ZATERDAG J. C. MERK-Je Vlijt Aambeien Wet Ureke een stamkaart - een prachtdeken één prijs van f 9.30 één dag - een groote maat 180x220 - één etalage Langsviele Middelburg VERHUISD: J. P. RADDER Kleermakerij, naar Veersche Singel 162, Middelburg. Aan dit adres kunnen tevens be talingen worden gedaan voor Fa. O. O. MEINSMA of op postrek. 12941. Duizenden vóór U vonden reeds baat bij Anmbeienzalf van Broader Benedictua. Ook aan U zal deze zalf terstond verlichting brengen. Haal direct n pot bij Uw Apoth. of Drog. Prijs f r,_ -.r doos as Zetpillen Br. cent. VERBETERDE OPGAVE. Ev. Lutb Kerk firee) Middelburg. ZONDAG 14 JULI des avonds 6 uur Os. C. F. Nolte Huiduitslag, Jeuk, f" Krabben verergert r IP y P P .1111] de kwaal en maakt u ontoonbaar. Be strijdt de oorzaak van uw ondragelijke last ~e»-Joüsrende teuk. Neem D.D.D., iet reoept van Dr. D. Dennis. Reeds de eerste druppels doen de ondragelijke Jeuk bedaren. D.D D. dringt diep in do poriën door en doodt de ziekte kiemen, zoodat de huid zlcb kan her stellen. Flacons a /beent, f. 1.50 en f. 2.60 b|) A.Doth en Drog. Hierbij wordt bekend ge maakt dat voor het vervoe ren van roerend goed uit de door den brand verwoeste panden de eigenaren zich dienen te wenden tot den dienst van Gemeentewer ken Middelburg. Indien men het roerend goed wil ver voeren dient men in het be zit te zijn van een vervoer- bewijs van den controlee renden ambtenaar. De Directeur van Gemeentewerken, P. JAC. JANSEN. „Mijn vrouw mankeert niets, ze trekt alleen een van die nieuwe onzichtbare regenmantels aan. HOOIKISTEN vanaf 2,90, BAZARBAKKEN kl. maat 79 cent. BAKOVEN in 3 maten. GASCOMFOREN 1 vl. 2,40. Twee vlams, div. kleuren, 11.90. A. Wo Roon Langeviele 62, MIDDELBURG. KACHELMAG. WASMACHINES, WRINGERS. WIT KUPPERSBOSCH FORNUIS te koop (gr. maat) 30. en ELECTR. WASMACHINE. Provinciale publicatie van het Departement van Economische Zaken. INNEMING VAN GRANEN ENZ. De Provinciale Voedselcommissa- ris voor Zeeland maakt het volgen de bekend. Het is gebleken, dat op enkele landbouwbedrijven nog kleine par tijtjes granen, peulvruchten en lijn zaad aanwezig zijn. In verband hiermee zij er op gewezen, dat alle nog op de bedrijven aanwezige gra nen, peulvruchten en lijnzaad vóór 15 Juli a.s. moeten zijn ingeleverd. Zij, op wier bedi'ijven na 15 Juli a.s. nog eenige voorraad van voor melde producten wordt aangetrof fen, stellen zich bloot aan tucht rechtelijke vervolging. >3 Zaterdag 13 juli, Schuttershof. GOES. Aanvang 3 uur. Nog enkele plaatsbewijzen te bekomen bij J. H. TAMMINGA, Leliestraat 81, Goes. Kinderzitjes vanaf 49 cent. Jasbeschermers vanaf 85 cent. Fietstasschen vanaf 40 cent. Zaklantaarns en Batterijen. F. J. MM AARTSEN Spanjaardstraat 17 Middelburg. Provinciale publicatie van het Departement van Economische Zaken. DOBSCHCONTRÓEE OP KOOLZAAD. In aansluiting op hetgeen in de pers is medegedeeld omtrent de in name van koolzaad, maakt de Pro vinciale Voedselcommissaris bekend, dat het dorschen van koolzaad on der controle van een L.C.O.