S.O.S. voor Iw theepot WITKAMS BESCHENKENHUtS STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes UIT DE PROVINCIE ARBEID VOOR IEDER. Het is voor een nationaal socialist eigen lijk ontzettend het groote aantal werkloo zen in dit land te zien. Niet zoozeer daar om, omdat deze werkloozen niet over een vol arbeidsloon beschikken. De rflkdom, die ioch geen onvergankelijke waarde bezit, maakt het mogelijk den werkloozen altijd nog den nooddruftigsten levensstandaard te verzekeren. Maar dat zoo'n ongelooflijk groot gedeelte der volksgenooten niet werkt maar ondersteund wordt, en dat daardoor de arbeid vernederd wordt tot een zuiver materieel goed, waartegen geld alleen kan opwegen, dat is ontzettend. Daai-uit vloeit te makkelijk een gedragslijn voort, welke sociale politiek wordt genoemd, doch in werkelijkheid slechts een kalmeeringsmid- del der bezitters tegenover de niet-bezitten- «len is met een politieken achtergrond. Volkomen echter gaat het bewustzijn ver loren, dat de arbeider een volksgenoot met gelijke rechten maar ook met gelijke plich ten is als ieder ander, dat primair het recht op arbeid tegelijk als een plicht tot arbeid bestaat en niet het recht op ondersteuning; kort gezegd, dat het begrip van de eer en waardigheid van den arbeid verloren gaat. Bij deze opvatting behoort dan ook de be sliste noodzakelijkheid en het door niets in te toornen streven aan alle volksgenooten op een of andere wijze arbeid mogelijk te maken. Dan zullen zij de innerlijke verster king en vernieuwing bespeuren, die het re sultaat is, als een volk arbeid heeft, onver schillig waar en in welken arbeid vooreerst ieder afzonderlijk te werk wordt gesteld. De bekwaamheid van ieder afzonderlijk zal dan de vereischte selectie mogelijk maken. En wat den landbouw aangaat, zoo meen ik te kunnen zeggen, dat een boer, die min der van de opbrengst van den door hem be bouwden grond dan van de aanvullende pre mies van den staat afhankelijk is, niet het gevoel van den vrijen boer op het vrije land kan hebben, ook dan als hij in een formeel democratisch land leeft. De boer, die voor de producten van zijn arbeid den zekeren afzet in een groot ach terland en een overeenkomstige marktorde ning gewaarborgd weet, die dus een zekeren en rechtvaardigen prijs voor zijn werken ontvangt, zal een geheel ander bewustzijn van zijn beteekenis, maar ook een geheel andere bestaanszekerheid hebben. Ik heb ook van de zeelieden en van de kooplieden gesproken. De Nederlandsche en Hollandsche zeelieden en kooplieden be schikken over een buitengewonen schat aan ervaringen en wetenschap en op dit gebied ook over harden ondernemingszin. Zij zullen een niet slechts welkome, doch zelfs onont koombare noodzakelijke en daardoor een dienovereenkomstig gewaardeerde aanvul ling en een waardevol bestanddeel zijn van het nieuwe in vorming zijnde groot-Euro- peesche oeconomische gebied. HET NEDERLANDSCHE RIJK IN ZIJN GEHEEL ONVERKLEIND. Van deze beschouwing leidt slechts een kleine stap naar dat deel van het Neder landsche rijk, dat buiten Europa is gelegen, vooral Nederlandsch-Indië. De leiding van het Groot-Duitsclie rijk laat met de mili taire bezetting van Nederland evenmin een aanspraak gelden op een of ander deel van het Nederlandsché rijk buiten Europa als zij een opheffing van de zelfstandige Ne derlanden op het oog heeft. Ik kan u veeleer de verzekering geven, dat Nederland in het