UIT DE PROVINCIE Opbouw landbouwbedrijven. DISTRICTSBUREAUS WAARTOE GEDUPEERDE BOEREN ZICH KUNNEN WENDEN. De leiding voor het herstel der land bouwbedrijven heeft een aantal districts- bureaux geopend, waartoe de boeren zich kunnen wenden, die door den oorlog scha de aan hun bedrijf hebben opgeloopen.. Voor Zeeland te Dordrecht, Nieuwstraat 38 rood voor Zeeuwsch Vlaanderen zal eenige dagen per week te Goes zitting worden gehouden op een nader te bepalen adres. Het hoofdbureau is gevestigd te Utrecht, Maliesingel 12. AANVRAGE RIJ- EN NUMMER- BEWIJZEN. Naar wij vernemen "moeten voortaan alle aanvragen aan den Commissaris der Ko ningin ter verkrijging van een rij- of num- merbewijs door tusschenkomst van den burgemeester der woonplaats van den aan vrager worden ingediend, waarna de afge geven rij- en nummerbewijzen direct aan de belanghebbenden zullen worden toege zonden. Ter provinciale griffie van Zeeland zal dus voortaan geen gelegenheid meer be staan, om rechtstreeks aanvragen af te geven of bewijzen in ontvangst te nemen. GEEN RIJWIELEN MET AANHANG WAGENS OP DE RIJWIELPADEN Meer dan ooit wordt er in deze dagen Een buitengewoon druk gebruik gemaakt van rijwielen voor goederenvervoer. De aanhangwagentjes komen thans in steeds grooter aantal op de wegen. Men ziet er de mooi afgewerkte karretjes van den vakman en de kisten met wieletjes er on der van den minder kundigen knutselaar. Maar mooi of leelijk, zij rijden en beant woorden aan hun doel. Het verschijnen van deze wagentjes heeft echter reeds bij vele wielrijders er gernis gewekt, daar de bezitters er dik wijls, mede op rijwielpaden rijden, waar door het verkeer zeer wordt bemoeilijkt. Wielrijders met aanhangwagens wordt er daarom op gewezen dat hun plaats niet op het rijwielpad, doch op den rijweg is. Niet alleen bewijzen zij daar de andere fietsers een dienst mee, doch het is bo vendien volgens art. 62 bis van het Mo tor- en Rijwielreglement verboden om zon der noodzaak met rijwielen met meer dan twee wielen rijwielpaden te berijden. Over het algemeen volstaat de politie nog met het geven van een waarschuwing, doch de kans is natuurlijk niet uitgesloten dat de overtreders een bekeuring oploopen. Dus eigenaars van aanhangwagens, niet op de rijwielpaden DE AFNAME VAN SLACHTPLUIMVEE. De door transportbezwaren uitgestelde afname van slachtpluimvee, oude kippen en jonge hanen, zal plaats vinden op Woens dag 17 Juli. Ieder, die dus niet voldoende voer meer heeft of niet meer kan krijgen, kan nu tegen de voor het geheele land vastge stelde minimum-prijzen, het niet rendabele deel van zijn pluimveestapel opruimen. Dit geschiedt nu overal in het land; maak dus van deze voor Zeeland openge stelde gelegenheid gebruik. Walcheren Geslaagd. VEERE. Voor het einddiploma van de Rijkstuinbouwschool te Boskoop is ge slaagd de heer E. Vaarzon Morel, alhier. Voor „Kinderzorg". VEERE. Door de schoolkinderen der beide scholen is een bedrag van ruim 10 ingezameld ten behoeve van de stich ting „Kinderzorg" te Middelburg. Collecte Nationaal Hulpcomité., ZOUTELANDE. De Nationale collecte heeft op Zoutelande opgebracht 272,15%. Raad van Vrouwenpolder. VROUWENPOLDER. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente, on der voorzitterschap van burgemeester W. Maas, voltallig. De voorzitter wijdde in deze eerste raadsvergadering na den oorlog woorden aan de groote gebeurtenissen, die sedert dien hebben plaats gehad. Hij bracht hul de aan de bevolking van de beide afdee- lingen der gemeente, voor de wyze waar op zij de geëvacueerden heeft ontvangen en gehuisvest. Spreker wees er op, dat er groote reden tot dankbaarheid is, voor het feit, dat, zoowel Vrouwenpolder als Gapinge, geen materieele schade door den oorlog hebben geleden en dat alle mili tairen, behouden tot de hunnen zijn terug gekeerd. Spreker bracht dank aan het met werk overbelast gemeentepersoneel voor het door hen gepresteerde en aan allen, die het gemeentebestuur in de moeilijke da- ben bijstonden. Ingekomen was o.m. een schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de wijze van samenstelling van de kunst bedekking van den Zoekweg I, alsmede een dankbetuiging van het Gemeentebe stuur van Vlissingen, voor de by evacuatie van de ingezetenen dier gemeente onder vonden medewerking" en steun. Verbetering Zoekweg I. Na bespreking van het schrijven van het dagelijksch bestuur van den Polder Wal cheren, inzake de aangevraagde bijdrage van dien polder in de kosten van beklin king van den Zoekweg I, werd m. a. st. besloten, den voorzitter opdracht te geven, zich te dezer zake nader met genoemd Polderbestuur in verbinding te stellen. Aanvulling politieverordening. Naar aanleiding van bet verzoek van het bestuur van V.V.V. inzake aanvulling de algemeene politieverordening, met een bepaling, dat het verboden is des Za terdagsmiddags na 12 uur met mest be laden wagens door dl dorpskom te rijden, •\verd na bespreking h. st. besloten, de algemeene politieverordening met de ge vraagde bepaling aan te vullen. Besloten werd tot vaststelling van het bedrag der over 1938 en 1939 toe te ken nen vergoeding ingevolge de L.O.-Wet 1920 aan de besturen der Bijz. L. Scholen bij voorschot uitbetaald en werden deze bedragen voor de school te Vrouwenpol der vastgesteld op f 639 en f 630 en voor de school te Gapinge op f 552 en f 537. Onderhoud wegen. Besloten werd de bijdrage van gemeen tewege in de kosten van onderhoud van den Platten- en Landschuurweg, den Slik- weg 10 en den Byenweg, vast te stellen op de helft van het door aangelanden over 1940 uitgegeven bedrag voor aankoop van onderhoudsgrlnt benoodigd. Besloten werd G. Tilroe overeenkomstig diens verzoek algeheele ontheffing te ver- leenen van diens aanslag in de honden belasting over 1940, terwijl voorts besloten werd L. C. de Rylce en J. Moens Jr. overeenkomstig hun verzoek algeheele ontheffing te verleenen van den hun over 1940 opgelegden aanslag in het schoolgeld. Na bespreking van het verzoek van het bestuur van V.V.V. om toekenning van gemeentewege van een bijdrage in de door dat bestuur gemaakte kosten van af- heining van het z.g. verboden gebied, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W., met algemeene stemmen besloten een bij drage te verleenen van maximaal f 80. M. a. st. werd besloten tot goedkeuring van de rekening van den Vee- en Vleesch- keuringsdienst Oostkapelle, over 1939 aan wijzende in ontvang f 5329,11, in uitgaaf f 5023,03 en een batig slot van f 306,08. Na bespreking werd met algemeene stemmen besloten de voorgenomen werk zaamheden, verbonden aan de verharding van den Zoekweg I en van den Snouck Hurgronjeweg, den Slikweg en het nog