UIT DE PROVINCIE De secretarissen-generaal en de opealbare orde. HET TELEFOONNET IN ZEELAND. Stagnatie in de automatiseering. Het telefoonnet heeft in den oorlogs- storm, ook in het Zeeuwsche gewest, rake klappen gekregen. Het ergste was Zeeuwsch-Vlaanderen er aan toe, daar de aftrekkende geallieerde troepen de opdracht hadden gekregen zoo veel mogelijk te verwoesten. Enorme schade werd o.a. aangericht in de nieuwe telefooncentrale te Terneuzen, waar men met hamers en breekijzers op het fijne mechanisme heeft ingeslagen. Het telefoonpersoneel heeft gedaan wat het kon om de verbindingen daar weer te herstellen en over veertien dagen hoopt men alles weer in goeden staat te hebben. Voor den herbouw van. het vernielde interieur der centrale te Terneuzen, heeft men het materiaal gebruikt dat eigenlijk voor de automatiseering van Walcheren was bestemd, waardoor in deze werkzaam heden aldaar groote stagnatie is gekomen; ook op Zuid-Beveland is het voorloopig wachten op nieuw materiaal. Zuid-Beve land, Walcheren en de andere eilanden zijn er betrekkelijk nog goed van afgekomen, meldt het Dbld. v. N. B. en Zld.. In den Kreekrakdam zijn de kabels vernield ge worden, evenals in den Rijksweg bij Krui- ningen, maar op den Sloedam, bleven ze ongeschonden, hoewel inslaande bommen en granaten ze op zes plaatsen blootgelegd hadden. '11 Bijzonder bewijs van moed heeft het telefoonpersoneel gegeven bij liet reparee- ren van de kabels in den Kreekrakdam. Ondanks het feit, dat de krijgsverrichtin gen daar nog in vollen gang waren, werd de arbeid daar verricht, omdat men anders van de verbinding met het overig deel van Nederland verstoken was. EXAMEN M.U.L.O. 1910. De M.U.L.O.-examens in den examen- kring IV: Breda-Goes-Roermond, zullen van 16 Juli en van 1520 Juli worden gehouden. In de examencomissies zijn o.m. be noemd voor de exameno van 16 Juli: de heer J. G. v. Moosel te Middelburg, voor Fransch; de heer A. Mets Jr. te Vlissingen, voor Duitsch; de heer S. Brou wer te Middelburg, voor Duitsch; mej. J. G. G. de Cleijn Brem te Middelburg, voor Engelsch; de heer J. J. de Vast te Middelburg, voor Aardrijkskunde; de heer L. Geschiere te Terneuzen, voor Aardrijkskunde; de heer J. E. Harthoom te Goes, voor Geschiedenis en Handels kennis; de heer H. C. v. Donk te Goes, voor Kennis der Natuur, Algebra en Meetkunde en de heer J. H. v. Hove te Vlissingen, voor Meetkunde. Voor de examenweek van 1520 Juli, waarvan vice-voorzitter is de heer S. Brouwer te Middelburg: de heer H. Heer- sema te Terneuzen en A. Doosjen te Goes, beiden voor Ned. Taal; de heer J. J. van Overbeeke te Goes en mej. M. J. de Cleijn Brem te Middelburg voor Fransch; dc heer L. van Wallenberg te Middelburg voor Duitsch; mej. W. A. Vertregt te Middelburg en de heer ~JL. Dekker te Goes, voor Engelsch; de heer C. van Alten te Vlissingen, voor Aardrijkskunde; de heer S. Brouwer te Middelburg, voor Geschie denis,-' en de heer B. H. Ligteringen te Vlissingen, voor Kennis der Natuur. DE SCHEEPVAART OP DE ZEEUWSCHE WATEREN. In het we'.elijksch overzicht van de Binnenvaart, over de vrije scheepvaart wegen en scheepvaart; belemmeringen ontleend aan mededeelingen van den in specteur-generaal voor de scheepvaart wordt o.m. bericht dat de vaart bezui den de Dovdtsche Kil tot Hansweert we derom voor de scheepvaart is opengesteld. Eveneens zijn bevaarbaar de Noord, de Oude Maas en de Dordtsche Kil en de navolgende waterwegen binnen de be tonde vaargeulen: Hansweert-Antwerpen; Hansweert-Terneuzen; Terneuzen-Vlissin gen; Vlissingen-Breskens; bovendien de vaart op de