DE OPBOUWDIENST WORDT INGESCHAKELD. Aan. een brief, welke de secretaris-gene- raad, waarnemend hoofd van het departe ment van binnenlandsche zaken betreffende een reorganisatie van den luchtbescher mingsdienst heeft gezonden aan de burge meesters der onderscheidene gemeenten, wordt het volgende ontleend: De praktijk van de laatste maanden heeft geleerd, dat het vrij williger ssys teem, waarop de organisatie van den luchtbe schermingsdienst te onzent is gebaseerd, in meer dan één opzicht tekort schiet, zoo dra gelijk thans het geval is van het personeel voor langeren tijd diensten ge vraagd moeten worden. Tengevolge daarvan doen zich in vrijwel alle gemeenten in mindere of meerdere mate moeilijkheden gevoelen met betrek king tot de bezetting van de noodzakelijk geachte luchtbeschermingsposten, terwijl anderzijds de voortdurende wisseling in be zetting van deze posten de vorming van voldoende geschoold personeel in den weg staat. Reorganisatie. In verband hiermede is een reorganisatie van de luchtbeschermingsdiensten hier te lande in overweging genomen, waarbij als einddoel een regeling voor oogen staat, waarbij de thans als gevolg van de bij zondere omstandigheden noodzakelijke con tinudienst wordt verricht door personen, die uitsluitend voor deze werkzaamheden zijn aangesteld en voortdurend ter beschik king staan en als zoodanig de kern van de luchtbeschermingsorganisatie vormen. De uitvoering van dit voornemen wordt vergemakkelijkt, doordat voor het vormen van deze kernen gebruik kan worden ge maakt van de door de demobilisatie der Nederlandsche Weermacht vrijkomende krachten. Besprekingen met den comman dant van den Opbouwdienst hebben er toe geleid, dat deze zich in beginsel bereid verklaard heeft liet personeel van dezen dienst tot een nader te bepalen aantal ge ëncadreerd, beschikbaar te stellen voor de luchtbeschermingsdiensten der daarvoor in aanmerking komende gemeente. Daarbij dienen o.m. de volgende punten in acht te worden genomen: 1. De minimum-bezetting van een kern bedraagt in kleinere gemeenten zes man (twee groepen van drie, waarvan elke groep om beurten nachtdienst verricht, en wel twee man voor de surveillance en een voor de bezetting van den commandopost, met onderlinge aflossing). De inschakeling van den Opbouw dienst. De Opbouwdienst kan echter geen kleinere verbanden beschikbaar stellen dan groepen van ongeveer 40 man. De com- Fransch schip met 1300 militairen door Duitsch oorlogsschip getorpedeerd. HET IS BE SCHULD VAN ENGELAND, ZOO VERKLAART BERLIJN. Het D.N.B. meldt uit Berlijn De minis ter van marine, Alexander, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat een Duitsch oor logsschip het Fransche s.s. „Meknes", dat met 1300 Fransche officieren en soldaten op weg was van Engeland naar Frankrijk, getorpedeerd heeft. De Fransche regeering was, naar Alexander verklaarde, van het transport in kennis gesteld, zoodat zij bij de Duitsche regeering om een vrijgeleide kon verzoeken. Het schip voerde de Fransche vlag, die ook op de zijden van het schip was geschilderd. Dit schip was, naar Alexander zei, identiek met het schip van 1S.000 ton, waarvan in het Duitsche legerbericht ge meld werd, dat het tot zinken was ge bracht. Naar aanleiding hiervan wordt van be voegde zijde aan liet D.N.B. medegedeeld Het ligt in de lijn van de Engelsche tactiek, dit voorval als propagandamiddel tegen Duitschland te gebruiken. Het „kleine" ver schil tusschen het door Duitschland tot zin ken gebrachte schip van 1S.000 ton en de uit elk scheepsregister blijkende tonnage van de „Meknes", welke slechts 6000 ton bedraagt, speelt natuurlijk voor den heer Churchill geen rol. Het is algemeen