onverharde gedeelte van den Melse'sweg, zoo mogelijk, nog dit jaar te doen uitvoe ren. Vervolgens werd na bespreking, z. h. st. besloten de beslissing op de indertijd ont vangen circulaires, houdende voorschriften inzake beschikbaarstelling van premies voor verbetering van arbeiderswoningen en tot bevordering van krotopruiming, voorloopig alsnog aan te houden. Gemeenterekening. Daarna werd door B. en W. aangebo den de gemeenterekening over 1939, aan wijzende voor den gewonen dienst in ont vang f 39.361,37, in uitgaaf f 39.037,61, en een batig saldo van f 323,76, en aan- wyzende voor den kapitaaldienst in ont vang f 88.483,01, in uitgaaf f 76.155.98 en een goed slot van f 12.327,03. Tot leden der commissie van onderzoek der aangeboden rekening werden benoemd de heeren Dingemanse, Van der Bosse en Maljaars. Vervolgens bood de voorzitter namens B. en W. den Raad de gemeentebegrooting voor 1941 aan, aanwijzende in ontvang en uitgaaf een bedrag van f 21.743,76. Tijdelijk gemeente-geneesheer. De voorzitter deelde mede, dat de ge meentegeneesheer. dokter M. Taytelbaum, tijdens den oorlog is verdwenen en nie mand weet of hij zich in veiligheid heeft kunnen brengen of waar hij zich ophoudt. Een en ander heeft tot gevolg, dat de gemeente thans zonder gemeentegenees heer zit. Teneinde in de ontstane vacature te voorzien, stelden B. en W. voor over te gaan tot het benoemen van een tyde- lijken gemeentegeneesheer. Voor deze functie hebben zich aangemeld dokter M. van der Sluijs, arts te Veere, en dokter H. Doeleman, arts te St. Laurens. Na be spreking van het voorstel van B. en W. wordt m. a. st. besloten de jaarwedde van den tijdelijk te benoemen gemeente geneesheer te bepalen op f 150 en de benoeming te doen ingaan 15 Juli e.k. Na tot stemming te zijn overgegaan, blijkt dokter Van der Sluijs te zijn benoemd met 4 stemmen tegen 3 op dokter Doe leman. Rondvraag. Bij de rondvraag werd door den heer Arendse gewezen op het feit, dat wei nig voortgang wordt gemaakt met de de finitieve afwerking van den Gapingschen weg. De v o o r z. deelde mede, dat een en ander de volle aandacht van B. en W. heeft. Zij trachten de beëindiging der werkzaamheden te bespoedigen. De heer Van de Bosse wees op de wensche- lijkheid van het snoeien van het hout gewas, staande op de zijkanten der bin nenwegen, op de ongelijke bezetting van de torenwacht te Gapinge, op het welig gi'oeien van distels e.d., op de zijkanten van den Gapingschen weg en vroeg in lichtingen inzake het in gebruik geven van grond der gemeente aan derden. De voorz. zegde, waar mogelijk, zijn me dewerking toe. Vervolgens bracht de heer Van der Bosse de wenschelijkheid van het ver zetten van het zittingsuur te Gapinge ter sprake, daar z. i. en ook volgens het oor deel der ingezetenen dier afdeeling der gemeente, het thans bestaande zittingsuur van 12 tot 1 uur niet voldoet. Besloten werd ingaande 22 Juli a.s. het zittingsuur te Gapinge te bepalen van 12.30 tot 13.30 uur. De heer Maljaars vroeg inlichting inzake den toestand van het op 17 Mei j.l. aan Middelburg ten gebruike afgestane brandweermateriaal der gemeente, op wel ke vraag de voorz. den heer Maljaars uitvoerig van antwoord diende. Zuid-Beveland De lieer G. Houtekamer neemt afscheid als schoolhoofd. Vele blijken van vriendschap en waardeering. KLOETINGE. Vrijdagmiddag nam