i- STADSNIEUWS !&r Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes AFBLIJVEN VAN DEN OPSTAL DER GEBOUWEN. Niettegenstaande wij al meermalen ge waarschuwd hebben, tegen het wegnemen van hetgeen in de puinhopen ligt en vooral van datgene, dat van den opstal afkomt, dus eigendom van de overheid is, zijn er toch nog personen, die in dit opzicht geen onderscheid kennen tusschen het „mijn en tfijn". Voor L. van B. uit Arnemuiden, bij wien vrij veel lood in beslag werd genomen, had dit een procesverbaal wegens diefstal ten gevolge. HET HANDELSREGISTER. Het mag als bekend worden veronder steld, dat bij de groote catastrophe van 17 Mei met het Oost-Indisch Huis ook het kantoor van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden en daarmede alle bescheiden betreffende het Handelsregister voor zoover betreft Wal cheren, Noord- en Zuid-Beveland, en Schou wen en Duiveland, in vlammen is omge gaan. Volgens de wet tot instelling van een handelsregister worden in dat register in geschreven alle binnen het rijk in Europa gevestigde handelszaken en wordt het register gehouden door de Kamers van Koophandel en Fabrieken, elke voor zoo veel haar gebied betreft. Toen nu bijna 20 jaar geleden deze wet werd ingevoerd, heeft ook op het bureau der kamer alhier met zorg de samenstelling van het handelsregister plaats gehad, doch, zooals boven gezegd, het ging geheel ver loren. Thans moet dus het register van voren af aan weer geheel worden opgezet. Men is daarmede bezig, door uit andere officieele gegevens staten te maken van hen, die in iedere betrokke gemeente voor inschrij ving in aanmerking komen, om daarna te controleeren wie van deze personen ook vroeger was ingeschreven, wat o.a. door het toonen van kwitanties zal kunnen be wezen worden. NA EEN WEEK VAN BOUWEN. Het is nu een week geleden, dat de bouw van de noodwinkels met kracht werd aan gepakt. Op de Kade zijn er twee bijna ge reed, doch daaraan was men reeds vroeger begonnen. De overige, waaraan men thans bezig is, geven een bewijs van flinke voort zetting van den arbeid en deze week zal er zeker nog heel wat meer teekening komen in het aanzien van Dam en Kaden. Voor de bewoners zal het uitzicht heel anders wór den, maar de passage, vooral op de uren, dat het drukst gewinkeld wordt, zal zeker DE LUCHTBESCHERMING. Het is natuurlijk te hopen, dat de lucht beschermingsdienst niet meer moet wer ken zooals zij nu 8 weken geleden heeft moeten doen, maar dit wil geenszins zeg gen, dat de leiding daarom maar bij de pakken neer gaat zitten. Integendeel, zij is in volle actie en dit blijkt o.a. door het intact houden van tijdelijke ziekenhuizen, het opnieuw organiseeren van den medi- schen dienst en aan goede controle over de andere onderdeelen. Het waarschu wingsapparaat werkt dag en nacht. Ons zijn ook vragen gesteld betreffende de openbare schuilgelegenheden. Daarover kunnen wij mededeelen, dat deze dag en nacht geopend blijven, maar dat het be treden daarvan, behalve bij luchtalarm, verboden is, evenals het loopen boven op die schuilplaatsen. Bij luchtalarm zijn de schuilplaatsen voor ieder toegankelijk en de personen, die den zorg en het schoonhouden ervan vrij willig op zich hebben genomen, zoo spoe dig mogelijk aanwezig om toezicht te hou den en bij nacht om voor de verlichting zorg te dragen. De hulp van ieder weldenkend stadge noot wordt ingeroepen om de schuilplaat sen voor ongeoorloofd bezoek te bescher men. Dit is mede ongewenscht omdat de inrichtingen, dan licht bevuild worden en daardoor minder goed aan hun doel zouden beantwoorden. DE VERKORTE WERKTIJD BIJ „DE SCHELDE". Het ons