BIERKAAI 10©. 11 STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes STADSNIEUWS Vlissingen Administratie 13® Redactie 2(S© UIT DE PROVINCIE HET MEDDELBURGSCH MUZIEKKORPS ERNSTIG GEDUPEERD. Van de plaatselijke muziekverenigingen schijnt het oudste, het 125 jaar bestaande Middelburgseh muziekkorps, wel het meest te lyden te hebben van de gevolgen der catastrophe van 17 Mei. Niet alleen, dat de geheele muziekbibliotheek, die in den afgeloopen winter opnieuw geregistreerd en gesorteerd was, verbrand is, maar ook zijn 6 instrumenten en 5 uniformen een prooi der vlammen geworden. Daar boven dien de zaal van het St. Vincentiushuis niet meer als repetitielokaal beschikbaar is, zullen heel wat voorzieningen getroffen moeten worden, voordat het korps zijn werkzaamheden kan hervatten. DE BRUGGENVERBREEDING. De werkzaamheden voor de verbreeding van de beide Seisbruggen en de Noordbrug worden met onverminderde zorg voort gezet en aan laatstgenoemde brug is er reeds eenige teekening, die doet zien hoe het worden zal. Een der beide voetpaden van tegels en wel dat aan de rechterzijde, komende van het Noordplein, is langs de brug gereed, doch nog niet te gebruiken, daar men nog wacht op het in bewerking zijnde hek. Dit trottoir zal aan de zijde van het Noordplein doorloopen langs de pan den van den heer Bliek, met behoud der beide op den hoek staande boomen. Aan de andere zijde gaat dit trottoir tot het begin van het rijwielpad. Aan den linker kant van de brug zal het trottoir begin nen by het Bolwerk en doorloopen tot aan het begin van den Singel. Bij de Seisbuitenbrug zullen de trottoirs ook worden doorgetrokken en aansluiten bij het verkeer aan beide zijden. De trot toirs langs de Seisbinnenbrug zullen zich tot de bestaande lengte van de brug be palen. Het gereed zijnde trottoir doet de belangrijke verbetering reeds goed uit komen. DE NIEUWE MARKT IN DEN REGEN. Niettegenstaande den regen, was de weekmarkt op den Dam gisteren nog door meer kooplieden bezocht dan de vorige weken en er waren ook in den middag nog vrij veel kijkers en wat van meer belang is ook koopers en koopsters. HET 75-JARIG BESTAAN VAN UIT HET VOLK VOOR HET VOLK. Zooals in den loop der laatste maanden meermalen naar voren is gekomen, zou de bekende vereeniging „Uit het Volk- .Voor het Volk" op 13 Juni haar 75-jarïg bestaan herdenken en was er een commis sie uit de burgerij samengesteld met de bedoeling genoemde vereeniging op dien dag te huldigen door het aanbieden van ■.een in te zamelen bedrag aan geld en zoo mogelijk een aantal nieuwe leden. Het is te begrijpen, dat er van een fees telijke herdenking gisteren geen sprake kon zijn, wat echter geenszins zeggen wil, dat de dag geheel onopgemerkt voor bij is gegaan. Het bestuur kwam bijna voltallig met enkele eereleden in vergadering bijeen in de kleine bovenzaal van De Vergenoeging en tijdens deze bijeenkomst kwam daar ook bedoelde commissie uit de burgerij, welke pok zoo goed als voltallig was. De voorzitter de heer W. de Graaf, heette de commissie welkom en wees met enkele woorden op de droeve omstandig heden, waaronder men bijeen kwam. Hierna heeft de voorzitter der commis sie, de heer C. C. Mantz er in een korte redevoering op gewezen, dat de commis sie feitelijk haar arbeid maar voor de helft heeft kunnen volbrengen. Spr. me moreerde wat Uit het VolkVoor het Volk in deze 75 jaar heeft gepresteerd en dacht terug aan zijn jeugd, toen Floralia bloeide. Van groote beteekenis is