De loafste bus Derde Blad Zaterdag 6 Juli 1940 Naar eenheid in de voetbalsport Samenvoeging van den K.N.V.B., den R.K. en den Christelijken Voetbalbond en den Arbeiderssportbond. Een hoeksteen der Dietsche eenheid Vlaanderen gaat 11 Juli vieren, de roem van Groeninge, waar 638 jaren geleden de Vlaamsche goedendags de lansen en de hoofden der Fransche Leliaarts tot grui zelementen sloegen. Daar, op het Groe- ningerveld, overwon het volksche Vlaan deren in den guldensporenslag, den grond- Slag van Dietschland. Onder de muren van Kortrijk dansten de leeuwen op de gouden Velden van de Vlaamsche standaards „Vlaanderen ende die Leu", riepen de ke- relen en zij hakten er op los. Het bloedbad was zoo verschrikkelijk, dat sindsdien de aangrenzende weiden van de St. Jansbeek „de Bloedmeerschen" genoemd worden. De rest van het groote leger der Leliaarts sloeg voor het luttel aantal Vlamingen bang op de vlucht. De slag van Groeninge was gewonnen en in de O. L. Vrouwekerk te Kortrijk hing men de 700 gouden spo ren, geraapt op het slagveld. Groeninge zag den dageraad der Vlaamsche volks bevrijding, de eerste overwinning van Vlaanderen op Frankrijk, van het vertrap te en verdrukte volk op de rijke, zilver- geharnaste en goud-gespoorde ridders. Daarom is St. Cipriensdag nog altijd Vlaanderens hoogdag en wordt hij door de Vlaamsche strijders gevierd. Ruim zes eeuwen hebben de Vlamingen afwisselend geleden en gestreden. Vooral de laatste eeuw hebben zij het hard te verduren gehad. Met taaie hardnekkigheid hebben zij volgehouden in den ongelijken kamp. Onder druk en hoon en Franskil- jonsche plagerijen hebben de Vlamingen hun eigen wezen bewaard en niets prijs gegeven van de Dietsche volksziel. „Vlaan deren ende die Leu" is voor hen geen ijdel Woord geweest, zoomin als het nieuwere „Hier ons bloed, wanneer ons recht", ge lijk de Vlaamsche frontsoldaten in 1917 met roode letters schreven op een puin- blok der verwoeste kerk van Merkem, in het IJzergebied. Vlaanderen werd geofferd aan het onrecht van Versailles. Het bloed stroomde, wonden gaapten, dooden vielen. Over die dooden bogen de Vlamingen in strijdend gedenken. Piëteitsvol richtte men op de graven van de gevallen strij ders zerken op, dragend in het kruis den vliegenden blauwvoet, zinnebeeld van den Vlaamschen strijd. Telkens wanneer een makker sneuvelde werd onder de mannen van zijn bataljon het geld voor een Vlaamsch zerkje bijeengezameld en aldus hielden de IJzerjongens zelf dit ideale werk met hun vrijwillig gestorte spaar penningen in stand. Uit die zerkjes rees de „Toren van Heldenhulde", het grootsche IJzer-monument, een hoeksteen der Diet- scne eenheid. Naar gelang zich de Vlaamsche zerkjes op de frontkerkhoven vermenigvuldigden werden zij een doorn in het oog van vele Franskiljons, die vreesden voor de macht der Vlaamsche getuigenis en in het ge heim plannen beraamden. De wreede waar heid, dat 80 der gesneuvelden van den vorigen oorlog Vlamingen waren, mocht niet gezegd worden, zelfs niet door de openbare getuigenis der Vlaamsche graf zerkjes. De Fran'skiljonsche wraak bleef niet uit. Honderden Vlaamsche zerkjes werden op een nacht vernield en de schen nis ging georganiseerd verder, op andere frontkerlchoven. Die schennis riep Vlaan deren wakker en leidde tot het schoone initiatief van eerherstel, verwezenlijkt door den bouw van het indrukwekkend IJzermonument. Zijn slanke gestalte spie gelend in het kabbelend IJzenvater ver heft het zich boven de gemartelde Vlaam sche aarde, het