STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes STADSNIEUWS Middelburg Uenteuogel GEEN WONINGGEBREK. Nog steeds verlaten velen de gemeente. Wanneer men in deze dagen de stad doorkruist is het aantal verhuiswagens opvallend groot. Nog steeds blijken vele ingezetenen de stad te verlaten om zich elders te vestigen. Speciaal onder de beter gesitueerden, gepensionneerden e.a. is dit verschijnsel waarneembaar, bevreesd als deze menschen zijn, dat Vlissingen een zelfde lot zal treffen als Den Helder.. Onnoodig te zeggen dat deze onge- wenschte uittocht niet bevorderlijk is voor den welstand van Vlissingen. Vele zaken- menschen ondervinden daarvan den terug slag, terwijl een aantal huiseigenaren zijn huizen onbewoond ziet. Speciaal in de stadsgedeelten Boulevard Singel, Badhuis straat enz., treft men een aantal onbe woonde huizen aan. In de arbeiderswijken is dit verschijnsel minder groot. Weliswaar hebben ook daar talrijke verhuizingen plaats, doch dit be treft meer verhuizingen binnen de ge meente, uitgezonderd dan een aantal marinegezinnen en gepensionneerden. Met dit al kan men momenteel niet meer spreken van een woninggebrek. Bij de woningbouwvereenigingen zijn echter nog alle woningen verhuurd en zijn er zelfs nog genoeg gegadigden, hoewel de laatste weken ook hier een aantal huurders is vertrokken. De woningen die leeg komen, worden echter onmiddellijk weer verhuurd, waarbij aan hen, wier woning door het oorlogs geweld werd vernield, de voorkeur wordt gegeven. Vanzelfsprekend is eerst gezorgd voor de bewoners van die huizen die van de woningbouwvereeniging zelf zijn vernield, waarbij we o.a. denken aan de huizen in Tuinstad. Aan de huizen in „Goed Wonen", Tuin stad en Tuindorp, die schade hebben be komen, is en wordt intusschen hard ge werkt om deze weer geheel in orde te maken. EVACUEERT NEET. Naast hetgeen wij teer beminnen, apprecieeren of waardeeren, daar beminnen onze zinnen juist datgeen wat we ontbeeren Manco's, in hetgeen wij hebben, zijn een hinder voor ons hart daarom, dat verwarde zin 't mijn en 't dijn zoozeer verwart. Daarentegen, als vo'iets hebben, wordt het niet gerespecteerd 't „hebben" 't „hadden" 't „kunnen [hebben" worden vaak telaat geleerd Wanneer wij een woning hebben en daarbij een stad en land, hebben wij (hoe is het mogelijk) daaraan bovendien „het land" Maar, zoodra we 't niet meer hebben en dat „hebben" wordt „gehad", dan komt sprt telaat naar boven over woning land en stad. Waarom vlucht men uit zijn woning waarom doorgaans vóór den tijd Waarom raakt men, vóór 't zoover is, hoofd en stad en woning kwijt? Menschen, toe behoudt je zinnen gaat met hen niet op de vlucht ,,'t hebben" wint het nog van „hadden" 't laatste is slechts ijle lucht. Blijft behoudt je eigen woning gaat, zoo noodig, iets op zij meestal drijft een donderwolk zonder scha aan ons voorbij. Ha. Vee. Wee. Getijden. Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 28 8.50 21.08 2.45 14.56 Zaterdag 29 9.52 22.12 3.42 16.02 Zondag 30 10.52 23.21 4.43 17.13 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. EEN OUDE VEETE UITGEVOCHTEN. Gisternacht ontstond er een twist tus- schen den automobilist v. H. en twee wiel rijders, J. v. d. H. en J. S., allen uit Ede, tusschen wie reeds lang een oude veete bestond over een geldkwestie. De ruzie, die op den openbaren weg begon, werd ten huize van v. H. voortgezet. Van H. werd plotseling zoo kwaad, dat hij J. S. ernstig mishandelde. De tweede wielrijder J. v. d. H. vluchtte, doch werd door v. H. per auto achtervolgd, die den man met fiets en al ondersteboven reed, waardoor het rijwiel totaal werd vernield. De wiel rijder zelf kwam er wonder boven wonder zonder eenig letsel af. Intusschen is v. H. in verzekerde bewaring gesteld als ver dacht