ook de Volkszangschool en dan denkt spr. aan de feesten en de historische optoch ten, waarvan duizenden uit Middelburg en omgeving genoten. Spr. deelde dan mede, dat, dank zij ook de algemeene medewerking der buurtcom- missies, 6000 circulaires zijn verspreid. Op 10 Mei werd het werk gestoord en afge broken, maar toch kon spr. nog een be- drrg van 312.90 aanbieden en 22 nieuwe leden met 57 aan contributie. De com missie liet gaarne aan het bestuur over hoe het deze gelden besteden wilt en wees er op, dat onder de nieuwe leden enkele gedupeerden zijn, die zich opgaven vóór de catastrophe. Aangevraagd is, gesteund door vooraanstaande personen, om de Ver eeniging het praedicaat „Koninklijk" te verleenen, maar daarop is' geen antwoord ontvangen door de beleende omstandighe den. Nog kon. spr. zich speciaal tot den heer de Graaf wenden en hem mededeelen, dat men hem wegens zijn 15-jarig voor zitterschap een bord van de plateelfabriek had willen aanbieden met een voorstelling van het doel der Vereeniging. Nu moest spr. volstaan met het toonen van de door de fabriek ingezonden teekening. De heer Mantz eindigde met de hoop uit te spreken, dat in het nieuw herbouwd Middelburg plaats zal zijn voor een vereeniging als Uit het Volk. De heer de Graaf, herinnerde aan de Woorden van Tollens: „En rekent d'uit- slag niet, maar telt het doel alleen". Spr. dankte den heer Mantz voor zijn woorden en zeide, dat het bestuur reeds een bestemming aan het geld heeft gegeven en wel om het te voegen bij een gift cl— Vereeniging aan het plaatselijk hulp comité. (De gift van de vereeniging is 10.voor ieder jaar van haar bestaan dus 750.in totaal dus 1062.90). Dank bracht spr. ook voor de pogingen inzake het praedicaat „Koninklijk", waar van de beantwoording wel achterwege zal blijven. Wat de bedoeling betreft spr. een herinneringsbord aan te bieden, zeide spr. dit ook op hoogen prijs te stellen, doch te beschouwen als bestemd voor het geheele bestuur. De heer De Graaf zegt, dat men het werk wellicht beter had kunnen doen, maar daarnaast erkent hij volmondig, dat allen hun best hebben gedaan. De toekomst is wellicht niet hoop vol. Maar men moet vooruit, gedachtig aan het „Lu'ctor et Emergo". Spr. hoopt, dat spoedig tot herbouw der stad zal kunnen worden overgegaan ep dat in het nieuwe Middelburg de veree niging weer even nuttig en aangenaam zal kunnen werken. Op een vraag van den heer de Graaf, verzekerde de heer Mantz, dat de commis sie volkomen accoord gaat met de be stemming door het bestuur aan de gelden gègeven. De heer de Graaf heeft de buurtcom- missies geadviseerd hun kasgelden ook voor steun aan de slachtoffers te bestem men. Geslaagd. Aan de Chr. Kweekschool slaagden gis teren alle 6 candidaten voor de acte l.o, en wel mej. S. C. van Wijck, Neuzen; en de heerën M. Allewijn, Hoedekenskerke; L. de Blaeij, Neuzen; L. v. d. Graaf, Arne- muiden, C. J. Klap, Kamperland en' P. Murre, Nieuwdorp. Hef gemeentebestuur verhuist. Het was voor het gemeentebestuur di rect na den brand in het Stadhuis een uit komst tijdelijk in de Griffioen en in de woning van wethouder Boasson een onder komen te vinden voor de verschillende af- deelingen van de secretarie. Ook de ver trekken van den burgemeester, secretaris ontvanger alsmede de woning van den concierge moesten er worden onderge bracht. De ruimte was echter niet groot genoeg en het was meermalen behelpen, vooral toen men zich uit de woning van den wethouder had teruggetrokken. Daar- zal