kruis in top, als een ko ninklijke zuil der altijd durende Vlaam sche getuigenis. Duizenden namen van ge vallen Vlaamsche strijders staan in de mu ren van den IJzertoren gebeiteld, namen wier gedachtenis stilaan verbleekte en die aldus aan de vergetelheid zijn ontrukt. Twee en twintig jaren reeds liggen daar de Vlaamsche strijders verstrooid en ver getelheid kwam over hun graven. Een nieuw geslacht stond op en de dooden zonken stilaan weg in de diepte der ge schiedenis. Zoovele eenvoudige IJzerjon gens, klein van naam maar groot van offervaardigheid voor hun volk, zouden nooit genoemd worden. Maar het Comiteit der Ijzerbedevaarten was er nog. Het riep Door CECIL FREEMAN CREGG. 84 „Heel goed, inspecteur". De man trok zijn overjas wat dichter om zich heen. „Koud is het hier, meneer. Waarom gaat u niet in de kamer hiernaast zitten, daar ligt een vuurtje in den haard. „Dat is een goed idee. Dat kan ik wel doen". Hij greep zijn papieren bij elkaar en vertrok naar de andere kamér, die kleiner was. Hij haalde een doos lucifers tevoor schijn en stond juist op het punt om het papier aan te steken, dat in den haard lag, toen de typische kleur daarvan hem opviel. Hij fronste de wenkbrauwen en haalde het stuk papier onder het hout en de kolen vandaan. Het was een finan cieel blad van ongeveer een maand gele den en hij keek er peinzend naar. „Waar had hij nu toch „Ik heb het Een stuk van dezelfde courant had gediend als band in den te grooten hoed, welken hij in de kamer van den dooden Henri Hamper gevonden had. In gedachten legde hij het hout weer goed, streek een nieuwe lucifer af en stak het vuur aan. „Ik ben benieuwd", mom pelde hij,11c ben benieuwd". Hij doorliep een bundeltje krantenknip sels, grootendeels afkomstig uit de ru- briek „sterfgevallen", terwijl weer andere betrekking hadden op gepubliceerde testa menten. Higgins verbaasde zicli daarover maar toen hij aan den naam Mrs. Editha Blaclcman kwam, begreep h\j, de beteeke- nis ervan. Geen wonder, dat deze brieven waren achtergelaten, want de oorspron kelijke eigenaars ervan waren dood en de waarde ervan was verdwenen. Zij werden mogelijk alleen nog maar bewaard voor het geval een of andere bloedverwant van de doode misschien ertoe zou zijn te bren De sigarenrookers kunnen nog een jaar vooruit TENZIJ DE SIGARETTENVOOR- RAAD ERG VERMINDERT. Een verslaggever van de Ned. heeft een bezoek gebracht aan een sigarenfabriek. In een onderhoud deelde de directie van dit bedrijf mede dat de Nederlandsche sigaren fabrieken nog wel ongeveer een jaar op volle capaciteit kunnen doorwerken. Dit beteekent dat men dus nog een jaar siga ren kan krijgen. Wordt de sigarettenvoor- raad echter kleiner, hetgeen niet uitgeslo ten moet worden geacht, dan zal er een grootere vraag naar sigaren komen, zoodat op den voorraad ingeloopen zal worden. De aanvoer van ruwe tabak staat thans geheel stil. De kwaliteit van de sigaren zal in de toekomst ook wel iets verminderen 1 wanneer men niet meer de beschikking over de eigen melange zal hebben. Bovendien moet ook een lichte prijsstijging verwacht worden. Volgens den zegsman is het niet waarschijnlijk dat de sigaren op de bon komen. Wel zullen de fabrieken hun grond stoffen gedistribueerd krijgen. Er moet ook gedacht zijn aan zg. rook- looze weken, in welken tijd de sigarenzaken dan gesloten moeten zijn, maar hierover kon nog niets definitiefs medegedeeld worden. De export was niet noemenswaard. Zeker 95 van de ca. 40 millioen sigaren (samen met de senoritas) die per