i STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes Ongewenschte evacuatie-onrust. De burgemeester deelt ons mede, het gewenscht te achten, dat de inwoners van Vlissingen de draagwijdte van theoretische evacuatiemaatregelen in hunne juiste afmetingen in het alge meen beter nullen leeren inzien. Het is de taak der gemeentelijke overheid, om zich de ervaring, opgedaan bjj de on verwachte evacuatie op 21 Mei jl. om speciale redenen door de Duitsche mi litaire autoriteiten gelast, b|j do rege ling van het evacuatievraagstuk ten nutte te maken. Deze regeling is ech ter vooralsnog geheel theoretisch, d.w.z. de Duitsche autoriteiten achten eva cuatie der Vlissingsche bevolking on- noodig en dus ongewenscht en vinden verandering van hun standpunt ook in den komenden tjjd onwaarschijnlijk. Men bedenke daarbjj, dat al brengt de oorlogstoestand verhoogde risico's mede luchtgevechten behal ve boven Vlissingen, overal boven Wal cheren en elders zullen kunnen plaats vinden en dat het werpen van bommen op ontelbare plaatsen geen evacuatie tengevolge heeft. Men neme dus als richtlijn aan Bl|jft kalm op uwe posten met in- achtnexping van de voorgeschreven en noodige voorzichtigheidsmaatregelen. Voorstellen van B. en W. (voor de eerstvolgende raadsvergadering WATERLEIDINGBEDRIJF. B. en W. bieden den Raad ter vaststel ling aan een wijziging der begrooting van baten en lasten en der begrooting van ka pitaalsinkomsten en -uitgaven van het wa terleidingbedrijf voor het dienstjaar 1939. Op de begrooting van baten en lasten is een batig saldo geraamd van 29.666.82. B. en W. stellen voor dit toe te voegen aan het reservefonds, welk fonds bedroeg per 1 Januari 1939 59.215.70. zoodat het dan op 1 Januari. 1940 88.882.52 zal be dragen. B. en W. merken nog op, dat het, met het oog op de verdere belangrijke uitbrei ding van het bedrijf, gewenscht is de re serve zoo mogelijk op te voeren tot een bedrag van minstens 150.000. GEEN KERMIS. B. en W. stellen den Raad voor om, in verband, met de tegenwoordige tijdsom standigheden, de kermis dit jaar niet te doen doorgaan. COLPORTAGEVERBOD. Krachtens de bekendmaking van 10 Mei 1940 van den Opperbevelhebber der Duit sche Legergroep is het verspreiden van vlugschriften verboden. Het komt B. en W. voor ,dat het in het belang van de hand having der openbare orde kan zijn, dat ter aanvulling van gemeld verbod, een „col; portageverbod" wordt uitgevaardigd. Een dergelijk verbod verbiedt niet het verkoopen van gedrukte stukken, doch wel om bij het om niet of te koop aanbieden van gedrukte of geschreven stukken te roepen of te schreeuwen, het koopen of de kennnisgeving luidkeels aan te bevelen, door middel van een reclamebord of met luider stemme den inhoud van gemelde stukken geheel of gedeeltelijk bekend te maken, hetzij-door middel van een reclame bord of door zichtbare teekenen door ge raasmakende middelen, door roepen of door schreeuwen op die stukken of den inhoud daarvan de aandacht te vestigen. Wanneer het om niet of te koop aanbieden van ge drukte of geschreven stukken aanleiding geeft tot volksoploopen, ongeregeldheden of overlast voor de ingezetenen, z|jn zij, die deze stukken om niet of te koop aanbieden, verplicht op de eerste aanmaning vanwege de politie dit te staken. B. en W. stellen thans den Raad voor het colportageverbod hiervoren bedoeld in de algemeene