miw IVOROLDeNederlandscheTandpasta Nederlandsche staatsfondsen weinig veranderd. laatste bus Derde Blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Zaterdag 20 Juli 1940 Over concentratie en agitatie. Men zette de klok niet terug. Op een persconferentie met de Duitsche autoriteiten te Den Haag werden deze week twee interessante onder-werpen be handeld, die het Nederlandsche volk de laatste dagen bijzonder belang inboeze men. Eén betrof de toekomst, één het heden. Hoe denken de Duitsche autoritei ten over de nationale concentratie, waar over zoovc -1 wordt gesproken en geschre ven, en hoe staat de Duitsche overheid tegenover de particuliere acties van on verantwoordelijke elementen, die onrust zaaien, waar bovenal bezonnenheid en rust niet alleen noodzakelijk zijn, om het hoofd koel te houden, maar bovendien door de groote meerderheid wordt gewenscht? De Duitsche overheid neemt alsnog een afwachtende houding aan t n opzichte van de pogingen, die van meer dan een zijde helaas weer van meer dan één zijde worden ondernomen, om tot concentratie van de vroeger elkaar zoo heftig bestrij dende politieke groepen en partijen te ko men en de eenheid te vinden, die zoo nood zakelijk is met het oog op de toekomst van ons land en volk. Men heeft, aldus de heer Janke, eens een boek kunnen lezen van een Amerikaansch journalist, onder den titel „Duitschland zet de klok terug". Wij hebben den indruk, dat vele Neder landers nog niet de realiteit beseffen, en dat zij nog altijd de klok wenschen terug te zetten. De concentratie is tot nog toe mislukt, omdat degenen, die daarvoor ijverden, niet beseften, dat een beweging voor politieke concentratie een vernieuwingsbeweging moet zijn, wil ze slagen, en dat men moet ophouden vast te houden aan oude be grippen. Onder die oude begrippen ver staan wij dan ook bijvoorbeeld den toe- komstigen staatsvorm van Nederland. Het is nog te vroeg om te debatteeren over vragen als het herstel van de monarchie en het Koningshuis. Men moet beseffen, dat het allereerste doel van een vernieu wingsbeweging moet zijn het welzijn van het volk en dat al het andere daaraan ondergeschikt moet worden gemaakt, en pas in de tweede plaats aan de orde moet worden gesteld. Een vernieuwingsbeweging moet zoo zijn, dat ze door zeer vele Nederlanders wordt welkom geheeten. Wij moeten ongetwijfeld onze pogingen om te komen tot een nieuwen tijd, niet opgeven, en al is dan ook dezen eersten keer nog niet bereikt, wat men wenschte, wij leven nog slechts acht weken onder het Duitsche régime. Wij zijn overtuigd, dat de Nedei'landers ieder voor zich zullen blijven afvragen, hoe het in de toekomst moet en kan gaan, en dat op bezadigde wijze T- :t elkaar zullen blijven bespreken. Het tweede belangwekkende onderwerp was de actie van kleine groepjes zonder eenige verantwoordelijkheid of verant woordelijkheidsbesef. Deze groepen, die, zooals de heer Janke zeide, volstrekt geen groot deel van de Nederlandsche bevol king achter zich hebben, matigen zich een optreden aan, dat door niemand geduld lean worden. Men heeft gevraagd, of voor deze lieden het wapenvex'bod niet geldt. Immers, onmiddellijk na het einde van den oorlog is een verordening uitgevaax-digd, waarbij niet alleen het gebruik, maar ook het bezit van wapens verboden en met strenge straffen bedx-eigd werd. Van dit wapenverbod bestaat geen enkele onthef fing of uitzondex-ing voor particulieren, en overtredingen zullen dan ook zeker niet worden geduld. De Duitsche overheid wenscht rust en orde en zal die handhaven zonder aanziens des persoons. .