STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes UIT DE PROVINCIE De wederopbouw van onze stad. HET DEFINITIEVE PLAN BIN NENKORT BIJ IK. RINGERS. Het definitieve plan voor den wederop bouw van Middelburg zal zeer binnen kort bij den Commissaris voor den we deropbouw, ir. Ringers, worden ingediend, naar wij uit betrouwbare bron vernemen. Voor advies bij den wederopbouw van Middelburg zijn twee uiterst deskundige adviseurs benoemd: ir. P. Verhagen Lzn., van het Architectenbureau Grandpré Mo lière, Verhagen en Kok te Rotterdam, en ir. L. S. P. Scheffer, Hoofd van den dienst S. en V. te Amsterdam. Het hierboven genoemde Rotterdamsche architectenbureau werkt speciaal op ste debouwkundig gebied. Het heeft b.v. de dorpsplannen voor den Wieringermeer ont worpen. Verder heeft dit bureau den eer sten prijs behaald met zijn ontwerp voor het uitbreidingsplan voor Nijmegen. Door tal van andere verrichtingen heeft dit bureau zich een goeden naam verworven. Ir. Scheffer is het hoofd van den dienst Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting te Amsterdam, welke dienst zich ook heeft gespecialiseei-d op het uitbreidingsplan voor de hoofdstad. Op deze manier heeft men aan den we deropbouw van Middelburg twee man nen verbonden, die beiden op hun ter rein zeer ter zake kundig zijn. Ir. Ver hagen is vanzelfsprekend zeer op de hoog te met de zaken, waarmee een stad te maken krijgt, welke op het platteland ligt. Ir. Scheffer zal voornamelijk de meer specifiek „steedsche" problemen behan delen, als verkeersvraagstukken, de plaats van bushalten enz. Als het definitieve plan voor Middel burgs wederopbouw door ir. Ringers wordt goedgekeurd waarop de deskundigen ten zeerste hopen zal de dienst van Gemeentewerken het plan uitvoeren. Ir. Verhagen krijgt daarbij de dagelijksche lei ding met den heer P. J. Jansen, directeur van Gemeentewerken. Zij worden terzijde gestaan door ir, Scheffer en jhr. ir. J. de Ranitz, inspec teur der Volksgezondheid en volkshuis vesting in Zeeland. Ir. De Ranitz kan zich, doordat hy niet de dagelijksche leiding op zich heeft behoeven te nemen, weer wij den aan zijn eigen werk, dat in dezen tijd ook tal van bijzondere problemen heeft. Het grafmonument der gebroeders Evertsen ongeschonden. Vlak voor den oorlog hadden de kerk voogden der Ned. Herv. kerk het graf monument der gebroeders Johan en Cor- nelis Evertsen in de Nieuwe Kerk met zandzakken laten afdekken. Hierdoor is bereikt dat ondanks den hevigen brand in de kerk, dit monument behouden is ge bleven. Thans wordt in overleg met de inspectie kunstoescherming een onderzoek ingesteld naar den toestand van het mo nument. De eerste werkzaamheden zijn hiervoor reeds verricht. Naar zich laat aanzien heeft het monument, dank zij bo vengenoemde maatregelen, slechts weinig geleden. Voor het verder onderzoek is het onder een afdak geplaatst. Het praalgraf der gebroeders Evertsen, die in 1666 in den strijd tegen Engeland sneuvelden, werd in 1680 op last der Sta ten van Zeeland vervaardigd door Rom- bout Verhulst, den belangrijksten beeld houwer der 17de eeuw. Het was aanvan kelijk geplaatst in de Oude of St. Pie terskerk, die destijds op het Hofplein stond, doch het is later door tusschen- komst van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen naar zijn tegenwoordige plaats overgebracht. AAN WELKE PERSONEN VERLEENT MEN ONDERDAK? Een ieder, die in verband met de tegen woordige tijdsomstandigheden personen in huis heeft, afkomstig uit