Het driemanschap vein de Nederlandsche Unie. Zooals wij gisteren hebben gemeld heeft zich een driemanschap gevormd om te trachten eenheid te brengen in het Neder landsche volk. Wij laten hier een levens beschrijving volgen. Mr. L. EINTHOVEN. Mr. Einthoven is 30 Maart 1896 te Soe- ïabaja geboren en is dus thans 44 jaar oud. Na in Nederland zijn juridische stu diën te hebben volbracht is hij in 1920 in Indischen dienst getreden. Allereerst werd hij als burgerlijk ambtenaar ter be schikking gesteld van den president van den Landraad te Buitenzorg en nog in den loop van hetzelfde jaar met griffiers werkzaamheden belast bij het Hoogge rechtshof van Nederlandsch-Indië te Ba tavia. Een jaar later werd hij tot substi tuut-griffier en kort daarna tot substituut officier van justitie bij den raad van jus titie te Makassar benoemd. In 1924 ging hij in gelijksoortige positie bij den Raad van Justitie te Batavia over. Reeds tijdens zijn werkzaamheden bij de rechterlijke macht deed hij zich kennen als een flink ambtenaar met tact en ini tiatief. Toen hij dan ook in 1926 met ver lof vertrok, liet hij na een betrekkelijk korten diensttijd een goeden naam achter. Zijn verblijf in Europa heeft mr. Eint hoven vooral dienstbaar gemaakt aan de studie van arbeidsaangelegenheden. Toen mr. Einthoven in 1929 in Indië terugkeerde, werd hij toegevoegd aan het hoofd van het Kantoor van Arbeid, waar zijn bijzondere aanleg voor sociale aan gelegenheden zich verder kon ontwikkelen. In 1930 is hij reeds weder naar Neder land teruggekeerd en heeft zoowel hier te lande als ook te Londen en in andere plaatsen, waar directies van ter Oostkust van Sumatra werkende cultuurmaatschap pijen gevestigd waren, tal van oriënteeren- de en voorbereidende samenkomsten met belanghebbenden gehouden, waarvan de resultaten tot grondslag gediend hebben van de bekende ordonnantie, welke in 1931 de principieele wijziging in het arbeids- stelsel ter Oostkust van Sumatra heef t in geleid. In den loop van dat jaar is mr. Einthoven aan het hoofd geplaatst van de tijdelijke afdeeling Werkloosheid van het Kantoor van Arbeid te Batavia. Toen mr, Einthoven eind 1929 naar Indië terugkeerde, heeft hy in opdracht van de Indische regeering de reis over Kyoto, in Japan, gemaakt, om daar als eerste waarnemer Nederlandsch-Indië te vertegenwoordigen op het congrei van het Institute of Pan-Pacific Relations. In November 1933 heeft mr. Einthoven zijn Indische carrière afgebroken om een benoeming tot hoofdcommissaris van po litie in Rotterdam te aanvaarden. Voor den tijd van de mobilisatie heeft mr. Einthoven verlof gehad als hoofd commissaris, ten einde te kunnen optre den als gedelegeerd lid van den Centralen Raad van Advies inzake de ontwikkeling en ontspanning der gemobiliseerde mili tairen. De taak van den heer Einthoven was o.m. in de nauwste samenwerking met de sectie O. en O. van het algemeene hoofd kwartier te zorgen voor een goeden geest in de weermacht. en MR. J. LINTHORST HOMAN. Mr. Johannes Linthorst Homan stamt uit een geslacht van commissarissen dei- Koningin. Zijn vader en zijn grootvader bekleedden die functie in de provincie Drenthe; de zoon en kleinzoon is het in Groningen geworden. Op 17 Februari 1903 geboren in Assen, waar hij ook het gym nasium bezocht, is mr. Linthorst Homan thans 37 jaar. Na het gymnasium bezocht hij de universiteit te Leiden en studeerde hij ook eenigen tijd in Drjon, waarna hij zijn doctoraat deed en zich in Assen als advocaat vestigde. Hij bezette in deze geméente een be langrijke plaats in het vereenigingsleven en was bestuurslid van Drentsche orga nisaties op velerlei gebied. Ook na zijn benoeming tot burgemeester van Vledder (Dr.), in 