UIT DE PROVINCIE Uitreiking: van boter- of vetdistributle- kaarten al naar gelang van het gezinsinkomen. De wnd. secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van financiën, heeft bij brief vari 16 dezer den inspecteurs der belastingen gemachtigd, het publiek mede te deelen, dat het opgeven van het inko men door het gezinshoofd voor zichzelf en voor de leden van het gezin achterwege kan blijven, indien het gezinshoofd op het desbetreffende formulier verklaart, hetzij dat hij voor zijn gezin uitsluitend boter- kaarten wenscht, hetzij dat het gezinsin komen 1400 of meer bedraagt. DE CREDEETEN-MISÈRE. Een lezer schrijft ons Met belangstelling las ik het artikel „Uitweg uit de credieten-misère" in Uw blad. Is er nu niet een veel eenvoudiger en afdoender weg ter oplossing? En wel deze Men kan aannemen, dat iedereen behoorlijk was verzekerd, zoowel voor her bouw als inboedel en inventaris. Indien nu aan de hand van deze toch min of meer officieele bedragen, een eerste uitkeering wei'd verstrekt aan iedereen van 50 dan was alle misère, voorloopig althans, Van de baan. Men kon dan intusschen be- oordeelen of de assurantie-bedragen be hoorlijk bleken, en zoo niet, afdoende mo tiveeringen eischen. Daarna beslissen met een hoogstaande commissie, zooals U die in het verder artikel praktisch en vooral zakelijk opbouwend aangeeft. Hoe 't ook zij, men moet het uiteinde lijk immers geheel eens zijn met wat zeer onlangs in de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant, Avondblad B van 29 Juni geschre ven werd, dat o.a. de gemeenschap een voudig zonder meer zedelijk verplicht is, volledige vergoeding te geven, waar de autoriteiten immers zoowel in Middelburg en Rotterdam, volstrekt verantwoordelijk blijven voor de verwoesting, door öf te lang dralen met de overgave, 6f op hoog bevel. Nietwaar, daar moet toch niet een bepaalde categorie gemeentenaren, die toevallig in het centrum woonden, het slachtoffer van worden, terwijl anderen met ongeschonden concurrente bedrijven thans al slapende een grooten voorrang verkregen hebben op de zoo funest plot seling uitgeschakelde zaken? En of nu uiteindelijk de betrokken ge meenten, de provincie, of het Rijk, een via een inschrijving verkregen vergoeding ver strekken, zal dan later wel uitgemaakt kunnen worden. In elk geval dan kan al vast in beginsel een radicale oplossing toe gepast worden, welke het voordeel heeft onmiddellijk steun te verleenen voor op richting van tijdelijke of permanente be drijven. En natuurlijk spreekt het vanzelf, dat later bij de tweede helft de blijvende grondwaarde, of gerestitueerde overblijfse len, afgetrokken zouden kunnen worden van de officieele assurantie-cijfers en -be dragen. Schrijver dezes, voor wie de ramp geen finale ramp gelukkig beteekent, is iemand die z'n pa.nd en inventaris reeds 13 jaren voor hetzelfde bedrag verzekerd had bij eerste klasse maatschappijen, doch die thans, en zakelijk terecht, weigeren eenige vergoeding te verstrekken. Ditzelfde betoogden wij reeds in het hoofdartikel „Geen liefdadigheid" in ons blad van 18 Juni. Vrijwillige voldoening van belasting. Ten behoeve van 's Rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te wei nig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvan- der der directe belastingen te Vlissingen 20,33, Middelburg 1.en Oostburg j; 7.11 en 6.54. NIEUWE AANVRAGEN