een verwoeste woning in deze gemeente, of personen ko mende uit naburige gemeenten (hetzij al leen voor overnachten, dan wel voor hee- le dagen) wordt verzocht daarvan aangif te te doen op de gemeentesecretarie, af dee ling bevolking. Wanneer men aan perso nen beloofd heeft, in geval van nood on derdak te zullen verleenen, dan geve men daarvan eveneens aan de gemeentesecre tarie kennis, en wel Donderdag- en Vrij dagmiddag van 24 uur. HET BUREAU VAN DR. LINDE IS VERPLAATST. Officieel wordt ons medegedeeld, dat het bureau van den gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor Zeeland, dr. Linde, is verplaatst van Noordsingel 176 naar Dam 6, te Middelburg. Toelatingsexamen Gymnasium. Voor het toelatingsexamen tot de eerste klasse zijn geslaagd Petrus A. J. Baljet, Middelburg Cornelis A. van Walré de Bordes, Middelburg Jules E. Bron, Middelburg Francois L. Burger, Goes Frans Don, Oostkapelle Ine J. Hes- selink, Middelburg Maria W. C. van Hove, Vlissingen Antonius A. de Jonge, Middel burg Sophia J. Mielziner, Middelburg Johanna P. van der Minne, Middelburg Walter H. Moll,Middelburg Johan Roos, Oostkapelle Martine Reynders Schilt, Se- rooskerke Arie A. Spijkerboer, Souburg Johannes W. W. A. Wit, Middelburg Harm Schat, Biggekerke Liselotte J. I. M. Schneider, Koudekerke Johanna G. Mey- boom, Middelburg Jan S. Reedijk, Goes Maria Hondius, Middelburg. Tot de 2e klasse is toegelaten Helene W. yan Woelderen, Vlissingen. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het bureau van politie des Dinsdag, Donderdags en Zaterdags van 6 uur n.m. tot 8 uur n.m. bos sleutels, huissleutel, nikkelen boe- renbroekstuk, sleutel van een melkkraan, portemonnaïe zonder inhoud, koperen ge wicht van 5 hectogram, zwarte ceintuur, damesschort, dames- en heerenrijwielen. Bij vinders Geslaagd. Te Leiden is geslaagd voor het candi- daats-examen theologie de keer J. Franke te Oestgeest, vroeger te Vlissingen. Getijden. Juli Hoogwater. Laagwater. Donderd. 11 7.01 19.19 13.20 Vrijdag 12E.K. 7.56 20.18 2.05 14.18 Zaterd. 13 8.58 21.24 3.07 15.27 Zondag 14 10.09 22.36 4.14 16.37 Maand. 15 11.24 23.52 5.25 17.55 Westkapelle is '28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Begrafenis J. Blind. OOSTBURG. De heer J. Blind uit Vlis singen, die in leven machinedrijver aan boord van den motorloodsboot no. 1 was, is op 15 Mei j.l. met nog eenige andere opvarenden van deze gezonken motor loodsboot van Breskens naar het zieken huis te Oostburg vervoerd en aldaar ern stig gewond opgenomen. Zaterdag j.l. is hij als slachtoffer van zijn plicht in den ouderdom van 41 jaar overleden. Dinsdagmiddag had op de algemeene be graafplaats alhier de teraardebestelling van het stoffelijk overschot plaats. De directeur van het Nederlandsch loodswezen te Vlissingen sprak aan de groeve. Hij zeide o.m. dat de overledene nog had medegewerkt aan den bouw van de motor-loodsboot, waarmee hij helaas is ondergegaan. Bij zijn superieuren stond de overledene zeer goed bekend. Do chef van de Vereeniging Machine- kamerpersoneel Loodswezen zeide, dat hij in de twee jaren, dat hij met den heer Blind mocht samenwerken, hem als een goed werker had leeren kennen. Ds. Oort sprak tenslotte nog enkele woorden van troost tot de nabestaanden. De vader van den overledene dankte hierna de sprekers voor de laatste eer zijn zoon bewezen. Verschillende kransen dekten de baar, o.a. van het Ned. Loodswezen te Vlissin gen, de Ver. Machinekamerpersoneel en van de bemanning