Het prestatievermogen der Duitsche oorlogseconomie. Het A.N.P. meldt uit Amsterdam: Het Instituut voor Conjunctuuronderzoek voor Duitsche bladen, heeft zoo juist ztjn nieu- W3 halfjaarbericht over den economischen toestand onder den titel: „Negen maanden Duitsche economie" gepubliceerd. De oorlog aldus het bericht, heeft de Duitsche economie tot de grootste krachts inspanning opgevoerd. Was de laatste ja ren reeds een groot deel van de productie kracht des lands op de behoeften van de weermacht gericht, sinds September 1939 zjjn nieuwe beslissende pogingen onder nomen, waarvan de uitwerking op elk gebied van de productie welke voor de oorlogseconomie van belang is, te be speuren valt. In de eerste plaats is het van essentieels beteekenis, dat er on danks de diep ingrijpende wijzigingen als gevolg van het uitbreken van den oorlog, geen storingen in de werkverschaffing zijn ontstaan. In Duitschland was en is er practisch geen werkeloosheid meer. In tegendeel, de behoefte, aan arbeidskrach ten van allerlei soort is thans grooter dan ooit. Ook in den oorlog wordt de produc tie met succes voortgezet. Duitschland zal het tweede oorlogsjaar ingaan met reserves aan broodtarwe, welke even groot zijn als bij het begin van den oorlog. De voorraden boter, kaas en eieren zijn groo ter dan bij het uitbreken van den oorlog. Zeer groote voorraden varkensvleesch zijn in koelhuizen opgeslagen. Op het gebied van de industriebedrijven is de productie in het geheele jaar 1939 met vier oor logsmaanden naar hoeveelheid en waar de grooter geweest dan in eenig ander jaar tevoren. De hereeniging met Ooste lijk Opper-Silezië heeft het vermogen van de Duitsche economie met belangrijke grondstoffen en industrieele ondernemin gen versterkt. De samenwerking op het breede terrein van het Groot-Duitsche rijk en zijn invloedgebieden (protectoraat Bo- hemen-Moravië, het Poolsche gouverne ment-generaal) blijkt steeds meer uiterst vruchtbaar te zijn. Duitschland beschikte reeds bij het begin van den oorlog over industrieele capaciteiten, welke grooter waren dan die van Frankrijk en Groot- Britanië tezamen. Inmiddels zijn vele deelen der Fransche industrie door de oorlogshandelingen op Fransch gebied ver nield, anderen evenals in Noorwegen, Nederland, Luxemburg cn België vie- Gemengd Nieuws DE LAATSTE VLUCHTELINGEN UIT GIBRALTAR. Thans 13000 personen geëvacueerd. Algeciras, 18 Juni. (D.N.B.). Het laatste vluchtelingentransport heeft aan böörd van het stoomschip „Mohamed Al Kebir" met 1275 personen Gibraltar ver laten. Na dit tiende transport bedraagt het aantal personen, dat uit Gibraltar is geëvacueerd, thans 13.000. Het aantal schepen, dat in de haven van Gibraltar ligt is sterk verminderd. Thans liggen daar nog 23 handelsschepen. DE MOORD TE GUELLE. Verdachte te Maastricht aangehuoden. Gisterochten is de 21-jarige M.S., af- komstiguit Stein, die Maandagavond de 24-jarige vrouw M. Ploem-Schepers op den Kanaaldijk te Guelle met een tweetal revolverschoten doodde, te Maastricht aan gehouden. Nader wordt gemeld, dat tusschen den dader M. S. (die nog in het bezit van den revolver was) en den echtgenoot van de verslagene een worsteling heeft plaatst gehad, waarbij Ploem probeerde de revol ver aan den onverlaat te ontrukken. Terwijl hij zich los trok loste M. S. twee schoten op de echtgenoote van Ploem, die doodelijk getroffen ineen zonk. HET TREFFEN IN DE MORAY -FIRTH. Een belcwaam duikbootkapitein. Zooals