UIT DE PROVINCIE De distributie maakt den toestand voor den middenstand uitermate moeilijk. Allerlei bedrijven worden samengevoegd wegens gebrek aan grondstoffen. Dezer dagen heeft de Middenatandsraad «en vergadering gewijd aan „midden- standsaangejegenheden in verhand met den ingetreden toestand"» Een deel van deze vergadering werd bij gewoond door dr. H. M.'Hirschfeld, waar nemend hoofd van het departement van handel, nijverheid en 'scheepvaart. Van de zen mocht de Raad vernemen, dat in zijn verhouding tot het departement geenèrlel wijziging gekomen is. Evenals voorheen richt de Raad zich ook voortaan tot het departement, gelijk dit zulks doet tot den Raad. Inzake de besprekingen, gehouden na het vertrek van dr. Hirschfeld en geen verband houdende met door dezen gegeven inlichtingen, kan het volgende worden be richt De distributie van allerlei goederen maakt den toestand voor den middenstand wel uitermate moeilijk. De groote inkrim ping van den omzet zal tot verarming lei den. Voor dit probleem zat t.z.t. een op lossing moeten worden gevonden. Vorderingen op het Rijk. Ter bestrijding van de werkloosheid in middenstandsbedrijven is het noodig, dat winkeliers en ambachtspatroons zoo spoe dig mogelijk hun vorderingen betaald krijgen. In verband hiermede werd er op gewezen, dat zeer velen vorderingen op het rijk, met name op het departement van defensie, hebben voor allerlei leveringen of recht op vergoeding voor vervallen or ders. Een regeling voor deze vergoedingen is in bewerking. Besloten werd aan te dringen op betaling op korten termijn van althans een deel van de vorderingen, waardoor de middenstanders op hun beurt weer in staat worden gesteld loonen te be talen en personeel aan te nemen. Uitdrukkelijk werd er op gewezen, dat wijziging brengen in de verkoops- of be talingsvoorwaarden ten nadeele van den kooper geljjk is te stellen met prjjsver- hooging en derhalve niet geoorloofd is. Men achtte 't wenschelijk, dat er bij de betrokken autoriteiten op zou worden aan gedrongen voor stipte naleving van de vestigingswet kleinbedrijf zorg te dragen. Samenvoeging van bedrijven. Gebrek aan grondstoffen, kolen e.d. leidt er toe, dat tijdelijk allerlei bedrijven worden samengevoegd. Zoo zijn b.v. tal van bakkers begonnen gezamenlijk in één inrichting te bakken. Ook kolenhandela ren voegen bedrijven samen. Worden de aldus gesloten inrichtingen, later weer ge opend, dan geldt zulks in den zin van de vestigingswet kleinbedrijf als een nieuwe vestiging en heeft de betrokkenen bewijzen over te leggen van vakbekwaamheid, handelskennis en credietwaardigheid.De verwachting werd uitgesproken, dat voor de betrokkenen eenzelfde soepele regeling zou worden getroffen als het geval is ge weest ten aanzien van gemobiliseerden, die hun inrichting hebben moeten sluiten ge durende de periode, dat zij onder de wa penen waren. Aangeraden werd, dat in deze tijden or ganisaties alleen in dringende gévallen vergaderingen zullen houden en dat deze vergaderingen korte, zuiver werkvergade ringen zullen zijn. De borgstellingsfondsen. Met voldoening werd geconstateerd, dat de borgstellingsfondsen hun nuttig werk kunnen voortzetten en dat ook het werk- tuigencrediet gewoon doorloopt. Besloten werd het departement te verzoeken te wil len bevorderen, dat ook de bijzondere cre- dieten door middel van de z.g. B-crediet- regeling in stand worden gehouden. Aan het vraagstuk van de huren en de schorsing van de faillissementwet dient speciale aandacht te worden gewijd. De Reichskreditkassenscheine zijn wet tig betaalmiddel ook bij aanbieding door Nederlandsche koopers. De winkelier, die deze niet wenscht te behouden, kan op zijn postrekening storten. Het overeenkom stig bedrag in Nederlandsch geld