van officieele zijde verstrekte bericht omtrent den verkorten werktijd bij „de Schelde", opgenomen in ons num mer van Zaterdag, kan in den gegeven vorm aanleiding tot misverstand geven. Men deelde ons mede dat de werkloos- heidskassen de ai'beiders met 4 uur loon zouden steunen. Dit is echter niet juist. Rechthebbende leden van de bonden, d.z. personen die lang genoeg lid zijn, krijgen een halve dag uitkeering. Het te ont vangen bedrag hangt af van de hoogte der contributieklasse waarin men betaalt, terwijl het maximum 1.50 per week be draagt. BADHUIS AAN DE BONEDIJKESTRAAT. Gedurende de week van 8 tot 13 Juli werden in het badhuis 641 baden genomen en wel 514 door heeren, 99 door dames en 28 door kinderen. OPROEP VAN DE POLITIE. In verband met een belangrijk justitieel onderzoek verzoekt de Commissaris van Politie te Vlissingen alle manlijke personen die in deze gemeente wonen of verblijf houden, die aan een hunner handen een pink en een ringvinger of wel een pink öf een ringvinger missen, zich zeer spoedig aan het bureau van politie te melden. niet minder veranderen. Enkele eigenbou wers moeten nog beginnen,''ook al zijn er verschillende onder hen, die het bouwen reeds gegund hebben. Van die eigenbouwers komen er enkele bijzonder goed voor den dag. Onwillekeurig denken wij bij het aan schouwen van dezen bouw aan hetgeen wij bij bezoeken aan de Jaarbeurs te Utrecht buiten de hoofdgebouwen waarnamen. DE ZATERDAGMARKT OOK NU WEER DRUK. Wat destijds op de Markt niet zoo best wilde slagen, schijnt op de tijdelijke markt plaats, den Dam, meer succes te zullen hebben, want het was ook Zaterdagmiddag en vooral des avonds gezellig druk bij de kramen, die verschillende Middelburgers nu twee maal in de week bezetten, terwijl er ook verder op het plein een prettige sfeer hing van Zaterdagavondwandelaars. De Markt doet het ook in de aangrenzen de straten, en dan denken wij met name aan de Korte Delft, bijzonder druk zijn, waarvan dan de daar gevestigde zaken ook weer profiteeren. Middenstandsexamens. Het mondeling examen voor het diploma algemeene handelskennis, examenplaats Middelburg, dat tengevolge van de tijds omstandigheden moest worden uitgesteld, is nu bepaald op 30 en 31 Juli en 1 en 2 Augustus a.s. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagden voor het diploma Hulp der Moeder, uitgereikt door de Algemeene Nederlandsche Vrouwenver- eeniging „Tesselschade" de dames A. S. Minderhout en A. M. A. de Pauw, beiden alhier en leerlingen van de Industrie- en Huishoudschool. JAARREKENING 1939 VEE- EN VLEESCHKEURINGSDIENST. B. en W. bieden den Raad aan de reke ning 1939 van den Vee- en Vleeschkeurings- dienst, sluitende met een batig saldo van 3.918.48. Zij stellen voor het winstsaldo uit te kee- ren aan de tot den kring Middelburg behoo- rende gemeenten. DE WERKLOOSHEID. Bij de arbeidsbeurs te Middelburg ston den Zaterdag ingeschreven: geheel werk loos 170 mannen en 26 vrouwen; gedeel telijk werkloos 6 mannen; in werkver schaffing 317 mannen, niet werkloos 7 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vo rige week 586, bijgekomen 107, afgegaan 166, totaal over 527. GRAFTOMBE GEBRS. EVERTSEN. Naar wij vernemen is de graftombe van de gebroeders Evertsen in de Nieuwe kerk, waarover wij verleden week reeds schreven, thans vrijwel onbeschadigd onder de zakken zand te voorschijn geko men. BEREIDING VAN BOTER ZONDER KARNVERGUNNING VERBODEN. De vergunningen zullen behalve aan zuivelfabrieken slechts in uiterste noodzaak worden verleend. OOK CONTROLE OP HET VERHAN DELEN VAN BOTER. