Roemenië wijzigt zijn binnenlandsche politiek KERKNIEUWS SPORT Uit omze couranten van 50 jaar geleden. Officiëele Publicaties PREDIKBEURTEN De burcht van Middelburg. De gemeente-archivaris van Middelburg Schrijft ons Zooals de opmerkzame lezer van dit blad zich zal herinneren 1 wij leven overigens zoo snel tegenwoordig en er is met en om ons sindsdien zóóveel gebeurd was ver leden najaar de burcht van Souburg het object van een archaeologisch onderzoek vanwege het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, Door de fatale gebeurtenissen van de vorige maand staat thans de Middel- burgsche, praktisch zoowel als theoretisch- wetenschappelijk, in het middelpunt der belangstelling. Het is niet ondienstig, voordat wij hierop nader ingaan, er nogmaals op te wijzen, dat het begrip burcht hier niet in den zin van Kasteel, in de min of meer romantische voorstelling men denke in dit verband aan Leiden of zelfs maar van een ver sterkt huis, een slot, moet worden be schouwd. Bedoeld wordt hiermede In ons geval een andere en oudere beteekenis, nl. die van versterkte, beveiligde woonplaats het woord „burgwal", o.a. in Amsterdam zeer bekend, is hiervan een duidelijke af spiegeling. Het behoeft dan ook geen uit voerig betoog, dat het voormalige graven steen, dat op het hoogste punt van den heuvel (het terrein, laatstelijk in gebruik door de firma Vos en Wattez) heeft ge staan en in 1827 is afgebroken, niet met de burg moet worden geïdentificeerd. Prof. Huizinga heeft, voor eenige jaren, in een artikel dat de aanleiding is geworden tot nadere studies o.a. door dr. P. L. Tack in het Archief van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, hierover uitnemende dingen gezegd de bovengenoemde opgra ving te Souburg was van deze publicaties het gevolg. Zich op hun conclusies basee- rend, heeft onlangs dr. Fr, Leyden, in een voortreffelijke reeks „Nederlandsche plat tegrondstudies", verschenen in het Histo risch Tijdschrift, de bouwgeschiedenis on zer stad geresumeerd. Ten aanzien van de burcht ontleenen wü hieraan het volgende Meer dan alle bewoordingen toont een vergelijking van Middelburg met andere steden, bv. 's-Hertogenbosch, in de dertien de eeuw de onbetwistbare suprematie der Arnestad, die al was het op zekeren af stand toen deel kon nemen aan de krach tige ontplooiing, die haar groote zusters in Vlaanderen heeft gekenmerkt. Naar ver houding was Middelburg binnen de veste sinds 1254, het jaar van de eerste uitleg ging en het derde stadsrechtprivilege, een groote stad. Daarvóór bestond zij uit het gebied infra vallum, d.i. binnen de veste, de bekende kring van straten Lange Delft, St. Pieterstraat, Wagenaarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat, en de buitengedeelten, de Markt en omgeving. Die krans van stra ten is echter, zooals ds. P. K. Dommisse in zijn voortreffelijke studie over Mlddelburg's oudste geschiedenis uiteen heeft gezet, de buiten singel, terwijl de bijbehoorende stadsgracht langs den achterkant der hui- Zen, staande langs dezen kring, dient te worden gezocht. Daarbinnen lag het ge deelte der stad, dat sedert de" oudste tijden den naam „De Burgh" heeft gevoerd. Hier verrees het indrukwekkend complex der voormalige abdij der paters premonstreiten, sedert de twaalfde eeuw het meest beheer- schend bestanddeel