reeds in het Duitsche legerbericht is medegedeeld, is het succes van een on derzeeër tegen een Britschen hulpkruiser in de Moray-Firth te danken aan het be leid, dat kapitein-luitenant Kuppisch heeft getoond. Hieromtrent verneemt het D.N.B. nog de volgende bijzonderheden De hulp kruiser die door vliegtuigen en door vis- schersbooten werd beveiligd werd tegen middernacht door een torpedo in het ach terschip getroffen. Daar het schip niet zonk, waagde de onderzeeër zich ongeveer na drie uur opnieuw in zjjn nabijheid en vuurde een tweede torpedo af, welke den kruiser midscheeps trof. Intusschen werd de Duitsche onderzeeër door tal rijke vijan delijke torpedojagers, duikbootjagers en vliegtuigen, die inmiddels nadex-bij waren gekomen, met diepte- en vliegtuigbommen bestookt. Daar de hulpki-uiser echter nog steeds drijvende was, besloot de comman dant van de Duitsche ondex-zeeër niettemin na 2 uur een derde toi-pedo af te vuren, welke den hulpkruiser tegen half zes tot zinken bracht. Door zijn buitengewoon be kwame leiding slaagde de commandant er in met zijn schip aan de hardnekkige ach tervolging, welke uren duurde, te ontsnap pen en in de thuishaven terug te keer en. DE VLUCHTELINGENSTROOM NAAR ZWITSERLAND. Het D.N.B. meldt uit Bern: Naar de Zwitserscho legerstaf mededeelt, hebben de civiele en militaire autoriteiten van Zwit serland in verband met de gebeurtenissen in Frankrijk, maatregelen getroffen om de vluchtelingen'uit de Fransche grensge bieden te huisvesten. Maandag zjjn rond 1500 burgers over de Zwltsersche grens gekomen. Het betreft hier uitsluitend vrouwen, kinderen en grijsaards. Mannen van dienstplichtigen leeftijd werd het ovex-- schrijden van de grens verboden. Dien dag zijn bovendien ongeveer J00 600 Fran sche soldaten op Zwitserschen bodem aan gekomen. Zij werden ontwapend en geïn- terneerd. Denzelfden dag kwam een Fran sche Roode .Kxnis trein en een transport gewonden in Zwitserland aan. Gisteroch tend zijn wederom burgers over de grens gekomen. Fransche troependeelen van ver schillende sterkte zijn aangekomen, ont wapend, verzorgd en geïnterneerd. len in Duitsche handen. Ook de grondstof- fenbasis (steenkool, hout, erts) werd door de oorlogvoering uitgebreid. Daarnaast wordt intensief aan de toeneming der bin- nenlandsche productie van grondstoffen gewerkt. Prijzen en loonen worden welbe wust in toom gehouden, hetgeen slechts mogelijk is, doordat bij de regeling van prijzen en loonen de straffe controle komt van productie, belegging exx verbruik. In tegenstelling tot de ontwikkeling in Duitschland, treedt de prijsstijging in En geland zeer sterk aan het licht. De cre- dietmarkten toonen een beeld van buiten gewone ruimte, tengevolge waarvan de geldtarieven stex-k gedaald zijn. Het dis conto van de rijksbank kon van 4 op 3% procent verlaagd worden. De spaargel den en bankdeposito's vertoonen een voortdurende stijging. De openbare finan ciën voldoen volkomen aan hun taak om de oorlogsuitgaven te financieren. De op brengst van de belastingen is gestegen. De Duitsche buitenlandsche handel is on gebroken, zooals het voortduren zelfs van den export van oorlogsmateriaal (vlieg tuigen) bewijst. De besluiten van de Duitsche oorlogs economie zouden niet mogelijk geweest zijn wanneer niet de nationaal-socialisti- sche economische politiek de voorwaarden daartoe geschapen had. In dit verband moeten vooral de volgende maatregelen genoemd worden. Door