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departament van land bouw en visscherij deelt mede, dat in ver band met de in te voeren maatregelen ten aanzien van het boterverbruik de nood zaak gebleken is wederom een hoeveel- heidscontröle op de bereiding van boter in te stellen, gelijk zulks geschiedde bij de in werking treding der crisis-zuivehvet 1932. Teneinde deze contröle zoo effectief mogelijk te doen zijn is het gewenscht het productie-apparaat zooveel mogelijk te beperken. Met name dient het aantal zelfkarners sterk te worden ingekrompen. Met ingang van 14 Juli 1940 is het be reiden van boter slechts geoorloofd, in dien men in liet bezit is van een kam ver gunning, welke uitgereikt zal worden door de Nederlandsche Zuivelcentrale afdeeling zuivel te 's-Gravenhage. Deze karnver- gunningen zullen behalve aan zuivelfabrie ken slechts in uiterste noodzaak worden verleend, nl. alleen in die gevallen, waar in er geen andere mogelijkheid bestaat om de gewonnen melk productief te ma ken, zooals melkveehouders, die de melk niet aan een zuivelfabriek of als con- sumptiemelk kunnen verkoopen. Ook zij, die gewoon zijn schapen- of geitemelk te verkamen, dienen een ltarn- vergunning aan te vragen. Bezitters van een karn, die niet gerech tigd zijn om boter te bereiden, dienen deze onbruikbaar te maken of door een contro leur van den Centralen Crisis-contróle- dienst te doen verzegelen. Bovendien zal alle geproduceerde boter, met uitzondering van schapen- en geiten- boter, van een merk dienen te zijn voor zien. Voor hen, die aangesloten zijn bij een onder rijkstoezicht staand botercon- trolestation zal het rijksbotermerk vol doende zijn. Zij, die niet aangesloten zijn, zullen een nieuw in te voeren merk, het zgn. boterdistributiezegel, dienen te ge bruiken. Zij dienen zich voor de verkrij ging daarvan te wenden tot de afdeelin- gen zuivelcontröle der Nederlandsche Zui velcentrale in de verschillende provin cies. Het verhandelen van boter. Naast de contröle op de bereiding van boter zal ook een contröle worden inge steld op het verhandelen van boter. Daar toe is bepaald, dat ongeacht het voor schrift, dat boter dient voorzien te zijn van een merk, men geen boter zal mogen iafleveren of verhandelen, indien men bo- VERGADERING „ZIEKENFONDS". Gestadige groei. „Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland" vergaderde Zaterdag in de „Prins van Oranje" onder voorzitterschap van mr. J. A. A. Fransen van de Putte. Na een kort openingswoord en voor lezing en goedkeuring der notulen, bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, waarvan we het volgende memoreeren: het aantal aan het fonds verbonden deelnemers-huis artsen bleef 27 bedragen. De deelnemer specialist H. Piccardt, zenuw-arts, droeg zijn praktijk over aan J. P. Petersma, die specialist werd ingeschreven. Door het overlijden van P. de Jong, oor-, neus- en keelarts, verminderde het aantal specialis ten met 1 en bedroeg dus 31 Dec. 1.1. 17. Dienzelfden datum kwam een verzoek binnen van H. G. de Rooy, om in de plaats van wijlen P. de Jong (inmiddels verviel ook deze aanvrage en werd dokter Van der Sluijs te Middelburg in deze vacature ingeschreven) te worden ingeschreven. In de medewerkende tandartsen en apothekers kwam geen verande ring. Aan het einde van het boekjaar wa ren ingeschreven 14.340 leden, zijnde 9.344 leden boven 16 jaar, 4200 betalende leden beneden 16 jaar, en 796 vrije leden bene den 16 jaar. De toename bedroeg 1089 le den, of 8,2 pet. tegen vorig jaar 10.5 pet. 2310 leden werden bij- en 1221 afgeschre ven, n.l. 396 wegens vertrek, 181 wegens bedanken, 76 wegens overlijden, 62 wegens royement en 506 wegens mobilisatie. De iets mindere groei moet ongetwijfeld aan de mobilisatie geweten worden, zooals uit dit laatste cijfer blijkt. 