STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes UIT DE PROVINCIE BEVORDERINGEN GYMNASIUM. Tengevolge van een kleine storing zijn enkele namen van bevorderingen aan het gymnasium gisteren niet duidelijk afge drukt geworden. Daarom laten we de be vorderingen van de 5e klasse B naar de 6e klasse B hieronder nog eens volgen: Bertus Beenhakker, James van Beuse- kom, Wil van der Burgt, Annie Modder- kreeke en Hermien Wesselink. Machinisten-examen. Geslaagd voor diploma A de heer A. de Bree te Middelburg. Geslaagd. Aan de universiteit te Amsterdam is be vorderd tot doctor in de wis- en natuurkun de op proefschrift, getiteld „de inwerking van ozon op o-xyleen en op pseu-documeen in verband met de inwendige structuur van de benzeenring", de heer P. W. Haayman, geb. te Middelburg (cum laude). DE WEEKMARKT. Nu met den bouw van de noodwinkels op den Dam een aanvang is gemaakt, is een klein deel van den nieuwen trottoir- aanleg in beslag genomen voor het hoek toren-pand en dit was aanleiding, dat eenxge wijziging moest worden gebracht in de opstelling van de marktkramen. Het geheele pleintje was nu zoowat met kooplieden bezet en de bloemen- en plan- tenverkoopers moesten hun heil zoeken bij de stoepen van de woningen aan de zijde van het plein in het verlengde van de Korte Delft. Het was er intusschen verschillende uren vrij druk, nadat ook de botermarkt reeds veel belangstelling getrokken had. Dit zou natuurlijk in normale tijden wel heel anders zijn, maar het is het beste daaraan niet te veel te herinneren. Men moet voorwaarts gaan in vertrou wen, dat de drukte weer zal terugkeeren. Daartoe kan zeker ook medehelpen als ieder alles doet om Zeeland, om Walcheren en speciaal om Middelburg zooveel moge lijk van zijn oude cachet terug te geven. Daaronder neemt een voorname plaats in, dat de Zeeuwsche mannen en vrouwen, die zich voor hun eigen kleeding nog niet schaamden, daarin volharden en dat velen hunner medeplattelanders in dezen op hun schreden terugkeeren en zich weder in hun fraaie dracht tooien. Meer dan ooit lijkt ons nu reden voor de Vereeniging tot instandhouding van de Zeeuwsche kleederdrachten voor een flinke actie in die richting. HET VERKEERSMUSEUM OOK VERBRAND. De Vereeniging voor Veilig Verkeer alhier heeft een groot verlies geleden. Het Ver- keersmuseum in het Oost-Indische Huis een- der mooiste verkeersmusea in Neder land is verbrand. Het Verkeerslokaal in de St. Janstraat, waar menige wijze les ver strekt is en waar menigeen zich heeft voor bereid op de rijvaardigheidsproef, is even eens in vlammen opgegaan. Alle materiaal is verloren. Borden, zuilen, platen, onder deden, welke met groote zorg in den loop der jaren waren bijeengegaard en aange kocht, zijn met één klap verdwenen. Ook het archief is totaal verbrand. Voor een groote waarde is vernietigd. Het zal de Ver. voor Veilig Verkeer moeite kosten om dit alles weer op te bouwen. Zij kan hierbij echter rekenen op de sympathie der bevolking. De schoolexamens voor veilig verkeer, een belangrijk onderdeel van het werk der ver eeniging, zijn dit jaar uitgesteld tot Sep tember, na de vacanties. Er bestaat weer flinke belangstelling voor. Het Middelburgsch Hulpcomité. Het Middelburgsch Hulpcomité deelt ons mede, dat van morgen af zijn bureau iede- ren Zaterdag gesloten is, behalve voor hen, aan wie verzocht is, goederen, die zij aanvroegen, op Zaterdag te komen afhalen. Toelating R.H.B.S. Geslaagd voor het toelatingsexamen der R.H.B.S.: J. Bassïe, J. C. v. d. Berge, Adelaide Dekker, Bernadina Dekker, J. J. Dippel, Wilhelmina de Dreu, C. Heuse- veldt, Maria Hondius, A. Joziasse, D. Ju lianus, P. W. E. Koopman, J. Heeren, Johanna Merjboom, R. J. Meursinge Reijn- ders, L. J. Strooband, Mini Stubbe, M. Timmerman, C. J. de Valk, A. M. Vis, C. van Wallenburg, J. L. Woudstra, J. J. Roth, D. T. van 't Westende,. J. Hollander, A. Gabriëlse, Elisabeth Meijer, J. F. Ver niel, allen te Middelburg; J. C. Annot, J. Dekker, T. Ton, J. Roos, allen Oostka- pelle; J. Barentsen, Oost- en West-Sou burg: A P. Bos, Hermien Bos, Adriana Cornells, A. Breel, allen St. Laurens; Adri ana Boudeling, HeinkenszandGerardina Bromelow, J. E. Bron, Adriana Kamme- raad, Frederika Wijngaard, allen Koude- kerke; P. W. Leerdam, N. en St. Joos- land; M. Muizelaar, G. D. Voogd, A. de Vos, allen SerooskerkeW. de Pagter, J. de Visser, J. van der Bel, allen Dom burg; R. Jobse, Zoutelande. Geslaagd dus 49, afgewezen 16 candi dates Ds. Van Woerden heeft zgn aangenomen beroep naar Den Haag ingetrokken. Naar wg vernemen heeft ds. J. van Woerden, Ned. Herv. predikant alhier, die vorige week het beroep naar 's-Graven- hage, in de vacature ds. K. H. E. Grave- meyer, heeft aangenomen, thans aan den Haagschen kerkeraad gewaagd op zijn be sluit te mogen terugkomen. Dienovereen komstig heeft de Haagsche kerkeraad ds. Van Woerden zijn woord teruggegeven, zoodat deze, behoudens goedkeuring van de betrokken kerkelijke besturen, predi kant in Middelburg blijft, LOOP DER BEVOLKING. In de week van 210 Juli zijn in deze gemeente de navolgende personen Ingekomen M. L. Tisserand, keuken knecht, Schuitvlotstraat 2, Amsterdam Iz. Lamain, fotograaf, Ndordweg 76, Amster dam J. Dekker, zonder, Bergen op Zoom P. H. van Herween, ambtenaar ter secre tarie, Koudekerke, echtgen. en 1 kind, Bijl tje 3, Waddinxveen; mej. C. Ghgsen, zon der, L. Noordstraat 37, Utrecht; M. T. Ste- vense, matroos le ld. K.M., echtgen. en 2 kinderen, Bastion 13, O. en W. Souburg W. C. Petiet, bankwerker, echtgen. en 2 kinderen, Rouaansche Kaai 87, Vlissingen D. Spug, stuurman, echtgen. en 1 kind, Eigenhaardstraat 43, Vlissingen J. Wille- boordse, typograaf, echtgen. en 1 kind, Hee rengracht 72, Vlissingen G. Tisserand, geb. Steenhaard, zonder, Klein Vlaanderen 69, Vlissingen C. P. van der Kraan, tuinders knecht, Turfkaai 3, LeidschedamU. C.. Fagginger Au er, Koorkerkhof 22, Gent (Bel gië) Th. Pels, filiaalchef, en echtgen., Seis- singel 28bis, UtrechtW. Goedhart, elec- tricien, en echtgen., Molenstraat 3; Vlissin gen mr. J. I. Dijkhuis, leeraar R.H.B.S., en echtgen., Park de Griffioen 12, Vlissin gen J. P. Verschuure, handelsreiziger, echtgen. en 1 kind, Beddewijkstraat 9, Kou dekerke J. Ph. Ilmer, ass. teekenaar ka daster, en echtgen., Blindenhoek 2, Eindho ven M. Maas, dienstbode, Langeviele 21, KoudekerkeJ. Wattel. onderwijzer, Schroeweg 23, Kampen K. de Pagter, rijksklerk dir. belastingen, Meidoornlaan 26, DordrechtJ. de Looffslager, echtgen. en 1 kind, St. Pieterstraat 54, Kortgene G. Frankenhout, echtgen. G. Wagenaar, zon der, Noordweg 142, Amsterdam A. A. Bre vet, banketbakker, Veei-sche Singel 172, Den Haag H. van Es, zonder, Veersche weg 155, Rijswijk. Vertrokken H. de Feijter en echtgen., Hoogstraat 21, Zaamslag C 156 J. H. F. Heuseveldt en echtgen., Noordweg 70. Rijs wijk (Z.H.), Lindelaan 9bov. J. A. Jonk heer en echtgen., Domburgsch Schuitviot 17, Roosendaal en Nispen, Bergsche Baan 11J. de Bruijn, smid, Teerpakhuizenstraat 27, O. en