KING-ATLAS? De Nedeflandsche vluchtelingen in Frankrijk. De eerste keeren deze week terug. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden e,en Duitsch-Nederlandsche vluchtelingencommissie naar Frankrijk is vertrokken, teneinde voor de aldaar nog verblijvende Nederlandsche vluchtelingen maatregelen te treffen voor terugkeer naar ons land. Van Duitsche zijde is groote medewerking verleend, en men heeft de commissie in staat gesteld veel en goed werk te verrichten. Een lid van de vluchtelingencommissie, die in Nederland is teruggekeerd heeft thans mededeelingen gedaan over het werk en over de resultaten der commissie. De groepen Nederlandsche vluchtelingen bevinden zich in hoofdzaak in of bij Nan tes, La Roebelle, Bordeaux, Biarritz, Ba- yoxme, Montauban, Tarbes, Toulouse en aan de Riviera. Het heeft veel moeite gekost de verblijfplaatsen der vluchtelin gen vast te stellen. Voorzoover de hierboven genoemde ste den in gebieden liggen, welke door de Duitsche weermacht zijn bezet, worden de vluchtelingen van de gelegenheid tot te rugkeer in kennis gesteld door de Duit sche autoriteiten of door de Nederlandsche consuls. Daar het niet mogelijk was, dit groote aantal menschen oi groepen onder te brengen, zal het dus thans wel geruimen tjjd duren voordat alle vluchtelingen van de mogelijkheid tot terugkeer in kennis zijn gesteld. Het voornemen bestaat om verschillende kleine groepen te vormtti om zoodoende het transport zoo snel mo gelijk te doen geschieden. De hiervoor noodige maatregelen worden genomen in nauwe samenwerking en overleg met de Duitsche autoriteiten en de Duitsche „Volkswohlfahrt". Op verschillende plaat sen is voor de vluchtelingen, die op door zending moeten wachten, voor onderdak gezorgd. Want voorloopig zijn de spoor trajecten en de wegen in Zuid Frankrijk zwaar belast of door de vernielingen nog niet in vollen omvang te gebruiken. Daar om moet er rekening mede gehouden worden, dat de terugkeer van de Neder landsche vluchtelingen, nog op z'n minst 14 dagen kan duren. Vluchtelingen, die in het bezit zijn van een eigen wagen worden aan benzine geholpen en kunnen dan terugkeeren. Welk een omvang het vluchtelingenvraagstuk in Frankrijk heeft aangenomen moge o.a hieruit blijken, dat alleen te Chatres meer dan 4500 auto's met vluchtelingen van verschillende natio naliteit zijn aangetroffen. Ondanks al deze moeilijkheden kan toch nog deze week het eerste transport van oudere menschen en kinderlijke gezinnen, voornamelijk afkomstig uit Breda, ver wacht worden. Zij reizen met tien auto bussen. De terugkeer van alle in l'rankrijk ver blijvende vluchtelingen wordt door een speciale afdeeung van de Duitsche weer macht voorbereid en geregeld. Men be hoeft zich over hen, die lang uitblijven niet ongerust te maken. De commissie heeft er zich van kunnen overtuigen dat de vluch telingen overal goed onderdak hebben en geen gebrek lijden. Inmiddels zijn ook reeds stappen gedaan om de Nederland sche vluchtelingen, die in het niet-bezet- te Fransche gebied vertoeven, naar huis te doen terugkeeren. Joris van Severen doodgeschoten Nadat eenigen tjjd onzekerheid heeft be staan omtrent het lot van den leider van het Verbond van Dietsche Nationaal Soli- daristen Joris van Severen, moet thans op grond van betrouwbare inlichtingen zijn dood als vaststaand worden aangenomen, zoo meldt men ons uit Amsterdam. Na een huiszoeking, waarbij niets werd in beslag genomen, werd hjj desondanks op 10 Mei uit zijn woning te Brugge overge bracht naar de gevangenis. Op 15 Mei werd hij met een tachtigtal andere gevangenen, waaronder de leider der Dinaso-jeugd, Jan Rijckoort, door de Belgische gendarmen aan de Fransche po litie overgeleverd. Van Bethune werden zijn naar Abbéville gevoerd, waar zij in den kelder van een muziektent werden opgesloten. Op 20 Mei in den morgen schoolde hier 'n groote me nigte samen, die de onmiddellijke terecht stelling der gevangenen eischte. De sol daten, die op wacht stonden, haalden toen telkens een groep van vier