Zandkreek, het kanaal door Walcheren, de Oosterschelde beoosten de lijn Zierikzee-Oosteljjke punt van Noord- Beveland, de Westgeul en de Noordgeul onder voorwaarde, dat de Waterweg daar ter plaatse loodrecht wordt overgestoken. Op de overige Zeeuwsche- en Zuidhol- tandsche wateren is de vaart verboden, uitgezonderd voor Duitsche schepen en schepen welke op order van de Duitsche 'eermacht varen. In den havengang van de vluchthaven (Stoofpolder) bij Zijpe zijn gezonken 2 baggermolens en 2 bakken, zoodat deze haven nagenoeg versperd is. Tegen den Noordelijken havendam van de Tramhaven te Zijpe is gezonken een sleepschip van de R.T.M. hetwelk gedeel telijk boven water uitsteekt. De haven ingang is gedeeltelik versperd, doch bin nenkomen is echter mogelijk. Buiten de haven van Zijpe ligt, gedeeltelijk boven water uitstekend, de Esso Holland 11. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat slechts gevaren kan worden op eigen ri sico. Dit in verband met onvoorziene on bekende gevaren. Nachtvaart. Nachtvaart is o.m. toegestaan op de navolgende vaarwaters, waarvan de ver- Ichting, welke ten behoeve van de scheep vaart brandt, van een afscherming is -oorzien, tenzij speciaal anders daarbij is vermeld. Met nadruk wordt erop gewezen, dat 'la nachtvaart slechts dan mag worden tgeoefend, wanneer het vaartuig is voor- 'an van een certificaat voor afgeschermde "hten. Ter verkrijging van dit certificaat stelle on zich in verbinding met het hieronder -noemde districtshoofd, die nadere inlich- ngen kan geven betreffende wijze van af- rherming en de plaats waar deze kunnen orden gekeurd. Vaarweg Dordreclrt-Hansweert over het "Tollandsch Diep, Volkerak, Slaak-Bocht ■ran St. Jacob, Zijpe, Mastgat, Keeten, Vittetonnen Vlije, Brabantsch vaarwater, Oosterschelde naar Wemeldinge en Kanaal 'oor Zuid-Beveland en verder de vaarweg laar Antwerpen, echter onder aanteeke- nng, dat de lichtboeien en groote lichten niet branden. (Districtshoofd: Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat in het Arrondissement Dordrecht te Dordrecht) HET BLOED KRUIPT.... Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Een Zeeuw, die tegenwoordig in Den Haag woont, stuurde ons twee bijdragen, van zeer verschillende soort. De eene bij drage vindt men hieronder. De andere een mooie gift in geld hebben wij doen toekomen aan den penningmeester van het Provinciaal Comité voor hulp en herstel. Zeeuwsche vrienden en vriendinnen, Noe de annen uut de mouw(e) Vee van oans bin noe in droefeid, Vee van oans bin noe in rouw(e). Eêl wat Zeeuwen bin getroffen, Deur 't verliês van uus en aerd En wat man ze dankbaar wezen, Die voe die rampen bin gespaerd. 'k Dienk mie smart an aal die jongers, Die van oans bin een'egaen. Z'ên voe Koneginne en Vaderland, Toet 't einde toe d'r plicht 'edaen. Noe is 't woord an oanze Zeeuwen: „Zeeuwen doe ok julder plicht, Geef mie milde and je gaeven", Daerdeur wordt vee leêd verlicht. Mie de groêtenisse en een kleine bie- draege van Jaap uut Wullerainepoder. Walcheren VAN EEN ONBEANTWOORDE LIEFDE EN EEN ONRUSTIGEN NACHT. Zjjn hart trok naar Lena. De Zaterdag eindigde met een prachti- gen, stillen zomeravond. De bewoners van den Lageweg genoten van het heerlijke buitenleven en de schemering vloeide al over in duisternis, toen de laatste man en vrouw de welverdiende nachtrust gingen genieten. Men was verheugd, dat nog geen vlieg tuiggeronk zich had aangekondigd. Zou het een kalme nacht worden? Het was stil in de natuur, stil in het luchtruim en een vredige rust heerschte er in de huisjes. Edoch, het was de