week geprodu ceerd worden, waren voor binnenlandsch gr'-ruik bestemd. ZWITSERLAND EN DE ONTHULLINGEN INZAKE DE FRANSCH—ENGELSCHE VOORNEMENS. Het D.N.B. meldt uit Genève De ont hullingen uit de stukken van den Franschen generalen staf over de plannen tot uitbrei ding van den oorlog en over de zinnelooze daden van verwoesting door de Westelijke mogendheden hebben in het neutrale buiten land diepen indruk gemaakt. Juist in Zwit- sersche kringen, die altijd openlijk hebben getuigd van hun sympathie voor de Weste lijke mogendheden, is men ontsteld over den omvang van de brandstichting door de Westelijke mogendheden. Men geeft toe, dat het zwaartepunt van de schuld aan het uit breken en het voortduren, van den oorlog steeds duidelijker naar Frankrijk en Enge land verschuift. Weliswaar geeft men in de ze kringen nog niet openlijk uiting aan de opvatting, dat Duitschland, door het be trekken van Scandinavië, Roemenië en den Kaukasus in de vernietigingsplannen van den Franschen generalen staf, een gerecht vaardigde reden had de gevaarlijke uit breiding van den oorlog door daadwerkelijk ingrijpen van de Duitsche weermacht te voorkomen, maar men ontkent toch niet langer dat de FUhrer niet anders heeft kun nen handelen, dan hjj gedaan heeft, gezien de gewelddadige plannen die tegen het Duitsche rijk gericht waren. Groote belang stelling heeft men voor de aanklacht tegen leidende Turlcsche persoonlijkheden, met wier hulp groote verwoestingen op de olie velden in den Kaukasus moesten worden aangericht. Ook in de buitenlandsclie.kolo nies te Genève erkent men de ontzaglijke draagwijdte van de plannen van den Fran schen generalen stof voor de moreele en feitelijke schuld aan den oorlog. de gevallen kameraden in de herinnering terug en deed hun namen beitelen in den toren van Heldenhulde aan den IJzer. De huidige oorlog heeft ook den IJzertoren niet gespaard. De schade is echter van weinig beteekenis en zal spoedig hersteld zijn. Dan gaat Vlaanderen ter zege, want de volgende Ijzerbedevaart zal een dank- tocht worden voor de Vlaamsche vrijwor ding en de uit dezen oorlog groeiende Dietsche eenheid van de lage landen aan de zee 'Nadruk verboden.) gen ze te koopen om schandaal te ver mijden. Higgins keek eerst naar de brieven en dan naar het'vuur, dat hij juist had aan gestoken en reeds fel brandde. Hij nam den bundel op en wierp ze in den haard. Als hun oorspronkelijke ontvangers ook maar zoo verstandig waren geweest, be dacht hij cynisch, dan zouden zij zich heel wat narigheid bespaard hebben. „Ik ben klaar, meneer". Het was de fotograaf van Scotland Yard die binnengekomen was om te vragen of de inspecteur nog verdere instructies had. „Goed. Laat brigadier Mercier ze on derzoeken en zeg hem, dat hij mij laat weten of er oude bekenden bij zijn. Er is hier een telefoon nietwaar? Goed. Zeg hem, dat hij mij hier opbelt, als hij iets bijzonders heeft. Ik ben den geheelen dag hier en misschien vannacht ook". „Heel goed, inspecteur". In of rond het groote huis werden nog drie andere dingen gevonden van meer of minder importantie, welke Higgins bij zijn onderzoek van dienst konden zijn. De eerste was een nota van een effec tenfirma, betrekking hebbende op den koop van verschillende effecten aan toon der voor een zekeren heer Robinson. De nota werd ontdekt tusschen een bundel tje kwitanties, waar hij blijkbaar abusie velijk was tusschen geraakt. Higgins no teerde het adres van de firma en besloot zoo vlug mogelijk daar een bezoek af te steken om informaties