1962 maandkaar- ten werden afgegeven voor bezoek aan een specialist 'of consult aan huis. 185 leden werden ter observatie in een zie kenhuis opgenomen en/of door een specia list behandeld. 148 groote en 205 kleine operaties werden voor rekening van het fonds verricht, terwijl 303 leden met rönt- gestralen behandeld werden. Hiervan werd 50 pet. der kosten door het fonds gedra gen. De totale kosten van een en ander bedroegen 26.118.60. Voorts werden 779 brillen, 103 buikbanden, 33 breukbanden verstrekt en werd 401 maal verloskundige hulp voor het fonds verstrekt. Door de apothekers te Goes werden afgeleverd 17.373 recepten. Inclusief het honorarium der apothekers bedroegen de kosten 9470.01 of gemiddeld 54.5 ct. per re cept. 21 verzoeken kwamen 'binnen om restitutie van de kosten van prothesen en poliklinische röntgenolgie aan welke kon den worden voldaan zoodat ook nog ver strekt worden 19 elastieken kousen en 1 lederen steuncorset. De kosten van een en ander bedroegen 162,87. Voor tand heelkundige hulp waren 7707 leden inge schreven. Besloten werd de winst als volgt te be stemmen:. 1. Aan de „Reserve voor prothesen en röntgenologie" toe te. voegen een bedrag groot 162,87, zoodat voor 1940 wederom 1000,beschikbaar is. 2. Aan de „Crisis-Reserve" toe te voe gen een bedrag ad 785,80, zoodat in 1940 ook wederom 1000,beschikbaar is. 3. In de „Specialistenkas" te storten een bedrag ad 1564, 09. 4. Voor de geëvacueerd geweest zijnde deelgenooten 2 weken premie door het fonds te betalen ƒ1208,79. Totaal 3721,55. De hierna aangeboden balans sloot met 36.409,79 w.o. een voordeelig saldo van 3.721.35, de vunst- en verliesreke ning sloot met 118.595,99. Op de in ventaris werd 239.76 afgeschreven waar door deze nog voor 1 te boek staat. Op de obligatiën werd een koersverlies van 1500 geboekt waarmede de reserve werd verminderd. Met de verplichte storting van 1 pet. der ontvangen premiën, zijnde 1181.46 werd de reserve verhoogd. De belegde reserve bedraagt thans 8.812.35. Jaarverslag, balans en rekening werden als ingediend vastgesteld. Tot leden van de Commissie van Toe zicht werden opnieuw benoemd dr. H. Snoek, to Goes en de heer P. Kraak te Wolphaartsdijk. Bij de rondvraag werd o.a. gewezen op de wenschelijkheid om op de dorpen een lezing te houden over „kanker" zooals in dertijd ook lezingen over t.b.c. werden ge houden. De voorzitter zegde toe dit in het bestuur te zullen bespreken. De voorzitter deelde nog mede, dat per 1 Maart 1941 weder overschrijvingen van huisartsen kan plaats vinden. Sanatorlumverpleging. Hierna kreeg dr. Stoppelaar, t.b.c.arts te Middelburg, het woord, om een causerie te houden over de verzekering tegen de kosten van sanatorium-verpleging voor t.b.c.-patiënten. Uit een korte, doch zeer duidelijke in leiding, waarin hjj den toestand van vroe ger met die van heden vergeleek, bleek, dat thans ook vooral voorzieningen op het gebied van de volksgezondheid gebiedend zijn. Nederland, dat met zijn gemiddelden leeftijd van 65,1 jaar, met alle andere lan den in Europa kan wedijveren, mag ook bogen op de laagste zuigelingensterfte. Ook de t.b.c.