STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes koffie-extract De jaarrekeningen der gemeentediensten. B. en W. leggen den Raad de jaarreke ningen voor van den Dienst van Gemeente werken over 1939. Het blijkt, dat het nadeelig saldo be draagt 278.57. B. en W. stellen voor dit bedrag over te brengen naar de rekenin; 1940. Voorts geven B. en W. in ovex-weging de jaarrekening voorloopig vast te stellen, zooals zij wordt aangeboden. Hetzelfde is grootendeels het geval met de jaarrekeningen van den Reinigings- en Ontsmet jingsdienst over 1939. B. en W. stellen echter voor het tekort op de verlies- en winstrekening definitief te bepalen op 41.969.54. Geslaagd. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voor loopig diploma als scheepswerktuigkundige de heer J. E. Verduin te Middelburg, leer ling van den cursus ter opleiding van scheepswerktuigkundigen, verbonden aan de Ambachtsschool te Middelburg. Eindexamen Gymnasium. Niet alleen Donderdag, doch ook Vrijdag had het eindexamen voor het diploma B van het gymnasium plaats. Daar in de opgave van gisteren enkele foutjes zijn geslopen, laten wjj thans de volledige opgave van beide dagen volgen. Geslaagd zijn mej. Miep M. Dekker uit Middelburg en de heeren J. H. Bromelow, Koudekerke G. J. van der Burgt, Vlis- singen; H. J. van der Hammen. Rotterdam (vroeger Goes); L. Hankes, Vlissingen G. Th. A. van Lijnden. Koudekerke; H. J. Merk, Vlissingen S. Stemerding, Oost- en West-Souburg en C. M. van Voorst Vader, Middelburg. Een candidaat werd afgewe zen. Overplaatsing ingetrokken. De verplaatsing naar Maastricht van den inspecteur der directe belastingen, enz. J. F. Hampe, hoofd van de inspectie der di recte belastingen te Middelburg, is inge trokken. De juiste tijd. De ldokken zijn verdwenen vernietigd door het vuur. In onze stad weet niemand Precies het juiste uur. We kijken uit gewoonte Stadhuis en toren aan Maar zien de droeve resten Dier oude schoonheid staan. Dan denken wij aan uren, Zoo snel voorbij gevloón, Klinkt in ons oor de klanke Van zilv'ren klokketoon, Die in de goede dagen Ons harte heeft verblijd. Nu zwijgen onze klokken, In deze droeve tijd. We wachten maar geduldig Totdat de overheid, Precies ons in zal lichten Omtrent den juisten tijd. C. J. v. V. Bij de uitreiking van meubels, Meeren enz. Er zijn in onze stad thans twee centra voor het uitdeeden van meubels, kleeren enz. aan hen, die door het gebeurde der laatste weken geheel of bijna geheel van alles beroofd zijn. Bjj beide hebben wij gisteren weer eens een kijkje genomen en dan denken wij het eez-st aan ons bezoek aan de gangen rond het, Muntplein, waar het Provinciaal Co mité zijn groote voorraden heeft opgesla gen en waar men nu bezig was met het gereed maken van een groote „bestelling" voor Yerseke. Men wachtte de komst van voldoende vervoergelegenheid af om dezen voorraad over te brengen. Maar dat was slechts een voorbeeld van de vele partijen, die van hier uit naar de verschillende ge teisterde plaatsen gezonden worden. Zoo noodig kan Middelburg hier ook goederen betrekken, maar net beschikt zelf in de Concert- en Gehoorzaal over een grooten voorraad. Hier was men ook weer bezig partijen bij elkaar te zetten direct voor de gedupeerden zelf bestemd. Het is niet. altijd gemakkelijk dit zoo te doen, dat men de betrokkenen tevreden stelt. Maar gelukkig zijn de meesten wel degelijk dankbaar, dat zij althans voorloopig gehol pen worden aan bedden, kleeren, huisraad e.d., al moge dit dan voor een overgroot deel gebruikte artikelen zijn. Nog steeds geruchten en praatjes. Gisteren is ons weer gebleken, dat vele menschen door lichtgeloovigheid of uit angst blijven voortgaan met het versprei den van onware