in te winnen. Hij dacht geen oogenblik, dat dit hem be langrijke onthullingen zou brengen, maar volgde slechts zjjn gewone gedragslijn, ieder spoor te onderzoeken, hoe onbedui dend ook. De tweede ontdekking was, dat zich in een grocte loods een flink aantal geweren en een schietschijf bevonden. Deze ont dekking gaf hem tevens het antwoord op de vraag, die hem al lang bezig hield: Gedurende den „strijd" in de blibliotheek Op uitnoodiging van de nationale stich ting voor lichamelijke opvoeding heeft te Den Haag een vergadering plaats gehad van vertegenwoordigers van den konink lijken Nederlandschen Voetbalbond, den Ar beiderssportbond, de federatie van R.K. voetbalbonden en den .Christelijken Ned. Voetbalbond. De voorzitter, mr. J. J. C. P, van Kuyk, voorzitter van de genoemde stichting, heeft de wenschelrjkheid betoogd om ten aanzien van de onderscheidene takken van sport en lichaamsoefening te komen tot eenheid, in de eerste plaats voor den meest be oefenden tak van sport: voetbal.. De vertegenwoordigers van de genoemde voetbalorganisaties hebben allen hun prin- cipieele instemming daarmee betuigd, on der voorbehoud van nader overleg met hun besturen. De vergadering heeft daarop zich met algemeene stemmen vereenigd met een resolutie, voorgesteld door den heer J. Moorman, eén der afgevaardigden van den K.N.V.B.; waarin o.m. gezegd wordt, dat de vertegenwoordigers van den Kon. Ned. Voetbalbond, den Arbeiders-Sportbond, de Federatie van Diocesane Roomsch-Katho- lieke Voetbalbonden in Nederland en den Christelijken Nederlandschen voetbalbond, overtuigd zijn van de noodzakelijkheid, dat het Nederlandsche volk ter behoud van eigen volkskarakter, met overbrug ging van verschil van overtuiging op con fessioneel en staatkundig gebied, gebracht worde tot nationale eenheid, ter gezamen lijke behartiging van alle volksbelangen en dat zij bereid zijn om tot deze een heid te komen op het gebied van de voet balsport als middel tot lichamelijke oefe ning en ontspanning van ons volk. Overwegende; zoo vervolgt de resolutie, le. dat eenheid ten deze niet bereikt Franschen mogen niet tegen Duitschland of Italië vechten. Het D.N.B. meldt uit Bern Uit Vicky wordt gemeld, dat het Fransche minis terie van landsverdediging heeft mede gedeeld, dat de Fransche regeering op grond van het wapenstilstandsverdrag de verplichting heeft, Franschen onderdanen te verbieden, krijgsdiensten te verrichten in de legers van landen, die zich nog met Duitschland en Italië in oorlog bevinden. Overtreding van dit verbod wordt met levenslangen dwangarbeid of met den dood gestraft. Tachtig procent van den goud voorraad in de Ver. Staten. Volgens een mededeeling van het Ame- rilcaansche ministerie van financiën be vindt zich thans in de Vereenigde Staten meer dan twintig milliard dollar aan goud of rond tachtig procent van den geheelen bekenden goudvoorraad van de wereld. Alleen in Juni is vanuit Engeland, Frank rijk, alsmede uit de neutrale landen voor een bedrag van meer dan 1.15 milliard goud naar de Vereenigde Staten gestuurd. Sabotage in Britsche wapenfabrieken. Uit Stockholm meldt het D.N.B. De talrijke daden van sabotage, die den laat- sten tijd in Britsche wapenfabrieken zijn voor-gekomen en het voortdm-end stijgende aantal arrestaties, hebben volgens een be richt van Goeteborgs Morgonposten in En geland groote onrust gewekt. Een der- jongste arrestaties, zoo meldt de corres pondent van het blad, is die van een vooraanstaanden grootgrondbezitter, die tijdens