W. Souburg, Vrijburgstraat 13 W. H. Driessen, monteur, Segeerstraat 52, Ginneken, Prinses Julianastraat 54a J. M. de Coninck, winkelier, echtgen. en 1 kind. Brakstraat 30, Bergen op Zoom, Halster- sche weg L. Koppejan, zonder, Molenstraat 4, Koudekerke B 119 mej. J. A. Meul- meester. zonder, Oostkerkplein 13, Tilburg, J. P. Coenstraat 89 H. E. A. Castenmiller, zonder, Koepoortstraat 2, Den Haag, Val- kenboschkade 446 H. Smoor, bankwerker, Lombardstraat 5, Domburg, Schelpweg H 162; G. A. Stenger, zonder, Rotterdamsche Kade 39, Dordrecht, Wolwevershaven 34; mej. C, Pleijte, zonder, Penninghoek 2, Vlis singen, K. Vrouwenstraat 42 N. C. van der Linde, dienstbode, Loskade 45, Den Haag, Stevinstraat .320 P. L. Manni, pak huisknecht, Oude Vlissingsche weg 7, Har derwijk, Leuvenumsche weg 91 mej. A. Gabriëlse, zonder, Lange Burg 14, Westka- pelle A 32 mej. T. G. Ponse, Puntpoort- straat 4, zonder, Amsterdam, Bosch- en Lommerweg 217 J. Enuit, vertegenwoor diger, Pottemarkt 6, Terneuzen, Axelsche straat 54a M. Krauss, officier-adm. K.M., Molstraat 2, Den Haag, Appelstraat 26 J. de Coningk, zonder, Lange Burg 18, Til burg, Nazarethstraat 20 C. Hibels, zonder, Roosterstraat 1, Goes, Pieter Jasperplein 2; H. Klein Nagelvoort, verpleger, echtgen. en 1 kind, Blauwendijk 19, Heemstede, Vondel kade 5 wed. J. C. van Aar.tseJolraers, zonder, Nieuwe Haven 33bov., Den Haag, Eikstraat 35 M. I. Overbeeke, bediende K.N.S.M., Stationstraat 17, Vlissingen, Kaaskadestraat 3 mej. W. J. Hoogeste- ger, zonder, Pottenbakkerssingel 4, Wemel- dinge, Wilhelminastraat B 147; wed. M. J. W. Wolf sonLapidoth, zonder, Dwarskaai 16, Helmond, Mauritslaan 10 E. Dinge- manse, dienstbode, Molenwater 49, Grijps- kerke B 80 N. A. P. Verbrugge, kantoor bediende, Jasmijnstraat 21, Amsterdam, KI. Kattenburgerstraat 6hs wed. S. M. Loman van Nieuwenburg, zonder, en 2 kinderen, R.otterdamsche Kaai 31, Baarn, Wilhelmina- laan 2 A. Wouters, landbouwer, Molenwa ter 27, St. Laurens A 85 E. Visser, zonder, Korte Burg 1, Den Haag, J. Hendrikstraat 27; G. Das, zonder, KI. Vlaanderen 3, Haar lem, Schouwtjeslaan 37rood Iz. H. Wiess- ner, zonder, Blindenhoek 6, Bergen op Zoom, Moerstraatsche Baan 563. Ingezonden Stukken WAAROM? Geachte Redactie, In Uw Courant van 8 dezer komt een bericht voor omtrent vergoeding door het Rijk van oorlogsschade. Daai-uit blijkt, dat het niet in 't voor nemen ligt, voor de vernielde ruiten eeni- 'ge vergoeding te betalen, wat m.i. hoogst onbillijk is. Waarom wel voor andere schade, mits die meer dan 100.bedraagt, en waar om voor ruiten, welke tot dit bedrag en hooger aan herstel kosten, geen uit- keering Ik bewoon als eigenaresse een huis, be last met hypotheek. De schaderekening voor timmer- en metselwerk bedraagt c.a, 140.en komt dus in aanmerking voor vergoeding, doch de rekening -voor herstelling van ruiten alleen beloopt 124 en daarvoor zou ik geen vei'goeding krij gen, terwijl de schade aan ruiten even goed als die aan muren, ramen en deuren, door bommen en granaten is veroorzaakt. Waarom dit onderscheid? Ik hoop, dat een protest van vele andere slachtoffers moge volgen en dat er als dan nog herziening van 't voornemen zal plaats hebben. Middelburgsche. GENERAAL MITTELHAU SER NAAR PALESTINA? Het D.N.B. meldt uit Londen: De voormalige opperbevelhebber van het Fransche Levant-leger, generaal Mittel- hauser, zou de Palestijnsche grens over schreden hebben om zich ter beschikking van de Engelschen te stellen. De nationale inzameling. Het Vlissingsch werkcomité voor de Na tionale Hulpvoorziening 1940 deelt mede, dat de inzameling te Vlissingen heeft opge bracht 4462, waarvan 1720,70 bij de straatcollecte. ZEEBADEN. Van 5 tot en met 11 Juli werden in totaal 1751 zeebaden genomen, Waarvan 756 in het gewone bad en 995 in het volksbad. De gemiddelde temperatuur van het water was 641^ gr. en van de lucht 78 gr. Getijden. Juli Hoogwater. Laagwater. Zaterd. 