STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes UIT DE PROVINCIE r ENGELSCHE VLIEGER-OFFICIER MET MILITAIRE EER BEGRAVEN. Op de algemeene begraafplaats alhier had hedenmorgen een eenvoudige, doch daarom niet minder indrukwekkende plechtigheid plaats. Op de kust van Walcheren was gisteren het lijk van een Engelsehen vlieger-officier aangespoeld, welk stoffelijk omhulsel met Duitsche militaire eer ter aarde werd be steld. De kist was gedekt met de Engelsche vlag, de Nederlandsche Roode Kruis-vlag en een fraaie krans van het Nederlandsche Roode Kruis, versierd met de Engelsche nationale linten. Achter de baar schreden een Duitsch vlieger-officier met een Duitsch vuurpele- ton, waarachter de burgemeester van Vlis singen, de heer C. A. van Woelderen en de kringcommissaris van het Nederland sche Roode Kruis in Zeeland, dr. W. P. Th. van der Bijl. Nadat de kist boven de geopende groeve, gelegen naast een Franschen collega, was geplaatst, sprak dr. van der Bijl in het Engelsch, Duitsch en Nederlandsch. Spr. zeide: Ver van zgn huis en vaderland stierf voor zijn koning en vaderland een Engelsche vlieger-officier. In zijn krachtig ste jaren heeft hij het beste gegeven, dat hij had, namelijk zijn leven. Op de per sonen, die hem verloren hebben, is hier door, zonder twijfel, een diépe schaduw gevallen. Mogen zg troost vinden in de gedachte, dat hg bij zijn leven zjjn plicht gedaan heeft. Wij hopen, dat de Nederlandsche aarde hem de verdiende rust zal brengen en ik breng hem, in naam van het Neder landsche Roode Kruis een laatsten groet, God zegene hem. Rust in vrede. Spr. bracht daarna dank aan denFührer, Adolf Hitler en de Duitsche weermacht, dat men den gevallen vijand deze laatste wapeneer wilde bewijzen. Nadat de kist was neergelaten, werden door het vuurpeleton drie salvo's over de geopende groeve gelost, waarna de Duit sche officier, namens de Duitsche weer macht een fraaie krans van het Duitsche luchtwapen op het graf neerlegde. DE CAPITULANTENRAAD OPGEHEVEN. Op bevel van het Duitsche gezag is met ingang van 1 Augustus a.s. door den Raad van Secretarissen-Generaal de capitulan- tenraad opgeheven, waarin sedert de op richting in 1936 o.a. de heer C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen zitting had namens de Vereeniging van Ne derlandsche Gemeenten. Getyen. Juli. Hoogwater Laagwater Vrijdag 26 7.14 19.25 13.19 Zaterd. 27 L.K. 7.5'. 20.11 1.56 14.03 Zondag 28 8.48 21.09 2.41 14.59 Maand. 29 9.54 22.18 3.45 16.09 Dinsdag 30 11.10 23.34 4.56 17.26 Woensd. 31 12.15 24.40 6.07 18.39 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Ergerlijke baldadigheid ten nadeele van de luchtbescherming. EEN TAAK VOOR DE ON DERWIJZERS! De luchtbeschermingsdienst klaagt ernstig over baldadigheden die in de open- bare schuilplaatsen worden gepleegd. Gis teren heeft de Commissaris van politie, als Hoofd van den luchtbeschermings dienst, persoonlijk een inspectie in deze kelders gehouden en zich ervan kunnen overtuigen dat de klachten niet overdre ven waren. Vooral in den schuilkelder te genover den Gevangentoren op den boule vard De Ruyter, een bij uitstek schitteren de kelder waarvan het maken aan de ge meente zeer veel geld heeft gekost, was ergerlijk huisgehouden. De rubberban den aan de deuren, welke de z.g. gasslui- sluizen behoorlijk moeten afsluiten, wa ren afgerukt de stukken lagen in den kel der. Een noodverlichting was van den wand getrokken, een electrisch stopcon tact vernield, planken afgerukt, terwijl op verschillende plaatsen, o.a. zelfs op de rustbanken, menschelijke