19932, was hy een belangrijke fi guur voor tal van vereenigingen. In 1934 promoveerde Linthorst Homan aan de Rijksuniversiteit te Leiden tot doc tor in de rechtsgeleerdheid. Een jaar' la ter .werd hij tot lid van de Provinciale Staten gekozen. Hij behoort tot de negen de generatie van zijn familie, waarvan leden deze functie bekleedden. Hij was lid van het dagelijksch bestuur van de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond" en van 1934'37 voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Auto mobielclub. Door zijn benoeming tot com missaris der Koningin in de provincie Groningen, met ingang van 1 Juni 1937 heeft hij zich gedwongen gezien vrijwel alle nevenfuncties neer te leggen. PROF. DR. J. E. DE QUAY. Prof. dr. J. E. de Quay werd op 26 Augustus 1901 in 's-Hertogenbosch als zoon van luitenant-generaal De Quay ge boren. Hij kreeg gymnasiaal onderwijs aan het Jezuïtencollege te Katwijk aan den Rijn en studeerde vervolgens aan de uni versiteit te Utrecht; in 1927 promoveer de hij tot doctor in de letteren en wijs begeerte. In Augustus 1927 vertrok hy naar Amerika, waar hy korten tijd stu deerde aan de universiteit te Chicago, de Yale University, de Harvard University en de Columbia University. In Nederland te ruggekeerd, was dr. De Quay bij prof, dr. F. Roeis te Utrecht, wien hij als se cretaris bijstond op het vijfde Interna tionale Congres voor Psychotechniek te Utrecht. Inmiddels was dr. De Quay be noemd tot lector in de psychotechniek aan de Katholieke Economische Hoogeschool te Tilburg. Van October 1928 tot Augus- tus 1929 was hij belast met de bestudee ring van psychotechnische keuringen bij het staatsbedrijf dor P.P.T. Kort daarop werd hjj benoemd tot medewerker bij het Adviesbureau voor Bedrijfsorganisaties van ir. Louwerse en ir. Berenschot, waar na hij van 1931 tot 1933 werkzaam was bij den Algemeenen Confectiehar.de! C. en A. Brenninkmeijer. In October 1933 volgde zijn benoeming tot gewoon hoogleeraar in de bedrijfsleer en de psychotechniek aan de Katholieke Economische Hoogeschool te Tilburg. Prof. dr. De Quay is o.m. directeur van het Economisch Technologisch Instituut, verbonden aan de Katholieke Economische Hoogeschool, directeur van het Eco'no- misch-Technisch Instituut van Noord-Bra- gant, lid van de commissie van advies van de Crisis Invoerwet, lid van de com missie bedoeld in artikel 12 der wet op het algemeen verbindend en onvei-bindend verklaren van ondernemersovereenkom sten 1935, lid van het dagelijksch bestuur van het Nederlandsch Instituut voor „Ef ficiency", lid van den Raad van Bijstand van het Economisch Instituut voor den Middenstand, voorzitter van de Vereeni- ging voor Nationale "Veiligheid, lid van den algemeenen raad van de Koninklijke Ne'd. Ver. Ons Leger en lid van het bestuur van het Luchtverdedigingsfonds. De schuld van Frankrijk. In een artikel getiteld „reine onschuld" bespreekt de „Berliner Börsen Zeitung" de schuld, die Frankrijk aan den oorlog heeft. Het blad schrijft: „De kardinale vraag", wie verantwoordelijk is voor het verbreken van den vrede en daarmede voor al het ongeluk, dat over Europa ge komen is, wordt in Frankrijk op gemak kelijke manier terzijde geschoven. Hoe ver deze lichtvaardigheid gaat, bewijzen bla den als de „Temps" en de „Journal des Debats", die eenvoudig zeggen, dat Frankrijk niet voor den oorlog verant woordelijk is. Zoo gemakkelijk kan Frankrijk zich echter niet aan zijn vreeselijke verant woordelijkheid onttrekken. De gebeurte nissen en de documenten hebben duidelijk aangetoond, dat de Fransche regeering dezen oorlog gewild en samen met Enge land stelselmatig voorbereid heeft. Alle pogingen, die de Fiihrer in de jaren