9akkm- Onze Kle Slaapkamers FIRMA 0. W. DEI BOER BOVENHUIS MEI ERKER Ford Automobielbedrijf te Middelburg is verzekerd!! ©sef« Cosirafifess 1 Tot ons innig leedwezen ontvingen wij het bericht van het overlijden te Middelburg van Mejuffr. A. P. VAN DER PAARDT, op 95-jarigen leeftijd. Gedurende ruim 50 jaar is zij met zeldzaam voorko mende plichtsbetrachting en aanhankelijkheid bij onze fa milie in betrekking geweest. Familie DE WIJS. Zeist, Juli 1940. Heden ontsliep onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw A. DE GROOF, geb. TROELSTRA, in den ouderdom van 66 jaar. Hansweert: F. V. DE GROOF. J. DE GROOF— RETSIN. Kruiningen W. J. L. DE GROOF. C. DE GROOF— PLETTE, en Kleinkinderen. Liever geen bezoek. Eenige en algemeene ken nisgeving. Ondergeteekende W. P. MARIJS, Wijnhandel „DE WIJNOOGST", Scheldestraat 8, bericht hiermede zijn clientèle, dat hij genoodzaakt is, den ver koop in den winkel met ingang van 15 Juli a.s. op te heffen. Deze wordt echter voorgezet op het tijdelijke adres: GLA CISSTRAAT 129, (gesloten huis), waar' alleen op bestelling kan worden geleverd. Beleefd aanbevelend, W. P. MARIJS. llimi EH VISSGHERSSEURS VLISSINGEN. Het adres van den Secretaris- Pennigmeester, W. H. APPEL, is tijdelijk: LAGEWEG 215, KOUDEKERK E, post Middelburg. Gemeente Nieuwvliet. De Burgemeester van Nieuw- vliet maakt, overeenkomstig art. 15, le lid van de wet van den 27sten Juli 1931, houdende rege ling der strandvonderij bekend, dat de navolgende goederen zijn aangespoeld Eén kist inhoudende 24 bussen thee, gemerkt 1823 Co, Ltd. 24—2 Lbs Tins W. Apr. 40 E May 1941 Blended Tea Gross 81 LBs Nett. 48 Lbs., alsmede 9 losse bus sen thee van dezelfde soort. Eén kist met 24 flesschen ether, gemerkt J. G. No. 58 Caire, zij kant gemerkt Fragile. 14 kisten scheepsbeschuit, ge wicht 4059 LBs, allen geken merkt met een klaverblad (3 bla den) waaronder de letters S.R.D., alsmede met de letters 4O.Z.S. C.K.Ltd.W. 18 months E 6/41, en roept rechthebbenden ter recla me op. Nieuwvliet, 8 Juli 1940. De Burgemeester van Nieuwvliet, M. WAGTHO. Boodschappen voor A. E. J. lacomblé, Arts vanaf heden weder uitsluitend EMMASTRAAT 28, TELEF. 394. Terstond te huur het Scheldestraat 44. Huurprijs f 30.per maand. Adres Badhuisstraat 38. Provinciale publicatie van het Departement van Economische Zaken. INLEVERING VAN KOOLZAAD. De Provinciale Voedselcommis- saris voor Zeeland maakt bekend, dat koolzaad van den oogst 1940 bij voormelden Voedselcommis- saris moet worden ingeleverd. Koolzaadmonsters kunnen worden ingediend bij de Districtssecre tarissen. In verband met de slechte houdbaarheid van dit product wordt aangeraden het koolzaad dadelijk na het oogsten te dor- schen en in te leveren. Goes, 8 Juli 1940. ¥erliylziug@Bii ¥am Zeeland! naar overig Nederland worden nog steeds correct door ons uitgevoerd. I F1R8VIA W. BROEREg vasu HS90 Hoofdkantoor Emmastraat 19 Breda, Tel. 2929 WEOEfiQPBOUW W©ÖftL@@PI© worden alle reparaties aan Ford-Automobielen voor geheel Walcheren uitgevoerd in ons FORDBEDRIJF Singel 120-222 en Paul Krugerstr. 