DE VOEDING IN OORLOGSTIJD. Landbouw SPORT Staatsloterij De Voedingsraad en zijn voorlichtende taak. ZEEUWSCHE LANDBOUW MU. Vergadering: dagelyksch t De Voedingsraad schrijft ons: De voeding is één der grondslagen van .-het menschelijk leven en het is dan ook zonder meer duidelijk, dat van groote be- teekenis moet worden geacht hoe de mensch zich voedt. Immers het gaat hier om het welzijn van het volk in al zijn geleidingen. Een goed gevoed menschen- geslacht kan geestelijk en lichamelijk meer verrichten dan een generatie, aan welker voeding een minder nauwlettende zorg wordt besteed. Volksgezondheid en volks huishouding worden beide in sterke mate beïnvloed door de voedselvoorziening. Eigenlijk kan men zeggen, dat de belangen van deze beide voor ons maatschappelijk bestel zoo bij uitstek gewichtige factoren ineenvloeien. Voorlichting en vorming van de openbare meening op voedirvgsgebied is daarom een arbeidsveld, dat dringend om ontginning roept. Deze roepstem laat zich met te meer klem hooren in een tijd als deze, waarin met de beschikbare levensmiddelen zorg vuldig moet worden omgegaan en waarin het meer dan ooit geboden is er naar te streven om het verkrijgbare zoodanig aan te wenden, dat een zoo groot mogelijk nut voor volksgezondheid en volkshuis houding wordt bereikt. Waar het hier een zaak betreft, die slechts met krachtige medewerking van ons volk in zijn geheel vruchtdragend kan worden aangevat, heeft de Voedingsraad de taak op zich genomen om, door het verstrekken van in begrij- pelijken vorm gestelde, doch wetenschap pelijke verantwoorde mededeelingen, dienaangaande voorlichting te geven. Dit zal langs verschillende wegen geschieden, waarbij ook gaarne van de tusschenkomst van de dagbladpers gebruik zal worden gemaakt. Deze voorlichtende taak strekt zich uit over een omvangrijk terrein, waarvan de verschillende gedeelten stelselmatig aan een verkenning dienen te worden onder- Worpen. Onderwerpen van zeer verschei den aard zullen aldus nader tot het publiek kunnen worden gebracht. De plaats van het brood in onze voeding en de waarde van den aardappel als volks- voedsel leveren in dit verband al dadelijk een tweetal belangrijke onderwerpen. Ook VOETBAL Ook de Z.V.B. kreeg veel schade. Onder de organisaties, welke door den bi-and te Middelburg getroffen zijn behoort o.a. ook de Zeeuwsche Voetbal Bond. Boe ken, bescheiden en materialen van den penningmeester zjjn met diens huis in vlammen opgegaan, terwijl óok eenig con tant geld verloren ging. De schade is be groot op een bedrag van ongeveer duizend gulden. Reeds mocht de Z.V.B. daarin een kleine tegemoetkoming ontvangen van den K.N.V.B., welke organisatie een nog openstaanden post van ruim 30.— heeft kwijtgescholden. Het dagelijksch bestuur nam in verband met de tijdsomstandigheden verschillende bijzondere besluiten. O.a. werd be sloten de competitie, niet verder voort- te zetten, geen kampioenen aante wijzen en dus geen diploma's uit te reiken. De jaarverslagen zullen dit jaar zoo beknopt mogelijk gehouden worden en niet in een aparte uitgave verschijnen, zooals te doen gebruikelijk, doch in de officicelc mede deelingen gepubliceerd worden. De pen ningmeester, die door het verlies van alle aanteekeningen niet in staat is een ver slag, balans en verlies en winstrekening op te stellen zal met de financieele com missie te rade moeten gaan