STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS G&ss UIT DE PROVINCIE Marine en Leger Advertentiën Boekhandel Prowoost Drogisterij WteStaie I Cr;olini Lfg®0 I Verstopping Geslaagd. Voor het diploma van den 50en dag- cursus der eerste Nederlandsche Slagers vakschool te Utrecht is geslaagd de heer J. de Jonge, alhier. ALHAMBRA-TH3DATER. Het is in dezen tgd beslist een weldaad wanneer men zich eens eenige uren van al de ernst en spanning kan bevrijden en zijn gedachten eens op andere onderwerpen kan instellen. Wanneer deze onderwerpen dan van dien aard zgn, dat daardoor de geest wordt ontspannen en men eens hartelijk, dus ongedwongen kan lachen, dan werkt zooiets dubbel heilzaam. Ongetwijfeld heeft een ieder daaraan thans een groote be hoefte. Welnu, de gelegenheid; wordt daar toe geboden in het Alhambra-theater, daar het programma, daar vertoond, met recht mag aanspraak maken op ontspanning. Sterren gaan naar Hollywood is een film, waarin de beste filmsterren, zooals Joan Crawford en James Stewart, hun talenten volledig ontplooien. Het onderwerp is niet nieuw, het is de geschiedenis van nagenoeg onbekende va- riété-artisten die via de film, het brengen tot den hoogsten sport van de film-ladder, waarbij de roem niet kan verhinderen dat de liefde blijft standhouden Naast schitte rend spel van beide genoemde artisten, daarin goed bijgestaan door sterren als Lew Ayres, Bes Ehrhardt, Lewis Stone en Lionel Stender, biedt deze film ongeloof lijke staaltjes van regie en ijsballetkunst, die een weldaad zijn voor het oog. De costumeeiing en décors zijn bewonderens waardig, terwijl een heerlijke muziek een streeling is voor het oor. De film is door weven met vroolijke tafereelen, doch daar naast is de ernst niet vergeten. Het geheel een levenswerk van den bekenden regiseur Reinhold Schünzel. De kop van Jut. Voor de pauze draait de film „De kop van Jut", met Stan Laurel en Oliver Har dy. Het noemen van deze namen alleen is reeds genoeg om verzekerd te zijn van een uitbundig lachsucces. De malle streken die door beiden worden uitgehaald doen de aanwezigen van het begin tot het eind bul deren van den lach. Het onderwerp is de grootste nonsens, doch juist daardoor wor den de malste situaties verkregen. Slechts even wordt men verplaatst in de werke lijkheid, doordat het begin een, zij het be scheiden beeld geeft van de verschrikkin gen van den oorlog. Gelukkig is dit maar heel even, om vervolgens één aaneenscha keling van malle fratsen te zijn, waarin Stan en Oliver weer op hun best zijn. BIJNA 10.000 INWONERS. Op 1 Januari Van dit jaar telde Goes 9795 inwoners, verdeeld in 5074 vrouwen en 4721 mannen. Het eerste halfjaar 1940 vestigden zich te Goes 405 personen, wer den 46 jongens en 30 meisjes geboren, zoo dat dit een vermeerdering van 481 per sonen beteekent. 281 personen vertrokken, 26 mannen en 35 vrouwen overleden, zoo dat dit een vermindering van 342 gaf. Goes ging dus vooruit met 139 zielen (91 man nen en 48 vrouwen) waardoor het aantal inwoners op 1 Juli jl. 9934 bedroeg. HANDIGE LEURDERS. Maken goede sier. Vorige week in een berichtje dat per ongeluk onder het Middelburgsche Stads nieuws terecht kwam maakten wij mel ding van een leurder die in deze gemeente aangehouden werd, omdat hij nog zeven tien gulden boete te betalen had. Deze leurder, zekere P. A. C. van St. Philips- land, had dit geld o.a. te betalen voor een bekeuring en veroordeeling wegens open bare dronkenschap. E. betaalde 10 en zou den volgenden dag, nadat hij dus een dag „zaken" had gedaan, de resteerende 7 brengen. E. voldeed een dag later die 7 inderaad, waaruit wel blgkt, dat met „leuren" nog steeds een goed daggeld is te verdienen. En vooral in deze omgeving schijnt het voor dergelijke leurders goed wei-ken te zijn, want E. kwam gisteren opnieuw