STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes UW STAMKAART Wükam's Beschenkenhuis STADSNIEUWS Vlissingen UST DE PROVINCIE VERBETERINGEN, In de opgaaf van de bevorderingen en de toelating bij en tot de meisjes ULO- school (school G) alhier zijn een paar zet fouten ingeslopen, die wij hierbij verbete ren. Van de eerste naar de tweede klasse is niet bevorderd T. Mackgeels, doch T. Machgeels. Van de derde naar de vierde klasse niet I. v. Kervoort, doch I. van Kerkvoort. Onder de toegelatenen tot de eerste klasse zijn vermeld J. P. M. Kriens, B. Wittene en M. H. J. Tuchs, dit moeten zijn J. P. ,M. Vriens, B. van Wittene en M. ELECTRO-BIOSCOOP. Amerika wordt wel eens het land der onbegrensde mogelijkheden genoemd. In derdaad komen daar verhoudingen en ge beurtenissen voor, welke bij ons ondenk baar zouden zijn. Met deze eigenaardige verhoudingen in het land van Uncle Sam weten de Amerikaansche filmproducenten dikwijls zoo fijntjes de spot te drijven. Ih „Speelschip" wordt weer zoo'n voor ons ondenkbare toestand op scherpe wijze naar voren gebracht, hoewel het nu ook weer niet volkomen als hoofdmotief geldteen drijvend casino, met roulettes, speeltafels e.d. in overvloed aan boord, wordt ge ëxploiteerd om een weeshuis in stand te houden. Het weeshuis kan zichzelf niet bedruipen, subsidies krijgt men niet, zoo dat de eigenaar van het groote buiten zijn toevlucht tot dezen merkwaardigen vorm van subsidie neemt. Een rustige exploita tie van het speelschip is hem echter niet gegund. Een aantal gangsters ziet een concurrent in hem, die verdwijnen moet. Bukt het niet met eerlijke middelen, dan zullen zij het op oneerlijke en onridderlijke wijze doen. De eigenaar van het Casino del Mar wordt het slachtoffer van de schurken. Toch hebben de gangsters daar mede nog niets gewonnen. De dochter neemt de zaken óver en tracht bovendien op deze wijze de moordenaars van haar vader op te sporen. Een reeks verwikke lingen is daarvan het gevolg. Spannende tafereelen, waarin de liefde een groote plaats inneemt maken deze film tot een zeer aantrekkelijke. Het boeiende gegeven is op uitstekende wijze uitgewerkt en Ro bert Wilcox en Helen Mack laten van goed spel genieten. „Luxe service". Luxe service, dat beteekent dus een per fecte bediening, een bediening zelfs waar op weinig of niets aan te merken valt. Dorothy is een specialiste in service. Een geweldig bedrijf heeft zij gesticht, dat er alleen op uit is de menschen die zulks noodig hebben, diensten te bewijzen, en goede raadgevingen uit te deelen. Er wordt druk gebruik gemaakt van deze service. Te druk zelfs. Want Dorothy heeft heel wat last van de vragende en om verklaring eischende mannen. Is er dan nu geen enkele man op de wereld, die zelfstandig beslissingen durft te nemen, vraagt zij zich af Zij zou er zoo graag een ontmoeten. Natuurlijk gebeurt dit ook. Maar dan gaat het nog geenszins van een leien dakje. Zoowel man als vrouw raken verzeild in tal van grappige situaties, waarmede men zich kostelijk zal amusee ren. Constance Bennet en Charlie Ruggles geven hier buitengewoon aardig spel te zien. Het is een vroolijke rolprent. Van Zaterdag 20 Juli te 9 uur is des nachts en ook Zondag geopend de apotheek Nonhebei, Langedelft. Weegbrug „De Hoop" weer in bedrijf. Blijkens een advertentie in dit blad wordt met ingang van Maandag a.s. de weegbrug „de Hoop" staande aan de Loskade