de hr. G. Houtekamer, onder groote belang stelling afscheid als hoofd der openbare lagere school, alhier. Voor de meer officieele plechtigheid, des middags te half drie, nam de hr. Houte kamer van de jeugd afscheid. Het waarne mend hoofd, de hr. C. v a n d e Sande, bood hierbij aan het scheidende hoofd, namens kinderen en personeel, een prach tige hanglamp aan. Spr. herinnerde er daarbij aan, dat het de gewoonte is, dat leerlingen, die de school verlaten, trac- teeren Nadat twee leerlingen, aan mevr. Hou tekamer een bloemstuk aangeboden had den, betuigde de hr. H outekamer in hartelijke bewoordingen zijn dank voor de toespraak van den heer Van de Sande en de geschenken, terwijl hij zeide, dat de traditie ook ditmaal niet achterwege zou blijven. Terwijl de kinderen nu getracteerd wer den bezochten de hr. en mevr. Houteka mer daarna voor de laatste maal de klas sen. Te ruim vier uur had daarna het meer officieele afscheid plaats, waartoe het gymnastieklokaal op gezellige wijze inge richt was. Hierbij waren tegenwoordig: burgemeester en wethouders, de gemeen tesecretaris, de inspecteur voor het L. O. de hr. C. Kuiper, de schoolarts dr. Wou- da, ds. Boersma, oud-burgemeester Zan- dee, leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim, oudercommissie, en andere genoodigden. Het w.n. hoofd, de hr. C. v. d, S a n- d e, sprak woorden van welkom en deed mededeeling van ingekomen schriftel. en telegrafische blijken van medeleven, o.a. van de Ambachtsvrouwe van Kloetinge en van den hr. D. J. v. d. Graaff, te 's Heer Hendrikskinderen, die den hr. Houtekamer indertijd tot onderwijzer opleidde. Burgemeester Schim melpen- ninck van der Oye, hierna het woord verkrijgende, wees er op, dat hij nog tekort te Kloetinge is, om veel bij dit afscheid te kunnen zeggen, dat wat hij nog van den arbeid van den hr. Houte kamer zag bewees wel, dat zijn taak in goede handen was. Hij bereidde de kinde ren voor op de praktijk van het leven, Spr. betuigde den hr. Houtekamer zijn dank voor het vele dat hij voor de jeugd en daarmede voor de gemeente deed en bood hem, namens B. en W., als blijvend aandenken en blijk van waardeering een wandelstok met zilveren knop aan. De heer C. K u i p e r, inspecteur L. O., zeide, ondanks zijn zeer bezetten tijd, dit afscheid niet te hebben willen missen. Hij roemde de vaste en rustige leiding van den heer Houtekamer, zijn op de praktijk gericht onderwijs, en zeide aan de on derlinge samenwerking de aangenaamste herinneringen te zullen bewaren. Intus- schen verwachtte hij, dat de hr. Houteka mer zijn tyd niet verder zou vullen met aangename mijmeringen, want er was voor hem nog meer werk aan den winkel. Spr. besloot met zyn waardeering voor den hr. Houtekamer te betuigen en de hoop uit te spreken, dat zy'n opvolger zijn taak op dezelfde wijze zou voortzetten. De hr. D. S i n k e sprekende na mens de ouder-commissie, bood mevr. Houtekamer een bloemstuk aan en spraU zijn waardeering uit, over den omgang met den hr. Houtkaroer en de wijze waar op deze aan de commissie steeds een over zicht gaf van de werkzaamheden van leerkrachten en leerlingen. Ds. Boersma roemde de aange name samenwerdking met den hr. Hou tekamer. Op andere scholen had hij wel eens anders ondervonden. Spr. noemde voorbeelden van de spontane medewerking van den hr. Houtekanier ten