stilte, welke den storm der luidruchtigheid voorafging. Het middernachtelijk uur was nog maar juist voorbij of een wielrijder draaide den Lageweg in, stapte van zijn karretje, stopte het in een boschje en vervolgde zijn weg met waggelenden, onzekeren gang De beenen werden niet den rechten weg vooruit gedirigeerd, doch het benevelde brein, dat zij moesten dragen, was oor zaak dat het beentje-over ging. Dit zou zoo erg niet zijn geweest, als het spraakwater den man niet had ge ïnspireerd tot spreken. Bij een der huisjes hield de van drank benevelde stil, en begon zacht te roepen. Het was het smeekend geroep van een verliefden jongeling naar zijn beminde. Maar het voorwerp dezer liefde hoorde het minnegezang niet. Wie het wèl hoorden Enkele bureri. Z\j werden wakker van deze ongewehsch- te serenade en mopperden dat de man hun nachtrust verstoorde. Maar het verliefde hart, dat blijkbaar dorstig was geweest, wist niet van op houden. Waar het hart vol van is Steeds luider en steeds vuriger klonk de roep". „Lena, Lena, kom toch'." Wie ook kwam, Lena niet. Hoe harder de verliefde om Lena riep, hoe meer bewoners wakker werden. 'Daar het nacht was en de liefde boven dien blind heet te z\jn, had de verliefde jongeling er geen besef van, dat het aan tal buurtbewoners dat hun deuren ont sloot en ramen opende als maar grooter werd. En met dit aantal stegen ook de verwenschingen naar het hoofd van den dolenden, nachtelijken minnaar. „Hoe je snuit! Als je je bniet houdt, zullen we je Lena leeren; ik zal een emmer water over je bgooien" etc. etc. Deze woorden hadden geen invloed op het verliefde jongmensch. „Lena, doe nu eens open, Lena laat me toch binnen, Lenaatje Nog kwam de beminde niet voor den dag. „Waar is Lena dan?" klonk de vraag. Het antwoord was rijkelijk: „Lena is boven, 't was toch zoo'n goeie meid voor me. Lena, ik heb toch zoo veel van je gehouden." Het geroep ontaardde langzaam maar zeker in een geschreeuw, ja zelfs in een snikken en in gehuil om de beminde. En al waarschuwde men dan ook dat de politie gehaald zou worden, het hielp niet. Hij had nog spaarcentjes, en desnoods zou hij dag en nacht werlcen. Toen dit „minnegezang" meer dan een uur geduurd had en de geheele buurt wakker was geworden, werd het toch al te bar. De. man ging zijn woede om de onbe antwoorde liefde koelen met tegen schut tingen te schoppen en met een hysterisch gebrul aan te heffen. Twee buurtbewoners pakten den verliefden jongeling vast en brachten hem naar den gemeenteveld wachter. En nog steeds riep hij om Lena. Maar zij hoorde de roepstem van den minnaar niet, wantLena is al lang getrouwd, doch niet met dezen nachte lijken serenade-brenger. De man, zekere W. C. A. F. uit Mid delburg, zal dit nachtelijk concert wel duur moeten betalen wegens het veroor zaken van burengerucht. En de bewoners van den Lageweg ho pen van zulke minnaars verschoond te blijven. Juist nu het rustig was in de lucht, kwam deze benevelde zijn verliefd hart uitstorten en de nachtrust verstoren. Repetities hervat. WESTKAPELLE. Het „Westkapelsche dameskoor", directeur den heer P. de Rooij heeft de repetities hei*vat. Zuid-Beveland HEINKENSZAND GEEFT GUL. HEINKENSZAND. De alhier gehouden collecte voor het Nationaal Hulpcomité 1940 heeft opgebracht het zeer mooie be drag van ruim f. 1800. Noord-Beveland Raad van Wissenkerke. WISSENKERKE. Vrijdag vergaderde de raad onder voorzitterschap van burge meester Geuze. Afwezig de heer Meulen- berg. De voorz. sprak na opening een bijzon der woord van welkom tot den heer De Looff, die uit den militairen dienst