-luchtdirect voor js Mijmhardtje Do echte rijn niet rond, maar hartvormig. De Amsterdamsche effectenbeurs ongeanïmeerd. Weliswaar is nog maar in een beperkt aantal fondsen vrije beurshandel toege staan, maar desniettemin heeft de markt door dezen vrijen handel toch een norma ler voorkomen gekregen. De stukken, waarin thans weer op de gebruikelijke wij ze zaken kan worden gedaan, echter onder de vooxwaarde, dat de koersen nog niet officieel mogen worden genoteerd, belxoo- ren meerendeels tot de kopfondsen van de rnarkt. En daardoor heeft de beurs thans als geheel weer een vertrouwder aanzien. Nu dient hierbij te worden bedacht, dat het heel lang geleden is, dat het aan het Damrak in het effectenbedrijf werkelijk druk toeging, zoodat de effectenmenschen, wat de affaire aangaat, zeker niet zijn vexwend. Er was gisteren voor zoover kon worden nagegaan niet veel te doen. Voor Koninklijken en H.V.A.'s was de situatie van dien aard, dat geheel vrije handel niet verkieselijk werd geacht. De markt toch is zoo beperkt, dat met zeer weinig mate riaal gemakkelijk ongewenscht afwijkingen te voorschijn kunnen worden geroepen en teneinde dit te vex-hinderen, werd gisteren wederom bijzonder zorgvuldig tewerkge- gaan. Koninklijken kwamen wederom iets lager te liggen en hetzelfde was het geval met H.V.A.'s. Voor de Amerikaansche pe- troleumaandeelen bestond maar zeer wei nig belangstelling, terwijl ook de minder courante suikerfondsen zich nauwelijks in attentie konden verheugen. In tabakken was weer bijna niets te doen. Er waren vrijwel geen opdrachten, en waar het mo gelijk was om zaken te doen, verschilden de prijzen, waartegen kon worden gehan deld, maar weinig bij die waartegen laat stelijk werd afgedaan. De belangstelling voor rubberaandeelen bepex'kte zich vrijwel uitsluitend tc Am sterdam rubbers, die wederom een kleine neiging tot reageeren aan den dag legden. Wat de minder courante soorten betreft, bepaalt men zich blijkbaar in hoofdzaak tot informaties. De scheepvaartafdeeling was stil, voor zoover het mogelijk was transacties in elkander te sluiten, kwa men de koei'sen beneden de vorige prijzen te liggen. Van de industrieelen waren de Philips aandeelen niet veel veranderd. Aku's trokken flinke attentie, hetgeen niet kon beletten, dat zij een kleinigheid afgle den. Op de staatsfondsenmarkt was even als in de laatste dagen weer het meest te doen in de 4 procents obligatiën Neder land 1940 2de leening ex belasting facili teit, die na iets lager te zyn ingezet, later op den middag een fractie naar boven lie pen en zich bewogen tusschen 90% en 91%%; de overige staatspapieren waren maar weinig veranderd, hier en daar een kleinigheid lager. Van de obligatiën Ne- derlandsch-Indië, die omstreeks het niveau van Donderdag werden verhandeld, wa ren ook de' obligaties uit de eerste leening voor den handel vrijgegeven. De Amerikaansche markt was stil. Voor zoover het mogelijk was zaken te doen, kwamen de koersen over het algemen eer der iets lager te liggen. Ook hier echter is de markt zeer dun. Prolongatie 3 procent. Ned. oblig. 2e 1. 1940 4 88%881/, Dito 2e 1. 1940 500 4 89%—89 Dito 1930 100 3 89%— 89% Dito 1930 500 3 90 —89 Prolongatie 3%. Ned. Ie 1. 1940 4 97—96 Dito 2e 1. 