STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS, Goes UIT DE PROVINCIE MALI NINE Gemeenteraad. De raad dezer gemeente zal Vrijdag 28 Juni a.s. in openbare zitting bijeen komen. De kennis. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen, de kermis hier ter stede dit jaar niet te doen doorgaan. De werkloosheid. Bij den gemeentelijken dienst der ar beidsbemiddeling, alhier staan als werk zoekenden ingeschreven: Mannen 1 boekbinder, 10 drukkers, 28 grondwrekers, 2 mastiekers, 18 metselaars, 24 opperlieden, 55 schilders, 2 stucadoors, 87 timmerlieden, 5 ververs, 1 vlechter, 2 voegers, 2 opzichters, 1 heier, 10 machi naal houtbewerkers, 1 mandenmaker, 10 meubelmakers, 7 politoerders, 5 stoffeer ders, 10 kleermakers, 6 schoenmakers, 932 metaalbewei'kers, 30 brood-banketbakkers, 5 koks, 13 slagers, 1 tuinman, 23 maga zijnbedienden, 5 reizigers-agenten, 14 win kelbedienden, 15 chauffeurs, 9 kellners, 33 loopers, 7 portiers, 105 transportarbeiders, 40 kantoorbedienden, 3 teekenaars, 2 mu sici, 1 onderwijzer, 110 varensgezellen en 194 losse arbeiders. Vrouwen 7 kantoorbedienden, 1 huis houdster, 2 dienstboden, 6 werksters en 2 onderwijzeressen. Totaal 1847 ingeschreven (vorige week 2210). Alzoo een vermindering van 363 werkzoekenden. Men verzoekt ons er nog eens de aan dacht op te vestigen dat personen, die weer aan het werk zijn gegaan, hun bewijs van inschrijving bij de arbeidsbeurs moeten in leveren. Zij, die nog niet aan het werk zijn, moe ten hun bewijs van inschrijving om de 14 dagen laten vernieuwen. EVACUATIE. De Burgemeester deelt ons mede, dat hij met de Rijkscommissie voor de Evacuatie en met den Commissaris voor de Evacuatie in Zeeland verleden week uitvoerige be sprekingen heeft gevoerd over de ervaring der laatste weken wat betreft de evacu atie voor Vlissingen. Daarop zijn de vori ge week besprekingen en voorbereidingen gevoerd, o.a. met den Commissaris voor de Evacuatie in Zeeland en met de burge meesters van vele betrokken gemeenten. Het belangrijke vraagstuk der evacuatie heeft de volle aandacht. De Burgemeester acht het inmiddels zeer ongewenscht, dat in deze ernstige tijden over moeilijke vraagstukken die de volle aandacht der autoriteiten hebben, per ingezonden stuk ken van gedachte wordt gewisseld. De Poolsche duikboot „Orzel" verloren geacht. Reuter meldt uit Londen: Een officieel communiqué van de ..Pool sche admiraliteit", dat gepubliceerd wordt door bemiddeling van de Engelsche admi raliteit, meldt: De Poolsche marinestaf te Londen be treurt het mede te deelen, dat aangezien de onderzeeër Orzel belangrijk over tijd is met zijn terugkeer van een patrouille, men hem als verloren moet beschouwen. De Orzel (Arend) werd gebouwd op de werf der N.V. Kon. Maatsch. ,,De Schelde" alhier, en op 15 Januari 1938 te water ge laten. De hoofdafmetingen van de „Orzel" waren: lengte pl.m. 84 M.; breedte 6.70 M. en holte 6.36 M., terwijl de „Washington" waterverplaatsing pl.m. 1000 ton bedroeg. Twee compressorlooze, tweetaet Schelde Suiza dieselmachines gaven het schip bo ven water een snelheid van c.a. 19 knoo- pen. Voor de voortbeweging onder water wa ren in het compartiment achter de machi nekamer twee hoofd-electromotoren opge steld die elk een vermogen van 500 paar denkrachten bezaten. Voor en achter wa ren vaste torpedobuizen aangebracht en op het dek een kanon van 105 m.m. en dek- torpedobuizen. In tegenwoordigheid van tal van marine autoriteiten werd het schip op 2 Februari 1939 officieel aan de Poolsche marine over gedragen. Bij 'het uitbreken van den oor log lag de „Orzel" te Gdynia, bij Danzig) welke haven op 1 September werd verla ten. Op 15 Septmeber werd de haven van Tallinn (Estland) binnengeloopen om al daar den commandant, die vry ernstig ziek was, aan land te zetten. De „Orzel" wex'd geinterneerd en mocht niet uitvaren. Het gelukte de bemanning echter om na eenige dagen de haven te ontvluchten, waarna een reis vol avonturen aanving. Op 14 Octobre werd de „Orzel" door een Britschen jager gevonden en in Engeland binnengebracht. Vele ingezetenen zullen zich hebben af gevraagd of de werkzaamheden aan de ontdekte schuilgangen onder den Boulevard Bankert nog zullen worden voortgezet. Naar wy vernemen, ligt het inderdaad in de bedoeling deze schuilkelders verder in orde te maken. Daar dit werk echter in werkverschaffing moet worden uitgevoerd, moet gewacht worden op toestemming uit Den Haag. Zoolang deze niet is verkregen, ligt het werk stil. Wy vernemen verder dat het droogma ken van deze schuilgangen een groot pro- bueem is. Voor een kort verblijf zullen de gangen echter goed geschikt zijn. HOOGWATER TE VLISSINGEN. Juni, Vrijdag 14 9.30 21.43 Zaterdag 15 10.40 23.06 Zondag 16 11.50 Maandag 17 0.14 12.49 Dinsdag 18 1.10 13.44 COLLECTE VOOR HET ROODE KRUIS IN DUITSCHLAND. E)e derde inzameling ten behoeve van het oorlogshulpwerk van het Roode Kruis in 1940 leverde een voorloopig resultaat op van ongeveer 35 millioen rijksmark. Inspectie directe belastingen. MIDDELBURG. De inspecteur der direc te belastingen, enz. J. F. Hampe, hoofd van de inspectie der directe belastingen te Middelburg is verplaatst naar Maastricht en aangewezen als hoofd van de inspectie der directe belastingen aldaar. DE BRANDWEER GECENTRALISEERD. De Commissaris van politie deelt ons mede, dat men in geval van brand thans weer rechtstreeks de brandweer dient te waarschuwen, waarvan de diensten op nieuw zijn gecentraliseerd in de brand weerkazerne aan de Sint Janstraat. Het telefoonnummer is 600. De welkome regen. Na de weken van zon en warmte, was het verkwikkende regentje, dat gisteren avond begon te vallen, zeer welkom. Wij denken daarbij in de eerste plaats aan de belangen van den landbouw, maar niet minder aan de afdoende stofbestrijding in de stad. Wel heeft de sproeiwagen zijn goede werk ook de laatste dagen voortge zet, maar hij bereikt alleen de straten, ter wijl de regen ook het stof op de puinhoo- pen zelf bestrijdt. De veiling onder een tent. In afwachting van de toestemming tot herbouw van de gebouwen der Veilings- vereeniging Walcheren, en het werk aan dien herbouw, heeft men op het terrein een groote linnen tent geplaatst, die de aangevoerde groenten en fruit tegen den zon en zoo noodig ook tegen den regen be schermt. Het wethouderschap van den heer Kögeler. Naar wij nader vernemen, is de aanvaar ding van het wethouderschap door den heer Kögeler voorloopig en zal deze in ieder ge val een tijdelijk karakter dragen. Wat er vermist wordt. VOOR MEER DAN EEN HALVE TONi Ons bericht, vorige week, waarin wij meldden, dat even voor de Duitsche bezet ting van Goes hier slechts twee gevallen van diefstal genoteerd werden, blijkt door sommigen verkeerd begrepen te zijn. Zoo maakte men ons b.v. de opmerking „en mijn fiets dan?", „en mijn auto?Met ons bericht hadden we het echter over meer speciale gevallen, die men met „plunde ring" zou kunnen betitelen^" en in dat op zicht is Goes, behoudens de genoemde twee gevallen, gespaard gebleven. Zulks in tegen stelling met verschillende kleinere gemeen ten als Schore, Yerseke, Krabbendijke e.a., waar geheele inboedels ontvreemd en ver nield werden en de schade eenige tonnen bedraagt. Wat het aantal verdwenen rijwielen, auto's enz. betreft, heeft Goes echter ook haar deel gehad. De lijsten, die hiervan opge maakt zijn, vormen een lijvige catalogus. Deze lijsten vermelden n.l. niet minder dan ruim 180 verdwenen rijwielen, 30 auto's en 3 motorrijwielen, die, volgens de aangege ven waarde, een bedrag van 52.774 ver tegenwoordigen. Hier komt nog bij (om thans zoo