De heer C. Houtekamer verlaat het onderwijs. EEN MOOIE LOOPBAAN AFGESLOTEN. Wij meldden reeds, dat de heer G. Houte kamer, hoofd der openbare school te Kloe tinge, 1 Juli 1.1. deze functie, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd, neerlegde, en dat de school van haar oud-hoofd Woensdag 10 Juli afscheid zou r.emen. Intusschen is dit afscheid nader vastgesteld op Vrijdag 12 Juli a.s. We hadden met den heer Houtekamer, die in onze provincie, en ook daarbuiten, algemeene bekendheid verwierf ook als secretaris (eerst der Zuid-Bevelandsche en thans der Provinciale) Vereeniging voor Vreémdelingenverkeer een onderhoud, waarbij ook al spoedig bleek, hoezeer de heer Houtekamer verknocht is, zoowel aan het onderwijs, als aan de provincie, waarin hij het levenslicht zag, aan Zeeland. Wat het laatste betreft ,die liefde heeft de heer Houtekamer met alle Zeeuwen ge meen, maar met zijn liefde voor het onder wijs is het anders gesteld dan dit in den regel het geval is. Want de jonge Houteka mer, die in Wemeldinge geboren werd en opgroeide in de aloude Zeeuwsche kleeder dracht, en deze tot zijn twintigste jaar droeg, was aanvankelijk voor den landbouw bestemd. Doch hij ging die richting niet van harte, had toen reeds vrienden die „leer den", en op zijn twintigste jaar veranderde hij zijn levenskoexs, nam privaatlessen, ging één jaar op de normaalschool, slaagde 24 April 1902 als onderwijzer en stond een week later, 1 Mei, reeds als „meester" voor de klas.1 Op Walcheren. „Dat ging toen vlugger dan nu", zei de heer Houtekamer glimlachend, en daarop vertelde hij van de prettige jaren, die hij, van 1904 tot 1912, te Middelburg door bracht, in de mooie school aan de Dam poort, die toen 600 leerlingen en 22 leer krachten telde. Daarna solliciteerde ik naar Westkapelle, vertelde de heer Houtekamer verder, en ik werd ook daar benoemd. Er ging in die dagen geen goed gerucht van Westkapelle uit, maar het viel er mee. Ik heb er negen gelukkige jaren door ge bracht. Ik maakte er den vorigen oorlog mede, we moesten de school ontruimen wat mij nu ook te Kloetige overkwam en Jan Campert, de bekende dichter, en Viruly, de niet minder bekende vliegenier, waren te Westkapelle mijn leerlingen. De heer Houtekamer vertelde dan van zijn liefde voor het vormen van kinder koren, van het koor „De kleine Westkap- pelaars", dat onder zijn directie triomphen vierde, waarmede hij op reis ging, te 's Gra- venhage voor de Koninklijke familie zong waarmee hij op de tentoonstelling te Arn hem voor Prins Hendrik optrad, tot hij zefs een uitnoodiging kreeg om met „De kleine Westkappelaars" naar California te komen. Maar dit reisje ging niet dor Practisch ondervvys. Op 1 Januari 1921 werd de heer Houte kamer hoofd der school te Kloetinge en ook hier werd weer een jeugdkoor gevormd, dat met veel succes optrad. Ik heb het altijd betreurd, merkte de heer Houtekamer hier op, dat het lager onder wijs zoo slecht aansloot bij de praktijk en ik heb er naar gestreefd mijn leerlingen ook practisch te bekwamen. Theorie en praktijk liet ik, waar mogelijk, samen gaan. We maakten ook in de schoolbanken reisjes naar het buitenland, o.a. met baron Krayen- hof naar Indië. We onderhielden correspon dentie met de officieren aan boord, we reis den zoo ook met de vliegmachine. Ik leerde de jeugd postpaketten verzenden, giro-bil jetten invullen we hadden telefoon in de klassen. De courant vervulde een rol bij het onderwijs. Ik vertelde de kinderen niet al leen, dat ze beleefd moesten zijn tegen de vreemdelingen, maar ik bracht ze bij de vreemdelingen. We richtten een club op, die T.U.D. (Tot Uw Dienst) heette. En de heer Houtekamer gewaagde hierbij met waar deering over den steun, dien hij steeds van burgemeester Zandee genoot, o.a. toen hij met het wat opzienbarende verzoek kwam, om een telefoon in de klassen te doen aan leggen Of de heer