menigeen ondervonden hebben, dat de Griffioen vrij excentrisch is gelegen. Dit alles deed uitzien naar een meer pas send gebouw in het Centrum der stad gelegen. Aanvankelijk werd gedacht aan het pand Dam 6, waar het distributie kantoor gevestigd is. Doch thans is be sloten het gemeentebestuur onder te bren gen in het nieuwe schoolgebouw aan den verbindingsweg Molenwater- -Zuidsingel, dat verleden jaar voor de S.D.O.A. is gebouwd. Dit gebouw biedt ruimte genoeg om het gemeentebestuur te doen beschikken over het aantal lokalen, dat voor een goede uitoefening van den dienst gewenscht is, alsmede voor kamers voor den burgemees ter, den secretaris, en vergadergelegen heid voor het collége van B. en W. en den Raad. Ook de concierge- zal hier een goed onderkomen vinden. Direct toen tot het verhuizen '^esloten was, is men begonnen met de eerst noo- dige herstellingen, omdat een deel van het gebouw vrij ernstig gehavend is. He den had de verhuizing der bescheiden enz. plaats gehad. Morgen zal men dus het gemeentebe stuur aantreffen in een passende omge ving en gemakkelijker van de meeste dee- len der gemeente te bereiken. HET GEVONDEN MOTORRIJWIEL. De eigenaar wil liever geld! Vorige week maakten wij melding van een zware en goede B.S.A.-motor, die als een vorst prijkte tusschen de gevonden rijwielen. Wij vermeldden toen tevens let ter en nummer. Intusschen is de eigenaar, of juister, de vroegere eigenaar bekend ge worden, doch deze zeide liever geld te willen hebben, want hij had de motor ver kocht aan twee militairen. En dus was hij feitelijk geen eigenaar meer en is dit „koppel" soldaten bezitter, al bleef dan de financieele regeling nog „hangende". Laten we hopen, dat deze transactie goed op papier staat en de koopers er goed voor zijn. Maar tot heden staat de motor nog tus schen de „gevonden voorwerpen". DE HÜLP-POLITIE. Het te kleine korps. Men uitte er tegen ons zijn verwonde ring over, dat te Goes nog steeds enkele leden der hulp-politie dienst doen. Bij onderzoek bleek ons, dat de hulp politie inderdaad nog in functie is zij het speciaal ter bewaking van eenige maga zijnen waarin allerlei achtergelaten mili taire goederen opgeslagen zijn. Dat het gewone politie-korps deze taak er niet bij kan vervullen is te wijten aan den kleinen omvang van het korps (10 agenten), .dat voor den gewonen dienst reeds meer dan noodig is en in dezen tijd nog tal van bijzondere werkzaamheden heeft te vervullen. Men zal zich herinneren, hoe oud-bur gemeestér Hagenius steeds krachtig ge streden heeft voor uitbreiding van het korps. Dat het, zelfs bij de geringste ex trabelasting, inderdaad te klein is' bleek vooral het achterliggende jaar tallooze malen. ALWEER: BETER VERDUISTEREN! Een geheele etalage was verlicht. Nog steeds worden van den uitkijkpost woningen gesignaleerd, waaruit op onge- lijke tijden lichtschijnsel naar buiten treedt. Men schijnt nog steeds niet te begrijpen, dat het voor korten tijd aandraaien van het licht even gevaarlijk is als een aan houdend lichtschijnsel. Als een speurende vlieger een bepaald centrum ontdekt, dat op verschillende punten telkens verlichte dakramen, vensters en deuropeningen laat zien, dan constateert hij uit den aard der zaak tegelijkertijd, dat zich daar een dicht bewoonde plaats moet bevinden. En deze ontdekking zal hem, aan de hand van zjjn kaarten, vaak tevens den verderen weg naar zijn doel wijzen. Men denkt mogelijk: Goes zal voor den vijand wel geen object