volledig mogelijk te zijn) 668 van den diefstal bij Focus, 106 van een partijtje worst en ham en 174 van schade, aan teruggevonden auto's enz., waarmede we op een totaalbe drag van 53.722 komen. Van deze rijwie len en auto's kwamen er nog slechts enkele terecht, waar evenwel tegenover staat dat ook weer nieuwe aangiften binnen kwamen. Het grootste „stuk" dat verdween was een truck met aanhangwagen, waarde 9200 een pendant vormen de „karretjes" die de eigenaars niet hooger dan 10 durfden schatten. Een aangever vond dat de waarde Van zijn rijwiel „niet op te geven" was, doch uit de beschrijving bleek wel, dat niet be doeld was dat de waarde „onschatbaar" was in de verheven beteekenis van dit woord. Anderen gaven royaal 60 op en enkele serieuzen rondden het bedrag tot een paar kwartjes af. b.v. tot 22.50. Interessant is het ook om te lezen, hoe deze vele eigenaars hun verdwenen eigen dommen beschrijven. Er zijn er, die elk nummertje, elk merk (van rijwiel, lantaarn, kettingkast, zadel, jasbeschermer, bel, enz. NOORD- EN ZUID BEVELAND ©oe gewoon Koop gewoon maar koop als gewoon in de M1DZA zaken, U is dan aan het goede adres. Wie cijfert, Koopt vastberaden in MIDZA ZAKEN De voordeelen zijn immers legio. SVlaandag a.s. 'sav. 7 uur busBichftiogc Spaar iViidza bons Laat er niet één verloi en gaan. De nieuwe woning van den Commissaris der Koningin. Naar wij vernemen zal de Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford met zijn gezin binnenkort intrek nemen in het buiten „Torenvliedt" op den Koudekerkschen weg. Dit zal zijn nadat enkele voorzieningen zijn getroffen. De Commandant Zeeland teruggekeerd. De commandant Zeeland, schout-bij- nacht H. J. van der Stad, die 15 Mei j.l. naai- Zeeuwsch-Vlaanderen was over gestoken en met het geallieerde leger mee trok naar België en Noord-Frankrijk, is de vorige week te Duinkerken in Duitsche krijgsgevangenschap geraakt. Enkele dagen heeft de schout- bij-nacht nog doorge bracht in een der officierenkampen op Duitschen bodem. Zondag j.l. is hij naar hét Dagbl. v. Z. meldt, in Nederland terug- Binnenkort een trein verbinding Vlissingen-Kapelle. Er wordt in ons land en ook in onze provincie hard gewerkt aan een zoo spoe dig mogelijk herstel van de verkeersver bindingen. Vele moeilijkheden zijn daarbij te overwinnen. Maar zoo langzamerhand zijn de verschillende plaatsen in ons ge west toch weer uit hun isolement verlost. Alleen het herstel van de treinverbindin gen heeft noodzakelijkerwijs eenigen tijd gevorderd. Naar wij thans vernemen zal binnenkort de treinverbinding, welke van Holland uit via Roosendaal en Bergen op Zoom thans reeds tot Kruiningen gaat, tot Vlissingen worden doorgetrokken. De bedoeling is dat een treinverbinding VlissingenKapelle Biezelinge zal worden ingetseld, terwijl dan tusschen Kapelle Biezelinge en Kruiningen station een auto busdienst onderhouden zal worden. Van Kruiningen kunnen de spoorwegen dan wederom voor het verdere vervoer zorg Er wordt weer gevaren op de Zeeuwsche stroomen. Men meldt ons uit Hansweert Het Duitsche Oppercommando heeft de vaart over de Zeeuwsche stroomen weer toegestaan voor eigen risico. Verschillen de beurtscheepjes van Zeeuwsch-Vaande- ren, wélke onder weg in de havens lagen, zijn weer naar de thuishaven gevaren. Ook de verschillende visscherscheepjes var. Zierikzee en Bruinisse welke in de havens van Zeeuwsch-Vlaanderen lagen, zijn naai huis gevaren. De bestrijding der werkloosheid. Men schrijft ons: Zooals de heer J. K. Melse, vakleider in Zeeland, N.-Brabant, Limburg en de Z.