55 te Vllssingen Teleioon No. 1.7.6. -K- -3r -H- -X- vF vr v? vf -X- -X -X X X X X X XXXXXXXXXXXXXXXX een bezoek aan onze Moordstraat 8 altijd loonend. Uitgebreide keuze. A. VAN DE SANDE Bellanïypark 56, Vlissingen. Voor goed DRUKWERK Fa.van deVeldeJr. Maar we eten toch paling in en om de kermisweek. Hollandse Paling het beste van het beste, haalt U natuurlijk in „De Verwachting" Scherminkelstraat 32, Vlissingen, en smullen ZULT U Aanbevelend, ARTHUR H. C. MERCY. L U W P El !J IC K E M WTORÜ1KKEM Onze afdeeling LICHTDRUKKERIJ werkt weer op normale wijze. Bierkaai 11 Middelburg TELEFOON ISO. (b.g g. 940) a 40 et. per iC0«Sn Verkrijgbaar Bureau Provinciale Zeeuwsche Courant. Walstraat 58-60 - Vlissingen (Bijeenkomsten e.d. waarvoor voorberichten en/o£ verslaggevers worden verzocht, alsmede familie berichten, worden in deze rubriek niet opgenomen.) Van 15 regels (6-punts letter) 50 ct. Iedere regel meer 10 ct (maximum 8 regels). Betaling co.-tant. (Hoop est Heikoop") Eenig Huisraad, -w.o. Eiken Slaapk. ameubl., 1 pers. opkl. bed, bedden, ledik., spiralen, stofzuiger, stoelen, haardfauteuils, buffetten, enz. enz., Walstraat 10, Vlissingen. Te koop: Werkpaarden, w.o. inge schrevenen en Ruinen. FORT ZOUT MAN, Ritthem. Te koop Vitrines, glazen Schalen, Winkelkasten enz., Bakkerij-machines, elcctrische Motor,'Drijfwerk en stofdich- te .Werkbank. Adres Kleine Markt 7, Vlissingen. To koop wegens vertrek nieuw ge bouwd Landhuis aan den Noordweg, met gróoten voor-, zij- en achtertuin. Van alle gemakken voorzien. Bevr. Schout's Woningbureau, Gortstraat 61, Telof. 848, Middelburg. Solide dubelwandige Dlrcctickect, groot 5x7 M. to koop aangeboden. Ge schikt voor noodwoning of noodwinkel. Adres Bakkersdorplaan 5, Vlissingen. Soliedo belegging. To koop plm. 6 H.A. Bouw- en Weiland. Verkoopor moet pachter blijven. Brieven onder no. 1-16, Bureau van dit blad. Middelburg. To huur aangeboden, in Heercnhuis te Middelburg op goeden stand, ruime zit- (en) slaapkamers (ook afzonderlijk te huren) met volledig pension. Brieven onder No. 144 Bureau Prov, Z. Crt., Middelburg. Een huisje gevraagd op een der dor pen in Zeeland of to Goes, zoo spoe dig mogelijk. Adres: Singel 200, Vlis singen. VacanticvcrbUjf gevraagd in omgeving Oostkapelle (vroon) voor gezin van 5 personen. Brieven onder No. 145 Bureau van dit blad Middelburg. Mooie Bovenwoning te huur Se- gcerstraat, Middelburg. Huurprijs 8.50 p. w. Ind,4 kamers, keuken, gr. plat; boven: 2 slaapkamers, zol der; beneden: bergplaats. Te bevra gen Woningkantoor, Korto Delft 41, Middelburg. Tel. 849. Echtpaar mot kind vraagt to hnur Aug. of direct woning, of deel, daar van. of kamers (al dan niet gemeubi leerd) in M'burg of. omgeving. Brie ven onder No. 149 Bur. Prov. Z. Crt. Middelburg. c Wens .om To koop gevraagd nieuw of zoo goed als nieuw licht Motorrijwiel, onder de zestig. Met duo. Brieven onder no. A 1, Bureau van dit blad te Goes. To koop of te huur gevraagd een klein, zoo mogelijk nieuw huis om geving Middelburg of op dorp in de omgeving. Brieven No. 147 bureau van dit blad tc Middelburg. Hunt en Verhuur Te hnur aangeboden te Zoutelande gemeubileerde Kamer voor klein gezin, met gobruik van keuken. Brieven no. 143, Bureau van dit blad. Middelburg. Kamer tc liuar. To bevragen; Verkuijl Quakkelaarstraat ,54, Vlissingen, van 7.30 tot 12 en van af 1.30 tot 5.30 uur. Te hnur Benedenwoning, Verk. Quak kelaarstraat. Huurprijs 23 p.m. en bovenwoning Paul Krugerstr. 25 p. m. Inlichtingen 2e afd. Gemeentehuis, Vlissingen. Heer vraagt degelijk Pension (omtrek „Schelde")- Brieven mot prïjsopgaal! letters J. D. Bur. P. Z. Courant, Vlis singen. Poed' ng Niet tevreden over do toch al dure verse boter, probeert dan eens bij ons. Fijne verso Boter, fijn en zuiver van smaak, ook aan den wagen. J. LEIJN- SE, Tel. 739, Nieuw-Mlddelburg. Schrapmachine voor Uw aardap pelen en worteltjes werkt ook voor U. Schrapworteltjes: panklaar en lek kere. aardappeltjes 5 cent geschrapt. J. LEIJNSE. Vlissingschestraat, Tcl; 882, Middelburg. c "Diomsen J Moet U verhuizen? Nog gedeclle ruimte voor inboedel richting Goes a.s. Maandag 15 Juli a.s. Pnllngstraat 25, Vlissingen. Beleefd aanbevelend. Van Amstel en IJ. Algemeene werkhervatting. Nieuwe bouwmethode op Landlust blijkt een Van gunstigen invloed op een geordend stadsleven en meer nog van de koopkracht, blijkt een verordening inzake de weder te werkstelling van reeds ontslagen personeel geweest te zijn. Vanzelfsprekend vielen in de auto-industrie en aanverwante bedrijven de meeste slachtoffers, maar ook op de werven en in de Zaansche fabrieken werd nog al personeel afgedankt. Gelukkig zijn de ledige plaatsen weer alle ingenomen. Niet weinig verheugd troffen wij een dezer dagen een jongen Zeeuw aan, employé van de Ford, iemand met zeer goede vooruit zichten, die na zijn ontslag met geen mo gelijkheid ergens werk had kunnen vinden. In hopelooze stemming was hjj uiteindelijk maar weer naar Zierikzee, zijn geboorte plaats, teruggekeerd. Men kan zich zijn blijdschap voorstellen (de jongeman sprak ons van een rondedans) toen hij een dezer dagen een expressebrief uit Amsterdam ontving met de medédeeling, dat hij weer bij Ford aan het werk kon gaan. Nog dien zelfden dag zagen Groot-Mokum en zijn oude kosthuis hem terug. Ook deelde men ons van officiële zijde mede dat aan de Hembrug, waarvan het personeel op wacht geld was gesteld, de werkzaamheden zijn hervat. Ontegenzeggelijk worden de verplichtin gen der groote bedrijven er door den maat regel niet minder op, doch in werkgevers- kringen gelooft men dat anderzijds ook de werkverruiming op den duur niet zal uit blijven, met uitzondering wellicht van een enkele industrie. Onze rubbervoorraad is beperkt, dit wis ten we al vóór den oorlog. Er dient dus met de fietsbanden de grootste zuinigheid te worden betracht, ook wanneer de zgn. zwarte band zijn intrede zal hebben gedaan. Een groot aantal zaken hier ter stede heeft zelfs geen zuivere rubberbanden meer voorhanden. Vele Amsterdammers maken daarom bij voorkeur gebruik van de tram en sparen een groot deel van de week hun rijwiel voor tochtjes, die vool'al in de a.s. vacantie noodzakelijk zullen zijn nu uitstapjes per bus grootendeels komen te vervallen. Het benzinetekort blijkt niet het minst funest voor de watersport. Vele particulie ren hadden zich de laatste jaren, toen er internationale verwikkelingen dreigden, een motorboot aangeschaft of cSje, wanneer.de middelen daartoe ontbraken, ook wel zelf gebouwd, om er het weekend of de vacan tie op de minst kostbare wijze in een mooie streek van het land mee door te brengen. De meeste dezer booten, waarvan men op de jongste watersporttentoonstel ling in de Apollohal ook fraaie hier te lande vervaardigde kon bewonderen, ge leken hotels in miniatuur en bevatten voor dag- en nachtverblijf van een gezin aller lei geriefelijkheden. Men ziet ze nu bij honderden aan Amstel en kaden gemeerd, bedekt met een beschermend zeil en wach tend op betere tijden. Het is eigenlijk een hopeloos geval, doch er zjjn desondanks liefhebbers die den moed niet opgeven en zelf hun boot een eindweegs langs de grachten voorttrekken om zich dan hier of daar te laten sleepen door een vrachtboot, hetgeen dank zij de drukke binnenvaart in den regel wel ge lukt. Maar de echte sport is dit niet, het is een behelpen en van den nood een deugd maken. Dat de onafzienbare Nieuwe Meer nabij Amsterdam, thans meer dan ooit het eldo rado is van de Noordhollandsche zeilers, kan men zich wel denken. Op zonnige mid dagen leveren de witbezeilde vaartuigjes daar