uitwerpselen aanwezig waren, waaruit bleek dat de kelders worden misbruikt als privaten. Plet echtpaar dat vrijwillig en gratis de verzorging der kelders op zich had geno men, wenscht zich niet langer ter be schikking te stellen. Reeds was het aan de politie bekend dat deze kelders door jongens en meiden voor andere doeleinden werden gebezigd, terwijl nu bij haar ernstige verdenking is gerezen dat ook aankomende jongens en meisjes, kinderen, zich in de kelders be geven om zich daar aan ongeoorloofde handelingen over te geven. Het politietoezicht is verscherpt. Het is echter ondoenlijk en te kostbaar deze kel ders permanent voor bewaking te doen be zetten. Gesloten mogen zij niet worden daar het publiek toch ieder oogenblik in de huidige omstandigheden in de gelegen heid moet zijn de kelders als toevlucht- plaatsen te betrekken. Het is meer dan ergerlijk, wat hier ge schiedt. Met angst en vreeze ziet de po litie dan ook de vacantie tegemoet, welke aan de jeugd in nog xuimere mate gele genheid zal bieden op ongebreidelde wtfze haar lust baldadigheden te plegen, bot te vieren. Ook ouders zoo verklaarde de poli tie ons, zien met gelijke angst en vree- ze de vacantie naderen en kunnen maar niet begrijpen waarom in dezen tgd een vacantie van vier weken aan de kinderen moet worden gegeven, te meer daar de schooljeugd in den laatsten tgd reeds zoo veel vrij heeft gehad, door het betrekken van de scholen door militairen by de mo bilisatie, de evacuatie enz. Vooral de men- schen die klein behuisd zijn, weten geen raad wat thans weer met de kinderen te moeten beginnen. Door de vacantie zgn de kinderen gedux'ende dien tijd als het ware geheel aan de normale schooldiscipline, welke juist nu zoo hard noodig is, ont- trokken. Een vacantie van vier weken DE MUZIEKTENT OP DE MARKT. In de afgeloopen weken is ons herhaal- delijk gevraagd waarom de muziektent op de Markt bleef staan, terwijl er van het geven van concerten in het algemeen op de Markt geen sprake kan zyn. Dat geen voortgang is gemaakt met het afbreken, had als voornaamste oorzaak dat het ge meentebestuur toch reeds overwogen had om op een andere wijze in een tent op de Markt te voox'zien, omdat de kosten van opzetten en afbreken van de tegen woordige tent te hoog zijn. Thans zijn definitieve pogingen aangewend om de tent te verkoopen, en naar wij vernemen zjjn reeds aanbiedingen ter zake inge komen en in ernstige overweging geno men. Men zal by verkoop de lessenaars enz. opbergen en de tent kan dan worden afgebroken en vervoerd naar haar nieuwe bestemming. (Vervolg Stadsnieuws Middelburg 2e blad.) Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Van 22—25 Juli. Geboren: Hendx-icus Leonardus, z. v. H. L. van der Wegde en M. Gijselman. Johannes, z. v. J. Hekhuis en J. G. Lan- geixhorst. Ondertrouwd: J. J. Daalhuizen, 30 j. en T. A. Dingemanse, 25 j. Getrouwd: A. Leijnse, 25 j. en A. L, Geers, 24 j. J. Meijer, 25 j. en H. Goethart, 24 j. J. Zondag, 25 j. en M. A. Kole, 23 j. Overleden: A. Janse, 89 j., wedn. van C. Louws. A. Labrugère, 50 j. GOES. Geboren: Cornelis, zoon van Jacob van Anroog en Helena Faase. Ondertrouwd: Jan van der Meulen Bos- ma, 45 j. en Jitske Engelsman, 31 j. j.d. Overleden: Pleter Leendert Bolier, 74 j., echtgen. van Maatje van Rooijen te Middelburg. REEDS 280 SLACHTOFFERS VAN DE HITTEGOLF IN AMERIKA. Tot dusver zijn 280 menschen het slachtoffer geworden van de onvermin derd aanhoudende hittegolf in de Ver- eenigde Staten. Aan de graanbeux-s te Chicago stegen de maisprijzen Woensdag met 2.5 cents per bushel, terwgl aange nomen