13 8.58 21.24 3.07 15.27 Zondag 14= 10.09 22.36 4.14 16.37 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. GOES IS MOOIER GEWORDEN. Maar Misschien valt het de Goesenaars, die de dingen in de Ganzestad gestadig zien voltrekken, niet zoo op, maar Goes is zeer veel veranderd, zoo in een tiental ja ren. Goes is mooier geworden, grooter. In elke straat vallen de verfraaiingen en verbetei'ingen je op, maarook de fei len, de dingen die achterbleven, die nog van vroeger eeuwen zijn en je wordt ook wel getroffen door nieuwigheden, die feiten genoemd moeten worden. Al zijn dat er slechts enkele. Allereerst is de entree tot Goes veel fraaier geworden. De Stationsweg, met op het plein het ovale perk, het kleine plant soen rechts, de afronding der straathoe ken, de jonge boomen, dat alles doet het goed. Aan onze linkerhand zagen we dat ook de Parallelweg in den vooruitgang van Góes gedeeld heeft. Het was daar vroeger nogal rommelig, maar het frissche rijtje huizen heeft ook dit deel van Goes naar voren gehaald. Over de lijnbaan, die dwars door de straat loopt, willen wij ver der maar zwijgen Aardige, vriendelijke huisjes hebben de Trompstraat met den Parallelweg verbon den. Een groote verbetex'ing. En het be kort den weg naar den Westsingel. Jam mer, dat de Piet Heinstraat nog steeds stiefkind blijkt,te zijn. Met de aangrenzen de Bekhof. Wé hoorden echtèr dat hier een nieuwe bestrating te wachten is. Het is er wel noodig Hetzelfde kan gezegd worden van het stukje Westsingel achter de Gereformeerde kerk. Het gras groeit er tusschen de golvende keien. Men ontziet het blijkbaar van dit stuitje singel gebruik te maken. Begrijpelijk De Poelweg is omgedoopt in „Zuidvliet- straat", zagen wij, en inderdaad, de „poel" waarop deze weg vroeger wel geleek, is „weg". Ook hier verrezen tientallen r.ieuwe huizen in modernen stjjl, tot een eind voorbij de Scheldestraat loopen de nieuwe huizen door en er wordt nog steeds verder gebouwd. De Koepoort kent men bijna niet terug, met de telefooncentrale, de moderne hui zen op het ravelijn, de Groene Jager en het groote parkeerterrein. Ook hier was het vroeger een onooglijke toestand. De schamele huisjes op den hoek Wijngaard straat-Middelburgsche straat herinneren er nog aan. Maar als ook die afgebroken en er een nieuw postkantoor zal veri'ezen zijn, dan mag dit vroeger werkelijk achterlijke deel van Goes gezien worden De nieuwe kerk doet het daar ook goed tusschen het opgaande hout en aan het singelwater. Ja, hier veranderde en ver beterde nogal het een en ander. Ook de massale ambachtsschool mag hier nog tot den nieuwbouw gerekend worden. En als we dan nog zien, dat het geheele Rave lijn „De Groene Jager", als het ware her rees, er een keurig gebouw kwam van het Leger des Heils, er ettelijke groote wo ningen gebouwd werden, de Rijksland- bouwwinterschool dubbel zoo groot en driemaal zoo mooi werd dan is het geen wonder, dat het hier moeilijk is zich' nog den ouden toestand in te denken. En ook de Westwal tot het dammetje deelde in de algemeene verbetering. Er kwam een voetpad