„Geschonden rechten kunnen slechts door geweld worden hersteld/' Het bondgenootschap tusschen Italië en Duitschland komt in werking. OFFICÏEELE PUBLICATIES. De oorlogsverklaring aan Engeland en Frankrylt heeft in geheel Italië geleid tot geestdriftige betoogingen, niet alleen voor Mussolini, doch ook voor den Führer van het Duitsche Rijk. Het gevoel voor het bondgenootschap leeft sterk in het Italiaansche volk. Met geweldige koppen als „de Duce heeft gesproken", „het wachtwoord voor allen luidt: zegevieren", „volk te wapen" etc. hebben de Italiaansche bladen de oorlogsverklaring bekend gemaakt. De Giornale d'Italia" schrijft o.m.: „De geheelé Italiaansche natie is er zich van bewust, dat haar geschonden rechten slechts door geweld kunnen worden her steld, en dat Italië een missie vervult, die in de as Rome-Berlijn tot uitdrukking komt. Vergeefs hebben de democraten tot het laatste oogenblik gehoopt, dat het stalen pact, waarin de beide groote volkeren hun lot en hun wil vereenigen, plotseling zou falen. Het bondgenootschap tusschen Italië en Duitschland komt nu ook op het slagveld te land ,ter zee en in de lucht op het van tevoren vastgestelde oogenblik in werking. Op het oogenblik waarop de Italianen den oorlog ingaan, zijn zij zich bewust van de vérstrekkende en hrade taak, die hen wacht. De Italianen zijn bereid elke taak te vervullen." Een veelzeggende prent. In de vroege middaguren van Maandag, voordat do Duce zijn oorlogsverklaring af legde, werden in Rome en in andere plaatsen van 't land groote biljetten aan geplakt, waarop onder het opschrift: ^Italië verbreekt de ketenen, waarmede men het wil verstikken", een Italiaansche soldaat Is voorgesteld, die zich met zijn krachtige gestalte opricht om een zwaar drukkenden keten te verbreken. De dag der marine. In alle garnizoenen in Italië en in het imperium werd gisteren met plechtigheden van" militairen aard de dag der marine gevierd. Alle bladen wijdden liieraan lange artikelen. Daarin kwam tot uiting, dat men aan den vooravond der beslissing stond, en dat de maat vol is. AJs vertegenwoordiger van den koning en keizer voert Mussolini het opperbevel van de Italiaansche weermacht, met aan zijn zijde de generale staf onder leiding van maarschalk Baldoglio. De Duce heeft het rechtstreeksche commando over den chef van den generalen staf en over de afzonderlijk deelen van de weermacht. Normale betrekkingen met Rusland. De diplomatieke medewerker van het Ita liaansche persagentschap „Stefani" schrijft dat Italië niet voornemens is andere lan den, die aan zijn gebied en zijn zee grenzen, in het conflict te betrekken. Ook met Rusland wil Italië normale betrekkingen van samenwerking hand haven, zooals blijkt uit den terugkeer van den Italiaanschen ambassadeur naar Mos kou en van den Russischen ambassadeur naar Rome. Mohammedaansche sympathy- betuigingen. De Mohammedaansche onderdanen van het Italiaansche imperium hebben, door bemiddeling van hun leiders aan de Ita liaansche autoriteiten om de eer verzocht, Italianen brengen twee eigen schepen tot zinken. Aan de Spaansehe kust bij Gibraltar zijn in reddingsbooten en deels zwemmend talrijke zeelieden aangekomen van de Italiaansche vrachtschepen _,Numbolia" en „Chelina" (2.000 en 10.000 ton). Zij vertelden ,dat beide schepen bij het be kend worden van de oorlogsverklaring in de haven van Gibraltar lagen. Terstond lieten de gezagvoerders de reddingsbooten neer en brachten zy hun schepen tot zinken. Het grootste deel van de beman- nnig heeft de Spaansehe kust weten te bereiken, terwijl anderen door Britsche patrouillebooten aan de grens van het Spaansehe rechtsgebied zijn opgebracht en geïnterneerd. 