van het hartje der bin nenstad. De Abdij als kernpunt voor het ontstaan der stad te willen beschouwen, is echter eenzijdig. Want de Abdij, en het aan haar voorafgaand klooster der Reguliere Kanunikken, was van het begin af gelegen in een nederzetting genoemd Middelburg de tot nog toe oudste vermelding van den Mitthelburgensis portus (de poorte van Middelburg) is van 1103 zoodat de naam ouder is dan de kerkelijke vestiging. Inder daad is nauwelijks een ernstige reden om te betwisten, dat hier in zeer vroege tijden een sterkte, dus een echte „burcht" heeft bestaan. De heuvel, waarop het oudste en meest centrale gedeelte der stad is aange legd*), toont op zich zelf al de strategische positie. Aannemelijk blijft het echter, dat deze burcht al niet meer in wezen was misschien is hij tijdens de invallen der Noormannen teniet gegaan toen, in het begin der twaafde eeuw, het klooster hier werd gesticht. Open blijft echter de vraag, waar deze oudste „burcht" moet worden gezocht. Hiervoor bestaan naar de meening van dr. Leyden twee mogelijkheden öf de kerk van het latere Idooster, de tegenwoor dige Nieuwe Kerk, is aangelegd op de bouwvallen van den ouden burcht, óf deze lag elders buiten het gebied van het kloos ter. Spaarzame gegevens het zou te ver voeren deze hier nader te vermelden schijnen op de mogelijkheid van laatstge- noemde veronderstelling te wijzen, doch dit zou sechts door opgravingen nader kunnen worden opgehelderd, hetgeen uiteraard in deze dicht aaneengebouwde stadsgedeelten met groote moeilijkheden gepaard zou gaan. Aldus dr. Leyden. De ramp van 17 Mei, die in korten tijd onze oude historische stadskern volkomen vernietigde moge men by den herbouw het groote historisch belang hiervan vol doende indachtig zijn!! brengt nu mis schien toch ook de mogelijkheid van weten schappelijke winst. Wanneer straks het. puin zal zijn geruimd, opent zich de moge lijkheid, wanneer daarna de fundamenten der gebouwen zullen moeten worden ver wijderd, te trachten aan den bodem zelf het geheim van Mlddelburg's oudste ge schiedenis te onthullen. Dan zou, uit veel ellende, toch nog Iets goeds geboren kun nen wordenJ Deze heuvel, die aan sommige terpen doet denken, is naar mjj van uiterst des kundige zijde wordt medegedeeld, grooten- deels kunstmatig, doch deze door onze voorzaten aangebrachte verhooging is ge baseerd op een natuurlijke verheffing van het terrein, die 0.50 a 1 M. N.A.P. be draagt. De tegenwoordige hoogte van den burcht is officieel merkwaardigerwijze niet bekend, doch wordt op 2 4 3 M. boven, het niveau van de Markt geschat. De dienst der gemeentewerken heeft toegezegd, by gelegenheid cle preciese hoogte te zullen vaststellen, „Partij der Natie" als eenige en totalitaire partij opgericht. Het D.N.B. meldt uit Boekarest: Naar van betrouwbare zyde verluidt, kan waarschijnlijk al in de komende dagen een maatregel op binnenlandsch politiek terrein in Roemenië verwacht worden, die van groote beteekenis zal zijn. Deze maat regel zal aan kringen, die tot dusver bui ten de regeering stonden, in de eerste plaats aan de IJzeren Garde, gelegenheid geven weer deel te nemen aan het poli tieke leven van den staat. Als grootste be lemmering hiervoor wordt de starre vorm beschouwd van het front van de Nationale wedergeboorte, dat in 1938 gevormd is. Krachtens