over de in dezen te volgen werkwijze. Aan de vereenigingen zal een serie vra gen worden voorgelegd, zooals omtrent den stand van de ledentallen, den toestand der terreinen, hun voornemen inzake deel name aan de volgende competitie e.a. Daar van de meeste officials nog niets werd vernomen, zullen allen opgeroepen worden om zich schriftelijk te melden aan het secretariaat van den Bond. Van de negen bestuursleden werd met twee nog steeds geen contact verkregen. Ten aanzien van de jaarvergadering wordt nog overleg gepleegd met het vol tallig bestuur. Alle administratie van penningmeester en secretaris wordt voor- loopig gecontroleerd op het secretariaat. EEN OUDE BEKENDE VERDWEEN. De heer J. B. Geers te Middelburg, die jarenlang de functie van consul van den Z.V.B. te Middelburg heeft vervuld, heeft als zoodanig bedankt. Toen hij vorig jaar aftrad als lid van diverse reglementaire commissies van den Z.V.B. zijn zijn ver diensten erkend door hem de Bondsspeld uit te reiken. Nu hij ook zijn laatste func tie in den Bond vaarwel zegt, is weer één van de meest bekende figuren onder de oud-gedienden in de Zeeuwsche voet balbeweging uit het actieve voetballeven verdwenen. AJAX—DE VOLEWIJCKERS 1—4. De gisteravond op het Ajaxterrein ge speelde wedstrijd AjaxDo Volewijckers om het kampioenschap van Amsterdam, werd door laatstgenoemde ploeg met 41 gewonnen. KORFBAL ZATERDAG BEGINT EEN NOODCOMPET1TIE. Het bestuur van den Zeeuwschen Korf- balbond heeft besloten de zomercompeti tie, die op 6 April j.l. was begonnen, niet uit te spelen, zulks in verband met de minder goede verbindingen tusschen de verschillende deelen van onze provincie. Er zal nu een z.g. noodcompetitie wor den gespeeld in 2 afdeelingen en wel èèn tusschen de twaalftallen op Walcheren en één tusschen de twaalftallen gevestigd op Zuid- en Noord-Beveland. Aan de competitie op Walcfcerea nemen omtrent de wenschelykheid van een aan vulling van het dagelflksch menu door het gebruik van versch fruit, waartoe tomaten, rammenas en radijs eveneens mogen wor den gerekend, valt in ons land, met zijn groote productie op dit gebied nog belang rijk voorlichtend werk te verrichten. De rol van groente in onze voeding vormt al evenzeer een gewichtig hoofdstuk. Twee a drie ons groente op het bord is in ons land voor volwassenen geen over dreven portie. Niet minder dan de hoe veelheid aardappelen en groente, die wij tot ons nemen, verdient ook de bereidings wijze een nauwlettende beschouwing. Dan is er nog het vraagstuk van de melk en de eieren, waarbij al dadelijk mag worden aangeteekend, dat de melk in de voeding van den volwassene een nauwelijks minder belangwekkende functie kan vervullen dan in de kindervoeding. Wanneer eindelijk nog de plaats van het vleesch en de visch in onze voeding wordt bezien, dan is met deze summiere opsomming wel genoegzaam duidelijk gemaakt, welk een uitgestrekt domein door de onderscheidene problemen der voeding wordt bestreken. In waarheid gaat het hier om de aanvat ting van een bij uitstek nationale taak: de instandhouding en de verbetering van onze volkskracht. Er moet echter reke ning mede worden gehouden bij de be sprekingen, dat niet steeds aan nuttig en noodig geachte wenschen kan worden vol daan en door het op een gegeven oogenblik ter beschikking staande voedsel verschui vingen kunnen optreden. Dat daarbij ook vastgewortelde