wordt, dat de maisopbrengst in het Midden Westen en in de Westelgke sta ten als gevolg van de droogte en de hit te ver beneden de oorspronkelijke xraming zal biy'ven. acht de politie in deze tijdsomstandigheden veel te lang en funest voor de kinderen zelf. De vraag doet zich voor of de onderwij zers de politie in den komenden vacantie- tijd niet helpen kunnen. Indien zij er van de vier weken één opofferen ten behoeve van de politie, zou zulks in het algemeen belang en in het ogzonder dat van het kind geacht kunnen worden. Zij zouden des daags door surveillance op straat, al leen voor de kinderen, zeer nuttig werk kunnen verrichten. Bg moeilijkheden wel ke zij met kinderen zouden ondervinden, zouden zij te allen tijde de politie aan hun zgde hebben. In dezen tijd worden zoovele bijzondere offers gevraagd van velen on zer, dat een appèl aan het onderwyzend personeel als hier gegeven, toch zeker niet misplaatst moet worden geacht. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlis singen, maakt bekend, dat aan zgn bu reau als gevonden is gedeponeerd: een aantal heeren- en damesrijwielen, een af standsmeter met driepoot, klophamer met pen, motorband; en dat inlichtingen zgn te bekomen omtrent: rgwielbelastingmerk bg Wagenaar, Noordstraat 19; sleutel bij M. Meulmeester, Molenstraat 51; rijwlel- belastingmerk bg Rekkers, Boul. Bankert 18; notitieboekje met rooden omslag bij het Postkantoor; broche in den vorm van een met bloemen beschilderd stukje hout bg C. Meulmeester, Weststraat 16; vat motorolie, gemerkt: „53Ö5K-38 van de Bataafsche Petroleum Maatschappy, bij Van der Sande, West Souburgsche weg 3; zwart hondje in het asyl; wit kinder sokje bg Van Ham, Korte VroUwestraat 41; dik boek, waarin namen van de Ned. marine, bg J. Francke, A. Dekenstraat 113; paars vulpotlood, merk: „Scrlpla" by Van Aartsen, Kolvenierstraat 6 ben.; gele mantelceintuur by J. J. Pierens, Molen straat 34 boven; jaarboek van de Kon. max-ine by P. den Broeder, Bermweg 65 te Souburg; fokzeiltje van zeilboot bg Van der Linde, Kanaalstraat 46; eenig bedde- goed, omslagdoek, blikken tromn.el, da mesmantel, sjaal en waterpot, achterge laten in den schuilkelder aan de Fles- schenstraat, aldaar te bevragen; zijden ceintuur van jurk bg C. Gebraad, Siyk- straat 25; zwart kinderschoentje bg J. van de Velde, Paardenmarkt 41; zilve ren oorbelletje bg J. Timmerman, Walstraat 58; vgf nummers van het week blad „Di Lach" en vijf nummers van het weekblad „De weekzeven" allen van 19 Juli j.l. bij J. Wevex'S, Hendrikstraat 46; loonstaatje bg Van der Ast, Oude Markt 23; gouden kinderringetje bij Uien- hoed, Kasteelstraat 60. aiARSCH „EXCELSIOR". Het Tamboers en Pgperscorps „Excel sior" is voornemens Vrgdagavoud een korten marsch door de stad te maken. Het corps zal de volgende route nemen: C.J.V. gebouw, Wgngaardstraat, Beesten markt O. zyde, Beestenmarkt Noordzijde, Nieuwstraat, 's H. H. Kinderenstraat, Turfkade, Bierkade, Koningsstraat, Opril Groote Markt, Groote markt Noordzgde, Lombardstraat, Oude Vischmarkt, Kleine Kerkstraat, Lange Vorststraat, Klok- straat, Lange Kerkstraat, Groote markt, Zuidzijde, Korte Kerkstraat, Singelstraat, Kreukelmarkt, Schuttershof. Het ligt in de bedoeling om 7.15 van het gebouw in de wyngaardstraat te ver trekken, en dan om acht uur te beginnen aan het concert in het „Schuttershof". VOOR DE GETROFFENEN. In ons vorig nummer stond dat aan de Goesche getroffenen nog 12.000 uitge keerd was voor schade aan ruiten en ven sters bekomen. Waarschijnlijk heeft men begrepen, dat dit cyfer een zetfout was en 1200 