STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Vlissingen STADSNIEUWS Goes Laatste Berichten Er wordt in de Abdij aangepakt. Een blik door de openstaande poortaf sluiting aan de zijde van het Koorkerkhoif heeft ons doen zien, dat men hard aan den arbeid is voor de instandhouding van wat na de ramp van 17 Mei nog over is van de Abdij-gebouwen. Op het middenplein ligt materiaal, doch ook steen en puin van de gebouwen. Wat niet meer dienstig kan zijn bij herbouw en restauratie wordt wegge voerd. Op het terrein bij het gebouw van den Rijksgebouwendienst wordt een stevige directiekeet gezet, die er wel geruimen tijd zal moeten staan, want hoe men ook aan pakt, het herstel zal wel vele jaren duren. STOF EN NOG EENS STOF. De sproeiwagen welkomer dan ooit. Bp alle droefenis over hetgeen voor goed vernield is, mag het gelukkig worden ge noemd, dat de natuur het een en ander tracht goed te maken. Het is en blijft nu reeds enkele weken bijna steeds mooi weer. Dit heeft echter ook weer de schaduwzijde, dat er veel stof onophoudelijk van de puin- hoopen der stad over het gespaarde deel wordt uitgestrooid. Daarom was het Zater dagmiddag zeer te waardeeren, dat de sproeiwagen in verschillende straten haar stofbestrijdingswerk begon. Het is natuur lijk niet doenlijk alle stof tegen te houden maar „die het kleine niet eert, is het groo- te niet weerd". De Zaterdagmarkt. Zaterdag jl. hebben de kooplieden niet gewacht tot den avond, maar reeds in den middag hadden verschillenden hun plaats op den Dam ingenomen en ook nu werden er den heelen dag zaken gedaan. Een goede verbetering is het, dat men de banken uit het plantsoen die eerst bij de Graanbeurs stonden, nu een meer passen de plaats tegen den dokmuur heeft kunnen geven. Muziek. De samenleving bestaat uit een schier ontelbaar- aantal schakels, en over ieder daarvan kan men goed of minder goed, ja zelfs slecht oordeelen, maar het geheel geeft aan de stervelingen een leven. Een der schakels is de muziek en daar aan verdienen in allerlei hoogere en lagere posities medeburgers hun brood. Daarom is het te begrjjpen, dat men nu aan hen, die hier geregeld met straatmuziek hun inko men bij elkaar trachten te brengen, weder gelegenheid daartoe heeft gegeven en Za terdag hoorden wij dan ook weer de beken de orgelmuziek. Amsterdam helpt het getroffen Middelburg. Een stoomschip met huisraad aangekomen. Het Amsterdamsche korps vrouwelijke vrijwilligers, dat voor 14 dagen reeds met twee bestelwagens van de „Bijenkorf" naar Middelburg kwam, heeft het daar niet bij gelaten en heeft zijn menschlie- vend werk voortgezet. Het resultaat is overweldigend. Heden kon aan de Loskado te Middel burg worden gelost het 206 ton groote stoomschip „Stad Amsterdam HI" van de reederij Gustave E. van den Broeck, dat vaart tusschen Amsterdam en Antwer pen, voornamelijk voor aanvoer en afleve ring van goederen, bestemd voor of ko mende uit de mailbooten van de S.M. Nederland. De inhoud van de „Stad Amsterdam III" staat gelijk 'met 50 auto's van de „Bijenkorf", en hij omvatte vele slaap- kamermeubelen met bedden enz., huisraad en wat dies meer zij. Er zijn onder het aangevoerde zendingen voor bepaalde aan gewezen families, die direct aan de ge adresseerden worden afgeleverd. Maar ook een groote massa goederen wordt met vrachtauto's en wagens ver voerd naar de Korte Giststraat, waar het wordt opgeslagen in het bekende pakhuis, behoorende bij het Notarishuis. De vier vertegenwoordigsters van het K.V.V., die Zaterdag hi r per auto waren, vernamen, dat er ook nog groot gebrek is aan mannenkleeren. Het resultaat was, dat heden te Middelburg ook nog ver wacht kon worden een auto met mannen kleeren en nog eenig huisraad. De hoofdstad van Nederland bewijst wel groote hulp aan de hoofdstad van Zee land, OPGAVEN VEREISCHT. De commissaris van politie alhier vestigt er de aandacht op, dat allen, die in het be zit zrjn van een auto of van een motorrij wiel, zulks moeten opgeven aan het bureau van politie* SIRENES WORDEN GEPROBEERD. Morgenmiddag om 1 uur zullen de sire nes van de luchtbescherming worden ge probeerd. Men late zich dus door het geluid geen schrik aanjagen. Voortaan zullen de sirenes alleen nog in werking worden gesteld als in Middelburg een bom terecht mocht zijn gekomen. Voor allen, die bij de luchtbescherming zijn, is het loeien der sirenes het teeken, dat zrj zich naar hun posten moeten begeven. Bredasche vluchtelingen te Parijs. Naar de Tel. uit Breda