een gisteravond gepubliceer de wet is besloten tot de verandering van het front der Nationale wedergeboorte in de „Partij der Natie". Volgens artikel één wordt het front der Nationale wedergeboorte de eenige en totalitaire partij onder den naam „Partij der natie". Zij zal onder opperste leiding staan van den koning. Artikel twee bepaalt, dat de partij der natie richting zal geven aan het moreele en materieele leven der natie en van den Roemeenschen staat. Zy is een publiek rechtelijk lichaam. Volgens artikel drie be noemt de opperste partijleider de hoogste partij autoriteiten, die alleen verantwoor delijk zijn. Volgens artikel vier worden de bepa lingen betreffende organisaties bedrijvig heid en discipline door een speciale com missie vastgesteld, die hiertoe doorden hoogsten partijleider benoemd wordt. De minister voor propaganda, Giurescu, heeft voor de buitenlandsche pers uiteen gezet, dat de verandering van het front in. deze nieuwe party en de hierdoor nood zakelijk geworden reorganisatie een ver dere stap beteekent naar binnenlandsche versterking. De stichting van de nieuwe eenheidspartij, is een herhaald appel aan alle krachten des lands. De koning heeft opnieuw een verstrek kende amnestie uitgevaardigd, waaronder alle politieke misdaden vallen met uitzon dering van verraad en spionnage. Hier mede zouden alle nog in de gevangenis zit tende leden van de vroegere IJzeren Garde op vrije voeten komen. Rijkscommissaris Seyss-ïnquart deelt geschenken uit. AAN GEWONDE DUITSCHE EN NEDERLANDSCHE SOLDATEN. Het A.N.P. meldt uit Rotterdam: Rijkecommissaris, Rijksminister Seyss- Inquart, heeft de byzondere sympathieke gedachte gehad Duitsche- en Nederland sche gewonde militairen, die thans nog In Nederlandsche ziekenhuizen worden ver pleegd, te bezoeken en geschenken aan te bieden. Reeds eenige dagen geleden ontvingen deze militairen een circulaire met het verzoek hierop hun wenschen ten aanzien van een geschenk, waarvoor een bepaald en aanzienlijk bedrag' was uitge- trokken, kenbaar te maken. Het spreekt vanzelf, dat de militairen deze aardige ges te van den Rykscommiissaris zeer op prijs stelden en dat de ingevulde circulaires bin nenstroomden. Het totaal aantal Duitsche- en Nederlandsche gewonde militairen, dat voor een geschenk in aanmerking kwam, bedroeg ongeveer 1000. In het bijzonder de cadeaux, die de Nederlandsche gewonden op het verlanglijstje plaatsen, waren zoo vernamen wij van zeer practischen aard, zooals b.v. schoenen, overhemden, onderkleeren, enz. Even talrijk waren in- tusschen geschenken als vulpenhouders en andere meer luxe-voorwerpen. Zelfs waren er gewonden, die baar geld vroegen. Het is niet gemakkelijk geweest de wenschen te vervullen. Dagenlang zyn de vrouwelijke leden van de Duitsche kolonie in Neder land en andere hulpvaardige vrouwen op pad geweest om de op de verlanglijsten ge plaatste goederen en voorwerpen te koopen en het moge tot groote blijdschap strek ken niet in het minst voor de betrok kenen dat voor een belangrijk percen tage aan de verlangens voldaan is kunnen worden. Er deden zich dikwijls groote moeilijkheden voor. Zoo waren er militai ren, die bijv. een paar schoenen of een overhemd op het lijstje plaatsten en dan het nummer of de maat vergaten op te geven. Ook waren er gewonden, die de geste van