van poging tot doodslag. DE EERSTE GROEP KINDEREN UIT DE GETROFFEN GEBIEDEN IN GRONINGEN. Na een lange reis arriveerden gistermid dag om half vijf, onder zwaar onweer en regen, in vier groote autobussen, de eerste groep kinderen uit de getroffen gebieden, aan het gedempte Zuiderdiep bij het eet huis „W..E.E.V.A." te Groningen. In totaal arriveerden 107 ldnderen, met een leeftijd van vijf tot zestien jaar. Hiervan zijn 78 jongens en 29 meisjes. De meesten van hen belijden den Roomsch-Katholieken gods dienst en worden in de stad Groningen on dergebracht. De overigen vertrokken nedenochtend on der leiding van hun pleegoudersi die gis termiddag in Groningen arriveerden, naar de verschillende plaatsen in de provincie. Nadat den kinderen brood en melk was verstrekt, allen een bad hadden genomen en een ansicht naar hun ouders hadden gezonden, werden zij aan hun pleegouders toevertrouwd. Het ligt in het voornemen, dat de kin deren drie vier maanden in het hoorden gullen vertoeven. HET GOESCHE GASBEDRIJF. De oorlogsschade. Vorige week deelden wij mede, dat de oorlogsschade voor de Goesche gasfabriek globaal 9000 bedraagt. Deze schade is als volgt te specificeeren schade aan dienst leidingen, gasmeters en nuntgasleidingen te Goes 130; idem te Kapelle 250; idem te Wemeldinge, met schade aan het hoofdbuizennet 970 idem te Schore 1020 idem te Hansweert 2350 voorts te Hansweert aan gashouder, inclusief schilderen, watervulling, calorifère en aan het bijgebouwtje 4000, en verder te Krui- ningen, Waarde en Rilland kleinere schade met inbegrip die aan lantaarnpalen over het geheele gebied „Oosteinde" 250. Daar wij meenden, dat de Goesche gas fabriek tegen molest verzekerd was, vroe gen we over deze kwestie nadere inlichtin gen aan den directeur, den heer K. K. Brink, die ons mededeelde, dat wel de fa briek zelf doch het bezit elders op Zuid- Beveland niet tegen molest verzekerd is, zoodat nu juist net niet-verzekerde getrof fen werd. Hierdoor is nu de eigenaardige situatie ontstaan, dat de Goesche gasfa briek, omdat de molest-verzekering een „onderlinge" is, ook bij moet dragen aan de schade die de gasfabrieken elders leden, N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn Co. De balans over het afgeloopen boekjaar luidt als volgt: Debet: Aandeelen in andere ondern. 204.334,33; Effecten ter beurze geno teerd 167,Kas en kassiers 396.274,99; Debiteuren in rek courant 128.503j74; Handelsdebiteuren 465.208,91; Houtvoor raden op diverse plaatsen 681.252,86; Ons aandeel in houtvoorraden met derden 37.672,24; Vaste goederen 142.430, Verbruiksgoederen 3.302,65; Voorschot ten op de Bedrijsrekeningen van 1940 4.592,33; totaal 2.063.739,05. Credit: Aandeelen kapitaal 840.000, 4 Obligatieleening 480.000,Sta tutaire reserve 18.871.79. Reserve voor diverse doeleinden 206.203, Conjunct, reserve 146.183,71; On- opgevraagde div, en coupons 946,40; Ondersteuningsfonds 90.193,45; Cred. in rek. courant 68.682,32; Handelscredi teuren 89.01185; Vooi'schotten door de BedrijfSrekeningèn van 1940 55.491,40; Dividendrekening 411,98; Verlies- en Winstrekening Saldo 1938 185,09; Gun stig Saldo 1939 67.558,06; totaal 2.063.739,05. Uit de winst- en verliesrekening blijkt, dat 6 dividend wordt uitgekeerd en 10.000,wordt afgeschreven op de vaste goederen. Diefstal De politie alhier heeft aangehouden J. de L., die er van verdacht wordt verschil lende voorwerpen, o.a. een bezem en een emmer te hebben gestolen. Niettegen staande de aangehoudene nog ontkent, waren er termen aanwezig om hem voor- loopig nog vrij logies op het politiebureau te verschaffen. GEEN VLAGGEN. Van officieele zijde wordt gemeld: In verband met de tijdsomstandighe den, is het niet gewenscht, dat ter gele genheid van den verjaardag van Prins Bemhard op morgen door