den wereldoorlog een hooge offi ciersfunctie bekleedde. Volgens de Daily Mail is ook een hooge ambtenaar van het marine-arsenaal te Portsmouth gearres teerd. was er eenige malen geschoten. Waarom was er niemand uit het dorp op deze geluiden afgekomen? Het antwoord was nu simpel; men was gewend in de loods op de schietschijf te hooren schieten. De derde was een stukje rubberslang van eenige centimeters lengte, dat in den oven lag van de machine, welke gediend had om de dynamo aan te drijven, welke het huis van electrisch licht voorzag. Inspecteur Higgins slurpte dankbaar een kop heete thee naar binnen, welke een van de wachters voor hem had klaar gemaakt, toen de telefoon overging. Haas tig den kop ledigend, rende hij naar het toestel. „Hallo, met Medhurst een-drie?" „IkehIkJa", eindigde Higgins wanhopig na een vergeefsche po ging om het nummer op het toestel te vinden. „Opgebeld uit Londen." Een paar piepende en krakende gelui den en dan een stem: „Inspecteur Higgens, alsjeblieft", „Spreekt u mee." „O, bent u. het meneer?" (De inspec teur zuchte vermoeid.) „Hier Mercier. Ik heb die vingerafdrukken onderzocht, in specteur", „Ja, en?" „Een half dozijn ervan behooren aan „Gladde Sudd", meneer." „Dacht ik wel." „Dan zijn er een paar van „Samson" Sanderson." „O, hebben we die al eens gehad?" „Neen, meneer. Ik kreeg ze uit New- York by de gebruikelijke uitwisseling. Daaruit kon ik ook nog een derden af druk thuis brengen, dien van Jacon Hecke- stein, een beruchten Amerikaanschen auto dief." „Ha, de chauffeur." „Pardon, meneer?" „Niets, Mercier, Nog meer?" zal worden door de genoemde organisa ties samen te brengen in een federatief vérband, omdat daardoor de scheiding op dit gebied naar confessioneele of staat kundige overtuiging niet opgeheven zal zijn, 2. dat slechts door volledige samen voeging in één centrale organisatie de eenheid op voetbalgebied zal zijn bereikt, besluiten, de vertegenwoordigers der- genoemde organisaties a. Te bevorderen, dat de besturen der voornoemde organisaties op 20 Juli a.s. tezamen zullen komen om zich te be- x-aden over de samenvoeging van die or ganisaties, wat den- Arbeiders-Sport bond betreft uitsluitend voor zijn afdeeling voetbal tot een eenig nationaal lichaam, dat van 1 Augustus 1940 af de voetbal sport in Nederland in haar geheel zal om vatten, organiseeren en regelen; b. Aan een Raad van voorbereiding, be staande uit één vertegenwoordiger van elk der genoemde organisaties, en wel de heeren dr. D. van Prooye (K.N.V.B.), ir. Hopstra (R.K. Federatie), M. G. Sqhoone- veld (Christ. V.B.) en W. de Munter (Ar beiders-Sportbond), benevens mr. G. G. P. C. van Kuyk als voorzitter, waaraan toegevoegd de secretarissen der organi saties, op te dragen vóór 13 Juli a.s. een uitgewerkt voorstel te formuleeren en aan de onderscheidene besturen ter overweging voor te leggen, c. Te bevorderen, dat voornoemde or ganisaties uiterlijk op 27 Juli a.s. zullen Deslissen over haar oplossing in de te vormen centrale organisatie, zooals die door de sub a. bedoelde, op 20 Juli te houden, besturenvergadéring zal worden voorgesteld". Besloten werd de niet ter vergadering vertegenwoordigde Ned. voetbalfederatie kantoorvoetbalbonden) alsnog tot het ge zamenlijk overleg toe te laten. Luchtaanval op Gibraltar. Door Fransche vliegtuigen? Naar Reuter uit Gibraltar meldt, is Vrijdag voor- den eersten keer in dezen oorlog de vesting door vliegtuigen aange vallen. Het D.N.B. meldt hierover uit Madrid dat het bombardement om 6 uur des