politieverordening op te nemen. De Ortskommandant kan zich met het uitvaardigen van een dergelijk verbod ver eenigen. Ten overvloede zij opgemerkt, dat dit verbod, evenals het verbod om vlugschrif ten te verspreiden, gelden voor een ieder, ongeacht tot welke bevolkingsgroep of or ganisatie hij behoort. WONINGEN VOOR OUDEN VAN DAGEN. B. en W. stellen den Raad voor te be krachtigen den aankoop van een huis, schuur en erf aan de Korte Zelke no. 3 en 5, voor ae totale som van 1286.75. Het k\vam B. en W. gewenscht voor, dat tot dezen aankoop werd overgegaan, ten einde te zijner tijd uitvoering te kunnen ge ven aan het plan om in ciie omgeving een aantal kleine woningen met lage huurprij zen te bouwen, bestemd voor ouden van dagen. Het ligt in de bedoeling zoo mogelijk het huis en de schuur voorloopig te blijven ver huren. De schuur is thans verhuurd voor 3 per week. De huur van het huis wordt geschat op ongeveer 3 per week. TRAMDIENST STAD—STATION. In verband met den gewijzigden trei nenloop is ook de tramdienst Stad-Statlon veranderd. De dienstregeling is thans als volgt: Vertrek Bellamypark 7.20 (corres pondeert op trein 7.44), 10.20 (tr. 10.44), 13.20 (tr. 13.44), 16.20 (tr. 16.44), 18.50 L(tr. 19.16). Vertrek Station: na aankomst van trein 9.46 (e), 12.46 (e), 15.46 (e), 21.46 (f). De trams waarbij achter de vertrekuren „e" vermeld staat, wachten uiterlijk 20 en de tram met „f" uiterlijk 30 minuten. Badhuis aan de Bonedjjkestraat. Gedurende de week van 17 tot 22 Juni werden bij het badhuis 575 baden genomen en wel 457 door heeren 95 door dames en 23 door kinderen. Harmonie „Ons Genoegen". De harmonie „Ons genoegen", directeur 'den heer P. de Rooij, hervat deze: week haa? repetities* EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor het einddiploma A slaagden Za terdag de heeren M. C. Don, OostKapelle; B. van Riet, Goes, en A. O. H. Tellegen, Middelburg, Eén candidaat moet herexa men doen. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. Voor het examen nuttige handwerken werden aan de Rijkskweekschool te Mid delburg 6 candidaten geëxamineerd, die allen slaagden, n.l. de dames: J. B. van D|jke, Nisse; E. B. Glas, Kapelle; P. J. S. Maassen en H. Pots, beiden Middel burg: M. C. Serté, Zonnemaire, en M. Groenewegen, Hoedekenskerke. N.V. VERPLEEGHUIS TE MIDDELBURG. In het 41ste jaarverslag van de N.V, Verpleeghuis te Middelburg, over 1939, wordt er aan herinnerd, dat Zuster Tismeer na een langdurige ziekte in Augustus is overleden. De patiënten, die aan haar gewend waren, missen haar zeer. Zuster Wanjon heeft een groot ge deelte van het werk van zuster Tismeer overgenomen. Zuster Damman-Oldenhave deed enkele waschbeurten en ver-ving zus ter Wanjon tijdens haar vacantie en ge durende de vr|je dagen. Er werden 2856 bezoeken gebracht in 58 gezinnen. In en kele gevallen gaf de vereenlging financi- eelen steun in de gezinnen der zieken. Het bestuur brengt in het ver-slag dank aan allen, die in 1939 werkzaam waren in het belang der vereenlging of die de wijkverpleging op andere wijze steunden. De rekening der wijkverpleging geeft aan ontvang en uitgaaf 498.35, met een voordeelig saldo van 237.75. N.V. CULTUURMAATSCHAPPIJ SOEMBER MOEDJOER TE MIDDELBURG. Uit het jaarverslag en de rekening van de N.V. Cultuurmaatschappij Soember Moedjoer en de beide dochtermaatschap pijen, de N.V. Cultuurmaatschappij