Vereeniging v®or Handelsonderwijs te Middelburg. De plechtige uitreiking der diploma's Gisteren had in de Handelsschool te Middelburg de bevordering plaats van de leerlingen der Middelbare Handelsavond school, terwijl in een plechtige zitting eveneens de einddiploma's werden uitge reikt, en wel door den burgemeester. De uitslag der eindexamens was Afdeeling I (drie leerjaren) Geslaagd: Johanna C. C. Biondina, L. S. Bolier, P. Boone, L Crucq, Christiana de Dreu, J. G. van Hemert, Jannetje L. den Hollan der, P. Izeboud, H. W. de Lange, L. J. Manni, F. V. Marcus, J, Pouwer, W. M. Qulst, L. Komijn, A. Schoonackers, Suzan- na Schout, P. J. Verstraate, W. P. de Wolf, allen te Middelburg, M. Geerse te Serooskerke, J. A. Nijsse te Kleverskerke. Afgewezen 1 candidaat. In de afdeeling n slaagden voor hefc di ploma Boekhouden: A. L. Daniëlse, C. Hey- stek, E. J. Kögeler, H. A. C. M. Mes, J. J. Tevel, A. Vermazen, H. Verstraate, allen te Middelburg, P. S. Lenselink te Vrouwepolder, M. L de Vos te Nieuwland. Afgewezen 4 candidaten. Voor het diploma Ned. Handelscorres pondentie slaagden: M. Roth en A. Verma zen, beiden te Middelburg. Afgewezen 2 candidaten. Voor het diploma Engelsche Handelscor respondentie slaagden: Elisabeth Janssen, Johanna F. de Plaa, J. J. Tevel, allen te Middelburg, M. I. de Vos te Nieuwland. Afgewezen geen. Bevorderd wei-den van de le naar de 2e klas; W. Abra- hamse, L. Beun, P. P. Bleuel, Cornelia van Dort, Maria v. d- Ende, J. Geerse, R. Joosse, B. de Kater, D. Koole, J. Ludik- huize, P. H. A. Roovers, J. W. van Sluys, J. de Smit, Emma Vader, J. D. de Visser en A. Vogel. Afgewezen7 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klas F. W. Adriaansen, J. Bakker, Jacoba J. le Due, H. P. Francooy, A. J. van der Horst, J. A. Hubregtse, A. P. Jobse, Jozina Koo- man, G. B. J. Kotkamp, B. Leynse, F. Mimiebo, M. J. Moens, A. Ramsteyn, C. J. Rozemond, P. Smaardigk, A. van Sluys, A. Tilroe, Chr. Verhage, H. Vermeule, H. Wöhler. Afgewezen9 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klas Boekhouden J. Bos, C. Corstanje, H. A. Gutteling, A. F. Klaver, Carla van Ouwerkerk, J. de Priester, C. Roose, G. Slimmen, A. J. Wagenvoort, Corrie Verstraaten, N. Vos. Afgewezen geen. Nadat de mededeeling betreffende de bevorderingen in een der klaslokalen had plaats gehad, werden de diploma's meer in het openbaar uitgereikt. Daarbij heette de voorzitter der Veree niging, mr. M. G. V. v. d. Veur, de aan wezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat de Commissaris der Koningin bericht had gezonden verhinderd te zijn deze uit reiking bij te wonen. Spr. noemde het zeer verheugend, dat mr. Dieleman, de oud voorzitter der vereeniging, als vertegen woordiger van Ged. Staten aanwezig was en heette hem evenals den burgemeester en de beide wethouders bijzonder welkom. Men weet, dat dezo heeren het thans erg druk hebben en stelt daarom hun komst des tc meer op prijs. Daarna heette spr. welkom de bestuursleden, den directeur en leeraren en ook de jongelui, voor wie het zulk een prettige avond is. De stad heeft zeer moeilijke tijden beleefd en des te meer is het te apprecieeren vele geslaag den te ontmoeten. Men moet nu den blik vooruit slaan naar de toekomst. De ge slaagden hebben getoond ijver en vlijt te kunnen ontwikkelen en zrj zullen nu niet stil zitten, doch trachten een goede po sitie te veroveren. Men zal moeilijke jaren moeten doormaken, maar hopelijk komen er dan meer normale tijden. Spr. is ver heugd dat de burgemeester bereid werd gevonden de diploma's uit te reiken en daarmede een goede traditie te handha ven. Spr. verzoekt den