berichten of geruchten, of althans feiten overdrijven. Men late dat nu eens voor goed na en geloove niets van wat verteld wordt't Is steeds geroddel Rubbermaatschappij „Tjibanjtet". In de heden alhier gehouden aandeelhou dersvergadering van de N.V. Rubbermaat schappij Tjibantjet, werden de jaarstuk- leen goedgekeurd. Tenslotte werd beslo ten 12% dividend uit te keeren. Als commissaris werd herkozen mr. P. Dieleman. Het verleenen van credieten. Naar wij vernemen is het aantal aan vragen voor rijksvoorschotten voor her stel van door oorlogsmolest getroffen ge bouwde eigendommen bij de Stichting Zee land nog niet groot, doch voor het ver strekken van rijksvoorschotten voor het weder op gang brengen van door oorlogs molest getroffen bedrijven, is een groot aantal verzoeken ingekomen. Reeds ver schillende credieten konden worden toe gewezen terwijl dit van meerdere andere binnenkort kan tegemoet worden gezien. De stichting moest twee aanvragen van de hand wijzen op grond van de bepaling dat geen crediet wordt verleend aan door oorlogsmolest getroffen personen voorzoo ver deze nog over voldoende eigen midde len beschikken om hun bedrijf op gang te brengen. In gevallen van afwijzing van een aanvrage, krijgen de aanvragers even zoo goed bericht als bij toewijzing van een crediet. Het niet ontvangen van een ant woord is een bewijs dat nog geen beslis sing is genomen. Men begrijpe goed dat alleen een crediet wordt toegekend, doch niet direct uitgegeven, omdat dit eerst kan geschieden als bewijzen aan den ban kier zijn overgelegd, dat werkelijk aan- koopen voor het bedrijf zijn geschied. ELECTRO. De passagier des doods. Sensatie op sensatie Een luchtheld, die een spion blijkt te zijn; een dwaas, die eveneens een spion is; een trans-Atlanti sche vlucht, welke eindigt in een cata strofe; een eerlijke jonge kerel, die gehei me plannen steelt, ziedaar de bestanddeelen van een filmcocktail, welke nectar is voor den liefhebber van spanning. Peter Lorre beeldt een figuur uit, die hem op het lijf geschreven is de chef van een Europeesche spionnage-organisatie in Amerika, een vurig patriot, onmeedoogend voor degenen, die in zijn dienst staan en niet achttien karaats zijn. Hij draagt het masker van een dwaas, ongevaarlijk en goedmoedig, maar intusschen des te ge vaarlijker. Hij weet als blinde passagier aan boord te komen van een vliegtuig, dat uit Amerika den Oceaan oversteekt. De pi loot heeft belangrijke plannen bjj zich, wel ke de tweede piloot voor hem gestolen heeft, zjj het met een goede bedoeling. Door een radioboodschap wordt alles den jongsten vlieger duidelijk. Er ontstaat een gevecht in de machine en deze moet da len. Dan zitten vier mannen ook de bouwer is aan boord samen in een langzaam zinkend vliegtuig. Ieder kwartier stijgt het water hooger. Iedere minuut komt de dood naderbij. Eindelijk nadert toch nog een schip, maar er is slechts één reddingsgordel. Met de revolver in de hand eischt de Europeesche spion deze op. Hoe het verder verloopt, kan men het best zelf gaan zien. Peter Lorre en Brian Donlevy spelen hun rol op een manier, die geen greintje griezelen te wenschen overlaat. Voor de pauze draait „De onzichtbare troubadour", een film met aardige liedjes, soms wat zoetelijk-sensationeel, maar her haaldelijk ook met historische scènes, wel ke gebeurtenissen laten zien, zooals alleen in het land der onbegrensde mogelijkheden schijnen te kunnen gebeuren. Jack Haley is de onbekende troubadour. Alice Faye maakt hem bekend. De weg naar den roem is vol hindernissen, maar ondanks stommiteit op stommiteit, en slechts dank zij nóg grootere stommiteiten van anderen, wordt de radio-kweeler toch beroemd, rijk en... gelukkig natuurlijk, want