van de motorloodsboot no. 1. Is Opper Oostenrijk wil in daden ij; zijn dank betuigen voor de goe- de zorgen, die Oostenrijksche kinderen na den wereldoorlog in 'ij! Nederland hebben mogen genie- ten. Nederlandsche kinderen kun- nen nu met vacantie naar den ij: i Oostmark. Ouders, meldt direct uw kinde- ren, die ontspanning noodig heb- 4= ben, bij den burgemeester van uw gemeente. Binnen een week zullen de ij: i eerste van de tien yacantie-trei- nen vertrekken. Onrustige zenuwen Mijnhardt's Zenuwtabletten maken U spoe dig weer weldadig kalm. Buisje 40 en 75 ct. kerkboekje, L. van Riet, Heerengracht 102 zwarte hond, J. P. Bakker, Zacharias Jansenstraat 10 paar rubberlaarzen, J. Neve, Segeersweg 52; bruine portemonnaie met inhoud, R- Simons, Lambrechtstraat 19 geel lederen taschje, inhoudende broodkaarten, P. Cysouw, Oud Arne- muidsch Voetpad 64 zilveren armband met steengn, J. Geleyns, Prjpstraat 19 tonnetje zeep. Jan van den Berge, Bleek 18 médaille van 24-jarigen trouwen dienst, Dubois, Nieuwe Haven 43 bruine parapluie, Bastiaanse, Lange Viele 7 kosteloos belastingmerk in étui, S. Geldof, Bastion 21 bamboekapstok met dito pa- rapluiestandaard, parapluiestandaard, 2 stroomatrassen, 1 kapstok met 4 porcelei- nen knoppen, 1 schilderijtje, 1 kussen, blauw met geel, lederen emmer W 20, krans van een electr. kamerlamp, houten trap, bruine vilten hoed, maat 56, Rie- mens, Oud Amemuidsch Voetpad 68 zakje aardappelen, M. van Flierenburg, Volderijstraat 6 zakje inhoudende nieu we aardappelen, L. J. van Flierenburg, Volderijstraat 6 portemonnaie zonder in houd, H. Crull, Noordweg B 175 donker kleurige tompouce, mej. de Dreu, Lange Delft 125 portefeuille inhoudende papie ren ten name van Sturm, mej. D. Kieboom, Beenhouwerssingel 85 vulpotlood, Han Dronkers, Kinderdijk 44/42 kinderporte- monnaié, inh. 2 cent, G. A. Huiszoon, Vlissingsch Wagenplein 22 schop, P. Vendeville, Nederstraat 5 meetpasser, B. J. Segboer, Heerengracht 82 babyjasje, J. Boogaard. Oude Vlissingsche weg E 378 ceintuur van een japon, A. Huy- brechtse, Bellinkstraat 7 kosteloos be lastingmerk zonder étui, A. Koppejan, Vlissingsche straat 27 M. Izendoorn, Zuidsingel 30 bankbiljet J. C. Geervliet, Veersche weg 6 schoentje, D. J. Geldof, Winterstraat 2 knipportemonnaie, L. de Rijke. Spanjaardstraat 38 rood gummi kinderpakje, J. Riemens, Nieuw Ooster- schestraat 28 broodzakje, J. Back, Lange Geere 17jas het belastingmerk, J. Janse, Noordplein 8 blauw vestje, C. Ja- cobse, Spanjaardstraat 35 belastingmerk in étui, kapotte vulpen, 2 sleutels,- De Muijnck, St. Laurens theelepeltje, P. Barto, Haringplaats 6 verfdoos, H. Huij- bregtse, Brakstraat 33 zakmesje, A. van der Velde, Lazerystraat 9 rose mantel band, A. P. de Leeuw, Volderrjlaagte 16 huissleutel, J. van Helleman, Breestraat 5 Fransche bankbiljetten, L. Buys, Ne derstraat 23 portemonnaie met inhoud, D. Joziasse, Vlasmarkt 38 schetsboek, M. J. Pluymers, SL Sebastiaanstraat 1. N.B. Indien bij één der vinders voorwer pen worden afgehaald gelieve men hier van terstond kennis te geven aan het bu reau van politie. DE BRUG DER ZUCHTEN. Welkom vreemdeling Wij hadden dezer dagen, elders in onze provincie nogal een enkel kilometertje moeten wandelen. Van het eene eind van een dorp tot het andere. Weer terug. Naar een dorp tot deze zelfde gemeente behoo- rende. Opnieuw terug. Enfin, dat overkomt velen in dezen tyd van benzine-nood, moei lijk te verkrijgen rij-vergunningen, zeld zame autobusdiensten. Enfin, we