weet te berichten, is met zekerheid vast komen te staan, dat ongeveer tweehonderd vijftig Bredasche vluchtelingen zich nog Donderdagavond 6 Juni, in het Philipshuis te Parijs bevonen. Deze vluchtelingen zouden echter, in ver band met de ontwikkeling der krijgsver richtingen, in de eerstkomende dagen uit Parijs naar Zuid-Frankrijk worden geëva cueerd. Zekerheid is er voorts, dat ook in het Juliana-huis te Parijs Bredasche vluch telingen verblijven. Hun aantal is tot op heden onbekend. Garnizoenscommandant. Door den Opperbevelhebber van Land en Zeemacht is de kapitein, mr. P. M. W. J. van der Slikke aangewezen als garni zoenscommandant te Vlissingen. Het bu reau is gevestigd Badhuisstraat 21 en ge opend vair 9—12 en van 1416.30 uur. Men koke het leidingwater. De directeur van het Gemeente Water leidingbedrijf deelt ons mede Verwijzende naar de betreffende adver tentie in dit nummer, diene ter nadere verklaring daarvan het volgende. De kwaliteit van het Vlissingsche water is op het oogenblik uit gezondheidsoogpunt beschouwd volkomen goed. De zuiverings installaties van het pompstation te Bigge- kerke werden uitstekend, terwijl voor alle zekerheid, in verband met de omstandig heden, een grootere hoeveelheid ontsmet tingsmateriaal aan het water wordt toege voegd, dan in normale tijden gebruike lijk is. Toch zijn de bovenbedoelde omstandig heden van dien aard, dat deverschillende deskundigen op waterleidinggebied, zoowel ap waterleiding-technisch- als op medisch gebied, het raadzaam achten dat de bevol king van Vlissingen, Oost- en West-Sou burg en Zoutelande het drinkwater vóór het gebruik kookt, evenals het water dat wordt gebruikt voor het afspoelen van keukengerei, serviezen, enz., en dat waar mede eetwaren die rauw genuttigd worden, worden gewasschen. Do V.R.B. huldigt een redder. VLISSINGEN. In het No. van 19 April der Vlissingsche Courant werd melding gemaakt van een kranige redding dooi den heer A. v. d. Struik, wonende Oude Vlissingsche weg 89, te Souburg, die ge kleed te water sprong om het driejarig zoontje, Anton, van de familie Hassing uit de watergang bij de Schuitvaartgracht, al hier, te redden, hetgeen hem mocht ge lukken. Het bestuur der Vlissingsche Vrijwillige Brigade tot het Redden van Drenkelingen vatte aanstonds het plan op den kranigen redder te huldigen. Dit zou geschied zyn op de jaarlijksche ledenvergadering, die dit jaar voor 14 Mei j.l. was uitgeschreven. Om bekende redenen kon dit plan echter niet doorgaan.. Daar om werd hem gisteren door den secretaris' der brigade een keurig ingelijst diploma, alsmede een zilveren sigarettenkoker met inscriptie aangeboden als blijk van waar deering en een blijvend aandenken aan zijn moedige daad. HET BADBEDRIJK GEOPEND. Gelukkig heeft de oorlog die thans rond om ons woedt, geen invloed op de natuur. Integendeel, juist als schrille tegenstelling van de vele narigheden en de ellende in dezen tijd, schenkt de natuur ons zooveel schoons en heerlijks, dat wij van een bui tengewoon prachtig voorjaar mogen spre ken, De zon zendt ons reeds enkele weken overvloedig haar milde stralen en doet jong en oud de buitenlucht intrekken. Bij zonnig weer gaan in een badplaats toch zeker direct de gedachten uit naar zee en strand. Zoo gaat het dus ook in Vlissingen. Op eerste Pinksterdag zou het gemeen telijk badbedrijf worden heropend. De voor uitzichten waren goed. Het weer werkte prachtig n.ee doch, het i bekend, op den Vrijdag voor het Pinksterfeest v/erd ons land in den krijg betrokken. Van de ope ning van het badbedrijf kwam natuurlijk niets en zij werd voorloopig uitgesteld. Niet in het minst door de medewerking van de Duitsche autoriteiten is het nu mogelijk geworden Zaterdag j.l. het bad en stoelenterrein voor het publiek toe gankelijk te -stellen. En dat er met onge duld op gewacht is, bleek op den eersten middag. Velen hadden zich reeds in bad pakjes gestoken en koesterden zich op het fijne zand in het zonnetje of zochten het zilte nat op om na zoo'n langen „win terslaap" weer te genieten van een ver- frisschend zeebad. De temperatuur van het water was ruim 60 graden, zoodat het nemen van een had niet meer als een „heldendaad" beschouwd hoefde te worden. Zaterdag en Zondag werden in totaal 922 baders geboekt, hetgeen een mooie inzet van het badseizoen beteekent. Vorig jaar waren er op de twee eerste dagen slechts 50 liefhebbers. Door den betrekkelijk korten tijd van voorbereiding, is het badpersoneel nog niet geheel klaar gekomen met het in gereed heid brengen van het terrein enz. Zoo moeten nog de springplanken op de duik- torens worden aangebracht, doch dit is maar een kwestie van enkele dagen en alles is voor elkaar. Van Zaterdag af is ook de E.H.B.O.