437 vliegtuigen der geallieerden vernietigd. De totale verliezen aan vliegtuigen van de geallieerden bedragen, volgens een me- dedeeling van Duitsche militaire zijde aan het D.N.B. voor het tijdvak van 5 Juni tot gisteren 437 vliegtuigen en een kabel ballon. Daarvan zijn in luchtgevechten neergeschoten 249 vliegtuigen, door het luchtafweergeschut 81, terwijl de rest op den beganen grond werd vernield. Naar herstel van de oude zendtijdverdeeling Met twee omroepprogramma's. Naar de Tel. verneemt wordt in bevoeg de kringen verwacht, dat bij ingebruikne ming van den nieuwen zender te Jaarsveld omstreeks half Juli over de twee golfleng ten van 201 en 415 meter weer twee om roepprogramma's tegelijk zullen worden uitgezonden. Hierdoor zou de oude zend tijdverdeeling van vóór den oorlog her steld worden. De definitieve beslissing hieromtrent, waartoe de goedkeuring der Duitsche autoriteiten noodig is, is evenwel nog niet genomen. De Belgische Koningin-Moeder te Maastricht. Uit Maastricht meldt men aan de N.R.C., dat gisteren de Belgische Konin gin-Moeder Elisabeth aldaar een bezoek heeft gebracht aan de gewonde Belgische soldaten, die daar verpleegd worden. in massa dienst te mogen nemen om te strijden tegen de vyanden van Italië. Zoo wel te Addis Abeba (Ethiopië) en te Tri polis (Lybië) hebben de Mohammedanen sympathiebetoogingen gehouden. Geestdrift in Duitschland. Onder reusachtige opschriften en in den grootsten opmaak hebben de Duitsche bladen melding gemaakt van de Italiaan sche oorlogsverklaring. In hun commen taren wijzen de bladen er op, dat Italië uit eigen vrijen wil, zonder dat Duitsch land er op heeft aangedrongen, het besluit tot deelneming aan den oorlog tegen den gemeenschappelyken vijand genomen heeft. De beide volkeren verkeerden in dezelfde positie en stonden voor dezelfde noodzake lijkheid de erkenning van hun levens» rechten af te dwingen. De neutraliteit, welke Italië tot dusver in acht heeft genomen, is Duitschland van het grootste nut geweest, niet slechts op economisch gebied, doch ook door het feit, dat de houding van Italië den vijand dwong, aanzienlijke strijdkrachten in de na bijheid van Italië te concentreeren. Führer en Duce hebben den oorlog in het Westen niet gewild. Elk aanbod tot vreedzame regeling voor en na het begin van den oorlog werd door de plutocratieën afgewezen. Stemmen uit Amerika. Het bericht over de deelneming van Italië aan den oorlog heeft in den Ame- rikaanschen senaat groote opwinding ver oorzaakt. Eenige democratische senatoren verklaarden, dat dit het einde voor Frank rijk beteekent. De Vereenigde Staten kunnen aan den toestand niets veranderen. Indrukken uit andere landen. In de Joego-Slavische hoofdstad Bel grado, wordt verklaard, dat Joego-Slavië ook in het vervolg buiten het conflict wil blijven. Op grond van de verklaringen van den Duce de neutrale rechten van de omringende landen te eerbiedigen, gelooft men in Joego Slavische kringen, dat Griekenland en Turkse dezelfde houding als Joego-Slavië zullen aannemen. In bevoegde Hongaarsche kringen te ■Boedapest zegt men volledig begrip te hebben voor de redenen en overwegingen, die Italië er toe gebracht hebben zijn hou ding van niet-oorlogvoerende op te geven. Uit Madrid wordt geseind dat de Ita liaansche oorlogsverklaring niets verandert aan de handhaving der Spaansehe neutra liteit. De totale indruk te Tokio is, dat het politieke en militaire zwaartepunt steeds meer overhelt naar de as Rome-Berlyn. Militaire kringen spreken van een be- slissenden factor in den Europeeschen oorlog. Arrestatie en interneering van Italianen. In Londen en andere Engelsche steden zijn na het bekend worden van Italië's deelneming aan den oorlog talrijke anti- Italiaansche betoogingen gehouden. Hon derden Italiaansche burgers zijn gear resteerd. Ook alle op Malta en in Canada vertoevende Italianen zijn geïnterneerd, terwijl Italiaansche schepen in beslag zijn genomen. Paniekstemming aan de Fransche Rivièra. Omtrent den toestand aan de Fransche Rivièra, van de Italiaansche grens tot Marseille, publiceert de Italiaansche Mes- saggero in een correspondentenverslag van de grens interessante bijzonderheden, waar uit blijkt, dat de angstpsychose en de pa niekstemming aan de Fransche Zuidkust gelijke vormen heeft aangenomen