1940 4 91%—90%—-91% Dito met bek fac. 1940 4 9796 Ruim 153.000 ingezameld te 's-Gravenhage. Mede dank zij een' aantal giften, welke zijn gestort bij de bankiers Heldring en Piei-son en het steeds doorvloeien van gif ten op de girorekening van de collecte commissie, kan de voorzitter van de col lecte-commissie voor de nationale inzame ling 1940 te 's-Gravenhage met groote dankbaarheid melden, dat index-daad de „anderhalve ton" te 's-Gravenhage is over schreden. Tot heden werd door de commis sie ontvangen 153.083.62, waarvan 64.839.87 bij de stx-aatcollecte, 75.998.95 op de giro-x-ekening en 12.244.80 bij Hel- dx-ing en Pierson. REGELING VOOR OPENBARE WERKZAAMHEDEN IN BELGIË. De militaire bevelhebber in België' en Noord Frankrijk heeft een verox-dening voor de uitoefening van openbare werk zaamheden in België uitgevaardigd om te verhinderen, dat het tot rust bi-engen van het land belemmerd wordt. Krachtens deze verordening is het in het buitenland vertoevenden leden van de vroegere regeex-ing Pierlot vex-boden het bezette gebied te betreden. Alle personen, die in België openbare werkzaamheden uitoefenen en die in vex-band met de oor logsgebeurtenissen uit België gevlucht zijn, kunnen na hun terugkeer die wex-kzaam- heden hervatten na uitdrukkelijke toe stemming van den militairen bevelhebber. Openbare wei'kzaamheden in den zin van deze verordening oefent hij uit, die een vooraanstaande functie bekleedt bij open- bax-e lichamen, politieke of economische orgaixisaties, of die bij pers of omx-oep invloed op de openbare nxeening heeft. „Spiormitis" In Engeland. Het D.N.B. meldt uit Londen Een in gezonden stuk in de „Daily Telegraph" werpt een scherp licht op de zenuwachtig heid waaronder geheel Engeland, uit vrees voor den Duitschen aanval, steeds meer gaat lijden. Nadat men alle wegwijzers en richtingaanwijzingen, uit vrees voor val schermjagers heeft verwijderd, aldus deze inzender, beginnen de bewoners van het platteland nu ook nog te weigeren ant woord te geven op mondelinge vragen. Zij vreezen dan, dat de vx-ager een spion is. Als gevolg hiervan kan het verkeer ern stige vertraging ondervinden. Dé inzender beklaagt er zich bovenal over, dat het steeds meer om zich heen gx-ijpende weder- zijdsche wantrouwen er toe leidt in eiken vreemdeling een vijand of een verrader te zien. BELGISCHE KRIJGSGEVANGENEN WORDEN VRIJGELATEN. Behalve officieren en onderofficieren. Het D.N.B. meldt uit Berlijn De Fühx-er heeft bepaald, dat alle Belgische kx-ijgsge- vangenen, met uitzondex-ing van officieren en onderofficieren, worden vrijgelaten. De terugkeer der voor de capitulatie naar Duitschland gebx-achtë kx-jjgsgevangenen zal geschieden naar gelang van de be- scliikbax'e vex-voenniddelen. Er is reeds een begin gemaakt. DOODELIJK ONGEVAL NABIJ HEEKENVEEN. Gistermox-gen is de 15-jarige W. Hel- linghuiser uit Beetstex-zwaag doordat hij te ver buiten het balcon van de tram hing, met zijn hoofd tegen de langs den weg staande boomen geslagen. De jongen was op slag dood. De represailles tegen de behandeling der Buitsehers in Indië. Een aantal Nederlandsche onderdanen in hechtenis geno men. Tot nader order wordt geen post voor de Nederlandsche koloniën meer aangenomen. TJit Den Haag wordt gemeld :r Tezwijl de instanties van de Duitsche weermacht en van het Duitsche burgerlijke bestuur zich van het oogenblik der Nederlandsche capitulatie af moeite hebben gegeven, de