langs den breeden vest, de hooge wallen kregen een grasmat, er zwemmen tal van zwanen die aan het geheel een prettigen aanblik geven. En ook die wa ren 10 jaar geleden op één paar na, ver- dwanen. Neen, op dit pimt blijven er niet veel „maars" over, maarwij zijn nog niet aan het einde van onze wandeling, ZEDENMISDRIJF. De petroleumventer B. de G. alhier is aangehouden wegens het plegen van on tucht met kinderen. Hij is op het politie bureau opgesloten en zal naar Middelburg overgebracht worden. Naar men zich herinneren zal, maakte De G. al eer, in verband met ditzelfde mis drijf, met de politie kennis. Men schijnt toen helaas de zaak niet al te ern stig genomen te hebben. De heer I. Vermeulen, alhier, oud- majoor der rjjksveldwacht, werd gister namiddag op den nieuwen weg onder 's Heer Arendskerke, bij den zgn. Wind hoek, door een Duitschen auto aangereden en tegen den grond geworpen. De heer V. bekwam vrij ernstige verwondingen aan hoofd en handen en werd naar het gast huis Oostwal te Goes overgebracht. Hoe wel de toestand van den heer V. zich aan vankelijk zeer ernstig liet aanzien, ver nemen wij, dat de aard der verwondingen zeer medevalt. Het ongeval was te wijten aan het feit, dat de heer V. met zijn rijwiel onverwacht den rijksweg overstak naar den opril van het dorp. Kosteiooze rijwielbelastingmerken Voor de gemeenten Oost en West Sou burg en Ritthem zal voor het aanvragen van kosteiooze rijwielbelastingmerken zit ting worden gehouden ten gemeentebuize te Oost en West Souburg, bureau sociale zaken door den dienstgeleider der directe belastingen aldaar, op Vrijdag 19 Juli 1940 des namiddags van 7 tot 8 uurZaterdag 20 Juli' des namiddags van 2 tot 3 uur en Maandag 22 Juli 1940 des namiddags van 7 tot 8 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat een kosteloos rijwielbelastingmerk alleen wordt uitgereikt aan het hoofd van een gezin of aan één door het hoofd van een gezin aangewezen lid, welke voor zjjn be roep of bedrijf een rijwiel noodig heeft, niet in de Rijksinkomstenbelasting is of wordt aangeslagen en de plaats waar hy werkt minstens een half uur gaans van de woning is verwijderd. Walcheren De nationale collecte. AAGTEKERKE. De alhier gehouden col lecte heeft niet zooals wij meldden, 600 maar 662.50 opgebracht. - Benoemd tot ltweekeling met akte aan de school voor Gereformeerd onderwijs te Biggekerke de heer W. Jobse alhier. BALDADIGHEID. Op den kanaaldgk tusschen Souburg en Middelburg zijn eenige hoopen hooi door kwaadwilligen in brand gestoken tot schade van den betrokken 'eigenaar. COLLECTE NATIONAAL HULPCOMITé. RITTHEM. De opbrengst van de col lect e voor het Nation. Hulpcomité bracht op 281.90. De collecte onlangs in de Ned. Herv. Kerk gehouden bracht op ruim 58. Alzoo samen ruim 340. De benzine en de rechtbank. OOST- EN WEST-SOUBURG. In ons blad van j.l. Zaterdag kwam in een rechtbankverslag de betiteling voor: „een zekere Walraven". Deze inwoner van Souburg had benzine gehaald uit een mi litairen auto. Verder was in dit verslag sprake van het Roode Kruis. Nu is er te Souburg één inwoner, die lid is van de Roode Kiuis-transportcolonne en Walra ven heet. Wij stellen er prijs op er de aandacht op te vestigen, dat niet deze inwoner van Souburg, de heer A. F. Wal raven, in deze zaak gemoeid is. Zuid-Beveland Voor het Nationaal Hulpcomité. SCHORE. De collecte voor het Natio naal Hulpcomité 1940 heeft in deze kleine en zwaar getroffen gemeente opgebracht 1014.75; niet-, medegerekend