-opzich ter dient te geschieden. De teler, die voornemens is kool zaad te dorschen, moet derhalve op de bekende wijze hiervan tijdig van te voren kennis geven aan den Dis trictssecretaris der L.C.Q. voor Zeeland. Oorlogsslaclitof ters De Stichting Getroffenen Oor logsgeweld Zeeland verzoekt alle slachtoffers van oorlogsgeweld in deze Provincie dringend als lid tot de Stichting toe te treden. De jaarcontributie bedraagt I,en bij onvermogen ƒ0,50. Het doel der Stichting is: een krachtige organisatie te scheppen van alle getroffenen. Aanmelding als lid bij de col porteurs, die dezer dagen de bij de Stichting bekende oorlogs slachtoffers zooveel mogelijk aan huis bezoeken, en bij het Bureau der Stichting: Rouaansche Kaai 23, tel. 168, Middelburg. Namens de Stichting: Ir. C. ZWAGERMAN, Voorzitter. Mr. F. W. ADRIAANSE, Secr.-Penningm. Provinciale publicatie van het Departement van Economische Zaken. HA VERTOEWIJZING UIT EIGEN VOORRAAD. Ten vervolge op het bericht, dat zij, die van hun havertoewijzing voor paarden hebben overgespaard, hiervan tot 1 September a.s. in de eerstvolgende perioden slechts hoe veelheden mogen vervoederen, die overeenkomen met de voor meng- voer vastgestelde normen, maakt de Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland het volgende bekend. Aan bovenbedoelde veehouders kan voor de loopende distributie- periode voor hun paarden een toe wijzing van 3 KG mengvoeder per dier per dag worden verstrekt, mits het resteerende deel van hun ha vertoewijzing geheel wordt inge leverd.. 1=1(3:1 S©i©ggss'e0t!®«ae®ffia as taj©©t° !©@gg®slss®®st« Goed fotowerk is NU dubbel waardevol. Gebruikt dus goede films en laat deze door een vakman afwerken, bijvoorbeeld bij Korte Delft 2, Middelburg H o flDKco VOuR DEIV *»IW!A8tUr< SPORT VOETBAL Bekerwedstrijden ten bate van de Middelburgsche vereenigingen. Op initiatief van den heer A. Imanse, secretaris van den Zeeuwschen Voetbal Bond hebben de vereenigingen R.C.S., Vïissingen en De Zeeuwen zich spontaan bereid verklaard tezamen met de vereeni gingen Middelburg en Zeelandia een halve competitie te spelen, waarvan de baten zullen komen aan de beide Middelburg sche vereenigingen, welke zware verliezen leden. De winnaar van het tournooi zal in het bezit komen van een door den heer Imanse beschikbaar gestelden beker. En kele scheidsrechters verklaarden zich reeds bereid belangeloos hun medewerking te verleenen. Een mooi bewijs van medeleven. Hoewelgeen actie in dien geest op touw gezet is, heeft het bestuur van den Zeeuwschen Voetbal Bond als bewijs van medeleven en tot steun, van één der zus- ter-organisaties t.w. de Noord Hollandsche Voetbal Bond een bedrag op de post rekening mogen incasseeren. Geen jaarvergadering van den Z.V.B. Het bestuur van. den Zeeuwschen Voet bal Bond besloot aan de vereenigingen voor te stellen dit jaar geen algemeene verga dering te houden. De kosten aan het houden van een dei-gelijke vergadering verbonden zijn altijd al hoog en zouden nu door de ongeregelde dienstregelingen van verschillende vervoermiddelen zeker nog beduidend hooger worden. De ver eenigingen moeten deze kosten hoofdelijk dragen en zouden daardoor naar het oor deel van het bestuur te zwaar belast worden. Bovendien was het afgeloopen jaar tamelijk onbelangrijk en is de toe komst nog zoo onzeker, dat weinig vrucht bare besprekingen gevoerd zouden kun nen worden. Het bestuur zal per referendum over dit voorstel laten beslissen. ATHLETIEK Vlissingsche atlüeten nemen deel aan wedstrijden te Rotterdam. Zondag 14 Juli a.s. organiseert de R.A.C. te Rotterdam in de Nenijto-hal een nationale athletiekwedstrijd ten bate van het comité voor