waren blij toen we weer, na volbrachte taak, in den trein naar Goes reden, al was het ritje te kort, om tot x-ust te komen. Het Goesche station lag stil en vredig in den zonneschijn, in de verte, aan den uitgang, riep een aax-dige Zuid-Bevelandsche ons „welkom!" toe. Dat doet 'n mensch goed, al bleek die griet, toen we voor haar ston den, ook zoo plat als een dubbeltje te zijn; ze was nl. levensgroot, en in natuurlijke kleuren, op een vel papier uitgebeeld. Toch wil het er in als een plaats je zoo ont-' vangt, vooral als je moe bent. Om de goede bedoeling. Het is vriendelijk. En het be looft meer Maai" o verschrikkelijk enkele me ters verder sta je voor een trap. En geen kleintje Vier en dertig treden op en af. En waren het dan nog maar gewone tre den, maar ze schijnen van zoo'n wonder lijke maat te zijn. Je weet niet of ze te hoog of te laag, te breed of te smal zijn, in elk geval ze liggen je niet. Er zijn van die ti-appen, die je op- en afgaat zonder het bijna te merken, je glijdt er als 't ware op en af. Maar die brug op het Goesche station is een verschrikking. Alleen om die trap ben je bang om met den trein op reis te gaan. En je bent nog banger om terug te komen. Om die platte, glimlachende Zuid-Bevelandsche 'met haar „welkom 'fc Kan niet anders. En 't kan niet anders, beweert men. Die eerste lijn, die langs het station en de wachtkamers loopt, moet vrij blijven voor een paar rangeerende treinen. De reizigers moeten allen die hooge en leelijke bx-ug over. Want leelijk is ze er ook nog bij Het kan niet anders. Te Bei-gen op Zoom en b.yna allerwege, zelfs te Dordrecht, kan het zonder brug of tunnel. Maar te Goes kan het niet. De Kamer van Koophandel te Middelburg is al eens tegen die brug ten strijde getx-ok- ken, en de Kamer van Koophandel te Ter- neuzen, en de heer J. de Kruyter critiseerde die brug op de laatstgehouden vergadering van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden, 26 Januari van dit jaar, maar het baatte alles^ niet. De brug kan niet gemist worden omdat er nu en dan een paar treinen tegelijk te Goes ai-rivee- ren en dat schijnt verder op geen der Ne derlandsche stations het geval te zijn. Je moet het ftxaar precies tx-effen! De eene trein een paar minuten later te laten aan komen en vertrekken gaat ook niet, want dan zou Goes het heele Eui-opeesche ver keer in de war sturen. Het blijft dus te gevaarlek onx die brug weg te nemen, want dan moeten de reizigers d" rails oversteken en als ze dat precies doen als er een trein aankomt, en ze stap pen wat langzaam, of blijven op de 'rails een praatje staan maken, dan is er kans dat hun wat overkomt. Een paar honderd meter verder, aan den Molenweg, is er wel een onbewaakte over weg, waar de sneltreinen met 'n honderd kilometer-vaartje langs denderen, maar aan onbewaakte overwegen moeten de mensChen maar wennen En toch.. En toch, wie weeter komt schaarschte aan metalen, zegt men, en die brug zal heel wat kilo's wegen. Misschien sloopt men 'r wel als de nood aan den man komt. En meer behoeft men niet te doen. Als het ding weg is, is de zaak klaar, want onder en achter de brug ligt reeds een glooiende en bestrate verbinding tusschen de perrons. Maar tot heden mogen alleen de spoor- en postbe ambten er gebruik van maken. Die schijnen geen hinder te hebben van die tegelijk-aan- komende treinen Veelbelovend jongmenscli. De zestienjarige H. de K., wonende te Dox-drecht, werd te dezer stede wegens openbare dx-onkenschap aangehouden en op het politiebureau ingesloten. Het jong- mensch bleek zonder toestemming het ouderlijk huis verlaten te hebben. Onvoldoende verduisterd. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen D. S. in de 's Heer Hendrikskinderenstraat, wegens het onvoldoende verduisteren van zijn woning. Geen priesterfeest. De Pastoor-Deken alhier zal in Augustus van dit jaar een kwarteeuw priester zijn. Hij heeft echter te kennen gegeven, dat hij dit feit alleen kex-kelyk wil gedenken. Hij wenscht geen feestcommissie, inschrijvin gen of cadeaux en mochten er zijn, die toch iets willen geven, dan zullen die bijdragen voor een koorkap bestemd worden. Concert op de Grootc Markt. Vrijdag a.s. 12 Juli zal de harmonie „Euphonia" o.l.v. den heer P. de Roorj een concert geven op de Groote Markt, aan vang 8 uur. Geslaagd. GOES. Onze stadgenoot de heer G. van Riet slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor scheikundig ingenieur. Eindexamen Handelsavondschool. Het diploma werd behaald door M. Al- mekinders, D. Boel, Joh. Clarjjs, C. Hame link, D. van Heze, J. Huissoon, A. Hoog- strate, I. Kole, G- v. d. Kuyl, J. van Calmthout, H. v. d. Malen, J. Nonnekens, H. van Liere (KapeUe), A. Ruissen, G- Ruissen, Joh. Slabbekoorn, H. van Liere Goes)J. Goedbloed, P. Nieuwenhuyzen, J. de Regt, C. de Smit en C. Bruinzeel. Walcheren Collecte Nationaal Hulpcomité. BIGGEKERKE. De opbrengst Nationale inzameling 1940 in deze gemeente ƒ.444,94. VEERE. De heer Jaix Kasse, die zesen twintig jaar diaken is geweest, heeft dit ambt thans neergelegd. Een jongere diaken zal hem opvolgen. Collecte in de kerk. VEERE. Het ligt in het voornemen van de Ned. Hex-v. gemeente VeereKlevers- kerke om, ingevolge een verzoek der syno dale commissie, een collecte te houden. De ze noodcollecte is uitgesteld wegens de te houden inzameling voor het Nationale Hulp comité. Toch heeft de diaconie vaix Klevers- kerke een bedrag van 50 vooruitgezonden, terwijl door Veere uit het fonds van extra collecten voorloopig een bedrag van 10 werd gezonden. Aanrijding. ARNEMUIDEN. Het 10-jarig kind van M. werd door een fiets aangereden met gevolg een gebroken linker sleutelbeen. O.N.D.A. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. In een algemeene 1 vergadering der muziekver- eeniging O.N.D.A. alhier is spontaan be sloten om de gewone repetities weer nor maal doorgang te doen vinden. Overeen komstig dit besluit heeft de eerste repe titie na het uitbreken van den oorlog reeds plaats gehad, welke geheel naar ge noegen is verloopen. Zuid-Beveland De vlam in pan met vet geslagen. YERSEKE. Dinsdagmiddag ontstond by den heer Mol in de Oude Torenstraat een begin van brand doordat een pan met vet, die op een gascomfoor stond, vlam vatte. De vlammen sloegen over op mica dat in de nabijheid stond en een groote vlammen- massa breidde zich langzamerhand uit. De gebroeders M. die ,zich achter het huis be vonden merkten het vuur op en aan hun kordaat optreden is het te danken dat het spoedig werd gedoofd. Gemeente-secretaris aangereden. YERSEKE. De gemeente-secretaris de lieer G. O. Veenendaal werd Dinsdagmor gen, toen hy zich naar de gemeente-secre tarie begaf, door een onbesuisden fietser dusdanig aangereden dat hy zich terug naar zyn woning moest begeven en dien dag zijn werkzaamheden niet kon verrichten. DE OESTERCULTUUR. YERSEKE. Dinsdag is de eerste helft der zeefjes, welke door de Visschex-y Centrale beschikbaar worden gesteld om schelpen voor oesterbroedvang uit te