wordt dan op zijn rekening brjgeboekt. Zulks is trouwens ook geheel in overeenstemming met den wensch der betrokken autoritei ten, daar de scheine dan het spoedigst bij de Nederlandsche bank terecht komen. Met groote erkentelijkheid werd ge waagd van de vele blijken van geneigdheid van de afd. middenstand van het departe ment van handel, nijverheid en schoep vaart tot samenwerking met de midden standsorganisaties. Schier dagelijks heb ben de organisaties contact met het hoofd var. de afdeeling persoonlijk. De verbetering In het postverkeer. Een nieuwe, centrale regeling. Naar de Deutsche Zeitung in den- Nie- dcrlanden meldt, heeft de Duitsche mi nisterraad voor de verdediging van het Rijk een nieuwe verordening over liet be- richtverkeer uitgevaardigd, welke ook voor de ingeschakelde gebieden geldt. Zij is hedén van kracht geworden. Onder de verandering vallen het post verkeer, het telefoon- en telegraafverkeer enz., het goederen en vrachtverkeer, het postduivenverkeer en alle andere verkeer met acoustische en andere soorten midde len tot verstandhouding met het doel om berichten over te brengen. Het rechtstreeksche en indirecte be- richtverkeer met het vijandelijke bui tenland is verboden. Eventueele uit zonderingen worden toegestaan door het opperbevel van de Duitsche weer macht, zoo noodig in overleg met de betrokken hoogste Rijksautoriteiten. Hét berichtverkeer met het niet- vijandelijke buitenland is in beginsel geoorloofd. Er mogen echter geen be richten over den militairen, oeconomi- schen of politieken toestand gegeven worden, die geschikt zyn om het wel zijn van het Duitsche Rijk of de daar mee verbonden of bevriende staten te schaden. De met het toezicht op bet berichtver keer belaste autoriteiten hebben het recht berichten of zendingen zonder opgave van redenen geheel of gedeeltelijk uit te slui ten van mededeeling of vervoer. Van den eersten uitvoeringsmaatregel vermeldt de Deutsche Zeitung de volgende bijzonderheden: Het .post-, telefoon- en telegraafverkeer met het niet-vjjandeljjke buitenland moet tot het uiterste worden beperkt. Van het postverkeer naar het niet-vtf- andelflke buitenland is uitgesloten de ver zending van prentkaarten van welken aard ook, en van foto's en verder het gebruik van geheime schriften, kunstmatige talen, van alle systemen kortschrift enz. Briefkaarten voor het niet-vijandelijke buitenland moeten duidelijk, liefst op de schrijfmachine geschreven zijn. Brieven van zakelijken inhoud mogen slechts op de schrijfmachine geschreven of gedrukt zijn. Particuliere brieven mogen ten hoogste vier kantjes tellen. Kranten en tijdschriften mogen slechts door den uitgever of met de vervaardiging belaste drukkerij verzonden worden. Alle zendingen naar het niet-vijandelijke buitenland moeten op de rugzijde het vol ledige adres van den afzender vermelden. Alle briefzendingen moeten ten postkan tore worden bezorgd. De bezorger moet Zich met een officieel stuk legitimeeren. Het telefoon- en telegraafverkeer naar en uit het niet-vijandelijke buitenland is slechts toegestaan aan autoriteiten, firma's en particulieren, die toestemming hebben van het opperbevel van de Duitsche weer macht. Duikbommenwerpers vernietigen vier pantserwagens. Van bevoegde militaire zijde wordt te Berlijn medegedeeld: Junkers-diükbommenwerpers hebben bij de operaties in het Westen bij talryice aan vallen het oprukken der troepen op den be- ganen grond gesteund. Daarbij gelukte het hun op één plaats vier 32-tona pantser wagens van den tegenstander tè vernieti gen. In Calais gevangen gezeten Nederlanders teruggekeerd. De Nederlanders in Calais zijn, voorzoo- ver z\j niet een week geleden met de groep Rost van -Tonningen waren geko men, Zaterdag in ons land