-gevallen zijn belangrijk vendien niet overlegt, hetzy een distribu tiebon of toewijzing, welke recht geeft op het koopen van boter, hetzij een uitvoer- certificaat, wanneer het exportboter be treft, hetzij een door de centrale afgege ven vergunning voor den opslag in koel huizen. Voorts dienen de boterhandelaren niet zijnde uitsluitend detaillist zich bij de centrale te organiseeren. Verder is het ompakken van hoter slechts toegestaan aan degenen, die bij de centrale zijn georganiseerd en toegelaten tot de groep boterompakkers en in 'het bezit zijn van een ompaltvergunning. Voor de verkrijging van deze vergunning dient men zich te wenden tot genoemde centrale. Ook deze vergunning zal slechts in beperkte mate worden uitgereikt. Het is verboden bij het ompakken van boter hieraan zout of ander vocht toe te voegen. minder dan in andere landen. Alleen de Scandinavische landen zijn ongeveer gelijk aan ons land. Het moet niettegenstaande al deze mooie gegevens ons volk toch tot pa- raat-zijn aansporen. De oorlog 19141918 gaf een sterke stijging aan gevallen van t.b.c. en andere gevaarlijke ziekten. Ook thans weer is de oorlog de grootste vij and voor de volksgezondheid. Reeds vele eeuwen geleden was dit zoo. De Bijbel geeft daarvan ons reeds voorbeelden (zie Openb. 6). De griep in 1918 in Europa heeft veel meer slachtoffers gevraagd dan de oorlog zelf. Ons dus te wapenen tegen de gevolgen van dezen oorlog is eisch. De B. A.'s en de Diaconiëen blijken ook in deze niet altijd te verstaan, hoe dit het best en het voordeeligst kan geschie den. Veelal wordt door deze lichamen nog de voorkeur gegeven aan „thuis"-verple- ging. Spr. somt de vele bezwaren daaraan verbonden op en pleit daarom voor Sa natorlumverpleging. Hoe nu aan de njodige middelen te ko men? Spr. schetst den gang van zaken zoo als zij thans is: le. het gezin zelf; 2e de familie; 3. Diaconie of B. A, Verder de t.b.c.-bestrijdingsfondsen enz. Voor elke patiënt die wordt opgeno men in een sanatorium is plm. 1000 per jaar noodig. Hoe moeilijk het is aan dit bedrag te komen, blijkt uit de wegen, die volgens bovenstaande, moeten worden bewandeld. Daartegenover stelt spreker de Vereeniging, die is opgericht voor de uit zending. van t.b.c.-patiënten. De bedoeling van deze Vereeniging is, dat niet indivi dueel wordt toegetreden, doch veeleer als organisaties, lichamen enz. (Ook bij 10- tallen kan zulks geschieden.) Vereenigin- gen als ziekenhuisverpleging, Ziekenfond sen enz. zijn daarvoor mede aangewezen. Na nog er op gewezen te hebben, dat t.b.c. niet erfelijk is, zooals meermalen wordt verondersteld, doch zeer zeker be smettelijk, eindigde spr. zijn zeer belang rijke en leerzame rede, welke met zeer groote belangstelling was gevolgd. Hierna volgde nog eenige bespreking, waarna de voorzitter toezegde, dat een en ander in het bestuur een punt van be spreking zou uitmaken. Nadat dr. Stoppelaar nog eenige vragen beantwoord had, zegde de voorzitter hem dank voor de zeer interessante voordracht en zegde hij toe, dat het aangevoerde vraagstuk in het bestuur een punt van overweging zou uitmaken. A.V.O.-RIJWIELPLAATJES. Toch stempelen te Goes. Naar wij nader vernemen is het toch nog gelukt ook te Goes een A.V.O.-stem- pelmachine te krijgen, die van morgen af in een tent bij het postkantoor onderge bracht zal worden. Behalve zijn rijwiel- plaatje kan men er ook herkennings- (iden- titeits-) plaatjes laten stempelen, en aar dige koperen adresplaatjes voor koffers, actetasschen enz. enz. Door den vertegen woordiger der A.V.O. alhier, den heer A. J. Klootè, controleur Rijkssteunregeling werd door kennisgeving aan groote be drijven en het;sturen van aardige kaarten voor de kinderen aan de scholen reeds pro paganda voor deze vorm van liefdadigheid gemaakt. Naar hekend is verzorgt de A.V.O. het vraagstuk van den arbeid voor onvolwaar- digen, en thans zullen ook de oorlogsinva liden aan de zorgen van dit lichaam toe vertrouwd worden. JEUGDKOREN