moest zyn. We kregen voorts nog eenige klachten te hooren, van merxschen die ook schade opliepen, te zwaar om door hen zelf ge dragen te worden, en die nog niets kre gen. Bg onderzoek te bevoegder plaatse bleek ons, dat hier, aan de zyde der be langhebbenden een vergissing in het spel was. Deze gaven hun schade n.l. alleen op aan het bureau van gemeentewerken, dat echter geheel staat buiten het Goesche comité dat de belangen der Goesche in gezetenen behartigt. Intusschen is er bij het Goesche Comité nog een en ander in kas en zullen ook deze nakomers nog wel op redelgke wijze geholpen worden. Vllss. Loop der bevolking. Ingekomen Wed. C. van Damme, zon der beroep, Oostwal 31, van 's-Gravenpol- der S. P. van Oosten, dienstbode, D. D. v. d. Boutstraat 14, van 's-Gravenpolder F. P. Roodzand, adj. comm. kadaster, Zuid- vlietstraat 56, van Kloetinge; K. Walravc, zonder beroep, Zuidvlietstraat 56, van Kloetinge; A. M. Opperhuizen geb. Kriek, zonder beroep, Turfkade 16, van Vlissingen; J. J. v. d. Peyi, zonder bex'oep, L. P. v. d. Splegelstr. 13, Utrecht; J. H. Guequierre, dienstbode, Couwerstraat 60, van St. Lau rens; Wed. P. de Voogd, zonder beroep, Westwal 48, van Souburg; P. A. Sturm, winkeljuffrouw, Westwal 48, van Souburg; J. F. W. de Bruin, kapper, Couwervestraat 25, van Arnhem; L. Smit en echtgen., uit gever, Grenadierstraat 3, van Kloetinge; J. Th. J. de Wit, kapelaan, Singelstraat 7, van Amsterdam; E. C. M. Lugk, dienst bode, Groote Markt 22, van Souburg; J. Fokkë geb. den Héder, zonder bëróèp, Zuidvlietstraat 50,.. van Wolphaartsdgk; W. Arents, en vrouw, zonder beroep, Paral lelweg 42, van Vlissingen; G. F. J. Over- gaauw, timmerman, Tulpstraat 40, van Vlissingen; C. M. van Hoogmoed, liefde zuster, Kloetingscheweg 5a, van Hilvex-- sum; B. Baaijens, dienstbode, M. Smalleg. buurt 21, van Den Haag; J. J. Bisschop, venter, Blaauwesteen 2, van Veendam; M. P. Bink, dienstbode, Wgngaardstraat 44, van Amsterdam; M. Rooze, en gezin, hof meester, Alb. Joachimikade 13, van Sou burg; J. A. Lodder, off. L.d.H.. Ravelgn 12, van Emmen; I. Hamei'slag en gezin, hofmeester, Zuidvlietstraat 54, van Sou burg; A. J. van den Berg, marinier, Schel- destraat 8, van Rotterdam; P. J. Balvers, dienstbode, Blaauwesteen- 1, vaix Halste ren; Wed. Wolfers, zonder beroep, L. P. v. d. Spiegelstraat 9, van Rotterdam; P. A. Blok en' echtgen., zonder beroep, Vogel- zangweg 17, van Middelburg; G. P. Köol- wgk, verpleegster, Westwal 30 c., van Egmond aan Zee; A. R. de Koning, dienst bode, Molendijk 23, van Middelburg; P. C. van Steenpaal, kellner, Stationsweg 20, van Ginneken. Vertrokken: C. Boone, dienstbode, van, Wgngaardstraat 34, naar 's Heer Arends- kerke; J. Kerkkamp geb. Smolders, zonder beroep, van Oostwal 25, naar Rhenen; P. S. Kodde en gezin, contröleur, van Couwer vestraat 40, naar Culembox-g; W. C. Vis- scher, leex'l. verpleegster, van Zonnebloem straat 35, naar Amersfoort; Wed. van Dusseldorp en gezin, van J. A. v. d. Goes- kade 73, naar Den Haag; N. P. Pauwe, dienstbode, van Oude Singel 4, naar Kloe tinge; A. E. Rugsch van Dugteren, leera- res, van D. D. v. d. Boutstraat 10, naar Zonnemaire; P. M. Meeuse, geb. de Co- ninck, zonder beroep, van 's H. Hendriks- kindstraat 47, naar Middelburg; J. J. Schakel, reiziger, van Kamperfoeliestraat 8, naar Apeldoorn; C. P. de Bakker, ver- tegenw. van Blaaubeenstraat 10, naar Bergen op Zoom. VERANDERINGEN IN HET NEDERLANDSCHE FILMLEVEN. Er zullen in de bioscoop-wereld groote veranderingen plaats hebben tengevolge van de filmbesluiten. De Duitsche produc tie, gaat een overwegende