NOODIG. Zij, die reeds eerder aanvragen en ver zoeken indienden voor formulieren tot het aanvragen van vergunningen voor gewe ren waarmede slechts met hagel geschoten wordt, (zg. hagelgeweren) en zulks tot het dooden of verjagen van niet bescherm de vogels in den zin der Vogelwet 1936, moeten er rekening' mee houden, dat die aanvragen en verzoeken zijn vervallen. Zij, die zulke vergunningen wenschen aan te vragen, moeten zich vóór 1 October a.s. richten tot de hoofden van de plaat selijke politie. Ook de aanvragen om ver gunningen ex art. 60 der Jachtwet 1923, waarbij het gebruik van een geweer is ge oorloofd, welke zijn ingediend vóór 1 Juli 1940, zijn vervallen en dergelijke aanvra gen moeten opnieuw op de gebruikelijke wijze bij bedoelde politie-autoriteit worden aangevraagd. In Middelburg en Vlissingen dus bij den Commissaris van politie, te Goes bij den inspecteur van politie en op kleinere gemeenten bij den burgemeester. DE BURGEMEESTER VAN STAVENISSE EERVOL ONTSLAGEN. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken is aan A. F. Hanssens, op zijn ver zoek, met ingang van 1 Augustus 1940, eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Stavenisse, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem in die betrekking bewezen. Eind-examons M.U.L.O. Voor de alhier gehouden eindexamens M.U.L.O. slaagden gisteren, voor diploma A: H. de Jager, Goes; A. M. de Jonge, Wemeldinge; M. J. C. Moens, Goes; H. J. Treffers, Kruiningen; P. A. Beaufort, Hein- kenszand; D. Lodder, Goes; A. J. H. Mabe- lis, E. T. Oosterhuis, H. A. Schot, G. E. Spanjer, allen Vlissingen; W. J. Dieleman, Zaamslag; J. Cornelissen, Axel; E. Dekker, Hoek; R. L. Visser, C. M. Witte, beiden Terneuzen; A. J. Geldof, D. A. Biesen, beiden Middelburg. Voor diploma B.: M. N. de Jonge, Ka- pelle; C. Snoep, Wolphaartsdijk. Afge- zen 1. Walcheren Gevonden voorwerpen. SOUBURG. Bril in étui bjj Louws, Djjk- straat; sjaal bij Geljon Nieuwstraat 74. Zuid-Beveland Sleepboot gelicht. HANSWEERT. Alhier passeerde Don derdag in 'zwaar beschadigden toestand, gesleept door de sleepboot „Betsy" de sleepboot „Cornelia" van den heer Meeu- sen uit Terneuzen, welke boot indertijd in het kanaal van Terneuzen tot zinken was gebracht en thans is gelicht. De boot wordt naar een machinefabriek in Dordrecht ge sleept. Zeefjes voor de oestercultuur. YERSEKE. Donderdag is de laatste par tij zeefjes welke gebezigd worden voor het uitzetten van schelpen als oesterbroedcol- porteurs aan de kweekers ter hand gesteld. In totaal zijn nu ruim 5000 zeefjes bij de oesterkweekers beland. Het is te hopen, dat deze nieuwe metho de succes zal mogen hebben. Distributie-humor. YERSEKE. De distributie-ambtenaren ondervinden bij de inlevering der formu lieren voor boter- en vet-distributie nogal eens amusante momenten. Zoo kwam het voor dat iemand zijn straatbelastingbiljet meenam ter opgave, terwijl weer een ander meende goed te doen door de leeftijden van alle gezinsleden op te tellen. Hoe grooter aantal jaren des te meer boter zal de gedachte zeker geweest zijn. De ambtenaren weten er intusschen wel raad mee, en helpen de menschen wat op het goede pad. Aangifte van vermiste rijwielen. WEMELDINGE. De burgemeester van Wemeldinge maakt bekend, dat op Maan dagavond 22 Juli a.s. gelegenheid bestaat tot aangifte van de gedurende de oorlogs dagen vermiste (gestolen) rijwielen. Het