burgemeester vervolgens daartoe over te gaan. DE BURGEMEESTER: MOED EN KRACHT OM TE LEVEN. Mr. dr. J. van Walré de Bordes, zelde verheugd te zijn deze school nu eens van binnen te zien. Voor een herbouw van Middelburg is het ook van groot belang, dat het weer als van ouds een handels stad wordt. Alleen daardoor kan het weer voor een groot deel een toekomst verwer ven en daarbij kan de Vereeniging een nuttig werk doen. Wil Middelburg werke lijk een groote toekomst tegemoet gaan, dan moeten allen hard werken, van hoog tot laag. In de eerste plaats is opbouw noodig, maar moet Middelburg dan ach teruit gaand blijven kwijnen zooals de laatste jaren? Dit is volgens spr. zeker niet noodig en dat hangt af van het op komend geslacht. Dat hangt van den moed en van de kracht af om te leven. Hard werken zal dringend noodig zijn. Er zal een nieuw leven komen, anders dan tot nu toe en spr. herinnert in dit ver band aan de beteekenisvolle woorden van maarschalk Pétain, dat Frankrijk zijn ne derlaag te danken heeft aan den geest van verweeking en genotzucht. Het is de waag of Nederland zich ook hetzelfde niet te verwijten heeft. Wij leven in een tijd stip van de geschiedenis, waar een eind komt aan het individualisme, en een tijd begint, dat de gemeenschap meer domi neert dan de enkeling. Het is het doorzet ten van een omzwaai, die feitelijk al een jaar of tien aan den gang was. Men moet veel meer voor de gemeenschap werken dan voor zich zelf. De meeste menschen willen echter wel werken en zijn bang geen werk te zullen hebben. Spr. wekt de jongelui op verder te studeeren en is overtuigd, dat directeur en leeraren hen daarbij gaarne zullen raden. (Applaus.) Hierna reikte de burgemeester de di ploma's uit. De voorzitter bracht den burgemeester dank voor het uitreiken der diploma's en niet minder voor de ernstige woorden door hem gesproken. Spr. is overtuigd, dat de jongelui zullen slagen als zij het voor beeld van den burgemeester volgen. (Luid applaus). Door groote liefde en toewijding zal men een voortreffelijk mensch kunnen worden en een kracht voor den Neder- landschen handel. Spr. wekte op de spe ciale cursussen te volgen, in het belang van de kans op succes. Spr. brengt directeur en leeraren har telijk dank voor den arbeid, die vooral in de laatste weken ook voor hen bijzonder zwaar was. Spr. betrekt in zijn dank den heer Jansen en zijn echtgenoote. De heer Stofkoper die niet alleen als be stuurslid, doch ook als vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel en van Handelsbelang aanwezig was en nu als zoodanig door den voorzitter werd ver welkomd, heeft als voorzitter van de com missie uit de Kamer van Koophandel ook directeur en leeraren woorden van waar deering toegesproken. Hij wekte ook zij nerzijds de jongelui tot verdere zelfstudie en riep hen toe: „Gordt U aan ten strijd, die allen wacht". De heer Dieleman zeide namens Ged. Staten, dat men verheugd is over het aantal jongelui die slaagden en wenschte hen allen geluk daarmede. Spreker zegt dat Zeeland niet in puin ligt, het is niet gedesorganiseerd. Welke moeilijke tijden, wij ook beleven, men moet vooruit. De menschen moeten zich in dienst stellen van de Zeeuwsche belangen. Naast kennis heeft men tok wijsheid te verzamelen. Als de burgemeester terecht spreekt van „een heid", dan begrijpt spr. niet hoe er nog kleine polders in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn, die van de éénheid niets willen weten. Men moet zich geven aan de gemeenschap, maar met behoed van eigen persoonlijk heid. Ziende naar God moet men verder werken. De directeur, mr. P. C. de Jonge bracht dank voor de