de burgerij de vlaggen worden uitgestoken. Do verordening inzake berichtgeving en fotografeeren. Dinsdag is, zooals gemeld, een verorde ning van den Rijkscommissaris afgekon digd inzake berichtgeving en fotografee ren. Vandaag was het de laatste dag voor het inleveren van zendinstallaties voor draadlooze telegrafie enz. Naar wij verne men was er tot hedenmiddag nog niets af gegeven en werd geen enkele aangifte ge daan. TER NAVOLGING. Bij de demobiliseering en opheffing der 10e zoeklichtenafdeeling, destijds gelegerd te Wassenaar, is door de manschappen spontaan besloten het kasoverschot der can- tine, ten bedrage van 320.22, ter beschik king te stellen van het Nationaal Hulpco mité 1940. KERKNIEUWS Intrede nieuwe Ned. Herv. predikant te Zuidzande. Zondag j.l. vond bevestiging en intree plaats van den nieuwen predikant der Ned. Herv. Gem. te Zuidzande, cand. A. Everts. Dat dit maar een week uitstel heeft ondervonden door het wekenlange isolement van dit stuk Nederland en. plaats kon vinden in een ongehavende ge meente, stemde allen tot groote dankbaar heid. Deze kwam dan ook uit in de be- vestingstoespraak van den consulent-be- vsstiger ds. F. Oort van Oostburg, in do intreepreek (n.a.v. Hand. 8 26—40), in de intreepreek het welkomstwoord van ouderling A. Ie Grand en in dat van ds. O. J. Staal namens den Ring Sluis. Wel speelden de slechte verbindingen hun parten: Familie leden en vrienden konden niet overkomen, evenmin enkele der ringcollega's; ook niet het huisraad voor de pastorie. Hierin heeft de gemeente zelf voorloopig willen voorzienDat dit alles geen afbreuk van de sobere ernst van deze kerkelijke ge beurtenissen deed, laat zich begrijpen, al dus de Rott. Burgerlijke Stand GOES. Geboren: Cornelis Josephus, zoon van Benjamin van de Plasse en Jacoba van Hese, 's Heer Arendskerke. Ondertrouwd: Hendrik Kerkkamp, 50 j. j.m. te Velp en Jacoba Smolders 34 ;i. j.d.; Johannes Gerhardus Telgenkamp 36 j. j.m. en Johanna Paulina Francisca van der Linden, 37 j. j.d. Overleden: Dingenis Verburg 68 j. echtg. v. Suzanna Bedet te O. en W. Sou- burg. terwijl de eigen schade zelf gedragen zal moeten worden. Dit in zooverre dan deze schade, bijv. over de commissie „oorlogs schade", niet op andere wijze geregeld zal worden. De heer Brink herinnerde er aan, dat de Raad van Goes wel het vraagstuk der mo- lestverzekering van de gemeente-eigendom men, w.o. ook het buitenbezit van de gas fabriek, behandelde, zulks op voorstel van den heer A .de Roo, loco-burgemeester, en A. Vermaire, wethouder. Doch de Raad verwierp het voorstel. En Goes is er goed doorheen gekomen, maar het had ook anders kunen zijn. Men denke maar eens aan Middelburg! Gas- en cokesafname. We vroegen den heer Brink ook, of de gasafname niet veel minder geworden was, en waarom de cokesverkoop was stopgezet. De heer Brink deelde ons mede, dat de gasafname juist zeer gestegen was, onge twijfeld mede door de schaarste aan andere brandstof, doch, voegde de heer Brink er aan toe, denk nu niet, dan zal er flink ver diend worden, want ook de kosten zijn veel hooger geworden. En de cokesverkoop heb ben we stop gezet ook de commissie be handelde dit mede omdat de afname al te hard liep. Als het zoo doorgegaan was, zou ik straks mijn vaste afnemers niet kun nen bedienen. Als die komen, aldus de heer Brink, worden ze geholpen, als ze tenmin ste hun gewone kwantum bestellen. Het is jammer, voegde de heer Brink er aan toe, dat er ook onder normale omstan digheden niet meer belangstelling voor onze cokes bestaat. Ze is uitstekend van kwali teit, keurig behandeld, gezeefd, goede maat, en laag in prijs. We noteeren nu nog 60 ct., terwijl engros reeds 65 ct. geboden wordt. Maar men doet niets om zijn eigen brandstof meer ingang te doen vinden, want ten