voor den oorlog in het werk stelde, om tot overeenstemming te komen, werden af gewezen of genegeerd. De Duitsch-Fran- sche vredesverklaring van December 1938 is in Parijs gesaboteerd, toen de inkt nau welijks droog was. Het spel der omsinge ling en een woeste ophitsing tegen het Duitsche rijk werden op touw gezet, tot dat men zijn doel had bereikt met het ver klaren van den oorlog. Evenals het bemid delingsvoorstel van Mussolini heeft men het grootmoedige vredesaanbod van den Fiihrer, gedaan na het einde van den Poolschen veldtocht, afgewezen. Als nu de heeren politici in Frankrijk zich willen verontschuldigen door te zeggen, dat zij het voorstel van Mussolini immers aan vankelijk hadden aanvaard en het daarna ter wille van Engeland hebben afgewezen, dan kunnen wij slechts antwoorden, al dus het blad: des te erger. Want daar door bewijzen zij slechts, dat zij tegen be ter weten gehandeld hebben en op de meest onverantwoordelijke, wijze hun mis dadig va banque-spel hebben voortgezet". TWEE BURGERS TE ROME GEDOOD. Bij het luchtalarm in den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn te Rome, volgens een officieele mededeeling, twee burgers om het leven gekomen en vier gewond. Laatste Berichten De bomaanvallen op Nederland. Naar thans bekend wordt zijn de ge volgen voor dc burgerbevolking van het bombardement van Amersfoort van gis terennacht nog ernstiger, dan was ge meld. De balans vermeldt vijf dooden, acht zwaar gewonden, acht licht gewon den, een in puin geworpen huis, vier af gebrande huizen en eenige door scherven, vonken en luchtdruk beschadigde huizen. Bij hetzelfde Engelsche bombardement, waarbij gisterennacht te Groet een bom is neergekomen met het bekende nood lottige gevolg, is ook te Schoorl een huis vernield, waarbij een doode te betreuren valt. VIER HOOGE FRANSCHE AMBTENAREN ONTSLAGEN. De Petit Dauphinois meldt uit Vichy, dat vier hooggeplaatste ambtenaren van het ministerie van onderwijs, die hun post zonder toestemming van den minister ver laten hadden, ontslagen zijn. ANTI-ENGELSOHE BETOOGINGEN OP CYPRUS. Naar deMessagero meldt, hebben zich op Cyprus en in het bijzonder te Kantoon en Micosia heftige anti-Engelsche betoo gingen voorgedaan. De politie moest in grijpen. De gouverneur van het eiland heeft het politiecorps onder militair bevel gesteld en den uitzonderingstoestand afgekondigd. Kerknieuws Gereformeerde Gemeenten. Aangenomen naar Opheusden cand. T. Dorresteyn te Rotterdam, die bedankte voor Amsterdam-C., Tholen, Westzaan, Terneuzen, Benthuizen, Dordrecht, Bors- sele, Dirksland, Leiden, Vlaardingen en Oudemirdum. Gereformeerde Kerken. Aangenomen naar Scharendijke cand. H. van den Berg, hulpprediker te Oss. Wat beoogt het onderzoek naar de werkloosheid onder intellectueelen Dr. Ph. J. Idenburg, directeur van het centraal bureau voor de statistiek, schrijft ons: Het is mij gebleken, dat de bedoeling van het onderzoek naar de werkloosheid onder intellectueelen, hetwelk mijn bureau instelt op verzoek van den regeeringscom- missaris voor de organisatie van den ar beid, nóg niet aan alle betrokkenen dui delijk is geworden. Mij bereikten enkele vragen, welke hieronder in het kort be handeld zullen worden. De eerste vraag luidt: Wat is de strek king van het onderzoek in het algemeen? Deze vraag kan als volgt beantwoord •worden. Wanneer een arbeider werkloos wordt, zal hjj zich meestal als werkzoe kende bij een arbeidsbeurs laten inschrij ven. Omtrent de werkzaamheden dezer beurzen is men nauwkeurig ingelicht, zoo dat het aantal ingeschreven werkzoeken de arbeiders bekend is. Anders is het ge steld met de groep der werklooze intel lectueelen. Voor hen bestaat inwele geval len