plaats innemen op het weekprogramma der theaters. Nu de Fransche en Engelsche films ver boden zgn en de Amerikaansche beperkt tot die, welke ook in Duitschland vertoond mogen worden, zgn volgens het Vad. de kantoren van Fox, .K.O. en Wanxer reeds gesloten. Columbia, Metro-Goldwyn, Paramount en Universal zullen tesamen een kleine 70 oude films hier mogen vertoonen, waarvan Columbia en Universal er ieder één (in 1936) vervaardigd hebben, Paramount er 38 heeft gemaakt (twaalf in '36, veertien in '37 en twaalf in '38) en Metro Gold- wyn er 28 heeft geproduceerd, te weten elf in '36, elf in '37 en zes in '38. Een kleine veertig oude films zullen voorts door Europa geleverd worden Ne gentien door Italië (twee van '36, zeven van '37 en tien van '38), acht door Tsjecho Slowakije (vgf uit '36 en drie uit '38), vijf door Hongarije (drie uit '36 en 2 uit '38), voorts één Zweedsche film (uit '36), twee Poolsche fjlms (uit '38) en één Deensche (ook uit '38). Voorts één Japansche. In de plaats van den heer Ph. v. d. Mast te Fijnaart, die bedankt heeft als lid van de examencommissie te Middelburg op te treden is benoemd de heer C. J. de Haan te Rijssen. Walcheren Kanaal door Walcheren. De hoofdingenieur-directeur van den rgkswaterstaat in de directie Zeeland maakt bekend, dat het kanaal door Wal cheren zal zijn afgelaten van 29 Juli tot en met 10 Augustus a.s. of zooveel langer als noodig of korter als mogelgk zal blij ken, tot 0,50 m. beneden kanaalpeil. SINT LAURENS. Woensdagmiddag had alhier een motorongeluk plaats op den hoek van den Noorddoipsweg. Een meisje, dat bij het ovex-steken van den Noox*dweg om den Noorddorpsweg in te rgden, geen richting aangaf, werd aangereden dooi den motorrijder A. d. N. uit Veere. Hg kwam daarbij met den duoxijder ,J. uit Middelburg in de sloot terecht. Het meis je kwam er met enkele schrammen af, doch de duorijder brak een been. Hij werd door dokter Doeleman behandeld en naar het ziekenhuis te Middelbux-g vervoerd. HET BEGIN VAN EEN GOED WERK. Dezer dagen is men begonnen aan het verandex-en van het wegdek van den ouden weg van Vlissingen naar Middelburg, den oudsten straatweg van ons land. Wg zullen niet zeggen, dat de calsegen, die uitgebroken worden, zoo oud zgn als de weg zelf, want dan zouden zg vier eeu wen tellen, maar toch liggen zg er eenige menschenlevens. Bovendien lag de weg zeer ongelijk. Aan die ellende komt nu een einde. Een nieuwe straatweg met dubbele klinkers en een nieuw voetpad worden gelegd. Reeds ligt er een rijwielpad, zoodat aan de eischen van het moderne verkeer wordt voldaan. Als de normale tijd is weergekeex-d, zal de oude weg, die nieuw is geworden, het diukke verkeer langs den nieuwen weg, waar zoo vaak ongelukken gebeuren, vex-- lichten. Bovendien is de oude weg met zgn slingexingen en zgn houtgewas de mooiste Straatweg van Walcheren. Beëediging. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Ter te- x-echtszitting der Arrondissements-Recht- bank te Middelbux-g, van Woensdag 24 Juli 1940 is beëedigd als ambtenaar van den burgex-lgken stand de heer P. J. Brakman, gemeente-seci'etaris. GESLAAGD. VROUWENPOLDER. De heer J. Hek huis, alhier, behaalde het getuigschrift voor kerkorgelspel, vanwege de Ned. Or ganisten Vereeniging te Amsterdam. Zuid-Beveland Noodwoningen worden dezer dagen betrokken. YERSEKE. De schoonmaak in de bax-ak- ken heeft een aanvang genomen, en de huisvrouw die haar oude nestje ten px-ooi zag vallen aan het oorlogsgeweld is nu weer vol goeden goed bezig om haar nieu we woning zoo zindelijk mogelgk te ma ken. Eind dezer of begin volgende week zullen de eerste gezinnen hun intrek nemen in hun nieuwe houten woning die „er zijn mag". De mosselcultuur. De mosselenverzending is nog zeer ge ring en van bedrgvigheid in dezen tak van arbeid kan nog niet worden gesproken. 