opzichte van het godsdienstonderwijs, waarvoor hij zijn hartelijken dank betuigde. Dr. W o u d a wees op de bekendheid die de hr. Houtekamer op velerlei gebied in Zeeland verwierf. Zooals een schrijven gericht aan Boerhave, Europa, zijn be stemming bereikte, zoo zou dit ook het geval zijn met een schrijven gericht aan: Houtekamer, Zeeland. Spr. roemde het scheidende hoofd om zijn eenvoud, levens blijheid en welwillendheid, zegde hem dank voor de aangename en nuttige sa menwerking en drukte er zijn voldoening over uit, dat de lid. Houtekamer op Kloe tinge zal blijven wonen. Oud-burgemeester Z a n d e e herinner- durende zoovele jaren en zeide, dat hem de aan de aangename samenwerking ge- steeds vooral trof, de groote rust op school en de goede verstandhouding tus- schen hoofd, personeel en leerlingen. De hr. V a n d e S a n d e, sprekende namens de Commissie tot wering van Schoolverzuim en het pehsoneel, herinner de aan zijn eerste ontmoeting niet den hr. Houtekamer, nu weer 11 jaar geleden, te Dinteloord. Sinds dien leerde hij den hr. Houtekamer waardeeren om de wijze waarop hij het belang van onderwijzers en leerlingen diende. Nooit of nimmer was er eenige wrijving, hij zag den hr. Houte kamer nooit kwaad, en eventueele op of aanmerking werd steeds op inlichtende toon gegeven. Er heersclite een prettige rust op school en. spr. uitte de hoop, dat dit ook in de toekomst zoo zou blijven. De hr. Houtekamer betuigt zijn dank. De hr. Houtekamer betuigde allereerst zijn dank voor de groote belangstelling bij zijn afscheid als schoolhoofd en de vele waardeerende woorden, en goede wen- schen en mooie geschenken. Spr. gaf dan een aardig beeld van de vele kapitalen, die bij het onderwijs theoretisch door zijn handen gingen, de vele kilometers die hij aflegde in de wegsommen, en ook zijn loopbaan schetst hij als een wegsom. Be ginpunt wat W (Wemeldinge), eindpunt is K. (Kloetinge) en de gevraagde tijd, waarin hij dien weg aflegde bedraagt 38 jaar. Aan de plaatsen die hij passeerde, M. K. W., heeft hij aangename herinne ringen en nu bij het laatste station treft hij vele vrienden, die hem een laatsten groet brengen. Spr. antwoordt dan de sprekers afzon derlijk, drukt zijn waardeering uit over de korte maar aangename samenwerking met burgemeester Schimmelpenninck van der Oye, over zijn samenwerking met den hr. Kuiper die hem steeds welwillend het oor leende, over de wijze waarop ds. Boersma de geestelijke belangen van de jeugd be hartigde; terwijl dr. Wouda de gezond heid der jeugd diende. Spr. waardeert het, dat Kloetinge steeds een schoolarts had, want een regelmatig onderzoek is van groote beteekenis. Spr. dankt allen voor den prettigen omgang, vooral ook met oud-burgemeester Zandee die hem steecis terzijde stond, ook al bleek het belang van hetgeen hij vroeg soms niet aan andere. Spr. dankt leden der oudercommissi», commisie schoolverzuim, voor de wijze waarop zij hun taak opvatten en spreekt dan de leden yan het personeel afzonder lijk' toe, waarbij den hr. v. d. Sande dankt voor zijn leiding van deze plechtig heid. Voorts huldigt hij onderwijzeressen en onderwijzers voor de wijze waarop zij hun taak vervullen, prijst hij den ernst en goede resultaten waarmede zij verder studeeren, en drukt hij de hoop uit, dat zij allen het doel dat zij zich stellen, in de