Dje- nang en de N.V. Landbouwmaatschappij Goenoeng Rowo over 1939, blijkt, dat de toestand, waarin de ondernemingen zich op het einde van het verslagjaar bevon den, gunstig genoemd kan worden. De bedr|jfsuitkomsten zijn beter dan die van 1938. De gecombineerde verlies- en winstreke ning toont aan dat een winst werd behaald van 79.287,34, n.l. winst Goenoeng Rowo 88.194,94, van Soember Moedjoer 4221,58 en verlies Djenang 13.129,18. Commissarissen stellen aan de op 29 Juni te houden aandeelhoudersvergadering voor 3 dividend uit te keeren. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het Bureau van Politie alhier des Dinsdags, Donderdags en Zater dags van 6 n.m. tot 8 n.m. Twee zilverbons; rozenkrans bruin le deren damestaschje met inhoud; vier jas sen; rozenkrans; giro- en chequeboekje; ring met twee sleutels; hondenpenning; huissleutel met ring, ceintuur; padvinders- riem; tweetal paddies; heeren- en dames rijwielen. Bij vinders; koperen gewicht, mej. Krij ger, Noordsingel 168; bruine kinderporte- monnaie met inhoud, S. Poortvliet, Bo- gardstraat 5; rozenkrans, C. van Dort, Noordweg A 92; portemonnaie met inhoud, J. J. Worell, Wagenaarstraat 14; paar beenkappen, J. Tolenaar, Seisweg 74; kast- sleutel, J. J. Geers, Baanstraat 20; Iersche setter, J. P. Klaassen, Nieuwe Vlissingsche weg E 140; rijwieïbelastingmerk, A. v. d. Horst, Nieuwstraat 47; gabardinen regen jas, Verhage, Molenwater 7; gouden rin getje, K. J. van Sluijs, Eigenhaardstraat 22; 2 doosjes cigaretten, merk Izmir, G. Co- zijn, Vlissingsche straat 21; zwarte gum milaars, W. D. J. Beukert, Rozenstraat 33; kleedje en een schortje, mevr. De Leve- rink, Noordweg 86; stel rijwielsleutels, M. Goedbloed, Havendijk 7; gabardinen regen jas, J. van Dijk, Beenhouwerssingel 85; ac- tetasch met 2 cahiers, D. J. de Visser, Dijkstraat 2 Souburg; portemonnaie met i'ozenkrans, M. Leonhart, Slepersgang 8; kinderportemonnaie met inhoud, P. de Lange, Arner uidsch pad; pakje 28; regen ken, P. Vermaas, Achtersingel 28; degen- kapje, M. Meulenberg, Gortstraat 65, stam kaart, B. Boone, Segeerssingel 60; koffer- NTEUWB EXPERT BIJ DE SCHEEP VAARTINSPECTIE TE VLISSINGEN BENOEMD. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van waterstaat heeft met ingang van 1 Juli 1940 aan den expert bij de scheepvaartinspectie F. Berk hout Vlissingen als standplaats aangewe zen. De inzameling voor de getroffenen. De 3000 overschreden. Hoewel vele Vlissingers zelf gedupeerd z|jn en talrijke anderen zeer tot schade van het algemeen belang de stad heb ben verlaten, heeft de straatcollecte voor de oorlogsslachtoffers Zaterdag alhier niet minder dan 1721,11 opgebracht. Dit cij fer echter onder eenig voorbehoud, daar de definitieve controle i og niet voltooid is; veel kan het echter niet schelen. Giften komen nog altijd binnen, zoodat de totaal-opbrengst van de inzameling nog niet bekend is: de 3000 zijn echter reeds overschreden. Aan allen, die dit resultaat hielpen mo gelijk maken, zegt het Vlissingsch Werk comité hartelijk dank. Getijden. Hoogwater. Laagwater. Maandag 24 5.48 18.00 12.02 24.37 Dinsdag 25 6.29 18.42 12.37 1.16 Woensdag 26 7.17 19.23 1.13 Donderdag 27 7.57 20.10 1.57 13.59 Vrijdag 28 8.50 21.08 2.45 14.56 Zaterdag 29 9.52 22.12 3.42 16.02 Zondag 30 10.52 23.21 4.48 17.13 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. tje