vriendelijke woorden gericht tot hem en de leeraren. Zich richtend tot de leerlingen, wenschte spr. hen geluk en daarmede ook de ouders, die blijder zijn dan de jongelui zelf wellicht denken. Het verleden heeft ons veel geleerd. Er is hard behoefte aan menschen die hun plicht doen. Plicht is trouw te aanvaarden de taak, die ons opgelegd is. Daarom is het gelukkig te leven onder magistraten, die hun plicht toonden te kennen. Men wordt geleid door provinciale en gemeen tebestuurders, die bereid zijn om zich zelf te geven. Doch alle pogingen zullen falen als niet ieder zijn taak ten volle vervult Allen moeten werken aan een toekomst; moge het een gelukkige zijn. De voorzitter bi-acht dank voor al deze goede raadgevingen. De heer W. M. Quist heeft namens de geslaagden directeur en leeraren, bestuur en sprekers hartelijk dank gebracht Hiermede was deze plechtigheid ten einde en verlieten enkele autoriteiten en de leerlingen de bijeenkomst. Van de jaarvergadering, die volgde, zul len wjj morgen het verslag publiceeren,. De Engelsche bomaanvallen op Dultschland. Het D.N.B. meldt uit Berljjn r In den nacht van 20 op 21 Juni zijn door Engelsche vliegers in totaal 371 dynamiet- en brandbommen op Duitsch gebied gewor pen. Zestien burgers werden gedood en 41 gewond. Zoo werd een bomaanval gedaan op Duisburg, waardoor drie huizen en een katholieke kerk ernstig werden beschadigd. In de stad Rhynern, in het district Unna, werden twee huizen vernield en een huis ernstig beschadigd. Op talrijke kleine plaatjes werden bommen geworpen, waar door gedeeltelijk schade aan huizen, ge deeltelijk slechts schade aan velden werd veroorzaakt. In den nacht van 23 op 24 Juni is het Engelsche luchtwapen er toe overgegaan, behalve de gebruikelijke bomaanvallen op kleine en zeer kleine plaatsjes, gebouwen complexen op open terrein te bombardee ren. In dezen nacht werden bijv. twee bom men geworpen op het slot Styrum bij Muehlheim aan den Ruhr, waardoor de be heerder werd gedood. Er werd slechts ma tige materieele schade aangericht. Op het slot Rheydt, drie kilometer ten noordwes ten van de stad Rheydt, werden zeven bommen geworpen, die echter slechts scha de aan het veld aanrichtten. In den nacht van 24 op 25 Juni hebben vijandelijke vliegtuigen over bijna alle dee- len van den gouw Weser-Ems gevlogen. Hierbij zette de vijand zijn geheel systeem loos uitwerpen van dynamiet- en brand bommen op niet militaire objecten voort. Op plaatsen waar in afzonderlijke gevallen een aanval op militaire, of ook maar op voor den oorlog belangrijke objecten werd ondernomen^ werd deze overal door de luchtdoelartillerie reeds in de kiem ge smoord. In totaal werd een burger gedood, een sleepboot beschadigd, twee woonhui zen licht beschadigd, een schuur vernield, overigens slechts onbelangrijke materieele schade. Er vielen geen persoonlijke onge lukken te betreuren. In den nacht van 25 op 26 Juni is opnieuw een vijandelijken aanval gedaan op Bremen. De meeste bom men vielen op open terrein. In Duitsch politieke kringen trekt men hieruit de gevolgtrekicing, dat de onzelcer- 1 .id en zenuwachtigheid in Londen en in geheel Engeland toenemen, nu aldaar ieder een zich afvraagt, hoe nu verder de ont wikkeling van den oorlog tegen Engeland zal zijn. De algemeene zenuwachtigheid is thans ook op het Britsche ministerie van luchtvaart overgeslagen. Want de aan de Royal Air Force opgegeven aanvalsobjecten duiden op een volledige verwarring. De Duitsche bevolking verdraagt deze aan vallen met kalmte. Zij is zich er van be wust, dat de tegenzet van het Duitsche luchtwapen in Engeland een duizendvou dige schrik teweeg