naaste toekomst zullen bereiken. En thans reizen we verder, aldus besloot spr., maar ik op een zijspoor. Het wissel is reeds verzet. Een der liederen die ik steeds graag op de programma's zette, was het Angelus. Ik hoor thans als 't wa re het Angeluskloltje kleppen ten teeken dat mijn taak hier is volbracht. Ik buig eerbiedig het hoofd voor het opped wezen, dat my zoovele jaren lust en gezondheid gaf om, samenwerkend met anderen, me de te werken aan de toekomstvan een groot deel van Zeelands Jeugd. Hiermede was deze plechtigheid ten einde, doch bleef het gezelschap, onder het nuttigen van eenige ververschingen, nog geruimen tgd gezellig bijeen. VLEKZIEKTE TE 'S-GRAVENZANDE. Te 's-Gravenzande is onder de varkens de gevreesde besmettelijke vlekziekte gecon stateerd. De ziekte heeft een ernstig karakter en een 10-tal varkens is er dan ook reeds aan bezweken. Benoeming ambtenaar ter secretarie. 's-HEER ARENDSKERKE. Benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie dezer ge meente de heer J. A. Dekker te Goes voor heen ambtenaar ter secretarie te Ter- munten. Zomerconcert, WEMELDINGE. Begunstigd door het mooie zomerweer gaf het fanfaregezel schap „O.K.K." alhier, Zaterdag een con cert op de tent aan het kanaal. Velen vooral ook van buiten de gemeente, woon den dit concert bij. Zeeuwsch-Vlaanderen Eindexamen R.H.B.S. Oostburg. Voor het eindexamen, afdeeling B, slaag den 9 van de 11 candidaten, n.l. mej. A.L. M. Hoegen te Sluis, en de heeren J. Dees en J. A. Masclee te Cadzand J. Lijk en A. van Liere te Breskens; A. P. van der Plas te Oostburg; J. P. M. Rooze, Sluis, St. Anna ter Muiden J. J. Pauw te Groede Ch. J. Verhoosel te IJzendijke. Afgewezen UITSLAG VERKOOPING. OOSTBURG. Zaterdagavond werd ten overstaan van notaris J. Mijs, in het café van den heer Zonnevijlle, krachtens art. 1223 B.W. verkocht: een huis met tuin en schuur, aan de Markt te Oostburg, groot 2 are 71 centiaren, eigendom van den heer A. M. van Noppen. Kooper werd de heer E. J. Ego te Oost burg voor 8005, Loop der bevolking. SCHOONDIJKE: Joh. J. van Hees van IJzendyke; M. J. den Hollander van IJzen dijke; El. R. Jansen van Breskens; M. I. Buy ze van Groede; S. A. Moerland van Vlissingen; J. A. Goedhals van Doornspijk; J. C. van As van Oostburg; G. R. van Pa- melen van Sint Kruis; G. Dreve en echt- genoote van IJzendijke; A. C. Jansen en gezin van IJzendijke; A. Taillie van Groe de; Corn. Riemens van Zoetermeer. Vertrokken Wilh. de Wilde naar Oost burg; R. Robesin naar Waterlandkerkje; Joz. de Neef naar Cadzand; P. K. Ritico naar Breskens; D. J. van den Broeke naar Wateriandkerkje; Joh. Iz. Haartsen naar Bergen op Zoom; J. Groenendijk naar Zie- rikzee; C. van de Kreeke en echtgenoote naar Terneuzen; Al M. Fl. Wijffels naar Eekloo (België)Germ. A. M. Wijffels naar Eekloo (België); Jac. C. de Visser naar Oostbnvg; J. A. Goedhals naar Doorn spijk. Wemeldinge. Getyden. Juli Hoogwater. Laagwater. Maand. 15 13.-T- 1.30 6.22 19.03 Dinsdag 16 14.20 7.37 20.12 Woensd. 17 2.45 15.22 8.39 2 Donderd. 18 3.47 16.16 9.31 21.59 Vrijdag 19 V.M. 4.38 17.02 10.15 22.42 Zaterd. 20 5.22 17.45 10.55 23.21 Zondag 21S. 6.04 18.21 11.34 23.59 Maand. 