mor gens werd uitgevoerd door vliegtuigen, waarvan de nationaliteit onbekend zou zijn. Reeds om 1.30 uur des nachts waren verkenningsvluchten boven de vesting ge maakt. De Engelschen openden een hevig afweervuur, dat echter naar het scheen, zonder succes bleef. Algemeen wordt ver moedt, aldus dit bericht, dat de aanvallen werden uitgevoerddoor Fransche vliegtui gen. De Britsche parlementsleden en verslaggevers vormen een verdedigingscorps. Het D.N.B. meldt uit Londen In het Engelsche parlement is een eigen verdedi gingscorps opgericht, dat bestaat uit leden van het Lager- en Hoogerhuis alsmede uit parlementsverslaggevers. Er hebben zich reeds 150 personen voor dit corps op gegeven. In de kelders van Westminster worden door dit corps schietoefeningen gehouden. Alle buitenlanders zijn opge roepen hun landkaarten uiterlijk 9 Juli bij de politie in te leveren. Indien hieraan niet wordt voldaan, volgen strenge straf fen. Ook Engelschen mogen nog slechts met uitdrukkelijke toestemming der poli- tie-autoriteiten landkaarten hebben. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gistermiddag is de zeventienjarige Arie Hermans, wonende te Geleen bij het zwem men in het Julianakanaal te Urmond ver dronken. „Dan zijn er twee of drie afdrukken gelijk van 79 Horton Road, dat leege huis langs de route van bus S7, welke ik echter niet ken." „Allemachtig." „Dan blijven er nog vier afdrukken over. Eén is er van u, dunkt me." „Dat is heel waarschijnlijk." „Dan een van een kleinen of jongen man." „Waarschijnlijk van den jongen Ham per." „Dank u, meneer. Dat zal ik noteeren." „En de andere?" „Een stel is afkomstig van dien man, die dood gevonden werd op de bus en die volgens uw identificatie Raymond moest heeten." „Ha! We worden warm." „En de andere zijn gemaakt door dien zelfmoordenaar Henri Hamper." Inspecteur Higgins hing in gedachten verdiept den hoorn weer op den haak HOOFDSTUK XXII. Waarin een auto gevonden wordt. Met den eersten trein den volgenden morgen keerde inspecteur Higgins naai de stad terug. Tien minuten voor de win kel geopend werd, bevond hij zich reeds voor Hildebrand en Sons' heerenmodepa leis. Een beleefd buigende bediende bracht hem naar het kantoortje van den chef. Higgins legde een papieren zak op tafel en haalde er een hoed uit te voorschijn, „Eén van uw hoeden, meneer?" Na een vluchtig onderzoek bevestigde de chef dat. „Ik zoek den eigenaar-"; „Maar waarde heer, wij verkoopen ehduizenden hoeden van dat model." „En verkoopt u er ookehdui zenden van die maat?" „H'nr. Zeven en een kwart. Groot hoofd, hè? En wat is dat?" Rillend van afkeer haalde hij tusschen vinger en duim c Onze Bureaux zijn gevestigd MIDDELBURG VLISSINGEN Redactie en Adm.: Walstraat 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) GOES Redactie en Adm.: Turflcacfe 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 BRËSKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 De Engeische koopvaardijvloot zijn harde siagen toegebracht. HET DUITSCHE DEGERBERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte gisteren bekend Het Duitsche duiktaootwapen heeft in den laatsten tijd weer een reeks treffen de successen behaald in den st2-ijd tegen Engeland. Zoo heeft een door kapitein luitenant Liebe gecommandeerde duikboot kortelings 34.400 bruto registerton scheeps- ruimte der vijandelijke koopvaardij in den grond geboord. Een tweede duikboot bracht 21.043 bruto registerton tot zinken, een derde 31.100 registerton, waarbij vijf stoomschepen, die