Houtekamer succes gezien had bij deze methode? We hoorden toen van resultaten, die be wezen, dat zijn leerlingen een voorsprong hadden, gemakkelijker terecht konden daar waar anders meer dan enkel lager onder wijs gevraagd wordt. Toekomstplannen. We wisten dat de heer Houtekamer aan vankelijk het plan had zich te Middelburg te vestigen, maar hij vertelde ons, dat hij van dit plan afgezien heeft. Hij blijft te Kloetinge wonen, en hoopt daar nog veel ter bevordering van het vreemdelingenver keer in Zeeland te kunnen doen. De heer Houtekamer zou ditmaal niet over de V.V.V. spreken, want het ging nu over zijn af scheid als schoolhoofd, maar toch wees hij nog op het belang van een druk vreemde lingenverkeer voor Zeeland, niet alleen om wat de vreemdelingen inbrengen, maar ook omdat daardoor voor den land- en tuinbouw vaak waardevolle connecties ontstaan. En intusschen kregen ook wij van den heer Houtekamer aanschouwelijk onder wijs. Verdiepten we ons in belangwekkende courant.enuitknipsels over de reisjes van de schoolkinderen van meester Houtekamer, in de aardige foto's van „De kleine Westkap pelaars", genoten we van de mooie teeke- ningen naar practische voorbeelden, lazen we brieven waarin bekende persoonlijkhe den met- waardeering over hun contact met den heer Houtekamer en zijn leerlingen ge waagden. Ook van oud-minister De Visser was er een vriendelijke brief bij. Het was een heele verzameling souvenirs, waarin we ons verdiepten, en die er ook van getuigden, hoeveel de heer Houtekamer voor de jeugd en het onderwijs deed, wat in wijden kring gewaardeerd werd, en dat hier een mooie loopbaan wordt afgesloten. Maar de heer Houtekamer neemt tenslot te toch slechts als schoolhoofd afscheid. Hij blgft Kloetinger, blyft daar „meester Hou- tekamev", en hij blijft zich. als secretaris der V.V.V., ook nog geven aan de gemeen schap, werkend als Zeeuw voor Zeeland. „Ik krijg nu meer tijd voor V.V.V.", zei de heer Houtekamer veelbeteekenend en dat'hield een even goede belofte in als toen hij op twintigjarigen leeftijd besloot zich voortaan geheel aan het onderwijs te ge ven. Zoodat dit afscheid wel eenerzijds ver lies, maar anderzijds toch winst zal betee- kenen Een bijzondere organisatie ten behoeve van de voeding. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van sociale zaken heeft in het leven geroepen een bijzondere orga nisatie ten behoeve van de voeding. Deze bijzondere organisatie draagt den naam „Nederlandsche organisatie voor toe- gepast-natuu wetenschappelijk onderzoek wordt aan de voeding. Zij is gevestigd te 's-Gravenhage en zal worden genoemd de „voedingsorganisatie T.N.O.". De voedingsorganisatie T.N.O. heeft tot taak te bevorderen, dat het toegepast- natuurwetenschappelijk onderzoek op de doelmatigste wijze dienstbaar gemaakt wordtaan de voeding. Zij vervult die taak mede door instel lingen te beheeren, instellingen op te rich ten en te beheeren, medewerking te ver- leenen aan het oprichten van of deel te nemen in. zelfstandige instellingen, zelf standige instellingen of op dat gebied werkzame personen te steunen en aan zoo danige instellingen of personen opdrachten tot onderzoekingen te geven en daarom trent eventueel reglementen vast te stel len. Deze reglementen behoeven voorafgaan de goedkeuring van de daarbij betrokken secretaris-generaal. De geldmiddelen van de voedingsorga nisatie T.N.O. zullen, bestaan uit de in komsten, welke de wet tot regeling van het toegepast natuurwetenschappelijk on derzoek voor de bijzondere organisaties aanwijst. In het bestuur van de voedselorganisatie T.N.O. is benoemd als vertegenwoordiger van het departement van sociale zaken j. C. van den Berg, directeur-generaal van de volksgezondheid en .tot diens plaatsver vanger. jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. Abonneert U op dit blad. Het salonrijtuig van Compiègne in Berlijn. Uit Berlijn meldt het D.N.B.: Het his torische salonrijtuig uit Compiègne is in de rijkshoofdstad aangekomen. Totdat nader zal zijn vastgesteld, waar het rijtuig een plaats moet vinden, blijft het voorloopig bij het goederenstation aan het Anhalter- bahnhof staan. Jaarvergadering A.N.W.B. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. heeft zijn jaarlijksche algemeene verga dering, welke ditmaal, in verband met de tijdsomstandigheden, niet gepaard ging met de andere daarbij gebruikelijke feestelijk heden, te Utrecht gehouden, onder voor zitterschap van den heer H. P. J. Bloe- mers. De gebruikelijke uitreiking van onder scheidingen wegens 50-jarig lidmaatschap en wegens 25-jarige vervulling van de con sulsfunctie werd verschoven naar de afdee- lingsvergaderingen in het a.s. najaar. In een aan de algemeene bondsvergade ring voorafgane vergadering van het al gemeen bestuur van den A. N. W. B. is de balans over 1939 met een eindcijfer van 551.258 goedgekeurd. Goedgekeurd werd het voorstel tot in stelling van een lidmaatschap tegen een contributie van 2.50 van 1 Juni t/m 31 December 1940. De buitengewone tijdsom standigheden waren oorzaak, dat het dage- lijksch bestuur het wenschelijk achtte, de contributie voor nieuw-toetredende leden voor de resteerende maanden van dit jaar van 1 Juni af te brengen op 2.50, ten einde degenen die met hun nieuw aange schafte fiets tochten willen maken te be wegen, daarvoor bij den A.N.W.B. voor lichting te vragen en dus lid te worden. DE AMERIKAAN SCHE MARINE. De Amerikaansche senaatscommissie van marine heeft het aannemen van een wetsontwerp aanbevolen, waarbij vier mil liard dollar beschikbaar wordt gesteld voor het vormen van een „twee-Oceanen- vloot". In de schriftelijke motiveering verklaart de commissie, dat de marine der Vereenigde Staten, met inbegrip van de marine-luchtmacht, sterker moet zijn dan iederen mogelijken aanvaller. De huidige politieke toestand. Het D.N.B. meldt uit Berlijn Na het afsluiten van de tweede oorlogsphase, die met de totale nederlaag van Frankrijk is geëindigd en de laatste phase, n.l. de defi nitieve afrekening met den vijand nummer één, Engeland, inluidt, publiceert het „Hamburger Fremdenblatt" een uitvoerig algemeen overzicht over den tegenwoordi- gen politieken toestand met zijn veelzij dige vraagstukken. Hierin wordt gezegd, dat het eiland Groot-Bfittannië thans voor een afreke ning staat, waarvoor het slechts de vol gende debetposten mag boeken. 1. De ineenstorting van het oorlogs schuldprobleem. Het bondgenootschap tusschen Enge land en Frankrijk kon, zoolang het stand hield, in de wereld den verkeerden indruk wekken, dat twee groote volken zich ge roepen voelden, tegenstand te bieden aan een Duitschen aanval. Het wegvallen van Frankrijk van het front der Britten, heeft het iedereen duidelijk gemaakt, dat de oor log het werk was van een boven den staat uitgaande kliek, waaraan de belangen van het Fransche volk werden opgeofferd. 2. De ineenstorting van de democrati sche ideologie. Deze vormt in Europa de kenmerkende ontwikkeling van het oogenblik. Frankrijk heeft besloten de Nationale Vergadering bijeen te roepen, wier taak het zal zijn, de sedert 1871 van kracht geweest zijnde grondwet van de derde republiek buiten werking te stellen. De Fransche democra tie zal door een autoritaireii staatsvorm worden vervangen, geïnspireerd op het Duitsche en Italiaansche voorbeeld. 3. De ineenstorting van het entente cor diale. Het is Churchill met zijn hysterische mateloosheid gelukt, het werk van de Britsche diplomatie van 36 jaar te vernie len. Het uitbreken van openlijke vijand schap tusschen Engeland en Frankrijk is wel de meest verbazingwekkendste beves tiging van den geweldigen ommekeer, die in de Europeesche politiek is gekomen. 