voedingsgewoonten wel eens in het gedrang kunnen komen, zal zeker niet te vermyden zyn. Te bevorderen dat deze veranderingen zich zoodanig vol trekken, dat wezenlijke schade wordt voor komen, en waar mogelijk betere gebruiken worden ingevoerd ziedaar het doel, waarop de voorlichtende arbeid van den Voedingsraad zich zal richten een taak, waarvoor stellig de belangstelling en de medewerking van heel ons volk mag wor den ingeroepen, waar het hier immers gaat om een nationaal goed by uitnemend heid: de ongerepte handhaving en de ver sterking van geestelijke en lichamelijke krachten, van de grondslagen van ieder ge zond volksbestel. deel: Madjoe I en II (Vlissingen), Swift A en Swift B (Middelburg), H.B.S. (Mid delburg), Animo (Souburg) en V.K.V. (Veere). Aan de Bevelandsche competitie nemen deel: Zeelandia (Hansweert), Volharding (Yerseke), T.O.G.O. (Goes). K.V.W. (We- meldinge), S.S.S. (Colijnsplaat) en D.O.S. (Kamperland). A.s. Zaterdag vangt die noodcompetitie aan met de volgende wedstrijden: Madjoe 2—H.B.S.V.K.V.—Swift B; K.V.W.— Zeelandia; T.O.G.O.Volharding; S.S.S. D.O.S. Amsterdamsche O. en O.-,ridders" In Sport in Beeld, de Revue der Sporten schrijft J. H.(oven): Het stjjgende verbazing las ik 't vol gende dagbladbericht: „De centrale commissie voor O. en O. te Amsterdam heeft besloten, een speciaal geslagen legpenning uit te reiken aan de volgende personen, ter erkenning van hun verdiensten voor het sportwerk van O. en O. te Amsterdam, (volgen een aantal na men van militaire autoriteiten en burgers, de A.B.L.O. en de A.V.B.) Bovendien zal aan de leden van de sub commissies voor voetbal, zwemmen, wan delsport, turnen, athletiek en boksen een draagpenning worden uitgereikt". Er zijn grenzen, maar zoo óóit, dan zijn ze hier schromelijk overschreden. Om voor zoo'n tijdelijk functietje Van meer dan on dergeschikt belang je zelf en nog een heel bataljon ambitieuse lieden (er zijn er na tuurlijk ook bij die dit allerminst begeer den) „legpenningen" en „draagpenningen" toe te kennen is toch bespottelijk in een tijd, waarin alle ijdelheid eerst recht uit den booze is. Trouwens wat heeft dé.t werk nu te beteekenen gehad. Maar al h&d het dat wèl, dan nog is liet bepaald pijnlijk daarvoor „onderscheidingen" uit te reiken in een tijd waarin zelfs de mannen die t vaderland verdedigden en hun leven in de waagschaal stelden met leege handen thuis kwamen. Ik vind het héél erg dat men zich zelf zoo „eert" en nóg erger, dat men het nog in de krant durft te zetten. RADIO-RUBRIEK ZATERDAG 22 JUNI 1940. JAARSVELD 414,4 M. AVKO-Uitz. 9.45— 10.00 n.m. VPRO. 8.00 Ber. ANP. 8.10 Gram. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram. 10.30 Omroepork. (11.0011.20 Modepraatje). 12.00 Gram. 12.15 Orgelspel. 12.45 Ber. ANP, gram. 1.00 AVRO-Amusementsork. en soliste. I.45 Gram. 2.00 Cyclus. 2.30. Gram. 2.40 Gevar. progr. (opn.). 3.30 Officieele mededeelingen, hierna: Gram. 4.00 Om roepork. en soliste. 4.30 A.V.R.O.- daneork. 5.00 AVRO Aeolian-ork. (opn.). 5.45 De Vagebonden en solisten. 6.45 Gram. 7.30 Officieele mededeelingen. 7.45 Repor tage. 8.00 Ber. ANP. 8.15 AVRO-Tango- ork. en solist (8.308.40 Vrooljjke voor dracht met muz. illustraties). 8.55 Gram. 9.45 Avondwijding. 10.00 Ber. ANP, slui ting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO-Uitz. 11.15— 11.80 n.m. Ber. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. (9.00—9.15 Ber. Fransch. 11.1511.30 Ber. Engelsch. 12.00 KRO-ork. 12.30 Ber. Duitscli. 12.45 Ber. ANP. 1.00 KRO-Melodisten. 1.45 Ber. Fransch. 2.00 Ber. Duitsch. 2.15 Rococo- octet 2.30 Gram. 3.153.30 Ber. Fransch. 5.005.15 Ber. Duitsch, 5.30 Musiquette en soliste. 6.15 Ber. Engelsch. 6.30 Vraagge sprek. Hierna: Gram. 7.00 Gevar. progr. 8.00 Ber. Duitsch. 8.15 Ber. Engelsch. 8.30 Ber. ANP. 8.45 Verv. van 7.00 9.15—9.30 Ber. Engelsch, 9.45 Gram. 10.00 Ber. Duitsch. 10.15—10.25 Ber. ANP. 11.15— II.30 Ber. Fransch. Het dagelijksch bestuur der Z.L.M. ver gaderde te Goes, onder voorzitterschap van mr. P. Dieleman. Spr. wijdde eenige woorden, aan. den. btj- zonderen toestand waarin ons land ver keert en wekte de aanwezigen op alle krachten in te spannen tot wederopbouw en herstel van hetgeen verloren ging. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking De positie van het landbouwbedrijf en het landbouworganisatiewezen onder de ge wijzigde omstandigheden. De dag. besturen der C.L.O. hebben be sloten de onderlinge samenwerking te ver stevigen door de vorming van een centraal secretariaat voor land- en tuinbouw, waar toe ook de 3 arbeidersbonden zijn toege treden. Het dag. bestuur der Z.L.M. was een stemmig van meening, dat het vormen van een zoo breed en zoo sterk mogelijk agrarisch blok, volkomen instemming ver dient. Afwikkeling van de inundatie- en evacu- atieschade. Het is van het grootste belang, dat zoo veel mogelijk gegevens verzameld worden aangaande de inundatie- en evacuatiescha- de. Volgens de wet wordt de inundatiescha- de vergoed en alhoewel men voor andere oorlogsschade wettelijk geen recht kan doen gelden op vergoeding, wordt met den meesten nadruk aangeraden alle oorlogs schade, van welken aard ook, zorgvuldig op te nemen en op schrift te stellen. Het dag. bestuur achtte het gewenscht, dat contact gezocht wordt met de instel ling welke tracht te komen tot oprichting van een vereeniging van alle door directe oorlogsschade gedupeerden met het doel te komen tot algemeene richtlijnen met be trekking tot de regeling van deze schade. Het Boekhoudbureau der Z.L.M. zal hierbij zijn medewerking zooveel mogelijk verleenen. Tractie- en transportmoeilijkheden in het landbouwbedrijf. Medegedeeld werd dat met alle beschik bare middelen getracht wordt, de transport moeilijkheden in Zeeland op te heffen. Al léén wat Zeeuwsch-Vlaanderen betreft is de toestand nog slecht te noemen. Ook hierin zal getracht worden verbetering te brengen. Een betere regeling voor de toe wijzing van petroleum en benzine acht het dagelijksch bestuur zeer gewenscht. Ook dient in het belang van de voedselvoorzie ning de beschikbaarstelling van petro leum en benzine voor land- en tuinbouw- doeleinden bij de toewijzing voor alle an dere doeleinden voor te gaan. Voorziening van het landbouwbedrijf van a rbeid sk r ach ten. Door de bijzondere omstandigheden dient elke landbouwer de voorziening van ar beidskrachten voor :..zijn landbouwbedrijf tijdig onder de oogen te zien. Een geregel de voorziening van .arbeidskrachten kan bereikt worden door het aannemen van een economisch zoo groot mogelijk aantal ar beidskrachten. met wat men noemt „vast werk". Voorziening van het landbouwbedrijf van bedryfsbenoodigcllieden. De toestand van de voorziening van be- drijfsbenoodigdheden baart in verschillend opzicht eenige