den Rijkscommissaris beantwoordden met een even sympathieke daad: zij stonden het geld, dat voor hun geschenk was uitge trokken, af ten behoeve van oorlogsslacht offers. zooals de gezinnen van gesneuvelde kameraden enz. In een groot ziekenhuis te Rotterdam, waar verscheidene gewonde Duitsche- en ook Nederlandsche militairen thans nog worden verpleegd, heerschte gistermid dag een bijzonder blijde stemming. Alvorens zich naar het stadhuis te be geven, vertoefde de Rijkscommissaris ge- ruimen tyd temidden zijner gewonde land- genooten. Voor iedereen had hij een vrien delijk woord, iedere gewonde ontving uit zijn handen het geschenk, dat op hot ver langlijstje had gestaan of indien het niet mogelijk was geweest hieraan te voldoen een cadeau, dat er mee over eenkwam. Na het bezoek aan de gewonde Duit- schers, begroette dr. Seyss-Inquart twee Engelsche gewonde militairen, die hier worden verpleegd. Ook aan hen werden ge schenken aangeboden. Hierna waren de Nederlandsche gewonde soldaten aan de beurt. Hartelijk schudde de Rijkscommis saris onze gewonde landgenooten de hand en overhandigde hij hun het geschenk, dat zy hadden uitgekozen. Evenals hjj dat aan de Duitsche gewonden had gevraagd, vroeg de Rijkscommissaris ook aan de Neder landers naar den aard hunner verwondin gen en onderhield hij zich geruimen tijd met hen. Zaterdag heeft dr. Seyss-Inquart op an dere plaatsen In ons land gewonde mili tairen bezocht en hun de gevraagde ca deaux persoonlijk overhandigd. Ds. A. Carsjens. Woensdag 8 Juli a.s. herdenkt ds. A. Carsjens, Ned, Herv. px-edikant te Oudega (Sm.) den dag waarop hij zich voor 30 jaar aan deze gemeente verbond. Ds. Carsjens werd in 1880 geboren en in 1907 candidaat in Friesland, om 29 April 1908 te IJ z e n d ij k e in zijn eerste gemeente te woi'den bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1910 naar Friesland. Giften en legaten. De Ned. Herv. gemeente van Oud-Vos- seyneer heeft een legaat ontvangen van wijlen mevr. de wed. J. Stormezand aldaar bestaande uit vele H.A. bouwland. Vereeniging van ouderlingen in de Ned. Herv. Kerk. Het bestuur van de vereeniging van ouderlingen in de Ned. Herv. Kerk heeft besloten aan de ouderlingen in de bijzonder geteisterde gemeenten als Rotterdam, Mid delburg, Yerseke, Wageningen e.a. als groet te zenden een exemplaar van het pas verschenen geschrift van prof. dr. S. F, H. J. Berkelbach v. d. Sprenkel te Utrecht over de taak van den ouderling, waarvoor een bedrag uit de vereenigingskas is ge voteerd. Jubileum. Ds. G. Boersma, Nederlandsch. Hervormd predikant te Silvolde, herdekt op 6 Juli zy'n 50-jarig ambtsjubileum. Hij werd can didaat in 1890; zijn eerste gemeente was Heemse, waar hij op 6 Juli 1890 intreden deed, vervlogens stond hij te Haskerdijken, Hollandscheveld, Goes en Silvolde. BOKSEN JOE LOUIS BLIJFT WERELDKAMPIOEN. Arturo Godoy opnieuw verslagen. In het Yankee stadion te New York verdedigde Joe Louis met succes zijn titel van wereldkampioen in het zwaargewicht voor de tweede maal tegen zijn uitdager Arturo Godoy, door zijn tegenstander in de achtste ronde van het gevecht over 15 ronden technisch knock out te slaan. Reeds was de met bloed besmeurde uit dager van Joe Louis tot tweemaal toe in de achtste ronde tegen den grond gegaan, terwijl hij ook in de zevende ronde reeds