als in de hoofdstad des lands. In de groote badplaatsen der Fransche Rivièra zijn volgens dit verslag alle hotels gesloten, de villa's der Fransche en En gelsche millionnairs en filmsterren zijn verlaten. De vorige week was plotseling in Mentone het bevel gegeven, dat de stad moest worden ontruimd. Onder bewaking van Senegaleesche negers werd de burger bevolking in onbeschrijflijke wanorde op vrachtwagens naar andere streken ge bracht. In Mentone zelf werden Spaansehe ruiters, prikkeldraadversperringen, en bar ricades van allerlei aard opgericht. Een ongelooflijke behandeling is den naar vacantiekolonies in het vaderland trek- kenden Italiaanschen kinderen ten deel ge vallen. In Mentone werden zij onder mili taire bewaking vastgehouden op het sta tion, van 17 uur tot middernacht, zonder dat hun eenigerlei voedsel werd verstrekt. Het was den kinderen draconisch verboden zich van het station te verwijderen om levensmiddelen te gaan koopen, meldt het D.N.B. Comité oorlogsschade binnenvaart 1940 opgericht. De Nederlandsche particuliere Rijnvaart Centrale, de Nederlandsche particuliere Binnenvaart Centrale en de Nederlandsche particuliere Sleepvaart Centrale, de drie landelijke centrales der vereenigingen van particuliere reeders, schippers en sleepboot eigenaren, hebben kort geleden een comité in het leven geroepen hetwelk in over leg en in samenwerking met de op dit ge bied bestaande instellingen hulp en steun wil bieden aan eigenaars van bin nenvaartuigen. De kantoren zijn gevestigd in het nieuwe Beursgebouw, ingang Roode Zand, b.d. St. Laurensstraat te Rotterdam. Zij, die in de periode 1015 Mei 1940 oorlogsschade hebben geleden aan hun toebehoorende bin nenvaartuigen, kunnen zich schriftelijk, doch bij voorkeur mondeling, op de daar voor ingestelde spreekuren (10—11 uur en 1516 uur) tot voornoemd comité wen den. Fransche legers trekken na het nieuwe Duitsche offensief terug. REYNAUD OVER DE ITALIAANSCHE OORLOGSVERKLARING. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De Fran sche ministerpresident Reynaud heeft, na dat bekend was gemaakt, dat Italië aan den oorlog zal deelnemen, over de radio een rede gehouden, waarin hij zei, dat de Fransche legers na het nieuwe Duitsche offensief zijn begonnen terug te trekken. Frankrijks wil om te vechten is onwrik baar. Thans heeft Mussolini Frankrijk en En geland den oorlog verklaard. Frankrijk heeft hierover niets te zeggen. Reynaud verklaarde vervolgens, dat men de vraagstukken, welke tusschen Frankrijk en Italië hangende zijn, door on derhandeling had kunnen regelen. Om 24 uur, zoo besloot hij, zullen de vijandelijkheden beginnen, vooral in de Middellandsche zee. De geallieerden zijn daar nog sterker dan ergens anders. De wereld zal spoedig tot het besef komen, dat moreele krachten ook krachten zijn. Frankrijk kan niet sterven. Italianen in Tunis ontslagen. De trammaatschappij in Tunis (Fransch- Marokko) en een heele reeks commerci- eele firma's hebben op staanden voet alle Italiaansche bedienden ontslagen. Itali aansche bezittingen in het land staan on der militaire bewaking. De doorlaatbe- wijzen der Italiaansche boeren voor de dichtst bijgelegen markten zjjn ingetrok ken. In Tunis zelf worden, om 9 uur des avonds de voornaamste straten afgezet met prikkeldraadversperringen en soldaten staan met machinegeweren en snelvuur- geschut op waarnemingsposten op de hoogten. Schepen der H.A.L. door de Britsche admiraliteit gecharterd. De Deutsche Zeitung in den Niederlan- den meldt, dat de H. A. L. in de Ver. Staten mededeelt, dat al haar schepen in den Transatlantischen dienst, met uitzon dering van het vlaggeschip Nieuw Am sterdam, door de Britsche admiraliteit zijn gecharterd. Nadere bijzonderheden zijn nog niet be kend. In ieder geval wordt medegedeeld, dat de Engelschen de maatschappij f>e" dreigd hebben dat, als ze bezwaren zou maken, de schepen op zee eenvoudig in beslag zouden worden genomen. Het blad noemt dit een nieuw geval van Engelsche