't Is te hopen dat dit seizoen zooals voorheen aan velen arbeid zal geven, en daar het nog slechts in het begin is, dur ven wij ons aan voorspellingen niet wagen. GESLAAGD. KRABBENDIJKE. Voor het examen hoofdacte, gedeelte A is te Rotterdam ge slaagd de heer J. Maas, alhier-. Visschersvaartuig gelicht. HANSWEERT. Woensdag heeft de rgks- watex-staat met behulp van den dx-yvenden bok „Giraffe" het visschersvaartuig YE 69 gelicht en drijvende gemaakt, dat indertijd op het kanaal nabg Hansweex-t tot zinken was gebracht. Het schip zal vermoedelijk naar Yerseke worden gesleept om aldaar gerepareex-d te worden. Muzikale avond. NISSE. Volgende week Maandag zal in de Ned. Hex-v. Kerk alhier door den orgelist Gomm,èrt de Kok, alhier een or gelavond gegeven worden. Ook de sopraan mevr. P. Loeff van Koudekerke en de orgelist de heer Th. C. Ferwerda van Middelburg, die tevens bariton zingt, zul len hun medewerking vex-leénen. De prgzenswaardige bedoeling van dezen avond is, het muziekleven in Goes en om geving weer op te doen leven. De prachtige rustieke groote kerk, met het mooie orgel, alhier-, leenen zich wel zeer voor dit doel. Te hopen is dat talryke zang- en muziek liefhebbers dit initiatief zullen waardeeren. De toegang is vrg. Wemeldinge. Getyden. Hoogwater. 8.21 20.36 8.57 21.11 Juli Donderd.25 Vrydag 26 Zaterd. 27 L.K. 9.36 21.49 Laagwater 1.45 13.54 2.19 14.32 2.56 15.15 Zeeuwsch-Vlaanderen RAAD VAN GROEDE. GROEDE. Dinsdagavond vergaderde de raad onder voorzitterschap van burge meester M. Wagtho. Tegenwoordig waren alle leden. De VOORZ. opende de vergadering en zei een kort woord te willen spreken, alvorens dc agenda af te werken. Het deed spreker genoegen alle leden van den Raad bij de eei-ste vergadex-ing xja de zware ooi-logs- SPORT KORFBAL Z. K. B. Uitslag van Dinsdag: Swift AMadjoe II 7—0 en van Woensdag: Madjoe ISwift B 51. V.K.V.—Animo 1—10. Zaterdag a.s. worden gespeeld ZeelandiaWemeldinge, VolhardingT.O.G.O. D.O.S.S.S.S. en Madjoe IIV.K.V. V.K.V.—ANIMO 1—10. Woensdag speelde V.K.V. haar eersten korfbalwedstx-ijd in de nood competitie te gen Animo (Souburg) met als eindresul taat een 101 nederlaag. Reeds kort na den aanvang slaagde Animo erin door mej. H. Boogaard tweemaal te scoren, waarna achtereenvolgens W. de Kam, C. J. Pouwer, P. Verboom en A. Verhage de score voor de ïust tot 60 wisten op te voeren. Doordat één dame van Animo niet was opgekomen heeft ook V.K.V. een da me laten uitvallen. Na de rust Was het spel niet veel veranderd. H. van Koeve- ringe en mej. Boogaard voerden de score op, Waarna C. Poldex-man het eerste en eenige tegenpunt voor V.K.V. Wist te be halen. Tenslotte waren het C. Pouwer exx A. Verhage, die het resultaat op 10 te gen 1 brachten. ATHLET1EK Onderlinge athletielnvedstrgden. Het ligt in de bedoeling van de V.S.Vi „Marathon" Zondagmiddag a.s. onder linge atletiekwedstrijden te organiseeren op het sportterrein van de V.C. Vlissingen aan den Koudekerkschen weg, welk terrein voor dit doel bereids is beschikbaar ge steld, De bedoeling van deze wedstrijden is, de Zeeuwsche athletiek weer op gang te brengen, waarom er geen inschrijfgeld zal worden geheven. Er zullen evenmin prijzen worden uitgereikt, terwijl ook geen entree wordt geheven. De deelname is geheel vrij, dus ook niet-K.N.A.U.