met het plankier had kennis gemaakt. De moedige Chileen zorgde evenwel, dat de 35.000 enthousiaste toeschouwei's aan het slot nog konden genieten van een sensa- tioneele vertooning. Hij rukte zich na eenige oogenblikken plotseling los uit de handen van den scheidsrechter om zich vervolgens in den hoek van Joe Louis te storten met de bedoeling opnieuw den strijd met zijn tegenstander aan te bin den. Snel toegeschoten politieagenten sleurden Godoy, terwijl deze krachtig weer stand bood, terug naar zijn hoek in den ring. RADIO-RUBRIEK ZONDAG 23 JUNI 1940. JAARSVELD, 414.4= M. 8.00 N.C.R.V. 10.30 V.P.R.O. 12.00 A.V.R.O. 5.00 N.C.R.V. 7.00—10.15 A.V.RO 800 Ber. A.N.P. 8.10 Gewijde muz. (gr. pl.) 8.30 Morgenw. 9.30 Gew. muz. (gr.pl.) 10.30 Doopsgez. Kerkdienst. 11.40 Kinder halfuur. 12.00 „De Speellieden" met koor. 12.25 Peter Kreuder en zijn solisten (opn.). 12.45 Ber. A.N.P. en gram- 1.00 A.V.R.O.- Musette-ensemble. 1.30 Piano. 2.00 Boeken halfuur. 2.20 Omroepork. en soliste. In de pauze Declamatie. 8.40 Orgelspel. 4.00 A.V.R.O.-Dansork. 4.30 Gram. 4.55 Sport nieuws A.N.P. 5.00 Vrij Evang. Kerkdienst. Hierna Gew. muziek (gr.pl.) 7.00 Gram. met toel.7.30 Causerie. 8.00 Ber. A.N.P. 8.15 Gevar. programma. 10.00 Ber. A.N.P., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M., K.R.O.-Uitz. 8.00 Ber. A.N.P 8.15 Gram. 9.00 Ber. Fransch. 9.15 Gram. 11.15 Ber. Engelsch. 11.30 Gram. 12.00 K.R.O.-Melodisten. 12.30 Ber. Duitsch. 12.45 Ber. A.N.P. 1.00 K.R.O.- ork. 1.45 Ber. Fransch. 2.00 Ber. Duitsch. 2.15 Gram. 3.15 Ber. Fransch. 3.30 K.R.O.- Symphonie-ork. en soliste. 4.30 Meesterzan gers. 4.40 Gram. 4.50 Meesterzangers. 5.00 Ber. Duitsch. 5.15 Gram. 6.15 Ber. Engelsch. 6.30 Rococo-octet. 7.00 Gram. 8.00 Ber. Duitsch. 8.15 Ber. Engelsch. 8.80 Bei-. A.N. P. 8.45 Musiquette en solist. 9.15 Ber. En gelsch. 9.30 K,R.O.-Melodisten. 9.55 Wy sluiten den dag. 10.00 Ber. Duitsch. 10.15 10.25 Ber. A.N.P. 11.15—11.30 Berichten Fransch. MAANDAG 24 JULI 1940. JAARSVELD, 414.4 M. K.R.O.-Uitz. 8.00 Ber. A.N.P. 8.05 Gram. 10.00 V.P.R. O. Morgenijding. 10.15 Gram. 11.30 Gods dienstig halfuurtje. 12.00 Gram. 12.15 W. Eberlé en zijn ork. 12.45 Ber. A.N.P. en gram. 1.15 Vcrv. van 12.15. 1.45 Gram. 2.00 Causerie. 2.20 Gram. 2.40 Causerie. 3.00 Viool en piano. 3.15 Gram. 3.45 Viool en piano. 4.00 Gram. 5.15 John Kriste} en zijn Troubadours. 6.00 Gram. 6.20 Verv. van 5.15. 7.00 Voor de jeugd. 7.15 Gram. 7.30 Vraaggesprek. 8.00 Ber. A.N.P. 8.15 Pro- pagandatoespraak. 8.20 K.R.O.-Symphonle- ork., K.R.O.-koor en solist 9.00 Radiotoo- neel. 9.15 Verv. conc. 9.60 Wij sluiten den dag. 10.0010.15 Ber. A.N.P. KOOTWIJK, 1875 M. N.O.R.V.-Uitz. 8.00 Ber. A.N.P. 8.10 Schriftlezing en me ditatie. 8.25 Gew. muziek (gr.pl.) 8.35 Gram. 9.00 Ber. Fransch. 9.15 Solistenconc. en gram. 10.00 Gram. 11.15 Ber. En-gelsch. 11.30 Plano en gram. 2.05 Geestelijke lied-e ren (gr.pl.). 12.30 Ber. Duitsch. 12.45 Ber. A.N.P. 1.00 Apollo-ensemble. 1.45 Ber. Fransch. 2.00 Ber. Duitsch. 2.15 Apollo-en semble. 2.45 Gram. 3.15 Ber. Fransch. 3.30 Zang met piano en gram. 4.15 Gram. 4.30 Jac. Stoffer's sextet en gram. (5.005.15 Ber. Duitsch). 6.15 Ber. Engelsch. 6.30 Gram. (ca. 7.00 Ber.). 7.15 Utrechtsche Chr. Muziekver, „De Bazuin" en gram. 8.00 Ber. Duitsch. 8.15 Ber. Engelsch. 