zeerooverij. Voorloopig geen scheeps gelegenheid naar Indië. Daar gebleken is, dat allerlei geruchten de ronde doen over een spoedig te ver wachten mogelijkheid van terugkeer naar Indië van verlofgangers en particulieren deelt het bestuur der Vereeniging van Ver lofgangers mede, dat hiervan op het oogen blik nog geen sprake is. Wel zitten de Ne derlandsche scheepvaartondernemingen en de reisbureaux niet stil, doch over een mo gelijkheid om naar Indië te vertrekken be staat nog geen enkele zekerheid. Groote schade door de plunderingen in Breda en omgeving. Volgens door de gemeente Ginneken verstrekte gegevens is er in de eerste oor logsdagen te Breda en omgeving zeer veel geplunderd. Van de totdusverre vastgestelde schade, bedragende 300.000 is 65.000 aan plun deringen te wijten. Gedurende de laatste dagen zijn 27 ver dachten in het huis van bewaring opge sloten. n.l. 20 uit Breda en 7 uit Ginneken. Het zijn meest oude bekenden van de politie. Enkelen hunner waren, naar ge bleken is, met een vrachtauto op roof uit gegaan. Japan wil bulten den oorlog blijven. Het D.N.B. meldt uit Tokio De Japan- sche bladen maken in grooten opmaak mel ding van Italië's deelneming aan den oor log, en publiceeren foto's van Mussolini. Bijzondere aandacht wordt geschonken aan de woorden van den Duce, dat hij niet voor nemens is de neutraliteit der nabuurlan den te schenden. De Nitsji-Nitsji wijst er speciaal op, dat de Italiaansche vredesvoorstellen door de Westelijke mogendheden zijn afgewezen. De Japansche regeering schenkt groote be- teekenis aan de deelneming van Italië, daar hierdoor niet onbelangrijke gevolgen voor het Verre Oosten kunnen ontstaan. De kansen van Engeland en Frankrijk zijn met de deelneming van Italië geringer ge worden en daarom verdient de houding van Amerika grootere aandacht. Japan houdt vast aan de reeds bepaalde politiek van niet-inmenging, van regeling der Chinee- sche kwestie en van nieuwe ordening in Oost-Azië. Indien de oorlog zich zou kun nen uitbreiden tot het Verre Oosten, zou Japan voorzorgsmaatregelen nemen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 11 Juni 1940. 15000 No. 22060 1000 No. 9062 14542 15632 16735 400 No. 4388 10987 14208 14588 14927 23440 200 No. 2255 9350 9461 11395 14450 19546 19678 20786 21983 100 No. 1449 3771 4943 0487 7866 8273 9150 10121 10982 11246 13165 14187 17098 19856 21881 22244 DISTRIBUTIE VAN PETROLEUM. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat ten behoeve van de distributie van petroleum voor kookdoeleinden aan hoof den van gezinnen of afzonderlijk levende personen petroleum-distributiezegels uit gereikt zullen worden. In verband met art. 5, lid 1 en 2 van de petroleumbeschikking 1940 I, worden de ze zegels uitsluitend verstrekt aan hen, die niet beschikken over eenige installatie om zonder behulp van petroleum te ko ken. Zij, in wier woning bijv, een op gas en/of electriciteit aangesloten kookinstal- latie aanwezig is of in het bezit zijn van een fornuis, zullen zich dus geen petro leum meer kunnen verschaffen. Nadrukkelijk wordt erop gewezen, dat alle stamkaarten van een gezin of samen woning tegelijk moeten worden, aangebo den. De uitreiking zal geschieden op Don derdag, 13 Juni a.s. aan loket No. 4 in het Distributiegebouw, Wilhelminastraat, des voormiddags tusschen 9 en 12.30 uur en des middags tusschen 2 en 5 uur. Personen beneden den leeftijd van 15 jaar mogen niet voor de in ontvangstna- me van de petroleumdistributiezegels worden gezonden. Vlissingen, 11 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen: Gelet op artikel 45 der Drankwet doen te weten, dat bij hen is. ingekomen een verzoek van Maria Rosaüa Elegeert, wonende te 's-Gra- venhage, om verlof tot den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein (verlof A) voor de beneden-voorlocaliteit van het perceel Bellamypark No. 17 dat vanaf heden gedurende twee weken tegen het verleenen van het gevraagde ver lof schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders voornoemd. Vlissingen, 11 Juni 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. DISTRIBUTIE VAN KOFFIE EN THEE AAN HOTELS, CAFÉ'S, ENZ. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat ondanks het uiterst krappe rant soen koffie en thee, aan bovengenoemde bedrijven een toewijzing voor ongeveer het normale verbruik is verstrekt, speci aal om deze bedrijven op gang te kunnen houden. De houders van hotels enz. moeten ech ter bedenken, dat deze tegemoetkomende houding zuiver ter wille van het bedrijf is geschied, waar tegenover staat, dat deze bedrijven de koffie en thee uitslui- Gemengd Nieuws GRANAAT IN ZIJN ZAK. Hoe nuchter en kalm de Brabantsche boer kan zijn, bewijst wel het volgende schetsje uit Rucphen, dat aan het „Dag blad van Noordbrabant en Zeeland" is toegezonden. Op een gegeven moment komt er een gemoedelijke boer bij den bur gemeester op bezoek. Een zijner zakken puilde uit. „Kan den dië nog kwaad, bur gemeester?" vroeg lijj. Tegelijkertijd scharrelde de man uit zijn zak een gra naat. De nuchtere boei- vraagt zich, vol gens zijn zeggen, nog steeds vol verwon dering af, waarom de burgemeester zoo ijlings van zijn stoel sprong. PROCLAMATIE VAN NOORSCHEN KONING EN REGEERING. Het Zweedsche Telegraafagentschap publiceert de volgende mededeeling van het Noorsche Telegraafagentschap uit Tromsoe: De koning, de kroonprins en de regee ring verklaren in een proclamatie dat de harde noodzakelijkheid van den oorlog de geallieerde regeeringen ex-toe ge dwongen heeft al haar krachten op andere fronten te concentreeren, waar alle men- schen en al het materiaal noodig zijn. De Noorsche tx-oepen, die in een strijd van twee maanden moed en dapperheid hebben getoond, bezitten niet voldoende munitie en jachtvliegtuigen en kunnen den strijd tegen de Duitsche overmacht niet voortzetten. Maar de Noren nemen aan den strijd op andere fronten deel .Om een yex-dere ver woesting der nog ongeschonden gebleven landsdeelen te verhinderen, hebben de ko ning en de regeering besloten, den raad van het opperbevel te volgen en voor loopig den strijd in het land op te geven en dezen naar buiten het land te ver plaatsen. Tevens zal de ax-beid voor het herstel van de vrijheid en de rechten van het land woi-den voortgezet. OVERIJLDE BERICHTGEVING. Le „Emmer Courant vertelt: Een trampassagier tusschen Den Haag en Leiden vertelde ons, te hebben gezeten tegenover een militair, die in de krant be zig was zijn eigen overlijdensbricht te le zen. De man was Vrijdag 0 Mei op het vliegveld Ypenburg, tusschen Den Haag en Delft, by het luchtbombardement, in beide ai-men gewond, neergevallen en als schijndood opgegeven. Hiervan was den ouders te Leiden bericht gezonden, die een overlijdensadvertentie hadden geplaatst en kaarten hadden rondgezonden. De „gesneuvelde was inmiddels naar een ziekenhuis gebracht, vanwaar, na ope ratie en enkele dagen rust, de man naar het ouderlijk huis kon terugkeeren, waar de doodgewaande met onbeschiijfelyke, ontroerende blijdschap zal zijn verwel komd. tend mogen uitschenken ten behoeve van hun clientèle. Onder geen omstandigheid zal koffie en thee door deze bedryven in onbereiden toestand mogen worden verkocht aan derden. Indien zulks zou geschie den, zal zonder aanzien des persoon s, worden ingegre pen in dien zin, dat overtre ders onherroepelijk wor* den uitgeslotenbij de dis tributie van alle soorten goederen, ongeacht een eventueele strafvervol ging, welke tegen hen zal worden ingesteld. Vlissingen, 11 Juni 1940. De Burgemeester voox-noèmd, VAN WOELDEREN. Vertoeven op straat voor personen van 16 jaar en ouder tot 11.30 uur n.m., gehandhaafd blijven der verduistering en sluiting café's. De Burgemeester van Vlissingen; brengt ter algemeene kennis, dat het verbod om zich na 10 uur n.m. (Duitsche tijd) op straat te begeven is ge wijzigd in 11.30 uur n.m. (Duitsche tyd), met uitzondering van de personen, die den leeftijd van 16 jaar nog niet hebben be reikt, waarvoor