niet de behoefte, of de dwang om zich bij een arbeidsbeurs te laten inschrijven. De beurzen kunnen dus onmogelijk het aantal werkzoekende intellectueelen vast stellen. Het onderzoek van het centraal bureau beoogt in deze leemte te voorzien. Bij het beramen van maatregelen tot be strijding der werkloosheid is het noodig ook omtrent de onderhavige categorie van werkloozen geïnformeerd te zijn. Wie worden voor dit onderzoek als in- tellectueele werkloozen beschouwd? Hieronder vallen zij, die werkzoekend zijn en een der volgende diploma's, akten of graden hebben behaald: onderwijzers akte (m.o.) diploma van een examen of tot het geven van nijverheidsonderwijs, einddiploma middelbare landbouwschool, middelbare nijverheidsschool (middelbare technische school of school voor kunst- en kunstnijverheidsonderwijs), 5-jarige han- dalsdagschool, zeevaart- of machinisten- school, middelbare meisjesschool, 5-jarige H.B.S. of extranei-examen, einddiploma gymnasium of staatsexamen, middelbare akte (m.o.„ diploma van een examen of graad aan een universiteit of hoogeschool. Ook de aktebezitters, die op wachtgeld ge steld zijn, als volontair of „kweekeling met akte" werkzaam zijn en als zoodanig niet in hun levensonderhoud kunnen voor zien, worden in het onderzoek betrokken. Hoe geeft men zich op? Dit doet men door uitsluitend naam en adres mede te deelen aan het postkantoor te 's-Graven- hage met tusschen haakjes centraal bu reau voor de statistiek. Deze opgave kan portvrij worden ingezonden. Vervolgens ontvangt men een formulierter invulling. Een andere vraag luidtWat geschiedt met deze formuliez-en De taak van het Centraal bureau voor de statistiek beperkt zich uitsluitend tot het statistisch verwerken- der ingekomen opgaven. Het gebruikt deze niet voor an dere doeleinden. Hierdoor is het eigenlijk overbodig er nog eens op te wijzen, dat het bureau geen bemiddelings- of plaat- singsbureau is, zoodat daartoe sü-ekken- de aanvragen niet in behandeling kunnen worden genomen. Tenslotte de volgende vraag tot welken datum bestaat de mogelijkheid zijn naam en adres op te geven? De gelegenheid hiertoe bestaat tot 1 Augustus 1940. (M|Èete publicaties DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter algemeene kennis, dat by hen is ingekomen een verzoek van M. Peterse te Middelburg om vergunning voor den verkoop van zwak-alcoholische dranken in het klein in zyn noodwinkel op den Dam. Binnen twee weken na heden kunnen be zwaren bij hun college worden ingebracht. Middelburg, 25 Juli 1940. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, DE BORDES, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. DISTRIBUTIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat naast de „Wehrmachtbezug- scheine" (militaire distributiekaarten) thans zoogenaamde „Wehrmachtmarken" zijn ingevoerd, welke beschouwd kunnen worden als een soort losse bonnen. De winkeliers dienen tegen overgave van deze „Marken", indien deze door leden van de Duitsche weermacht eij^. worden aan geboden, de daarop vermelde soorten en hoeveelheden distributiegoederen te ver- koopen. Indien zij een genoegzaam aantal van deze „Marken" in hun bezit hebben, kun nen zij deze bij de distributiediensten inwis selen tegen een aantal losse bonnen, cor- respondeerende met de door de „Marken" vertegenwoordigde hoeveelheid. Vlissingen, 25 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. INLEVERING VAN BONNEN VAN HET ALGEMEEN DISTRIBUTIEBONBOEKJE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat bij inlevering van bonnen van het Algemeen Bonboekje de volgende maatstaf dient te worden aangelegd lo. Ingeschreven detaillisten dienen steeds 40 of meer bonnen van één soort in te leveren. Indien hun omzet hiervoor te gering is, dienen zij het betreffende artikel tegen inlevering der consumentenbonnen bij hun grossier of by een anderen detaillist te betrekken. Hiervoor kan uitsluitend bij de eerste inlevering van bonnen voor een be paald artikel worden afgeweken. 