zijn inspi ratie blond met blauwe oogen zit in de zaal al op hem te wachten, verlangend om roem, rijkdom en geluk samen te deelen. JAARVERGADERING VOOR DE AFD. VLISSINGEN VAN HET GENOOTSCHAP VOOR KINDEKHERSTELLINGS- EN VACANTJE-KOLONIES. Gisteravond vergaderde de afdeeling Vlissingen van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en vacantlekolo- nies, onder voorzitterschap van den heer PI. B. J. Knoop, die in zijn welkomstwoord wees op de buitengewone tijdsomstandig heden, waarin wij verkeeren. Spr. hoopte dat toch ook dit werk zal kunnen worden voortgezet, hoewel het nu eenigszins stag neert. De secretaresse, mevr. Spujjman-Stuur- man bracht hierna het jaarverslag uit over 1939. Door de beperkte geldmiddelen waren er groote moeilijkheden. Slechts 9 kinderen konden worden uitgezonden. Het aantal verpleegdagen bedroeg 420.- In September zouden nog 10 kinderen worden uitgezonden, doch door sluiting van de stichting De Steeg, kon deze uit zending geen voortgang vinden. De secretaresse sprak de hoop uit, dat geregelde uitzending weer spoedig moge lijk zal zijn. Nog deelde mevr. Spurjman mede dat bij het uitbreken van den oorlog 16 kinderen in verpleging waren te Oostvoorne; deze kinderen konden niet naar huis komen, doch de verpleeging en verzorging waren uitstekend. Dezer dagen zijn deze kinde ren teruggekomen. De penningmeesteresse, mej. Kamp, bracht het financieel verslag uit. De ont vangsten bedroegen 1259.48, de uitga ven 773.95, batig saldo 485.53. Dit groot saldo is een gevolg van de geringe uitzending. Op het oogenblik, deelde spr. mede, is er echter een groot kas-tekort. De contröle-commissie rapporteerde, dat alle bescheiden in de beste orde waren, waarna de penningmeesteresse werd ge- dé chargeerd. De voorzitter bracht beide dames harte lijk dank voor den velen arbeid, door hen voor het zwakke kind verricht, waarna hij na nog eenige besprekingen de verga dering sloot. ALHAMBRA-THEATER. Hollywood Hotel. De geschiedenis van de film, „Hollywood Hotel" is er één waarin een begaafd film- artist wordt ontdekt. Ronnie Bowers (Dick- Kamer van Koophandel. Tot tijdelijk ambtenaar bij de Kamer van Koophandel te Middelburg is benoemd de heer Jac. Seymour alhier. DE PROVINCIALE BIBLIOTHEEK. Ontslag verleend aan den bibliothecaris. Mede in verband met de ramp, die de Provinciale bibliotheek getroffen heeft, en waarbij het gebouw geheel en het boeken bezit der provincie vrijwel geheel vernietigd werden, hebben Ged. Staten besloten tot een reorganisatie van dien tak van dienst. In verband hiermede is aan den bibliothe caris, den heer M. van Empel, eervol ont slag verleend en is hem ingevolge de des betreffende reglementaire voorschriften wachtgeld toegekend. Land- en Tuinbouw EEN SYMPATHIEK GEBAAR, Middelburg door Middelharnis geholpen. Donderdagmiddag vond in hotel Zaaijer te Middelharnis de jaarvergadering plaats van de Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee, onder voorzitterschap van den heer A. A. Mjjs van Sommelsdjjk. Aan de balans- en winst- en verliesre kening, die daar onder décharge van den secretaris-penningmeester den heer H, van Heest, werden vastgesteld, ontleenen wij, dat het reservekapitaal, vermeerderd met het winstsaldo 1939—'40 ad 395.