4. De ineenstorting van de Britsche continentale politiek. Het oude spel, de Engelsche strijd om de macht als een verdedigingsstrijd voor bedreigde staten op het vasteland tegen de hegemonie-aanspraken van 't Duitsche rjjk voor te stellen, is in al zijn gevolgen doorzien. Engeland ziet zich thans op zijn eigen eiland door een militaire invasie, door een politieke isoleering en door een economische uithongering bedreigd. Engeland kan het Duitsche rijk niet meer overwinnen, omdat het teza' en met Italië de erkende beschermer van het ge- heele vasteland geworden is. DE DEENSCHE REGEERING GEREORGANISEERD. Na het ónderteekenen van de ontslag en benoemingsdecreten door den koning is een officieele mededeeling uitgegeven over de reorganisatie van de Deensche re geering. Benoemd zjjn o.a. tot minister van buitenlandsche zaken, de vroegere minis ter Erik Scavenius, tot minister van binnenlandsche zaken, de afgevaardigde van het Folketing Knud Kristensen, tot nister van verdediging de tegenwoor dige minister zonder portefeuille Bror- sen. Op hun post blgven: Stauning als mi nister van staat, Buhl als minister van financiën, Bording als minister van land bouw Joergen Joergensén als minister van onderwijs Ontslag genomen hebben o.a. de minis ter van buitenlandsche zaken, Munch, de minister van binnenlandsche zaken Dahl- gaard en de minister van verdediging An dersen. In het nieuwe kabinet dat thans twaalf ministers telt tegen vroeger achttien, zijn evenals voorheen de vier groote rjjks- dagpartjjen vertegenwoordigd, n.l. de so ciaal-democraten, de radicalen, de con servatieven en de venstre. ITALIAANSCHE VERLIESCIJFERS. Het hoofdkwartier van de Ttaliaansche weermacht publiceert de eerste verlies- lijst, met de namen van 777 mannen, die bij de operaties aan het Alpenfront in het Westen gesneuveld zijn en van 43. die in Italiaansch Oost-Afrika gevallen zijn. Het aantal gewonden bedraagt 2.982 en dat der vermisten 315. Graaf Ciano in de Maginotlitiie. Het D-N.B. meldt uit Berlijn De Itali aansche minister van buitenlandsche za ken, graaf Ciano, die op uitnoodiging van de rijksregeering op het oogenblik in Duitschland vertoeft en het Westelijke oorlogsgebied bezoekt, heeft gisteren in gezelschap van ambassadeur Alfieri, am bassadeur Buti, ambassadeur Von Mac- kensen, generaal-majoor Dittmar en frei- herr Von Doernberg verscheidene vesting werken van de Maginotlinie bezichtigd, waarom bijzonder hevig gestreden is. Graaf Ciano bezocht ook het fort Douau- mont bij Verdun, waar hij zich door offi cieren liet inlichten over het verloop der krijgsverrichtingen en zich onderhield met soldaten, die zich bij de bestorming van de bunkers hadden onderscheiden. Bij zijn tocht door Metz werd graaf Ciano door de burgerbevolking spontaan toegejuicht. Kerkn. Heropening der beurzen. Volgende week Maandag. De wnd. secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van financiën deelt mede, da de beurzen voor den geld- en fondsen handel op Maandag 15 Juli 1940 worden heropend. Ter opneming in de dagelijksche notee ring in de prijscouranten der beurzen, van genoemden dag af, zijn door hem aange wezen de volgende fondsen t.w. 3 pet; Nederlandsche staatsleening 1936. 4 pet. Nederlandsche staatsleening 1940. II (met beiastingfaciliteit) 4 pet. Nederlandsche staatsleening 1940. II (zonder belastingfaciliteit). 4 pet Nederlandsche staatsleening 1910, II -.