den Rotterdamsche opbouw. Hieraan wordt deelgenomen door de athleten G. de Pagter (100 m. B-klasse) en F. A. Kolijn (100 m. C-klasse) van de A.V. '35 Vïissin gen, terwijl Van Ansem van „Marathon" zal uitkomen op de 3000 m. Waarschijn lijk zal de bekende Marathonner Huib Lacor, indien hij vrijstelling van dienst krijgt, eveneens op de 3000 m uitkomen, terwijl tevens de mogelijkheid bestaat dat Staf Dobbelaere op de 800 m zal starten. Deze loopers zullen daarmede het athle- tiekseizoen, dat in Zeeland nagenoeg stil ligt, openen. Laatste Berichten Fimancieele berichten. VALUTAKOERSEN NED. BANK. De officieele valutakoersen der Neder- landsche Bank van heden zijn: Valuta's (schriftelijk en tel. transac ties): New-York 1,88^—1.881/,. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 80.11—30.17. Helsin ki 3.81—3.82. Stockholm 44.81—44.90. Zü- Xich 42.57—42.66. Bankpapier: New-York 1.86V2—1.90%. Brussel 30.08—30.20. Stockholm 44.76— 4-1.94. Zürich 42,52—42.70. De Engelsche b ummensmij ferij. Verschillende personen gedood. De Engelsche luchtmacht heeft in den afgeloopen nacht haar systeemlooze bom- aanvalen op Nederlandsche steden voort gezet en opnieuw zijn verschillende weer- looze burgers hiervan het slachtoffer ge worden. Omstreeks half vier werden de inwoners van Schiebroek onzacht uit hun slaap ge wekt door een achttal explosies. Een bom viel op een houten zomerhuisje, staande in het land achter een woning. Hierin bevon den zich drie menschen, de heer A. Oor schot, zijn echtgenoote en een 9-jarig doch tertje, die het eigen huis te HiHegersberg niet veilig hadden geacht. Alle drie perso nen kwamen om het leven. De overige bommen vielen in het open land, terwijl er nog een in een complex volkstuintjes te recht kwam. Wonder boven wonder vielen daar geen slachtoffers, daar er in deze huis jes ook verschillende menschen sliepen. Verder zjjn ook bommen geworpen op een ander stadsgedeelte van Rotterdam. De bommen vielen daar op een aantal woonhuizen. De gevolgen waren ontzet tend. Twee vrouwen, de 35-jarige D. de Jong. en de 72-jarige L. van Dijk en het 14-jarige meisje M. de Smit vonden hier den dood. Voorts werden twee personen, n.l. de 59-jarige J. de Jong en zijn 64- jarige echtgenoote J. de Jong-van Dijk ernstig gewond en moesten in het zieken huis aan den Bergweg opgenomen wor den. Tenslotte moest de G.G.D. acht per sonen behandelen die kwetsuren van lich- teren aard hadden opgeloopen. Bovendien viel een bom, afkomstig uit een Engelsch vliegtuig terecht op een school in een gehucht bij Rotterdam, in ge bruik by den luchtbeschermingsdienst. Daarbü viel één doode en één zwaar ge wonde. Ook andere gemeenten hadden van En gelsche bombardementen te lijden. Bij Zwijndrecht werden bommen uitgeworpen, waarvan er een op tuinland terecht kwam. Er werd veel schade aangericht aan de tuinbouwgewassen en "ongeveer 600 broei- kasramen werden vernield. Een tweede kwam op het woonhuis van de familie V. terecht, dat geheel verwoest werd. De be woners, een man, vrouw en drie kinderen werden gedood. In een loods van den ge meentelijken reinigingsdienst ontstond brand door een brandbom. Het vuur kon worden gebluscht, doch drie paarden kwamen in de vlammen om. Te Zeist wierpen zeer hoog vliegende Engelsche vliegtuigen zoowel brandbom men als explosieve bommen uit. Een huis in de