met boerlnnenkleeding, J. Nieuwen- burg, Kanaalweg 10; 6-deelig bedstel, J. C. Bruggeman, Punt 9; eikenhouten standaard met muziekstukken, J. C. Bruggeman, Punt 9; 2-ons gewicht, A. Bakkei', Seisweg 148; blauwe dameshandschoen, J. Coppool- se, Schroeweg 2zilveren armband, E. Wis se, Veersche weg 53; militaire veldmuts no. 57; N. Sturm, Seissingel 22; huissleutel, Aug. Weemaes, Noordstraat 55; gouden damesbroche, T. P. de Leeuw, Volderij- laagte 19; hondenpenning P. Buis, Eigen haardstraat 45; stalen duimstok, L. Moele- ker, Volder|jstraat 25; bus groenten, Kees Boone, Nieuwstraat 19; rolletje centen, C. Poortviet, Gravenstraat 90; kinderporte monnaie met inhoud, J. Ovaa, Singelstraat 41; schoolétui: net inhoud, A. Brevet, Nieu we Haven 35; bruine portemonnaie met sleutel, W. Pluijmers, Huidenvettersgang 10; boodschaptasch, J. P. Bakker, Zacha- rias Jansenstraat 10; zakmes, J. Woud-' stra, Hoogstraat 16, blauw kinderjekker- tje, C. H. Boel, Nieuw Oostersche straat 3. N.B. Indien bjj één der vinders iets wordt afgehaald, gelieve men hiervan ter stond kennis te geven ten bureele van po litie te Middelburg. Eervol ontslag. Met ingang van 1 Novem den heer J. NieuuwenburgjT" het kanaal door Walcheren-, eervol ontslag verleend. Geslaagd. Voor het laatstgehouden examen van rijksklerk Rechterlijke Macht is geslaagd de heer F. Klaajjsen te Middelburg. Overplaatsing. De teekenaar van het kadaster A. W. Poelhouwer is overgep aatst van het bureau van den landmachtsdienst te 's-Gravenhage naar het bureau van denlandmachtsdienst te Middelburg. HET GEDULD IS TEN EINDE. Zooals te verwachten was, is het ge duld der politie ten einde. Een groot aan tal bekeuringen is gemaakt wegens het berjjden van straten in verboden richting. Wij zelf zien ook talrjjke personen zonder eenige oplettendheid de verkeersborden passeeren zjj weten nu wat hun te wachten staat als niet wij, doch de politie het ziet. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Een jongen bood Zaterdag bjj een rij wielhandelaar een rjjwiel te koop aan, dat hjj volgens zijn zeggen, in den Abeelschen weg had gevonden. Het rijwiel had het zelfde signalement als een dat te Vlissin- MOOI RESULTAAT, De nationale inzameling bracht tot he den alhier 3074 op. Eén lijst moet nog afgerekend worden. GESLAAGD. Voor het eindexamen H.B.S. afd. A, slaagde te Voorschoten A. J, .V, Balle- goyen de Jong, alhier. UITSTRALEND LICHT. Wederom bekeuringen. Van Zaterdag- op Zondagnacht is pro ces-verbaal opgemaakt tegen P. S. K. in de Couwervestraat en M. J. B. in de Koning straat, wegens het onvoldoende verduiste ren van hun woning. „Hosanna" en „Euphonia". De harmon-e „Hosanne", directeur den heer J. Horst en de harmonie „Euphonia", directeur den heer P. de Rooij,- hebben hun repetities hervat. Ook .zullen de concerten gewoon doorgaan. PARTICULIERE STRATENAANLEG. Het eind draagt de lasten. Men vestigde onze aandacht op den on- gelukkigen toestand aan den Parallelweg," waar, achter het langs dezen weg gelegen plantsoen, een tweede weg is aangelegd, loopende van de Trompstraat naar het einde van de M. A. de Ruyteriaan. Aan dezen tweeden parallelweg, die keurig bestraat is, zijn mooie, nieuwe woningen gebouwd en het zou er bijna ideaal wonen z|jn, ware het niet, dat deze tweede pa rallelweg doorsneden wordt door een „lijnbaan", op welke nu en dan nog een touwtje