bekend, dat de Britsche admiraliteit reeds voor eenigen tijd liet mededeelen, dat Engeland alle Fransche koopvaardijschepen in beslag zou laten ne men om ze onder Britsche vlag te laten varen. Die Fransche schepen, welker Fransche bemanning zicli voor den diest ter beschik king stelde, moesten onder Fransche vlag varen. Naar aanleiding van deze officieele mededeeling moest de Duitsche regeering natuurlijk door de wapenstilstandscommis sie ter kennis van de Fransche regeering brengen, dat Duitschland onder deze om standigheden ook de onder Fransche vlag varende koopvaardijschepen van den 23en Juli af als vijandelijke schepen moest be handelen en dat de Duitsche oorlogsschepen dienovereenkomstige bevelen hadden ont vangen. Voor schepen, die in dienst of in opdracht van de wettige Fransche regeering zouden varen, was een speciale regeling getroffen. Het was in verband hiermede plicht der Britsche regeering geweest, de Fransche regeering ervan te verwittigen, dat het voornemen bestond, Fransche sol daten terug te transporteeren, en te wach ten op een antwoord, waaruit bleek of het gevaarlijke transport door het operatiege bied ter zee op een vrijgeleide kon rekenen. In dit verband moet uitdrukkelijk worden vastgesteld, dat de Duitsche regeering van zulk een Engelsche aanvrage nooit iets be kend geworden is. Het lijdt derhalve niet den geringsten twijfel, dat de volle verant woordelijkheid voor deze gebeurtenis enkel en alleen der Britsche regeering zelf treft. Zy heeft weer eens den dood van Fransche soldaten, die op dit schip naar hun vader land terug wilden keeren, op haar geweten. Want de Britsche regeering kent zeer goed het gevaar, dat het varen in de Britsche kustwateren tegenwoordig met zich mee brengt. Het geval van het s.s. „Meknes" vormt derhalve de voortzetting van de snoode traditie, die met het geval van de „Athenia" begon en in Oran haar hoogte punt vond. Uit Lissabon meldt het D.N.B.: Een groep Engelsche kinderen niet hun begeleiders, voor wie een Clippertoestel, een der groote Amerikaansche vliegbooten naar Amerika is gecharterd, is gisteren te Lissabon aangekomen. Het zyn thans in hoofdzaak jeugdige verwanten van mi nister Eden en van minister Duff Cooper. Verder zijn er nichten en neven van Lord Rothermere. De vlucht gaat over de Azo- ren en New Foundland naar Amerika. VREEMDELINGEN VERLATEN ENGELAND. Het Engelsche passagiersschip „Orfuna" is gisteren te Lissabon aangekomen met 496 passagiers aan boord, onder wie zich de diplomatieke en consulaire vertegen woordigers van de Fransche ambassade te Londen en van alle Fransche consula ten in Engelond bevonden. Verder waren J twee Joegoslavische prinsen aan boord. De reis wordt in twee extra treinen naar Frankrijk voortgezet. EEN MERKWAARDIGE PROMOTIE. Aan de universiteit te Weenen is gisteren de Amerikaan Henry F. Cutler gepromo veerd tot doctor in de medicynen. Dr. Cutler is vader van zeO kinderen en heeft reeds 21 kleinkinderen. Hy is in Amerika reeds tweemaal tot doctor gepromoveerd en werd door een Amerikaansche univer siteit tot doctor honoris causa gepromo veerd. Hij heeft nog meer academische graden. Tijdens den wereldoorlog bevond hy zich met den lateren president der Ver. Staten, Hoover, in België als lid van de z.g. reliefcommission. ATHLETIEK WANNEER EENHEID IN DE ZEEUWSCHE ATHLETIEK? De laatste weken hoort men allervvege spreken van meer eenheid, ook speciaal in de sport, een streven, dat zeer zeker is toe te juichen. Er was ook in de sport in ons kleine landje te veel verdeeldheid met alle na- deelige gevolgen van dien. Dit streven naar eenheid schijnt echter nog niet te zijn doorgedrongen tot 'de athletiekvereenigingen