buitenwijken kreeg een voltreffer waardoor de achterzyde vernield werd. De heer des huizes, zekere R., werd gedood, zijn echtgenoote ernstig gewond. De kin deren, die aan de voorzijde sliepen, werden gered. Een andere tijdbom kwam terecht op een huis, waarvan de bewoners zich bij het in werking treden van het afweerge schut in den kelder hadden begeven. Ge- ruimen tyd na den inslag ontplofte de bom, waardoor het huis geheel werd ver nield. Tal van andere huizen werden door den luchtdruk en scherven zwaar bescha digd. Een bewoner van een ander huis kon een brandbom gelukkig onschadelijk ma ken, zoodat erger werd voorkomen. In de omgeving van deze bominslagen waren geen militaire objecten. Verschillende bloemisten uit de nabij heid kregen groote schade aan hun broei kassen. De bommenwerperij op niet-militaire doelen heeft groote verontwaardiging ge wekt. NOG TWEE SLACHTOFFERS VAN BOMAANSLAG OP ALMELO OVERLEDEN. Aan de gevolgen van den Engelschen bomaanslag op Almelo zijn nog twee slachtoffers overleden. Er zijn thans zes dooden, terwyi twee der gewonden in 'le vensgevaar verlteeren. Rechtszaken De uitzending van kinderen naar Opper-Oostenrijk. In de laatste dagen is de stroom van aanvragen voor uitzending van kinderen naar de Oostmark dermate toegenomen, dat heden de 5000 aanvragen zijn over schreden, en, gezien het tempo, waarin de aanvragen binnenkomen snel naar de 60'00 loopt. Er is zelfs thans reeds spréke van dat de Rykscommissaris er toe zal over gaan de maximum-grens van 6000, die hij zich aanvankelijk had voorgesteld naar bo ven te verleggen. Het eerste transport van kinderen naar de Oostmark zal op 20 Juli a.s. vertrek ken. De reis wordt gemaakt door 900 kin deren uit de volgende plaatsen Den Hel der, Alkmaar, Velzen, Zandvoort, Haarlem, Leiden, Leiderdorp, Wassenaar, Voorburg, Rflswyk, Den Haag, Delft, Vlaardingen, Enkhuizen, Edam, Gouda en Amsterdam. Deze kinderen zullen in het gezonde Salzkammergut, in een rustige omgeving worden ondergebracht in v&cantiehuizen en hotels. Het is de bedoeling, dat niet alleen Salzkammergut doch zoo noodig ook Tirol en Karinthië, die in rust en schoonheid voor Salzkammergut niet onderdoen, de kinderen zullen opnemen. Roemenië uit den Volkenbond. Reuter meldt uit Genève: Manolescu heeft hedeu officieel het be sluit van Roemenië ter kennis gebracht zich uit den Volkenbond terug te trekken. Verplichte opgave kalkverbruik. Men verzoekt ons nogmaals de aandacht te vestigen op de in de dagbladen van 4 en 5 dezer opgenomen officieele publicatie, waarby een ieder, die kalk of kalksteen zijn onderneming als grond- of hulpstof verbruikt of verwerkt, anders dan voor de bouwnij'verheid, verplicht is voor 15 Juli a.s. hierover gegevens, welke in de publi catie nader zijn omschreven, te verstrek ken aan het rijksbureau voor bouwmate rialen. Zy, die een dergelijke opgave niet bin nen den gestelden termyn inzenden, wor den geacht geen kalk of kalksteen, anders dan voor de bouwnijverheid, noodig te heb ben. Reeds 1630 ton bommen op Malta geworpen. De aanvallen worden voortgezet tot het eiland definitief Itali- aansch is. Van welingelichte Italiaansche zyde wordt vernomen, dat Malta van den aan vang der vijandelijkheden af tot en met 7 Juli in totaal 44 maal door in het ge heel 236 vliegtuigen is aangevallen. Deze vliegtuigen hebben 1630 ton bommen