- Hollandsche eilanden van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekèring en arbeids bemiddeling meedeelt, strekt het tot ver heuging, dat de laatste weken alles in 't werk wordt gesteld om tot algeheele op heffing der werkloosheid te geraken. Met verlangen ziet men naar de plan- n;n uit, die daartoe kunnen leiden. Hier voor is echter studie noodig en dus kan nog niets gepubliceerd worden. Intusschen kunnen we echter melden dat er reeds bij de werkgevers op aangedrongen is geen personeel te ontslaan en waar mogelijk ar beiders in dienst te nemen. Vocral onder de landbouwers wordt hiervoor propagan da gemaakt. 't Is zeker te hopen, dat in den korten tyd van minder groote drukte, die aan den oogst van vlas enz. voorafgaat, zoo wei nig mogelijk landarbeiders worden ontsla gen. Men bereikt daardoor, dat straks tij dens de oogstdrukte over voldoende goede arbeiders wordt beschikt. Tevens zal door enz.) kennen, terwijl anderen nauwelijks meer weten dan dat hun eigendom een „zwartgelakt heerenrijwiel" was. Zoo heeft deze lectuur ook een vroolijken kant al zal voor de gedupeerden wel de dramatische zijde zwaarder wegen. En ook voor de politie is het geen ont spanningslectuur, vooral wanneer men be denkt, dat deze opgaven uitgewisseld wor den, waardoor op den duur er geheele bi- bliotheeken van te vormen zijn Een rijwielenlotery En wat moet men straks beginnen met de gevonden rijwielen wier eigenaars onbe kend zijn Want duizenden van deze rijwie len zullen wel niet meer bij hun rechtma tige eigenaars terecht komen. Het best zal misschien nog zijn ze te sorteeren in waar den' van 10 tot 60 en ze dan te verloten onder degenen die een rijwiel van dezelfde waarde vermissen. Goesenaars weer thuis. GOES. Nog telkens keeren Goesenaars, over wie familie en kennissen reeds in angst zaten en over wie soms de meest dramatische geruchten de ronde deden, be houden en in goeden welstand in Goes weer. Van de meer algemeen bekenden noemen we de heeren I. Wattezen A. Kampman, van welke eerstgenoemde dezer dagen uit Frankrijk en laatstgenoemde uit Duitsch- land terugkeerde. Rijwielen in botsing. GOES. Op den hoek Klokstraat-Lange- kerkstraat kwam de wielrijder C. van B. in botsing met een tandem. Het rijwiel werd aan de achterzijde vernield. De per sonen bleven ongedeerd. Waarschijnlijk nam de tandem de bocht te groot. De politie stelt een onderzoek in. We wijzen er tevens hierbij op, dat on verminderd streng wordt toegezien of men zich aan de verkeersregels houdt, al schij nen sommigen te meenen, dat het en zoo precies niet meer op aankomt. de organen der arbeidsbemiddeling alles worden gedaan om de werkloozen elders onder te brengen. Zoo zou het dus kunnen zijn, dat er later meer behoefte kwam op plaatsen waar tijdelijk eenig overschot was. Een en ander verdient te meer de aan dacht, nu de steunverleening voor landar beiders is of wordt stopgezet. Dit is uiteraard slechts mogelijk, als er werk is. De verplaatsing der arbeids krachten zal dus in het middelpunt der belangstelling moeten staan. We meenen echter te mogen verwachten dat nauwe samenwerking tusschen werkgevers en -nemers en begrip voor elkanders moeilijk heden tót het gewenschte doel kunnen lei den als de krachtige steun en leiding der bemiddelingsorganen wordt aanvaard. Reeds is gebleken dat verschillende land bouwers in deze richting werkzaam zijn, door meer personeel in dienst te nemen, terwijl zij beloofden hen in dienst te hou den tot na den oogst en niet zooals anders vaak voorkwam, hun arbeiders voor kor ten tijd te ontslaan. Voor het getroffen Zeeland. Van mr. W. K, H. Dieleman, een der secretarissen van het Provinciale Zeeuw sche Comité voor hulp en herstel, verne men wij goed nieuws voor onze provincie. In overleg met het Nationale Comité is n.l. besloten; dat de opbrengst van alle in Zeeland te houden hulpcollectes zal zijn voor de provincie zelf. Getroffen gemeen ten zullen de opbrengst der op hun gebied te houden collectes zelf kunnen besteden. Daarnaast kan het Provinciaal Comité rekenen op een flinke gift uit de opbrengst der nationale collecte. Tram VlissingenMiddelburg. Naar ons wordt medegedeeld zal de eer ste tram van den dienst VlissingenMid delburg des morgens om 6 uur uit Vlissin gen vertrekken, en de eerste tram uit Mid delburg om half zeven. Daarna rijdt de tram om het half uur uit Vlissingen en Middelburg. Verder zal de dienst aan de behoeften van het verkeer worden aange past. De dienst stad-station is t ij d e 1 ij k AUTOBUSDIENST TERNEUZEN— BERGEN OP ZOOM. Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen, dat eeni gen tijd geheel geïsoleerd was en sinds het instellen van den bootdienst Terneuzen Hoedekenskerke en het herstel van de spoorlijn tot Kruiningen, slechts een zeer gebrekkige treinverbinding met overig Nederland had, heeft thans een autobus dienst TerneuzenBergen op Zoom gekre gen, waardoor het reizen naar het centrum ,des lands aanmerkelijk vergemakkelijkt is. Reeds Vrydag jl. werd een rit gemaakt, doch daar zich hierbij nog enkele moeilijk heden voordeden, is de dienst toen voorloo pig niet meer uitgevoerd. Naar wij thans vernemen is gisteren weer gereden, terwijl ook vandaag een reis heen en terug zou worden gemaakt. De bus rijdt van Terneu zen over Axel en Hulst, verder door België over St. Nicolaes en Antwerpen naar het Brabantsche grensdorpje Putte en zoo ver volgens naar Bergen op Zoom. De dienstregeling is als volgt: Vertrek uit Terneuzen 7.00 uur, Axel 7.15, Hulst 7.30; aankomst Bergen op Zoom ongeveer 10 uur. Vertrek uit Bergen op Zoom 15 uur, aankomst Hulst 20,30, Axel 20.45 en Ter neuzen 21 uur. Op dezen dienst worden o.m. retours op gegeven. welke drie dagen geldig zijn. Zuid-Beveland Voor Hansweert wordt nog niets gedaan. Het is nu bijna een maand geleden, dat het noodlot zich over Hansweert heeft vol trokken, waai'by 48 woningen totaal zijn vernield en bovendien nog vele andere on bewoonbaar werden gemaakt. Vele men- schen zyn daardoor in groote moeilijkhe den geraakt, evenals op vele andere plaat sen. Het doet echter zoo verwonderlijk aan, dat men uit alle plaatsen leest van de groote hulp die verleend wordt door het storten van geld en het geven van goede ren, doch dat tot op heden voor Hansweert nog niets is gedaan, dat zelfs nog in geen enkelen vorm blijk is gegeven van eenigen steun. Het is voor vele gedupeerden te hopen dat hier spoedig eenige verandering in komt. Oesterverzending. YERSEKE. De oesterverzending bedroeg over de maand Mei 1940 als volgt: Nederland 1739 stuks Duitschland 11000 België 9234 Totaal 21973 Over de maand Mei 1939 bedroeg de verzending in totaal 50869 stuks. De pannencultuur zal liet wel bolwerken. YERSEKE. De bedrijvigheid in de pan nencultuur neemt thans steeds toe er wordt hard gewerkt om de pannen bijtijds in het water te kunnen brengen. De kalkvoorziening biedt nu niet meer zulke moeilijkheden als aanvankelijk het geval was, en er bestaat dan ook alle hoop dat de pannencultuur in stand zal blijven. Vacature hoofd der school. OUDELaNDE. Voor de vacant komende betrekking van hoofd der openbare lagere school hebben zich 6 sollicitanten aange meld. Koe trapte op landmijn. Te Oostdijk trapte een koe, welke liep te grazen naast den weg, op een landmijn. Het dier was op slag dood. Hieruit blijkt dus dat het niet gewenscht is zich van den weg ai te begeven. Noord-Beveland VOOR DF OORLOGSSLACHTOFFERS. Hulpcomité gevormd. COLIJNSPLAAT. Maandagavond werd onder leiding van den waarnemenden bur gemeester, den heer J. F. Dees, een comi té gevormd als onderdeel van het Nat. Hulp. Comité 1940. In genoemd comité namen zitting: J. F. Dees als eere-voor- zitter, ds. J. K. Kluiver voorzitter, P. Dour- WERKELIJK WATERDICHTE Jolk REGENJAS Jt.r.iiimA ,c/us tfadf aee*i cóutppel'c{oc/l leijn secr.