meer zijn, laten wij hopen, dat dit inderdaad zoo is, maar el- ders in dit land liggen die objecten wel en elke plaats die den vlieger den goeden weg wijst brengt daarmede, zooal niet zich zelf en omgeving, toch zeker menschen el ders in gevaar. Vrijdagavond ontdekte een stadgenoot zelfs een geheel verlichte etalage in de Langekerkstraat waarvan hij aangifte bij de politie deed. Het duurde echter nogal lang eer de leider dezer zaak gevonden was en intusschen baadde de etglage vroo- lijk in het schijnsel der lampen. Zeer tot misnoegen van onzen zegsman die liever krasser maatregelen gezien had. Toen de leider eindelijk gevonden was bleek, dat deze etalage-verlichting, die automatisch OOK EEN AANTAL VISSCHERSSCHEEPJES GEBORGEN. Zooals bekend, waren er in de onmid dellijke omgeving van de haven van Bres- kens ook een aantal hier thuisbehoorende visschersscheepjes gezonken. De eigenaars daarvan, die daardoor niet weinig gedu peerd waren, hebben niet stil gezeten, doch zoodra de gelegenheid er was, po gingen iii het" werk gesteld om hun scheepjes weer in hun bezit te krijgen. Dank zij de hulp van hun collega's uit Breskens, is het den meesten hunner ge lukt hur scheepje b(j laag water te dich ten en leeg te pompen, waardoor deze weer vlot kwamen. Daarna zijn de „schuit jes" naar Amemuiden overgebracht om aldaar verder hersteld te worden. De twee scheepjes die verbrand zijn, 1 zijn natuurlijk /erloren. De anderen hebben vanzelfsprekend heel wat schade bekomen, mede doordat tal van materialen, zooals netten enz., zijn verspeeld. De visschers popelen intusschen van on geduld, om hun bedrijf weer te kunnen gaan uitoefenen. Jaarvoor kan echter nog geen toestemming worden verleend. Zal de Wandetpier nog geopend worden Zal de wandelpier nog geopend worden dit zomerseizoen? Dat is de vraag die ons dezer dagen meermalen is gesteld, vooral nu het strandleven en het badbe- drijf weer aan den gang zijn. Hoewel de tijdsomstandigheden een nor maal seizoen voor onze badplaats niet mogelyk maken, raarbij wij speciaal den ken aan het wegblijven van badgasten, is het gesloten blijven van de „Pier" toch voor velen een teleurstelling. Wij hebben daarom eens geïnformeerd hoe het staat met de plannen van de di rectie van de wandelpier en van het pa viljoen. Het bleek, dat mer. niet erg optimis tisch is gestemd. Ten eerste heeft de pier nogal wat schade opgeloopen in het wan- deldek, welk" schade waarschijnlijk is ontstaan doe een granaattreffer. Deze schade is echter te herstellen, althans zou men voorloopig ter plaatse een nood- dek kunnen aanbrengen. Aan één zijde is het verkeer over de pier echter ook thans zeer goed mogelijk, zoodat deze schade geen bezwaar behoeft te zijn om de poor ten te openen. Het paviljoen heeft hoegenaamd niets geleden, slechts één ruit is gebroken, zoo dat ook dit geen aanleiding is om de zaak gesloten te houden. De reden, dat de directie nog niet is overgegaan tot het openstellen van pier en paviljoen, is de moeilijkheid om de zaak te exploiteeren. Het- behoeft immersgeen betoog dat, onder de huidige omstandigheden, het be zoek aan pier en paviljoen niet groot zal zijn, daar het bezoek van vreemdelingen aan de badplaats, tot op heden, nog tot de vrome wenschen behoort en vermoede lijk den eersten tijd wel zal blijven be- hooren. Wil men het paviljoen openen, dan dient men groote onkosten te maken, ten eerste voor de verduistering en ten twee de voor het bieden van amusement, waar voor