zorg. Het winnen van zoo veel mogelijk goede stalmest, benevens ruw voer, is dan ook van het grootste belang. Stichting Zeeland 1940. Op initiatief van de Provincie Zeeland, de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg en de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij is op 31 Mei 1940 opgericht de „Stichting" Zeeland 1940". De stichting heeft ten doel het herstel der provincie Zeeland, zulks in het bijzonder op het ge bied van handel, nijverheid en landbouw, en is gevestigd te Middelburg. Zij tracht dit doel te bereiken a. door het verleenen van bouwcredie- ten op redelijke voorwaarden b. door het verleenen van financierings- credieten aan groote of middelgroote on dernemingen op redelijke voorwaarden; c. door het verleenen van kleine cre- dieten aan het kleinbedrijf; d. door zoodanige middelen als naar het oordeel van bestuurders ter bevordering van het doel der stichting aangewend moe ten worden. Het Dagelijksch Bestuur heeft de toe treding tot deze stichting goedgekeurd. Hoofdbestuurs- en Algemeene Vergade ring. Het Dag. Bestuur besloot, in verband met de reisgelegenheid, de Hoofdbestuurs- inGoes 2 gavm ai a en Algemeene Vergadering dit jaar in Goes te houden en wel op 10 Juli a.s. Bestuursleden Keuringsdienst Zeeland. Als bestuurslid van den Keuringsdienst Zeeland werd herkozen de Heer J. A. Stols te St. Philipsland, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlijden van den Heer W. Kakebeeke, werd gekozen den Heer A. Minderhoud te Wilhelminadorp. AFD. ZEELAND C.B.T.B. Vergadering van het bestuur. Dinsdagmiddag vergaderde het Bestuur der afdeeling Zeeland van de Chr. Boeren- en Tuindersbond te Goes. De voorzitter, de heer C. de Putter, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een openingswoord. Daarna heette hij den aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder den eere-voor- zitter, de heer C. P. Vogelaar en den in middels gearriveerden secretaris van den bond, mr. W. Rip. Voorts zeide hjj, dat nu de verbindingen eenigszins hersteld zijn, het bestuur weer bijeengekomen was om de belangen van land- en tuinbouw te helpen behartigen. Er is veel gebeurd sinds de laatste be spreking; verschillende menschen o.w. ook uit het Zeeuwsche agrarische leven, zijn gevallen. Veel werd vernietigd en ver woest, onder meer ook het bureau van de ze provinciale afdeeling, welks gemis dage lijks gevoeld wordt en dat zeer belem merend werkt. Doch men moet dankbaar zijn voor hetgeen is behouden, gebleven en dat men werd gespaard. De C.B.T.B. heeft tot taak krachtig me de te werken aan den wederopbouw van het economische leven in het algemeen, doch speciaal van land- en tuinbouw. Mr. Rip hield vervolgens een oriëntee- rende beschouwing over verschillende agrarische aangelegenheden, aan het einde waarvan een bespreking werd gehouden. Daarbij kwam o.m. het volgende ter spra ke. Centraal Secretariaat. Direct na de capitulatie werd door nau we samenwerking der drie landbouworga nisaties besloten een centraal secretariaat te vormen. Dit bestaat uit de drie secreta rissen van de L.C.O.'s aangevuld met ver tegenwoordigers der landarbeidersorgani saties. Besprekingen met de bezettings autoriteiten worden niet aangeknoopt, doch alle actie gaat over de Nederandsche re- geeringsinstanties. Oorlogsschade. Van het meeste belang is herstel der vervoergelegenheden, zoowel te land