22 6.37 18.56 12.09 24.34 RAAD VAN HOEDEKENSKERKE. HOEDEKENSKERKE. Vrijdag verga derde de gemeenteraad. Tegenwoordig wa ren alle leden. De VOORZ. heet de aan wezigen welkom en zegt dank voor de in ruime mate ondervonden steun en me dewerking, niet alleen van de raadsleden, maar ook van de ingezetenen, tijdens de beleefde bange dagen. Alleen een zeer en kele ingezetene verzuimde zijn plicht te doen. Spreker betreurt verder, dat één onzer burgei-s, zij het dan ook buiten de gemeente, het slachtoffer van het oorlogs geweld is geworden. Onder de mededee- lingen komt voor een dankbetuiging van de gemeente Schore voor de genoten gast vrijheid, tijdens de evacuatie. De rekening van het Burgerlyk Armbestuur 1939 wordt goedgekeurd in ontvang ad 7440.31% en in uitgaaf ad 6516.36, dus met een goed slot van 923.95%. Besloten wordt voor 1940 de z.g. B. Steun in goederen wederom aan de daarvoor in aanmerking komenden uit te keeren. Collecte Nationaal Hulpcomité. NISSE. De Nationale Collecte ten bate van de getroffen Nederlanders heeft alhier opgebracht 429.45. Noord-Beveland Loop der bevolking. KOLIJNSPLAAT. Ingekomen Tanneke S. Contant van 's-Gravenhage Maria Visser van 's-GravenhageLeendert Brandes van Amsterdam. Vertrokken Pieternella van der Weele naar Kortgene David Marinissen naar St. Laurens Jacobus M. Sturm en gezin naar Roosendaal c.a. (N.B.) Jan W. A. StUte naar Zeist. Ulo te Kortgene. KORTGENE. Verleden week hadden de bevorderingen plaats van de Ulo-school te Kortgene. Bevorderd werden van de le naar de 2e klas: M. de Bruine Kats, T. de Bruine Kolgnsplaat, D. J. Christiaanse Kolijnsplaat, M. Dees Kolijnsplaat, C. Hanson Kolijnsplaat, M. P. Karelse Kort gene, C. P. Kallewaard Kortgene, D. Kou- wer Wissekerke, J. L. C. Maas Kortgene, J. Markusse Kortgene, S. Markusse Kort gene, A. J. van Pagee Wissekerke, M. de Regt Kats, L. M. Schippers Kolijnsplaat, H. van Strien Kolijnsplaat, A. A. Verburg Kortgene, J. Verburg Kortgene, N. P. de Waal Kortgene, C. J. v. d. Weele Kamperland en L. M. v. d. Weele Kolijns plaat, Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: M. Annemaat Kolijnsplaat, L. P. M. Bak Wissekerke, J. C. v. d. Berg Wissekerke, C. J. M. van Damme Kortgene, A. A. Dourleijn Kolijnsplaat, A. J. Dourleyn Ko lijnsplaat, G. F. Israel Kortgene, H. de Jonge Kats, C. W. Kallewaard Kortgene, C. J. J. Klompe Wissekerke, P. M. de Loof Wissekerke, A. G. Louwerse Wisse kerke, M. J. Maris Kamperland, L. J. van Nieuwenhupzen Kamperland, M. J. de Pree Kolijnsplaat, P. Verburg Kolijns plaat, M. Vogelaar Kolijnsplaat, C. L. van der Weele Kolijnsplaat en M. B. Wilderom Kamperland. Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd van de 3e klasse naar 3e klasse A.: J. v. d. Berge Kortgene, H. de Bruine Koiynsplaat, A. L. v. d. Maas Wis sekerke, M. Salomé Kortgene, S. C. Salo- mé Kortgene. J. de Waal Kolijnsplaat, J. C. v. d. Weele Koiynsplaat. De volgende leerlingen van de Ulo te Kortgene hebben te Goes eindexamen Mulo A gedaan: A. L. Steendam Koiynsplaat, II. E. Roddé Rotterdam. Voor B. N. C. Louwerse Wissekerke en O. J. v. d. Weele Kolijnsplaat, welke laatsten toegelaten werden tot de 3de klas R.H.B.S. te Mid delburg. L. v. Nieuwenhupzen te Kamperland werd toegelaten tot de 2de klas R.H.B.S. te Middelburg- Jaarvergadering voetbalvereeniging „Oostburg". De voetbalvereeniging „Oostburg" hield Vrijdagavond in het cafc van den heer Ph. de Vuijst haar algemeene vergadering, on der voorzitterschap van den heer Jan Schippers. Uit