alhier weer in het bedrijf gesteld. Ook deze weegbrug was door de ramp ge troffen. De eigenaars zijn dank zij de wel willende medewerking van B. en W. spoe dig tot herbouw kunnen overgaan. DIEFSTAL UIT SIGARENWINKEL. In den nacht van Donderdag op Vrij dag is in een sigarenwinkel een ruit stukgeslagen en zijn 2 doosjes sigaren ver dwenen. Of dit direct verband houdt met elkaar of dat later de doosjes sigaren door de opening zijn weggenomen zal het onderzoek van de politie misschien aan het licht brengen. PAST OP UW FIETS. Het komt den laatsten tijd weder voor dat rijwielen ontvreemd worden, vooral 's avonds zoo tegen twaalf uur, die on beheerd staan. Eigenaren van fietsen zijn dus gewaarschuwd. Diefstal. De politie heeft aangehouden zekeren K. M. verdacht van diefstal van rrjwielonder- deelen. Twee jongens uit een opvoedings gesticht gevlucht. Gisteravond laat heeft de politie in een woning alhier twee jongens aangehouden, zekere J. K. en A. G., die uit een op voedingsgesticht waren ontvlucht en on derweg nog een rijwiel hadden wegge nomen, waarop zij vermoedelijk naar Mid delburg zijn komen rijden. De jongens zijn heden op transport naar het gesticht ge steld. Verplaatst. Onze plaatsgenoot de heer P. F. Goos- sens, kantoorbediende le klasse op het Post-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier, is verplaatst naar het Postkantoor te Am sterdam. BRAND AAN DE KOEPOORT. Snel gebluscht. Het was geen „echte" brand, die giste ren op het parkeerterrein aan de Koepoort heerschte, maar niettemin brandde het er flink en was er veel belangstelling voor dezen brand. Voor de fa. J. M. Polderman, agent voor de „Patria Alero"-brandblus- scher, werd deze blusscher nl. gedemon streerd en daartoe werden twee houten schuurtjes, flink met teer besmeerd, met olie en benzine rijkelijk besproeid en daar na in brand gestoken. Eerst gaf de heer Reneman, inspecteur van politie het sein tot bïusschen, en in slechts enkele secon den was het oplaaiende vuur gedoofd. Het poeder, dat uit de Patria Aero-busch in het vuur geworpen werd, scheen een won derlijke toovex'kracht te hebben. De tweede maal gaf de generaal-brand- meester, de heer W. J. van de Weert, het sein tot blusschen. Deze wachtte wat lan ger, tot het vuur het hout goed had aan getast, doch ook nu waren de huizenhooge vlammen in nog geen halve minuut ge bluscht. Het voordeel van dit wonderlijke poeder is daarbij, dat het de voorwerpen waarmede het in aanraking komt, of de omgeving van den brand, volkomen onaan getast laat. Zulks in tegenstelling met sommige schuimblusschers, terwijl een brandje met water gebluscht, soms ook meer water- dan brandschade nalaat. Burgemeester Ten Kate, de gemeente secretaris, wethouder De Roo en de di recteur van gemeentewerken, waren ook bij dezen brand tegenwoordig. IS U BESTOLEN Geef het dan aan Gisteren kwamen op het politiebureau nog twee stadgenooten kennis geven dat ook hun rijwielen in de beruchte eerste oorlogsdagen gestolen of zonder tegenbe wijs „in beslag genomen" werden. Waar schijnlijk dachten ze beter laat dan nooit. De politie zou thans gaarne vernemen of er nog meer vermissingen van rijwielen of andere voorwerpen zyn, zulks in ver band met een centrale regeling die binnen kort tot stand zal komen. Grand Theater. „Rijkdom is peen schande". Dat een jonge kapitalist onder de beko ring komt van een knap en aantrekkelijk meisje uit