een verrukkelijk schouwspel op. Vele motorbooten -worden nu successievelijk als zeilhooten omgebouwd. Uit de krant weet men reeds dat de Provinciale Staten en gemeenteraden hun werkzaamheden onverminderd kunnen voortzetten. Waar het hoogste gezag de talrijke hoofdstedelijke bouw- en werkver ruimingsplannen voor 194041 goedkeurde, w.o. de voltooiing van de nieuwe Wester haven, en bevordering van nieuwe plannen toezegde, openen zich voor de bouwvakken thans buitengewoon gunstige perspectieven. Naar wij vernamen zal binnenkort ook het plan tot den aanleg van een spoorbaan over de verhoogde ceintuurbaan om de stad, bij den raad in behandeling komen. Deze baan zal de verbinding vormen tus- schen de Westerhaven en het Oostelijk ge legen deel der 'stad. Zij diende tijdelijk als attractie voor de wandelaars. Er komt dus werk in overvloed. Een en ander bracht er ons onwillekeurig toe óm een bezoek te brengen aan het nieuw gebouwde stads kwartier, gelegen tusschen Jan van Galen straat, De Ruyterweg en Haarlemmerweg, dat dank zij de nieuwe overheidsbeschik king ook in de richting Haarlemmerweg geheel zal. worden afgebouwd. Men heeft hier dit is het eigenaardige van dit voor dertigduizend gezinnen bestemde wo ningcomplex en zal ook onze Zeeuwsche lezers wel interesseeren een geheel nieuwe bouwmethode, de zgn. tuinstraten, toegepast. In het najaar was een gedeelte van het nieuwe kwartier reeds voltooid, maar aan gezien de beplanting, die voor rekening van de bouwonderneming geschiedde (dit is hier tegenwoordig gewoonte bij den nieuwbouw) nog niet voldoende tot ontwik keling was gekomen, kon men zich geen juist beeld* van het effect vormen. Thans is dit wél het geval de tuinen staan in vollen bloei of geven ruimschoots schaduw, al naar den gevarieerden aanleg. Deze nieuwe bouwmethode komt in het kort hierop neer, dat zij het mogelijk maakt dat alle huizen dezer niet al te breed aangelegde straten, zoowel aan voor- als achterzijde het onbelemmerd uit zicht geven op tuinen, en dus niet zooals volgens de algemeen gebruikelijke bouw methode, uitsluitend aan de achterzijde. Dit o.m. ter bevordering van de hygiëne in de stoffige stad. De huizen, uit crème kleurige glazuursteen opgetrokken óp zich zelf al een aardig effect liggen dus niet meer rechts en links met de voor- zijde naar elkaar toegekeerd, doch met het entrée naar de achterzijde der tegenover gelegen huizen, waar zich de groote, onder architectuur aangelegde tuinen bevinden, door hoog verchroomd rasterwerk van de straat gescheiden. De drie bovenhuizen zijn alle voorzien van overdekte steenen waranda's, vanwaar men een aantrekkelijk uitzicht heeft op de zich ver uitstrekkende tuinen cn het smalle straatgedeelte. Aan de voorzijde ziet men derhalve hetzelfde. Een wandeling door deze tuinstraten biedt vanzelfsprekend ook heel wat meer variatie dan de pro zaïsche „gewone straat" heesters aan de achterzijde der tuinen dragen er echter toe bij dat de intimiteit voor hen die in de tuinen vertoeven, behouden blijft. Hoezeer deze nieuwe bouwmethode in den smaak valt, bleek ons niet alleen uit de aardige tuinmeubeltjes, tuinparapluies, zonnewij zers enz., die vele bewoners zich daar heb ben aangeschaft de mooie tuinen vragen er als het ware om doch ookuit de drukke bewoning. In. de 20 S. 30 straten zagen we geen enkele woning onverhuurd een unicum voor Amsterdam. Het opmerkelijke hiervan is nog, dat men niet te doen heeft met een „first class" kwartier,- maar een eenvoudige bur- gerbuurt, waar de huren onder het bereik vallen van den