herhaaldelijk genoemde verantwoordelijk heidsgevoel in ons bewustzijn van een ge meenschappelijk lot dien stenn zal kannen verkrijgen, welke er toe leidt en welke op een of andere wijze ertoe kan bijdragen, dat het Nederlandsche ryk in zjjn geheel onver- kleind blijft. Menschen met inzicht zullen thans reeds erkennen, dat het niet het ge wicht van de bezettende macht Is, dat hier het gevaar van een brenk aantrekt. Engeland heeft den FUhver van het Groot- Duïtsche rijk niet begrepen of niet willen begrijpen. Na de glorierijkste overwinning, welke de wereldgeschiedenis leent, heeft de Führer in het volle besef van de verant woordelijkheid voor dit continent Engeland de vredeshand toegestoken en niets anders verlangd als de erkenning van de levens rechten van het Duitsche volk en zijn we- ïeidbetéekenis. Deze hand is niet aangeno men. Hieruit mag worden afgeleid dat de Engelschen zich heelemaal niet kunnen voorstellen, dat iemand in dezen toestand een zoo grootsch voorstel doen kan, dat een dergelijk aanbod volgens hun eigen gedach ten slechts gedaan kan worden in een toe stand van zwakte of ten slotte toch de uit eindelijke vernietiging althans uitschake ling van den tegenstander bedoelt, gelijk immers de Engelschen dat in hun geschie denis en bij het bijeenrooven van hun we reldrijk steeds bedoelden. Juist het lot van Nederland is een bewijs voor de denkwijze en de houding van Engeland. Het is waar schijnlijk goed, dat het tot dezen strijd komt, want .de Engelschen moeten klaar blijkelijk door zeer drastische middelen en ervaringen leeren, dat zij niet meer onaan tastbaar en onbereikbaar zijnzij moeten juist door deze drastische maatregelen tot een gemeenschappelijk verantwoordelijk- heidsbewustzijn worden teruggebracht. Het is zonder twijfel voor de toekom stige beteekenis en positie van Nederland in de nieuw opgebouwde groot Europee- sche ruimte van beteekenis op welke wijze de Nederlanders in dezen de eeuw be- heerschenden strijd positie kiezen en hoe zij zich verhouden. Er zijn zeker thans vele Nederlanders, die het betreuren, dat de Nederlanders in dezen strijd niet als strijd- genooten en als kameraden aan de zijde va.n Groot-Duitschland staan om in het oogenblik der hoogste beslissingen die ka meraadschap te betoonen, welke dan ge slachten en eeuwen door den band van on oplosbare en onzelfzuchtige vriendschap vormt, welke het nat. soc. Duitschland met het fascistische Italië voor altijd zal ver binden. Dit verzuim komt op het konto der voorheen in dit land verantwoordelijke mannen. In dit oogenblik is de meest nauwgezette opvolging van de bevelen van den opperbevelhebber der weermacht een vanzelfsprekend gebod. Elke, ook maar ge ringste ondersteuning van den vijand, wordt met den dood gestraft. Meer echter zal het Duitsche volk nu nauwkeurig in oogenschouw nemen welke houding het Ne derlandsche volk thans aanneemt. Hiervan zal het wezenlijk afhangen, welke plaats en Schoenen-bonnen. Naar wij vernemen is thans een nieuwe regeling getroffen voor het verstrekken van schoenenbonnen op het distributie kantoor. Aanvankelijk was alleen de Woensdagmorgen daarvoor beschikbaar, doch thans zal men schoenenbonnen kun nen bekomen uitsluitend op Maandag en Donderdagmorgen van 9 uur tot 12.15 uur. Alvorens een schoenenbon wordt ver strekt dienen gegadigden eerst aan loket 2 van. het distributiekantoor een bepaald formulier aan te vragen, dat