als te water, waaraan zeer hard gewerkt wordt. Daarbij komt de ten plattelande geleden schade door inundaties, vei"dedigingswer- lten, vernieling van boerderijen ook tijdens de gevechtsacties van Nederlandschen, Duitschen, Belgischen of Franschen kant. Het is noodig het algemeen volksbelang, herstel van onze productie in het belang der voedselvoorziening voorop te zetten. Het bureau Ontruiming onder leiding van ir. Staf werkt hieraan met de hulp van de directie van den Landbouw, de landbouwconsulenten enz. Kleinigheden moeten boeren en tuinders zelf herstellen, hieraan kan in het belang van het groote geheel geen aandacht wor den besteed. Er komen verschillende financieele rege lingen, voorzoover die niet zijn getroffen in bestaande wetten; materiaal is maar op beperkte schaal beschikbaar. Vordering paarden. De vordering van paarden ten behoeve van het Duitsche leger is uitgesteld, le- gerpaarden worden zelfs verkocht of ter beschikking van den landbouw gesteld. De verkochte paarden waren van minder goe de kwaliteit, van verschillend ras, mager en meestal met beengebreken. Het aantal was te gering, de prijzen te hoog; misschien ware het mogelijk deze zaak provinciaal via den Voedselcommissa- ris te regelen. Brandstoffen. Aangedrongen werd de brandstoffen voor zoover nog aanwezig bij de boeren en tuinders te laten en niet centraal in te ne men, t gevolgd door distributie. Vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar geen aanvoer kan plaats vinden, is dit vraagstuk nijpend, hoewel overal het gebrek aan benzine zich doet gevoelen. Pachtopdryving. Dit verschijnsel heeft zich voorgedaan de voorbereiding voor een noodpachtwets- verordening heeft jamer genoeg te veel tijd gevorderd. Tans is er een maatregel gekomen van het Rijksbureau Voedselvoorziening waarbij de prijzen worden vastgesteld. Teeltregelingen. Tengevolge van de veevoederpositie zal, ondanks den verhoogden voederbouw, de veestapel moeten worden ingekrompen. Eerst komt daarvoor de kippenhouderij in aanmerking ten aanzien van de varkens is het beste het merken te laten voortbe staan. De rundveestapel moet niet te veel beperkt worden, er zijn reeds en er worden nog veel beesten opgeruimd tengevolge van de oorlogshandelingen bovendien moet bv. groenvoer veel meer benut worden dan tot op heden. Secretariaat. Door verwoesting van het provinciaal bureau te Middelburg werd het secretariaat voorloopig overgeplaatst naar Kerkplein 71 te Grijpskerke. Den heer A. de Kam, die het secretariaat heeft waargenomen tijdens het gemobiliseerd zijn van den secretaris, werd hiervoor hartelijk dank gezegd. Jaarvergadering. In beginsel werd besloten het mogelijk te laten, dat alsnog de jaarvergadering gehou den zou kunnen worden, bijv. dit najaar in Goes. Hierover zullen te zijner tijd nadere mededeelingen volgen. Onderwys. Daar geen geld beschikbaar gesteld wordt voor oprichting van nieuwe land- en tuinbouwscholen, dient het onderwijs in den vorm van cursussen zooveel mogelijk be vorderd te worden. Het huishoudonderwijs deelt het zelfde lot, de cursussen der orga nisatie worden weer al hervat. Blad. De uitgifte van „Ons Zeeuwsch Platte land" zal zoo mogelijk blijvend worden voortgezet. De levensmiddelenvoorziening in Frankrijk wordt met den dag gebrekkiger. Het D.N.B. meldt uit Genève: De be richten uit midden en Zuid-Frankrijk over de toenemende