-penningmeester, J. van Dis, J. Felius, A. Hartog, P. Janse, L. P. Maas, D. Tazelaar, ds. H. Veenstra, Ant. Verburg en A. van der Wal. Besloten werd om Vrijdag en Zaterdag a.s. persoonlijk huis aan huis met lijsten rond te gaan. Staande de vergadering werd door de leden van het comité voor een flink bedrag getee- kend. Vertrouwd wordt, dat de ingezetenen van Colynsplaat in deze hun taak zullen verstaan, en voor hun getroffen landge- nooten gaarne hun gave zullen schenken. Zeeuwsch-Vlaanderen Breskens herstelt zich. BRESKENS. Ook in onze gemeente is men ijverig bezig de oorlogsschade zoo keurigen folder, uitgevoerd in de Bres- kensche kleuren is verzonden, den vreem delingen uitnoodigend een bezoek aan Breskens te brengen in dit zomerseizoen. Ook de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer heeft haar taak hervat en een folder, uitgevoerd in de Breskensche kleu ren is verzondv i, den vreemdelingen uit noodigend een bezoek aan Breskens tc brengen iii dit zomerseizoen. Loop der bevolking. BRESKENS. Ingekomen J. C. de Rooij uit Oostburg J. J, M. Erasmus' uit Am- hem; C. de Boever uit Vlissingen; A. P. Vilyn uit Groede. Vertrokken K. P. Ritico naar Schoon- dijkeM. M. de Pauw naar Soest. Loop der bevolking. Ingekomen: E. T. van As en T. E. van As van Oostburg. C. A. Coryn en gezin van IJzendyke; K. J. S. Wage v. Oost burg; C. L. Overmeire en gezin v. Schoon- dijke. Vertrokken: S. M. de Vulder naar Oost burg; M. C. Buijze n. IJzendyke; J. Smoor n. Vlissingen; P. J. Mornout n. Schoon- dijke; M. E. van de Velde n. Oostburg. (A.A.) Loop der bevolking. IJZENDIJKE. De loop der bevolking in de maand Mei was: Ingekomen: Emiel P. Ocké van Schoon- dijke; Armand J. A. Claeijs v. Voorhout; Jacob Rouw v. Biervliet; Simone v/d Weij- de van Bassevelde; Dijonisius van Route ren v. Terneuzen. Zóé EENVOUDIG IS HET NIET. De „Tem. Crt." schrijft naar aanleiding van het interview met mr. W. K. H. Dieleman, een der secretarissen van het Zeeuwsche steun-comité, die een bezoek heeft gebracht aan Zeeuwsch-Vlaanderen en den indruk had gekregen, dat het ver keersprobleem in dit gewest vlug was op te lossen aangezien de rails van de Zeeuwsch-Vlaamsche tram hier nog liggen en de Z.V.T.M. dus maar heeft te gaan rijden: Zóó eenvoudig is het niet, want dan ziet de heer Dieleman over het hoofd, dat een aantal kunstwerken, waarop de rails van de Z.V.T.M. aansluiten, zijn vernield en wil de tram kunnen voldoen aan de behoeften moeten worden her-, steld. En dat zal niet een kwestie zijn van dagen of weken, doch naar te vreezen is van maanden en maanden. We noemen daarvoor in de eerste plaats de kanaalbruggen. Zoowel te Terneuzen als te Sas van Gent moeten daarvoor de grootste kanaalbruggen van den Rijks waterstaat die totaal vernield zijn, worden herlegd, terwijl zoowel te Terneuzen als te Sas van Gent, door de Tramwegmaat schappij twee ophaalbruggen moeten wor den hersteld. Dan wacht op herstelling de trambrug aan de Kraag, de weg over den opgeblazen duiker aan de Isabellasluis, terwijl ook in het Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen gedeelten van de tramlijn BreskensMaldeghem hersteld moeten worden. En voor wat betreft den spoorweg in het Oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaande ren, de lijn MechelenTerneuzen, deze be schikt niet over materiaal, terwijl de brug te Sluiskil, welke deze lijn voor goederen vervoer noodig heeft voor het passeeren van het kanaal, evenzeer onbruikbaar is gemaakt. OP 15 JUNI KOMEN ER IN ONS LAND Natüürlykwild van vreugde zullen de bussen van de collectanten zftn over de mildheid, waarmee de Nationale Collecte voor de Oorlogsslachtoffers wordt ontvangen De bussen zullen te klein moeten zijn, om alle goede gaven te bevatten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2