gedraaid wordt. Deze lijnbaan is particulier eigendom en loopt door tot in het plantsoen tusschen den tweeden en den eersten parallelweg. Het gevolg hier van is," dat men, komende uit de richting van de stad, hetzij van het Stationsplein of uit de Trompstraat, den tweeden paral lelweg niet ten einde kan loopen, d.w.z., als men den wettigen weg volgt, want... dwars door dezen weg loopt genoemde ljjnbaan. Men moet dus, om bjj één dezer huizen aan het tweede deel van den tweeden parallelweg te komen, öf den eersten parallelweg öf de De Ruyteriaan ten einde loopen. Maar dat doet natuur lijk niemand. Dat doen in den regel tenminste de bewoners dezer tweede helft niet en dat doen nog minder de Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Van 2024 Juni, Geboren: Antonie, z. v. J. P. Le|jnse en M. C. Compeer. Aartje Cornelia, d. v. J. L. Janse en A. C. de Ruijter. - Christina Sara, d. v. D. Butz en E, Maas. Ondertrouwd: A. de Plaa, 26 j. en W. J. Dissen, 30 j. J. S. Roest, 28 j. en E. Gabriëlse, 31 j. G. C. de Jager, 27 j. en J. M. de Kunder, 29 j. J. F. Eggel, 55 j. en J. M. van Rooijen, 34 j. Getrouwd; J. L. van Wijnen, 24 j. en C. J. M. de Groene, 20 j. A. J. van der Broek, 29 j. en S. P. Kramp, 19 j. F. de Ridder, 26 j. en B. M, Vercammen, 21 i- GOES. Geboren: Everdina Jacoba, d. v. Karei Kornelis Maartense en Everdina Jacoba de Gruyter; Hendrik Franciscus, z. v. Hen drik Mai-selis en Francina van de Vel den; Johanna Jacoba, d. v. Nicolaas Bastiaan van Beveren en Maatje Jannetje Joziasse. "OOSTKAPELLE. Van 15 tot 22 Juni 1940. Ondertrouwd: Izaak Midavaine 20 jaar j.m. en Johanna Moerdijk 22 jaar j.d. WISSENKERKE. Week van 14- t/m 21 Juni 1940. Geboren: 18 Juni Andrina d. v. Jan Bouterse en van Maatje Adriana Wester- weele. Ondertrouwd: Gerard de Regt oud 24 j. jm. en Adriana Jacoba Augustijn, oud 22 j. jd., beiden wonende alhier. VROUWENPOLDER. Van 16 tot en met 22 Juni 1940. Geboren: Jacobus, zoon van Lein Suur- mpnd en van Leintje Caljouw. Ondertrouwd: Wondergem, Jacobus, j. m. 30 jaar, met Minderhoud, Maatje j.d. 25 jaar. Getrouwd: Joosso.Comelis, j.m. 25 jaar en Suurmond, Margaretha, j.d. 23 jaar. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden.) 50.000,— 1399 25.000,— 2831 1.000,— 17939 20560 400,— 1971 6477 200,— 1075 5629 8042 10165 22669 100,— 4941 7460 10745 14891 23249 24596 gen was ontvreemd. Het gevolg was aan houding van den jongen en ter beschik king stelling van den Commissaris van politie te Vlissingen. KERKNIEUWS Begrafenis A. Boot. Onder belangstelling uit breeden kring is op „Oud Eik en Duinen" te 's-Gravenhage teraardebesteld het stoffelijk overschot van den heer A. Boot, in leven hoofd eener Geref. school te Groningen en voordien te Kruiningen, een vooraanstaand figuur op verschillend gebied. Op den doodenakker merkten we o.m. op de heeren prof. dr. F. W. Grosheide, hoog leeraar aan de Vrije Universiteit, voorzit ter van de Geréf. Zondagsschoolvereeni- ging Jachin, waarvan de overledene pen ningmeester was prof. dr. G. M. den Hai'- togli, hoogleeraar aan de Theol. Hooge- school te Kampen, voorzitter, mr. P. J. Klaver van Amsterdam, 2e secretaris en ds. E. I. F. Nawjjn, Geref. predikant te Apeldoorn, bestuurslid van het Geref. trac- taatgenootschap „Filippus", waarvan de heer Boot secretaris was C. Lettinga, be stuurslid van de Geref. Schoolvereeniging te