(zonder belastingfaciliteit).. Een werk van barmhartigheid. De tallooze vluchtelingen, die in de haven van Le Havre terugkeeren, worden onmiddellijk na aankomst van levensmiddelen voorzien by de daarvoor bestemde Duitsche hulpcoloues. Iets over onze bloemkool. Wanneer ge de namen Brocolie, le Cerf, Eclipse en Veitch's Autumn Giant of Lombokker hoort, dan zult ge waarschijn lijk denken aan zoete, donkerroode wijnen uit het zonnige Zuiden of aan uitheemsche kazen, die ge nog nimmer proeven mocht. Doch in werkelijkheid zijn deze schoone namen niet anders danbloemkool soorten, want bloemkool is niét zonder meer de heerlijke groente, waarmee wij, Nederlanders, het gehemelte zoo gaarne streelen. Bloemkool heeft een poëtisch verleden en een interessant heden. Stelt U voor: ze is met vele andere koolsoorten afkomstig van een planten soort, die langs de blauwe Middellandsche Zee in het wild groeit. Nazaat dus van een met zorg gecultiveerde en steeds hoo- ger-opgekomen familie, waarvan Brocolie het verfijnde, bijzondex-e nichtje uit Bre- tagne is; le Cerf een bekende tak en Eclip se" en Veitch's Autumn Giant of Lombok ker 'twee laat-komers. Eiwel alie mijmeringen op een stokje: wij houden zéér terecht van deze groente, want haar smaak is pittig en te gelijkertijd zoet en haar i-oomige blankheid maakt iedere tafel tot een feestdisch. Onze kweekers doen dan ook alles, om ons dit product zoo volmaakt mogelijk te leveren, waarbij Neerland'a goede grond hen een handje helpt. Het mooie witte bloemhoofd wordt bv. tegen de inwer king van het licht beschermd door afdek king (b.v. door een blad, dat om den anderen dag moet worden vervangen) zoodat het niet geel van kleur kan wor den. In Zuid-Holland wordt veel vroege bloemkool geteeld, die men in September zaait wanneer de plantjes c.a. 5 blaadjes hebben verspeent, en in bakken zet; in begin Maart naar den vollen grond over plant en in Juni oogst. Op de kleigron den, b.v. in Langendijk en de Streek, zaait men begin Februari in den kouden bak, waarna de uitplanting medio April volgt en de oogst einde Juni, begin Juli. Als na- teelt gebruikt men late bloemkool, b.v. reuzenkool, waarvan de oogst in den herfst tot tegen den winter valt. ZQowel in den zomer als in den herfst is er dus een tijd, waarin we volop bloemkool kun nen krijgen en het behoeft wel geen be toog, dat verstandige huisvrouwen er dèn van profiteeven, want dan is ze niet alleen het goedkoopst, doch bovendien heeft de natuur ervoor gezorgd, dat ze dan alle voedingswaarden in optimale verhoudingen bezit. Deze wijze regel geldt ook voor onze andere groenten! Gebruik elke soort groen te dus alleen in den tijd, wanneer ze over vloedig op de markt komt, dan krijgt ge voldoende afwisseling in Uw voeding, zoo als de natuur het bedoeld heeft en bo vendien is dit economisch. En nu een recept, om bloemkool weer eens anders op te dienen. Bloemkool in combinatie met worteltjes. 1 flinke bloemkool, Va liter melk, 40 gram (4 afgestreken eetlepels) bloem, 40 gram (2 afgestreken eetlepels) boter, 100 gram (1 ons) geraspte belegen kaas, wat zout. Wasch de bloemkool en zet ze een uur in water met wat zout. Maak ze schoon en verdeel ze desgewenscht in stukken. Kook de bloemkool gaar in een goed ge sloten pan met een kleine hoeveelheid water en wat zout. Bewaar het water om er den volgenden dag b.v. soep van te bereiden. Bereid de saus als de bloem kool bijna gaar is. Smelt daarvoor de boter, voeg de' bloem erbij en roer beide tot een glad mengsel. Voeg onder voort durend roei-en de melk toe en laat de saus even doorkoken. Roer er van het vuur de kaas door. Giet do saus over de gare, uitgelekte bloemkool op het midden van de schaal. 1 pond wortelen, 10 gram (Va afgestre ken eetlepel) boter, 1 dL (1 kopje) wa ter, een weinig zout, een paar takjes pe terselie. Ontdoe de worteltjes van 't groene kopje en 't staartje. Wrijf ze stevig door de handen me't een weinig zout, waardoor het buitenste schilletje afgeschaafd wordt. Wasch ze en zet ze op met het water. Schud ze af en toe om. Laat ze twintig minuten zachtjes koken -in goed gesloten pan. Roer er de boter door en laat ze een paar minuten stoven. Wasch de peterselie, snijd ze fijn. Rangschik de gare worteltjes om de bloemkool en versier de schotel met de peterselie. MYSTIFICATIE. Het D.N.B. meldt uit Berlijn De Duit sche pers verwijt Churchill een tweede „Athenia"-geval op touw te hebben gezet. Niettemin is