in Zeeland, want, hebben wy ons oor goed te luisteren ge legd, dan schijnt er nog steeds een zekere mate van ongezonde rivaliteit en afgunst te heerschen bij de vereenigingen onder ling. Onze provincie is helaas niet rijk bedeeld met beoefenaars van de zoo schoone athle- tieksport en daarom is het dubbel jammer dat onder hen nog zooveel verdeeldheid moet bestaan. Naar wy vernemen zal er Zaterdagmid dag een vergadering plaats hebben van de technische commissie van de afdeeling Zeeland van de K.N.A.U. Laat er op deze vergadering nu eens klare, duidèlyke taal worden gesproken, opdat alle misverstan den uit den weg geruimd worden en men kan komen tot een gezond athletiekleven ook in Zeeland. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG GAAN NIET DOOR. De voor Zondagmiddag aangekondigde athletiekwedstryden op het terrein van de V. C. „Vlissingen", gaan door byzondere omstandigheden niet door. WIELRENNEN Zwartepoorte nationaal stayerkampioen 1940. WALS VIERDE EN SCHULTE OP DE LAATSTE PLAATS. Gisteravond werd in het Olympisch Sta dion te Amsterdam de wedstrijd gehouden om het stayerskampioenschap over 100 km. Aan den start verschenen de renners in de volgende rangorde: 1. Zwartepoorte, 2. Bosland; 3. van Amsterdam, 4. Wals, 5. Schulte. Het is een spannende strijd geworden, waarbij verrassingen geenszins zijn uitge bleven. Algemeen bekend was, dat de kam pioen 1939, Cor Wals, hardnekkige po gingen in het werk zou stellen om ook dezen keer den begeerden titel te be halen, waardoor hij met de traditie bre kend, voor de derde maal achtereenvol gens het kampioenschap over 100 km. zou bemachtigen. Het is evenwel geheel anders uitgeloo- pen, dan veile insiders stellig hebben ver wacht. Noch Wals, die den laatsten tijd intensief had getraind, om zijn ouden vorm terug te krijgen, noch de nieuwe debutant, Gerrit Schulte, zijn met den eeretitel gaan strijken, doch Zwartepoorte, die nog niet zoo heel lang geleden zijn eerste schuchtere pogingen deed, op ini tiatief van den directeur -an de Utrecht- sche wielerbaan, Cor Blekemolen, achter den eveneens kersverschen gangmaker, Chr. v. d. Bom. Zoowel stayer als gang maker hebben hun harde werken nu einde lijk met succes bekroond gezien. Toch zou de strijd er geheel anders uitgezien hebben, indien Wals niet reeds spoedig met pech te kampen had gekregen. Hij lag vrij spoedig na het begin reeds gunstig op de tweede plaats, op deze wijze een ernstige bedreiging vormend voor den op dat oogenblik de eerste plaats bezettenden Bosland, toen een kettingbreuk hem plot seling een achterstand van een ronde bezorgde, welke hem, gezien het tempo, waarin herhaaldelijk werd gereden, zelf tot hoog in de 80 km., onherroepelijk de over winning kostte. Wals wierp zich toen op als het stoot- blok voor den achter Zwartepoorte aanja gende Schulte, Bosland en van Amster dam. Vooral Schulte heeft hij het in het verdere verloop van den strijd en vooral tegen het einde, toen deze met Bosland hardnekkige pogingen aanwendde om naar voren te komen, zeer lastig gemaakt en zelfs zoo lastig, dat Schulte hieraan ten onder ging en als laatste eindigde met twee ronden achterstand. Over het ver loop van den strijd nog het volgende. Wals had pech. Het was na 30 ronden, juist op het oogenblik, dat Schulte zijn snelheid op voerde tot ruim 80 km. om een aanval te wagen op Wals, toen de kampioen 1939 met kettingbreuk te kampen kreeg. Zeer snel was Wais wederom op de baan, doch niet snel genoeg, waardoor hij een ronde achterstand opliep. Schulte deed vervol gens een vergeefschen aanval op Bosland. Nu zag Zwartepoorte zijn kans schoon. Met een snelheid van tegen de 90 km. be zorgde hij