den gewonen burgerstand, zal nogal eens voorkomen, maar dat hij haar dan zonder verwijl wil trouwen ook, komt minder vaak voor. Maar zelfs dit gebeurt en voor romans en films is het een geliefd onderwerp. Ook deze film heeft dit „con flict" tot onderwerp en het wordt op een aantrekkelijke wyze belicht. De gevoelens zijn wederkeerig maar het aardige arme meisje vreest, dat het verschil in stand tus- schen hem en haar familie in de toekomst tot moeilijkheden zal leiden. Ze wil daarom niet op staanden voet trouwen, maar den jongen millionnair eerst tijd geven om na te denken over dit vraagstuk. Waarna laatstgenoemde het oplost, door bij de fa milie van zijn geliefde in te gaan wonen. En allen staan eigenlijk op het standpunt, dat er teveel verschil in welstand is, al nog niet noodig, de prijzen onverhoogd, doordat het Geschenkenhuis groote in- koopen deed vóór den oorlog ir de af- deelingen: Heeren-, Dames- en Bood- schaptasschen, Tafel-, Thee- en Ontbijt serviezen, Glaswerk van Leerdam, Ta felzilver van Gero-Zilmeta, Klokken, Barometers, Horloges, Rooktafels, Cou- rantenbakken en Schemerlampen. Bezoekt Goes en loopt eens binnen in: LANGE KERKSTRAAT 20 GOES. zegt slechts één hunner dat rijkdom en misdaad één zijn. Deze jongeman strydt vooral voor den lijdenden middenstand en hij is zelfs zoo principieel, dat hy bedankt voor een goede baan, die hij door voor spraak van den rijken jongeling kan krij gen. En de rijke jongeling komt blijkbaar ook tot een ander inzicht, want op zekeren dag komt zijn zuster bij de „arme" familie binnenvallen met de boodschap, dat het haar broer blijkbaar in het hoofd geslagen is, want dat hij al zijn bezit weggeeft. En nu is dat wel erg mooi in theorie, als een ander liet bijv. doet, maar als iemand dat doet, die bijna je zoon of broer is, dan wordt het een ander geval. Zelfs de geest driftige pleiter voor den lijdenden midden stand erkent, dat hij het nu zoo ook weer niet bedoeldeEnfin, het is een vlotte geschiedenis, met vele geestige scènes, staaltjes fijn en gevoelig spel, en een slot, dat men beter zelf kan gaan zien. Robert Young en Ruth Hussey spelen de hoofd rollen uitmuntend. „Londen bij nacht". Deze film geeft een pakkend beeld van Londen in mist en duisternis, en het Lon den van de misdaad. Maar trekken aller eerst de schilderachtige stadsbeelden, al spoedig is de toeschouwer geheel verward en niet minder geboeid door de geheimzin nige misdaden, die daar in duisternis en mist gebeuren, en zoekt hy even hard als de recherche en een journalist-detective naar de oplossing der vele duistere raad selen. Een goed in elkaar gezette en pak kende geschiedenis Verboden taxi-dienst. K. J. S. te Ellewoutsdijk werd in deze gemeente „verbaliseerd" omdat hij zonder vergunning van de rijksinspectie het taxi bedrijf uitoefende. Openbare dronkenschap. Tegen J. H. alhier werd proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Op het politiebureau kreeg hij gelegenheid zijn roes uit te slapen. Op het gras geloopen. De jongedames M. L. en A. R. de K., kwamen „op de bon" omdat ze op het gras van de Goesche plantsoenen liepen. Uitreiking boter- en vetkaarten. Wij vestigen er de aandacht van onze lezers (lezeressenop, dat de uitreiking van boter- en vetkaarten in deze gemeente Maandag, in alphabetische volgorde, een aanvang neemt. In een advertentie in dit nummer vindt men nadere bijzonderheden