op het politiebureau terecht en opnieuw wegens openbare dronkenschap. Zoodat E. wel spoedig opnieuw gesigna leerd zal worden, als zijnde zoo-en-zooveel aan den staat schuldig. En E. „leurt" op nieuw een dagje, en verdient allicht ge noeg om die boete te betalen en van de rest goede sier te maken En dat in een tijd, waarin zoovelen hun eigen inkomen hard van noode hebben, ter wijl zoovele offers voor getroffenen en misdeelden gevraagd moeten worden, ter- wgl de eigen middenstand elke cliënt met verlangen tegemoet ziet RIJWIELPLAATJE EN LIEFDADIGHEID. Benevens eigenbelang. Wie nog geen nieuw rgwielplaatje be hoefde aan te schaffen, moet er toch deze maand toe overgaan, en krijgt daarmede een goede gelegenheid om wel te doen en tevens om zijn rijwielplaatje tegen dief stal te beschermen. Dit laatste is te be reiken, niet alleen door het goed aan het rijwiel te bevestigen, maar vooral door er naam en adres in te laten stempelen. Naar deze gestempelde plaatjes is n.l. weinig vraag bij de heeren gauwdieven, temeer omdat enkelen hunner, die er zich toch aan waagden, daar zeer onaangename ondervinding mede opdeden. En de liefda digheid kan men daarbij betrachten door zijn naam en adres in de rijwielplaatjes te laten stempelen door de A. V. O., de in stelling die arbeid aan onvolwaardigen verschaft en daarmede dus een zeer goede zaak dient. Naar wij vernemen gelukte het niet, ook te Goes zulk een stempelmachine te krij gen, doch de heer A. E. Kloote, die niet In het voorprogramma eenige aardige opnamen van Polygoon in eigen land, waarbij de sport de hoofdschotel vormt. Bijzonder geslaagd zijn verder een paar creaties van denwelbekenden Walt Dish- ny. DE VERKORTE WERKTIJD BIJ „DE SCHELDE". De werkloosheidskassen steunen met 4 uur loon. Zooals wij reeds meldden, wordt de werk tijd bij „De Schelde" met ingang van de vol gende week teruggebracht tot 36 uur per week. Deze vermindering van werktijd, reeds eerder ingevoerd bij andere werven hier te lande, houdt nauw verband met de verplichting om alle werklieden die voor den oorlog aan „De Schelde" waren verbon den, weer te werk te stellen. Bg „De Schel de" zijn thans 3200 arbeiders in dienst, die allen mede dank zij de vele reparatie-op- drachten die „de Schelde" heeft, voorloopig een taak, zij het een 36-urige, vinden. De vermindering van den werktijd betee kent uiteraard een loonsverlaging. Het per soneel ontvangt thans omdat het uit de werkloosheidskassen met 4 uur loon wordt gesteund, per week 40 werkuren loon. Te hopen is dat nieuwe opdrachten „De Schelde" in staat zullen stellen, de duizen den die er thans werk vinden, op deze wijze aan den slag te houden. MUTATIES LOODSWEZEN. Met ingang van 1 Mei jl. zijn benoemd tot loodskweekeling 2e klasse in vasten dienst L. van Beusekom en A. K. de Vries, beiden voorheen werkzaam op arbeidscon tract. Met ingang van denzelfden datum zijn bevorderd tot loodsschipper le klasse D. van Leeuwen, zeeloods, belast met den dienst van stuurman; belast met den dienst van stuurman C. E. Kuiper, zeeloods tot binnenloods J. P. Bais en L. Visser, beiden hulpbinnenloods. Overgeplaatst A. M. Willemse van ma chinist a.b. lichtschip „Noord-Hinder naar het loodswezenJ. J. Keymel, stoker bij 's Rijks kustverlichting te Vlissingen naar stoker a.b. van een stoorr.betonnings- en verlichtingsvaartuig in het 6e district. Eervol ontslagen J. Bitter, machinist bij het loodswezen, J. L. Weeber, loods schipper le klasse, J. C. Leenhouts, stoker a.b. van een stoombetonaings- en verlich tingsvaartuig. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 14 Juli is te Vlissingen de apo theek geopend van de fa. A. J. van Ocken- burg, Singelweg 5. Getijden. Juli Hoogwater. Laagwater. Zondag 14 10.09 22.36 4.14 16.37 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. alleen weesvader enz. is, maar bovendien ook de belangen der A.V.O. (Arbeid voor Onvolwaardigen) te Goes behartigt, schiep ook voor de inwoners van Goes en omgeving de gelegenheid hun plaatje door de A.V.O. te laten stempelen. Men kan het plaatje daartoe aanbieden, en ook, met betaling van 10 ct., voor het stempelen, het plaatje gestempeld en wel in de Zusterstraat bestellen. GRAND THEATER. De heldeiibrigadé". In het leven van den gewonen politie man, zelfs hier in het rustige Holland, komen reeds gebeurtenissen voor, die ge vaar met zich brengen, en het laat zich hooren, dat zulks in een land als Canada, vooral ten tijde dat het in opkomst was, in nog veel erger mate het geval was. Met de menschen van goeden wil, kwamen ook avonturiers het land binnen; of een deel van hen, die aanvankelijk met goede voornemens bezield waren, werd avon turier, en de politie, die daar tot taak had de wet te handhaven, had het er niet gemakkelijk. Eenerzijds was het slechts een klein korps en anderzijds was het woeste land met zijn snelle stroomen, watervallen, bosschen en bergen, een goede beschutting voor hen, die reden hadden ora uit het oog der wet te blijven. En daar naast kende ook het politiekorps, in deze geschiedenis het korps der bereden Cana- deesche politie, zijn kleine zorgen van el- ken dag. Er werd wel eens een politieman op een post geplaatst waar hg niet voor geschikt was, en er waren vrouwen, of aanstaande vrouwen, die niet begrepen hoe een man zich tot zulk een honden leven, vol gevaar en onbillijkheden, aange trokken kon gevoelen. Al waren dit dan, in deze film tenminste, de beste niet. Dit alle3 ligt ten grondslag aan „De helden brigade", die den spannenden strijd in beeld brengt van enkele politiemannen met een bende roovers en moordenaars. Er wordt ditmaal geen paard gereden, maar wel met kano's en motorbooten gevaren, en ook de vliegmachine, en de radio speelt er een belangrijke rol in, enhet mooie landschap, want terwijl de toeschouwer geboeid toekgkt, zal hij toch ook genieten van de schoone watervallen en bosschen, van de geheele entourage van deze in natuurlgke kleuren opgenomen film. Voor al omdat ook bij deze film weer blijkt, dat de kleurenfilm steeds nader tot de natuurlijke kleuren komt. Er zgn tal van beelden bij, die men gaarne wat langer voor zich zou willen zien! De hoofdrollen worden gespeeld door Glorian Dickson, Gale Paye en Dick Foran. „Een groot schcmdaal". Het werd een „groot schandaal" het avontuur van den gesjochten jongeman, die in Parijs een aardig meisje ontmoet te, en haar töen zelfs tot Londen „naliep". Omdat we spoedig hooren, dat die jonge man slechts een goede kok moet zijn, terwijl dat meisje een beroemde filmster is, die incognito door Parijs doolde. En de bewonderaars van de filmster, en vooral de pers, heeft natuurlijk al spoedig in de gaten, dat er 'ets bijzonders aan de hand is met de beroemde Kay Winter en die Fransche kok. Het is een malle ge schiedenis, met veel komische momenten, en vlot gespeeld, en een einde dat al even verrassend is als bgna elk der tafereelen. Carole Lombard en Fernand Gravet ver vullen de hoofdrollen. voorkomt^ en geneest ^PIJNLIJKE VERBRANDING^ Walcheren Opbrengst collecte. VEERE. De alhier gehouden collecte ten behoeve van het Nationaal Hulpcomité heeft een bedrag van ruim 230 opge bracht. Machinisten-examen. DOMBURG. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het diploma A als scheepswerktuig- kundige de heer W. Passenier alhier, leer ling van den cursus ter opleiding van scheepswerktuigkundigen, verbonden aan de Ambachtsschool te Middelburg. Zaid-Beueland Raad van 's Heer Arendskerke. OOK DEZE GEMEENTE DROEG HAAR OFFERS BIJ. 