zoowel Schulte als Bosland een lap en kort na 50 ronden had hy de leiding genomen. Om deze niet meer af te staan. Toen na 80 ronden Schulte een aan val deed op Bosland raakte hij los, het geen het sein werd voor van Amsterdam, die hem in de volgende ronde lapte. Was de eerste helft aantrekkelijk, de tweede was het niet minder. Groote belangstelling voor de Nederlandsche Unie. Men meldt ons uit Den Haag: Welken weerklank het Nederlandsche appel van het driemanschap der Nederlandsche Unie ge had heeft in de harten van tal van goede vaderlanders is gisteren gebleken op het voorloopig kantoor der Unie aan de Alexan- derstraat 20, waar de lijsten ter adhaesie- betuiging gereed liggen. In den ochtend was de toeloop zoo groot, dat zich voor het gebouw een file vormde. Het nog ge ringe personeel kwam handen te kort om de groote stapels telegrammen met aan meldingen en bewyzen van instemming uit het geheele land te ordenen. Houtgasgeneratoren voor auto's. Een geslaagde demonstratie te Utrecht. In tegenwoordigheid van verschillende genoodigden, o.a. van dr. ir. M. H. Damme, directeur-generaal der P.T.T., werd gister morgen in de motorenfabriek „Jaffa" te Utrecht een demonstratie gegeven met den door deze fabriek vervaardigde gasgenera tor, welke zoowel op een ruwe olie, als op een benzinemotor kan worden gemon teerd. De demonstratie werd gegeven met een „Jaffa" Haha lagedrukoliemotor. Het bleek dat de aldus voortbewogen auto slechts zeer weinig onderdeed voor een op benzine of olie rijdenden wagen. Het starten geschiedt gewoon op een accu, het optrekken gaat vrij snel en de maximum snelheid ligt slechts weinig onder die van een gewone benzineauto. Verschillende groote bedrijven hebben reeds bestellingen gedaan o.a. de gemeente- reiniging te Amsterdam en Leiden en de stedelijke autobusdienst te Utrecht. Dr. ir. Damme deelde mede, dat ook de P.T.T. verscheidene houtgasgenerators voor haar auto's heeft besteld. Kerknieuws ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. In de Se zitting van de 125e vergadering der Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk werd gisteren de behandeling van de bijlagen voortgezet. O.m. werd besproken het jaarverslag van den Hervormden Schippersraad, waarvan met groote waardeering kennis genomen werd. Dit jaarverslag werd o.m. aangevuld met de verslagen van de afdeeling Vlis singen en Neuzen, welke een indruk geven van den gewichtigen en gezegenden arbeid, welke onder de leden van de „varende kerk" mocht worden verricht. De vergadering nam verder o.m. met groote belangstelling kennis van het ver slag van den arbeid der geestelijke verzor ging van protestantsche Nederlanders in het buitenland. Namens de commissie ad hoe las prof. Berlcelbach van der Sprenkel voor de eind redactie van de voorloopig aangenomen wij zigingen van art. 21 van het reglement voor de algemeene weduwen en weezen- beurs van art. 13 van het reglement voor de weduwen en weezenhulpbeurs van art. 12 van het reglement op het hulppensioen fonds. Met dank werden deze aanvaard. Met dankbaarheid wei-d gememoreerd het werk door de veldpredikers tijdens de mobilisatie verricht. Gelukkig bleven allen by het leven bewaard. De maatregelen te dezen door de algemeene synodale com missie genomen, werden door de Alg. Sy node gesanctioneerd. Reorganisatie van den luchtbeschermingsdienst. mandant van den Opbouwdienst stelt zich evenwel op het standpunt, dat het verband een groep behouden blijft, indien de ploegen ven de groep geen grooteren weg- afstand dan ongeveer 15 km. behoeven af te leggen, teneinde het oefencentrum te bereiken voor de lichamelijke oefening, welke voor de manschappen van den