men toch een orkest zou moeten engageeren. Het wil ook ons voorkomen, dat mo menteel deze kosten niet zijn verantwoord. Dit is dan ook de oorzaak dat er van een opening van pier en .paviljoen thans nog geen sprake kan zijn, hetgeen echter niet wil zeggen dat deze sluiting het ge heel e seizoen zal aanhouden. We hebben nog pas Juni, dus het eigenlijke seizoen moet nog komen. Mogelijk komt er spoe dig verandering in de huidige situatie en dan zal de directie niet aarzelen om als nog zoo spoedig mogelijk dedeuren te openen om de bezoekers dat amusement te brengen, waarmede in de afgeloopen jaren terecht een reputatie is verworven. Dat het spoedig zoo zyn moge! ZEEBAD VLISSINGEN. Het aantal genomen baden van 8 Juni tot en met 13 Juni bedraagt 1385, waar van 430 in het gewone bad en 955 in het Volksbad. De gemidelde temperatuur van de lucht was 77 gr. en van het water 61 gr. VERMISTE AUTO'S. De commissaris van politie te Vlissin gen verzoekt allen belanghebbenden aan hem zoo spoedig mogelijk opgave te ver strekken van motorrijtuigen, welke in de oorlogsperiode onverwachts in gebruik zijn genomen door anderen dan de eigenaren of houdei'S, veelal zonder betaling of af gifte van een bewijs (bon). Opgegeven dient te worden het provin ciaal nummer, merk en, zoo mogelijk, mo tor- en chassis- of framenummer. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Juni. Zaterdag 15 10.40 23.06 Zondag 16 11.50 Maandag 17 0.14 12.49 Dinsdag 18 1.10 13.44 werkt, een gevolg was van een verkeerde stelling der knoppen, een handeling waar mede bedoelde winkelchef, die gisteren voor het eerst in functie was, nog niet op de hoogte bleek te zijn. De politie hield in dit geval rekening met de ongewilde en ongelukkige samen loop van omstandigheden doch zij verzoekt ons er op te wijzen, dat verder bij elke overtreding zeer streng zal worden opge treden. x Nadat wij het bovenstaande schreven, gaf ook een abonné-toeschouwer zyn oor deel nog over dit geval te kennen en cri- tiseerde het, dat niet sneller ingegrepen was. Er zal altijd wel een of andere ver ontschuldiging of vergissing bij zulke ge vallen zijn, meende hij. Het duurde drie kwartier voor het licht uitging en als men een voorbeeld stelde zouden de herhaalde waarschuwingen, niet noodig zijn. Ooze kantoren to MIDDELBURG zojjmi van MAANDAG 17 JUN0 A.§„ af gevestigd Advertenties, opgaven van nieuwe abonné's, adresveranderingen enz- geiieve men dus van dien.dag af te doen aan bovenstaand adres» Onze tefleffoonniminniinniers zijn ais voorbeen s PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT» De cultuur op met zout water geïnundeerde gronden. Een waarschuwing van den rijkslandbouwconsulent. Ir. C. J. Droogendyk, rijkslandbouw consulent voor Zeeland schrijft ons: Nu de met zout water geïnundeerde gronden weer droog zijn, schijnen sommige landbouwers zich te laten verleiden door de schijnbaar, mooie structuur, en hebben zij gewassen gezaaid. Afgezien van de vraag, of zij daardoor niet in moeilijkheden komen ten aanzien de schadevergoeding, moet het be zaaien van perceelen, welke enkele weken door zout water overstroomd zijn geweest, sterk afgeraden worden. Het zoutgehalte hiervan is te hoog, en stygt allicht in de zomermaanden nog door verdamping. De ondervinding bij vroegere overstroo- minen in Zeeland heeft geleerd, dat de pogingen om korten tijd na het droog worden de gronden te gaan bebouwen, steeds op -mislukking uitloopt. Men moet zelfs den grond zoo min