het geheele be drijfsleven te grondvesten op de volks gemeenschap, werden sociale twisten en wrijvingen uitgeschakeld en werden de mogelijkheden geschapen tot buitengewo ne ax-beidsprestaties. Door de stelselmatige opvoering der binnenlandsche productie van grondstoffen is de Duitsche afhanke lijkheid van het buitenland, vooral sinds de afkondiging van het vierjarenplan, op gebieden welke voor de oorlogvoering van essentieel belang zijn, op beslissende wijze verminderd. Een contröle van de produc tie, van de beleggingen en van het ver bruik heeft reeds lang voor het begin van den ooi-log, het bedrijfsleven tot een doel treffend instrument in de hand van den staat gemaakt. Het bedrijfsleven is in de politieke doelstellingen ingeschakeld en in zijn organisatie op dezen nieuwen taak ingericht. Daarbij is het van beteekenis. dat al deze maatregelen reeds sinds 1933 welbewust genomen zijn. SPAANSCH SCHIP DOOR ENGELSCHEN NAAR GIBRALTAR OPGEBRACHT. De Spaansche scheepvaartmaatschappij Ibarra, die ter vervanging van drie tijdens den burgeroorlog verloren gegane schepen in de Vereenigde Staten drie nieuwe sche pen met een totale tonnage van 20.000 ton had gekocht om den passagiersdienst van Spanje naar Argentinië te kunnen voor zetten. heeft de Spaansche regeering mede gedeeld, dat het eerste dezer schepen in de straat van Gibraltar door de Engel- schen aangehouden en naar de haven' Van Gibraltar opgebracht is. De regeering heeft te Londen een krachtig protest ingediend. EEN HELDEN KERKHOF TE DELFT. Woensdag, 19 Juni, zal in Delft de ovei-- dracht plaats hebben van helden-kerkhof aan de Duitsche autoriteiten. Hierbij zal de Duitsche militaire bevel hebber in Nederland, generaal der vliegers Chi-istiaansen, aanwezig zijn. VRIJLATING POLITIEKE GEVANGENEN IN LITAUEN. Gisteravond is begonnen met de geleide lijke vrijlating der politieke gevangenen uit het tuchthuis van Kaunas, meldt het D.N.B. DISTRIBUTIE MOTOR-BRANDSTOF. In de bladen is bjj bekendmaking van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart een nieuwe regeling voor de distributie van motor-brandstof open baar gemaakt. In aansluiting daaraan zal zeer binnen kort een vergunningsstelsel voor het vei-- voer van goederen en personen langs den weg worden bekend gemaakt. In afwach ting van deze nadei-e bekendmaking zij reeds medegedeeld dat dc aanvraag-for- mulieren voor een vergunning zich bij de distributie-bureaux bevinden en daar kun nen worden afgehaald. BESPREKINGEN VAN KONING CAROL VAN ROEMENIË. Alle ministers hebben hun aftreden ingediend. Onder den onmiddellijken indruk van de verklaring van Maarschalk Pètain heeft koning Cai-ol met zijn politieke raadgevers den toestand besproken. Alle ministers heb ben hun aftreden zonder opgave van datum ingediend, zoodat de koning in staat is, ieder oogenblik het kabinet te reorgani- seeren. Over de leden van het nieuwe ka binet wordt het grootste stilzwijgen in acht genomen, meldt het D.N.B. uit Boe karest. Burgerlijke Stand VLISSINGEN. Geboren: Jacobus Johannes zoon van Arij de Kubber en Dina Flox-esse; Anneke, dochter van Pieter Groenenberg en Maria Helena Tavenier; Irene, dochter van Her man Nicolaas Speijer en Aagje Schol; Wim zoon van Andries Caljouv" cn Paulina Pol derman; Adriaan Johan en Gerard Theo- door Anton, zoons van Jacobus Petrus Ossewaarde en Betsij van Bruggen. Overleden: Johannes Pieter Meurs 77 jaren, wedn. Maria Boone; Jan van den Bosse, 40 