neer geworpen. De bomaanvallen op Malta, zoo werd gisteren met beslistheid verklaard, zullen zoo lang worden voortgezet tot Jvlalta definitief Italiaansch is. De stryd, die thans begonnen is om het bezit van Malta, gaat in zijn militaire, strategische en politieke beteekenis ver uit boven het bezit van dit eiland. Het doel der worste ling om Malta is het definitief overwin nen van de eeuwenoude Britsche supre matie in de gehecle Middellandsche Zee. GOEDEREN AFGELEVERD, DOCH HET ONTVANGEN GELD NIET AFGEDRAGEN. Reiziger uit Middelburg voor het Haagsche Hof. Toen de reiziger M. L. G. te Middel burg in dienst was van de winkelierster A. A. van O. aldaar, had hij 52,50 ver duisterd. Bij iemand te Terneuzen had G. goederen afgeleverd en daarvoor geld ont vangen, dat hij moest afdragen aan de winkelierster. Maar dat gebeurde niet. Toen T. van G. voor verduistering terecht stond voor de Rechtbank te Middelburg, betoogde hij een tegenvordering op de win kelierster te hebben, terwijl hij bovendien de goederen in consignatie had. De Recht bank veroordeelde G. tot een maand ge vangenisstraf, van welk vonnis zoowel de officier als verdachte in hooger beroep kwamen by het Haagcche Gerechtshof. Woensdag stond verdachte voor het Hof terecht. De winkelierster zei niets van een tegen- vordering te weten en van de consignatie was ook niets waar. Een andere getuige ontkende ook het bestaan daarvan. De Proc.-Generaal wees er op, dat G. eerst later met zijn verhaal aankwam om trent de vorderingen. Spr. geloofde er niets van. De opgelegde straf werd dan ook juist geacht en spr. vorderde er de bevestiging van. De verdediger vond geen bewijs voor het toe-eigenen van de goederen omdat verdachte die had gekocht. Spr. pleitte voorts clementie, gezien de verdere gun stige rapporten over verdachte. HET COUPEEREN VAN PAARDEN STAARTEN. Middelburgsche paardenhandelaar voor het Haagsche Gerechtshof. Met een gloeiend ijzer had de paarden handelaar S. J. v. d. H. te Middelburg ge tracht de bloeding te stelpen die hij ver oorzaakt had, toen hy de staart van een tweejarig paard had gecoupeerd. „Het dier kromp telkens ineen van de pijn, zoo vertelden gisteren de getuigen, toen de verd. voor 't Haagsche gerechtshof terecht stond. Zij kregen echter van den president allen een heftige reprimande, om dat zij aan de martelingen van 't dier geen einde hadden gemaakt. De smid B. te Mid delburg was door v. d. H. te hulp geroe pen, om de bloedende wonde dicht te schroeien. Maar het paard stond nogal een eindje van de smidse verwijderd, en daar door was het ijzer niet gloeiend meer, toen B. bij het paard aniveerde. Niettemin werd het heete ijzer op de wond gedrukt Toen de wond niet dicht schroeide, werd het bloedende paard naar een andere sme derij gebracht, waar het yzer opnieuw gloeiend werd gemaakt, en v. d. H. de taak verder overnam „Schandeiyk is uw gedrag, en getuigt van groote wreedheid", zoo gispte'de pre sident van de vacantiekamer van het Haagsche Hof het optreden van verd. De dierenarts S. J. Hoogstra uit Mid delburg was van meening dat coupeeren wel geoorloofd is, mits dit geschied door een volkomen deskundige, omdat verschil lende injecties noodig zijn, die zeker niet door een- leek verstrekt kunnen worden. „Ik wil tien paarden coupeeren, en u tien, dan zullen we zien wie het gauwste klaar is", meende