teruggekeerd. Na het vertrek van de groep Rost van Tonningen waren in Calais nog 56 landge- nooten overgebleven, afkomstig uit Am sterdam, Rotterdam, Arnhem, Brabant, Limburg, Zuid Beveland en Zeeuwsch Vlaanderen. Deze Nederlanders hebben tijdens het bombardement op 26 Mei Calais verlaten en zich naar Marquise begeven, waar de Duitsche bezetting voor hen zorgde. Men heeft daar vele dagen gewacht op tran sportmiddelen uit Nederland, welke echter niet kwamen. Tenslotte heeft de leider van de groep zelf een uitweg gezocht: een door de Duitschers in beslag genomen Engel- sche transportauto en drie particuliere auto's werden opgeknapt en daarmede is de tocht via Brussel naar Nederland on dernomen. Allen (op vier communisten na, ,die voor nader onderzoek door de Duit schers achter zijn gebleven, maar waar schijnlijk over eenigén tijd naar ons land zullen terugkeeren) hebben Zaterdagmid dag weer de Nederlandsche grens over schreden. De prijzen der aardappelen. Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat de maximumprijzen voor aardappelen voor de week van 10 tot en met 15 Juni in dier voege zijn vastgesteld, dat de aankoop prijzen voor grossiers- en winkeliers 0.10 hooger en de prijzen voor den consument gelijk zijn aan de maximumprijzen voor de week van 3 tot en met 8 Juni. Nadere bijzonderheden zijn in een in alle dagbladen geplaatste publicatie vastge legd. Weidegeld voor geëvacueerd vee. HET KOMT NIET VOOR REKENING VAN DE GETROFFENEN. Het hoofd van het rijksbureau voedsel voorziening maakt bekend, dat gebleken is dat sommige eigenaren of gebruikers van weiland, waarin zg. weggeleid vee heeft ge- loopen, geweigerd hebben dit vee af te staan, tenzij tegen betaling van weidegeld. Zij, die weidegeld hebben geheven, heb ben dus kennelijk misbruik gmaakt van de benarde omstandigheden der getroffen vee houders. Het spreekt vanzelf, dat dergelijke kosten niet ten laste van deze veehouders mogen komen. Een ieder, wien zulks overkomen is, wordt dringend verzocht dit onverwijld schriftelijk te melden bij het bureau ont ruiming, Lange Voorhout 3, 's-Gravenhage, onder opgave van 'naam en adres dergenon, aan wie zij weidegeld hebben moeten beta len, zoomede het bedrag. Het is wellicht dienstig:, dat nogmaals met grooten nadruk onder de aandacht der betreffende veehouders wordt gebracht, dat degenen, die nog vreemd vee of daaruit geboren dieren in stal of weide hebben, ten zij dat vee door het bureau ontruiming bij den terugvoer met een bewijs aan him zor gen is toevertrouwd, verplicht zijn daar van opgave te doen bij den plaatselijken bureauhouder. Hun, die dit tot nu toe verzuimden, wordt in hun eigen belang geraden dit als nog ten spoedigste te doen, daar zjj zich anders blootstellen aan een straf rechtelij ke vervolging. Het verkeer in Zeeland. Weer enkele busdiensten ingesteld. Dag aan dag wordt gewerkt om het verkeer in Zeeland zoo spoedig mogelijk normaal te maken, althans de moeilijk heden die zich voordoen door de stagnatie in den treinenloop, zooveel als doenlijk is, op te heffen. Zooals gemeld, rijden de treinen reeds tot het station KruiningenYerseke, aanvankelijk drie, doch thans viermaal per dag. In aansluiting op de aankomende en vertrekkende treinen, die op hun beurt weer verbinding geven op „Holland", is een busdienst Vlissingenstation Krui ningenYerseke ingesteld, die verzorgd wordt door de ondernemers Gebr. van Fraassen te Vlissingen. De dienstregeling is als volgt: Vertrek Vlissingen (garage) 5.55, 9.35_ 13.35, 17.35; Aankomst Kruiningen 7.15,' 10.55, 14.55, 18.55; Aankomst trein Krui ningen 7.10, 10.43, 14.43, 18.43; Vertrek trein Kruiningen 7.54, 11.54, 15.54, 19.54; Vertrek bus naar Vlissingen 7.20, 11. 