het jaarverslag van den waarnemend secretaris-penningmeester bleek dat zoowel het aantal leden als donateurs verminderd was. Dit ligt in het feit dat velen zich in militairen dienst bevonden en daarom be dankte. Het jaar was gunstiger dan aanvankelijk gedacht was. Er was een klein batig saldo. Tijdens de barre winterperiode heeft Oostburg I van 5 November 1939 tot 10 Maart 1940, dus 17 achtereenvolgende Zon dagen niet kunnen spelen. Voor Oostburg II bedroeg het aantal Zondagen waarop niet gespeeld kon worden 15. Bij de bestuursverkiezing werd het af tredende bestuurslid de heer Jan Schippers herkozen. Tot voorzitter werd benoemd de heer Ph. de Vuijst, daar de heer J. Schip pers zich als zoodanig niet herkiesbaar stelde. In de elftal-commissie werden alle af tredenden herkozen, nl. de heeren A. Brak man, J. van der Plank en J. Schippers. Het secretariaat zal tot 1 Augustus a.s. nog worden waargenomen door den heer A. F. Simpelaar. Na dien datum zal als secretaris optreden de heer J. van der Plank. Dit jaar geen erwtenpluk. AXEL. Voor een groot gedeelte der jeugdige landarbeiders en -arbeidsters is het een tegenvoller dat dit jaar de erwten, niet zullen worden getrokken, doch op de landerijen blijven staan om later gedorscht te worden. Het erwten trekken gaf hier anders aan vele honderden menschen een paar weken werk gelegenheid en de gerou tineerde krachten konden hiermede een aardig weekloon verdienen. Ook voor de nacht.autohouders was het steeds een bui tenkansje met het vervoer naar de Bel gische fabrieken. Het vorig jaar heeft de groote erwten- pluk ook niet plaats gehad in deze streek, omdat er toen geen vraag was naar erwten op de Belgische markt. Inmiddels beteekent het niet doorgaan van dezen arbeid een aanmerkelijke der ving van inkomsten bij de landarbeiders gezinnen. 40 jaar verloskundige. AXEL. Vrijdag herdacht mevrouw F. Kolfer-Moerdijk alhier haar 40-jarig jubi leum als verloskundige. Mevrouw Kolfer is in deze gemeente een algemeen geachte persoonlijkheid. Waterleiding Mij. Zeeuwsch-Vlaanderen. De uitslag van de aanbesteding van het bouwen van een dubbele woning en twee pompgebouwtjes en het verbouwen van het pompgebouw en de machinistenwoning op de terreinen van het pompstation te St. Jansteen en Clinge voor de Waterleiding Maatschappy „Zeeuwsch-Vlaanderen" was Fa. W. en C. van den Bosch te Dord recht 36.995 J. H. Rijnberg, Terneuzen 37.950 J. Bleyenbergh en Zonen te St. Jansteen 38.633; L. W. Hamelink te Zaamslag 39.333 Fa. Gebrs. v. d. Poel te Terneuzen 39.435 M. J. Galle te Zaamslag 39.450 Eug. Verstraeten te Hulst 39.500 H. J. Reuling te Hulst 40.000 P. F. Voet te Kloosterzande J 40.S00 C. H. H. Wisse te Zaamslag 41.200 P. F. de Waal te Kuitaart 41.600; Kr. Dieleman 41.900; D. S. Jou- ret te Clinge 42.800; J. en A. de Potter te Hulst 43.990 D. W. F. Kaijser te Zaam slag 44.000 Gebrs. de Theije te Terhole 44.160 M. F. Goedemondt te Goes 45.000L. Polspoel te St. Jansteen 45.900 J. van 't Hoff te Hoek 46.000 J. C. de Vos te Zaamslag 46.375 P Eve- raerd te Hulst 46.800. Benoeming Ontvanger-Griffier. BRESKENS. In de Zaterdag gehouden vergadering' van stembevoegde ingelanden van den Jong Baarzande Polder werd met algemeene stemmen tot ontvanger -griffier benoemd de heer E. Seuho alhier,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3