'S-HEER ARENDSKERKE. De Raad dezer gemeente kwam Vrijdag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Elenbaas. De VOORZ. zegt in zijn openingswoord, dat men thans wel onder heel andere om standigheden bijeenkomt dan men de vo rige vergadering had kunnen vermoeden. Ook aan deze gemeente ging de oorlog niet ongemerkt voorbij, al was vooral de ma- terieele schade veel geringer dan in vele gemeenten elders. Doch anderzijds sneu velden twee ingezetenen soldaten en van één is nog geen enkel bericht binnenge komen. Een der militairen van hier af komstig werd ernstig gewond. Voorts vie len onder de burgers vijf dooden, terwijl twee uit Yerseke geëvacueerde burgers in deze gemeente het leven lieten. Sterke God hun nabestaanden. Spr. deelt voorts mede, dat tweeduizend burgers uit Yerseke hier ondergebracht moesten worden en hij zegt hartelijk dank aan allen die medewerkten om deze eva cuatie goed te doen verloopen. In het bij zonder dankt spr. ook het hoofd van den luchtbeschermingsdienst en zijn staf, het gemeentepersoneel zonder uitzondering en de vele anderen die hem steunden in die moeilijke dagen, en spr. doet op allen ook een beroep voor de toekomst en rekent op loyale medewerking bij de uitvoering van alle maatregelen, die getroffen moeten worden. Wethouder HOMMES zegt, dat de voor zitter verschillende personen herdacht die hem steunden. Mij past dan, aldus spr. namens alle leden en zeker alle bui'gers, U dank te zeggen voor het vele dat U deed: We hadden, niet anders verwacht, dan dat U op Uw post zou blijven en ge hebt steeds alles gedaan wat in Uw macht was. Moge God U de kracht geven om op deze wijze voort te gaan (instemming). Van Yerseke is een -schrijven ingeko men waarin hartelgk dank betuigd wordt voor de bij de evacuatie van Yerseke ver leende medewerking. Overschrijving verzekering. Voorts kwam o.a. een schrijven in over de verzekering der gemeente-eigendom men, Waarin overschrijving op Nederland sche maatschappijen aangeraden werd, om stagnatie bij eventueele uitkeering te voor komen. B. en W. vragen daartoe machti ging. Het zal niet veel duurder uitkomen. Aldus wordt besloten. Eveneens werd besloten om uit de ge meentekas een bedrag van 2 extra be schikbaar te stellen per gemiddelde werlc- loozen, voor extra hulp, waarna dan het Rijk ongeveer het dubbele wordt bijgepast. Er waren gemiddeld 50 werkloozen, dus de kosten voor de gemeente zijn 100. waarna het Rgk 221.beschikbaar stelt. Aldus wordt, gelgk gebruikelijk, besloten. Op eenige reclames hondenbelasting werd volgens voorstel van B. en W. be schikt, terwijl in de gemeente-begrooting 1939 en 1940 en die van het B.A. over 1939 de voorgestelde wijzigingen aange bracht worden. Distributie-centrum. Nadat besloten is tot opheffing van de borgstelling van den secretaris-penning meester van het Groot Armbestuur te 's-Heer Hendrikskinderen (thans onderge bracht bij de „Fraude Onderlinge") is de bezoldiging van het personeel van den distributie-dienst aan de orde. De VOORZ. deelt mede, dat deze dienst alle gemeenten bewesten» het kanaal, met uitzondering van Goes, omvat. Voorgesteld wordt de salarissen als volgt vast te stel len lieder 15.002000 3 ambtenaren 750.1 van 10001250; typisten 400500. Spr. wijst er op, dat 's-Heer Arendskerke centrum van dezen dienst is, dat de kosten voor 85 pet. door het Rijk en voor 15 pet. door de betrokken ge meenten gedragen worden. AldU3 wordt besloten. De evacuatie-vergoeding. Bij de rondvraag informeerde de heer OP 'T HOF naar de evacuatie-vergoeding. Men heeft geholpen, al? men kon zou men het voor niets doen, maar er zgn ook menschen die het zelf niet dragen kunnen. PALEIS STRAAT 9 - DEN HAAG. Afscheid ir. De Looze. Naar men ons mededeelt zal het af scheid van ir. C. A. de Looze, die wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftgd het onderwijs verlaat, als direc teur der H.B.S. alhier, plaats hebben op Zaterdag 