in goeden welstand is teruggekeerd en we derom de vergadering bijwoonde. Hierna sprak de voorz. een woord van oprechte deelneming met de nabestaan den van- de drie, uit deze gemeente af komstige gesneuvelde militairen. Spreker bracht dank voor het vele werk dat door luchtbeschermingspersoneel, politie en hulppolitie is verricht en noemt nog in het bijzonder de hoofden van den luchtbe schermingsdienst de heeren C. Verburg en L. J. Hoveijn. Spreker uitte ook woorden van dank aan den heer A. G. M. Mar- kusse, die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt bij de inrichting van het hulpziekenhuis alhier en bij de voedsel voorziening voor de in deze gemeente ge legerde militairen. Spreker besloot met de woorden Wij staan thans voor een nieuwe en zware periode. Mogen wij allen eensgezind de hand aan den ploeg slaan en niet achterom zien maar met een bid dend opzien streven onze gemeente ook door de zware branding der tijden in vei lige haven te brengen. Van het gemeentebestuur van Kortgene was bericht ingekomen dat de bijdrage over 1939 voor de U.L.O.-school aldaar voor deze gemeente bedroeg 118. De rekening van den keuringsdienst van vee en vleesch voor de gemeenten op Noord-Beveland over 1939 sloot met een nadeelig slot van 95, bij een uitgaaf van 3529. Ingekomen was een bericht van goed keuring van het raadsbesluit waarbij werd verklaard dat de instandhouding van de openbare lagere school te Wissenkerke door artikel 19 der lager-onderwijswet wordt gevorderd. Een dergelijk bericht van goedkeuring was ontvangen over de opheffing van de openbare school te Kamperland. Op het verzoek van enkele personen om vergoeding voor hun kinderen volgens artikel 13 der lager-onderwijswet voor het bezoeken van de openbare school te Wissenkerke, gelegen op meer dan 4 km. van hun woning, werd na eenige bespre king besloten voor het vervoer van deze kinderen per autobus van Kamperland naar Wissenkerke een vergoeding toe te kennen. Besloten werd voor een half jaar ont heffing van hondenbelasting te verleenen aan Ch. Kramer en P. Verhulst, wegens vertrek uit de gemeente. Het voorstel van B. en W. om een voor schot op de exploitatiekosten voor de Ned. Herv. school te Kampenland te ver leenen ten bedrage van 7.50 per leerling werd met algemeene stemmen aange nomen. Besloten werd ook dit, jaar wederom de z.g. B-steun te verleenen. De begrootingen voor de jaren 1939 en 1940 werden gewijzigd overeenkomstig de voorstellen van B. en W. Na eenige bespreking, waarbij de voor zitter o.m. een financieele uiteenzetting gaf, werd besloten over te gaan tot het bestraten van ongeveer 1000 M2 grond op de Kamperlandsche haven, welk gedeelte gedurende de bietencampagne vatt het vorig jaar erg drassig is geweest. Over deze aangelegenheid voerden o.m. het woorden de heeren Balkenende, Schippers en den Boer, die allen van oordeel waren dat voorziening dringend noodig was. In de rondvraag dankt wethou der Van der Maas den burgemeester voor dc vele belangrijke werkzaamheden, door dezen in de oorlogsdagen verricht, waarbij steeds het belang van de gemeenschap het hoogste was. Wethouder Schipper sloot zich bij de woorden van den heer Van der Maas aan. Het lid De Kater informeerde naar de in vorige vergadering besproken slootdem- ping te Geersdijk. De Voorz. zei dat daaromtrent nog niets is gedaan. Nu de tegenwoordige tijdsomstandigheden zoo danig zijn dat alles per paardentractie moet worden aangevoerd, komen de kos ten van demping naar zijn meening dan ook veel te hoog, hetgeen dc,r vele leden werd beaamd. Het lid de Kater