—, thans bedraagt 69.682,waarbij opgemerkt wordt, dat terreinen, emballage en kantoor meubilair voor 1.elk op de balans pa- raisseeren, terwijl ook op gebouwen en machines ruime afschrijving plaats vond. Op voorstel van den voorzitter werd, onder algemeens instemming der aanwe zigen, besloten een bedrag van 200. te schenken aan de veiling te Middel burg, die, naar luid van ontvangen be richten, door het oorlogsgeweld zoo deer lijk getroffen zou zijn. De veldpostdienst wordt binnen eenige dagen opgeheven. Nog steeds worden op het hoofdexpedi- tiekantoor der veldpost groote hoeveel heden correspondentie ontvangen, voorzien van een veldpostadres, o.m. veel dienst- stukken van legeronderdeelen en gemeen tebesturen, veel gewone correspondentie van leveranciers aan leger-instanties en voorts particuliere correspondentie be stemd voor militairen. Hieruit blijkt, dat de afzenders dezer cor respondentie niet bekend zijn met de mo gelijkheid, hun correspondentie recht streeks te richten aan de plaats van lege ring, dan wel dat de legeringsplaats aan de afzenders onbekend is. Na de opheffing van den veldpostdienst op 1 Juni j.l., is het hoofdexpeditiekantoor der veldpost nog voorloopig in stand ge houden om in dergelijke gevallen tusschen- komst te verleenen. Het ligt echter in de bedoeling, ook het hoofdexpeditiekantoor der veldpost over eenige dagen op te heffen. In verband hiermede wordt aan allen, die nog correspondentie moeten afwikke len met militairen en leger-onderdeelen, waarvan de standplaatsen him onbekend mochten zijn, aanbevolen, dit zoodra mo gelijk te doen en aan hun correspondenten in het leger te verzoeken hen op de hoog te te stellen van de plaats waar hét leger onderdeel waartoe zij behooren, zich be vindt. stimuleert (/tv geest Powell) moet echter ondervinden, dat den weg naar filmroem niet over rozen gaat en eerst na vele verwikkelingen en tegen slagen gelukt het hem, zijn doel te berei ken. Wanneer hij, na als zanger en saxo phonist in een Swing-orkest te hebben ge speeld, zijn intrede in Hollywood doet, maakt hij kennis met het klatergoud daar van. Inpiaats van zelf roem te oogsten, wordt hjj, exenals zjjn medespeelster Virgi nia. Stanton (Rosemary Lane) gebruikt als „double" en krijgt een ander de successen die hem toekomen. De idee, dat een ander gebruik maakt van zijn stem, kan hij niet langer verdra gen en hjj verlaat de studio. Ten einde raad is hij gedwongen een betrekking in een eethuis te aanvaarden. Vanzelfsprekend komt alles weer terecht en krijgen hij, zoo wel als Virginia, een prachtig contract, niet alleen aan de film, doch ook voor het leven. Een film met tal van grappige scènes, van goede muziek en waarin décors en costuums een speciale bekoring zjjh. De krachtpatser. Hugo Kipp (Joe Brown) is assistent in een kinderziekenhuis, waar hij de lieveling is der kinderen. Hij moet echter plaats maken voor een protégé. Op fortuinlijke wijze komt Hugo aan geld om zijn studies op het Webster College te gaan voortzet ten. Daar wordt hij door zijn mede-studen ten hevig in de maling genomen, vooral op het rugby-veld. Zijn professor Donner, (Lucien Little- field), bij wien hij op kamers is, gebruikt hem, zonder dat Hugo daar iets van weet, als proefkonijn en maakt van hem een krachtmensch. De avonturen van den „krachtpatser" die nu aanvangen bezorgen hem een groote populariteit, doch gelukkig behoudt Hugo zijn nobel karakter, waar door ongelukken worden voorkomen. De rol van zijn medestudente Iris Ben nett (June Travis), aanvankelijk minder nobel, wordt later heel wat beter en het slot is een happy end. In het voorprogramma laat Polygoon een kijkje nemen van den wederopbouw in ver schillende plaatsen, waarbij vooral de tafe reeltjes uit Zeeland en Rotterdam, goed ge slaagd zijn. Het geheel een programma om den ernst der tijden voor eenige uren te doen ver geten. Getijden. Hoogwater. Laagwater. Zondag 23 5.07 17.19 11.24 23.58 Maandag 24 5.48 18.00 12.02 24.37 Dinsdag 25 6.29 18.42 12.37 1.16 Woensdag 26 7.17 19.23 1.13 Donderdag 27 7.57 20.10 1.57 13.59 Vrijdag 28 8.50 21.08 2.45 14.56 Zaterdag 29 9.52 22.12 3.42 16.02 Zondag 30 10.52 23.21 4.48 17.13 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger, Veere 38 min. later. S springtij. Sportafdeeling C.K.W.O. De sportafdeeling der C.K.W.O. te Vlis singen heeft besloten volgende week weer met haai* turnlessen aan te vangen. Op Maandag voor de meisjesklassen A en B, Dinsdag voor de meisjesklassen D en E en Woensdag voor meisjesMasse C. Den daar- opvolgenden dag komen de jongens en de heeren en de Vrijdag de dames aan de beurt. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 23 Juni is te Vlissingen de apo theek geopend van de fa. S. J. Engerihg, Nieuwstraat. LUXOR-THEATBR. Na enkele weken gesloten te zijn ge weest, heeft ook dit theater zijn deuren weer geopend. Het eerste hoofdnummer ,>De kleide Piraat". een Warner Bros productie, is pretentie loos van inhoud, doch kan als amusements film goed geslaagd worden genoemd. Het filmsterretje Sybil Jason speelt hier de hoofdrol als liet nichtje Abigail dat door een oude tante, die nu eenmaal niet de ge makkelijkste is, verzorgd wordt en angst vallig tegengehouden wordt met haar oom Asa in contact te komen. Deze oude goed zak, eenigszins aan lager wal geraakt, trekt zich van niemand als van het nichtje iets aan en lijdt lustig zijn leventje op een vis- schersboot. Begaat hij een overtreding dan zit hjj kalm zjjn straf uit in de ge vangenis van Stamburyport, waar hij als kind in huis is. Nu gaat het daar voor Europeesche be grippen wel heel gemakkelijk toe. Als de sheriff naar huis gaat eten, mag Asa uit zjjn cel komen en zich zelf bewaken, terwijl als Abigail tusschen de rommel, die bjj de schoonmaak van de vliering gekomen is, een teekening vindt waarop de plaats aan gegeven is, waar zich een schat moet be vinden, breekt Asa uit de gevangenis en gaat bij den sheriff aan huis vragen om twee dagen vacantie voor het zoeken naar de kostbaarheden. Natuurlijk worden deze gevonden, doch Asa raakt hierbij in groo te moeilijkheden en wordt zelfs van moord beschuldigd. Vele komische tooneelen vol gen dan nog, totdat tenslotte alles op zijn pootjes terecht komt. „In stormenden galop". is een rolprent waarmee Ken Maynard en zijn wonderpaard Tarzan den liefhebbers van Wild-West films in extase brengt. Als politieman weet Ken geheel alleen een bende bandieten te ontmaskeren en achter slot en grendel te zetten. Het laat zich be grijpen, dat dit niet zonder slag of stoot kan geschieden. Sensationeele achtervol gingen vinden plaats, het lawaai van don derend hoefgetrappel en knallende revol vers vult het luchtruim boven de prairie en zware gevechten van man tegen man moeten worden gevoerd, waarbj Ken hoe kan het anders steeds als overwin naar uit het strijdperk komt. Trots zooveel moed, is het tenslotte zjjn trouwe Tarzan, die Ken aan het meisje moet helpen dat hij lief heeft. Gemengd Nieuws TWEE AMERIKAANSCHE JOURNALIS TEN UIT DUITSCHLAND GEWEZEN. Uit Berlijn meldt het D.N.B. De Ameri- kaansche journalisten, Ralph Barnes en Russel Hill, vertegenwoordigers van de New York Herald Tribune, moeten binnen 24 uur het rijksgebied verlaten, daar zjj zich, naar van bevoegde zjjde wordt mede gedeeld, herhaaldelijk hebben schuldig ge maakt aan een berichtgeving, die de vriend schappelijke betrekkingen van Duitschland met andere mogendheden kan benadeelen. JONGENTJE VAN HOOIWAGEN GEVALLEN EN OMGEKOMEN. Gistermiddag is de 7-jarige P. Z. de Win ter, toen hij aan den Melkdjjk te Ridder kerk op een met hooi geladen wagen wilde klimmen, er van af gevallen en tusschen de wielen terecht gekomen. De jongen was op slag dood. KINDEREN UIT GETROFFEN GEBIE DEN NAAR GRONINGEN. De „Groninger Gemeenschap" ontving bericht, dat de eerste groep kinderen uit de getroffen gebieden Donderdag a.s. te Groningen zal