het grootsch geënsceneerde nieuwe geval wel heel snel op niets uit- geloopen, zonder de beoogde uitwerking in Amerika te hebben. Zondag liet Reuter het volgende, uit New-York gedateerde bericht verspreiden 5 Men heeft te New-York een radiobericht ontvangen van den Amerikaanschen tor pedojager Barry", dat als volgt luidt t „Wij zinken langzaam op 400 mijl van Tie Spaansche kust, na te zijn getorpedeerd door een Duitsche duikboot. Water in het ruim. Wij kunnen het nog 3 uur uithou den". Korten tijd later volgde een nader be richt uit New-York, waarin werd gezegd .3 „Het telegram, waarin melding werd ge maakt van den aanslag op den torpedo jager „Barry" is door het radiostatfon Mackay gepubliceerd. Nader wordt mede gedeeld, dat de torpedojager op weg was naar Bilbao om den gezant van de Ver eenigde Staten in Polen, Biddle af te ha len. Het Amerikaansche radiostation, dat inderdaad een (door de Engelschen ver- valscht) radiobericht over de „Barry" had den opgevangen, meldde echter korten tijd later, dat ,,'eenige twijfel was ontstaan over de herkomst van het signaal". En weer eenigen tijd later deelde de Amerikaansche admiraliteit mede „De torpedojager „Barry" bevindt zich in het geheel niet in nood, maar ligt rustig in de haven voor anker". BRITSCHE TORPEDOJAGER GETORPEDEERD. Het D.N.B. meldt uit Londen De Brit sche admiraliteit deelde gisteravond mede dat de torpedojager „Whirlwind" door een torpedo getroffen en verloren gegaan is. De overlevenden werden door een ander oorlogsschip gered. Het schip had een waterverplaatsing van 1.100 ton en een snelheid van 34 knoopen. BORINGEN NAAR OLIE IN ENGELAND. Het D.N.B. meldt uit Londen De Chur- chill-regeering laat opnieuw een heele reeks boorvergunningen uitgeven voor de d'Arcy Boormaatschappij. De maatschappij zegt toe, onmiddellijk boringen ter hand te zullen nemen naar olie in de graafschap pen Lancaster, Cheshire, Nottinghamshire, Leichester enz. Bovendien heeft de onder neming oude en reeds verloopen boorver gunningen laten vernieuwen. Zij wil op de oude plaatsen in Cheshire, Derby en Staf ford de boringen hervatten. De haast wordt vooral verklaard door de onmoge lijkheid om Roemeensche olie te verkrij gen. RADIO-RUBRIEK WOENSDAG 10 JULI 1940. JAARSVELD, 414.4 M. V.A.R.A.-Uitz. 8.00 Ber. A.N.P. 8.10 Orgelspel. 8.45 Gram. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 Declamatie. 10.30 Gram. 11.30 Decla matie 11.47 Hobo en piano (opn.). 12.00, Ber. 12.05 V.A.R.A.-ork. 12.45 Ber. A.N.P. 1.00 Gram. 1.15 V.A.R.A.-orlc. 2.00 Esme ralda en soliste. 2.45 Orgelspel. 3.30Zang en piano. 3.45 Voor de kinderen. 5.30 Ram blers. 6.00 Rosian-ork. en solist (opn.),. 6.40 Letterkundig overz. 7.00 Ber. 7.05 Fe licitaties. 7.10 Koorzang. 7.30 „Sylvia"- Amusementsorlt, (opn.). 8.00 Ber. A.N.P. 8.15 Puzzle-uitz. 8.30 Esmeralda en solist. 9.00 Radiotooneel. 9.30 V.A.R.A.- ork. en solist. 10.15—10.30 Ber. A.N.P. KOOTWIJK, 1875 M. A.V.R.O.-Uitifi. 7.00 Ber. (Duitsch). 7.15 Ber. (En- gelsch). 7.30 Gram. 8.00 Berichten A.N.P., gram. 8.40 Orgelspel. 855 Gram. 9.30 Ber. (Vlaamsch). 9.45 Gram. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram. 10.30 Ensemble Jonny Kroon. 11.15 Ber. (Engelsch). 11.30 Ensemble Jonny Kroon. 12.30 Bei*. (Duitsch). 12.45 Ber. A.N.P. 1.00 A.V.R.O. Aeolian-ork. en solist. 1.45 Gram. 2.00 Ber. (Duitsch). 2.15 Conc. (opn.). 3.15 Ber. (Engelsch). 3.30 A.V.R.O.-Amusements ork. 4.40 Pianosoli. 5.00 Bex\ (Duitsch). 5.15 Omroeporkest. 6.15 Ber. (Engelsch). 6.30 Onderw. Scheepv. Causerie. 7.00 Gram. 7.40 Causerie met reportage. 8.00 Ber. (Duitsch). 8.15 Ber. A.N.P., eventueel Gram. 8.30 Ber. (Engelsch). 8.45 Ber. (Vlaamsch)9.00 Gram. met toel. 9.15 Ber. (Engelsch). 9.30 Verv. van 9.00. 9.45 Ber. (Vlaamsch). 10.00 Ber. (Duitsch). 10.15—10.25 Ber. A.N.P. 11.15—11.30 Ber. (Engelsch).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 6