j. geil. met Justine Johanna Elisabeth Braber; Jan van Elsacker 84 j. geh. met Jannetje Verrrjzer; Jan Lorier, 47 j. geh. met Suzanna Izeboud; Adriana Meulmeeste 85 jaren, wede. M. Mulder. Ondertrouwd: Christlaan Verhage 24 j. en Johanna Catharina Vermeulen 23 j.; Jacob Kruidenier 25 j. en Susanna Adri ana de Baax-e 23 j. Getrouwd: Pieter Johannes Tisse- rand 26 j. en Geertje Steenhaard 17 j. WESTKAPELLE. Geboren: Adriaan zoon van Adriaan Minderhoud en Adriana de Pagter, De vestingen Belfort, Dyon en Metz in Duitsche handen. Succesvolle luchtaanvallen. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakte gisteren avond bekend: De militaire ineenstorting van Frank rijk gaat onder den druk van onze onver moeide achtervolging snel verder. Tusschen Caen en Le Mans is de Orne op verschei dene plaatsen gepasseerd, de Loire, boven Orleans, is tot Nevers en ten Zuid-Oosten daarvan bereikt. Snelle troepen hebben het Fransche cen trum van bewapeningsindustrie Le Creuzot bezet en de vesting Belfort ingenomen. De vesting Dyon is zonder strijd gevallen. Ook de vesting Metz heeft zich aan een dapper optrekkende mobiele Duitsche afdeeling overgegeven. Van daaruit werden thans de nog verdedigde sectoren van de Maginot- linie, aan weerskanten van Diedenhoven, ook van de rugzijde aangevallen. De doorbraak door de Maginotlinie, ten Zuiden van Saarbruecken, is verbreed tot aan het Rijn-Marnekanaal. Aan den Bo- ven-Rjjn vordert de aanval op de Vogezen. Colmar is genomen. Alleen op den dag van gisteren zijn ver over de 100.000 gevangenen binnenge bracht. De buit omvat de algeheele uitrus ting van talrijke Fransche divisies en van verscheidene vestingen. Het luchtwapen zette den achtervolgingsstrijd voort tegen den tusschen de kust van den Atlantischen Oceaan en de boven-Loire terugstroomeix- den vijand. Bijzonder succesvol was een luchtaanval op het station Rennes, dat meer dan vol stond met transport-, munitie- en benzine- treinen. Met geweldige ontploffingen vlo gen heele treinen de lucht in. Onder de troepen brak eexx ontzaggelijk paniek uit. In de monding van de Loire gelukte het, 't tot dusver grootste aanvalseffect te berei ken op vijandelijke transportschepen. Een geweldige scheepstonnage werd vernietigd of zwaar beschadigd. Onder de getroffen schepen, waarvan werd waargenomen, dat een deel geladen was, bevonden zich twee transportvaartuigen van elk 25.000 ton, transpox-tschip van 20.000 ton, vier transportschepen van ruim 10.000 ton elk en verscheidene kleinere oox-logs- en koop vaardijschepen. Negen schepen zijn gezon ken, andere zijn onder ontploffingsver schijnselen deels volledig uitgebrand, deels gekenterd. In den nacht van 17 op 18 Juni hervat- ten Engelsche vliegtuigen hun aanvallen op niet-militaire doelen in Noord- en West- Duitschland. De totale verliezen van den tegenstander in de lucht bedroegen Maan dag vijf vliegtuigen, één eigen toestel wordt vex-mist. Nog groote gevechtsbedrijvigheid aan het geheele Duitsch Fransche front. BERLIJN, 18 Juni (D.N.B.). Het front- bericht van het D.N.B. luidt, als volgt De radiotoespraak vaix(maarschalk Pé- tain, met de mededeeling, flat Frankrijk de wapens moet neerleggen, is veelal zoo op gevat, dat nu terstond de gevechtsbedrij vigheid aan het geheele DuitschFransche front zou ophouden, of moest ophouden. De Duitschers zetten overal in snel oprukken de achtervolging van den tegenstander voort. De gevechtshandelingen kunnen