dienst verplicht is gesteld. In verband hiermede zullen door de ryks-inspectie voor de be scherming van de bevolking tegen lucht aanvallen uit de daarvoor in aanmerking komende, niet te ver uit elkaar liggende kleinere gemeenten in overleg met de burgemeester, „rayons" worden gevormd waarbij aan de vorenbedoelde voorwaarde voldaan wordt. Voor de grootere gemeenten zal de be schikbaarstelling beperkt moeten blijven tot ten hoogste twee afdeelingen, elk ter sterkte van vier groepen plm. 40 man. Gelijk ook reeds te Amsterdam met betrek king tot de brandweer is geschied, zullen i laatstbedoelde gemeenten de manschap pen gekazerneerd worden. 2. Door den Opbouwdienst zal er naar worden gestreefd, dat zooveel mogelijk personeel woonachtig in, of afkomstig van de betreffende gemeente, voor die gemeente beschikbaar zal worden gesteld. 3. Het rijk betaalt de personeelskosten met dien verstande, dat de kosten van igering en voeding ten laste der ge meenten komen. 4. Bij .de normale diensten draagt het personeel de kleeding en uitrusting, welke voor den Opbouwdienst zijn voorgeschre ven. Voor het verrichten van brandweer-, gas- en andere bijzondere diensten ver strekken de gemeentebesturen de hiervoor vereischte kleeding en uitrusting. 5. De inschakeling van het personeel van den Opbouwdienst by de gemeentelijke luchtbeschermingsdiensten zal niet eerder kunnen plaats vinden dan eind Juli a.s. Het wil my voorkomen, dat op de hier boven aangegeven wijze een bevredigende voor de gemeenten tevens financieel weinig bezwaarlijke reorganisatie van de luchtbeschermingsdiensten kan worden ver kregen. Vanwege den commandant van den Opbouwdienst is daarbij het vertrouwen uitgesproken, dat de gemeentebesturen zich bij wijze van contra-prestatie moreel ver plicht zullen gevoelen om het in hun ge meente voor den luchtbeschermingsdienst beschikbaar gestelde personeel van zijn dienst in de eerste plaats in aanmerking te doen brengen voor het vervullen van va cante gemeen telyke dienstbetrekkingen, waarvoor zij in aanmerking kunnen komen, en zich tevens zullen beyveren om dit per soneel bij de werkgevers in de gemeente aan te bevelen. Ik stel er prijs op. dit laatste met den meesten nadruk te onderstreepen. Nog ruim 800.000 Belgische vluchtelingen in Frankrijk, Uit Brussel: Om een overwicht te krijgen over het aantal van de nog in het nietbe- zette deel van Frankrijk verblijf houdende vluchtelingen van Belgische nationaliteit, heeft de vereeniging „het Vlaamsche volk" aan alle Belgische gemeentebesturen ver zocht een lijst op te stellen van de nog ont brekende inwoners. Men raamt, dat zich nog ongeveer 813.000 Belgen in Frankrijk ophouden. SPORT DRIE BRITSCHE KANONNEERBOOTEN VERLOREN. Het D.N.B. meldt uit Londen Officieel wordt medegedeeld, dat de Britsche kanon- neerbooten „Kingston", „Galena" en „Rodi- no" bij een vyandelijken luchtaanval ver loren zijn gegaan. AMERIKA WIL BUITEN DEN OORLOG BLIJVEN. Het D.N.B. meldt uit Washington De republikeinsche senator Vandenburg heeft gisteren in het Congres een petitie ingediend, waarin verlangd wordt, dat de Vei'eenigde Staten buiten den oorlog blij ven. De petitie is voorloopig door een mil- lioen Amerikanen onderteekend. ENGELSCHE KINDEREN OP WEG NAAR AMERIKA. VOETBAL Geen jaarvergadering van den Zeeuwschen Voetbalbond. De schriftelijke stemming onder de ver eenigingen van den Zeeuwschen Voetbal bond had tot resultaat, dat het bestuurs voorstel om dit jaar geen jaarvergadering te houden werd aangenomen. Van de ver eenigingen, welke hun stem uitbrachten was geen enkele tegen het voorstel. Verkiezingen Z.V.B. Voor de verkiezing van bestuursleden van den Zeeuwschen Voetbalbond