gevangenen uit den kelder en schoten die neer. De gevangenen, die oorspronkelijk niet beseften, wat er ging gebeuren, dromden in den versten uithoek in paniek samen. Toen opnieuw vier menschen werden opge- geroepen, heeft Joris van Severen zich sa men met Jan Rijckoort en een Brugschen communist vrijwillig naar buiten begeven, Nog vóórdat zij den muur bereikten, waar tegen de gevangenen waren terechtgesteld, werden zij neergeschoten. Pas drie dagen later, toen de Duitschers Abbéville bezet ten, werden de lijken begraven. Aldus werd door het Fransche gepeupel een man vermoord, wiens eenlge misdaad was, dat zjjn leven tot den laatsten dag toe stond in den dienst van zjjn eigen volk. Op 19 Juli 1894 werd Joris van Severen te Wakken geboren. In 1912 kwam hjj aan de universiteit te Gent in den tijd, dat de- Vlaamsche beweging op een hoogtepunt scheen gekomen. 1914 riep hem en duizen den zrjner kameraden echter aan het front. In 1915 werd hij tot sergeant, in 1917 tot luitenant benoemd. Hjj nam zijn plaats in in de frontbeweging, maar moest daarin opnieuw ervaren, hoe het gebrek aan ver antwoordelijke cn trouwe leiders de krachtsinspanning van duizenden tot on vruchtbaarheid doemde. Van 1921 tot 1929 heeft hij in de Bel gische Kamer als afgevaardigde van de Frontpartij getracht het midden, waarin hij stond te winnen voor zijn ideeën de eenheid der Nederlanden, de corporatieve ortje, den autoritairen staat. Toen hij tot de overtuiging kwam, dat hij binnen het kader der oude partijen geen vruchtbaar werk voor die doelstellingen kon doen, stichtte hjj in 1931 het Ver- dinaso, het Verbond van Dietsche Natio- naal-Solidaristen, dat onder de leuze „het Dietsche en orde" de propaganda voor deze doelstellingen voerde. In dit verbond trachtte Van Severen een nieuwen geest te wekken. Hij wendde zich niet allereerst tot de massa's, maar vorm de door de persoonlijke actie van man tot man de leden van het verbond tot men schen, die doelbewust konden ageeren. Dit kwam het sterkst tot uiting in de Dinaso-militanten-orde, die als keurploeg van het verbond de openbare propaganda voerde. Ook in Nederland begon enkele jaren geleden de propaganda. Bij een reis door Nederland werd Van Severen na een spreekbeurt te Amsterdam over de Bel gische grens geleid. In België is thans een nieuwe leiding gevormd onder voorzitterschap van mr. E. Thiers, in Nederland van J. J. van der Hout. ENGELSCHE VERLATEN ROEMENIE. Het D.N.B. meldt uit Istanboel: Gedurende de laatste dagen zijn hier over land en over zee talrijke Engel- schen uit Roemenië aangekomen, die ten gevolge van de veranderingen in Roemenië het land hebben moeten verlaten. Daar het voor de Engelschen, die op den Balkan werkloos zijn geworden, niet mogelijk is naar Engeland terug te keeren, zullen zij voorloopig hier moeten blijven. Hoe krijgt U de nieuwe mei z'n 22 provincie- en wegen kaarten, z'n uitgebreide detailkaar ten van de Vel uwe, Zuid-Limburg, het Gooi, Twente en de graafschap Zufphen en bovendien met overdui delijke waterkaarten van het Friese-, Hollandseen Utrechtse merengebied? KING-VRIENDEN! Zendt 35 cf. per giro of postwissel aan Tonnema &Cie, Sneek (gironummer 16115). Direct na ontvangst wordt U de nieuwe King- Atlas franco toegezonden. Georges Bonnet doet onthullingen. De Duitsche avondbladen stonden Dins dag in het teeken van sensationeele ont hullingen, die de vroegere Fransche minis ter- van buitenlandsche zaken, Georges Bonnet, heeft gedaan tegenover Fransche afgevaardigden in Vichy, waar zij bijeen gekomen waren om zich bezig te houden met de kwestie van de schuld aan den oorlog en om de schuldigen voor de Fran sche nederlaag ter verantwoording te roe pen. Het belang van deze onthulling van ver antwoordelijke Fransche zijde komt tot uitdrukking in de breede opschriften, die o.m. luiden: „Bonnet bevestigt het Duit sche Witboek", „Bonnet bekent Frankrjjks oorlogsschuld", of „Fransche onthullingen over de schuld aan den oorlog". De Berliner Boersenzeitung schrijft in een commentaar: Bonnet heeft bekend ge maakt, dat hij op 1 September 1939 uit naam van de Fransche regeering had toe gestemd in het Italiaansche voorstel tot het houden van een conferentie om het DuitschPoolsche conflict bjj te leggen. Op 2 September, terwijl Polen reeds met Duitschland in oorlog was, heeft hij zijn pogingen voortgezet, onvermoeid, om den vrede te herstellen. Hjj stemde er in toe, dat in de volgende weken een conferentie zou worden gehouden. Bonnet wees er op, dat de Poolsche en de Britsche regeering deze conferentie onmogelijk hebben ge maakt, doordat zij eischten, dat tevoren het reeds door Duitschland bezette ge bied zou worden ontruimd. Daarmede wordt, zoo constateert de Boersenzeitung, volledig de inhoud be vestigd van hetgeen reeds in het eerste Duitsche witboek aan de wereld is mede gedeeld: De Engelschen en door haar op sleeptouw genomen Poolsche regeering hebben het bemiddelingsvoorstel van Mus solini te niet gedaan en de aanvankelijke toestemming der Fransche regeering door druk uit te oefenen, weten te wijzigen in een Fransch „neen". Wanneer Bonnet thans de feiten in Vichy uiteenzet, zoo schrijft de Lokal Anzeiger, en gelooft, dat hij daarmede op eenigerlei wijze zijn persoonlijke ver antwoordelijkheid kan verminderen, dan dwaalt hy op noodlottige wijze. Het ging niet alleen om de laatste drie dagen, maar ook om de geheele vooraf gevoerde Fransche politiek, minstens sedert de eer ste maanden van 1939, waarin de bekende ommekeer zich voltrok van het Fransche désinteressement aan de oostelijke kwestie naar den Britschen koers. EEN RESOLUTIE, OM DE SCHULDIGEN TE STR AFFEN. Het D.N.B. meldt uit Bern In de zitting van den Franschen Senaat van gisteren heeft senator Charles Reibel een ontwerp-resolutie ingediend, die is voorgelegd aan de commissie voor de Senaat noodigt de regeering uit zonder verwijl al degenen op te sporen en te be straffen, die zich verantwoordelijk gesteld hebben voor het ontstaan van den oorlog, de onvoldoendheid der middelen tot het landsverdediging. Het ontwerp luidt: „Do Officiëele Publicaties. Kennisgeving inzake evacuatie. De Burgemeester van Vlissingen; brengt ter algemeene kennis, dat de Commissaris Afvoer Burgerbe- vollcing in Zeeland er de aandacht op ves tigt, dat de kosten van huisvesting en voe ding bij eventueele evacuatie volgens rijks voorschriften door de betrokkenen zelf worden betaald, alleen voor on- en min vermogenden vergoedt het Rijk de kosten volgeris door het Rijk vastgesteld tarief; dat als er geen evacuatie door de Duit sche autoriteiten wordt gelast, de inwo ners van Vlissingen aan de in hun bezit zijnde evacuatiekaarten geen enkel recht kunnen ontleenen voor huisvesting; dat de treinen, die bij eventueele eva cuatie de Vlissingsche en de Souburgsche ingezetenen naar Zuid-Beveland zullen vervoeren, veiligheidshalve van het station Middelburg zullen vertrekken; dat in het algemeen vaststaat, dat de Duitsche militaire autoriteiten geenerlei voornemen hebben, om evacuatie te ge- Vlissingen, 10 Juli 1940. De Burgemeester van Vlissingen, VAN WOELDEREN. BEPROEVING SIRENES LUCHTBESCHERMING. De Burgemeester van Vlissingen; brengt ter openbare kennis, dat in verband met het gereedkomen van de apperatuur voor centrale bediening der sirenes, de in deze gemeente opgestel de sirenes op Donderdag 11 Juli a.s. des namiddags tusschen 2 en 5 uur zullen wor den beproefd; dat in den vervolge en tot nader order de goede werking der sirene-installatie wekelijks moet worden nagegaan, zoodat in verband daarmede eiken Zaterdag om 12 uur gedurende één (1) minuut het sig naal „luchtalarm geëindigd" (continu- toon) zal worden gegeven; dat voor de eerste maal deze beproeving zal plaats vinden op Zaterdag 20 Juli a.s. te 12 uur. Vlissingen, 10 Juli 1940. BESCHIKBAARSTELLING VAN VENSTERGLAS. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend: dat aan het adres van de gemeente is verzonden en gedeeltelijk reeds aan gekomen een groote partij enkel en dubbel dik vensterglas, welk glas is be stemd tot herstel van door oorlogsomstan digheden vernielde glasruiten; dat ingezetenen, glazenmakers bedoeld glas van de gemeente kunnen betrekken; dat ten kantore van Gemeentewerken hieromtrent, nadere inlichtingen zijn te verkrijgen; dat zij, die van deze aanbieding gebruik wenschen te maken, dit schriftelijk aan den dienst van Gemeentewerken kunnen kenbaar maken, met vermelding van de verlangde hoeveelheid, eventueel ook van de gewenschte maten. Middelburg, 9 Juli 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE BORDES, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. AANGIFTE. De Burgemeester van Middelburg ver zoekt een ieder, die in verband met de tegenwoordige tijdsomstandigheden per sonen in huis heeft d.w.z. a. personen afkomstig uit een verwoeste woning in deze gemeente; b. personen komende uit naburige gemeenten, hetzij alleen voor overnachten, dan wel voor heele dagen; hiervan aangifte te doen ter gemeente secretarie, afdeeling Bevolking (ingang Molenwater), onder vermelding welke per sonen men in huis heeft, alsmede het adres, vanwaar zij komen. Eveneens wordt verzocht op te geven welke personen men eventueel beloofd heeft ingeval van nood te zullen ont vangen. Bovengenoemde opgaven worden ge vraagd ten einde daarmede zoo mogelijk rekening te kunner houden ingeval van inkwartiering. Deze aangifte dient te geschieden op Donderdag- en Vrijdagmiddag, a.s. tus schen 2 en 4 uur. De Burgemeester van Middelburg, VAN WALRÉ DE BORDES. MATERIALEN VOOR LUCHT BESCHERMING ZULLEN GEMERKT MOETEN ZIJN. Vanwege de departementen van binnen- landsche zaken en waterstaat wordt het volgende medegedeeld Het ligt in het voornemen te bepalen dat, met ingang van nader te bepalen datum alle materialen en voorwerpen ten dienste van de luchtbescherming, welke als zooda nig door handel en industrie op de markt worden gebracht, van een door den inspec teur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen vastgesteld merk moeten zijn voorzien ten bewijze, dat zij voldoen aan de ter zake door of namens hem gestelde voorschriften. Het in den handel brengen van niet van bovenbedoeld merk voorziene materialen of voorwerpen zal worden gestraft. uitvoeren der operaties en de voortzetting der vijandelijkheden, nadat zy door de legerleiders als onmogelijk waren be schouwd". Na,de zitting van den Senaat kwamen de voorzitters der commissies voor leger, marine en luchtwapen met de voorstellers der resolutie bijeen en beslo ten reeds Woensdag na de zitting van de nationale vergadering de leden der drie commissies, benevens die van de com missie voor buitenlandsche zaken bijeen te roepen om zonder verwijl een rappor teur aan te stellen. Engelands krijgshandelingen ter zee. De Fransche oorlogschepen in Alexandrië zouden gedemobiliseerd zijn. Engelsche eischen ingewilligd. Het D.N.B. meldt uit Londen: Uit een verklaring van de Britsche marine-autori teiten over den toestand der Fransche vloot in Alexandrië blijkt, dat de Engel schen den Franschen admiraal Godfroy eischen gesteld hebben gelijk aan die van Oran. Inziende, dat voor de Fransche schepen in een vreemde haven, in aanwezigheid van een verre superieure Britsche vloot, geenerlei mogelijkheid bestond om de volle zee te bereiken, heeft admiraal Godfroy volgens deze verklaring de volgende voor waarden aangenomen: 1. Zijn schepen te brengen in een toe stand, welke het hun niet meer mogelijk maakt de volle zee te bereiken. Deze toe stand zou worden bereikt doordat men nog slechts zooveel brandstof aan boord liet als noodig zou zijn voor havendoeleinden. 