2o. Niet ingeschreven detaillisten kun nen eveneens opplakvellen met bonnen van het algemeen bonboekje inleveren, mits hierop 40 of meer bonnen zyn geplakt. Voor niet ingeschreven detaillisten mag nooit een geringer aantal worden aange nomen. Vlissingen, 25 Juli 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. De Nederlandsche volkshuishouding in nieuwe banen. Nationaal-socialistlsche grondslagen. Uit Den Haag: De Raad voor Volkshuis houding der Nationaal-Socialistische Be weging in Nederland heeft sedert zijn op richting, nu een vijftal jaren geleden, een aanzienlijke hoeveelheid practischen arbeid en studiewerk verricht. Nu deze raad, vooral na de oorlogsdagen van Mei 1940, meer en meer 'het punt is geworden, waaromheen zich de krachten groepeeren, die de Nederlandsche volks huishouding in nieuwe banen zullen lei den, werd het oogenblik gekomen geacht, om aan zijn uitgewerkte plannen en aan zijn voorgenomen werkwijze ruime be kendheid te geven. Ter bereiking van dit doel werd in het Willem de Zwijgerhuis in Den Haag, waar deze raad zetelt, een persconferentie gehouden. De heer W. O. A. Koster, leider van genoemden raad, heeft in deze samen komst een schets gegeven van het tot nu toe verrichte werk en van de grond slagen, waarop verder kan worden ge bouwd. Wij hebben ons, zoo zeide de heer Kos ter, die van den aanvang af dezen raad in samenwerking met mr. dr. H. J. von Brucken Fock, leider van 's raads bureau, heeft geleid, in dien tijd bezig gehouden met de bestudeering van economische vraagstukken met het oog op den tijd, die komen ging en dien wij thans geko men achten. De periode der economische herorganisatie is ingetreden en onze voor- arbeid, aldus spreker, is gereed. De al gemeene beginselen eener Nederlandsche natlonaal-socialistische volkshuishouding, zooals die in 1937 zijn vastgesteld, zijn ongewijzigd gebleven, doch de pers heeft toenmaals weinig aandacht er aan ge schonken. In herinnering moge worden gebracht, dat volgens dat program de na- tionaal-socialistische volkshuishouding be- heerscht wordt door zedelijke beginselen, (gebondenheid aan God en van den indivi- dueelen mensch aan gezin, grond cn volk), dat zij als grond den eigen aard, aanleg en geschiedenis van het Nederlandsche volk aanvaardt, en dat de nationaal-soci- alistische staat door middel van den cor poratieven opbouw de volkshuishouding moet richten op de hoogere doeleinden der volksgemeenschap. Er bestaat nu een verheugende belang stelling voor nieuwe organisatie van het bedrijfsleven, maar tegelijkertijd heerscht er groote verwarring, omdat velen den koers niet weten te vinden. Men kent hier te lande de vier „zuilen": de roode, de katholieke, de protestantsch-christelijke en de neutrale geestesstrooming. Maar men kan geen werkelijke eenheid bereiken, wanneer men clie zuilen laat staan, want, zoo ging de heer Koster voort, dan zou het slechts een schijneenheid blijken te zijn. De raad voor volkshuishouding der N.S.B. stelt zich óp het standpunt, dat de be drijven als zoodanig moeten worden sa mengebonden en dat de klassenstrijd niet mag terugkeeren. De rechten van den arbeider zullen in het nieuwe stelsel een grootere erkenning vinden dan zij ooit hebben gehad. Niet de strijd in de bedrijven, waardoor de rech ten van den arbeider in het gedrang ge raakten, maar de corporatieve opbouw van het bedrijfsleven dient het fundament