zetten, afgele verd. Een aantal van plm. 2500 stuks is hiermede aan belanghebbenden voor een zeer bilhjken prijs ter hand gesteld, en deze kunnen ze thans vullen met schelpen, die op hun beurt fungeeren als oesterbroedcolpor- teurs. Deze wyze ter verkrijging van oestertjes is veel minder bewerkelijk dan het uitleggen van pannen, waar onnoemeiyk veel werk aan is. De zeefjes worden gevuld met schelpen in het water gebracht en na aanslag met oes- terbroed behoeven ze niet afgestoken te worden zooals de pannen, maar groeien zelf langzamerhand van de schelp af. Dat ook deze pogingen vruchten mogen opbrengen, zij het der. kleinen man gegeven. De pannenboeren trekken er op uit. YERSEKE. De „trek" naar de pannen heeft weer eee aanvang genomen en her haaldelijk ziet men onze pannenboeren weer naar hun ax-beidsveld fietsen. Vele malen moeten dezelfde kilometex-tjes ge peddeld worden om de pannen te bewerken en als we dit alles in oogenschouw nemen, dan mag de pannenboer in het bijzonder zijn kostje wel "verdienen. Dat het daar echter nogal eens aan mankeert is bekend. De broedval schijnt de laatste dagen steeds te stijgen en voor den aanslag ziet het er dus gunstig uit. Dat men van het eindre sultaat hetzelfde zal mogen zeggen. Een houten dorp verryst. YERSEKE. Het barakkenkamp voor de oorlogsslachtoffers nadert meer en meer zijn voltooiing. Dezer dagen is een begin gemaakt met het graven voor het leggen der leidingen voor gas en waterleiding en aan alles kan men zien, dat hieraan met vlugge hand wordt gewerkt. Het houten dorpje biedt beslist een gunstigen indruk en velen zul len met een dergelijke solide barak beter geholpen zijn dan met een vervallen wo ning. Als de gedupeerden nog wat worden geholpen met hetgeen noodig is voor de inrichting, dan twijfelen wij er niet aan, of, althaixs voor het moment, zullen zij met een dergelyke woning tevreden zyn. Wemeldinge. Getyden. Juli Hoogwater. Laagwater Donderd. 11 8.53 21.14 2.08 14.38 Vrijdag 12E.K. 9.44 22.05 3.02 15.27 Bevorderd. HEINKENSZAND. Onze oud-dorpsge noot, J. Almekinders, werd aan de Middel bare Technische School te Heerlen bevor derd van de le naar de 2e klas. Collecte Nationaal Hulpcomité. WAARDE. De op Zaterdag 6 Juli ge houden collecte heeft alhier opgebracht 356, terwijl een collecte by de Gerefor meerde gemeente nog 290 heeft opge bracht. Collecte Nationaal Hulpcomité, 's GRAVENPOLDER. De j.l. Zatex-dag gehouden collecte ten behoeve van het Nationaal Hulpcomité 1940 heeft alhier opgebracht 860,42. Collecte Nationaal Hulpcomité. KAPELLE. De collecte voor het Natio naal Steimcomité te Kapelle bracht op 1181.25. Noord-Beveland DE MUZIKALE FAMILIE FLIPSE. De familie Flipse van Wissenkerke mag met recht een muzikale familie genoemd worden. De traditie, gegx-ondvest door het vitale gezinshoofd, den heer C. Flipse, die als dirigent van het bekende harmoniege zelschap „Apollo" zijn muzikanten tot on gekende prestaties wist te inspireeren, en voorts als voorzitter van den Bond van Harmonie- en Fanfai-evereenigïngen in Zeeland en den Zeeuwschen Zangex'sbond onnoemelijk veel voor de bevordering van het muzikale leven in onze provincie deed, werd voortgezet door zijn jongsten en zijn oudsten zoon, Marinus en Eduard, die op de podia van de Europeesche hoofdsteden ontelbare lauweren oogstten en die in deze dagen wederom telkenmale van zich doen spréken. De middelste zoon, Jan, was voorbe stemd eenmaal de kleermakery van den muzikalen vader over te nemen, doch