verdient aanbeveling van het rijwiel een goed signalement op te geven. Registratie van vluchtelingen. WEMELDINGE. Het gemeentebestuur van Wemeldinge maakt bekend, dat met ingang van Maandag 22 Juli a.s. met de registratie van de in deze gemeente ver blijf houdende vluchtelingen uit andere ge meenten zal worden aangevangen. De in deze gemeente aanwezige vluchtelingen moeten zich daartoe ter gemeente-secreta rie melden. Concert op de tent. WEMELDINGE. Bij gunstig weer geeft de mondaccordeonvereeniging „Concordia" alhier, Zaterdagavond om 8 uur een con cert op de tent aan het kanaal. Wemeldinge. Getijden. Juli Hoogwater. Laagwater Zaterd. 20 5.22 17.45 10.55 23.21 Zondag 21S. 6.04 18.21 11.34 23.59 Schouwen en Duiveland Raad van Zierikzee. ZIERIKZEE. In den Raad dezer ge meente is op voorstel van B. en W. be sloten dit jaar de kermis niet te doen doorgaan. Tevens werd benoemd tot hoofd van de O.L. school B. de heer A. Brand, onderwijzer te Dordrecht en werd overge gaan tot het aanstellen van een nachtwa ker voor het controleeren van de ver duistering der woningen. Zeeuwsch-Vlaanderen HERSTEL VAN OORLOGSSCHADE. AXEL. Met het herstel van de Christ, school in de Nieuwstraat, die ernstig door een inslaande Fransche granaat is bescha digd, is thans een aanvang gemaakt. De lessen worden nog steeds gegeven in loka len der andere scholen in deze gemeente. Ook met het herstel van andere zwaar getroffen woningen is een aanvang ge maakt. OPBRENGST NOODCOLLECTE. AXEL. De alhier in de Ned. Herv. kerk gehouden noodcollecte ten bate van de door den oorlog geteisterde diaconieën en kerk voogdijen, heeft 172.15 opgebracht. RATTEN- EN KREKELPLAAG. AXEL. In de nabijheid van de vuilnisbelt alhier worden thans zeer veel ratten aange troffen, evenals krekels. Onder deze zyn exemplaren van respectabele afmetingen. Met honden tracht men de ratten uit te roeien tegen de krekels valt echter weinig te doen, daar deze slechts bij langdurigen regenval z|jn te verdelgen. Gelukkig onder vindt men geen schade van dit ongedierte. In de Groote Kreek treft men thans ook vele groote waterratten aan. HET BERGEN VAN DE TOT ZINKEN GEBRACHTE SCHEPEN. Velen zyn reeds gelicht; voor do overige wordt op zwaar materieel gewacht. BRESKENS. Reeds geruimen tijd is men in deze omgeving druk bezig met het bergen van het groote aantal schepen die bij den overhaasten aftocht door de Fran- schen in verschillende havens enz. tot zinken zijn gebracht. In de havens van Breskens waar niet minder dan 62 groo- tere en kleinere schepen gezonken lagen, is men thans voor een groot deel gereed gekomen. De Westhaven is geheel vrij, terwijl er zich in de Oosthaven nog 7 schepen bevinden, hoewel deze overigens toegankelijk is. Er liggen daar nog de provinciale veerbooten „Prinses Juliana" en de uitgebrande „Prins Hendrik", twee loodsbooten en nog drie andere schepen. Tegen het eind van de maand worden daar twee groote bokken vernacht, waarna ge tracht zal worden de schepen recht te zetten, te dichten en vervolgens droog te pompen. In de haven van Hoofdplaat zijn nog vier schepen, die aan den kant getrok ken worden, zoodat het scheepvaartverkeer ter plaatse weer vrij komt. Voorts zijn er in de Braakman vijf schepen, waarmee ook op bokken gewacht moet worden, om deze boven water te brengen. Tenslotte zijn er in de havens, van Vlis singen nog drie schepen, de „Bulgia", de „Luctor et Emergo" en een tankscheepje te lichten. Ook hiervoor moet gewacht worden op zware bokken, die vermoedelijk eveneens tegen het eind van deze maand zullen arriveeren. Gemengd Nieuws MISBRUIK VAN DIPLOMATIEKE PRIVILEGES. Het D.N.B. meldt uit Boekarest: De vertegenwoordiger van de „Times" in Boekarest, Gibson, die dezer dagen wegens zijn optreden voor de Intelligence Ser vice uit het land gewezen zou worden, heeft, toen de politie in zijn woning ver scheen, glimlachend een verklaring ge toond van de Engelsche legatie, welke bevestigde, dat hij den dag tevoren be noemd was tot tweeden persattaché, zoo dat hij als lid van het corps diplomatique exterritoriaal was. In Roemeensche regee- ringskringen noemt men deze handelwijze van het Engelsche gezantschap misbruik van de diplomatieke privileges. EEN SLIMME VOGEL, MAAR OOK SLIMME DIENDERS. In een perceel aan de Hemsterhuisstraat te Den Haag woonde een jongmensch bij zijn ouders in, dat nog zes maanden ge vangenisstraf te goed had. Twee rechercheurs vervoegden zich eenige dagen geleden aan de woning om het jongmensch mee te nemen ten einde hem zijn straf te doen ondergaan. De va der deed open en werd dadelijk gewaar waarvoor de beide heeren kwamen. Spoedig riep hij naar boven: „Jan, ben je daar?" Geen antwoord kwam en de vader trok de conclusie, dat Jan niet thuis was. De rechercheurs ivilden toch een onder zoek boven instellen. Zij troffen niemand aan. Op den zolder stond een dakvenster open, dat tot de conclusie voerde, dat de vogel daardoor verdwenen was. De politiemannen gingen onverrichter- zake terug, doch lieten het er niet bij zit ten, zoo vertelt de Tel. Een paar dagen later kwamen zij op nieuw in de Hemsterhuisstraat, maar nu wijzigden zij hun tactiek. Een der recher cheurs ging door een andere woning het dak op en posteerde zich nabij het be wuste venster. De andere politieman belde aan. Ook ditmaal deed de vader weer open. Het werd hetzelfde gesprek van de vorige maal. Opnieuw riep de vader naar boven: „Jan, ben je daar?" Voor Jan was dit het teeken zich ten snelste via de dakgoten uit de voeten te maken. Maar thans was de krijgstactiek der politiemannen Jan noodlottig. Toen hij zich via het venster naar de dakgoot had gewerkt, kwam plotseling de rechercheur uit zijn schuilhoek te voorschijn en ar resteerde op het dak den gezochte. Overbrenging naar het hoofdbureau van politie volgde nu spoedig. DOODELIJK ONGEVAL OP ONBE- WAAKTEN OVERWEG. Toen de ruim 87-jarige L. v. d. E. gis teravond den onbewaakten overweg nabij het Rooseind te Helmond passeerde, be merkte hij niet, dat uit de richting Hel mond een locomotief naderde. De man werd gegrepen en was op slag dood. Het stoffelijk overschot .is naar het St. An- thoniusgasthuis overgebracht. EEN ZOETWAREN-BUREAU OPGERICHT. Men meldt ons uit Amsterdam In een dezer dagen gehouden ver gadering van de federatie der Nederland- sche zoetwaren-industrie onder leiding van den voorzitter, den heer Th. R. Neutelings, werd besloten tot de oprichting van een „zoetwarenbureau". Dit bureau beoogt de behartiging van de belangen van de zeer omvangrijke zoet waren-industrie bij de overheid en de di verse overheidsinstanties. Met enkele an dere organen is reeds overleg gepleegd teneinde te komen tot een hechte samen werking. Einde A1ei 619 slachtoffers der krijgsverrichtingen in Rotterdam. Blijkens de opgaven over