8.30 Ber. ANP 8.45 Zang met piano en gram. 9.15 Ber. En gelsch. 9.30 Gram. 10.00 Ber. Duitsch. 10.15 —10.25 Ber. A.N.P. 11.15—11.30 Berichten Fransch. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Souburg ds. Gobius du Sart te Benthuyzen; beroepen te Terneu- zen ds. J. Ossen waarde te Sluis; candidaat F. Ch. Geerling te Utrecht heeft het be roep naar Domburg aangenomen. Op 1 Juni is na een rede van den heer W. C. J. Passtoors, president van den R.K. Volksbond te Amsterdam en den oud- Vlissinger den heer J. W. Smit, eveneens woonachtig te Amsterdam, een afdeeling van den Ned. Roomsch-Katholieken Volks bond opgericht. Ruim honderd leden meld den zich aan, waaronder van alle standen. De vergadering werd geleid door den heer G. Th. W. Kotte en werd gehouden in het benedenlokaal van den heer But aan het Beursplein. «00 Van 31 Mei tot 6 Juni vervoerden de mailbooten der M\j. „Zeeland" 1669 per sonen, n.l. 725 uit Queenboro en 944 uit Vllssingen. o De gemeenteraad van Zaamslag heeft met algemeene stemmen besloten, tot wederopzeggens toe, twee ledigstaande lo kalen van de openbare school in den Grooten Huissenpolder af te staan aan de Vereeniging tot bevordering van Chr. schoolonderwijs, om als byzondere school te dienen, terwijl met 5 tegen 2 stem men werd besloten den huurprijs te be palen op 60 's jaars. Dezer dagen is onder leiding van den inspecteur, chef van den technischen dienst der rijkstelegraaf, met goed gevolg een telegraafkabel gelegd tusschen Vlis- singen en Breskens, waardoor de directe electrische gemeenschap met de telegraaf kantoren in Staats Vlaanderen nog voor het einde der maand Mei j.l. kon worden hersteld. o Ds. L. Bouman te Temeuzen heeft be dankt voor het beroep naar de Chr. Geref. Kerk te Yerseke. «00 Op 9 Juni is op een vergadering van leden der Chr. Geref. en Ned. Geref. Kerk te Vlissingen besloten tot het op richten eener vereeniging voor lager en uitgebreid lagex'-ondenvys op Geref. gx'ond- slag. Staande de vergadering traden 55 leden tot deze vereeniging toe. NOTA'S BETREFFENDE EVACUATIE, LEVERANTIES ETC. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend; dat de bij het gemeentelijk bureau voor Sociale Zaken te Vlissingen inge zonden nota's betreffende evacuatie, leve ranties enz.: contant zullen worden be taald op Donderdag. 27 Juni a.s. van 10 12 uur v.m. en 24 uur n.m., ten kan tore van bovengenoemd Bureau, Hendrik straat 12, alhier. Per giro zullen geen gelden terzake wor den overgemaakt. Vlissingen, 20 Juni 1940. De Bui'gemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. INKWARTIERING EN VORDERINGEN DOOR HET DUITSCHE BEZETTINGS LEGER. De Bux'gemeester van Vlissingen maakt bekend Vordex-ingen ten behoeve van het Duit sche bezettingsleger zullen geschieden te gen contante betaling of tegen afgifte van ontvangstbewijzen, geteekend door of van wege den commandant van de bezette plaats, waar de vorderingey geschieden. Inkwartiering heeft slechts plaats tegen afgifte van een schriftelijke lastgeving, ge teekend door of vanwege genoemden com mandant. Een iedex-, van wien tegen afgifte van een ontvangstbewijs leveringen zijn ge vorderd, of die een lastgeving voor inkwar- tiering ontvangt, moet hiervan aangifte doen ter gemeente-secretarie. Vlissingen, den 21 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DRANKWET. Bux-gemeester