kleinen middenstander, ambtenaar en werkman. Maar natuurlijk is er selectie. Alleen zij, waarvan verwacht kan worden dat. zij het kwartier van de buurt en de keurig afgewerkte huizen zullen weten te respecteeren, worden voor bewoning toegelaten. Ook op het onder houd der tuinen, het verbod tot plaatsing van fietsen in de gangen der bovenhuizen wordt geregeld toegezien, dit is in aller belang en contractueel vastgesteld. Intusschen blijkt het succes met het eerste complex van deze ideale woning- buurt thans zóódanig, dat de bouw vol gens dezelfde methode nog verder op Land lust wordt voortgezet. Ook de publieke be langstelling is er groot men ziet er Zon dags steeds meer wandelaars die de ultra moderne tuinstraten komen bewonderen. Coi'res Pondent. U/INK£LB£DI£ND£ ja het spijt me wél, meneer Zoo U ziet ik heb niets meer. ,,'t Kleintje" in 't Zeeuwsche blad, Bracht mij klanten, meer dan zat 15 regels 50 cent, iedere regel meer 10 ct. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gisteravond is het vijfjarig jongetje H. van Geene te 's Hertogenbosch bij het spe len in de Zuidwillemsvaart geraakt en ver dronken. De kleine was, na met zijn auto ped te zijn weggegaan, 's avondc niet thuis gekomen. De ouders, ongerust geworden over het wegblijven van hun kind, stelden een onderzoek in en vonden de autoped aan den kanaaloever. De politie heeft daarop ter plaatse gedregd en na eenigen tijd het lijkje opgehaald. Graaf Ciano te Miinchen. Het D.N.B. meldt uit München: Woensdagmorgen 9 uur is de Italiaan- sche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, op doorreis in de hoofdstad der Nat. Soc. beweging aangekomen. Tc zijner ontvangst waren op het versierde station aanwezig dc rijksminister van buitenlandsche zaken Von Ribbentrop, dc rijksstadhouder generaal Ritter von Epp en vertegenwoordigers van partij en staat. Voor het station schreed de hooge gast langs het front van de eerecompagine. OOK TELEKI EN CSAKY IN MÜNCHEN. Een uur na aankomst van den Italiaan- schen minister van buitenlandsche zaken kwamen in een extra-trein de Hongaarschc ministei'-president, gx'aaf Teleki, en do Hongaarschc minister van buitenlandsche zaken, graaf- Csaky, te München aan. Versiering van ooriogsgraven. Een comité opgericht. Hier te lande heeft zich een comité ge vormd, dat zich ten doel stelt, de oox-logs- gx-aven in Nedex-land met bloemen en plan ten te versieren. Het ligt in de bedoeling van dit comité om de laatste rustplaatsexx van hen, die vielen voor het vaderland, op passende wijze te verzorgen. De Nederlandsche Sierteelt Centrale en diverse bloemveilingen hebben het comi té x'eeds hun volle medewerking toegezegd. Het comité, dat voluit heet: „Comité ter versiei'ing van oorlogsgraven in Neder land", is thans reeds aan het werk ge togen en mag zich in de volle sympathie van de Nederlandsche en DuitscJxe autox-i- tëiten vei'heugen. VROUW DOOR BLIKSEM GETROFFEN EN OMGEKOMEN. Maandagmiddag tijdens een hevig on weer dat woedde tusschen Esschen en Wil der t (N.B.) werd een ongeveer 30-jarige vrouw en moeder van 5 kinderen aldaar ter hoogte van den Heikant door den blik sem getx-offen en gedood. Het slachtoffer mej. v. Dorrt uit Esschen, was op het veld bezig exnvten te plukken, toen zij het dreigend onweer zag naderen. Zij staakte haar arbeid en liep naar haar fiets die aan den kant van het veld tegen dc omrastex-ing stond. Juist toen zij haar fiets greep wex'd zé getroffen door het hemelvuux'. Zij was op slag dood. XGrondw.);

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 8