aankomen. Deze groep gaat in haar geheel naar het platteland. In over leg met de commissie voor de burger bevolking te Den Haag wordt de komst van meer groepen kinderen geregeld. DOODELLJK ONGEVAL TE GRONINGEN. Vrijdagmiddag is te Groningen aan het Winschoterdiep tegenover de provinciale electriciteits centrale bij het aftuigen van een bok met giek, waaraan een grjjper was bevestigd, gedurende het overladen van modder de lier losgeschoten. De 21-jarige ongehuwde arbeider H. N. uit Groningen werd daarbjj dusdanig aan het hoofd getroffen, dat hij op slag werd gedood. ONGEVEER DUIZEND GEËVACUEER- DEN ZULLEN BINNENKORT TE BREDA EN OMGEVING TERUG- KEEREN. Een van de velen uit Breda geëvacueer- den, die gisterenavond per auto uit Frank rijk terugkeerde, heeft bjj het comité tot registratie en hulpverleening aan geëva- cueerden te Ginneken de blijde tijding ge bracht, dat van de nog uit Breda en de randgemeenten vermiste burgers, een groot deel, ongeveer een duizendtal binnen enkele weken kan worden terugverwacht. Behoudens een klein aantal van de vluchtelingen, dat via Calais en Le H&vre naar Engeland is overgestoken, bevindt zich naar uit de mededeelingen van den gisteravond uit Bordeuax teruggekeer den stadgenoot bljjkt, ongeveer de helft in de omgeving van Angers en Nantes en het overige gedeelte zich in de Landes, Charente Inférieure, Dordogne en Deux- Sèvres. In Ginneken zjjn maatregelen in voor bereiding om de vluchtelingen uit deze ge meente zoo spoedig mogelijk naar Neder land te doen terugkeeren. Het tijdstip wanneer en de wjjze waarop deze terugkeer zal geschieden is echter afhankeljjk van de beslissing der Duit- sche autoriteiten. Wat de toestand van de geëvacueerden betreit, deelde onze zegsman mede, dat hun, die zich in Zuid-Frankrjjk ophiel den, aldaar een goede behandeling ten deel viel, in tegenstelling met Noord-Frankrjjk. Enkelen trachtten loopende de Spaan- sche grens te overschrijden, doch zij slaag den hierin niet. Anderen, die het voorne men hadden naar Italië te gaan, moesten hun plannen laten varen, daar het hun niet mogelijk was door de Fransche stel lingen te komen, omdat alle toegangswe gen ten eenenmale waren afgesloten. DE NATIONALE INZAMELING. Het gaat goed. Naar wjj meldden, is de nationale col lecte wederom uitgesteld geworden. Toen dit bericht van het nationale comité echter te Goes ontvangen werd was de inzameling (wederom met lijsten) echter reeds in vol len gang. Vandaag zou ook de voorgeno men speldjesverkoop doorgaan. Hoewel gisteravond van de twee-en-twin tig Ijjsten waarmede gewerkt is, er nog vier afgerekend moesten worden, bleek toch reeds, dat ook deze inzameling weer niet tegen zal vallen. Het laat zich hooren, dat daar eenige vrees voor bestond. Ook bijna alle ingezetenen gevoelen de tjjdsom- standigheden is het soms niet persoonlijk, dan moeten vaak familieleden of naaste kennissen gesteund Worden. Bij wie als „gegoed"' bekend staan komen vaak nog particuliere aanvragen om hulp binnen en ook in dit opzicht wordt vaak het moge lijke gedaan. Bovendien heeft men pas de inzameling voor de getroffen stadgenooten achter den rug, die niet minder dan 3300 opbracht. Doch, zooals reeds opgemerkt, het valt weer mede. De achttien lijsten brachten reeds plm. 2300 binnen, zoodat met de vier Ijjsten die nog niet afgerekend zjjn en de speldjesdag van heden, verwacht kan worden, dat de totale opbrengst weer de 3000 zal benaderen. De Chr. U.L.O.-school. Mede in verband met de geopende in schrijvingen voor de diverse scholen wjjst men ons er op, dat in het bestuur der Clu*. U.L.O.-school, alhier, vertegenwoordigers zitting hebben van de Chr. Evangelische gemeente, Gereformeerde gemeente, Gere formeerde Icerk en Ned. Herv. kerk. Deze U.L.O.