het verbod om zich na 10 uur n.m. (Duitsche tijd) op stx-aat te be geven gehandhaafd blijft, voor de poütie en voor die inwoners voorzien van eeii bewijs van de Ortskommandantur. Uitdrukkelijk wordt nogmaals de aan dacht er op gevestigd, dat bjj het invallen der duisternis iedere lichtbron zoo ver duisterd moet zijn, dat geen licht naar bui ten uitstraalt. De café's moeten des avonds om 11.80 uur gesloten zijn. Vlissingen, 11 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend: dat de Raad dezer gemeente in zijn ver gadering van 7 Juni 1940 besloten heeft de kermis 1940 niet te doen doorgaan. Pachters van standplaatsen kunnen de door hen betaalde pachtsommen na schrif telijke aanvrage aan de afd. Financiën ter Secretarie terug ontvangen. Middelburg, 8 Juni 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. KöGELER, Lo. Voorzitter. J. Ph. KOENE, Lo. Secretaris. juni-p aardenmarkt. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg" brengen ter openbare kennis. dat de reeds aangekondigde Juni-paar- denmarkt op Donderdag 20 Juni a.s. van des voormiddags 7.30 uur tot des namid dags 4 uur op het Molenwater normaal voortgang vindt. Middelburg, 8 Juni 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. KöGELER, Lo. Voorzitter. J. Ph. KOENE, Lo. Secretaris. RIJWIELVERVOER PER SPOOR. Verschillende omstandigheden hebben het vervoer van rijwielen per spoor zeer doen toenemen. Ten einde dit zooveel mo gelijk te bespoedigen, zullen de Ned. Spoorwegen het vervoer over verschillende veren per vrachtauto doen geschieden. Uiteraard zal hierbij een zekere mate van vertraging niet steeds te vermijden zijn. Daai'om zal den reizigers de gelegenheid worden geboden, zelf voor de overbren ging te zorgen, zoodat zij er persoonlijk aan kunnen meewerken, om doorvoer met den gewenschten trein te doen verkrijgen. Wanneer een reiziger het plan heeft, zelf voor het overbrengen van zijn fiets te zorgen, gelieve hij hiervan kennis te geven. Het personeel zal hem dan duide- lyk inlichten hoe in zijn geval gehandeld moet worden. OVERVAL OP EEN CAFÉ IN AMSTERDAM. Zaterdagavond omstreeks elf uur heeft een twintigtal leden van de N.S.N.A.P., een nationaal-socialistische organisatie onder leiding van majoor Kruijt, een overval ge daan op Café de Paris in de Beethoven- straat te Amsterdam. De mannen hebben, zonder zich te storen aan het vrij talrijke publiek, dat zoowel in het café, als op het terras, aanwezig was, met klinkers acht groote spiegelruiten en vier kleine ruiten ingegooid. Daarna drongen zij het café binnen, waar zij een lichtstroom vernielden en een ware chaos aanrichtten. Alles ging zeer snel in zijn werk. Het bleek het pu bliek, noch het personeel, mogelijk weer stand te bieden. Na enkele minuten ver lieten de mannen haastig het café. Een juist passeei'ende nachtwaker zette de achtervolging in. Negen mannen vluchtten de Corellistraat in, waar zij recht in de armen van twee politieagenten liepen, die hen onder bedreiging van hun revolvers konden arresteeren. Zij zijn overgebracht naar het politiebureau Leidscheplein, waar zij zijn opgesloten. Vermoedelijk zijn deze mannen ook debet aan het ingooien van acht spiegelruiten van de Byenkorf en van café „de Kroon", op het Rembrandtsplein. ENGELSCHE VLIEGTUIGBOM VIEL OP EEN BOERENHOEVE. Een echtpaar gedood. Naar de Duitsche bladen melden, zyn in de nacht van Zaterdag op Zondag door een Engelsche vliegtuigbom twee menschen ge dood. Op een eenzame boerenhoeve in de omgeving van Dintorf bij Düsseldorf wer den verschillende bommen gewoi-pen. Een huis werd geheel vernietigd. Een echtpaar werd doodelyk getroffen, terwyl zijn kind gewond werd. CANADEESCHE MINISTER BIJ VLIEG ON GELUK OMGEKOMEN. De Canadeesche minister Rogers is gis teren, naar van de zijde der Canadeesche politie werd medegedeeld, bij een vliegonge luk om het leven gekomen. Drie leden der bemanning van het vliegtuig zijn eveneens omgekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3