betrekkingexx tusschen het Duitsche rijk en de Nederlanden in vreedzame banen te leiden en het herstel van de normale ver houding-en te bespoedigen, heeft de reg'ee- ring in Nederlandsch-Indië niet opgehouden zich op bijzonder Duitsch-vrjandige wijze te gedragen en zonder rekening te houden met de verhoudingen in het moederland maatregelen in stand gehouden, welke door het Duitsche rijk niet langer voorbij gezien en geduld kunnen worden. Nadat tot op heden in Nedexlandsch- Indië meer dan 2000 Duitschers, waax-onder vx-ouwen en kinderen, geïnterneerd gehou den en op de smadelijkste wijze behandeld werden, heeft men zich thans van Duitsche zijde genoodzaakt gezien, tegenmaatregelen niet langer uit te stellen. Dientengevolge is Vrijdag, zooals gemeld, een aantal Ne derlandsche ondex-danen, die voor het grootste deel tot het koloniaal bestuur in betrekking staan, in hechtenis genomen. Het zal van het inzicht van de beslissende krachten in Nedex-landsch-Indië afhangen, hoelang deze toestand gehandhaafd moet blijven. De aanneming van postzendixxgen voor de Nederlandsche koloniën is tot nader ox-der gestaakt. Roosevelt aanvaardt de candldatuur. Het D.N.B. meldde Vrijdag uit Washing ton Onmiddellijk na de benoeming van den minister van landbouw, Wallace, heeft president Roosevelt een x-adiorede uitge sproken, waarin hij zijn benoeming door de democratische pax-tij tot candidaat voor het presidentschap aanvaardde en zeide, dat het tempo van de buitenlandsche ont wikkelingen een beslissenden invloed op hem heeft uitgeoefend om aan den wensch v.in de partij gevolg te geven en te breken met de Amerikaansche tx-aditie. Fransche oorlogsschepen in dienst van Engeland. Het D.N.B. meldt uit Londen Volgens een officieele mededeeling zullen thans alle Fransche oorlogsschepen, die in En- gelsche en Schotsche havens liggen, in dienst van de Bx-itsehe marine worden ge steld. Den bemanningen wordt toegestaan, onder Engelsche vlag te blijven vechten Vijftien Brifsche vliegtuigen neergehaald. Van bevoegde Duitsche militaire zijde wordt medegedeeld Vrijdagmiddag hebben Duitsche jacht vliegtuigen van het type Messerschmitt 109 boven het Kana.al twaalf van de nieuwe Engelsche Defiant-jagers, twee vari het type Spitfire en een Hurricane neergescho ten, zonder zelf verliezen te lijden. GAS OLIE VOOR LANDBOUW» TRACTOREN. Er blijkt eenig misvei-stand te bestaan omtrent de wijze, waarop gasolie voor landbouwtractoren kan worden verkregen. In dit verband wordt ons van bevoegde zijde het volgende medegedeeld. De distributie van dit product voor land bouwdoeleinden blijft, evenals in de peri ode 1 October 1939—10 Mei 1940, centraal geschieden door het Rijksbureau voor aardolieproducten, sectie II, Zeestraat 100 104, 's-Gravenhage, telefoon 116344. Momenteel mag de olieleverancier zon der vergunning 30% levex-en van de hoe veelheid, welke de verbruikers hebben ont vangen in de overeenkomstige kalender maand van de basisperiode 1 Augustus 1938—31 Juli 1939. Vooxloopig kxxrmen voor den landbouw extra hoeveelheden beschikbaar worden gesteld, waardoor de landbouwbedrijven nox-maal kunnen blijven werken, zij het, dat de grootst mogelijke zuinigheid, bijv. door combineeren van werk, door gebruik te maken van electrische of stoomkracht enz., betracht moet worden. Men moet zich voor inlichtingen, extra toewijzingen enz., tot bovenvermeld bureau wenden en niet tot de