werden geen candidaten gesteld, zoodat de periodiek af tredenden, t.w. de heeren ir. J. Ph. van Dal- sum (voorzitter), M. D. P. L. Hackenberg (penningmeester) en J. W. Gudde (com missaris) by enkele candidaatstelling wer den herkozen. Ook voor de reglementaire commissies werden geen candidaten gesteld, zoodat ook alle commissie-leden werden herkozen. Daal de heer C. v. Nimwegen te Nieuw- en St. Joosland inmiddels heeft bedankt voor de functies van secretaris der reglements-com- missie, plaatsvervangend lid van de Jeugd voetbal- en de Pers- en Propaganda-com- missie zal toch nog een verkiezing moeten plaats vinden. Bestuursvergadering Z.V.B. Het bestuur van den Zeeuwschen Voet balbond zal ter bespreking van den alge- meenen toestand van den bond bijeenkomen te Middelburg op Zondag 4 Augustus a.s. Scheidsrechtersvereeniging „Walcheren". In de vacature van den heer C. van Nim wegen, die als zoodanig bedankte werd gekozen tot bestuurslid van de Scheidsrech tersvereeniging „Walcheren" de heer C. Koster te Vlissingen. VERGADERING G. V. EN A. V. „GOES". Ontvangsten daalden met byna 1500. De G. V. en A. V. „Goes" hield haar al gemeene jaarvergadering in haar clublo kaal en melksalon „De Landbouw", onder voorzitterschap van den heer P. Koster. De voorzitter drukte in zyn openings woord zijn spijt uit over de matige opkomst der leden en memoreerde voorts de abnor male omstandigheden van het achterlig gende seizoen, waardoor ook de inkomsten veel geringer waren. Nadat de secretaris, de hr. M. J. C. de Kok, in zijn jaarverslag een beknopt over zicht had gegeven van den algemeenen gang van zaken bracht ook de penning meester, de hr. A. J. C. Nordlohne zijn jaarverslag uit. Uit dit uitvoerige en over zichtelijke verslag bleek, dat de inkomsten daalde van 2829,28 in het vorige seizoen, tot 1363,34. De post recettes le elftal toonde alleen reeds een daling van ruim 700. Dank zij een voorzichtig bestuur sloot de rekening echter met een nadeelig slot van 69,26. In kas was 80.74. De penningmeester meende, dat, gezien de om standigheden, de financieele toestand tot op heden niet ongunstig genoemd mag worden, al blijft uiterste zuinigheid geboden. Vervolgens bracjit de secretaris der Elf- I talcommissie, de hr. J. Westrate, een uit voerig rapport uit over de verrichtingen der elftallen, waarin hy o.a. op de fraaie prestatie wees, waarmede het eerste elftal eindigde. De laatste zes wedstrijden, w.o. tegen de sterkste tegenstanders, werden n.l. alle gewonnen. By de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de hrn. P. Koster, A. J. Brusket en A. L. de Vos, bij acclamatie herkozen. Door het bedanken als lid van de Elftal commissie van de hrn. M. B. Schipper en C. Nieuwersteeg ontstonden twee vacatures waarin gekozen werd de hrn. M. Reyerse en S. van Zee, terwijl de hr. A. Danielse als reserve-lid werd gekozen. By de bespreking van het 45-jarig be staan, September a.s., werd besloten voor loopig nog, in verband met de tijdsomstan digheden, een afwachtende houding aan te nemen. Ter sprake kwam het vraagstuk of men, in verband met de hooge kosten, naast twee elftallen in den K.N.V.B., ook een elftal in den Z.V.B. zou doen uitkomen. In verband met de ophanden zijnde fusie der bonden meende men zijn houding nog niet definitief te kunnen bepalen. De algemeene aanval. Het was van Amsterdam, die, toen nog 67 ronden moesten worden gereden het sein gaf tot den algemeenen aanval, waarin alle renners behalve Zwartepoorte, die onbedreigd den kop bezette, gemoeid werden. Het was Wals, die hierbij als stootblok fungeerde en respectievelijk Schulte en Bosland herhaaldelijk van zich afsloeg, iedere poging om hem in