ingevuld moet worden terugbezorgd, waarna op den eerstvolgenden uitreikdag de schoenenbon kan worden afgehaald, indien de uitgifte is goedgekeurd. WANNEER MEN EEN BON KAN KRIJGEN. Nu het aankoopen van schoenen sedert 22 Mei zeer beperkt gehouden is, door dat het aankoopen niet zonder toestem ming van het plaatselijk distributiekantoor mag geschieden, blijkt uit de overtalrijke aanvragen om schoenenbonnen, dat velen in de meening verkeeren zich door een gang naar het distributiekantoor eenvou dig in het bezit te kunnen stellen van een schoenenbon. Aan het loket blijkt dan dikwijls dat nog heel wat personen niet voldoende ingelicht zijn omtrent de voor naamste bepalingen aangaande het ver krijgen van een bon voor schoenen, zoodat een beknopte uiteenzetting alsnog dien stig kan zijn. Volgens de voorgeschreven bepalingen kan alléén toestemming tot den aankoop van een paar schoenen worden verstrekt, indien de gegadigde niet meer in het bezit is van een paar bruikbare schoenen. Aan vankelijk werd door de bevoegde instan ties van het standpunt uitgegaan, dat iemand met een hooger inkomen dan 1200,in het algemeen wel meer dan één paar schoenen zou bezitten. Deze be paling is echter niet lang gehandhaafd ge bleven. Om met een aanhaling uit de des betreffende circulaire duidelijk aan te toonen wie recht heeft op een paar nieuwe schoenen zij vermeldt „Personen, die in het bezit zijn van slechts één paar schoe nen, kunnen aanspraak, maken op een bon voor een nieuw paar, indien het eenige paar waarover zij beschikken in reparatie moet worden gegeven." Hieruit blijkt duidelijk, dat een aanvrage om een nieuw paar schoenen te mogen koopen niet toegestaan mag worden, als het de bedoeling is zich een paar schoenen in reserve aan te schaffen ofwel daarmede een ruimere keus op de schoenenplank te verkrijgen. Wie zulks niet tijdig heeft ge daan heeft zijn beurt dus voorbij laten gaan. Bij het afgeven van schoenenbons voor kinderen mag op soepeler wijze worden ge handeld, omdat het schoeisel van jongens- en meisjesschoenen in sterkere mate aan Slijtage onderhevig zijn dan schoenen voor volwassenen. Ook kan te klein worden van kinderschoenen een reden tot ver nieuwing zijn en aanleiding geven tot het uitgeven van een schoenenbon. De kwestie werkschoenen of „Zondag- sche schoenen" geeft op de distributie kantoren ook nogal eens aanleiding tot discussie. De vraag moet worden gesteld: wat zijn werkschoenen? Daaronder moet worden verstaan alle schoenwerk, dat dui delijk vervaardigd is ten gebruike bij spé ciaal werk, landarbeid, en in het algemeen grondwerk, indien noodig, een extra schoe nenbon worden verstrekt, los van de om standigheid of reeds een bon voor gewone schoenen is uitgegeven. Reizigers, kantoor bedienden, onderwijzers, o.a., die geen spe ciaal schoeisel dragen voor hun beroep kunnen derhalve geen aanspraak maken op een extra bon voor schoeisel ten behoeve van hun arbeid. Door velen wordt de vraag gesteld wanneer men een tweede paar schoenen mag koopen. Daarover is tot heden nog geen beslissing genomen. Vermoedelijk zal worden bepaald hoeveel maanden min- welke beteekenis het lot in de toekomst aan Nederland inruimen zal. Dit schijnen mij toe de heden noodzake lijke verduidelijlongen te zijn op het mo ment waarop het om de laatste beslissin gen gaat. Dit zijn ook de richtlijnen, vol gens welke de Rijksduitschers hier in voortdurende en steeds