eerst gestaakt worden, wanneer een wa penstilstandsverdrag tot stand is gekomen. In dit verband moge er aan herinnerd wörden, dat in 1918 het Duitsche streven naar neerleggen der wapens, dat op 5 Oc tober begon, eerst op 11 November tot een resultaat leidde. De teèkenen van een snel verminderende weerstandskracht en van de ineenstorting van de Fransche legers, nemen van uur tot uur in aantal toe. Met de snelle inneming der vesting Metz heeft de Duitsche leiding een buitengewoon belangrijke positie in den rug der Maginotlinie gewonnen, die nu ook in dezen sector onhoudbaar is geworden, vooral daar z(j uit de groote voorraadschu ren van Metz voortdurend van het noodige werd voorzien. Voor de oorlogsindustrie van Frankrijk is de bezetting van Le Creusot van beslis sende beteekexxis, Le Creusot beteekent voor de Fx-ansche bewapeningsindustrie evenveel als het Ruhrgebied voor Duitsch land. De geweldige verliezen der Franschen aan wapens en oorlogstuig kunnen thans niet meer vervangen worden. Terwijl de vesting Dijon zoxxder strijd bezet kon worden, werd Colmar door een aanval ingenomen. Wat Frankrijk had gewild. Het D.N.B. meldt uit Berlyn: De Duitsche bladen wijzen op een arti kel in het Fransche militaire tijdschrift „La France militaix-e" van 11 Mei, waaruit blijkt, wat het Fx-ansche oppex-bevel het Duitsche volk in geval van een Fransche overwinning had toebedacht. In dit ar tikel staat o.a. letterlijk: De voor Duitschland bepaalde straf is in drie stadia ingedeeld. Het eerste stadium is de blokkade. Het tweede zal z(jn de vernietiging door een militaire nederlaag en het derde zal de boetedoening zjjn. Men moet het Duitsche volk aan het verstand brengen wat een oorlog is. Laten wij het Duitsche volk de heilzame gevolgen laten ondervinden van zwaar ax-tillex*ievuur op zijn dorpen en van luchtbombardementen. Zoodra de tijd voor den vrede is gekomen, moet goed opgelet worden en moet men zich niet weer laten bedriegen als in 1918. Nooit meer een verdrag, hiertoe zal men Duitschland gedurende den noodigen tijd moeten bezetten en uit de gelederen der „boches" mannen moeten recruteeren, die overal aan den rand van het rijk niet hun handen de puinhoopen moeten opruimen. Daarna moet het i-ijk in stukken worden versnipperd en de Pruisische geest ver nietigd worden. Hoewel deze plannen van den Franschen generalen staf door de militaire ineenstor ting achterhaald zijn. zijn de Berlijnsche bladen in verband met dit artikel een stemmig van meening, dat zij toch waard zijn vanwege de monsterachtigheid voor de wereld te worden bewaard. Frankrijk, dat zich de „Grande Nation civilisatrice" noemt, overtx-eft hiermede nog den van haat vervulden duivel van Versailles en vertoont opnieuw zijn ware gezicht. De Nederlandsche tuinbouw in 1939. Veel geleden door de strenge vorst en den oorlog. De Nederlandsche tuinbouw heeft in 1939, evenals vele andere takken van nij verheid en handel zijn deel van de tegen slagen gehad. Het plotseling invallen van een strenge vorst heeft in de teelten veel schade toegebracht. De nog te velde staan de producten en de aardbeienplanten be vroren, terwijl verder het jonge plantmate- riaal grootendeels werd vernietigd. Voox-al door het laatste kwam in de voorjaarsteel ten van den glastuinbouw een belangrijke vertraging, aldus het jaar-verslag van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland. De tweede tegenslag trof den tuinbouw in zijn