verzocht aan deze aangelegenheid, zoodra de toe standen. op dit punt gewijzigd zijn, de volle aandacht te schenken. Door de.i voorzitter wordt zulks toegezegd. Zeeuwsck- V laanderen BRESKENS I A DEN OORLOGSSTORM. Er is veel schade geleden, maar het normale leven herstelt zich. BRESKENS. Na vele dagenvan spanning is de rust ook in onze gemeente weer te ruggekeerd! Vooral van de roofzucht en het vandalisme der Franschen en Belgen heeft ons dorp vreeselijk te lijden gehad. Geen huis waar niet ingebroken was, vooral de haven en de winkels boden een droeven aanblik. Ook zijn nog vele étalages leeg, daar de isolatie van Zeeuwsch-Vlaan deren nog slechts korten tijd is opgeheven en er dus nog geen voldoende aanvoer is. Op de haven keert echter de oude be drijvigheidterug. Waar hetde eerste dagen een chaos was van gezonken en vernielde schepen, is men ijverig bezig deze ruïne op te ruimen. Visschers en schippers gingen de eerste dagen al direct aan liet werk om hun ge zonken scheepjes boven water te krijgen, hetgeen vrij vhig verliep. Hoewel veel raa- terieele schade is ontstaan door het afdrij ven van luiken en verder materiaal, zijn de schepen spoedig zeewaardig gemaakt. Toen echter bleek dat de meeste roefjes geplunderd en vernield waren, terwijl de betimmering door water en olie veel te lijden heeft gehad. De haven is als het ware nu veranderd in een scheepswerf waar gebikt, gehamerd en geklopt wordt. Nu de boot en tramdienst weer geregeld functionneert is ook het personenvervoer hetgeen tot Zondag 1.1. zeer gestagneerd was, weer normaal. Vooral Donderdag was dit merkbaar, daar vele kooplui de paardenmarkt te Middelburg bezochten. Wat het dorp zelf betreft hebben de win keliers de grootste schade geleden. In de meeste winkels loopt deze in de duizen den- Velen zullen djm ook weer een harden dobber hebben om er weer bovenop te ko- Verordening inzake oprichting en ontbinding van vereeni- gingen en stichtingen. Maatregelen betreffende politieke bijeenkomsten. Verbod tot verspreiding van drukwerken opgeheven. Uit den Haag In een heden verschenen verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de be voegdheden van de secretarissen-generaal wordt bepaald dat de secretarissen-gene raal van de Nederlandsche departementen van algemeen bestuur zijn gemachtigd om de maatregelen, noodig voor de handha ving der openbare orde en voor de veilig heid van het openbare leven, te nemen in het bijzonder om rechtsvoorschriften uit te vaardigen, alsmede om aan de aan hen ondergeschikte of onder hun toezicht staan de autoriteiten, colleges, ambtenaren, dien sten, bedrijven en inrichtingen van open baren of niet openbaren aard en de daarbij betrokken personen aanwijzingen te geven. VEREENIGINGEN EN STICHTINGEN. Op grond hiervan is uitgevaardigd een verordening van de secretarissen-generaal van de departementen van justitie en van binnenlandsche zaken ter verzekering van de openbare orde in Nederland. Hierin wordt bepaald, dat het voorne men, een vereeniging of stichting op te richten, moet worden medegedeeld aan den bevoegden procureur-generaal, fungeerend directeur van politie. Indien de bevoegde procureur-generaal, fungeerend directeur van politie, niet bin nen zes weken na de mededeeling ver klaart, dat de oprichting niet in het be lang van de openbare orde en het openbare leven is, kan de vereeniging of de stichting haar werkzaamheden aanvangen. De bevoegde procureur-generaal, fun geerend directeur van politie, kan be staande vereenigingen en stichtingen ont binden of haar werkzaamheid schorsen. POLITIEKE