gereede overgave hun deel aan het groote opbouwwerk van den Führer zullen kunnen geven. De Führer heeft meermalen vastgesteld, dat de Duitschers in het buitenland de meest trouwe vaderlanders en de meest stand vastige strijders voor het Duitsche rijk zijn. Daaraan mogen bovenal zij denken, die heden uit het eigenlijke rijk komen en begrip voor die volksgewoonten moeten vinden, die jarenlang hun krachten in den vreemde hebben gegeven. Ik zelf geef u niet slechts mijn warme belangstelling, doch weet, dat uw belangen mij, als den door den Führer met het op perste regeeringsgezag belaste, is toever trouwd. Ik wil alles, wat gij mij wilt zeg gen, te allen tijde aanhooren en ben steeds tot hulp bereid. Ik ben met u in nationaal-socialistische kameraadschap ten innigste verbonden. Zien wij terug- op den weg, dien het Duitsche volk gegaan is, uit de diepste rampzaligheid vlak voor den afgrond en de vernietiging van zijn bestaan, dan zien wij dat het door de bijzondere grootheid van een man opgeroepen werd tot zijn grootste kracht en heerlijkheid. Wij gaan den weg, dien de Heere God ons gewezen heeft en waarop Hij ons tot nu toe zicht baar gezegend heeft. Het ia de genade der Voorzienigheid, dat wij als medearbeiders en medestrijders van den Führer er bij kunnen zijn, nu Groot-Duitschland en het nieuwe Europa gebouwd worden. In dit uur vereenigt het gansche Duitsche volk al zijn wenschen, al zijn off ei-vaardigheid en zijn moed voor het laatste offer, is zijn weermacht, gedragen door den wil en krachten van het gansche volk, vastbeslo ten tot den beslissenden strijd aangetreden. Wij allen echter staan geheel achter den Führer. Geheel achter den Führer te staan beduidt de zekerheid der overwinning. VLIERBOOMSTR. 526 DEN HAAG (fywouw-en Tteclcmzq/MM ScmwJ De nieuwe broodbonnen. 81 TOT EN MET 90. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 29 Juli tot en met 4 Augustus a.s.' de met „81" tot en met ;,90" genummerde dubbele bonnen van het broodbonboekje recht geven op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der enkele bonnen geeft derhalve recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 4 Augustus nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog tot en met 8 Augustus a.s. geldig. Opleiding van Nederlanders tot S.S.-mannen. ben /om>kkum; bericht. De NSNAP van majoor Kruyt heeft eeni- gen tijd geleden werfkantoren ingesteld voor gegadigden die bij de S.S. wilden op geleid worden. Ook de gelijknamige partij van di*. Van Rappard heeft het gedaan en zijn orgaan deelt nu, volgens het Vad. mede, dat eenige honderden jonge Nederlanders zich hebben opgegeven en naar München zijn gegaan. Eenige dezer NSNAP-ers zijn intusschen teruggekeerd wegens afkeuring en anderszins en dat heeft de redactie in staat gesteld, mede te deelen, dat onder de a.s. S.S.-leden ook verscheidene N.S.B.'crs waren, doch dat de meesten van hen ge weigerd hebben,mettertijd den eed van trouw af te zullen leggen aan Adolf Hitler. De Rappardianen wilden niets liever dan trouw te zweren aan den Führer, de meeste N.S.B.-ers nietdie zeiden alleen trouw te zijn aan Mussert. De Obersturmführer zou hun toen hebben gezegd, dat de N.S.B. in Holland had afgedaan en alleen Hitier hun leider was. De helft van de N.S.B.