gevoeligste zijde, nl. in den afzet zjjner px-oducten naar het buitenland en door de maatregelen van de omringende landen in verband met het besmettingsge vaar van den coloradokever. En tenslotte kwam, nadat in de zomer maanden de uitvoer geleden had onder de ongunstige gevolgen van de internationale spanningen, in September de oorlog, waar door de export van tuinbouwproducten nog moeilijker werd. Kleinere export. De handel in tuinbouwproducten op het buitenland was minder gunstig dan in het voorgaande jaar. Naar de hoeveelheid steeg de uitvoer in 1939 weliswaar met 14 millioen kg. tot 432 mülioen kg., maar de totale opbrengst was 1.6 millioen gulden kleiner en bedx-oeg 41.6 millioen gulden. In de onderdeelen van dezen export neemt de versche groeixte veruit de belang rijkste plaats ixx Uitvoer 1939: versche vx-uchten 27 mil lioen kg. (4.5 mill, gld.), versche groenten en vroege aax-dappelen 350 mill. kg. (29.2 mill, gld.), vruchtenpulp 22 mill. kg. (4.7 mill, gld.) en geconserveex-de groenten 33 mill. kg. (3.1 mill. gld.). De uitvoer naar Duitschland dit jaar veel hooger? Ook in 1939 was Duitschland het voor naamste afzetgebied van den Nedex-land- schen tuinbouw. De export van groenten en fruit steeg in dat jaar van 135 tot 157 millioen kg., de waarde van 16.2 tot 16.8 millioen gld. Van den totalen Nederland- schen export van versche vruchten ging niet minder dan 70 %(1S.S mill, kg.) en van versche groenten bijna twee-vijf de ge deelte naar het Duitsche rijk. De omvang én beteekenis van dezen han del op Duitschland blijkt verder wel uit de volgende opsomming van de exporthoeveel- heden der voornaamste px-oducten Appelen 10 millioen kg., dnxiveh 5 mil lioen kg., tomaten 21 millioen kg., kom kommers 28 millioen kg., sla 9 millioen kg., bloemkool 6 millioen kg., ï-oode, witte en groene kool 22 millioen kg. en vroege aard appelen 15. millioen kg. Nu in de veranderde omstandigheden een nieuwe regeling voor den export van groenten en fruit naar Duitschland is ge troffen, mag venvacht worden, dat in den loop van 1940 deze uitvoer nog belangrijk zal stijgen. De Nederlandsche tuinbouw kan deze ruimere plaats op de Duitsche markt zonder eenig bezwaar vullen en daarnaast niettemin de volledige gx-oentenvooirziening van het Nederlandsche volk vex-zorgen. De andere landen. De totale export van groenten en fruit naar Engeland in 1939 was naar de hoe veelheid ongeveer gelijk aaix die in 1938, nl. ruim 200 millioen kg., meer dan de helft hiervan waren uien, de uitvoer van uien steeg namelijk van 95 tot 113 millioen kg., de uitvoer van bijna alle overige px-o ducten daarentegen daalde aanmerkelijk. De totale waarde van onzen tuinbouwex- port naar Engeland was dientengevolge ruim een xr.'llioen gulden lager dan in lyöS. Op de eerste plaats belemmerden zware invoerrechten den invoer van onze producten, tenvijl daax-naast de bepalingen wegens het coloradokever-gevaar sommige Nederlandsche tuinbouwcentra ten opzichte van den Engelschen export in een zeer on- gunstijp positie heb een gebracht. ook de uitvoer naar i3elg.