20 Juli a.a. En een deel van hen moet nog niet uitbe taald zijn? De VOORZ. zegt," dat dit hem bekend is. De regeling is zoo, dat de geëvacueerden, die de kosten zelf betalen kunnen, dat moeten doen. Voor de geëvacueerden, die deze kosten zelf niet konden betalen, is de vergoeding reeds uitgekeerd. Ongeveer 1500 moet nog betaald worden. Dit be drag moeten de betrokken geëvacueerden zelf opbrengen. Beloofd is, dat dit geld zoo spoedig mogelijk zal binnen komen. Het is een kwestie die veel werk en ook veel last met zich brengt. De heer OP 'T HOF waagt of te Yerseke wel spoec. betracht wordt met het ophalen van dit geld. De VOORZ. is er zelf reeds voor naar Yerseke geweest. Hij hoopt dat Yerseke alles zal doen om deze zaak spoedig af te wikkelen. Deze stagnatie is zeer on aangenaam voor onze menschen, adus spr. Zeeuwsch-Vlaanderen Rijkswaterstaat. TERNEUZEN. Met ingang van 1 Au gustus is aan den havenknecht in vasten dienst bij het kanaal van Terneuzen J. A. L. Meertens eervol ontslag verleend. Loop der bevolking te IJzendgke. INGEKOMEN J. Boeije van Biervliet A. A. Wgffels van St. Niklaas-Waes Ag. Wijffels van Oostacker Antje Nieman van Den Haag; Em. Dugsserinck van Biervliet; G. Modde van Aardenburg J. de Pauw van Breskens A. Dellaert van Oostacker B. Tbange van HoofdplaatE. Hooraaert van Brugge R. de Bruijcker van Huijbergen A. la Gasse van Biggekerke. VERTROKKEN D. Dees en vrouw naar Zuidzande Ja. Heinsdijk naar Terneuzen W. v. d. Hooft en vrouw naar Groede J. van Hee naar Schoondijke Ca. de Greve naar Vlissingen C. de Coster naar St. Kruis Su. Haarts geb. de Jonge naar Ter neuzen S. Bartelson naar OostburgM. den Hollander n. Schoondijke Ch. van Damme en gezin naar Vlissingen La. Mom naar HoofdplaatP. Vermeulen naar Bier vliet J. van Geelkerken en vrouw naar Maartensdijk A. Jansen en gezin naar Schoondijke I. Schippers en gezin naar Helmond P. Toesseint naar Groede J. de Reu naar Oostburg G. Dreve en vrouw Schoondijke Iz. Schippers en gezin naar naar Schoondijke Iz. Baart en vrouw n. Groede An. Raas naar Dongen Ja. Ver meulen naar Waterlandkerkje. (IJ.C.) Mutaties. Eervol ontslag uit den militairen dienst, ter zake van langdurigen dienst is, ingaan de 15 Juli, o.m. verleend aan den kolonel G. Berghuijs, van het dienstvak der mili taire administratie aan den majoor H. P. de Heer, van het wapen der infanterie. Een eervol ontslag is verder verleend, ingaande 15 Juli aan den reserve-luitenant- kolonel J. H. W. Bruins, van den staf der Vide divisie, den reservekapitèin J. L. Hertogs van het 14e reg. inf., den res. eer ste luit. G. A. J. de Both van het 3e reg. inf. Voorts is mét ingang van 15 Juli aan de kapiteins ter zee R. P. van de Wetering, bggenaamd De Rooy en K. van Aller, aan den hoofdofficier van administratie der le klasse J. Rotgans en den hoofdofficier van den marine-stoomvaartdienst der 2de klas se-titulair G. M. FeQ, eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Verder zgn, met ingang van den datum van dit besluit, bevorderd tot kapitein ter zee de kapitein-luitenant ter zee W. H. C. Hoog en tot luit. ter z. 2e kl. de luit. ter zee der 3de klasse J. C. A. Siliacus voorts benoemd tot officier van administratie der derde klasse de adelborsten der eerste af- deeling voor de administratie H. W. Tap per, K. Th. Bremer en B. J. van Tongerloo. Met ingang van 15 Juli zijn o.m. be noemd en aangesteld tot 2e luitenant de cadetten-vaandrig P. A. Ravellï, C. West- land. Marktberichten KRABBENDIJKE, Veilingsvereeniging E.M.M. Veiling van 11 Juli zwarte bessen 35,roode bessen; Duitsche zure 10.beide per 100 kg. ZIERIKZEE, 11 Juli 1940. Coöpera tieve Veiling Zierikzee. Kipeieren 3.20 3.60 p. 100 stuks; eendeieren 3.90 4.10 p. 100 stuks; boter 0.820.90 p. pond; boterprgs consumptie 0.90 p. p. MIDDELBURG. Coöp. Veilingsvereeni ging Walcheren. 