoor echter weer ververscht en dat was ook hoog noodig met het oog op de watervoorziening van het vee. MULO-EXA&EENS. TERNEUZEN. Voor het R. K. mulo-exa men diploma A slaagden te Breda La. Denk, P. Raas en J. Steenbakker, alhier. Nijverheidsexamen. TERNEUZEN. Bij het te '-Gravenhage gehouden examen nijverheidsonderwijs is gesJaagd voor de akte N 1 de heer G. W. Kolthof alhier. Schouwen en Duiveland Nieuw P.T.T.-gebouw geopend. ZIERIKZEE. Zaterdag is alhier het nieuwe gebouw van de P.T.T. officieel in gebruik genomen. De inspecteur van de P.T.T., de heer Weisfeit uit Middelburg heette d. verschillende autoriteiten wel kom, waarna het hoofd van den Rijks gebouwendienst, de heer J. C. E. baron van Lijnuen den bouw schetste. Voorts spraken nog de hoofdinspecteur van de P.T.T., de neer Duynstee, de waarnemend burgemeester mr. C. J. B. du Croo, de directeur, de heer Opdien en de ontvanger der directe belastingen, de heer Erasmus. De spilmogendheden er de Balkan. Uit Rome: Na beëindiging van de be sprekingen te Salzburg en Rome wordt in Italiaansche politieke kringen nog eens gewezen op de volkomen overeenstemming der spilmogendheden voor wat betreft haar Balkanpolitiek, die ten doel heeft een vreedzame oplossing van de nog hangende waagstukken doof directe vrijwillige be sprekingen der hierby belanghebbende Balkanstaten. De richtlijnen van de politiek der spilmogendheden, die erop gericht is den vrede in het Donau- en Balkangebied te handhaven, blijven onveranderd. Men. kan verwachten, dat met ondersteuning van de spilmogendheden des te eerder een duurzame regeling gevonden zal worden, nu Engeland zijn tot dusver gevoerde poli tiek van inmenging op den Balkan niet meer kan voortzetten. De nuchtere zake lijkheid van de Duitsche en Italiaansche officieele mededeelingen over de in de afgeloopen dagen gevoex-de besprekingen laat den onmiddellijk hierby betrokken landen de grootst mogelijke bewegingsvrij heid ten aanzien van een rechtstreeksch contact, dat op pry's gesteld zou worden. „Ongenoode gasten". In een artikel met het opschrift „De ongenoode gasten" keert het Italiaansche blad „Tevere" zich in scherpe bewoordin gen tegen dc pogingen der Vereenigde Staten tot inmenging in Europeesche aan gelegenheden. Men moet, aldus het blad, den grooten mannen, die meenen, van de nieuwe wereld uit hun onfeilbaar woord der eeuwige wijsheid van tyd tot tyd in den vorm van „boodschappen" te moeten doen weerklinken, te verstaan geven, dat bepaalde stelsels noodzakelijk moeten wor den opgegeven. Het gezag van den dollar kan het gezag van verstand en eer niet vei-vangen. Voor het wijzigen van den loop der geschiedenis zijn andere dingen noodig dan schitterende frazen en leugens, zelfs al gaan die vergezeld van de aan kondiging eener geweldige wapening. De poging tot het omkeeren van het doel der Eux-opeesche revolutie is dwaas en ge vaarlijk. Deze revolutie zou gx-ootere af metingen kunnen aannemen en te heftiger kunnen oplaaien ondex- de leugenachtige beschimping door de boodschappen en de cynische provocatie der leugens. De Mon- roeleer biedt nog de mogelijkheid voor een uitweg. Het is voldoende, dat men haar wedei-zijdsch als geldig erkent. VOETBAL De Nederlandsche Voetbalbond, Een bestuur van twaalf leden. Nu de Nederlandsche Voethalbond uit de combinatie van vier verschillende bonden is ontstaan, is natuurlijk de eerste belang rijke vraag welke mannen het bestuur van deze nieuwe organisatie zullen vormexx. Naar het Hbld. vex-neemt zullen in de eerste plaats zeven bestuurderen van den ouden K.N.V.B. in dat college zitting ne men en wel de heeren Van Prooye, Colde- wey, Lamey, Lotsy, De Vries, Valkema en Spaan (waaruit dus blijkt, dat Moorman en Sajet niet tot het bestuurscollege zullen behooren). Dan komen er in drie vertegen- woox-digers van den Roomsch-Katholieken Voetbalbond, t.w. de heeren ir. Hopster, De Grood en Kruyvex-. De Arbeiders Sportbond kx-ijgt een vertegenwoordiger in de persoon van den