en Wethouders van "Vlis singen Gelet op de beschikking van den Minis ter van Ai'beid, Handel en Nijverheid d.d. 14 Maart 1932; doen te weten, dat de opgaven bedoeld in de artikelen 35 en 51 der Drankwet 1931, Staatsblad No. 476, vanaf heden ter inzage liggen ter Gemeente-Secretax'ie (2e afdeeling) en te gen betaling der kosten 1.per exem plaar) vorkx*ijgbaar worden gesteld. Vlissingen, 21 Juni 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretarie, F. BISSCHOP. AANGIFTE VAN HET VOORKOMEN VAN DEN COLORADOKEVER. De aandacht van alle verbouwers van aardappelen wordt gevestigd op artikel 1 van de Wet ter bestrijding van den Colo radokever, hetwelk luidt Indien zich op een perceel de Colorado kever bevindt, is de gebruiker van het per ceel verplicht hiervan onverwijld kennis te geven aan den burgemeester van de ge meente waarin het perceel gelegen is. Het niet doen van aangifte is strafbaar. Middelburg, 21 Juni 1940. De Bux'gemeester van Middelbui'g, DE BORDES. Vllssingen, 22 Juni 1940. De Burgemeester van Vlissingen, C. A. VAN WOELDEREN. Goes, 22 Juni 1940. De Bxu'gemeester van Goes, W. C. TEN KATE. ZONDAG 23 JUNI 1940, Ned. Horv. Kerk op Walcheren. AAGTEKBRKB 10 en 3 uur de. J. G. Panhuise. ARNEMUÏDEN 10 en 3 uur ds. H. K. van Wingerden. DOMBURG vm. en nm. ds. Nicolaï. GRIJPSKERKE ds. H. van Loon. KLEVERSKERKE ds. P. Fagel. KOUPEKERKE 10 uur ds. Warners 2.80 uur MELISKERKE vm. en nm. ds. Bakker. NIEUW- EN ST. JOOSLAND 10 en 2.30 uur ds, Gijminck. OOSTKAPELLE 10 en 2.30 uur ds. F. Don. RITTHEM vm. do heer J. SmH van Heomste- de nm. ds. H. Bartlema. ST. LAURENS vm. en nm. ds. Simoons. SEROOSKERKE 9.30 en 2 uur ds. Visser, SOUBURG 10 uur ds. Bartlema 2 uur ds. Ii, C. Spijkerboer. VEERE ds. Fagel. WESTKAPELLE vm. en nm. ds. Reus. 'T ZAND 10 uur ds. Kolder 6 uur ds. Warners. ZOUTELANDE 9.30 en 2 uur ds. W. Oosthoek. Ned. Horv. Kerk op Zuid- cn Noord-Bevcland. BAARLAND vm. en nm. ds. Dagevos. BXEZELINGE 10 uur ds. Van Steenbergen 2.30 uur ds. Van Dijk. BORSSELE 10 en 3 uur ds. Bunjens. COLÏJNSPLAAT vm en nm. ds. Klulvor. DRIEWEGEN 10.30 uur ds. Wagner van Nieuw dorp. ELLBWOUTSDIJK vm. ds. Van Willenswaard. GEERSDIJK vm. ds. Hansen nm. leesdienst GOES 9.30 uur ds. Zandec 6 uur do heer Grollo Hoogstraten. 's GRAVENPOLDER 10.30 en 3 uur ds. Van HANSWEERT 6 30 uur ds. H. J. Plaggemars. 's HEERENHOEK Geen dienst. 's HEER ABTSKERKE 10.30 uur ds. Drost 's HEER HENDRIKSKINDEREN 2 uur ds. Zandee. 's HEER ARENDSKERKE 10 uur ds. Van der Waa 2.30 uur ds. Van Voorst Vader v. Nisse. HOEDEKENSKERKE vm. en nm. ds. Huls bergen. YERSEKE (Geref. Kerk) 10.45 en 3.15 uur ds. M. Bons. KAPELLE (in Obadja): 10 en 2 uur dr. Schmidt. KAMPERLAND vm. en nm. ds. Tonsbeek. KATTENDIJKE 10 en 2.30 uur ds. Lammers, ICATS 2 uur ds. Hansen. KLOETINGE 9.30 cn 2 uur ds. Boersma. KRABBENDIJKE vm. en nm. ds. Baarslag. KORTGENE vm. en nm. ds. Van der Most van Spijk. KRUININGEN 10 en- 2.30 uur ds. Mortier. NIEUWDORP vm. en nm. ds. Wagner. NISSE 10.30 uur ds. Van Voorst Vader 3 uur ds. De Waa. OUDELANDE 10.30 uur Ds. Matzer van Bloois 3 uur do heer Stegeman. OVEZANDE 8 uur ds. Renting v Holnkenszand RILLAND 10 en 2.30 uur ds. Sickesz. SCHORE 10.30 en 3.30 uur ds. Postma, WAARDE vm. en nm. ds. Hoogenraad. WEMELDINGE 10 en 2 uur ds. A. do Bruijn. WILHELMINADORP vm. ds. Lammers