vermeld. Alhambra-Theater. Een onvergetelijk man. Een film van prachtige stille bewogen heid en diepen, ontróerenden ernst. Daar mede is „A Man to Remember" het best geschetst. Edward Ellis, beter bekend uit zijn vele Wild West-films, bewijst in deze film een fijn acteur te zijn. Het is de ge schiedenis van het onbaatzuchtige leven van een dokter uit een kleine, arme ge meente, die uitsluitend leeft voor het wel zijn van zijn patiënten en zichzelf geheel daarvoor opoffert. Wanneer de bevolking van het stadje hem ontroerd ten grave draagt, zitten zijn drie schuldeischers, de aasgieren van het stadje, reeds bij den notaris. Zy kunnen niet wachten tot de begrafenis voorbij is. Uit de papieren van dr. Abbot blijkt dan eerst duidelijk, met welke groote opoffe ringen deze dokter heeft gewerkt. Deze papieren, waarbij tal van onbetaalde reke ningen, verplaatsen naar de reeks van ge beurtenissen en schetsen telkens weer den levensmoed van dezen onvergetelijken mensch, waarbij tenslotte ook zijn onkreuk bare trouw en eerlijkheid een diepen indruk achterlaten. Anne Shirley en Lee Bouman zijn in deze film eveneens op hun best. „Een onvergetelijk man" iséén van die zeldzaam bescheiden werken, waarvan de ware liefhebber een kostbare herinnering zal blijven bewaren, zulks in tegenstelling tot de vele daverende „super producties". Kouwe drukte is de film die na de pauze draait en een groote tegenstelling is met de eerst Ver toonde. De drukte moge koud zijn, de be zoekers moeten lachen van het begin tot het eind om de malle fratsen van George Formby als fotograaf. Het geheel is één aaneenschakeling van de dolste scènes, waarin George Formby niet alleen een komiek is, doch ook met zijn banjomuziek en zang weet te bekoren. Kay Walst draagt niet weinig het hare er toe bij, om deze film te doen slagen, terwijl eveneens Cyril Ritchard en Garry Marsh hun rollen goed vervullen. De inhoud van deze lach film is de geschiedenis van een kunstfoto- fraaf die, door zijn uitvinding, nl. een kleine camera, verborgen in zijn das, na vele avonturen, carrière weet te maken. Van zelfsprekend ontbreekt ook thans niet een happy end. Een kort voorprogramma brengt eenige geslaagde opnamen in eigen land van Po lygoon. Apotheek geopend. Zondag 21 Juli is te Vlissingen de apo theek geopend van de fa. Engering, Nieuw- straat. Eindexamen „De Rayterschooh Voor machinistleerling (getuigschrift B.M.) z\jn nog geslaagd de heeren R. Faasse (als extraneüs) en F. Vermeu len, waarmee het examen wegens ziekte nog voortgezet moest worden. Juli. Zondag 21 Maand. 22 S. Dinsdag 23 Woensd. 24 Donderd.25 Vrijdag 26 4.11 16.22 4.44 16.57 5.21 17.31 5.57 18.06 6.34 18.45 7 14. IQ 9K Zaterd. 27L.K. 7.5'< 20.11 Westkapelle is 28 min. en min. vroeger, Veere 38 min. springtij. Laagwater 10.28 23.— 11.02 23.37 11.35 24.12 12.06 24.46 12.51 1.20 13.19 1.56 14.03 Domburg 23 later. S Eindexamens R.H.B.S. Aan de R.H.B.S. 5 j. cursus alhier slaag den voor het eindexamen afd. B W. J. van Heel, L. P„ Kramer, A. C. Ossewaar- de, allen Goes M. J. le Clercq, Kapelle, A. W. Duvekot, Borssele, J. A. Hamers, Hansweert, M. Huissoon, Nieuwdorp, C. de Jonge, Wolphaartsdijk, P. G. de Lange, Colijnsplaat, L. Mesu, Oudelande, Ca. Oudema, Wemeldinge. P. J. Priester, Hoe- dekenskerke. A, M. de I-ijk, Baarland, M. A. Slaakweg, Driewegen, M. L. A. Ver- kaart, Yerseke, B. Zuidweg, Heinkenszand. Afgewezen