slotte zijn alle Zuid-Bevelanders toch belanghebbenden by de Goesche gas fabriek. Gasdistributie Tenslotte vroegen we den heer Blink nog, of hij stagnatie in den kolenaanvoer voor de gasfabriek en mogelijk mede daarom ook gasdistributie in de naaste toekomst ver wacht. De heer Brink bleek in dit opzicht echter nogal optimistisch. Het kost hem wat meer moeite om de noodige kolen vooral de oeste te krijgen, maar tot heden toe kon hij koopen en kan hij nog een paar maanden vooruit. En zou het hier schaarscher worden, dan zou Duitschland wel uit de Roer aanvoeren, meende de heer Brink. En daarom verwachtte hij ook geen gasdistributie. Maar, voegde de heer Brink er aan toe, men kan onder deze omstandig heden moeilijk over de toekomst praten, want er kan zooveel gebeuren, wat thans nog niet te voorzien is. Hoogere instanties zien deze dingen soms anders. JUIST MU..., nu de verkoop van hoeden nog vrij is, raden wij U sterk aan nog een hoed aan te schaffen. Onze collectie is nog groot, terwijl de prijzen betrekkelijk, laag zijn. Reeds vanaf 2.25 heeft U reeds een keurig model in alle moderne kleuren bü HEERENMODES St. /acobstr. 9 Vlissingen Segeerslr. 46 Middelburg Een heer met smaak, koopt in die zaak. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden.) 1.000,— 8600 8901 9816 400,— 24842 200,— 9202 20194 24145 100,— 1984 20942 KOST WINNERSVERGOEDIN G. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de uitbetaling der kostwinnersvergoeding voortaan uitsluitend zal plaats hebben iederen Dinsdag tusschen 4.30 en 5.30 des namiddags ten kantore van den Gemeente- Ontvanger. De eerste uitbetaling volgens deze nieu we regeling is bepaald op Dinsdag 2 Juli a.s. Vlissingen, 28 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; Gelet op artikel 45 der Drankwet; doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van Geertruida Anna van den Bos, wo nende te Oostburg, om verlof tot den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein (verlof A) voor de beneden- voorlocaliteit van het perceel Nieuwen- dyk No. 43; dat vanaf heden gedurende twee weken tegen het verleenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij Furgemeester en Wet houders voornoemd. Vlissingen, 28 Juni 1940. Burgemeester en Wethouders voorn., VAN WOELDEREN. DISTRIBUTIE. Afhalen va#- toewijzingen tarwebloem cn zélfrjjzend bakmeel. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend; dat in verband met de distributie van tarwebloem en zelfrijzendbakmeel, de betreffende toewijzingen op Zaterdag, 29 Juni 1940 aan de detaillisten uitgereikt zullen worden. De uitreiki-g zal geschieden aan loket No. 1 in het Distributiegebouw, Wilhel- minastraat, des voormiddags tusschen 9 en 12.30 uur. Vlissingen, 28 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Aflevering uitgeleende militaire paarden. De Burgemeester van Vlissingen: brengt ter openbare kennis, dat ALLE militaire paarden (Duitsche, Nederlandsche, Belgische, Fransche en En- gelsche) met toebehooren (zooals zadel, tuig en wagen) alsmede de ten behoeve van den landbouw uitgeleende paarden ten spoedigste afgeleverd moeten worden aan de verzamelplaats der legerpaarden te BERGEN OP ZOOM, WILHELMINA- KAZERNE; dat zij; bij wie later militaire paarden worden aangetroffen streng gestraft zullen worden. De Burgemeester voornoemd, Vlissingen, 28 Juni 1940. VAN WOELDEREN. FILMS DER DUITSCHE WEERMACHT De Burgemeester van Vlissingen brengt ter kennis van de betreffende fotohandelaren, dat het verboden is films der Duitsche weel-macht te ontwikkelen en daarvan afdrukken te vervaardigen. De tentoongestelde afbeeldingen der Duitsche weermacht moeten onmiddellijk uit de étalages worden verwijderd en aan den Ortskommandantur worden afgege ven. Vlissingen, 28 Juni 1940. De Burgemeester van Vlissingen, VAN WOELDEREN. VOETBAL D.W.S.