J. H. TAMMINGA. Een mooie middag. Zaterdagmiddag gaven eenige der jeugd koren van den hr. Jac. H. Tamminga een uitvoering (openbare les) in het Schut tershof, dat „tot de nok" gevuld was met belangstellenden. Ook burgemeester Ten KKate en zijn echtgenoote merkten we onder de aanwezigen op. In zijn kort, inleidend woord, uitte de hr. Tamminga zgn voldoening over de groote belangstelling, terwijl hij mr. en mevr. Ten Kate in het bijzonder welkom heette. Eén der jeugdige zangeresjes bood daarbij aan mevr. Ten Kate een tuil bloe men aan. Het jeugdkoor van „Melodia" Goes, opende daarop den middag met het zang spel „Goudmuiltje", dat er bij de jeugd uitstekend in bleek te zitten. Ook de aan kleeding van het tooneel, de kleurige cos- tuumpjes van het prinsesje „Goudmuiltje" (Miesje Smolders), de elfen, kabouters, heksen, prins, engeltjes enz., waren goed verzorgd en maakten h-t geheel zeer aan trekkelijk. Allen kenden hun taak goed en speelden, zongen en dansten, dat het een lust was. Ook de heksen waren een succes. Terecht werd het spel met een warm applaus beloond. „Zangvogeltje" te Wolphaartsdijk, voer de het spel „Jan Lustig" op, en dit kin derkoor bleek al evenzeer tot een keu rige prestatie in staat. Vooral Jan Lustig (Corrie iJoosterman) zelf was een groot succes. En zijn vrouw en buurman waren niet minder aardig in hun rollen, terwijl ook de zang der kinderen lof verdient. „Excelsior" van Yerseke, gaf „poes en beertje" ten beste en ook deze jongens en meisjes zorgden voor een mooi nummertje. Poes en Beertje zelf waren bij de kleu ters die ze uitbeelden in goede handen. Het laatste groote stuk was „Meester Do-re-mi", waaraan de koren van Yer seke en Wolphaartsdijk medewerkten. Een byzonder aardig zangspel dat een waar dig slot vormde, en waarbij Corrie Kloos terman, als meester Do-re-mi weer op keurige en amusante wijze haar lastige rol vervulde. En ook de koren droegen tot het succes van dit nummer hun deel bij. De pauzen tusschen deze grootere num mers werden gevuld met kleine zangstuk jes en aardigen polo-zang, b.v. van Leen Groene, over een avontuurlijke veldmuis, terwijl Joost Walrave op verzoek weer „Die nare sommen" voordroeg. Aan het einde van dezen mooien en wel geslaagden middag, waarop de uitvoeren de kinderen en de jonge en oude toe schouwers zeker evenzeer genoten, hood de directeur, de hr. Tamminga, aan de leidster, mej. Francke, een tuil bloemen aan, terwijl de kinderen door de firma A. L. van Melle op een versnapering ge- tracteerd werden. Geslaagd. Onze stadgenoote mej. P. A. Hofstra slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor cand.-examen wis- en natuurkunde. Laatste Berichten De gedemobiliseerden in den opbouwdienst gaan aan den slag Men meldt ons uit Den Haag: Heden zijn de gedemobiliseerden, die niet naar hun burgerwerkkring konden terugkeeren, opgenomen in den opbouwdienst. In verband daarmee heeft de comman dant, de majoor J. M. Breunese een dag order uitgevaardigd, welke hedenmorgen bij alle onderdeelen is voorgelezen en waar van de tekst luidt als volgt: Mannen! Met ingang van heden zijt gij opge nomen in den Opbouwdienst. Wij, die tevoren deel uitmaakten van onze weermacht, gaan thans samen aan den arbeid in den Opbouwdienst. Onze gemeenschappelijke arbeid zal in de eerste plaats gericht moeten zijn op onze saamhooi'igheid en gemeenschapszin. Het rijkste bezit van den mensch, dat toch de ai-beid is, zullen wij aanwenden om ons doel te bereiken, n.l.: een plaats te doen innemen in een krachtig, saamhoorig en nationaalgezind Neder land. Arbeid vereischt een gezonden frisschen geest. Arbeid