15.19.Aankomstbus Vlissingen 8.40, 12.20, 16.20, 20.20. De bussen stoppen op de verschillende plaatsen uitsluitend voor het in- en uitlaten van treinpassagiers. Reizigers voor tus- schengelegen trajecten mogen dus niet ver voerd worden en dienen gebruik te maken van de andere busdiensten. Doordat er zooals gezegd nog een trein is ingelascht, heeft ook de dienst Goes Kruiningen een uitbreiding ondergaan. De bus van den ondernemer Leendertse ver trekt thans om 6.30, 9.50, 13.50 en 17.50 uur uit Goes. Van 'Kruiningen wordt in tegenovergestelde richting vertrokken om 7.10, 10.45, 14.45 en 18.45. GoesHoedekenskerke. Tussehen Goes en Hoedekenskerke is er een dienst waarvan de vertrekuren zijn als volgtVan Goes 7.45, 10.30, 13.15, 16.15, 19.30. Van Hoedekenskerke 8.15, 11.15, 14.15, 17.15 en 20.15. De vertrekuren van de boot Hoedekens- kerke-Temeuzen moeten als volgt z(jn Van Terneuzen 7.10.13.—, 16.en 19.van Hoedekenskerke 8.30, 11.30, 14.30, 17.30, 20.30. De vaartijd moet 1 uur zijn. Deze laatste dienstregeling hebben wij echter niet van officieele zijde bevestigd kunnen krijgen. Donderdag: Borssel&—Middelburg. Tenslotte zal met ingang van 13 Juni een marktdienst BorsseleMiddelburg worden gereden. Vertrek Borssele 11.30, vertrek Middelburg 16. Ook Zeeuwsch-Vlaanderen wordt geholpen. Het Zeeuwsch Comité tot hulp en herstel verzoekt ons er nog eens op te wijzen,, dat ook Zeeuwsch Vlaanderen natuurlijk door het prov. comité wordt verzorgd, waarom alle instanties die zich daarmede willen on ledig houden ter voorkoming van venvar- ring en ter betere controleering verzocht worden allèen en uitsluitend te handelen met en via het Prov. Comité, wier leden door en door met Zeeuwsch-Vlaanderen bekend zijn. De autobus redde Zeeland uit haar isolement. ONGEVEER VIERDUIZEND PERSONEN VAN EN NAAR HOLLAND VERVOERD. De dikwijls van zekere zijde geuite be wering dat de autobus naast de Spoorwe gen geen taak in het geregelde personen vervoer op lange afstanden en drukke tra jecten te vervullen heeft, is in deze dagen wel met een slag naar het rijk der fabe len verwezen. Toen na het uitbreken van den oorlog alle spoorwegverkeer vanuit Zeeland met overig Nederland onmogelijk was gewor den; juist toen velen ijlings naar huis of familie wilden vertrekken is de autobus als reddende engel komen opdagen. Zooals bekend rijden er thans sedert een tiental dagen van en naar Den Haag twee maal per dag autobussen van de Gebr. Fraassen te Vlissingen en een Haagsche onderneming. Uit den grooten toeloop is wel overduidelijk gebleken, in welk een be hoefte deze verbinding voorziet. Zoowel des morgens als des middags is geregeld met drie tot vijf geheel bezette auto bussen in beide richtingen gereden. Er zijn dagen geweest dat alleen reeds met de bussen van de Vlissingsche ondernemers ruim 300 personen werden vervoerd. Van heinde en ver kwamen zich de passagiers aanmelden om van deze vervoergelegen- heid gebruik te kunnen maken. Op deze wijze hebben de gebrs. van Fraassen 17 k 1800 personen op bevredigende wijze kunnen bedienen, terwijl dit aantal in to taal, dus de passagiers van de Haagsche ondernemers medegerckend, op ongeveer 4000 kan worden geschat. Morgen worden de laatste ritten ge maakt, daar de spoorwegen thans weer treinen tot KruiningenYerseke hebben ingelegd. Hoewel de ondernemers vanzelfsprekend natuurlijk niet' uit philantropische overwe gingen aldus hebben gehandeld, zullen de door hen vervoerde passagiers zeker ten zeerste dankbaar zijn. Scheepvaart op de Zeeuwsche wateren verboden. MAGNETISCHE MIJNEN GERAPPORTEERD. De „Binnenvaart" geeft in haar num mer van 7 Juni een overzicht van de vrije scheepvaartwegen en scheepvaartbelemme ringen. Hierin wordt o.m. medegedeeld dat de vaart op de Zeeuwsche en Zuid-Hol- landsche