den loop der bevolking van Rotterdam in Mei j.l. is in deze maand aangifte gedaan van het overlijden van -619 burgers ten gevolge van de krijgsverrichtingen aldaar. Punten Kleedingdistributie. In de puntjes door de punten Worden wij straks aangekleed. Puntig maken ambtenaren Onze puntenlcaart gereed. Achter 't werk der hamsteraren Plaatst men dan een groote punt. Lichtpunt dat uit beter oogpunt Iedereen zijn kleeding gunt. Wij verzamelen de punten 'Tot het toppunt is bereikt. En het moet een mispunt wezen Die dan niet tevreden blijkt. 't Doelpunt van de handelaren Is dan zeker en gewis, Dat een kooper hunner waren Oölc voor hen een steunpunt is. 't Is een glanspunt voor de klanten Als ze in een winkel gaan Wie de meeste punten hebben Wordt de das niet omgedaan. C. J. v. V. Laatste Berichten Het Dultsche duikbootwapen meldt verdere successen. DUITSCH LEGERBERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte heden bekend Het Duitsche duikbootwapen heeft verde re successen geboekt. Een duikboot boorde vijandelijke scheepsruimte der koopvaardij met een inhoud van 31.300 br. reg. ton in den grond, een tweede duikboot slaagde er in een groot gewapend koopvaardijschip, dat in een krachtig beveiligd convooi voer, tot zinken te brengen. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben we derom met groot succes aanvallen onder nomen op vliegvelden, haveninstallaties en barakkenkampen in Engeland, benevens op schepen, voor de kusten van Noord- Schotland en in het Kanaal. Vier koopvaar dijschepen met een inhoud van in totaal 12 tot 14.000 reg. (br.) ton, zijn door in slaande bommen tot zinken gebracht, 12 koopvaardijschepen en 2 patrouillebooten werden voor een deel zoo zwaar beschadigd, dat verwacht kan worden, dat verscheidene schepen totaal verloren zijn. Naar achteraf bekend wordt is het op 17 Juli gelukt een vijandelijke duikboot met inslaande bommen tot zinken te brengen. In Noord- en West-Duitschland verhin derde de Duitsche afweer den vijand des nachts op doelen gerichte bommen neer te werpen, zoodat slechts geringe persoonlijke en materieele schade ontstond. Luchtaf weergeschut schoot daax-bij drie vijandelijke toestellen neer. De totale verliezen van den vijand be droegen gisteren 12 vliegtuigen en 2 ver sperringsballons. Hiervan werden 7 vlieg tuigen in luchtgevechten en 5 door lucht afweergeschut neergehaald. Twee Duitsche vliegtuigen worden vermist. Nederlandsche kinderen naar de Oostmark, In de heden gehouden persconferentie heeft Oberregiex'ungsrat dr. Fellner, die de organisatie van het verblijf van Neder landsche kinderen in de Oostmark heeft georganiseerd, omtrent deze ox-ganisatie nog een en ander medegedeeld. Met de voorbereidingen is men thans gereed ge komen en daarbij is op de aangenaamste wijze samengewerkt met de Nederland sche instanties. Het aantal aanmeldingen heeft de 6000 overschreden. De kindex-en zullen werden vervoerd met 6 7 spe ciale treinen, waarvan de eerste vertrekt morgen om 11 uur van het Staatsspoox-- station in den Haag. Het betreft hier hoofdzakelijk kinderen uit Den Haag en omgeving. Dit vertrek zal op eenvoudige wijze plaats hebben. De tweede trein, die Zondag a.s. van het station D.P. te Rot terdam vertrekt, zal uitsluitend kinderen vervoeren uit die stad. Aan dit vertrek zal een officieel karakter gegeven worden, doordat tegenwoordig zullen zijn rijkscom