-school is daarbij de eenige op de Bevelanden uitgaande van deze Protes- tantsch-Christelijke volksgroepen. Voorts deelt men ons mede, dat door de leerlingen dezer school in 1939 de volgende examens afgelegd werden voor Mulo B 6 Mulo A 25; H.B.S. le lel. 7, 3e kl. 2, 4e ld. 1 gymnasium le kl. 1; kweekschool 4; zeevaartschool 1, en middenstandsdiploma 15. Alleen 2 van de 25 candidaten voor Mulo A werden afgewezen, alle anderen slaagden. „Grand"-Theater. De aanhouder wint. Het is een oud thema, de prins en as- schepoester, de rjjke en de arme, die el kaar vinden, en soms onbekend zjjn met eikaars omstandigheden. Maar de liefde kent geen hinderpalen, al moet men soms de toevlucht nemen tot wonderlijke wegen. Dit thema ngt ook ten grondslag aan deze frissche film en het is op zeer aantrekkelijke wjjze uitgewerkt. Papa is een millionair, een vlot, veerkrachtig type, met nog kinderlijke nijgingen. Hjj bokst en schermt en ping-pongt en zit onder de pantoffel. Zijn knappe en ver wende dochter (Olivia do Havillani) krjjgt op zekeren dag onaangenaamheden met den jeugdigen chef van een benzine station, als zjj voor de door haar gekoch te benzine met een chéque wil betalen. De jongeman houdt haar voor een lief tallige oplichtster, hjj pakt haar hard handig aan en laat haar voor haar schuld werken. Geheel ontdaan itomt het meisje bjj haar rijken vader terug en zij wil dat hjj het dien brutalen benzine-verkooper betaald zet. Maar papa vindt het een goede grap en zegt, dat dochterlief haar eigen boontjes maar moet doppen. En dat doet ze dan ook. Ze maakt nadere ken nis met den jongeman en geeft zich voor kamenierster uit. Dan stuurt ze den jon geman, die met een grootsch plan rond loopt, naar haar papa, er van overtuigd, dat hjj het dan niet gemakkelijk hebben zal, en tenslottetrouwen ze. Maar dit pas nadat de toeschouwer net gespan nen aandacht deze uitstekend gespeelde en geestig gearrangeerde geschiedenis scène na scène gevolgd en er zich kostelijk bjj geamuseerd heeft. De verloren zoon. Hjj is niet slecht van aard, de verloren zoon in deze geschiedenis, maar alleen wat avontuurlijk aangelegd. Bovendien staat hij op het standpunt, dat de sterken het steeds van de zwakkere winnen, maar dat de slimmen toch uiteindèljjk weer de sterken den baas zjjn. En, wat het ergste is, in dit deel van iet ontwakende, op den rand der beschaving staande Amerika, heeft hij meer vertrouwen in zichzelf en zjjn revolver, dan in de macht der wet. De toeschouwer maakt heel wat sensatio neele scènes met dezen vrjjbuiter mede. die daarbij vele malen een vrooljjke maar enkele malen ook een tragisch karakter hebben. Ook dit hoofdnummer, zoo geheel verschillend van net eerste, wordt knap en sterk gespeeld en boeit van het eerste tot het laatste beeld. Examen ziekenverpleging. GOES. Gisteren slaagden aan het Gast huis Oostwal alhier voor het diploma zie kenverpleegster de zusters G. v. d. Biese- bos, C. G. de Boef, D. Fader, N. Schuurman Hess en J. Lankester, Brand 2 ons witte of basterdsuiker al roerends in 'n panzoolang tot ze donkerbruin, bijna zwart ziet. Neem- ze van het vuur en roer er 'n i/2 ons fijn gemalen koffie, een klein stukje boter, een mespunt koffie- stroop en HA l. kokend water bij. Als alles goed is gemengd, giet men het door een zeef. Doe vervolgens in een koffiefilter ook een f2 ons gemalen koffie, stamp dit zoo stijl mogelijk aan en giet het klaarge maakte vocht bij kleine beetjes door de filter (gaat erg langzaam). Men kr\jgt dus van 2 ons koffie l/2 li ter sterk extract. Men doet er een heel klein scheutje van in een kopje en giet ei' warme melk by.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2