—AJAX 0—4. Ajax heeft zich gisteravond van de twee nederlagen tegen A.F.C. en Vole- wijekers goed hersteld door D.W.S. voor het kampioenschap van Amsterdam op eigen terrein met 40 te slaan. De Raad van Yerseke vergaderde. De voorzitter maant tot tucht en arbeid. YERSEKE. Donderdagavond kwam de gemeenteraad voltallig bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester H. C. J. Gunning. De voorzitter wijdde in zijn openings woord enkele oogenoiikken aan de ern stige tijden waarin wij thans leven. Spr. hoopt dat alle raadsvergaderingen zullen worden gehouden tot opbouw van onze gemeente en dat wij aan onze groote richtlijnen zullen denken. Dat alle partij politiek vanaf heden geweken moge zijn. De tijd, dat B. en W. zelf alles moesten regelen is voorbij, de raad zal weer erkend worden en mee kunnen besturen. De tijd .waarin wjj thans leven is gew.eldig en eerst later zal dat beter, worden ingezien. Ik denk, aldus spr., aan de wijze radio woorden van den grijzen maarschalk Pétain, welke hem in herinnering waren gebleven en die luidden „Weg met alle dwaasheid en jool, terug tot tucht, zelf tucht, en arbeid". Dit is een wijs woord voor ons, doch ook voor onze jeugd, die deze lessen thans zeer hard noodig heeft. Laten wij niet denken, dat wij nu kun nen doen wat we willen. Zoo is in de afge loopen nachten door velen bij onweer ge woon het licht weer ontstoken alsof er geen verduistering bestond. Dit was een groot gebrek aan tucht. Spr. hoopt dat we vreugde in onzen arbeid mogen vinden, om wat verloren is weer eigen te ma ken. Dat we al onze krachten verzamelen om ons volk weer aan de spits te brengen. Dit is ook een beroep op alle raadsleden om B. en W. in alles terzijde te staan, opdat als vertegenwoordigers van de ge meente een richtsnoer wordt aangegeven. Er is duidelijk naar voren gekomen dat het overwinnen van een volk niet enkel gelegen is in het materieele, doch ook in het moreele. Dat wij ons in de toekomst mogen spitsen op het onstoffelijke. Klem mend is de vraag, of wij daarin nu niet zijn tekort geschoten. De VOORZITTER deelde vervolgens mede dat een schrijven was binnengeko men, inhoudende, dat de Visschersleenbank over een bedrag kan beschikken om voor schot te verleenen aan pannenleggers om tijdig met hun werkzaamheden aan de pannen klaar te komen. De heer KOPPE vraagt of deze voor schotten renteloos worden gegeven, waar op de VOORZ. antwoordt dat een vergoe ding wordt gevraagd van y2 1 voor de onkosten die moeten worden gemaakt. De heer KOPPE noemt een dergelijk ge ring percentage zeer verheugend, omdat het hier een zaak van hulp betreft. Goedgekeurd wordt o.m. de wijziging gemeentebegrooting 1940, no. 6. Hierbij vraagt de heer DAANE enkele inlichtin gen over de 800 voor rioleei-ing, welke op deze begrooting voorkomen. Dit geldt voor de in aanbouw zijnde noodwoningen en spr. is van meening dat deze kosten voor de stichting, waaraan de gronden bc- hooren, zijn. De VOORZ. zegt, dat deze rioleering thans geschiedt voor een uiterst noodza kelijken maatregel en dat deze geldt als schadeloosstelling aan de stichting, daar deze thans toch haar gronden niet kan verkoopen. De heer SCHEELE vraagt, of de huur die voor de barakken wordt gevraagd, ook van kracht is voor die gezinnen die tn school I hun intrek nemen. Plannen dienaangaande zijn aldus de VOORZ. nog niet gemaakt. De heer KOPPE vraagt, of de 18 nood woningen, die thans in aanbouw zijn alle zijn verhuurd. De VOORZ. deelt mede, dat de vraag waarschijnlijk nog grooter zal zijn dan het aanbod. Daar thans vele gezinnen samen wonen in strijd met de bouwverordeningen, zou zelfs tot dwang kunnen worden overge gaan. Dit zal echter geenszins noodig zijn en ook minder prettig