missaris, i'ijksminister Seyss Inquart en de rijksstadhouder van den Oberdonau Eigruber. Met iederen trein gaan om streeks 800 kinderen mede. De dei-de extra trein gaat 24 Juli van Utrecht. Dr. Fellner zette voorts uiteen, dat aan de verzorging der kinderen niets ont breken zal. Met iederen trein gaan mede 30 Nederlandsche verzorgers, 2 Neder landsche artsen en 2 Nederlandsche ver pleegsters. Dit personeel wordt op de plaats van aankomst nog uitgebreid. Met de treinen rijdt ook nog een speciale zie- kenwagon mede, die hopenlijk niet noodig zal zijn. Op verschillende tusschenstations worden warme maaltijden gebruikt. Den dag na het vertrek, omstreeks 12 uur, komt men dan aan te Gmunden am Traumsee, in Oberdonau, hoofdplaats van het Salz'xammergut. Een feestelijke ont vangst zal daar plaats hebben en met au tobussen worden de jongens en de meisjes naar afzonderlijke tehuizen gebracht. In ieder afgebakend gebied zal een Neder- landsch comité aanwezig zijn. Naar dr. Fellner vooi'ts mededeelde, is den ouders de snelst mogelijke postver binding met hun kinderen verzekerd door dat voor deze correspondentie een spe ciale koeriersdienst wordt ingesteld. Nieuwe aanmeldingen voor een reis naar de Oostmark kunnen niet meer plaats hebben. Voor Nederlandsche joux'nalisten zal een reis naar de Oostmark worden georga niseerd opdat zij zich ervan zullen kun nen ovex-tuigen, hoe de kinderen daar zijn ondergebracht. Deze journalistenreis zal eerst over een maand plaats hebben. Dr. Fellner heeft ook nog dank gebracht aan de Nederlandsche pers voor de groote medewerking, welke zij verleend heeft bij deze kinderuitzending, een dankbetuiging, waarbij de heer Janke, Presse-dezei'nent, zich gaarne aansloot. De behandeling van Dultschers in de Nederlandsche overzeesche gebieden. Er zullen represaille-maatregelen worden genomen. In een persconferentie heeft de persrefe rent van het rijkscommissariaat, de heer Janke, repressailles aangekondigd tegen in Nederland vertoevende personen, we gens de behandeling, welke onderdanen van het Duitsche rijk in de Nederlandsche overzeesche gebiedsdeelen ondervinden. Van Duitsche zijde aldus de heer Jan ke is herhaaldelijk gewaarschuwd dat men niet van zins was een slechte behan deling van Rijksduitschers in Oost- en West-Indië over zijn kant te laten gaan; Doch woorden helpen blijkbaar niet. Tot hun spijt moeten de Duitsche instanties thans tot daden overgaan. De verantwoor delijkheid ligt geheel bjj de Indische en Westindische instanties, welke niet heb ben ingezien hoe Europeanen in koloniale gebieden behandeld moeten worden. Zij hebben ook geen begrip getoond voor de goede behandeling, welke de Nederland- f Onze Bureaux zijn gevestigd s MIDDELBURG VLISSINGEN Radactie en A dm.: Walslraat 58-60 Telefoon 10 (2 fijnen) GOES Redactie ®n Adm.: Turfkede 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 BRESKENS Dorpsstraat 35, Tefefoen 21 V. J sche krijgsgevangenen hier hebben onder vonden. Repressailles zijn onvermijdelijk gewor den. Bepaalde in Nederland vertoevende personen, van wie men moet aannemen dat hun namen in de overzeesche gebieds deelen een zeker begrip vertegenwoordi gen, zullen de gevolgen van de starre hou ding der overzeesche Nederlandsche be windslieden ondervinden. Het Italiaansche legerbericht. Legerbericht No. 40 van het Italiaansche hoofdkwartier van heden luidt: Ondanks