nm. geen dienst. WOLPHAARTSDIJK 10.30 uur ds. Van Dijk 3 uur ds. Van Steenbergen. Ned. Horv. Kork in Zcouwsch Vlaanderen. BRESKENS 10 en 5-30 uur ds. Goudzwaard. CADZAND 10.30 uur ds. Oort. GRQEDE 9.30 uur ds. G. J. Derksen. NIEU w vLIET 11.15 uur ds. G. J. Derksen, SCHOONDIJKE 10 uur ds. J. A. Swart ZUIDZANDE 18 uur ds. G. J. Dorksen. Goref. Kerken op Walcheren. ARNERTUIDEN 10 en 3 uur ds. H. Scholing. DOMBURG 10 uur ds. Visser 2.30 uur lees- GAPINGE 10 en 2.30 uur ds. Do Graaff. GRIJPSKERKE 10.30 en 3 uur ds. Kraan. ST. LAURENS 9.30 en 2 uur ds. Koning. MELISKERKE 10 on 3 uur ds. Vrcugdenhil. OOSTKAPELLE 10 en 2.30 uur ds. Hofland. SEROOSKERKE 9.80 en 2 uur ds. De Kluis. SOUBURG 9.30 en 2 uur ds. Van Andel. VEERE 9.30 en 2 uur ds. SM1TT. VLISSINGEN 9.30 en 5.80 uur cand. H. J. Swiorts WESTKAPELLE 9.30 uur leesdienst 2 uur ds. Visser. Goref. Kerken op Zuid- cn Noord-Bevcland, BAARLAND 10.30 en 3 uur Leesdienst. BORSSELEN 10.30 en 3 uur Leesdienst DRIEWEGEN 10.30 en 3 uur ds. Fransen GOES 9.30. en 5.30 uur ds. Van der Vegt (H Avondm. on Dunkz.). 's GRAVENPOLDER vm. en nm. cand. de Boer HEINKENSZAND 10.30 en 3 uur ds. Booij. YERSEKE m. en nm. ds. Van Egmond. KAPELLE 10 en 2.30 uur ds. Schcele. KRABBENDIJKE vm. on nm. ds. Ros. KAMPERLAND 9 en 2 uur ds. Van den Endc. KRUININGEN vm. cn nm. ds. Kooistra. NIEUWDORP 10.80 en 3 uur ds. Beukcma. RILLAND 10 en 2 30 uur ds. Van Herwynon. WEMELDINGE 9.30 en 2 uur ds. Von Dijk WISSENKERKE 9.30 on 2 uur ds. Oostenbrink. WOLFAARTSDIJK 10.30 en 3 uur ds. Van Heiningen. Gerei. Kerk in ZeouwBcli-Vlnandcren. SCHOONDIJKE 10 uur lesdiensl 3 uur ds. Do Vries Jr. CliriBt. Geref. Kerk. VLISSINGEN 9.50 en 5 uur ds. W. Mejjnhout. MIDDELBURG (Gasthuiskork)vm. Leesdienst; 2.30 uur ds. W. MeUnhout van Vlissingen. BIEZELINGE vm. en nm. ds. Fransscn. Gorof, Gomoento. VLISSINGEN 9.30. 2 en 6 uur Freeklezon. MIDDELBURG (Segeerstraatkerk 9.30 uur ds. A. Verhagen 2 uur Prooklezon 6 uur ds. A, Verhagen. WESTKAPELLE 9.30, 2 en 6 uur Leesdienst. KRABBENDIJKE 10, 2.30 on 6.30 nur ds. J. van don Berg. BIEZELINGE vm.. nm. en avond Leesdienst. GOES 9.30. 2 en 6 uur Leesdienst. 's GRAVENPOLDER 10, 2.30 en 6.30 uur Lees dienst. YERSEKE vm., nm. en avond leesdienst. WEMELDINGE 10. 2 en 6 uur leesdienst. Evang. Luth. Kork. VrUzinnigo Horvormdon. MIDDELBURG 10 uur ds. E. P. Borgman. VLISSINGEN 10.30 uur ds. C. B. Burger van Deventer. Goref. Kerk (Hersteld Vorbnnd). MIDDELBURG 10 on 6 uur de heer Van der Plas, theol. cand. Vrije Evang. Kerk. GOES 9.30 on 6 uur ds. v. d. Vis. WEMELDINGE 10 cn 2.80 uur ds, P. Wcrges. Maandagavond 8 uur Bidstond. BATH 10 en 2.80 uur de lieer Verboom. YERSEKE vm. cn nm. ds. Mooy 's avonds Bidstond. Doopsgezinde Gomoonte. VLISSINGEN 10 uur da. M. do Boer. MIDDELBURG 10.15 uur ds. Koekebakker. AARDENBURG 10 uur ds. A. Mulder. Ned. Horv. Kerk (Gerof. Bond). Waalscho Gomoento. MIDDELBURG Geen dienst, Vrijz. Horv. Gomcontc. MIDDELBURG (Doopsgez. Kork) 10 uur ds. Borgman. Oud-Gevof. Kerk. COLÏJNSPLAAT 10.SQ cn 7 uur da. Kraayovold Logor des Heils. VLISSINGEN 7.30 uur Bidstond 10 uur Hcl- ligingsdionst; 7.30 uur Vcrlosslngssamonkomst: GOES 7.30 uur Bidstond 10 uur Heillglngs- dienst 4 uur Oponluchtmcetlng 7.30 uur Ver- lossingssamenkomst, leider kapt. Beekhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 6