heer De Munter, terwijl voor Christelijlcen Voetbalbond en Kantoorvoet- balfederatie tezamen de heer Schooneveld zitting zal nemen. Het is de bedoeling, dat die 12 mannen uit hun midden een voorzitter zullen kie zen. Maar het ligt teveixs in de bedoeling van den geheelen opzet om het aantal be- stuux-deren langzamex-hand weer terug te brengen tot een kleiner aantal, bijv. negen of zeven, zoodra dit door de omstandig heden mogelijk zal zijn. Nu is dat nog moeilijk omdat in dit begin velerlei moei lijkheden te overwinnen zijn en elke orga nisatie een evenredig aantal leden in dit beginbestuur moest hebben. De halve competitie wordt voortgezet. Voor de halve competitie op Walcheren zullen Woensdagavond gespeeld worden de wedstrijden MiddelburgZeelandia en R.S. S.Vlissingen. De beide Middelbux-gsche vereenigingen krijgen hun kans om zich bij de gegadig den voor den beker te scharen. Wie van beide verliest kan zich ver uitgeschakeld achten. Hetzelfde geldt voor Vlissingen, terwijl R.C.S. wel het uitex-ste zal geven om ook de tweede wedstrijd te winnen, waardoor de Souburgers gelijk zouden ko men met De Zeeuwen, die hun beide wed strijden wonnen. Axel IClinge I 32. Het eerste elftal van Clinge, dat Zoixdag by Axel op bezoek was, heeft een goeden wedstrijd gespeeld. Met inspanning van alle krachten wist Axel tenslotte met 32 te winnen, na by de rust met 0—1 te hebben achtergestaan. Kampioenschapwedstrijden K.N.V.B. Het programma voor de kampioenwed strijden van den K.N.V.B. voor Zondag 4 Augustus luidt: HeraclesJuliana en G.V.A.V.—Blauw Wit. KORFBAL ZEEUWSCHE KORF.BALBOND De uitslagen van Zatex-dag waren.? Afd. Walcheren Madjoe 2V.K.V. 41. Afd. Zuid- en Noord-Beveland: Zeelandia K.V.W. 50; Volhax-dingT.O.G.O. 60; D.O.S.S.S.S. niet doorgegaan wegens ter reinafkeuring. PROGRAMMA Z.K.B. Dinsdag 30 Juli wordt gespeeld Swift BH.B.S. Donderdag 1 Augustus: AnimoSwift A en Zatex-dag 3 Augustus: V.K.V.Madjoe I; Zeelandia—T.O.G.O.; K.V.W.—Volhar ding; D.O.S.—S.S.S. ATHLETIEK DE NEDERLANDSCHE B-KAMPIOENSCHAPPEN. G. de Pagter vyfde op de 200 M. Bij de Nedex-landsche B-Kampioenschap pen, Zondag j.l. te Amsterdam gehouden, plaatste G. de Pagter van A.V. '35 te Vlissingen zich op de 200 M. met een tijd van 24.7 sec. in de finale. Deze finale werd een zeer harde stx-ijd, waarbij aan de finish dc ondei'linge vex-scbiUen der divex-se loopers slechts met centimetex-s uitgeme ten konden worden. De Pagter werd vyfde, maar de niet-officiëele tijd, die werd op genomen was 23.9 sec., dus 0,3 sec. onder het bestaand Zeeuwscli record, hetgeen gezien de zachtheid van de baan door de vele regens van dien dag zeker een mooie prestatie genoemd mag worden. Kerk. WIELRENNEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND OP DEN WEG 1940. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten van Noord-Holland wordt het individueel kampioenschap van Nederland op den weg Zondag 18 Augustus a.s. verreden op een traject te Zandvoort-Bad, hetwelk onge veer 14 km lang is. Door de px-ofessionals, onafhankelijkcn en amateurs zal een af stand van ongeveer- 165 km moeten wor den gereden. Bovendien zal dit jaar het kampioen schap van Nederland op den weg voor veteranen verreden worden, indien min stens 10 deelnemers starten. De afstand van dezen rit bedraagt ongeveer 28 km. BOOGSCHIETEN. Concours „Zorgvliet", Zaterdag 27 Juli hield de handboog- sociëteit 7-rgvliet te Ellewoutsdyk haar jaarlijksclx concours waaraan werd deelgenomen door 44 schutters van 12 vereenigingen. De prijzen werden behaald als volgt: Hoofdvogel C. Stouthamer (Zox-gvliet,.le klep A. A. Geense (Zorg vliet) 2e klep M. Looy (Zox-gvliet)3e klep L. de Haes (Jacoba van Beieren) 5 zyvogel P. J. van der Bliek (Zorgvliet) zijvogel A. de Jonge (Willem Teil)lxoofd- '-al A. A. Geense (Zorgvliet): hoofdkal P. van den Dxïes (Eensgezindheid) kleine, kal A. Stouthamer (Zorgvliet) lr'eina kal Jac. Smallegange Zorgvliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3