vereischt een krachtig lichaam. Arbeid vereischt levensvreugde. Deze nu gaan wij samen opbouwen. Met moed en vertrouwen, maar vooral ook met geestdrift moeten wij aan den slag. Veel, zeer veel zal van ons allen wor den geëischt. Als ware Nederlanders wilt gij toch allen zonder uitzondering uw schouders onder onze gemeenschappelijke taak zet ten, tot heil van ons geliefd vaderland. Doet U plicht, ik reken op U allen.' Palc aan! De commandant van den Opbouwdienst, BREUNESE. Zeeuwsche athleten te Rotterdam, Zondag werden te Rotterdam atletiek wedstrijden gehouden ten bate van den wederopbouw. Onder groote publieke be langstelling heeft een elite-corps van Ne derlandsche athleten zich van haar beste zijde doen kennen en het was voor de Zeeuwsche jongens De Pagter, Lacor en KolQi. geen gemakkelijke opgave daar mede hun ki-achten te meten. Nadat De Pagter (A.V. *35) in de 100 m. B-klasse zijn serie won in 11.8 sec., kon hij zich in de finale als 4e plaatsen met denzclfden tijd. Ook Kolijn wist in de C-klasse 100 m. zijn serie te winnen in 12.2 sec en wist in de finale een vijfde plaats te bezetten met 12.2 sec. Lacor van Marathon wist op de 1500 m. B-klasse na een zwaren strijd een vijfde plaats te bezetten. Aangezien de Zeeuwen in tegenstelling met de anderen de eerste wedstrijd van dit seizoen liepen, kan deze dag als ge slaagd beschouwd worden en geeft volle hoop voor het verdere verloop van dit seizoen. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Van 11—15 Juli. Ondertrouwd: J. van Vlaanderen, 22j. en J. van den Heuvel, 20 j. G. Weggen, 27 j. en J. van Veenen, 23 j. Getrouwd: A. M. van Loon, 26 j. en P. van Hasselt, 24 j. H. Meulmees- ter, 38 j. en C. van Belzen, 26 j. A. J. van der Meer, 26 j. en H, Schout, 21 j. M. H. J. van der Hof, 24 j. en A. Die- rlkx, 20 j. Geboren: Cornelia Maria, d. v. C. J. J. de Merode en A. M. .Maas levenl. geb. kind van J. D. Broeke en C. Arnol- dus. ZOUTELANDE. Over de maand Juni. Geboren: Eddy, zoon van E. W. Bleijen- berg en P. C. Klein Jan, zoon van J. Koppejan en L. Sturm. Overleden: Josina, ten Hove, 71 jaren, weduwe van M. Naaktgeboren. Gehuwd: A. Francke, 31 jaren jm. en E. de Kam, 26 jaren, jd.; J. Louws, 20 jai-en jm. en J. Janse, 20 jaren jd. Kortgene. Geboren: Abraham Eduard z. v. Johannes Post en Klazina Anna Meulenberg. Ondertrouwd: Marinus de Regt 30 jr. te Kats en Aartje Johanna Hollestelle 29 jr. Willem Marinus Dingemanse 27 jr. en Geertruida Janse 22 jr. te Kolijnsplaat. (N. B.), Kolijnsplaat. Geboren: Jan Hendrik z. v. Cornelis de Regt en Pieternella Kramer. Ondertrouwd: Marinus Gilles Dijke 31 jr. en Martina Kloosterman 34 jr. te Aarden burg. Overleden: Willem Elisa van Kogelenberg 39 jr. echtg. van Jacoba Johanna Westplate te Ierseke Anna Jacoba Alexandrina Vink 87 jr. wed. van Jozias Noordhoek Tannetje Leendertse 66 jr wed. van Gerard de Waard Rigtsje Lindeboom 69 jr. wed. van Cornelis van der Weele Anna Snoep 67 jr. wed. van Marias Paulis Stols. ,(N.B.) Kruiningen. Van 5—11 Juli. Geboren Paulina Maria, d. v. Cornelius Marius Dekker en Maatje Jansen. Ondertrouwd: Matheüs Pieterse, 29 j. en Jacoba Krombeen, 24 j. SCHOONDIJKE. Over de maand Juni 1940. Geboren: Bernardus Hendrikus, zoon van Joh. Hendr. Ligteringen en van L. van Beveren (wonende te Amsterdam)Corne lis, zoon van C. Kindts en van P. M. Triou; Johanna Adriana, dochter van M. Marinisse en van Corn. P. Jasperse. Overleden: Maria Kornelia Lous, oud 59 jaren, ongehuwd, dochter van I. Lous en van J. Vinjé; Petrus Johannis de Badts, oud 75 jaren, weduwnaar van M. L. Doens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2