geen. Burgerlijke Stand WISSENKERKE. Week van 10 t.m. 17 Juli. Gehuwd Pieter Kramer, 30 j. en Janna Pieternella Clement, 31 j. Onze Bureaux zijn gevestigd MIDDELBURG BIERKAAI 11 I ""k6"'" T«'- 269 BIERKAAI Admlrlitr.iT.M39 VLISSINGEN Redactie» en Adm.: Walslraa» 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) GOES Redactie en Adm.: Turfkade 15 Telofoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 O BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 ziekten. In de week van 7 tot en met 13 Juli kwa men in deze provincie 2 gevallen van rood vonk voor, nl. te Koudekerke .(in één ge zin). Examencommissie middenstandsdiploma. De examen-commissie voor het examen middenstandsdiploma, dat te Middelburg zal worden afgenomen, is als volgt samen gesteld: mr. C. Kousemaker, Kloetinge, voorzitter P. I. Hamming, Vlissingen, se cretaris. Examinatoren: J. IJselsteijn, Mid delburg J. P- van 't Hoff, Middelburg A. Beeftink, Middelburg E. J. de Haas, Rotterdam P. H. Meerholz, Vlissingen ;Ph. v. d. Mast, FijnaartP. Krijger, Oud-Vos meer H. C. van Donck, Goes P. Dam- steegt, Oegstgeest en Chr. Schout, Dord recht. a Eindexamens M.U.L.O. Voor het gisteren te Goes gehouden eind examen M.U.L.O. slaagden voor diploma A: M. Mantz, Middelburg, A. J. de Witte, Vlis singen, G. v. d. Berg, Goes, W. v. d. Putte, Middelburg, J. T. de Koster, beiden Middel burg, A. C. de Vos, C. J. Weeland, C. v. Zweeden, D. J. Colijn, S. J. Huser, allen Vlissingen, J. S. de Jonge, M. P. Hamers, beiden Kruiningen, S. v. d. Weele, Wol phaartsdijk, M. E. Veenis, Goes, J. A. Huijs- sen, Wemeldinge en J. Tramper, Kapelle. Voor diploma B slaagden T. Duvekot, Goes, L. P. van Oppen, Terneuzen, J. de Ryk, Middelburg. Afgewezen 4. Zuid-Beveland VOORSH/NDS GEEN WIJZIGING VAN DE METHODEN VOOR HET VANGEN VAN OESTERBROED NOODIG. Als no. 35 der verslagen en mededeeliil- gen van de afdeeling Visscherijen van het departement van landbouw en visscherrj is heden een rapport verschenen over het on derzoek naar den broedval van de oester door dr. P. Korringa, bioloog bij de afdee ling kust-, rivier- en binnenvisscherij van het Rijksinstituut voor biologisch visscherij- onderzoek. Het rapport komt tot de conclusie, dat er voorshands geen aanleiding bestaat om de gebruikelijke methoden voor het vangen van oestei-broed te wijzigen. Openbare verkoopïng. KAPELLE. Ten overstaan van Notaris J. C. Kram werden in het hotel „De Zwaan" alhier, in het openbaar verkocht: 1. voor de Erven van wijlen den heer P. Duivewaarde Een woonhuis met schuurtje, kippenhok, erf en tuin, in het Groene Woud, te Kapelle, groot 2A. 48 c.A. Kooper de~i heer Jacs. de Jonge Abz. te Biezelinge, voor 1650. 2. Voor mej. de Wed. C. Nijssen-Oude- man e.a.: Een huis met schuurtje, tuin en erf, a.d. Postweg te Kapelle, groot 3 A 80 c.A. Kooper de heer Jb.: Njjssen te Kapelle, voor 460. 3. Voor de Erven van mej. de Wed. M. Murre-Glerum: Een huis met schuur, tuin en erf a.d. Blaaspoort te Biezelinge, groot 8 A. 62 c.A. Koopers de heer J. Murre en mej. S. Murre te Biezelinge, voor 2700, Openbare verkooping. OUDELANDE. Donderdag werd alhier, ten overstaan van Notaris J. C. Kram, voor de Erven van wijlen den heer J. de Dreu, in het openbaar verkocht: Een woonhuis met schuur, erf en tuin, op het dorp groot 2 A 70 c.A. Kooper werd de heer M. de Dreu te Oudelande, voor 1100. Geslaagd. WEMELINGE. Voor het te Arnhem ge houden examen coupeuse slaagde onze dorpsgenoote mej. A. P. Mieras. Examen-coupeuse. BAARLAND. Voor het te Arnhem ge houden examen coupeuse slaagde mej. J. Nijsse' alhier. Wemeldinge. Getyden. Juli Hoogwater. Laagwater Zondag 21S. 6.04 18.21 11.34 23.59 Maand. 