~ had in 1939 in bijzondere mate met handelspolitieke moeilijkheden te kampen, tengevolge waar-- van de export daalde van 42 tot 34 mil- lioen kg., de waarde van 2.8 tot 2.1 mil- 1 lioen gld. Voo:—1 de uitvovan bloemkool tomaten, boonen, sla, appelen naar België was aanmerkelijk kleiner dan in 1938. UIT DEN ZÜIVELHOEK. Gebruik de groente die de tijd van liet jaar volop levert, dan is ze het voordee- ligste en het beste. Door in de bereiding de noodige variatie te brengen, behoeft het niet te vervelen als men kox-ten tijd achter elkaar weer dezelfde gx-oente eet. Bloemkool bijv. die volop aan de markt is laat zich voor afwisseling uitstekend combineeren met kaassaus. We kunnen deze kaassaus, met gebruikmaking van jonge kaas. tot een zeei^ voedzaam gerecht maken, waardoor het vleesch deze keer kan vex-vallen. In combinatie met gebakken aardappelen hebben we dan een uitsteken de maaltijd. Hier volgt het x'ecept: Bloemkool met Alkmaarsohe kaassaus. 1 groote bloemkool, Vz liter gekookte melk, y2 pond jonge kaas, 1 eetlepel aardappelmeel, ons boter. Maak de bloemkool schoon en wasch ze. Kook ze op de bekende wijze gaar. Sn\jd de kaas in kleine blokjes (of rasp ze op een gx-ove rasp) en laat de boter met de kaas zachtjes smelten. Meng het aardappelmeel aan met een gedeelte van de melk en voeg dit mengsel roerende bij de gesnxol.en kaas. Voeg daarna lang zamerhand en onder voortdurend roeren de rest van de melk (koud of warm) toe. Laat de saus nog even doorkoken en giet ze daarna over de bloemkool. Geef er ge bakken aardappelen bij. Staatsloterij DINSDAG 18 JUNI. 5e Klasse 7e Lijst. 1000 Loten. PRIJZEN VAN 70. 1095 1137 1183 1187 1243 1266 1348 1432 1453 1630 1695 1809 1919 1928 1988 2039 2064 2065 2070 2108 2144 2177 2402 2426 2833 2976 3082 3103 3133 3223 3328 3481 3537 3658 366S 3689 3749 3757 4061 4106 4118 4167 4230 4594 4630 4866 4924 4933 5039 5094 5124 5556 5641 5673 5794 5899 5961 6203 6661 6666 6760 6909 6944 7136 7172 7211 7330 7350 7401 7445 7759 7846 7847 8103 8175 8411 8621 8791 8910 8919 8961 9148 9183 9319 9388 9434 9757 9862 10127 10326 10403 10548 10677 10759 10845 10991 11007 11075 11226 11355 11382 11438 11450 11541 11751 11849 11895 11942 12086 12165 12238 12241 12314 12348 12431 12582 12608 12644 12678 12795 12878 12879 12885 12963 13029 13123 13147 13177 13551 13647 13694 13826 13893 14514 14522 14530 14819 14851 14888 15087 15116 15273 15326 15362 15402 15472 15487 15776 15832 15980 16010 16087 16095 16199 16246 16252 16275 16457 16492 16494 16603 16666 16771 16867 16965 16985 17125 17178 17256 17303 17556 17576 17577 17601 17618 17625 17854 17860 17949 17992 18034 18164 18225 18702 18801 19075 19101 19113 19220 19252 19258 19464 19613 19676 19777 20101 20156 20308 20320 20370 20379 20435 20496 20545 20849 20908 20913 20965 21079 21103 21110 21121 21125 21182 21228 21443 21468 21529 21562 21579 21732 21894 22063 22189 22291 22368 22440 22662 22727 22750 22756 22762 22785 23021 23027 23070 23087 23200 23280 23520 23521 23691 23713 23817 24046 24094 24179 24207 24344 24688 24750 24753 24860 24895 24923 24982 NIETEN. 1021 1065 1133 1143 1169 1246 1264 1274 1298 1316 1393 1406 1422 1448 1460 1471 1476 1487 1528 1540 1646 1660 1723 1785 2008 2024 2042 2152 2164 2167 2192 2250 2295 2309 2373 2390 2465 2470 2475 2485 2490 2493 2564 2593 2606 2613 2665 2744 2775 2779 2820 2S36 2892 2918 3038 3066 30S0 3090 3261 3267 3292 3296 3335 3514 3519 3520 3556 35S0 3751 3833 3901 3925 3929 3931 3941 3993 4151 4185 4192 4199 4223 4240 4352 4379 4381 4454 4489 4503 4541 4617 4701 4703 4722 4727 4744 4779 4796 4801 4867 4886 4911 4957 4960 5043 5055 5065 5083 5163 5169 5178 5193 5209 5272 5282 5283 5342 5347 5422 5424 5479 5542 5546 5594 5613 5638 5660 5664 5666 5700 5770 5793 5804 5866 5883 5S88 5900 5940 5947 5966 5979 5999 6030 