-leden kunnen inschrgven. Waarschgnlgk zal het progx-amma als volgt worden samengesteld: 100 M., 1500 M., 4 x 100 M. estafette, hoogspx-ingen en speexwex-pen. Daar deze poging om de schoone athle- tieksport ook in Zeeland weer op gang te brengen, zeer zeker is toe te juichen, willen wij gaarne alle Zeeuwsche athleten opwekken, aan deze poging steun te ver- leenen, door een groote deelname. dagen, die voor allen moeilijk zgn geweest, gezond texug te zien. Velen uit de ge meente zijn weg geweest tot het vervullen van hun militaire verplichtingen. Helaas is de heer M. P. Bx-uijnooge, één der velen, niet teruggekeerd doch is gevallen voor zgn vaderland. Den laatst teruggekeerde, de heer Jan de Bree, die langen tijd ziek is geweest en nu aan de beterende hand is, wenschte de voox-z. een spoedig her stel toe. Vervolgens sprak hij eveneens de hoop uit, dat het eerste slachtoffer, dat we de eerste oorlogsdagen reeds hadden, n.l. het jongetje De Ligny, ook spoedig ge heel hersteld en gezond thuis zal mogen komen. Hierna zeide de VOORZ. behoefte te hebben, zijn dankbaarheid te uiten voor den grooten steun, dien hij tijdens de dagen van oorlogsgeweld heeft ondervonden van de beide wethouders, het gemeenteperso- neel, den gemeenteveldwachter, hulppolitie en de verschillende commissies, die tijdens genoemde dagen waren ingesteld en aan allen die op andere wgzc hebben medegc- holpen de belangen van de bevolking te behartigexx. Verder hoopte sprekei-, dat allen met vertrouwen de toekomst tegemoet zullen gaan, waax-mede de belangen der ge meente het meest gediend zullen worden. De begx-ooting van het Burgerlgk Arm bestuur 1941 werd met algemeene stemmen vastgesteld in ontvang op 2324,59 en in uitgaaf op 1382, alzoo met een post on- voorzien van 942,59. Besloten werd afschrgving van een ge deelte schoolgeld te vex-leenen aan de heeren D. Haak en F. Broogmans en voor een half jaar van de hondenbelasting aan M. Daelman, wed. J. de Hullu, C. J. Manneke, J. Leenhouts, J. de Martelaere, P. M. Hoste, J. Drost, Iz. Willems en A. Schaap. DE SIGARETTEN ZIJN OP. Het Westelgk deel van Zeeuwsch-Vlaan deren is thans geheel van sigaretten ver stoken, De geringe aanvoex-, sedert de dagen, waarin de terugtrekkende Belgi sche en Fransche troepen de winkels be stormden, was niet meer voldoende om In de consumptie van sigaretten te voorzien. Nu de aflevering geheel stil ligt, kan geen enkele handelaar in dit grenslandje ook maar één pakje meer leveren. Goed afgeloopen. A^CEL. Aan de Groote Kreek alhier wa ren Dinsdagavond eenige kleine jongens doende met het trekken van zgn. „duike laars", die tusschen het riet groeien. Hierbij hadden ze een plank over de daar groeiende waterplanten gelegd. Ongelukkigerwijs kan telde deze om, waardoor twee knaapjes to water geraakten. Gelukkig schrokken de anderen hier niet van, doch stelden alles in het werk om hun speelkameraadjes uit de modderige massa weer aan den kant te brengen. Met een toegestoken stok gelukte dit en zoo is dit onvrijwillige bad nog zon der ernstige gevolgen voor de jongens af geloopen. Met een nat cn modderig pak en den schink zgn ze er van afgekomen. Verkeersverbindingen. TERNEUZEN. Wegens hervatting van den dienst door den oorspronkeiyken con cessionaris is met ingang van j.l. Dinsdag de tot dusver per Z.V.T.M. onderhouden busdienst TemeuzenSas van Gent N.V, vervallen. De autobusverbinding Temeu zenHoekschebrug N.V., in aansluiting op de tram van en naar Philippine (on Sas van Gent) blijft evenwel voorloopig in exploitatie bij de Z.V.T.M.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2