provinciale voedsel- commissarissen of plaatselijke distributie diensten. Voor de eerste aanvraag moet een stam- formulier d.o. 5 (groen) worden ingevuld en ingeleverd bij het Rijksbureau voor aard olieproducten. Deze formuliex-en zijn bij de olieleveranciex-s verkrijgbaar. Indien een verbraiker na 1 October 1939 reeds een extra toewijzing van het Rijks- bux-eau voor aardolieproducten heeft ont vangen, kunnen zij een exti-a hoeveelheid aanvragen door de achterzijde van het „bericht van beschikbaax-stelling" (enkel voudig g'roen formulier) in te vulien en dit formulier bij het Rijksbux-eau in te zenden. Omrekeningskoers van Kassenseheiixe. Bij verox-dening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied is met ingang van heden de koex-s voor het omrekenen van rijkscx-edietkasbiljetten tot guldens als volgt vastgesteld 1 gulden 133 Reichspfennige. Tot dusver was de omrekeningskoers 1.is 150 Reichspfennige. De nieuwe koersvex-houding stemt volkomen overeen met den officieelen clearings- koers en met de marktnoteering, zooals die sedert de devaluatie van den gulden gold. Ten gerieve voor onze winkeliex-s en zakenlui volgt hieronder een gemakkelijk om- relcenstaatje van Nedex-landsche in Duitsche geldstukken. 1 cent is 2 cent is 3 cent is 4 cent is 5 cent is 6 cent is 7 cent V-Is pfennig 22/3 pfennig 4 pfennig 51/3 pfennig 6-/3 pfennig 8 pfennig 9x/3 pfennig 8 cent is 10-/3 pfennig 9 cent is 12 pfennig 10 cent is 131/3 pfennig 15 cent is 20 pfennig 25 cent is 33V3 pfennig 50 cent is 662/3 pfennig 1 guld is 1.33 M.K. 1 Mark is 100 pfennig 1 Mark is 75 cent Door CECIL FREEMAN CREGG. 46) Higgins' uitnoodiging aan Jill Craw ford om hem te vergezellen kwam voort uit egoïstische overwegingen. In de eerste plaats was het bijna zeker, dat Ham per's hospita Jill al eerder had gezien, in welk geval de goede dame hij zijn ondex-zoek zou helpen, in de meening, dat hij in vx-iendschappelyke verhouding ten opzichte van Jill Crawford verkeerde. In de tweede plaats was Higgins ervan over tuigd, dat Jill op de hoogte was van Hampex-'s verblijfplaats en hij hoopte haar bij verrassing een dergelijke bekentenis te ontlokken. De hospita begx-oette Jill allerhartelijkst en de inspecteur wenschte zich zelf om zijn idee geluk. Dan begon een allernauwkeu rigst onderzoek van de kamer van den jon gen. Higgins wist zelf niet, wat hij verwachtte te vinden. Hij hoopte slechts op het een of andere spoor met betrekking tot Hamper's schuilplaats. Hij vex-wachtte half en half, dat Jill Crawford den jongen met een on- willekeurigen uitroep of iets dergelijks zou verraden, maar toch was hij niet voox-bereid op den gil, welken zij slaakte, toen hjj van achter een lade een brief met een poststem pel van zeer recenten datum te voorschijn haalde. „Geef die hier kwam zij driftig. „Mijn waarde jongedame Met rustige nauwkeux-igheid bestudeerde Higgins het handschrift op de enveloppe, welke geadx-esseerd was aan den heer Tom my Hamper en welke van verschillende adressen was doorgezonden, tot hij eindelijk in Fetterstreet, in Cambex-well, was terecht gekomen. Plotseling hoorde hij een haastigen .voet stap en het volgende oogenblik was hem den brief uit de hand gerukt. De volgende wox-steling (indien het zoo genoemd mag worden) was al heel ongelijk en toch duurde het nog vijf seconden voor de inspecteur den brief weer in de hand had. „Dat was niet erg netjes, juffrouw