-ers. heeft echter volgens het blad volhard in de wei gering en is naar Nederland teruggekeerd. Valutakoersen Ned. Bank. De officieele valutakoersen der Neder landsche Bank van heden zijn als volgt New York 1.88 3/16—1.88 9/16, Berlijn 75.28—75.43, Brussel 30.11—30.17, Helsinki 3.81—3.83, Stockholm 44.81—44.90. Züricli 42.72—42.81. Bankpapier New York 1.86%1.90%, Brussel 30.0830.20, Stockholm 44.76 44.94, Zürich 42.67—42.86. NOG EEN SLACHTOFFER VAN HET BOMBARDEMENT TE GRONINGEN. Vrijdag is de 52-jarige gehuwde P. Flo rijn, die na het Engelsche bombardement op Groningen zwaar gewond naar het Academisch ziekenhuis werd overgebracht, aan de bekomen verwondingen overleden. stens met een paar schoenen moet worden gedaan, voordat een tweede schoenenbon mag worden verstrekt. De schoenenhonnen vertoonen ten op zichte van de gewone levensmiddelen bons een bijzonderheid. De schoenen zijn namelijk op naam gesteld en daarmede dus persoonlijk. Bij de afgifte wordt een bepaald vakje (A 3) van de distributie stamkaart afgestempeld ter contröle. Over dracht van den schoenenbon aan een ander is niet mogelijk, ten eerste wegens het naamsverschil en tweedens, wijl door de afstempeling van de stamkaart deze hou der geen tweede paar meer wordt ver strekt. Hiermede is tevens duidelijk waar om het medebrengen van de stamkaart noodzakelijk is. „ALHAMBRA"-THEATER. De rechtzaak vcm dr. Deruga. Deze Ufa-film speelt voor het grootste gedeelte in de rechtzaal, waar dr. Deruga (Willy Birgel) de beklaagde is. Hij wordt er van beschuldigd zijn gescheiden vrouw, met wie hg in de laatste 10 jaar geen con tact meer had, door afpersing te hebben ge wongen, haar oorspronkelijk testament te hebben gewijzigd, waardoor hij tot uni verseel erfgenaam werd benoemd. Deze be schuldiging wint aan kracht omdat dr. Deruga voortdurend in geldnood verkeer de, en is ontstaan doordat mevrouw De ruga, die langen tijd ziek was, plotseling door een vriendin dood in bed is gevonden. De dokter constateert hartverlamming, doch na opening van hot testament, weet de advocaat van de zuster van mevrouw Deruga, de zaak voor het gerecht te bren- -j n. Bij de lijkschouwing komt aan het licht dfc.t een zeldzaam voorkomend ver gif den dood moest hebben veroorzaakt. Dr. Deruga blijkt vele vrienden te heb ben die hem steunen hij zijn verdediging, waarbij speciaal het 18-jarige nichtje van i zjjn overleden vrouw, die oorspronkelijk erfgenaam was (Geraldine Katt). Toch wordt het ^et steeds nauwer om hem heen aangehaald, temeer omdat hij niet wil ver klaren waar hij ten tijde van den dood van zijn vrouw is geweest en wanneer blijkt dat hij met het vergif, hier gebruikt, vroe ger geëxperimenteerd heeft. Door een toeval wordt zijn 18-jarige nicht een belangrijk bewijsstuk in handen gespeeld en komt zijn onschuld vast te staan. Voor de pauze eenige leuke opnamen van Polygoon en een film over de havens van Hamburg. Verder nog een eenvoudig filmpje, getiteld: „Het raam op de 2e etage", dat meer bedoeld is als een waar- scuwing om niet iedereen te vertrouwen. Zondag 28 Juli is de apotheek geopend van den heer A. J. van Ockenburg, Wal- straat 54. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Uitreiking der diploma's en prijzen. Vrijdagmiddag had in de „Vakschool voor Meisjes" de gebruikelijke uitreiking van diploma's en prijzen plaats. De voorzitter, mr. Hugenholtz, wees er op, dat in het achterliggende jaar veel van wat ons bekend en vertrouwd was, ver dween. Er zijn stormen over ons land ge gaan. En wat nu? Wij mogen niet blijven treuren om wat wij verloren, maar moeten vooruit kijken. Wij moeten nieuwe wegen en paden vinden. Gaan wij zelf dien weg niet, dan worden wij meegesleurd. Wij moeten zelf actief zijn en zoo moeilijk is dat niet. Ook in het verleden maakten wij dergelijke tijden door en ook toen heeft men zich weten te redden. Het Zeeuwsche devies Luctor et Emergo, spreekt er van. Wij moeten op onze wijze, op eigen Neder landsche wijze, onzen weg zoeken. De toe komst is aan de jeugd en als spr. naar de vele jonge meisjes kijkt, dan is hij overtuigd, dat deze hun weg wel zullen banen. Zij mede zullen invloed hebben op de toekomst van Nederland. Ook de positie dezer scholen is van reeds veel belang. Ook zij bouwen aan de toekomst, leggen voor veler bestaan den grondslag en zij zullen aan beteekenis winnen. Men leert op deze scholen o.a. op de meest practi- sche wijze met de grondstoffen om te gaan. Verder zullen ook deze scholen, personeel en leerlingen, offers moeten brengen. Spr. betwijfelt niet, of allen zullen medewr- ken. Ook in de oorogsdagen werd de me dewerking van het personeel ingeroepen en spr. denkt aan het vele dat allen dien tüd ten bate van het algemeen gedaan hebben. De directrice, mej. W. O. Weststeyn, deed hierna mededeeling van de overgan gen en geslaagden en reikte daarna de Ochtmanprijzen uit. Spr. wees er op, dat deze prijzen alleen toegekend worden aan de vlijtigste en zich het best gedragende leerlingen. Er is bijv. geen kans op, dat men een dergelijken prijs krijgt als men bij alle leeraressen en leeraren voor ge drag en vlijt minstens 8 heeft. Spr. wees daarbij op de verantwoordelijkheid die deze prijzen aan de prgswinners oplegt. Spr. zei daarna, verheugd te zijn, dat dit jaar achter den rug is. Het viel niet mee, na Mei, zjjn aandacht ten volle bij het wei'k te houden. Daarom is het ver heugend, dat de reDetities niet vee] min der waren dan andere jaren. Dit kostte veel aan leerlingen maar vooral ook aan leerkrachten. Deze vacantie is door allen wel verdiend. Zij, die thans de school ver laten en zich nog een plaats moeten ver overen, zullen het niet gemakkelijk heb ben. Laten zij om het Zeeuwsche devies denken. En er zullen offers gevraagd wor den, zooals die steeds aan meisjes en vrou wen gevraagd worden, zooals zij telkens weer offers moeten brengen. Spr. wees er dan op dat dezen winter weer cursussen gehouden zullen worden, waarin geleerd wordt met voedingsmidde len en het inkomen zoo nuttig mogelijk om te gaan. Spr. wekt de meisjes op, hun moeders aan te bevelen, deze cursussen te bezoeken. De heer Van Ballegoyen de Jong, ge meentesecretaris, sprekende namens B. en W., zei, dat het gemeentebestuur van Goes zeer veel belang stelt in deze school en er trotsch op is. Spr. zegt dan, als voorzitter van het „Roode Kruis", dat hij deze gele genheid wil aangrijpen om zijn dank te betuigen aan directrice, leeraressen en vele meisjes, die tijdens de oorlogsdagen de ver schillende burgerdiensten zoo krachtig steun verleenden. Spr. beveelt daarop het „Roode Kruis" in de belangstelling der meisjes aan en wekt hen op, een cursus als helpster van het „Roode Kruis" te vol gen. Spr. wees vervolgens ook op den moei lijken tijd die de meisjes wacht, die de school gaan verlaten. Grijpt elke gelegen heid om je nuttig te maken aan, aldus spr. Er is voor allen iets te doen, al is het mogelijk niet altijd betaalden of Koog be taalden arbeid. Spr. besluit