22 6.37 18.56 12.09 24.34 Dinsdag 23 7.13 19.29 12.42 1.08 Woensd. 24 7.49 20.02 13.15 .- Noord-Beveland Stierenkeuring. WISSENKERKE. Donderdag had, be gunstigd door prachtig weer, de stieren keuring alhier plaats. Het bleek, dat de verplichte stierenkeuring gunstig werkte op verbetering van den veestapel. Te Kam perland werden voorgebracht 6 stieren. Van de jonge stieren verkregen 2 een le pry's en wel Bram van D. Verburg te Kamper land en Pel Adema van L. M. de Vos te Kamperland. Een 2e prys behaalden Jan van P. D, Remijnse en Herman van L. E. van der Moere, beiden te Kamperland. 2-jarige stier le prijs Barend van L. E. van der Moere 2e prijs David van Jac. Dieleman. Te Wissenkerke behaalden onderstaande dieren een prijs Rob van P. H. Tazelaar te ColynsplaatJan van P. H. Israel en Jan van C. J. de Kam te Wissenkerke, De oudere stier van C. J. de Kam, genaamd Gerard, stamboekno. 17097 verkreeg een len prijs. Examen M.U.L.O. KORTGENE. Behalve de in een vorige editie genoemde candidaten slaagden nog S. M. Christiaanse Colijnsplaat, J. de Boo, Colijnsplaat, L. J. v. Gilst Colijns plaat, W. M. de Graag Cats, W. T. Kra mer Geersdijk, J. W. Verburg, Kortgene, j. C. Vogelaar Kortgene en L. M. van der Weele Colijnsplaat. Allen voor het diplo ma A. In totaal slaagden dus dit jaar 12 candidaten voor do M.U.L.O.-diploma's en werden 2 candidaten tot de 2de en 3de klas van de H.B.S. toegelaten. Dit aantal is het grootste aantal, dat ooit bereikt werd voor N.-Beveland. Zeeuwsch-Vlaanderen Ooft- en Tuinbouw. Dezer dagen vergaderde te Schoondijke het algemeen bestuur van de Maatschappij ter bevordering van Ooft- en Tuinbouw in Zeeuwsch Vlaanderen, Westelijk deel, on der voorzitterschap van den heer L. van Dijk. De voorzitter heette allen hartelijk wel kom en sprak er zyn vreugde over uit, allen in gezondheid weer te zien. Het bestuur stelde vast, dat door de tijds omstandigheden de tentoonstelling in Oostburg niet kan doorgaan. Hopelijk zal dit in 1941 wel kunnen. Aan het gemeente bestuur van Oostburg zal in dezen zin wor den bericht. Met groot genoegen kon het bestuur con- stateeren, dat de steun aan de proefboom- gaarden vrij algemeen is. Enkele gemeen ten schijnen wat kortzichtig en enkele zon den bericht op het gedane verzoek, waar schijnlijk door de omstandigheden overval len. Daarbij zyn er, welker bericht alsnog met goed vertrouwen wordt tegemoet ge zien. De heer Aers, die voor dit jaar de leiding inzake de proefboomgaarden op zich heeft genomen, zei dat nu reeds de goede invloed der meerdere en betere zorgen is te consta- teeren. Er zal een excursie worden gehou den naar de verschillende deelen, waartoe ook belangstellende leden der gemeentebe sturen zullen worden uitgenoodigd. De voorzitter besprak ook de meerdere zorg voor den groentetuin, vooral in onzen tijd van zoo'n groot belang. Men schijnt de kali-bemesting in deze tuinen maar blij vend te verwaarloozen. Nader zal aan dit onderdeel meer aandacht worden gevestigd. De algemeene vergadering werd bepaald op 3 Augustus a.s. De agenda daarvoor werd vastgesteld. Een ongeval. BIERVLIET. Toen de heer Chef Vervaet met zijn tractor, waarachter een zelfopbin- der bevestigd was, door de Gentsche straat reed en daar een auto wilde passeeren, kwam het eeno wiel van den zelfbinder in aanraking met het deksel van een rioolput daar ter plaatse. De balk, waaraan het wiel bevestigd was, brak en de machine kon niet verder. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. R.H.B.S. Oostburg. Voor het eindexamen, afdeeling A, slaag den alle candidaten, namelijk de dames C. Verschoore, Sluis J. Catsman, Aarden burg en de heeren J. de Pree, Breskens J. Beerens, Sluis J. Hoekstra, Oostburg en A. van der Linde, IJzendijke. Vergadering van getroffenen door oorlogsgeweld. GROEDE. Donderdagavond had alhier een vergadering plaats van de getroffenen door oorlogsgeweld enz. De vergadering werd geleid door den heer A. A. Risseeuw, candidpat-notaris alhier, die het doel der bijeenkomst en het. belang lid te worden van de stichting van getroffenen door oor logsgeweld uiteenzette. Lid van deze stichting kunnen worden zij, 'die op eenigerlei wijze hetzij direct of indirect zyn getroffen door oorlogsgeweld, diefstallen of plunderingen. Het lidmaat schap bedraagt 1, zij die niet bij machte zijn kunnen lid worden ad 0.50. Als leden van het bestuur werden geko zen de heeren A. A. Risseeuw, Jac. Verha- ge, A. A. de le Lijs, Iz. Herman, J. van Haneghem, J. Leenhouts, A. van Uxem, C. Lippens en Joh. Hoste. De vergadering werd bezocht door plm. 75 personen, waarvan zich staande de ver gadering 66 opgaven als lid. Zij, die niet ter vergadering aanwezig waren of kon den zijn, kunnen zich alsnog bij een der bestuursleden opgeven. Gevonden voorwerpen. SCHOONDIJKE. Een portemonnaie met inhoud: inlichtingen: gemeenteveldwach ter, Schoondijke. Eervol ontslag. ZUIDZANDE. Aan den besteller by den Post-, telegraaf- en telefoondienst M. Cats man te Zuidzando is op zijn verzoek eervol ontslag verleend, met ingang van 1 Augustus. 1940. Fractische leemkachels. AXEL. Op het einde van den vorigen oorlog werd in het Land van Axel een veel vuldig gebruik gemaakt van zgn. „leem kachels". Dit waren groote stevige bussen, die men vulde met vlasleemen, na midden in de bus een paal geplaatst te hebben. De zaak werd stevig-aangestampt en daarna kon de „kachel" in gebruik genomen wor den. Wanneer de leemen roodgloeiend wa ren, werd de paal eruit getrokken en kon men koken en braden naar hartelust. Urenlang kon men van deze stookgelegen- heid profiteeren daarna werd de bus op nieuw met leemen gevuld. Toentertyd waren er leemen in over vloed thans is de voorraad heel wat min der maar toch zyn er al gezinnen die weer op het denkbeeld zyn gekomen om zoo'n leemkachel evenals toen in gebruik te nemen. En waarschijnlijk zullen deze primitieve „leemkachels", een vinding uit den vorigen oorlog, weer spoedig een uit komst zijn in den brandstoffennood van talrijke arbeidersgezinnen. Officiëele publicaties DISTRIBUTIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat ingevolge een schrijven van het Centraal Distributiekantoor, d.d. 16 Juli 1940 bloem en meel uitsluitend kunnen worden betrokken op de voor tarwebloem, enz. aangewezen bonnen van het alge meen distributiebonboekje, thans dus de Nos. 75 en 90. Met nadruk wordt erop gewezen, dat op de broodbonnen niet anders dan uitslui tend ..brood mag worden verstrekt. Vlissingen, 20 Juli 1940. De burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2