het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Al hoewel hij een prima kleermaker beloofde te worden, had hy eerst zyn zin toen liy bij zijn bi-oer Eduard een plaats in'diens Rotterdamsche harmonie als alt-saxopho- nist veroverd had. Dit was slechts de springplank om by Philips aangesteld tc worden. In de bekende Philips Harmonie was hy een der beste krachten en thans ziet hy zyn aanleg bekroond door zijn be noeming tot 2e dirigent van dit mooie or kest. "Voor den trotschen vader, die allang de hoop heeft opgegeven, dat zijn kleerma kery door een zyner zonen zal worden voortgezet, is het een groote voldoening dat thans ook zijn derde zoon zich geheel aan de muziek kan gaan wijden. Zeeuwsch-Vlaanderen Collecte Nat. Hulpcomité. HOOFDPLAAT. De Zatex'dag j.l. gehou den collecte ten bate van het Nationaal Hulpcomité bracht in onze" gemeente 142.35 op. Verloting georganiseerd. B. en W. van Hoofdplaat hebben hun goedkeuring verleend aan een door de Chris- tely'ke Zangvex-eeniging te houden verloting. De baten hiervan zullen dienen tot aankoop van een orgel voor die vereeniging. Arm gebroken. De zoon van den bakker V. kwam met zyn fiets zoo ongelukkig te vallen dat hij zijn arm brak. Opbrengst collecte. ZUIDZANDE. De Zaterdag alhier gehou den collecte van het Nationaal Hulpcomité 1940 heeft 315.79 opgebracht. Opbrengst nationale collecte. AARDENBURG. De Zaterdag alhier ge houden collecte voor het nationaal hulp comité bracht een bedx'ag van 563,68/2 op. Geen etenswaren meer voor de krygsgevangenen. AXEL. Door den stadsomroeper is aan de bevolking bekend gemaakt, dat voortaan geen etenswaren en versnaperingen meer aan de krygsgevangenen verstrekt mogen worden. De groote drukte die hier dagelijks heerschte als de trammen met krygsgevan genen passeerden, zal hierdoor ook wel af- Zandzaltken waarin boonen groeien. AXEL. Een ingezetene van deze gemeente had tydens de oorlogshandelingen in onze omgeving een aantal zandzakken voor zyn woning opgestapeld. Daar blykbaar niet voldoende zand aanwezig was had hy deze met grond uit zijn tuin- gevuld, waar pas boonen geplant waren. Door de benarde omstandigheden had hij hierop echter geen acht geslagen, doch thans is hem dit duide- lyk geworden. De boonen zyn n.l. in de zak ken ontkiemd en zoo baanden de loten zich reeds een weg door de zakken naar buiten. Dit leverde een niet alledaagsclx gezicht op: zandzakken met bruine boonen, en de man heeft de heele zaak nu maar opgeruimd voor zyn woning. Of er van den oogst nog wat terecht zal komen, zal afgewacht moe ten worden. Vergadering Buthpolder. AXEL. Maandag werd alhier een verga dering. gehouden van de stembevoegde in gelanden van den Buthpolder. De rekening over 19391940 werd goedgekeux'd en sloot met een batig slot van 909. De begrooting voor 19401941 werd vastgesteld op een bedx-ag van 3276.38 in ontvang en uitgaaf. Tot dijkgraaf werd herkozen de heer J. do Feyter Lzn. Opbrengst collecte. AXEL. De alhier gehouden collecte voor de slachtoffers van den oorlog heeft 1641,54 opgebracht. Geslaagd. AXEL. De heer P. C. Brakman, direc teur van de Chr. Haxmonie „Hosanna" al hier, slaagde te 's-Gravenhage by de ge houden Staatsexamens voor muziek voor piano l.o., theoretisch gedeelte. COLLECTES VOOR HET NATIONAAL HULPCOMITÉ 1940. De eollectes voor het Nationale Hulp. comité 1940 brachten Zaterdag j.l. op te Oostburg 1015,90, te Aardenbux'g 563,68i/2 en te Schoondyke 1041,05.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2