stroomen bezuiden de Dordtsche Kil met het oog op het mijnengevaar ver- boden is, met uitzondering van Duitsche schepen en schepen welke varen op order van de Duitsche weermacht. De havens van Brouwershaven en Brui- nisse zijn beide geheel toegankelijk. De haven der Hoofdpolder is versperd door ge zonken vaartuigen. Misschien kan er bij hoog water iets langs. De havens van Anna-Jacoba en Zijpe zijn open. In die te Zijpe ligt een gezonken boot van de „Rotterdamsehe Tram" welke de invaart echter niet belet. Ooit hier ligt er een vrachtauto' in de haven. In de haven van Zierikzee liggen verschillende ge zonken vaartuigen, doch er kan gevaren worden. Buiten de haven van Zijpe, aan den zuidkant, ligt de Esso Holland 2. Na bij Ouwerlterk ligt het wrak van het marinevaartuig Hr. Ms. „Hydra". Ten aan zien van het kanaal door Walcheren wordt gemeld dat te Vlissingen door beide slui zen geschut kan worden. Te Veere is al leen de kleine sluis te gebruiken. In het Kanaal door Zuid Beveland is scheep vaart mogelijk. Te Wemeldinge is één sluis defect, doch men hoopte deze binnen enkele dagen gereed te hebben. In de berichten aan Zeevarenden is ver der o.m. medegedeeld dat magnetische mijnen zjjn gerapporteerd in de toegangs wegen bewesten Vlissingen en voor de kust bij de monding van het kanaal voor Terneuzen. Verder in het Veersche gat bij de haven van Veere en de monding van het kanaal door Walcheren. Ook elders op de Zeeuwsche en Zuid-Hollandsche wa teren kunnen magnetische mijnen worden verwacht. Varen vanuit havens naar zee is ver boden. De M.U.L.O.-examens 1940. De schriftelijke M.U.L.O-examens zullen gehouden worden op 11 en 12 Juni. De candidaten van de openbare en chris telijke uloscholen te Vlissingen worden geëxamineerd in den Schouwburg te Mid delburg. De commissie bestaat uit de heeren J. Waverijn, Vlissingen P. M. Corbeel, Mid delburg J. G. van Moorsel, Middelburg en mej. J. G. G. de Cleijn Brein, Middelburg. De candidaten van Middelburg (80) in het Schuttershof. De commissie bestaat uit de heeren J. IJsselstein, Middelburg A. Mets Jr.; B. H. Ligteringen en W. Ditmar, allen te Vlissingen. Te Goes (69 candidaten), in het Schut tershof. De commissie bestaat uit de hee ren H. C. van Donk, Goes J. J. de Vast en P. van Roon, beiden Middelburg en A. A. Leenhouts, Terneuzen. Het mondeling examen voor geheel Zee land zal te Goes gehouden worden van 1 tot en met 6 Juli en van 15 tot en met 20 Juli. Walcheren DomburgMiddelburg via Grypskerke. Men schrijft ons uit Domburg: Nu fiets en voertuig weer onze snelste vervoermiddelen op de gewone wegen zijn, brengen we onder de aandacht onzer lezers, dat met de verharding van den Zuiver- schen weg en den tevoren bestraten Peke- lingschen weg een korte verbinding van Domburg met Grijpsketke is tot stand ge komen, Jammer evenwel, dat in den eerst- genoemden weg een paar tientallen-meters onverhard gelaten zijn, die weliswaar in den zomer geen ernstig beletsel vormen, doch in het natte seizoen den reiziger een paar slikschoenen bezorgen. Dat korte -stukje weg is eigendom van Oostkapelle en Aagtekerke en nu verluidt, dat Oost kapelle aan de verbetering van zijn weg gedeelte nog niet heeft medegewerkt. Het traject Domburg—Grypskerke is op wind stille dager zeer aangenaam te rijden van wege de prachtige vergezichten, die het biedt. Loop der bevolking. KOUDEKERKE. De loop der bevolking over de maand Mei was Ingekomen: C. P. den Hollander, liuishoudster, A 72, van Biggekerke W. Corstanje, zonder, E 396, van Middelburg; J. Verhage, bakker, D 10, .van Middelburg; W. J. Willemse, zonder, E 145 van Middel burg C. de Wolf, arbeider,' E 370, van Oost- en West-Souburg C. de Vos, huis houdster. E 370, van Vlissingen J. Fran- cke, landbouwer, B 