zal brengen, waarbij de door de Britsche leiding van den lucht oorlog opgedragen nachtelijke overvallen in Laatste Berichten Demobilisatie vem de Nederlandsche weermacht. Volgens de bepalingen van de wapen stilstandsovereenkomst zou het geheele be- roepspersoneel van de Nederlandsche weer macht eigenlijk nog als krijgsgevangenen moeten worden beschouwd en derhalve normaliter in krijgsgevangenenkampen moeten zijn ondergebracht. De FUhrer ech ter heeft met ruimhartigheid anders be schikt en ter uitvoering van deze beschik king heeft de Duitsche commissaris voor de demobilisatie van het Nederlandsche le ger thans richtlijnen uitgegeven, die be oogen de krachten van de Nederlandsche beroepsmilitairen zooveel mogelijk in dienst van den wederopbouw van het land te stel len. Deze richtlijnen bepalen o.a., dat be roepsmilitairen ontslagen kunnen worden, indien zij een verklaring op eerewoord af leggen, dat zij op geen enkele wijze tegen de belangen van het Duitsche rijk werk zaam zullen zijn. Deze verklaring is vanzelfsprekend zjj bevestigt slechts een sinds de capitulatie bestaanden toestand. Verder zijn deze beroepsmilitairen na hun ontslag onderworpen aan een meldings plicht en een beperking van bewegings vrijheid, voor zoover zij niet in openbare diensten treden, welke onder den rijks commissaris staan. Beroepsmilitairen kunnen overgaan naar 1. Het vrije bedrijf, voor zoover zij vasté werkgelegenheid, hetzij hier te lande, hetzij in Duitschland, kunnen aan- toonen. 2. Openbare diensten (politie, opbouw- dienst, invoerrechten en accijnzen, rivier politie e.d.). De overgang naar deze diensten is afhankelijk van de toestem ming van den rijkscommissaris en van het aangaan van een vast dienstverband. 3. Den gepensionneerden staat, voor zoover recht op pensioen aanwezig is. Als nieuwe dienst wordt een „opbouw- dienst" ingesteld, een instituut, dat waar dig aansluit op de maatregelen van het Duitsche staatshoofd tot vermijding van hardheid tegenover den vroegeren tegen stander, ja zelfs nog daarboven uit gaat. De opbouwdienst is voor alle dienstplich tige onderofficieren en manschappen ver plicht, die zich thans bij het leger bevinden en die, na 15 Mei jl. uit de weermacht ont slagen, thans geen wérk hebben gevonden of zich niet vrijwillig voor werkgelegenheid in Duitschland hebben gemeld. Ongecorrigeerd. Bomaanval op Haarlem. Hedennacht is ook Haarlem het slacht offer geworden van de niets ontziende aan vallen der Engelschen op de burgerlijke bevolking in Nederland. Tegen half drie vielen kort na elkaar drie bommen op een blok woonhuizen en de trambaan langs de Leidsche vaart. Verscheidene huizen wer den min of meer zwaar beschadigd. De verraderlijke bommen verrasten de men schen in hun slaap. Verschillende dooden zijn te betreuren. Ook een politieagent, die zijn ronde deed, werd op straat door een bomscherf getroffen en gedood. Ongecorrigeerd. BURGERLIJKE STAND. GOES. Gehuwd Willem Jacobus de Jonge, 32 j. en Geertruida Steutel, 26 j. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden). 100.000,— 15922 1.500,— 11378 1.000,— 11044 16956 19832 24570 400,— 1686 2544 5093 8033 10063 13819 19600 20494 23991 200,— 1315 100,— 3984 6315 7031 9560 10470 13468 14288 15249 15595 17310 19735 21420 Vergadering Nederlandsche slagershond. VERHOOGING DER VLEESCHPRIJZEN? De 49ste jaarvergadering van den Ne- derlandschen slagershond is te Utrecht gehouden. Zij was, ondanks de omstandig heden, nog druk bezocht. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer E. Welma uit Leeuw arden, de gebeurtenissen van de afgeloo- pen maanden. Hij deelde o.a, mede, dat voor het steunfonds ten behoeve van de getroffen bondsleden in de door den oor log geteisterde streken, tot dusverre reeds een bedrag van 23.000 door een vijftigtal bondsafdeelingen is bijeengebracht, terwijl uit de bondskas zelf 5000 beschikbaar is gesteld. De bijdragen van plm. negentig andere af deelingen van den Nederland- schen slagershond moeten nog binnen ko men. De eerste ultkeeringen aan slagers, die alles hebben verloren, zijn reeds gedaan. Het belangrijkste punt der agenda, waaraan het grootste deel der vergadering was gewijd, was een bespreking van de toekomstige vleeschvoorziening in Neder land en speciaal van de op handen zijnde distributie-regeling voor varkensvleesch. Uit de vergadering kwamen bezwaren naar voren tegen het verbod om de ver koopprijzen van vleesch te verhoogen, nu de inkoopprijzen van vee in belangrijke mate zijn gestegen. De bondssecretaris heeft in het licht ge steld dat men bij dc Nederlandsche vee- houderijcentrale en ook aan het departe ment van handel eü~mjverheld volkomen toegeeft, dat deze situatie voor het sla- gersbedrijf onhoudbaar ié en er is dan ook toegezegd, dat er voor met winkelbedrijf spoedig een regeling zal komen, welke deze moeilijkheden zal ondervangen. het niet zullen verzinken. De rekening van de Britsche schuld neemt toe, zoo merkt men in Duitschland op. SPORT VOETBAL AmsterdamHaarlem 31. De strijd om de bovenste plaats in het vierbondentournooi, welke gisteravond tus- schen Amsterdam en Haarlem gespeeld werd, is in een 31 overwinning voor het Amsterdamsche elftal geëindigd. UtrechtDen Haag S1. Te Utrecht speelde gisteravond het Utrechtsch elftal den eersten thuiswedstrijd voor het vierbonden-tournooi tegen Den Haag. Utrecht won met 31. De VolewijckersD.W.V. 21. Voor het kampioenschap van Amsterdam wonnen de Volewijckers gisteravond den wedstrijd tegen D.W.V. met 21. KORFBAL Propagandawedstrijd K.V. „Madjoe". Evenals vorig jaar ligt het in de be doeling van de propagandacommissie der Vlissingsche Korfbalvereeniging .Madjoe" om als onderdeel van haar propaganda, strand weer een wedstrijd te spelen op het strand tegenover Naerebom. Al heeft „Madjoe" reeds naam genoeg gemaakt in Vlissingen, toch wordt er niet stilge zeten: veel propaganda wordt er gevoerd. Men hoopt op veel belangstelling. Ingezonden Stukken DE EIERENAFZET IN WALCHEREN. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van den heer Van Asperen Vervenne, Rijlcspluimveeconsulent, in het Zeeuwsch Landbouwblad, waarin deze spreekt over zijn reis door Zeeland, het volgende: Na een hartroerende beschrijving over: het oorlogsleed dat Zeeland getroffen heeft, bereikt hij het doel zijner reis: de Centrale Eierenveiling te Goes en voert daar besprekingen om nu die Centrale Eeierveiling eens definitief op pooten te zetten. Daarna gaat de reis naar Middel burg en o gruwel, ook daar veel ver woesting en die Veiling geheel een puin hoop, voor het veilen van eieren totaal on geschikt (hoewel het reeds normaal ge schiedde). Nu zou men denken, dat de heer Vervenne als Rijksambtenaar begaan zou zijn met deze zoo zwaar getroffen veiling, maar neen hoor integendeel, hij verklaart kort en bondig de zaak daarvoor onge schikt (en geeft zoodoende een mooi staal tje van hulp aan oorlogsslachtoffers). Waar haalt U, mijnheer Van Asperen Ver venne, als Rijksambtenaar bet recht en den moed vandaan om zoo te handelen? Uw bewering als zou de prijs, die gemaakt werd in die dagen te laag zijn geweest, is in strijd met de waarheid en wij tarten U het tegendeel te bewijzen en wel speciaal dan met de prijzen der Centrale Veiling te Goes. Nu rekende men er in Goes