beperking der indu- strieele productie door het gebrek aan steenkool, nemen toe. Zelfs de openbare diensten zijn reeds gedwongen tot een verdere productie vermindering. Het gasverbruik in Marseille, Grenoble, Nizza en andere steden is beperkt. Uit een door de „compagnie cLs docks et entrepöts" een maatschappij, welke zeer groote silo's bezit, aan de regeering ge richt schrijven blijkt, dat de levensmidde lenvoorziening met den dag gebrekkiger wordt. In dit schrjjven wordt er op gewezen, dat het opslaan van goederen in het jaar 1939 met 63 pet. is gedaald, zoodat onder deze omstandigheden de silo's voor het grootste gedeelte leeg en verdere aan vragen om graan nutteloos zijn. Daar de toestand bij andere maatschap pijen gelijk zijn, zijn er in Zuid-Frankrijk geen graanvoorraden van noemenswaar- digen omvang meer voorradig. Ook het gebrek aan suiker is aanzien lijk toegenomen, zoodat de huisvrouwen in Zuid-Frankrijk niettegenstaande de uitge geven distributiekaarten peen suiker kun nen krijgen. Als gevolg van het gebrek aan vleesch wordei steeds grooter wor dende hoeveelheden bevroren vleesch van mindere kwaliteit op öe markt gebracht. DONDERDAG 20 JUNI, 5e Klasse 9e Lijst 1000 Loten, PRIJZEN VAN 70.— 1049 1071 1088 1105 1120 1163 1194 1456 1473 1478 1502 1525 1537 1664 1895 1915 1937 1998 2123 2155 2411 2570 1607 1631 2633 2701 2733 3072 3116 3143 3213 3276 3286 3341 3343 3458 3570 3572 3618 3672 3675 3680 3819 4058 4446 4502 4976 4986 4993 5095 5115 5166 6269 5396 5527 5580 5674 5746 5783 5894 6020 6085 6117 6141 6200 6258 6424 6450 6462 6491 6586 6692 6817 6902 6952 7248 7302 7368 7458 7789 7834 7858 7910 7979 8022 8031 8043 8334 8336 8360 8617 8700 8836 9042 9049 9135 9192 9277 9292 9364 9437 9553 9621 9770 9902 9988 10027 10128 10136 10277 1035S 10400 10412 10414 10445 10467 10617 10632 10786 10910 10934 11039 11093 11236 11258 11435 11436 11462 11523 11545 11564 11648 11706 11716 11934 12006 12015 12132 12171 12239 12473 12522 12561 12669 12891 13180 13249 13421 13513 13541 13738 13774 12873 13877 13919 13920 13945 14246 14511 14700 14732 14765 14839 14870 14889 14976 15039 15178 15417 15494 15707 15820 15915 15969 16047 16051 16109 16114 16207 16244 16272 16427 16440 16525 16530 16619 16634 16649 16784 17006 17218 17219 17223 17308 17400 17487 17722 17794 17844 18090 18105 18152 18282 1S305 18316 18371 18372 18443 18501 18542 18697 1S756 18790 18843 18923 19175 19272 19336 19542 19653 19818 20023 20380 20453 20456 20536 20641 20785 20835 21085 21160 21230 21385 21528 21553 21613 21712 21775 21932 21940 21979 22058 22400 22418 22483 22S57 22864 23093 23100 23145 23222 23360 23449 23471 23587 23593 23735 23782 23815 23925 23975 23998 24008 24014 24023 24097 24104 24119 24158 24516 24532 24608 24811 NIETEN. 1078 1106 1110 1129 1160 1176 1191 1294 1322 1403 1410 1475 1509 1591 1610 1624 1663 1701 1708 1771 1846 1852 1871 1S77 1917 1920 1953 1958 1959 2005 2011 2016 2038 2056 2119 2141 2168 2241 2258 2270 2287 2298 2321 2338 2423 2482 2484 2641 2666 2707 2777 2778 2893 2952 2959 2980 3018 3039 3045 3108 3138 3295 3397 3420 3477 3479 3497 3528 3611 3634 3639 3645 3650 3655 3698 3714 3740 3746 3795 3834 3885 3946 3954 3974 3975 3977 3981 3992 4005 4028 5041 4067 4155 4160 4229 423S 4298 4350 4380 4413 4416 4456 4490 4492 4513 4625 4639 4710 4761 4766 4854 5021 5059 5120 5233 5246 5254 5259 5268 5287 5321 