de giften van buiten de, gemeente tót een totaal van enkele honderden guldens. Concert in de open lucht. WEMELDINGE. By gunstig weer geeft het fanfaregezelscha.p O.K.K. Zaterdag avond om 8 uur een concert op de tent aan het kanaal. GOED VERDUISTEREN WEMELDINGE. De burgemeester ves tigt nogmaals de aandacht van de bui-gerij op de verplichting, om zorg te dragen, dat alle uitstralende lichtpunten goed verduis terd zgn. Het blijkt n.l. dat niet door ieder een hieraan de hand gehouden wordt. Laat men begrijpen dat men niet alleen zichzelf maar ook anderen in gevaar kan brengen. Men lette dus goed op. WERKLOOZE GEDEMOBILISEERDEN MOETEN ZICH MELDEN. WEMELDINGE. De burgemeester van Wemeldinge maakt bekend, dat, ingevolge bevelen van den Duitschen Commissaris voor de. demobilisatie van de Nederlandsche weermacht, de sedert 15 Mei jl. met groot verlof gezonden .onderofficieren, korporaals en soldaten zich ten spoedigste bg hem op nieuw moeten melden, wanneer zij tot dus ver geen werk konden vinden, of weder werkloos zijn geworden en een .vrijwillige aanmelding voor arbeid in Duitschland niet heeft plaats gehad. SCHEPEN GELICHT. HANSWEERT. Gisteravond passeerden alhier in zwaar beschadigden toestand de schepen „Zeelandia", „Elisabetl\. Amelia" en „Leven is Strgd". Deze schepen waren in der tgd in het kanaal van Terneuzen tot zinken gebracht en zijn thans gelicht. Ze worden, naar een. werf in Rotterdam gesleept. VOOR DE GETROFFENEN. HANSWEERT. Gisternamiddag werd door den omroeper bekend gemaakt dat de getroffenen door oorlogsgeweld Dins dagavond ih de zaal van de Wed. C. den Boer worden verwacht Er zal dan ge tracht worden een comité op te richten van de getroffenen met het doel om ge- zamenlgk te werken aan den opbouw en om vergoeding daarvoor te verkrggen. N.V. Weegbrug „De Hoop". WOLFHAARTSDIJK. De N.V. Weeg brug „de Hoop" hield in de zaal van den heer J. Poleij een algemeene ledenver gadering. Uit de rekening van den pen ningmeester bleek, dat gewogen waren 2.470.005 kg. bieten, 3.146.284 kg. aardap pelen, 598.615 kg. ajuin, 710.529 kg. hooi en stroo 309.421 kg. diversen, 15 stuks vee en 2 auto's. De totale opbrengst aan weegloon was 107.505. Als bestuurslid werd herkozen de heer C. Remgnse. Het dividend voor de leden werd vastgesteld op 20 pet. per aandeel. Als weger en re serve-weger werden herbenoemd de heeren H. van Leerdam en Joh. van de Werff. Het weegloon blgft onveranderd. In de financieele commissie werden benoemd de heeren J. L. Goetheer, C. Kaboonst en G. Nieuwenhuijze. Geslaagd. VOGELWAARDE, Aan de R.K. univer siteit slaagde voor het doctoraal examen klassieke taal en letterkunde de heer A. Uitterhoeve, alhier. Collectes. WOLPHAARTSDIJK. De collecte voor het Nationaal Hulpcomité heeft alhier op gebracht 1440.75. De noodcollecte voor Kerkvoogdg en diaconie bracht in de Ned. Herv. Kerk op 300, in de Gereformeerde Kerk 185 en in de Kerk der Gereformeerde ge meente 605. Wemeldinge. Juli Zaterd. 13 Zondag 14 Maand. 1'5 Dinsdag 16 Woensd. 17 Donderd. 18 Vrgdag 19 V.M. Zaterd. 20 Zondag 21S. Maand. 22 Hoogwater. 10.40 23.05 11.47 24.12 13.— 1.30 14.20 2.45 15.22 3,47 16.16 4.38 17.02 5.22 17.45 6.04 18.21 6.37 18.56 Laagwater. 