VERGADERINGEN. Vergaderingen, die in een besloten ruim te gehouden worden, kunnen slechts door het bestuur van een vereeniging, of van een harer plaatselijke afdeelingen, of van een stichting worden bijeengeroepen, uiter lijk zeven dagen, voordat de vergadering gehouden zal worden, wordt het voornemen daartoe aan den bevoegden procureur-gene raal, fungeerend directeur van politie, ver- degedeeld. De vergadering heeft niet plaats, indien de bevoegde procureur-gene raal, gungeerend directeur van politie, ver klaart, dat het niet in het belang van de openbare orde en van het openbare leven is, dat zij gehouden, wordt. Onverminderd het bepaalde in het voor gaande lid moeten de deelnemers aan ver gaderingen, uitgaande van staatkundige (politieke) vex-eenigingen of van plaatse lijke afdeelingen daarvan, of waar staat kundige onderwerpen besproken worden, schriftelijk uitgenoodigd worden. De uit- noodigingen moeten op naam gesteld zijn. Voor openluchtvergaderingen en voor op tochten is de goedkeuring van den bevoeg den procureur-generaal, fungeerend direc teur van politie vereischt. De bepalingen gelden niet voor vergade ringen met een zuiver godsdienstig of ar tistiek karakter, noch voor besloten gezel schappen, noch ook voor vergaderingen, waaraan niet meer dan 20 personen deel nemen. VERSPREIDING VAN DRUKWERKEN. Opgeheven worden alle van 1 September 1939 tot en met 29 Mei 1940 op grond van artikel 37 van de wet van 23 Mei 1899 (staat van oorlog en beleg), uitgevaardig de verboden, welke het ver-vaardigen, uit geven, verspreiden, aanslaan of in omloop brengen van drukwerken betreffen. Indien het belang van de openbare orde en het openbare leven zulks eisclit, zal de bevoegde procureur-generaal, fungeerend directeur van politie, ten deze de noodige maatregelen treffen. Officiëele Publicaties PETROLEUM-DISTRIBUTIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat in verband met de distributie van petroleum, Petroleum-Distributiezegels zul len worden uitgereikt in het Distributiege bouw, Wilhelminastraat, aan loket No. 3, en wel op Dinsdag, 25 Juni a.s., des morgens tus- schen 9 en 12 uur en. des middags tusschen 2 en 5 uur. Met nadruk wordt erop gewezen, dat alle Distributie-Stamkaarten, getoond moeten worden. Vlissingen, 24 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. TOELATINGSEI A r. rr.N GYMNASIUM. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg, brengen ter openbare kennis, dat het toelatingsexamen voor het Gymnasium zal aanvangen op Vrijdag 5 Juli 1940 des voormiddags te 9 uur, aan voornoemd, Gymnasium, Latjjnsche Schoolstraat 10. Middelburg, 21 Juni 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE BORDES, Voorzitte.r M. VAN DER VEUR, Secretaris. DISTRIBUTIE. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat in verband met de distributie van tarwebloem en zelfrijzend bakmeel de instellingen onverwijld een verantwoor- dingsstaat M.D. 317 met aanvraag voor de maand Juli moeten indienen. Vlissingen, 24 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Rechtszaken DIEVEN EN HELERS KRIJGEN HUN VERDIENDE LOON. De rechtbank te Middelburg deed he denmorgen uitspraak in de volgende za ken, welke Vrijdag 14 Juni zijn behan deld. Zij veroordeelde wegens: DiefstalG. H. 50 jaar, monteur te Middelburg tot 14 dagen gev.strafW. B., 24 jaar, slooper te Hoedelcenskerke 2 maanden gev. straf R. J. v. V., 20 jaar, chauffeur te Middelburg, maanden gev. straf A. C. A. G. S., 39 jaar, koopman te Middelburg, 5 maanden gev. straf. Diefstal (2 maal gepleegd) G. de P., 34 jaar, werkman te Goes, 