5377 5443 5515 5530 5587 5598 5630 5668 5678 5693 5698 5714 5753 57S6 5788 5827 5901 5934 5943 5949 5993 6013 6019 6046 6072 6083 6174 6177 6218 6229 6231 6261 6274 6318 6459 6471 6492 6502 6567 6621 6627 6718 6726 6752 6761 6821 6832 6870 6919 6920 6922 7022 7067 7151 7173 7191 7197 7210 7273 7391 7409 7414 7430 7449 7484 7490 7511 7513 7523 7544 7605 7607 7633 7635 7665 7666 7750 7781 7787 7819 7848 7865 7902 7969 8006 8008 S030 8047 8077 8125 S134 8280 8286 8315 8345 8374 S412 8439 8546 8593 8641 S674 8768 8793 8833 S869 8906 8943 9024 904S 9050 9074 9076 9229 9273 9274 9289 9362 9420 9445 9516 9554 9661 9711 9719 9741 9824 9890 10003 10085 10086 10116 10193 10223 10270 10301 10363 1044S 10463 10469 10471 10472 10563 1061S 1065S 10660 10720 10721 10796 10S23 10864 10S71 17847 17883 17965 179S2 18060 18162 1S211 11162 11165 11276 11283 11290 11344 11399 11410 11455 1146S 11472 11474 11535 11540 11576 11645 11713 11724 11790 11890 11900 11905 11907 1195S 12042 12093 12101 12137 12209 12211 12212 12223 12231 12307 12324 12328 12334 12353 12356 12376 12378 12381 12384 12412 12447 12449 12635 12655 12720 12733 12751 12762 12800 1285S 12923 12926 12940 13016 13052 13074 13120 13234 13242 13253 13344 13369 13425 13493 13494 13561 13566 13625 13659 13714 13778 13780 13794 13799 13806 13S15 13825 13840 13892 13912 13934 13941 13958 14002 14023 14076 140S8 14117 14213 14242 14250 14252 14267 14378 14436 14464 14471 14490 14500 14554 14568 145S2 14633 14640 14653 14^83 14794 14820 14856 14917 14965 15028 15050 15054 15063 15064 15126 15171 15176 15243 15266 15344 15378 15437 15496 15533 15598 15652 15690 15714 15736 15756 15773 15798 15S13 15S6S 15979 1609S 16118 16135 16153 16159 16186 16239 16307 16337 16375 16380 163S4 16450 16477 16495 16512 16523 16534 16580 16591 16596 16650 16671 16694 16740 16743 16752 16820 16887 1690S 16952 16953 16975 16986 1712S 17156 17171 17175 17177 17217 1726S 17307 17343 17344 17375 17385 17398 1740 l 17425 17429 17481 17528 17533 17589 17594 17640 17641 17665 17735 1776S 17S01 17840 17847 17S83 17966 17982 1S060 18162 18211 18250 18277 18285 18288 18306 18388 18389 18433 1S442 18471 18485 18495 1S502 18536 18538 18569 18657 18658 18812 1S844 18S55 1889S 18909 1S011 18922 18925 18930 18939 19011 19025 19037 19067 19099 19117 19142 19165 19170 19193 19256 19273 19279 19290 19315 19319 19345 19366 19518 19552 19559 19617 19669 19695 1969S 19704 19754 19802 19S55 20011 20054 20058 20082 20133 20155 20262 20270 20285 20303 20312 20316 2031S 20374 20563 20567 20569 20587 20662 20663 20692 20697 20701 20703 20716 20787 20940 21017 21030 21067 21131 21186 21200 21242 2126S 21300 21339 21390 21400 21434 21493 21544 2155S 21565 21605 21616 21623 21721 21837 21838 21S43 21849 21856 21876 21SS6 21931 22005 22022 22110 22112 2211S 22131 22144 22161 22231 22325 22329 22343 22396 22397 22406 22410 22444 22453 22460 22480 22535 22541 22549 22637 22678 22690 22719 22728 22S01 22821 22827 22863 22894 22931 23Ï11 23134 23152 23186 232S3 23363 2S3S7 23416 23453 23465 23545 23549 23695 23704 23718 23720 23747 23764 23777 23791 23S01 23816 23818 23S36 23848 23914 23987 23996 24026 24042 24107 24141 24146 24173 24177 24276 24310 24317 24334 24379 24410 24475 24495 24573 24700 24703 24719 24741 24742 24746 24S39 24927 24942 24955 24990 24997

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7