2. Zijn schepen te demobiliseeren. Dit is geschied door uitlevering van zekere deelen der bewapening, die in de bescher ming werden gesteld van Fransche auto riteiten te land. 3. De bemanningen zoo zeer te vermin deren, dat alleen nog het ter bewaking en instandhouding der schepen noodige aan tal matrozen aan boord is. Men is op het oogenblik bezig met de uitvoering van deze voorwaarden. De le den der bemanning zullen naar Syrië wor den gebracht om van daar verder naar Frankrijk te worden vervoerd. Het Fransche slagschip „Richelieu" beschadigt. Het D.N.B. meldt uit Londen: De mi nister van marine Alexander, heeft het Engelsche Lagerhuis medegedeeld, dat het Fransche slagschip „Richelieu" door vlieg tuigen en met luchttorpedo's in de haven van Dakar is aangevallen. De „Richelieu" ligt met het achterstuk onder water in de haven. De Fransche radio verspreidt een com muniqué van de Fransche admiraliteit, vol gens hetwelkop 8 Juli Britsche zee- en luchtstrijdkrachten voor de haven van Da kar verschenen en den Franschen admi raal, die aldaar het bevel voert, een ulti matum stelden, dat deze voor onwaardig en geen antwoord waard achtte. Hierop is de haven van Dakar door Britsche vliegtuigen aangevallen, die waren opge stegen van een op zee gestationneerd Engelsch vliegtuigmoederschip. De Fran sche luchtafweer heeft een groote activi teit ontplooid. De „He de France" te Singapore iii beslag genomen. Het D.N.B. meldt uit Sjanghai: Uit Sin gapore wordt gemeld, dat het 43450 ton groote Fransche stoomschip „He de Fran ce" door de Britsche zee-autoriteiten m Singapore op 3 Juli in beslag is genomen, toen het op weg van de Vereenigde Sta ten naar Australië de haven van Singa pore binnenliep. De „He de France" ligt onder Britsche vlag in Singapore voor anker. Een poging het groote stoom schip „Pasteur" tot zinken te, brengen, verhinderd. Naar de „Associated Press" uit be trouwbare bron verneemt, hebben Fran sche matrozen een dag na den overval op de Fransche vlooteenheden bij Oran, ge probeerd het in de haven van Bedfort bij Halifax (Niéuw-Schotland) liggende Fran sche stoomschip „Pasteur" van 30.000 ton inhoud, zelf tot zinken te brengen. Zij wei den echter na een handgemeen met bewa pende Engelschen in hun voornemen ver hinderd, hoewel het water reeds de laad ruimten van het schip binnendrong. De lading Amerikaansche munitie werd later door de Engelschen gelost. ENGELSCHEN BOMBAKDEERDEN NOORSCH SCHIP. Het Noorsche handels- en scheepvaart blad meldt, dat het in het Duitsche leger- bericht van Zondag vermelde Noorsche schip dat door Engelsche vliegers is ge bombardeerd. het in Haugesund thuis be- hoorende vaartuig „Anna Sofie" is. Dit koopvaardijschip was volkomen onbewa pend en voer onder Noorsche vlag. De Engelschen overvielen het schip zonder eenige waarschuwing en gaven de be manning geen gelegenheid zich in veilig heid te brengen. Daardoor zijn zes opva renden verdronken. GEEN BRITSCH OORLOGSSCHIP MEER TE GIBRALTAR. In de haven van Gibraltar zou na het uitloopen van de Britsche vloot geen en kel Britsch oorlogsschip meer liggen. Gis ternacht heeft men uit de richting van de Middellandsche zee zwaar kanongebulder gehoord, dat men aan een zeegevecht toe schrijft. DE AVERIJ VAN DE „HOOD". Aan den Engelschen slagkruiser „Hood" moesten in de haven van Gibraltar ver scheidene herstelwerkzaamheden worden verricht. O.a. was de schoorsteen bij het zeegevecht met Fransche strijdkrachten ernstig beschadigd. Engelsche bommen op Rotterdam Zuid. ACHT SLACHTOFFERS. Nog steeds blykt, dat de Engelsche lucht macht haar systeem van des nachts luk raak bommen werpen niet verlaten heeft. Vannacht zijn hiervan een achttal inwo ners van Rotterdam-Zuid het slachtoffer geworden. Toen Engelsche vliegtuigen in het lucht ruim waren, vielen twee bommen op een woonhuis. De resultaten waren vreeselijk. Spoedig wist men twee lijken uit de puin- hoopen van het totaal vernielde huis te halen, terwijl vaststaat, dat nog twee doo- den te betreuren zijn. Vier min of meer ernstig gewonden zijn naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij zijn opgenomen. In de omgeving van het vernielde pand zijn tallooze ruiten gesprongen. Opgemerkt dient, dat in de omgeving geen militaire doelen aanwezig zijn. De bommen zijn in een dichtbevolkte woonwijk gevallen. Engelsch vliegtuig werpt bommen op Alphen a. d. Rijn. Vannacht werd de gemeente Alphen aan den Rijn opgeschrikt door een hevig bombardement. Het