verdachte te moeten re- pliceeren, en hy verklaarde verder „tegen de mooie woorden van den getuige-des- kundige niet op te kunnen". „Het gaat niet om de snelheid, maar om de menscheiykheid", merkte de president van het Hof op. „Wat me in deze zaak het meest ver- Marktberichten MIDDELBURG. Eierveiling, 11 Juli. Aanyoer 27.000 stuks. Kipeieren 5256 kg. 3,50, 5660 kg. 3.95—4, 60—64 kg. 3.75—4.05, 68— 70 kg. 3.85. eendeieren 3.65, ganseieren S, kalkoeneieren 6. MIDDELBURG. Coöp. Veilingsv. Wal cheren, 11 Juli. Aardappelveiling. Aanvoer 70.000 kg mitlothiams 1.101.15, poters kriel 2550, drielingen 6580, bonte 1.10. alles per 25 kg. Groote veiling: aanvoer zwarte bessen 20.000 kg, 36.per 100 kg. Aanvoer roode bessen 7000 kg 10. per 100 kg. Fruitveiling, meloenen 1021, perziken 18, kasprécose 3'/26'/2. pruimen Gol den Japan 5',^ ct. alles per stuk, blauwe druiven 65, aardbeien 2530, frambozen 2530, roode bessen, 1015, witte bes sen 310, kruisbessen 515, kersen 14 52, alles per kg. GOES, 11 Juli. Veilingsvereen „Zuid-Be veland". Groote veiling: zwarte bessen 35, frambozen v. h. vat 25, allee per 100 kg. Kleine veiling: druiven (black allicante 83, aardbeien 2328, roode bessen 1013, witte bessen 1,5013, kruisbessen 714, frambozen 2541, Abesse de Moulon 28, zwarte blanche 24-27, eierkrieken 2028, roode krieken 2126, stelkrieken 26, kler ken 2642, meikersen 2437. zoete mo rellen 1828, zure morellen 718, bruine suikerkersen 24, witte vleeschkersen 15, zwarte vleeschkersen 1425, uitschot ker sen 6,5015, oranjepruimen 7,5019, prui men (val) 2, tomaten* 1223, alles p. 100 kg. Meloenen 2231, perziken 1,507, per 100 st. Westfriesperen 8,5014 per 100 kg. yellow Transparant 152S, valappels 57, kas precose de Trevoux 9.50, kas Golden Japan 8 per 10( st, KAPELLE. Veiling van 10 Juli: Groote veiling: zwarte bessen 35; roode bessen 10; frambozen 25 per kg.. Kleine veiling: klerken 31-44; morellen 23-29; meikersen 23-32; eierkrieken 30; dubb. eierkrieken 30; krieken 22-26; vleeschkersen 18-24; Ab. de Mouland 21- 25; zwarte blanche 21-24; citroenkersen 28; zure morellen 17-24; bruine suiker kersen 29; variksche zwarte 26; fram bozen 32-44; Fays neuw prolefic 10-17; witte bessen 6-8: kruisbessen 8-20; aard beien 18-25; oranjepruimen 8-15; made- leinen 11-36 per kg. Kasperziken 2-7; kas- pruimen 1.40-4.b. p. 100 stuks. Dubb. boonen 9-13; gele boonen 5-6; tuinboonen 4-5; doperwten 11-13; postelein 9; to maten 25; aardappelen 3'/2-4i/, per kg. Komkommers 3-5; bloemkool 3 "12 per st. Bospeen 4-5; kroten 4-5 per bos. Andijvie 2.30-3.p. kg. Kropsla 1.1.80 p. st. Pootuien 7-8 p. bos. Kippeneieren 4.10 p. 100 stuks. KRABBENDIJKE. Veilingsvereeniging E.M.M. Veiling van 10 Juli. Zwarte bes sen 35, roode bessen Duitsche zure 10 10.50, prolific 1015, aardappelen eerstelingen 4.50, alles per 100 KG. Middelburg baasd is wel, dat verdachte zich met zyn vijftig gulden boete niet stil heeft gehou den", óórdeelde de procureur-géneraal. Het vonnis van den politierechter te Middel burg achtte hij veel te clement, en con form den eisch die de officier had gesteld, vorderde de procureur-generaal nu even eens ,f 100 boete subs, 100 dagen hechte nis. „Ik heb geen opzet gehad om het paard PÓ'n te doen", was de inhoud van het plei dooi, dat verdachte hield

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3