in krachtig beschermd convooi voeren. Onze motortorpedobooten torpedeerden bij een aanval op het zeegebied, ten zuid westen van Portland de gewapende Brit sche stoomschepen „Hartlepool", groot 5500 bruto registerton en „British Corpo ral", groot 6900 bruto registerton. Boven dien haalden zij met hun vuur- uit een convooi een tankschip van 12.000 bruto registerton en een gewapend koopvaardij schip van 8.000 bruto registerton weg. - Een voorpostenflotilje slaagde erin aan de Noorsche kust een vijandelijke duik boot te vernielen. In den loop van 4 Juli en in den nacht van 4 op 5 Juli viel het luchtwapen in Engeland haveninstallaties, vliegvelden en fabrieken der wapenindustrie met bommen aan. Duikbommenwerpers en groepen ge» vechtstoestellen, brachten bij aanvallen op convooien aan de zuid en zuid westkust van Engeland vier transportschepen van 5.000 ton elk tot zinken en beschadigden een oorlogsschip en 9 verdere transport schepen met inslaande bommen. Engelsche vliegtuigen ondernamen op 4 Juli weer beschermd door- laag han gende wolken verscheidene vluchten boven Nederland, België en Noordwest Duitsch land. Ook in den nacht van 4 op 5 Juli vlogen zij boven het gebied van Noord- en West-Duitschland. Militair belangrijke doe len werden niet aangevallen, daarentegen werden woonhuizen, boerenhofsteden, enz. door neergeworpen bommen beschadigd of in brand gestoken en werden daarbij verscheidene burgers gedood. Zes vijandelijke vliegtuigen zijn bij lucht gevechten een zevende floor luchtafweer geschut neergeschoten. Bij een hernieuw den luchtaanval op Kiel is bovendien door- het luchtafweergeschut der marine een vijandelijk vliegtuig neergehaald. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. Geen mond- en klauwzeer meer. In de week van 23 t/m 29 Juni heeft zich noch bij de runderen, noch bij de kal veren, noch bij varkens, biggen, schapen en geiten een sterfgeval tengevolge van mond- en klauwzeer voorgedaan. het stukje courant tusschen den band van den hoed vandaan. Hij toonde duidelijk zijn afkeuring, een dergelijke behandeling van een hoed was in zijn oogen niet min- der dan heiligschennis. „Moet tweedehands gekocht zijn, In specteur. Zoo iets doen wij niet. Als een hoed niet precies past, wordt er wel eens een smal strookje vilt in gelegd en geenneen, geen courantenpapier"; „Is dat altijd het vaste gebruik?" „Altijd, meneer. In deze zaak en in alle Londensche filialen." „En in de provincie?" De chef haalde zijn schouders op, als wilde hij te kennen geven, dat hij daar voor niet aansprakelijk was. „Het spijt me, dat ik het moet zeggen, dat onze vrinden buiten wel eens wat minder nauwkeurig met het passen van hun hoofddeksels te werk gaan dan wij, meneer." Inspecteur Higgins dacht even na en vroeg toen: „Ehhebt u een zaak in Med hurst?" „Higlistreet nummer zeven en zeven tig." „Ik dank u zeer voor uw inlichtingen". De chef bood beleefd aan om den hoed naar Scotland Yard te laten brengen, wat Higgins dankbaar accepteerde. Zijn volgende bezoek gold een groot ge bouw in een zijstraat van Throgmor-ton- street. Een koperen plaat leerde, dat daar het kantoor gevestigd was van Messrs. Davis Camperdown, commissionnairs in effecten. Noch de heer Davis, noch mijn heer Camperdown was komen opdagen, maar de eerste bediende stelde zich ter beschikking van den ispecteur, „Een van uw nota's?" „Zeker, meneer." „Ik zou graag enkele bijzonderheden over uw cliënt hebben." ((Wordt vervolgd)'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 10