met allen een prettige vacantie te wenschen. De voorzitster zegt hierna den heer Van Ballegoyen de Jong dank voor zijn woor den en feliciteerde de geslaagden met hun diploma's. Spr. wekte tenslotte de hoop, dat allen niet alleen den naam der school, maar ook die van de Nederlandsche ar beidster zouden hoog houden. WETENSCHAPPELIJKE BELANGEN. Het bestuur van „Wetenschappelijke Be langen" vergaderde in Hotel Centraal, on der voorzitterschap van den heer J. L van Ballegoyen de Jong. Besloten werd o.a. de werkzaamheden op de gewone wijze voort te zetten en ook dezen winter weer voor een belangwekkend progTamma te zullen zorgen. Bijzonderheden zullen nader be sproken worden in de September a.s. te houden algemeene ledenvergadering. GRAND-THEATER. Parades der vrijgezellen. Hugo, ambtenaar van den burgerlijken stand, is een goede eigenlijk wat té goed hartige jongeman. En van die goedhartig heid wordt hij vooral gemakkelijk slacht offer als hij advocaat gedronken heeft. De toeschouwer maakt met Hugo kennis, als hij zijn tweede scheiding verkrijgt en daar bij blozend, aan den rechter vertelt, dat hij autogrammen verzamelt, Hugo verkrijgt zijn scheiding en neemt vriendschappelijk van zijn gewezen vrouw afscheid. En ook met zijn eerste vrouw, die deze scheidings zitting eveneens bijwoonde, wisselt Hugo nog eenige vriendschappelijke woorden. Neen, hoe erg het ook schijnt, twee schei dingen, men kan de zaak niet al te dra matisch opvatten. Blijkbaar was het beide malen de ware vrouw niet. En ook de twee jonge, gescheiden vrouwen namen het niet al te zwaar op. Uit hun onderlinge ge sprekken blijkt wel, dat het meer een soort moederlijke genegenheid was, die ze voor Hugo gevoeld hebben. Ze vragen zich alleen angstig af, of er, nu Hugo weer vrij gezel is, wel goed voor hem gezorgd zal worden In werkelijkheid wordt er door Hugo's hospita al te goed voor hem gezorgd. Ook deze vrouw vertroetelt Hugo en zeker was hij niet aan een derde huwelijk ontsnapt, als twee oude vrienden, vrijgezellen nog, hem niet van deze hospita gered hadden. Men besluit dan gezamenlijk een woning in te richten. In deze woning mag nimmer een vrouw komen ze zal een echt vrijge zellen-paradijs worden. Bij dit alles wil het ongeluk echter, dat Hugo tegelijkertijd echt verliefd wordt, en wel op de knappe verhuurster dezer wo ning. Schijnbaar is het alles nog ëen poos koek en ei tusschen de drie vrijgezelle vrienden, maar Hugo dwaalt steeds verder van het rechte pad af, en hij ziet tenslotte geen anderen uitweg, dan ook zijn twee vx-ienden op listige wijze in den doolhof dei- liefde te lokken. Alles bijeen is het een geschiedenis zon der geweldige gebeurtenissen of diepgaan de gevoelens, maar toch volgt men haar steeds met belangstelling, benieuwd naar het einde en telkens geamuseerd door fijne, geestige scènes.- Een kort, goed gespeeld melo-drama, gaat aan het hoofdnummer vooraf, bene vens een éénacter die eenige belangwek kende kijkjes geeft in het groote Hagen beek-dierenpark. Ook het Nederlandsche journaal bleek weer in het programma op genomen te zijn. uitvoering „excelsior". Gisteren vierde het Goesche Pijpercorps zijn 10-jarig bestaan. De feestelijke rond gang door onze stad van de groote en kleine muzikanten in hun keurige unifor men was de inleiding tot het concert. Di verse familieleden en andex-e belangstellen den vulden in grooten getale den mooien tuin van het „Schuttershof". Steeds meer bezoekers (sters) stroomden naar binnen of liever naar buiten. De jeugd was flink vertegenwoordigd en genoot zienderoogen. De stilte liet daar door wel eens te wenschen over. De senio res, onder leiding van den heer G. de Kok en de juniores, onder leiding van den heer Van Schailc hebben zich met veel animo van hun taak gekweten. Helaas ontbrak ons een programma, doch wij hoorden heel populaire marsehen en walsen, vaderlandsche liederen en ook een fantasie van den heer De Kok. De voordracht der verschillende stukken was best, de muzikanten zaten er in. Bij f.f. do mineerde de trommel wel eens en dan weer hoorden wjj een enkelen onzuiveren toon, maai-, geen enkel concert kan vol maakt zijn. Er werd genoten en dat zegt veel, want het publiek toonde zich telkens zeer voldaan. In de pauze werd een foto gemaakt van leden en bestuui-sleden. Na de pauze kwam het glanspunt van den avond, nl. een taptoe, bestaande uit verschillende marschen en vaderlandsche liederen enz. Heel mooi klonken hierin de trompetten en fluiten. Nog een dankbaar applaus en dit mooie feestconcert behoorde weer tot het verleden. „Excelsior" kan met dirigenten en be stuur met genoegen erop terugzien. de inhoud is thans kostbaar. Schaft zoo'n practische theebeurs aan, waarin de thee een dag heerlijk warm blijft (zonder lichtje). Bezoekt 't Geschenkenhuis in Goes, voor slechts 2.50 wordt U eigenares van zoo'n onmisbare theebeurs. Meteen kunt U daar dan bewonderen de nieuwste Tafel-, Thee- en Ontbijtserviezen, Glaswerk van Leerdam, Gero-Messen, Zilmeta Tafelzilver, fijne leeren Damestasschen, kortom alles wat mooi en nieuw is, vindt U daar bijeen in r\jke sorteering en tegen onverhoogde prijzen. L. kerkstraat 20 goes. Examens hoofdakte. Te Rotterdam zijn geslaagd voor de hoofdaktemej. A. M. Thewissen, Kou- dekerke en de heeren C. J. Christiaanse, Middelburg J. Pieters, 's-Heer Arends- lterke J. Chr. J. de Quartel, Middelburg Ged. B. de heeren A. den Boer, Goes B. de Jonge, Goes J. Th. H. Koenders, SouburgC. P. Bosselaar, Aagtekerke. Zeeuwsch-Vlaanderen Gevonden voorwerpen. BRESKENS. Gevonden een regenjas, te rug te bekomen marechausseekazerne al hier. Marktberichten GOES 26 Tuli. Veilingsver. Zuid-Beve land. Groote veiling: roode bessen 10.05, dubb. princesseboonen 12,40 p. 100 kg. Kleine veiling: Iruiven (black allicante) 5759, roode bessen 1316, lu'uisbessen 7.5014, black berry 2830, frambozen 3548, Crazpmimen 1822, Engelsche kroten 16, early laxton 2234, oranje- pruimen 7- 16, alles per 100 k.g., meloenen 1538 per 100 st., ondyvie 2, augurken 3.5020,dubb. princesseboonen 1217, Wagenaarsboonen 6, groene boonen 6 11, stoksnjjboonen 1221, stamsnijboonen 811, Roem van Holland 15, tomaten 8.5018, doperwten 1315, postelein 5,5011, zilveruien 17, roode kool 3.50 4, savoye kool 6.50—8.50, eerstelingen 2—3.70, drielingen 2.503, alles per 100 kg., bloemkool 5.5027, kropsla 12.40, koolplanten 0.250.25, komkommers 3— 5, ondgvie 12.40 per 100 st., wortelen 78.50, rabarber 1, rammenas 4.50, sel derie 0.501, kroten 26, uien 45, ra pen 3.50 per 100 bos. ZIERIKZEE. 25 Juli 1940. Coöperatieve Veilingsvereeniging. Kipeieren 4—4.50, Eendeieren 4.50, beiden per 100 stuks. Boterprijs commissie 0.90 per pond. ViscUmyn-Viissingen. Vrijdag 26 Juli. Aanvoer van 4 vaartuigen. Garnalen, klein handel 19 ct. 25 ct. per kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2