Groningen R. v. d. Wal, hoofd der dr. A. Kuyperschool te Groningen R. Coulan- der, oud-secretaris van den Bond van Geref. Mannenvereenigingen in Nederland ds. W. A. Wlersinga, Geref. predikant te Loosdui nen, bestuurslid van het Verband van Geref. Evangelisatiecommissies in. Nederland W. D. Meinema te Delft, uitgever van Jachin P. de Zeeuw, hoofd eener Geref. school te Amsterdam en voordien te Groningen en I. de Graaf van Zeist, oud-voorzitter van de oudercommissie van de school van den heer BootH. Wertw|jn, seer. v. d. comm. v. Beheer van de Geref. Kerk van 's-Graven- hage-Oost. In den stoet kwamen mede de predikanten ds. J. Attema en ds. J. Koele- wijn, em. predikant te Voorburg. Bij het betreden van de aula bracht de organist de melodie van Ps. 73 1 ten ge-, hoore. Als eerste spreker voerde ds. J. Attema het woord. Voor de Geref. Schoolvereeniging te Gro ningen sprak de heer C. Lettinga. Namens alle Groningsche collega's sprak de heer R. v. d. Wal. Voor de Geref. Zondagsschoolvereeniging „Jachin" en het Geref. tractaatgenootschap „Filippus" was prof. dr. F. W. Grosheide de woordvoerder. <s\ Laatste spreker was de heer P. de Zeeuw, die herinnerde aan den arbeid van den over ledene te Kruiningen. Hierna werd gemeenschappelijk gezongen Ps. 68 2. Bjj het uitdragen van de kist speelde de organist de melodie van Gez. 14 „Jezus, Uw verzoenend sterven, Bljjft het rustpunt van ons hart", enz. Bij de geopende groeve heeft ds. J. Koele- wjjn namens de weduwe bedankt voor de betoonde belangstelling, waarna ds. Atte ma met het lezen van de Apostolische Ge loofsbelijdenis dc droeve plechtigheid be sloot. leveranciers, die daar eiken dag hun wa ren afleveren. Ze stappen of rjjden óm de lijnbaan heen, door het gras van het plantsoen (zoolang er nog gras groeit) en nemen alzoo den kortsten weg. Die kortste weg heeft echter dit bezwaar, dat het een verboden weg is, want men mag nu eenmaal niet over het gras loopen, en b|j regen is er het tweede bezwaar, dat het er om die lijnbaan heen, een ware modderpoel is, doordat het plantsoen schuin van den eersten naarden tweeden parallelweg afloopt en het water er zich dus verzamelt. «Aan wie de fout? Speurende naar de oorzaak van dezen mallen en ongelukkigen toestand, kwamen we op het „Bureau van Gemeentewerken" en daar vernamen we, dat deze tweede parallelweg aangelegd is op particulieren grond. Het eerste deel, tot de gewraakte lijnbaan, door den aannemer Baayens te Kapelle, die er eveneens de keurige wo ningen bouwde, en het tweede deel door de Goesche aannemers De Bruyne en Van Riet, die er niet minder aardige woningen langs bouwden, en ze lieten, figuurlijk, de kerk, en letterlijk de lijnbaan in het mid den. Beiden voldeden tenslotte aan de voorschrifteen, de bewoners van het Baayens deel hebben een fatsoenlijken uit weg naar de Trompstraat en die van het De Bruyne Van Riet-deel naar het einde van de De Ruyteriaan. Beide stukken straat werden, gelijk ge bruikelijk, aan de gemeente overgedragen, de aannemers z|jn er van af, en het eind draagt de lasten dwars door de straat loopt nog steeds de lijnbaan. Zoo lang het duurt. Straks bouwt de eigenaar er mis schien een kippenhok, of een schuur, of, wie weet, een toren. Want naar men zegt is op een lijnbaan geen droog brood meer te verdienen. Het prettigst zou nog zijn als de lijnbaan-eigenaar er een goudvisschen- vijver