Craw ford", merkte lxjj ex-nstig op. „Geef hier dien brief Geef mij 'm Hij is van mij, zeg ik u Van mij Jill Craw ford stond op het punt, in tranen uit te barsten en haar stem sloeg over van op- Winding. „Wat bedoel je daarmee Is het een brief van jou aan Tommy?" Het meisje gaf geen antwoord, maar knikte bevestigend. „In dat gevalHiggins boog, tex-wijl hij den brief tusschen duim en wijsvinger van zijn rechterhand voor zich uithield. Het meisje zei niets, maar kwam langzaam naar hem toe, tot zij den brief bijna raakte. Zij keek den inspecteur in de oogen en den brief negeerend, liet zij zich in een stoel neervallen, waarop zij in tranen uitbarstte. „Dat dacht ik wel", mompelde Higgins bij zichzelf, terwijl hy den bx-ief in den zak stak. Hij ging naar het meisje toe en legde vaderlijk zijn hand op haar bevenden schouder. „Trek het je niet aan, beste kind. Je hebt je best gedaan." Dan liep hy naar de deur en riep de hos pita, die even later hijgend binnen kwam stormen. Onder begeleiding van allerlei troostende en medelijdende geluiden uit de richting van den stoel, trok inspecteur Higgins den brief uit de enveloppe. Terstond voelde hij een schok van verrassing, want boven den brief stond „Bulstroade's Buildings" en de aan hef luidde „Mijn zoon". De inhoud van den brief luidde als volgt Sinds onze laatste ontmoeting, toen wij elkaar even gesproken hebben, is het tot me doorgedrongen, dat ik nu niet bepaald een goede vader voor je ben geweest, hoe wel ik toch verantwoordelijk ben voor je opvoeding. En daarin heb ik gefaald. Ik heb je maar aan jezelf overgelaten en geen vinger xxitgestoken om je daarin bij te staan. Maar aan den anderen kant be twijfel ik of jij, die zoo'n uiterst eei-ljjke kerel bent, wel eenige geldelijke hulp van mij zou hebben aangenomen, daar je wist, waar mijn geld vandaan kwam. Andere dan geldelijke hulp zou geen zin gehad hebben; mijn voorbeeld zou nog erger ge weest zijn dan heelemaal geen voox-beeld. Je kent my, zooals ik beneen mis dadiger. Toch weet ik, dat je zult zorgen, dat de politie dezen brief niet in handen krijgtalthans niet vóór myn dood. Dan zal het geen kwaad meer kunnen doen. Dat is de reden, waarom ik dezen brief schrijf. Ik heb zoo'n voorgevoel, dat mijn dood niet ver meer is. Je zult waar schijnlijk zeggen, dat ik, toen wij het hier boven gememoreerd gesprek hadden, in de beste conditie scheen te vex-keeren, en je zou de waarheid zeggen. Wanneer ik zeg, dat ik mijn einde voel naderen, dan bedoel ik niet, dat ik mij ziek voel. Neen, ik voel, dat een geweld dadige dood my langzaam maar zeker be dreigt. De reden is eenvoudig genoeg. Sedert onze ontmoeting heb ik een afkeer in me voelen ontwaken voor het leven, dat ik geleid lxad, en sedert dien dag heb ik ge- pi-obeerd den rechten weg te bewandelen. Ik zei je, dat ik het eens zou probeeren, en ik houd myn belofte. Ongelukkig voor de bende, waaraan ik vex-bonden was, weet ik te veel. Zij kuixnen zich niet veroorloven, mij eerlijk te laten worden. Om de een of andere oixnaspeux-lijke reden schijnen zij te denken, dat een eerlyk man abso luut een vex-klikker xxxoet zijn. Uit het weixxige, dat je van me weet, zal het je wel duidelijk zijn, dat spx-ookjes verzinnen nooit mijn stex-kste zijde was. In ieder geval kan ik van de anderen niets zeggen, zonder mezelf mede te beschuldigen, en zelfbehoudje weet de rest. Ik probeer mij door alcohol moed in