de slechte weersomstandig heden heeft een afdeeling van onze lucht macht, na een vlucht van 3200 K.M. van haar basis, Gibraltar bereikt en daarop het arsenaal en de andere militaire doelen met succes gebombardeerd. Een vijandelijk schip,dat door onze luchtmacht werd verrast, toen het poogde het Kanaal van Sicilië te passeeren, werd door twee bommen getroffen en zoo zwaar beschadigd, dat het door de bemanning moest worden verlaten. Al onze vliegtuigen zijn op hun bases teruggekeerd. In het oostelijke deel van de Middelland- sche Zee is een vijandelijke duikboot tot zinken gebracht. Marktberichten MIDDELBURG, 16 Juli. Aardappelen Blauwe eigenheimers 11.10, Drie lingen 5065 ct., alles per 25 kg. Fruit alles per stuk druiven 60 c., tomaten 8 23 c., pruimen 1416 c., roode bessen 10 —25 c„ witte bessen 515 c., kruisbessen 5—2[ c., morellen 2025 e., frambozen 30 45 c„ Westfriesperen 1121 c., perzik appels 515 ct., madeleinen 522 ct., zo- merappels 8—14 ct., kersen 1852 c., alles per kg. klaasperen 10 c. per stuk. Eieren: Kippeneieren 5256 k. 3.30 3.40 56—60 kg. ƒ3.40—3.45; 60—64 kg. 3.60—3.70; 66—68 kg. 4.30; eenden eieren 3.60; kalkoeneieren 5, alles per 100 stuks. Aanvoer 29.000. VEILINGSVER. ZUID-BEVELAND. GOES, 19 Juli. Groot veiling: roode bessexx 1010.10, dubb. px-incesseboonen 12.20. Kleine veiling: x'oode bessen 1014, witte bessen 9.5012, kruisbessen 917, frambozen 2839, eierkrieken 2930, dub bele eierkrieken 36, ronde krieken 30 kler ken 3152, meikersen 2337, zure morel len 1620, zwarte vlecschkerseix 20, Spaansche wijnkersen 39, uitschot kersen 2.5018, eai'ley laxton 3546, oranje pruimen 1318.50, okkelanen 3.5011, pruimen (val.) 67, alles per 100 k.g. Me loenen 2229, kasperen 922, kasprui- nien 1.507.50. Alles per 100 stuks. Jan Baasperen 912, Yellow transparant extra 26—31, A. 20—26, B. 15—19, C. 12.70— 13, kroet en valappels 5.306.50. KRABBENDIJKE. Veilingsvereeniging E.M.M. Veiling van 17 Juli. Zwarte bes sen 35 ct., roode bessen Duitsche zure 10 ct., frambozen 2731 ct., kruisbessen 7 ct., oranje px-uimen 1214 ct., madeleinen le soort 1517 ct., 2e soort 811 ct., 3e soort 7 ct., dubb. prinsesseboonen 10 ct., aardappelen eerstelingen 44.10 ct., al les per KG. KAPELLE. Veiling van 16 Juli. Groote veiling: roode bessen 10.zwar te bessen 35.dubb. pr. z. dr. 12.20. Kleine veiling: klerken 4053; eierkrie ken 3134; dubb. krieken 32; vleeschker- sen 2832; zwarte blanche 21; zure mo rellen 1622; frambozen 3344; roode bessen 1015; kruisbessen 915; oranje- px-uimen 1221; occulanen 1115; ma deleinen 832. Veiling van 17 Juli. Gx\ Veiling; roode bessen 10.-10.05; zwarte bessen 35.frambozen 25. dubb. pr. z. dr. 32.10. Kleine veiling: klerken 3859; eiex-krie- ken 3036; dubb. krieken 3642; krieken 2940; zwarte blanche 27; zure morellen 1826; frambozen 3765; roode bessen 1018; witte bessen 68; kruisbessen 917; oranjepruimen 1424; occulanen 1116; tollsnaarspruimen 1419; citroen- pi-uimen 16; Early Laxton 2446; made leinen 829; Jean Baasperen 612; spuit jesperen 5—9 alles per kg. Perziken 3— 8y2; Washington 3.708.50; kas bl. prui men 2.603.golden Japan 0.70; dubbj boonen 1012; gele boonen 56; stamsnij- boonen 11; doperwten 812; tomaten 14 25; aardappels 2.804.50; komkommers 34; bloemkool 411; bospeen 46; ki'oten S4; uien 45; kropsla 1.205.50; kippeneiex-en 4.604.70.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3