groef. Als hij er dan tenminste geen hoo- ge schutting omheen zet. Tot heden is hij zoo vriendelijk geweest om zijn stuk lijn baan, dat den weg in twee stukken snjjdt, alleen af te bakenen met wat wankele pa len en ijzerdraad, maar tenslotte is een schutting toch netter en een betere afweer tegen adspirant-touwslagers die gratis de kunst willen leeren. Er zijn er, die boos zijn op den eigenaar van den lijnbaangrond. Omdat hij dezen nieuwen weg zoo dwars zit, omdat men met hem niet tot een vergelijk kon komen. Zelfs een poging van „Gemeentewerken" moet niet gebaat hebben. Maar waarom is men kwaad? De lijnbaaneigenaar heeft niet gevraagd links en rechts van zijn baan een straat aan te leggen! En men wist te voren, dat die dw&i'se lijnbaan daar lag en zou blijven liggen. Neen, de schuld ligt b|j den Raad, die zulk een stratenaanleg toestond en moge lijk ook bij B. en W. en bij „gemeentewer ken", omdat ze met dit voorstel kwamen en niet met voldoende nadruk op de na righeden wezen die de toekomst hier bren gen kon. Jammer dat men zoo nu en dan zjj het steeds zeldzamer weer aan dat oude spreekwoord denken moet„de Heeren van Ter Goes...... zijn zoo zacht als Marktberichten GOES, 22 Juni. V.V. Zuid-Beveland. Kleine veiling: aardbeien 1329 Bruine blanche 18, early rivers 2126, Brussel- sche bruine 2130, Hollanders 2330, Meikersen 9.5018, porceleinltersen 10 14, roode suikerkei-sen 15, vroege kersen 1013, volgers 21, vroege v. Werden 24, frambozen 23, alles per 100 kg. KAPELLE. Veiling van 21 Juni. Aard beien 824; Vroege Kersen 1014; Mei kersen 2134; Hollanders 2432; Porce- leinkersen 1014; Vroege van Werder 30 einkersen 1014; Vroege van Werder 30 36; Suikerkersen 1214; Eai'ly Rivers 26 29; Spietjes 19; Zwarte Kersen 13; Bruine Blanche 1726; Markiezen 32; Velgers 28; Roode Kersen 13 Frambozen 2852; Roo de Bessen 1531; Peulen 25; Tuinboon en 89; Aarlappels 67Vs; Bospeen 56 Vj Kroten 6; Komkommers 68; Kropsla 2 2.20 per 100 ki-op; Radjjs 2.10; Selderij 1.40—2 per 100 bos. Gemengd Nieuws MAN DOOR AUTOBUS AANGEREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is ter hoogte van de fabriek van de N.V. Oosthoek en Zn. aan den Hoogen Rijndijk te Zoeterwoude, -een onbekend man, die plotseling de straat overstak, door een autobus aangereden en op slag gedood. De man was vermoedelijk afkomstig uit Den Haag. Men vond al thans een spoorkaartje Den Haag-Leiden in zijn portemonnaie. Het krachtig remmen van den bestuur der van de autobus, die hierdoor het on geluk trachtte te voorkomen, hacl tot gevolg, dat de passagiers van hun zit plaatsen werden geworpen. Een van hen, mevrouw Ginhoven, kreeg een ernstige hoofdwonde. Z|j kon na ter plaatse ver bonden te z|jn naar haar woning worden vervoerd. KNAAPJE BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Bij het zwemmen in de Zanderjjsloot langs den Gooweg te Noordwijkerhout is Zondagmiddag de 12-jarige A. Duivenvoor den Azn. verdronken. Na een uur slaagde de politie er in het lijkje op te dreggen. appelmoes". Maar met dat al zitten we met dien lijn baan dwars over den weg. En hoe lang nog? Het eenige voordeel kan z|jn, dat het een bezienswaardigheid wordt en vreemde lingen gaat trekken, maar dan zou een toren, of een molen er zijn zooveel aar dige dingen te bedenken wellicht nog meer trekken 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2