te zijn, waarop onze economische organi-. satie behoort te worden opgebouwd. Een „algemeene" werkgeversorganisatie van bedrijven, die met elkander niets te ma ken hebben, zooals schoenenfabrikanten met sigarenfabrikanten of baksteenprodu centen, kan een heel gezellige sociëteit vormen, maar daadwerkelijke resultaten mag men van zulk een organisatie niet verwachten, zeker niet ten bate van de volksgemeenschap. Ook de middenstan ders vormen geen afzonderlijk mensch- dom. Slechts wanneer vakbelangen samen gaan, kan men tot behoorlijke regeling komen van productie en distributie, waar bij echter steeds het gemeenschapsbelang boven het groepsbelang in het oog dient te worden gehouden. Fabrikanten en win keliers in het sigarenvak bijvoorbeeld kun nen een groepseenheid vormen, met een eigen leiding, doch deze zal weder wor den overicoepeld door „de tabak". De lei ders der groepen zullen bij voorkeur liit het vak worden gekozen en dan zal steeds de beste en meest deskundige de aange wezen figuur zijn. Zoo wenscht men een viertal hoofdgroepen te zien gevormd, t.w. voeding, Weeding, woning en bouw en ver keer. Wellicht is nog een vijfde hoofd groep noodig voor de cultureele bedrijven, zooals radio en film, omdat deze naast cultureele waarden ook bedrijfsbelangen hebben te behartigen. Daarboven dient een economische raad te staan, die voor het geheel verantwoor delijk is aan den leider der volksgemeen schap. Wij zullen, aldus spreker, met dezen opbouw slagen alleen al omdat wij gelijk hebben gekregen door de feiten, die voor ieder zichtbaar zijn. Reeds hebben voor aanstaande personen uit verschillende be drijven hun instemming met dezen opzet betuigd. Wij zoeken geen bepaalde perso nen, doch wij zyn overtuigd, dat uit de bedrijven zelf de gewenschte leiders naar voren zullen treden, die erkennen, dat het eigen belang achter staat bij het groeps belang en dit laatste weder bij het alge meen belang. De landsleiding heeft uit sluitend het landsbelang in het oog te hou den. Het Nederlandsche volk, aldus de heer Koster, is in zijn eenlingen een volk, dat er zijn mag, maar de organisatie van dat volk heeft vele jaren in tal van opzichten te wenschen overgelaten, omdat de leiding zwak en verward was door verdeeldheid. De heer Von Brucken Fock voegde hier aan nog eenige mededeelingen toe betref fende Nederlandsche nationaal-socialisti- sche handelsvoorlichting. Het spoedig weder op gang brengen van het internationale handelsverkeer, aanvan kelijk beperkt tot den continentalen goe deren- en dienstruil, is zoo zeide hij voor Nederland van het grootste belang, doch evenzeer ook voor zijn voornaamste handelspartners op het Europeesche vas teland: Duitschland en België. Op het oogenblik is het de militair- politieke constellatie, die in Duitschland, Nederland en België op het handelsver keer tusschen die landen haar zeer bijzon deren stempel drukt. Ook daarna zal het kader, waarbinnen in een herordend con tinentaal Europa het handels- en zaken verkeer tusschen de genoemde landen zich zal a.spelen, voorschriften, formaliteiten, vergunningen enz. noodzakelijk maken, die een nauwkeurige kennis daarvan ver- eischen. Alleen een organisatie, die door de per sonen harer leiders den waarborg biedt, dat met de nieuwe opvattingen omtrent de rol van het internationale handelsver keer binnen het systeem van geleide volks- huishoudingeh ten volle wordt rekening gehouden, zal, volgens spreker, in staat zyn, met de in aanmerking" komende in stanties in genoemde drie landen op doel treffende wijze het noodzakelijk contact op te nemen en te onderhouden. Op grond van bovenstaande overwegin gen werd mede in overleg met de lei ding van den raad voor volkshuishouding der N.S.B, besloten de „Nederlandsche nationaal-socialistische organisatie, voor handelsvoorlichting (Niederlandischer Na- tionalsozialistischer Wirtschaftsdienst) op te richten, met kantoor te Den Haag en Berlijn, en eerlang" ook in de hoofdsteden van andere, daarvoor in aanmerking ko mende landen. Marktberichten MIDDELBURGSCHE MARKT. 