op, dat de eieren, die wij hier niet verkochten, door de Centrale Veiling te Goes zouden moeten worden verhandeld. Wij echter hadden dit nooit met hen afgesproken, zoodat wanneer onze oude relaties uit Hol land eierenprjjzen opgaven, wij gaarne voor hen kochten en verzonden. De haaien, die de Veiling Middelburg belagen, zijn dan ook niet te vinden op de kust, die dhr. V. aan wijst maar zijn in een heel anderen hoek te zoeken. Of is de heer V. vergeten den strijd, dien wij met hem hebben moe ten voeren, om de oude rechten van de Eierenveiling te Middelburg te verdedi gen, welke hij toen reeds wilde opofferen aan zijn troetelkind de Centrale Veiling te Goes???? Hoewel de Veiling Middelburg reeds jaren vóór de Goesche bewezen had op haar plaats te zijn (wat de toenemende aanvoer bewees) mochten wij niet slagen hiervan den heer V. te overtuigen EN MOEST HET GOES ZIJN. Dat genoemde heer nu van de beroerde omstandigheden waarin de Veiling Middelburg verkeert, ge bruik maakt, nu ja het oordeel daarover laten wij gaarne aan het publiek. Dat ech ter de Veiling Middelburg probeeren zal in haar rechten te worden, hersteld, behoeft geen nader betoog. Met dank voor de verleende plaatsruim te. Hoogachtend, CoÖp. Veilingsvereeniging. „Walcheren" W.A. Marktberichten COÖP. VEILINGSVER. WALCHEREN. Spinazie 512, postelein 310, wage- naarsboonen 1522, suikerboonen 1623, stoksnijboonen 2434, stamsnijboonen 15 22, stamprincesseboonen 2631, tuin- boonen 37 Coppers 816 peulen 1018 andijvie 6—9, spitskool 45, alles per kg. Peen 57, rapen 3'/24, kroten 2 Va 41/,. uien 16, selderij 4. peterselie 1—3, rabarber 13, radijs 2, rammenas 3, alles per k.g. bloemkool 422, andijvie 24, kropsla 1, komkommers 47, alles per stuk. Fruit: Perziken 18 per stuk, tomaten 1832, frambozen 2644, aardbeien 10 30, roode bessen 1020, witte bessen 1520, kruisbessen 614, alles per k.g. AMSTERDAMESCHE AARD APPELMAR KT. De Amsterdamsche aardappelprijzen wa ren heden onveranderd. Aanvoer: 255.000 kg. V.Vo ZUID-BEVELAND. 26 Juni. Goes. Fruit: aardbeien 1030, roode bessen 417, blauwe druiven 86, bruine blanche 2123, Brusselsche bruine 3536, Hollanders 2529, meikersen 1028, mar kiezen 2335t zoete morellen 22, porse leinkersen 16-^-19, volgers 5, uitschot kersen 810, frambozen 2233; alles per 100 kg. Groenten: andijvie 57, dubb. princesseboonen 2630, Wagenaars 2023, groene boonen 20, gele 17, stamsnijboonen 22—24. doperwten 1017, tuinboonen 7.50 9, postelein 6.5010, spinazie 610, to- Officiëele Publicaties STOPZETTING ONDERNEMINGEN EN ONTSLAGEN. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis: dat b\j uitvoeringsbesluit van den Se cretaris-Generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Sociale Zaken, inge volge de verordening no. 8/1940 van den Rijkscommissaris betreffende het beper ken van werk, van 11 Juni 1940, het vol gende is bepaald: Par. ïj Het is den leiders van ondernemingen of hun plaatsvervangers verboden: 1.) het werk in de onderneming tijde lijk of voorgoed stop te "stten; 2.) den werktijd in de onderneming tot minder dan 36 uur in de week in te kor ten; 3.) werknemers te ontslaan, tenzij art. 1639p van het Burgerlijk Wetboek toe passelijk is. De na 9 Mei 1940 gegeven ontslagen moeten terstond weer worden ingetrokken, cenzij deze door den Direc teur-Generaal van den Arbeid goedge keurd zijn. Par. 2j 1.) De Directeur-Generaal van den Ar beid of de door her.i hiertoe gemachtigde organen kunnen uitzonderingen op den regel van par. 1 vaststellen; de toestem ming hiertoe kan afhankelijk gemaakt worden van het nakomen van bijzondere voorwaarden. 