5 maanden gev. straf. Verduistering P. D., £0 jaar, loodgie ter te Vlissingen, 2 maanden gev. straf. Heling C. C., 18 jaar, werkman te Vlissingen, 3 maanden gev. straf. Medeplichtigheid aan diefstal en he ling J. de K., 22 jaar, bakker te Middel burg 2 maanden gev. straf. Alle straffen werden opgelegd met aftrek van voorarrest. men, men zit echter niet by de pakken neer, maar probeert opnieuw. Daar de fabriek van Van Melle, waar ongeveer 300 menschen werkzaam zijn, weinig te lijden heeft gehad, en zooveel mogelijk het personeel weer aan het werk is, is het normale leven in ons dorp lang zamerhand teruggekeerd. Benoeming. Benoemd tot hulpkommies der invoer rechten en accijnzen de tijdelijke hulpkom mies P. Maters te Sas van Gent. SPORT VOETBAL VLISSINGENWALCHEREN 9—2. Er was Zondagavond slechts een matige belangstelling voor den vriendschappelijken wedstrijd tusschen Vlissingen en Walche ren. De wedstrijd bood weinig fraais. In de eerste' helft wisten, de bezoekers, door hard zwoegen, tamelijk lang stand te hou den, waardoor de rust kwam met 3—I voor Vlissingen. In de tweede helft waren de Walche- renspelers niet meer opgewassen tegen het betere spel van de thuisclub, die wei nig moeite had den stand tot 92 op te voeren. Z.V.B. De Zeeuwsche Voetbalbond heeft den vereenigingen verzocht, voorzoover reeds mogelijk, opgave te willen verstrekken, over deelname aan de Z.V.B.-competitie 1940 en 1941, en wel met hoeveel elftal len en in welke klassen men eventueel denkt deel te nemen. Ledenvergadering voetbalvereeiüging „Breskens". In de Zaterdag gehouden ledenvergade ring der voetbalvereeniging „Breskens" werd besloten de training met ingang van 1 Juli weer te beginnen. Bovendien zal getracht worden enkele vriendschappelijke wedstrijden te spelen. Dinsdagavond wordt reeds een onderlinge oefenwedstrijd gespeeld. R.C.S.DE ZEEUWEN 3—1. De Souburgsche tweedeklasser heeft in den gisteren gespeelden vriendschappelij ken wedstrijd een aardige revanche ge nomen op De Zeeuwen, voor de verleden week geleden nederlaag. Het was een goede wedstrijd met nu en dan heel aardig spel. R.C.S. was vol ledig, doch speelde in een andere en betere opstelling. De Zeeuwen miste Van Vlaanderen. Vóór de rust wisten beide partijen een maal te doelpunten. Gillisse scoorde voor R.C.S. en W. Leynse voor De Zeeuwen. Na de hervatting slaagde De Zeeuwen er niet meer in den R.C.S. doelman te passeeren. Gillisse evenwel wist nog tweemaal op fraaie wijze een doelpunt te maken, waar door R.C.S. den. wedstrijd met 31 won. Scheidsrechter D. A. v. d. Weele die zijn eersten wedstrijd in K.N.V.B.-verband floot, leidde bevredigend. Gisteren werden nog de volgende ont moetingen gespeeld: R.C.S. combinatieDe Zeeuwen com binatie 28. R.C.S.-adsp.De Zeeuwen adsp. 51. KORFBAL MADJOE H—H.B.S. 4—4. De Zaterdagmiddag op het Madjoe-ter- rein gespeelden wedstrijd Madjoe IIH.B. S., is in een puntenverdeeling geëindigd. In de eerste helft was H.B.S. sterker en wist dit in drie doelpunten uit te drukken, waartegen de thuisclub slechts één maal de korf wist te doorboren. In de tweede helft was het spel, -mede door de warmte, heel wat minder. De thuisclub was nu heel wat beter en wist tenslotte een gelijk spel te behalen, welke uitslag de juiste ver houding weergaf. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Om het kampioenschap van Nederland: G.V.A.V.Feijenoord 0—2; Heracles Blauw Wit 1—1. Afd. H: D.F.C.—V.U.C. 4—1; R.F.C C.V.V. 4—1. Aid. Ill: Go Ahead—N.E.C. 2—4. Afd. IV: EindhovenHelmond 22,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3