25 Juli. Aangevoerd door de Walchersche boerinnen. Boter 0.95 per 5 ons. Eieren 4.25 per 100 stuks. Eendeieren f 5 per 100 stuks. Kalkoeneieren 6 per 100 stuks. N Peering handelaren Boter 0.87 H per 5 ons. Eieren 4.25 per 100 stuks. Particuliere prys marktzetter Boter 1.02 !a per 5 ons. Eieren 5.26 per 100 stuks. Eendeieren 6 per 100 stuks. Particuliere prijs handelaren Middelburg Boter f 0.95 per 5 ons. Eieren 4.70 per 100 stuks. Eendeieren 4.35 per 100 stuks. Kalkoeneieren 8 per 100 stuks. Particuliere prys handelaren Vlissingen Boter 1.05 per 5 ons. Kipeieren 5.25 per' 100 stuks. VISCHMIJN VLISSINGEN. Woensdag 24 Juli. Aangevoerd door 4 vaartuigen. Garnalen, kleinhandel 23 ct, 27 ct. per kg. MIDDELBURG, 24 Juli. Fruitveiling. Appels: Madeleinen 2,511, Earley Vic toria 2,5—7, St. Jan 2,5—6, Mr. Glad stone 66,5. Toren: Klapsperén 2,58,5, Kasprécose 56,5, spruitjes S15, Prui- men: Earley Laxton 1714, Ruthland Plumkat 4, Engelsche krozen 16, oranje pruimen 1516, stoofpruimen 10, fram bozen *540, zure morellen 1018, bes sen roode (polefix) 1012, witte bessen 1012,5, Duitsche zure 10, roode kruis bessen 2023, witte kruisbessen 12 ct., alles per kg. Suikermeloenen 3034, dub bele netmeloenen 1732, ananasmeloenen 17—31 c., alles per stuk. Groentenveiüng: spinazie 36, poste lein 312, augurken 3-20, Wagenaarsboo- VERSCHILLENDE VOORAANSTAANDE PERSONEN UIT LITAUEN GEVLUCHT. De minister van binnenlandsche zaken van Litauen publiceert een eerste lijst met de namen van 46 personen, die naar het buitenland gevlucht zijn of zich verborgen houden. Het vermogen dezer personen zal in beslag worden genomen, wanneer zij niet binnen vier weken naar Litauen terug zyn gekeerd. De lijst vermeldt de namen van den vroegeren president der republiek. Smetona, van den voegeren burgemeester Chadakauskas, van den oud-minister van oorlog, generaal Musteikis en van onge veer 30 vroegere functionarissen der vei ligheidspolitie. nen 6-10, suikei'boonen S12. stoksnij- boonen 915, stamsnijboonen G10. stok- princesseboonen 1217. stamprincesse- boonen 1416, tuinboonen 34, doppers 617, andijvie 2, peeën 36, kroten 2. savoye kool 37, spitskool 4. x-oode kool 68, alles per kg. Peeën 46. rapen 16, Jix'otex: 1,53,5, uien 16. selderie 15, peterselie 12, rabarber 12,5, ra dijs 3, alles per bos. Bloemkool 428. andijvie 13,5, kropsla 11,5, komkom mers 33,5 c., alles per stuk. Veilingsver. Zuid Beveland. GOES 24 Juli. Groote veiling: roode bessen 10, dubb. pi-incesseboonen 14. per 100 kg; kleine veiling: druiven (black Allicante) 53, x-oode bessen 14-15, kruis bessen 6-9, franmbozen 26-47, zui"e mo rellen 13-15, early laxton 14-30, oranje pniimen 10-13, val 7-8, tomaten 9-16, alles per 100 kg.: melcenen 17-30 per 100 stuks. Augurken 12-31, stokpi-incesseboonen 20- 23, rentegevers 15-20, dubb. princesse- boonen 10-15, Wagenaarsboonen 5-10, groe ne boonen 6-9, stoksnyboonen 13-22, stam snijboonen 6.50-11, pronkboonen 8, per- fectboonen 19, doperwten 7-17, porselein 8.50, spinazie 10, roode kool 4, savoye kool 6.50, eerstelingen 2-3.70, drielingen 2.50- 3.50, alles per 100 k.g.; bloemkool 4.30, kropsla 1-2.90, koolplanten 0,24-0.25, kom kommers 3-4.50, andyvie 2-3.50, seldevy 0.50, ki'oten 1.50-4.50, uien 3-5.50, peter- selie 0.50-1.50 alles per 100 bos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3