12 Juli. Groentenveiling Spinazie 38, postelein 34, wagenaars- boonen 412, suikerboonen 67, stoksng- boonen 1012, stamsngboonen 6—8, stam- princesseboonen 612, tuinboonen 34, doppers 610, peulen 1014, andijvie 2, spitskool 3, roode kool 6, alles per kg. peen 45, rapen 3, kroten 12, uien 6, selderie y25, peterselie 2, rabar ber 2, radijs 2, rammenas 12, alles per bos bloemkool 212, andgvie 1, kropsla 12, komkommers 33%, alles per stuk. Fruitveiling Meloenen 822, perziken 110, kasprécose 58%, zomerappels 4%6, pruimen 1%7, alles per stuk tomaten 1628, frambozen 2540, aard beien 1025, morellen 520, roode bessen 1015, witte bessen 510, kruisbessen 4 21, alles per kg. Bloemen Salvia's 1%, Begonia's 1%, Geraniums 2%3, alles per stuk;. Gouds bloemen iys, Anjers 1 y2, Margrieten 2 yz, alles per bos. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. GOES 12 Juli: Groote veiling: zwarte bessen 35, roode bessen 10, dub. prlncesseboonen 11.60 per 100 kg.; Kleine veil.ng: druiven (black al- licante) 86, aardbeien 2680, roode bes sen 1017, witte oessen 811, kruisbes sen 1116, frambozen 2537, zware blan che 25-29, eierkrieken 25-28, roode krieken 2227, klerken 3243, meikersen 36, mar kiezen 33, zoete morellen 29, zure mo rellen 812, witte vleeschkersen 20, zwarte 1521, Spaansche wijnkersen 20, tomaten ,1214 alles pei; 100 kg. Meloenen 2035, EVACUATIE. Burgers van Vlissingen stelt U in verbinding met onderstaand adres voor het vervoer van goede ren naar Uw evacuatie-bestem ming. B. J. TRAMPER, Dorpstraat A 35, 's-Gravenpolder, Tel. 217 en 267. Gefiltreerd, houdbaar, VJtaminenrijk Citroensap in fl. van 4 d.L. Voor de moderne keuken. De bekende fijne kwaliteit ROOM BOTER is weer verkrijgbaar. ZELFRIJZEND BAKMEEL op bon en VERSCH GEBRANDE PINDA'S S. J. KLEINEPIER Middelburg. „De ondergang van het Engelsche Wereldrijk" door VAN DALSUM, Is in een nieuwe uitgave verschenen. Iedere Ne derlander bestelle dit boekwerkje. Prijs 0.50. Franco per post 0.55. Verkrijgbaar AXEL. N.B. Wederverkoopers speciale prijs. Te Koop bij inschrijving van het Gemeente Gasbedrijf te Goes, behoudens goedkeuring van den Gemeenteraad, de volgende perceelen, liggende in de gemeen te Wemeldinge aan Danielstraat en Oranjeboomstraat Perceel 1 een Woonhuis met Erf, thans bewoond door den Heer L. de Jonge, groot 370 M2. Perceel 2 Bouwgrond, groot =5= 340 M2. Perceel 3Bouwgrond, groot =5= 440 M2. Nadere inlichtingen te verkrij gen en gelegenheid tot inlevering der gesloten inschrijvingsbiljetten tot 31 Juli 1940 bij den Directeur van het Gasbedrijf te GOES. N.V. FLANDR1A, Industrtëeie Onderneming SLUIS. Buitengewone Algemeene Vergadering van Aandeelhouders op VRIJDAG 19 JULI a.s. te 3 uur n.m. ten kantore der Ven nootschap, alwaar de agenda voor aandeelhouders ter inzage ligt, welke agenda o.m. het voorstel tot wijzig! g van de acte van oprich ting bevat. 5 In het 1 is m l de Roode 1 laicn Middelburg g levert bij elke hoeveelheid 8 BOSOQöooooooöomonoino^oa Aambeien? Huiduitslag? Overtollig vet? OAN Pr. Schleffer's Stofwisselinaszout Menvoefl zich vrijeren gezonder. Flacon f I.OS. Dubbele flacon I1.7S bij apotheken en vakdroglotcn. perziken 2.508.50, alles per 100 st. Groe ne augurken 6.5012, stokprincesseboonen 25, dub. princesseboonen 1013, wage- naarsboonen 68, stoksnijboonei. 25, stam- naarboonen 68, hoksiujboonen 25, stam sngboonen 1215, eerstelingen 4.40—5, drielingen 3.504, kriel 12.50, dop erwten 68.50, tuinboonen 5.508.50, postelein 38.50, spinazie 56.50, savoye kool 55.50, sjalotten 44 50 alles per 100 kg. Bloemkool 27, kropsla 12.20, komkommers 35, andyvie 14.10, prei- planten 0.15 alles per 100 st. Seldery 0.50 1.50, kroten 34, uien 5-6, sjalotten 3 alles per 100 boa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2