2.) Verzoeken tot toepassing van. alinea 1 moeten aan het bevoegde districtshoofd der arbeidsinspectie worden gericht. De verzoeken moeten gemotiveerd zijn. Zij moeten aantal en soort der werknemers vermelden, die ontslagen zijn of zullen worden of die met korteren werktijd te werk zullen worden gesteld. 3.) Op de verzoeken moet zoo spoedig mogelijk wor en beslist. Bij de beslissing moeten in het bijzonder de belangen der gedemobiliseerden in. acht worden geno men. Par. 3. 1.) Wie het verbod, in par. 1 genoemd, overtreedt, wordt met hechtenis van teD hoogste drie maande) of met een geld boete van ten hoogste 3000 gulden ge straft. 2.) Met het onderzoek naar een bij ali nea 1 strafbaar gestelde handeling zijn, behalve de in artikel 141 van het Wet boek van Strafvordering genoemde per sonen, ook de ambtenaren der Ai'beids- inspectie belast. 3.) Bij dit besluit strafbaar gestelde fei ten worden beschouwd als overtredingen. Middelburg, den 26 Juni 1940. De Burgemeester van Middelburg, DE BORDES. VORDERINGEN. Van Duitsche zijde. De burgemeester van Goes brengt ter algemeene kennis, dat aan vorderingen, van Duitsche zijde gedaan, alleen gevolg behoort te worden gegeven, wanneer deze uitgaan van de bevoegde Duitsche autori teiten. Aangezien uitsluitend de Komman- dantur tot vorderen bevoegd is, dienen de vorderingen, wil daaraan gevolg worden gegeven, door of vanwege den betrokken commandant te zijn geteekend. INLEVERING VAN OPPLAKVELLEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend; dat in verband met de beëindi ging van de thans loopendc distributie periode voor suiker op 27 Juni 1940, de data, waarop de detaillisten hun opplak- vellen met consumentenbonnen dienen in te leveren, als volgt zijn vastgesteld: Suiker (bon No. 70) Voor Code-No. 5001 t/m 5999 op Vrij dag, 28 Juni 1940. Voor Code-No. 3001 t/m 3999 op Woensdag, 3 Juli 1940. Voor Code-No. 4001 t/m 4999 op Don derdag, 4 Juli 1940. Vlissingen, 27 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. POOLSCHE TROEPEN IN ENGELAND. Reuter meldt uit Londen: Minister-presi dent Churchill heeft eergisteravond den opperbevelhebber van de Poolsehe troepen, minister-president Sikorski, ontvangen. Zij bespraken de situatie van het Poolsehe leger en de rol, die het in Engeland ver vult. Er bestond volkomen eensgezind heid ten aanzien van de beginselen der samenwerking om den oorlog „tot de overwinning" voort te zetten. Verscheidene Poolsehe troepenafdee- lingen, die met de geallieerden in Frank rijk gestreden hebben en onlangs in Enge land zijn aangekomen, worden thans in Groot-Brittannië gereorganiseerd. maten 1429, nieuwe aardappelen 5.506. drielingen 2.505, kriel 23.50. oude aard appelen 0.502.50, alles p. 100 kg. Kroten 3.507.50, peterselie 44.50 rabarber 13, rapen 4, rammenas 2, sjalotten 33.50, sel derie 1.502.50, uien 6.50, wortelen 7.50 12, alles per 100 bos. Bloemkool 519, kropsla 11.60, komkommers 47, alles per 100 st. MIDDELBEK SCHE MARKT. 27 JUNI. Aangevoerd door de Walchersche boerin nen: Boter 0.90 per 5 ons;eieren 4.50 per 100 stuks; Eendeieren 5.per 100 stuks; gans-eieren 12.per 100 stuks. Noteering handelaren: boter 0.90 per 5 ons; eieren 4.25 per 100 stuks; Eend eieren 4.per 100 stuks. Particuliere prijs marktzetter: boter 0.97% per 5 ons; eieren 5.50 per 100 stuks; eendeieren 6.per 100 stuks. Particuliere prijs handelaren Middel burg: boter 0.92% per 5 ons; eieren 5.27 per 100 stuks; poelje-eieren 4.80 per 100 stuks; eendeieren 4.80 per 100 stuks; gans-eieren 10,per 100 stuks. Particuliero prys handelaren Vlissingen: boter 1.per 5 ons; eieren 5.50 per 100 stuks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3