te halen, energiek afwerend. Op deze wijze ging het er voor Zwarte poorte steeds beter uitzien. Deze zorgde, dat hy den reeds lang verkregen veiligen voorspi-ong van ruim 200 meter behield en draaide met een gelijkmatig tempo zijn verschillende ronden. By een poging van Van Amsterdam, wanneer nog dertig ronden resteeren, om Bosland in te halen, had tot resultaat, dat Bosland op zijn beurt op Schulte afging. Dit had tot gevolg, dat na een liardnek- kigen strijd, eerst van Amsterdam los raakte en afviel en vervolgens Schulte, waarna Bosland de kans kreeg op vrij gemakkelijke wijze de tweede plaats té bezetten. Schulte bleek inmiddels wel wat al te veel van zijn krachten te hebben gevergd en zakte terug naar de laatste plaats. Het pleit was beslecht. De uitslag luidt: 1. Zwartepoorte 1 uur 22 min. 21 sec. (v. d. Bom). 2. Bosland op 100 meter (Wiersma). 3. Van Amsterdam op 700 meter (Slesker). 4. Wals op 900 meter (Kaeser). 5. Schulte op twee ronden (Bustraan). DE N.V. MEELFABRIEKEN DER NEDERLANDSCHE BAKKERIJ BESTAAT 25 JAAR. De N.V. Meelfabrieken der Nederland sche bakkerij die ook eigenax-esse is van de thans stilgelegde meelfabriek te Middel burg, bestaat 25 jaar. Dezer dagen is te Scheveningen een herdenkingsbijeenkomst gehouden, waar verschillende jubilarissen ztjn gehuldigd. Het personeel der fabrieken kreeg een gratificatie, terwijl voor dit ge heele personeel een pensioenfonds is ge sticht. STAKINGEN EN UITSLUITINGEN IN ENGELAND VERBODEN. De Engelsche pers publiceert een „de creet" van den socialistischen minister van arbeid, Bevin, waarby stakingen en uitslui tingen worden verboden. DS. N. C. BAKKER. Zondag 4 Augustus a.s. herdenkt ds. N. C. Bakker, predikant te Maartensdijk (U.) den dag waarop hij voor 45 jaar het predikambt aanvaardde. Ds. Bakker stond van 1900—1906 te Poortvliet. Radioprogramma Zaterdag 27 Juli 1940. JAARSVELD. 414.4 m. N.C.R.V.-Uitz. S.00 Ber. A.N.P. 8.10 Schriftlezing, medi tatie. 8.25 Gewijde muz. (opn.). S.45 Gram. 9.30 Cello, piano en gram. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Zang met piano en gx-am. 12.00 Ber. 12.15 Stichtsch salonork. 12.45—1.00 Ber. A.N.P. 1.30 Orgelspel en grain. 2.15 Stichtsch salonork. 3.00 Chr. lectuur. 3.30 Viool, piano en gram. 4.20 Gram. 4.45 Chr. kin derkoor met piano en gram. 5.15 Ber. A.N.P. 5.30 Voor de jeugd. 6.15 Gram. 6.30 V.P.R.O.: lezing. 6.45 Gram. 7.00 Vragen van den dag. (A.N.P.). 7.20 Ber. 7.30 Reportage. 8.00 Bei\ A.N.P. S.15 gem. koor. sol. en phiilï. kapel. 8.50 9.10 lezing. 9.25 Trompet en orgel (opn.). 9.45 Utrechtsch Sted. ork. en soliste (opn.). Hierna: Schriftlezing. 10.15—10.30 Ber. A.N.P. en sluiting'. KOOTWIJK. 1875 m. V.A.R.A.-Uitz. 7.00 Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (En- gelsch). 7.30 Gram. (Om 8.00 Ber. A.N.P.). 9.30 Ber. (Vlaamsch). 9.45 Fantasie. 10.45 Gram. 10.30 Esmeralda en solist. 11.15 Ber. (Engelsch) 11.30 Bex-. (Vlaaxnsch) 11.45 Gram. 12.00 Orgelspel. 12,3)Ber. (Duitsch). 12.45 Ber. A.N.P. 1.00 Sylvia-Amusements- ork. (opn.). 1.45 Gram. 2,002.15 Ber. (Duitsch). 5.15 Ber. A.N.P. 5.30 V.A.R.A.- Reportage. 4.20 Orgelspel. 5.00 Bex\ (Duitsch). 5.15 eBx\ A.N.P. .5,30 V.A.R.A.- ork. (opn.). 6.15 Ber. (Engelsch). 6.30 Ro- sian-ork. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P), 7,20 Gram. 8,00 Ber. (Duitsch). 8,15 Ber. ANP. 8,30 Ber. (Engelsch). 8,45 Ber. Vlaamsch). 9,00 Gx-am. (9,159,30 Bex\- Engelsch). 9.45 Ber. (Vlaamsch). 10,00 Ber. (Duitsch), 10,15—10.25 Ber. ANP 1030—10,45: 11,15—11,30 en 0.15—0,30 Ber. (Engelsch). 1,00—1,15- Berichten (Vlaamsch). 1,15—1,30 Bei-. (Engelsch). Abonneert U op dit blad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7