werken. De heer MOL vraagt, of enkele van de ze woningen niet geplaatst kunnen wor den bij de bedrijven van diegenen, die nu hun woning missen, daar het wel wat hin derlijk is, om zoo ver van het bedrijf ge plaatst te worden. De VOORZ. zegt, dat het niet wen- schelijk wordt geacht dat deze woningen verspi-eid komen te staan, terwijl nu niet kan worden gebouwd waar wellicht in de naaste toekomst andere woningen zullen verrijzen. Ook mag aan dezen bouw geen permanent karakter worden gegeven, daar we er anders misschien nooit vanaf raken. Voor de moeilijkheden van dergelijke personen heb ik, aldus burgemeester Gun ning, een open oog, en al het mogelijke zal voor hen worden gedaan. RONDVRAAG. De heer DE VISSER vraagt of er geen Idok kan worden aangebracht op het ge meentehuis bijv„ daar het zeer hinderlijk is dat we nu slecht den tijd weten door de. vernieling van den toren. Verder vraagt de heer DE VISSER wanneer School I weer in gebruik zal worden genomen. Op de eerste vraag antwoordt VOORZ. dat ook liy het wenschelijk acht dat er een klok komt. Misschien kan een elec- trischo torenklok worden aangebracht. Nadere stappen in de voorziening van een klok zullen worden genomen. Wat de tweede vraag aangaat zegt de VOORZ. dat de gedupeerden thans voorgaan ter ver krijging van onderdak, en dat de thans bestaande regeling tusschen de scholen goed werkt, als is het natuurlijk soms wel eens lastig. De heer DAANE vraagt, om verbete ring van de putten in het trottoir aan de Lange Ville waaraan de aandacht zal wor den besteed. Verder vraagt hij opruiming van de stekels aan de dijken welke biina 1 meter hoog staan. Den pachter zal op dracht worden gegeven deze zoo spoedig mogelijk te verwijderen. De heer SCHEELE vraagt, of den heer Baay niet wat meer salaris kan worden gegeven in verband met de vele werk zaamheden, die hij thans verricht aan di verse instellingen. Spr. zag gaarne dat het salaris van den secretaris-penningmeester van het B. A. ongeveer als norm zou wor den genomen. Na eenige discussie wordt besloten, de ze zaak in een volgende vergadering uit voeriger te bespreken, terwijl velen het met den heer Scheele eens zijn, dat de heer Baay meer loon verdient, De lieer BOM vraagt enkele inlichtin gen over het verstrekken van extra- broodkaarten, welke hem door den VOORZ. worden gegeven. De heer MOL vraagt naar den huurprijs der noodwoningen, waarop de VOORZ. antwoordt, dat dienaangaande overleg zal worden gepleegd met het hulpcomité te Middelburg. Den eersten tijd zullen ze echter zoo laag mogelijk worden gesteld. Verder geeft de VOORZ. nog enkele in lichtingen over de inrichting der woningen waaruit blijkt dat ze zeer degelijk zijn, terwijl gas en waterleiding zal worden aangelegd. Ook wil de heer MOL nog enkele gege vens betreffde den pannensteun welke hem worden gegeven. De heeren HIRDES en VAN DER ENDT vestigen nogmaals de aandacht op de wenschelijkheid van een torenklok, terwijl de heer VAN DEP. ENDT meent dat het luiden van een bel bijv. om 8 en 12 uur ook goed van nut zou zijn. De heer VAN DER ENDT informeert verder nog naar de loonen welke bij het puinopruimen worden betaald, waarover de VOORZITTER hem nader inlicht. De heer CORNELISSE wijst tenslotte naar aanleiding van de rede van burge meester Gunning op het woordje tucht, dat daarin vooi'kwam betreffende de ver duistering, wijzende op het groote gevaar dat bij niet nakoming hierin schuilt. (Gaarne bevelen we deze opmerkingen betreffende de verduistering bij onze le zers aan. Bedenk wel, uw leven en dat van uw medemensch kan er van afhan gen. Besef goed den ernst van den toestand waarin we thans leven en houdt U t u c h- t e 1 ij k aan hetgeen U dienaangaande ls voorgeschreven. Red.).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2