4.03 16.36 5.11 17.45 6.22 19.03 7.37 20.12 8.39 21.11 9.31 21.59 10.15 22.42 10.55 23.21 11.34 23.59 12.09 24.34 Zeeuvjsck-Vlaander en LANDMIJN ONTPLOFT NABIJ PHILIPPINE. Drie dooden. Gistermiddag omstreeks vyf uur waren bg de Nederlandsch-Belgische grens in de nabijheid van Philippine Belgische arbei ders en militairen, onder leiding van Duit- schemilitairen, bezig- met het opx-uimen van landmgnen. Tijdens de werkzaamheden is een dezer mijnen ontploft. Drie Belgen, een korporaal, een gendarme en een arbei der werden gedood. Een Duitsche onder officier en drie Belgische arbeiders werden gekwetst, een van hen levensgevaariyk. HULST. Voor het eindexamen H.B.S. A is aan het Canisiuscollege te Nijmegen ge slaagd R. Wilking, alhier. Bevorderd tot doctor, SAS VAN GENT. Aan de Universiteit te Amsterdam is tot doctor in de genees kunde op proefschrift, getiteld: „de hooge tang", bevorderd de heer Adh. van Loy, geboren te Sas van Gent. BIJ HET SPELEN GEVALLEN. WATERLANDKERKJE. De veertienja rige scholier M. Termont alhier had het ongeluk spelenderwgs te vallen. Hg kwam met zgn knie terecht op een stuk maca dam, waardoor hg een groote wonde aan zgn knie bekwam. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De nationale collecte. WATERLANDKERKJE. De collecte gehouden op 6 Juli j.l. heeft opgebracht de som van 199,20. Voor Waterland kerkje een mooi bedrag. Schouwen en Duiveland Bekend oudheidkundige overleden». BURGH. Op 62 jarigen leeftyd is over leden de heer J. A. Hubregtse, bekend oudheidkundige te Burgh. De overledeno die tot voor enkele jaren onderwijzer te Haamstede was, was lid van het Zeeuwsch Genootschap voor Wetenschappen. Hg heeft veel studie gemaakt in het bgzon- der van de bewoning van Westelijk Schou wen in de eerste .euwen van onze jaar telling. Een uitgebreide verzameling van scherven en verbruiksvoorwerpen uit dien tijd heeft hg in den loop der jai-en ver zameld. Ook een aantal foto's van woon plaatsen van de vroegste bewoners was in zgn bezit. In verschillende tijdschriften op oudheidkundig gebied verschenen arti kelen van zijn hand. KERKNIEUWS Ds. Nolte hersteld. Naar wij vernemen, is ds. C. F. Nolte te Middelburg weer in zooverre van zgn ziekte hersteld, dat hij Zondagavond a.s. in de Luth. Kerk te Middelburg den dienst zal lelden. Geref. Gemeenten. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Geboren Cornelis Jakob, zoon van J. H. Anderiesse en M. F. Polderman. Corne lis Anthonie, zoon van C. H. van Herwijnen en A. E. Rouffaer. Marinus, zoon van C. Sinke en A. van der Reest. Pieter Mari nus, zoon van J. Wattel en M. Beekman Jan Leon, zoon van E. A. Guilliet en C. P. M. Emmaneel. Elizabeth Geertruida, dochter van B. Sinke en J. Olgslager. OverledenAntonie Johannes Nellen, 78 j., wedn. van A. Proos. Adriana Pie- ternella van der Paardt, 95 j. Paulina Angelina de Roog, 40 j., vrouw van A. L. Vermeule. Ondertrouwd P. S. Zielstra, 26 1. en P. Huibregtse, 21 j. Getrouwd L. Weeland, 24 j. en J. Simon- se, 23 j. L. P. A. van Kerkhoven, 29 j. en P. H. M. Blesen, 22 j. GOES. Geboren: Johannes Pieter, z. v. Marcus de Jonge en Maria Johanna Hengstman- gers. Cornelia, d. v. Cornelis Hubrecht Boone en Helena Johanna Barends. Elisabeth, d. v. Abraham Sophos Theodore Tihl en Maria Magdalena Elizabeth Hul- mer te Vlissingen. Gehuwd: Pieter Paauwe, 25 j. jm. en Catharina Goveis, 22 j. jd. Overleden: Jannetje de Kok, 34 jaar, echtg. van Leendert Pieter Vermerris te Rilland-Bath. WEMELDINGE. Van 27 Juni tot en met 11 Juli. Geboren Leuntje Cornelia, d. v. P. Dek ker en D. C. Mieras. Jannetje, d. v. M. Vleugel en A. Onderdijk. Greta Adriana d. v. C. P. Fegtei en C. do Schipper. OndertrouwdP. J. Lauret, 41 jaar j.m. en C, S. van Baal, 25 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2