6041 6043 6068 6145 6170 6173 6184 6195 6236 6253 6278 6282 6307 6395 6415 6429 6431 6449 6453 6495 6610 6639 6645 6678 6713 6714 6729 6736 6749 6755 6826 6827 6884 694S 7037 7043 7072 7088 7094 7180 7184 7259 7307 7324 7369 7429 7468 7505 7516 7525 7535 7566 7618 7689 7753 7771 7805 7833 7842 7849 7869 7907 7913 7950 7975 8054 S0S1 8129 8160 S199 8209 8211 8213 S269 8282 8330 8335 8384 8390 S460 8527 8714 8753 8780 8938 8941 8959 9072 9140 9142 9194 9227 9294 9304 9309 9314 9377 93S5 9397 9408 9419 9448 9521 9526 9540 9542 9557 9570 9573 9666 9715 9751 9797 9805 9840 9883 9948 9954 9975 10025 10034 10071 10118 10227 1022S 1026S 10311 1040S 10428 3 0491 10503 10546 106S4 10730 10749 10763 10809 10817 10839 10900 10915 10937 1096S 10984 10998 11009 11108 11112 11158 11167 11200 11205 11281 11345 11440 11441 11444 11452 11559 11646 11667 11775 11785 11789 11805 11856 11867 11936 11966 12092 12143 12153 12164 12178 12206 12253 12377 123S3 12410 12416 12424 12425 12437 12471 12490 12525 12545 12553 12558 12593 1259S 12633 12634 12646 12690 12757 12765 12S18 12904 12935 13141 13151 13211 13218 13223 13262 13290 13319 13351 133S1 13482 13486 13517 13520 13546 13548 13595 13597 13612 13633 13637 13691 13699 13707 13798 13823 13827 13854 13897 13918 13925 13933 13942 13946 13968 14026 14037 14139 14166 14183 14188 14236 14284 14289 14363 14443 14483 14527 14646 14662 14677 14746 14754 14835 14S3S 14840 14843 14865 14881 14903 14939 15020 15060 15065 15085 15092 15097 15138 15168 15174 16197 15252 15257 15263 15280 15290 15348 15351 15397 15429 15440 15508 15538 15573 15603 1561S 15619 15653 15706 15723 15822 15833 15869 16006 16045 16069 16124 16213 16247 16279 16326 16336 16345 16369 16374 16379 16441 16446 16453 16479 16489 16518 16531 16582 16636 16652 16684 16721 16753 16775 16777 16788 16810 16832 16862 16906 16951 16964 16972 16973 16991 17020 17044 17099 17214 17274 17278 17279 17313 17386 17387 17414 17426 17472 17490 1749S 17549 17599 17606 17613 17630 17644 17646 17754 17783 17837 17S42 17SS1 17882 17890 17924 17942 179S7 1804S 18124 18167 1S172 18190 1S193 18217 1S292 18363 18383 18450 18452 18466 18483 18556 1S575 18599 1S603 18606 18614 18731 1S737 18773 1SS0S 18907 18970 19028 19031 190S1 190S2 19116 19122 19313 19316 19461 19575 19592 19603 19615 19665 19778 19S19 19834 19894 19958 20074 20075 20144 20151 20179 20187 20227 20228 20231 20250 20252 20259 20267 20349 20363 20394 20420 20425 20491 20564 20378 20595 20635 20693 20721 20743 20§54 20887 20895 21014 21018 21046 21157 21211 21252 21255 212S1 21304 21305 21367 21383 21396 21415 21422 2142S 2148S 21514 21557 21583 21590 21596 21612 21664 21686 21687 21701 21722 21827 21865 21879 21892 21957 21964 21974 21990 22097 22152 22205 22219 22235 22267 22268 22273 22294 22351 22380 22432 22436 2245-1 2247S 22479 22539 22593 22610 22712 22736 22739 22943 22951 22980 23075 23183 23223 23234 23254 23320 23399 23401 23410 23477 23493 23496 23540 23551 23559 23579 23613 23623 23639 23642 23696 23700 23731 23732 237S6 23738 23760 23778 23793 23798 23814 23890 23905 24015 24031 24040 24063 24064 24095 24111 24128 24137 24166 24181 24203 24226 24234 24251 242S6 24289 24327 24352 24369 24381 24385 24413 24500 24513 24520 24547 24576 24710 24716 24717 24718 24732 24735 24748 24765 24845 24855 24929 24932 24943 Vorige lijst staat 17797 m.z. 17997 14S74 m.z. met 70.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 7