bleek, dat een En gelsch vliegtuig bommen had geworpen, waaruij een heerenhuis zoodanig werd getroffen, dat het vrijwel geheel vernield is. Een wonder is het, dat de daarin wonende familie geen letsel kreeg. In den omtrek van het huis zijn vele ruiten gesprongen, terwijl rondvliegende schei-ven en stukken steen hier en daar schade hebben aangericht. Van de openbare school zijn talrijke ruiten vernield, zoodat deze school van morgen gesloten moest blijven. Engelsche bommen vielen nabij Schijndel. Hedennacht heeft op het Lieseind, on der Schijndel nabij 's-Hertogenbosch een Engelsch vliegtuig een vijftal bommen geworpen, waarvan een niet ontplofte. De bommen kwamen terecht op eenige lan derijen, doch troffen geen woningen. Van de in de nabijheid staande boerderijen werden de ruiten vernield. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgevallen. Vliegtuigbommen te Amsterdam gevallen. In den afgeloopen nacht, is een zeer lichte bom, vermoedelijk geworpen door een Britsch vliegtuig, dat toen over de stad vloog en waarop door het luchtaf weergeschut is geschoten, in een gracht gevallen. De bom, mogelijk was het een brandbom, kwam tot ontploffing, waar door de ruiten van enkele perceelen wer den vernield. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Ook aan den rand van de stad zijn en kele bommen terecht gekomen. Zij vielen op opgespoten land, zonder schade aan te richten. BOMMEN BIJ MIDDELBEERS. In de omgeving van Oost-West- en Mïddelbeeers (N.-B.) zijn in den afgeloopen nacht omstreeks half een door een En gelsch vliegtuig drie bommen geworpen. Zij kwamen in een weiland terecht, zonder schade aan te richten. Alleen zijn van een boerderij in de buurt enkele ruiten gesprongen. Denafuratie van aardappelen. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt aan belangheb benden bekend, dat de denaturatie van aardappelen met toeslag, welke 17 Juni 1940 wederom werd opengesteld, op 13 Juli a.s. eindigt. De aanvragen voor denaturatie van aardappelen dienen uiterlijk op 13 Juli a.s. in het bezit te zijn van de betreffende instantie, terwijl de datum, waartegen de denaturatie wordt aangevraagd, uiterlijk zeven dagen na genoemden datum moet liggen. Laatste Berichten HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. Het Italiaansche legerbericlit van heden meldt o.m. Op 8 Juli hadden verkenningsvliegtuigen waargenomen, dat Britsche marinestrijd krachten, verdeeld in drie groepen, waar onder zich o.a. eenige linieschepen en een vliegtuigmoederschip bevonden, zich tus schen het eiland Kreta en de kust van Noord-Afrika bevonden en zich in weste lijke richting bewogen. Een van onze duik- booten bracht met een torpedo een der vijandelijke torpedojagers tot zinken. In den namiddag van 9 Juli slaagde onze vloot er in, in de Ionische Zee met den vijand in contact te komen, waarbij belangrijke luchtstrijdkrachten haar mede werking aan ons optreden verleenden. Na een kort maar hevig vuren verwijderde de vijand zich in zuidelijke richting. Een en kele van onze marine-eenheden is getrof fen. In het gevecht werden 29 leden der bemaning gedood en 69 gewond. Ondanks het zeer hevig luchtdoelgeschutvuur ach tervolgden- onze vliegtuigen den vijand zon der hem rust te gunnen, waarbij eenige eenheden verscheidene malen door bommen van zwaar kaliber werden getroffen. De torpedojager „Zeffiro" werd tot zinken ge bracht, maar de bemanning is in veilig heid. Een van onze duikbooten is niet op onze basis teruggekeerd. Drie vliegtuigen zijn van een operatie bij de Balearen niet op hun basis terug gekeerd. DE ALGEMEENE VERGADERING DER Z.L.M. Voor de algemeene vergadering der Z. L.M., welke, zooals ook elders in dit num mer wordt medegedeeld, heden te Goes werd gehouden, bestond groote belangstel ling. O.m. waren aanwezig ir. Roebroek, directeur-generaal voor den landbouw, de leden der Ged. Staten Pliilipse en Van Bommel van Vloten en de burgemeester en beide wethouders van Goes,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3