mogelijk .be werken; hoogstens na goed opdrogen op pervlakkig wat losmaken. De structuur na een overstrooming met zout water lijkt in den beginne meestal zeer mooi. De slechte invloed van het zoute water op een structuur blijkt pas later. Zonder iets van het zoutgehalte te kennen, handelt men dus zeer verkeerd, thans bedoelde gronden in cultuur te brengen De rijkslandbouw-voorlichtingsdienst zal in deze aangelegenheid, nadat grondonder zoek heeft plaats gehad, adviezen geven, dusshrdl emfwij vbgk qxzea- ernfw vbgk Walcheren Nog geen animo. DOMBURG. Het vereenigingsleven, in 't bijzonder dat van ontspanning is ook hier geweken door den oorlog. Voetbal, zang, mandoline, gymnastiek noch fanfareklan ken worden gezien of gehoord. Een voor stel van den directeur der muziekvereni ging „Apollo" om met de wekelijksche oefeningen weer aan te vangen- vond bij de meeste leden geen gunstig onthaal. Ze willen liever eerst afwachten, hoe de toe stand zich ontwikkelt i.e. ten aanzien van het Domburgsche zomerbedrijf, waarmede het bestaan van velen hier zoo nauw is verbonden. Autobusdienst. ARNEMUIDEN. Hoewel druk aan het herstel van de spoorlijn gewerkt wordt, is het treinverkeer met Holland zoowel als het locaalverlceer met Goes, Middelburg of Vlissingen nog niet mogelijk. .Met vreugde wordt door deze gemeente dan ook be groet de ingelegde autobusdienst van het station der N.S. naar MiddelburgVlissin gen. De vertrekuren zijn. 8.20, 12, 16 en 20 uur. De verbinding met Goes vertrekt te 6.15, 9.55, 13.55 en 17.55 uur. Met dezen dienst krygt men verbinding met een anderen autobusdienst welke aansluiting geeft met' het treinverkeer richting Roosendaal. Zuid-Beveland Geslaagd. KAPELLE. Mej. J. C. Berman te Zeist eerder te Biezelinge slaagde te Utrecht voor de hooft acte Fröbelonderwijs. Vergadering tuinbouwvereeniging Kapelle. KAPELLE. In het hotel de Zwaan ver gaderde de Tuinbouwvereenigingvoorzit ter de heer C. v. d. Vliet. Het deed den voorzitter goed, de leden welkom te mogen heeten, na de spannende dagen, waarin zoovelen in hun have en goed werden getroffen. De toestanden zijn gewijzigd. Men hoeft nu niet meer te be raadslagen, hoe men zal verkoopen. De regeling van de kruisbessen stemt tot te vredenheid. Vernomen werd dat zulk een regeling er ook zal komen voor de aard beien. Prijzen werden ter deze genoemd van 0.18 per kg. „vergoedingsprijs" en 0.20 „ophoudprijs". Nu regen valt zal de oogst van de aard beien niet tegenvallen, alhoewel het kwaad begon te worden vanwege de droogte. Ver schillende perceelen lieten dit reeds zien. Tot de vereeniging traden 3 leden toe er zyn nu 128 leden. Mededeelingen Gedurende de vorstpe riode kwamen klachten over de pootaard- appelen, welke tot bevrediging met de le veranciers werden opgelost. Een verzoek aan de Veiling K.B.O. om verlaging van het veilingspercentage werd niet ingewilligd. De voorzitter verklaarde, dat men het niet aandurfde, om financieele redenen, in deze tijden, hetgeen spr. be grijpt. Het bestuur besloot, aldus de voorzitter, om de leden die getroffen werden door ma- terieele schade, eerst te helpen. Tot aankoop van gebruikte chips werd besloten. Ten aanzien van den verkoop van frambozen en ook boonen werd besloten een afwachtende houding aan te nemen. Omtrent geleden oorlogsschade in den tuinbouw werden raadgevingen Hierna sluiting. Burgerlijke Stand DOMBURG. Van 1 tot 8 Juni 1940. OVERLEDEN A. Oele, 53 jaar (woonachtig te Oost- en West-Souburg). 