te dx-inken. Dat is echter geen succes. Ik ben al door mijn hospita hier gewaarschuwd, dat een herhaling van die onmatigheid mijn vex-baiming tengevolge zal hebben. Zij woont hier xiog maar kort. Iix vroeger tijden placht de bende op dit adres samen te komen, en toen ik besloot mij uit de voeten te maken, dacht ik aan Bulstroa de's Building. Ik betwijfel, of Mapell met zijn slimmigheid ex-aan zal denken hier naar me te zoeken, maar je kunt nooit weten. Ik heb hem tot dusverre kunnen ontloopen, maar ik voel, dat zij mij ten slotte zullen kx-ijgen. Ik zou wel naar de politie kunnen gaan om beschex'ming, maar wat heeft het voor zin? Mijn verleden is slecht en ik ben geen verklikker. Indien ik ooit een gewelddadigen dood mocht sterven, kun je wel x-aden, wie de schuldige is. Die Raymond is een beest, maar ik geloof, dat Mapell nog erger is. Ik ben doodsbang voor hen beiden. Ik denk niet, dat je een van beiden kent. Je zult je Sanderson echter nog wel her inneren. Ik weet niet, welken naam hij voerde, toen jullie elkaar een paar jaar geleden hebt ontmoet, maar hij is een man als een x-eus. Met alle ontzag voor zijn lichamelijke kracht, geloof ik, dat hij in zyn hart een lafaax-d is. De Gladde is vaxx heel ander kaliber. Hij is niet dapper en hij weet het. Ik geloof, dat hy, als hij den noodigen nxoed kon ver zamelen, er het liefste vandoor ging, net zooals ik probeer te doen. Wij hebben een groot huis in Medlxxxrst en ik geef je den plechtigen raad, er zoo ver mogelyk vandaan te blijven. Ik zal je geen verdere details betreffende den naam en de ligging van het huis vertellen, maar als je ooit in een dorp van dien naam mocht belanden, maak dan dat je er weg komt. Je lijkt nogal sterk op mij, Tommy, en ze mochten je er eens ontdekken. Het is heel vreemd, maar ik geloof, dat geschreven heb. Verontschuldig daarom de lengte en den ernstigen toon van myn ver- maningen. Ik probeer je er alleeix maar van te overtuigen, dat ik werkelijk aan een nieuwe bladzijde in mijn levensboek ben begonnen. Mocht je vinden, dat je mij mijn veiieden kunt vergeven, dan zal het me hoogst aangenaam zijn, je aan bovenstaand adres te mogen ontvangen. Het is wel geen schitterende buurt, maar ik heb geen geld. Misschien kuixnen wij tezamen wel op nieuw beginnen in een ander land. Vertel asjeblieft geen sterveling, dat me gezien gezien hebt, want je kxmt nooit weten. Je vader, Henry Hamper. P.S. Na het bovenstaande geschreven te hebben, schiet het me plotseling te binnen, dat ik je niet gevraagd hebt, of je nog steeds op je oude adres woont. Re waag het er maar op. Re hoop maar, dat je hem vei lig krijgt. Inspecteur Higgins las den brief, waar van hij de belangrijkheid terdege voelde, nog eens nauwkeurig over. De oude Ham per was wel een fraai heer geweest, maar blykbaar had hij toch getracht, zijn leven te beteren Toen Higgins den brief nog eens had doorgelezen, stak hij hem weer in de enveloppe en wendde zich weer tot de hospita, die er inmiddels in geslaagd was, Jill Crawford weer tot kalmte te brengen. „Nu, mijn waarde dame, een paar vragen. Herinnert u zich nog, wanneer deze brief hier is aangekomen?" Alvorens te antwoorden, keek de hos pita Jill Crawford vragend aan. Deze knik te hulpeloos. „Zeker, mijnheer. Het was op den avond, dat Tommy Hamper hier nxet een ver bonden arm thuis kwam". i('Wordt vervolgd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 9