155, van Vlissingen C. A. Cornel, bankwerker, B 281, van Vlis singen A. J. de Koster, bedrijfsleider, B 365 van VlissingenA. J. Puijenbroek, verpleger, E 216, van Utrecht C. H. Ak- kenaar, controleur, E 316, van Goes P. W. Midavaine, loodgieter, E 28S, van Mid delburg C. de Groot, landbouwersknecht, B 168, van ZoutelandeL. Lezer, ver tegenwoordiger, D 82, van Middelburg; M. Maas, dienstbode, B 22, van Middel burg, M. L. Smallegange, zonder, E 216, van Krabbendijke. Vertrokken: W. Wagenaar, landbouwersknecht, A 133, naar Veere E. Wattel, dienstbode, A 173, naar Oostka pelle J. Simonse. zonder, C 71, naar Oost- en West-SouburgW. de Visser, bakker, D 10, naar MiddelburgL. H. Koppejan, B 155, naar Oost- en West-Sou burg H. J. baronesse van Lynden, zonder, C 46, naar Delft M. Schout, zonder, B 155, naar Vlissingen A. Wattel, dienst bode, A 94, naar Middelburg D. J. van der Heijden, dienstbode, B 471, naar We meldinge C. de Wijze, landaz'béider, C 62, naar Sint Laurens J. C. J. de Koster, zon der, E 162, naar MiddelburgF. J. de Koster, zonder, E 162, naar Middelburg A. Glas, boomkweeker, A 112, naar Ka- pelle N. de Visser, huishoudster, A. 242 naar N. en St. Joosland G. Roelse, zonder! E 147, naar Westkapelle C. Janse, dienst bode, A 189, naar Middelburg P. Boone, landbouwer, B 3, naar Meliskerke; M. J. P. van Oorschot, zonder, B 367, naar Bols- ward. Zuid-Beveland WATERSCHAP MIDDEL-ZWAKE. Vergadering van ingelanden. 's-GRAVENPOLDER. Een dezer dagen vergaderden de ingelanden van het Water schap Middel-Zwake. Aanwezig waren 6 ingelanden. De rekening over het dienstT jaar 19391940 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen 2281.31 en de uit gaven 1873.80, batig slot 407.51. De begrooting' voor het dienstjaar 1940-41 werd vastgesteld met een eind cijfer van 2223.89 en met een post voor onvoorziene uitgaven van 43.29, Tot dijkgraaf werd in de plaats van den heer J. Rijk, die wegens vei'trek uit de ge meente heeft bedankt, gekozen de heer C. Boogaard, landbouwer alhier. Loop der bevolking over Mei. RILLAND. Ingekomen: J. C. Francke van Krabbendijke, Dorpsstraat A 111Lueretia A. Nagelkerke van Goes, Westwal 42 M. M. Jacobusse van Waar de, B 51; Johanna Wisse van Eindhoven, Edenstraat 102; C. P. Bos van Heinkens- zand, C 38 M. C. Frangoys van Nisse. V e r t r o k k e n P. J. Wisse naar Utrecht, Koningslaan 37 M. I. Oostdijlc naar Kruiningen, Grindweg B 19 G, M. Deurloo en gezin naar Amsterdam, Beste- vaerstra at 27 H. Slegtkamp naar Ginne- ken en Bavel, Kerkstraat 6. ALGEMEENE VERGADERING VAN DE VEILINGSVEREENIGING K.B.O. In het afgeloopen jaar werd voor ruim een millioen omgezet. KAPELLE. De voorzitter de heer P. J. J. Dekker opende deze algemeene leden- vergadei'ing „onder bijzondez-e omstandig heden". Spr. was dankbaaz-, dat de Veilings- gebouwen er ongeschonden zijn afgeko men. Een bijzonder z'ecordcijfer betreffende den omzet in het voorbije boekjaar kon ge meld worden (reeds in de bladen be kend gemaakt). Het zou een feestverga- dezing kunnen zijn aldus spr., maar de tijden zijn er niet naaz-. Wel heeft het bestuur besloten aan elk der vergaderde leden gratis een consumptie te verstrek ken. Meegedeeld werd, dat de rijkstuinbouw consulent ir. B. Bosma verhinderd was, de vergadering te bezoeken. De heer Phaff ambtenaar van den planteziziektenkundigen dienst werd welkom geheeten. De tuinbouwvereeniging Kapelle-Bieze- linge, vooi'z. de heer C. v. d. Vliet, vei-zocht aan het bestuur overweging en om het Vei lingspercentage kleiize-veiling te vermin deren met 1 pet. en zulks met terugwer kende kracht ook over het verschenen boekjaar. Dit verzoek aldus de voorz. ge richt aan het bestuur kwam te laat bin nen, zoodat het bestuur dit niet meer kozi