's HEER ARENBSKERKEo Over de maand Mei. Geboren: Cornelia d. v. Cornells Goede- gebuure en Geertruit Dommisse Johanna Jacoba d. v. Jan Koole en Jannetje van Antwerpen; Pieter z. v. Frans de Kok en Klasina Baljé; Cornelia Sophia Elisabeth d. v. Philippus de Vroe en Elizabeth Puijpe; Pietemella cl. v. Cornelis Nieuwenhüijse en Maatje Moerdijk. Gehuwd: Hendrik Gerrit van Hoorn 25 j. en Pietemella Proost 26 j.; Marinus Otte 25 j. en Maatje Lanser 26 j, Overleden: Johannes de Jonge 75 j.3 wedn. van Pietemella de Keizer; Jacobus Kloosterman. 4 j., z. v. Jacob Kloosterman en Janna Braamse; Poulina Anna de Jon- 38 j., echtg. van Cornelis Schaalje; Johannes de Kok 43 j., echtg. van Paulina Johanna Verhage; Jan de Kok. 16 j., z. v. Johannes de Kok en Paulina Johanna Verhage; Hermanus Jansens, 16., z. v. Pieter Jansens en Janna Scheele; Marinus Grimminck 73 j., echtg. van Jozina van den Drie; Frangois van Noorden 82 j. ,(D.Z.) GOES. Geboren: Pieter, z. v. Jacob van dei; Weele en Lourina Walhout. Overleden: Maatje Bokelaar, 73 j., wed. van Pieter Sch^r. MARKTBERICHTEN BOTER- EN EIERMARKT MIDDELBURG. 13 Juni. Aangevoerd door Walchersche boerinnen: Boter 0.80; kippeneieren 3.50, eenden eieren 4: kalkoeneieren 6; ganzen eieren 9. Aangevoerd door handelaren: boter 0.771/2; eieren 3.50. Particuliere prijs van den marktzetter der Z.L.M.: boter 0.87 kippeneieren 4.50; eendeneieren ƒ5." Particuliere prijs van den Middelburg- schen Handel: boter 0.86; kippeneieren 4.25; eendeneieren 4.15; ganzeneieren 9; kalkoeneieren 9. Particuliere prijs van den Vlissingschen Handel: boter 0.9C; eieren 4.50. Middelburg, 13 Juni. Aanvoer 41000 eieren. Kippeneieren 5256 kg 3.35; 56—60 kg 3.35—3.65; 60—64 kg 3.40—3.50; 68—70 kg 3.85; een deneieren 3.35; ganseneieren, 8, kal koeneieren 6.50. AUTOBUSDIENST TERNEUZEN—BERGEN OP ZOOM. De dienstregeling van den autobusdienst TerneuzenBergen op Zoom is als volgt: Vertrek Terneuzen. 7.Axel 7.15; Hulst 7.30; Aankomst Bergen op Zoom 10 Vertrek Bergen op Zoom 18.Hulst 20,30; Axel 20.45. Aankomst Terneuzen 21.a Zeeuwsch-Vlaanderen Voor de oorlogsslachtoffers. AXEL. Alhier is onder voorzitterschap van den burgemeester een plaatselijk co mité gevormd, dat bij de ingezetenen een collecte zal houden ten bate van de oor logsslachtoffers. Breskens herstelt zich. BRESKENS. Ook in onze gemeente ïs men ijverig bezig de oorlogsschade zoo goed mogelijk te herstellen. De haven heeft nog haar droevig aanzichtspoedig even wel hoopt men weer verbinding te krijgen met Vlissingen. Ook de Vereeniging voor Vreemdelingen- verkeer heeft haar taak hei-vat en een keurigen folder, uitgevoerd in de Bresken- sche kleuren is verzonden, den vreemdelin gen uitnoodigend een bezoek aan Breskens te brengen in dit zomerseizoen. .(Herplaatsing wegens miszetting). Chauffeur vermist. HIJ WERD MEEGENOMEN DOOR DE FRANSCHEN. AXEL. Sedert half Mei wordt alhier ver mist de chauffeur J. Ortelee, die in dienst was by de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Mij. Toen dé Fransche troepen hier waren, is hij met nog een paar andere chauffeurs opgepikt en meegenomen voor het vervoer van materiaal enz. De anderen hebben kans gezien te ontsnappen, doch van Ortelee heeft men sedertdien nog geen enkel be richt ontvangen bij de familie. Vermoede lijk is hij met de Fransche terugtrekkende troepen meegevoerd naar België en van daar verder naar Frankrijk. O. is gehuwd en vader van 2 kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2