behandelen. Rekening en verantwoording over het boekjaar 1939-40 door den administrateur, den heer A. D. Snoep. In totaal werd ge veild voor 1.010.032.95. Enkel aan aardappelen werden geveild 7420851 kg'.; peren 1987527 kg.; aardbeiezz 356030 kg.; kruisbessen 1007779 kg.; ï'oode bessen 557339 kg.; zwarte bessen 95051 kg.; kersen 323418 kg.; pz'limen 1043375 kg.; frambozen 83005 kg. De heer Vogelaar feliciteerde de veree- niging met dit record, .waaz'aan ook hij als aanvoerder had mogèn meewerken. Namens de financieele commissie voer de de heer A. de Waard afgevaardigde van de tuinbouwvereeniging te Biezelinge het woord. Spr. was met lof vervuld over het gehouden financieel beheer en kon gerust tot vaststelling adviseeren. De voerz. zeide, dat ooit het bestuur tot vaststelling wil besluiten. Het durft 'niet adviseeren om met terugwerkende kracht het veilingspercentage met 1 pet. te ver lagen. Besloten werd tot vaststelling. De voor zitter dankte den administrateur met zijn medewerkers voor het gevoerde beheer, mitsgaders de financieele commissie, in zonderheid den vice-voorzitter den heer Kostense. Benoemd werd in de ontstane vacature als lid vazi de financieele commissie de heer C. P. Vogelaar. Aazz den aftredene, den heer K. J. Dominicus, werd dank ge bracht voor den verz-ichten arbeid. De contributie werd vastgesteld op l.:per lid zooals het bestuur adviseer de. Eveneens werd goedgevonden het stel len van het veilingspei'centage, dat van de koeltarieven en de emballageregeling zooals door het bestuur werd aangegeven. De heer J. Ganseman verzocht bekend making aan de leden van deze tazïeven per circulaire, waaz-op toezegging' door den voorzitter volgde. Bij voortkomende zaken weer de heer Vo gelaar op het gebruik van goede fusten, hetwelk over het algemeen beter doet ver- koopezr. De heer Zweemer vroeg of de buitenmen- schen niet zullen vallen in dubbele huur en of het niet mogelijk is bij de stations te laden. De voorz. zeide toe, al het mogelijke te zullezi betrachten voor den goeden gang, met de fusthuur voor de buitenmenschen wordt rekening gehouden. De heer Phaff ambtenaar van dezi Plaii- tenziektenkundigen dienst wees op de be- teekenis der ziektebestrijding. De voorzitter dankte den lieer Phaff voor deze vakkundige raadgevingen, waarop ook de heer Vogelaar atendeez-de. Nu deelde de voorz. mee dat de Kruis- bessenplulc is begonnen en de prijs, wel ke is gesteld niet tegenvalt. Voor de rege ling is aangewezen de firma v. d. Vijver met als vertegenwoordiger voor deze stz'eek de heer D. Ganseman. De voorz. dankte van deze plaats den heer Ganseznazi voor de nu reeds getroffen maatregelen, welke moed gevezz voor de toekomst. De heer Ganseznan dankte voor deze woorden en sprak de hoop uit, dat regel matig en 'niet ovez-haast zal gewerkt wor den. Spr. ziep de medewerking iiz van het Veilingsbestuur, vooral izzzake het vei*voer van de artikelen. Hierzia sloot de vooz'z. deze vergadering znet dank aan de aanwezigen en in de hoop dat de moeilijkhedezi znogen meeval len, evenals de prijzen. Steunverleening wordt stopgezet. KLOETINGE. Buz'gemeester en Wet houders dezer gezneente besloten de steun verleening' aan werkloozen met ingang van 15 Juni a.s. te beëindigezz, Zeeuwsch- Vlaanderen Intrede ds. Everts. ZUIDZANDE. Candidaat A. Everts, die door den kerkeraad onzer gezneente ziaar hier beroepen was, hoopt thans op Zondag 23 Juzii a.s. zijn intrede in onze gemeente te doen. Bevestiging en intrede zullen izz één dienst vallezi, die zal aanvangen ozn 3 uur. Alhoewel destijds anders besloten was, zal hij thans bevestigd worden door ds. F. Oort uit Oostbuz-g, die thazzs ook met hot .con sulentschap is belast

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3