- post op het badstrand bezet voor het even tueel verleenen van eerste hulp bij onge lukken. Een waarschuwing aan de zwemmers. Op aanwijzing van de Duitsche militaire autoriteiten is thans een paar honderd meter uit de kust met vier bakens waarop vlaggetjes zijn aangebracht, een lijn aan gegeven waar huiten de zwemmers zich niet mogen begeven. Bij overtreding stel len zij zich aan ernstig lijfsgevaar bloot. Ieder wordt dus dringend aangeraden hier op nauwlettend toe te zien. Een belemme ring beteekent deze bepaling intusscben niet, daar er vooral bij hoog water, ge noeg ruimte is, om zich naar hartelust aan de zwemsport te wijden. Badhuis aan de Bonedykestraat. Gedurende de week van 3 tot 9 Juni werden bij het badhuis 703 baden geno men en wel 530 door heeren, 141 door dames en 32 door kinderen. VOOR DEN GEWONDEN EN ZIEKEN SOLDAAT. Een oproep van het Goesche Comité. Door de heeren mr. W. C. ten Kate, burgemeester van Goes; J. I. van Balle- goyen de' Jong, voorzitter der af deeling Westelijk Zuid-Beveland van het Neder landsche Roode Kruis, en H. B. Pilaar, voorzitter der vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen-verkeer in Zuid- en Noord-Beveland is op verzoek van het Nederlandsche Roode Kruis een comité gévormd tot hulp aan den gewonden en zieken soldaat. ;De heer H. B. Pilaar, villa Paulina, Kloetihgsche weg B 143, Postgiro no. 205471, zal als penningmeester optre den. Op verzoek van dit comité plaatsen wij den volgenden oproep Medeburgers! Ons aller gemoed is te zeer vervuld van wat wy doorleefd hebben en.van wat in het bijzonder door onze wakkere vader landers en trouwe landverdedigers is ver richt, dan dat een woord van opwekking tot hulp noodig zal zijn. Onze verpleegde militairen zullen het ten zeerste op prijs stellen, van medebur gers blijken van belangstelling te mogen ondervinden en anderzijds weten wij zeker, dat talloozen gaarne uiting geven aan hun gevoelens van dankbaarheid en waardee ring. Door het hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis zijn wij uitgenoodigd om een comité te vormen, terwijl de Al- gemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer de noodige outilla ge in haar kantoor te 's-Gravenhage ter beschikking stelde. Ons doel is gelden in te zamelen opdat aan onze gewonde en zieke militairen eenige verlichting en troost in hun lijden kan worden gebracht. Wij denken hierbij aan het; verstrekken van fruit, lectuur, enz. en het 'verleenen van financieele hulp aan familieleden, voor wie de reis naai de plaats, waar hun geliefde nabestaande wordt verpleegd, te kostbaar is. Overtuigd van.de bereidheid tot mede werking van alle goede vaderlanders, ver zoeken wy hen, die voor bovenomschreven mooie doel een bijdrage willen beschikbaar stellen, deze te doen toekomen adn den laatstondergeteekende, hetzij door thuis bezorgen, hetzij £er postwissel of postgiro., Bij .voorbaat hartelijk daflk! - - - f - W.-C. -TEN."KATE. J. I. VAN EALLEGOYEN bE JONG. H. B. PILAAR. ZWEMMEN AAN T SAS. Geen gevaar aan verbonden. Ondanks het fraaie zomerweer en de goede temperatuur van het water is er aan 't Goesche Sas nog weinig gezwommen. Andere jaren trokken de liefhebbers af en aan en nu maakt nog slechts een enke ling gebruik van de goede gelegenheid die 't Goesche Sas biedt om er zich te ver- frisschen, te zwemmen of zwemmen te leeren. Bij onderzoek bleek ons, dat dit in hoofd zaak geweten moet worden aan de vrees voor mijnen enbesmet water. We vernamen echter, dat alles wat daarover t j gerucht de ronde doet, allen grond misu en het zwemmen aan 't Goesche Sas volkomen ongevaarlijk is. VOOR DE GOESC&E GETROFFENEN. Het comité tot leniginó van den nood der oorlogsslachtoffers te Goes ontving van de buurtvereeniging Groote Markt nog een bijdrage van ƒ100. Met dit be drag is de inzameling thans gestegen tot 3240. Een wel zeer mooi resultaat. Wethouder Knoop hervat zyn werkzaamheden. In den loop van de vorige week is de heer H. B. J. Knoop uit den militairen dienst teruggekeerd. Vandaag heeft hij zyn werkzaamheden als wethouder van openbare werken hervat. Zooals bekend heeft de heer J. L. Verhagen sinds 23 No vember 1939 deze functie tijdelijk waarge nomen. DENKT OM DE VERKEERSREGELS. Laatste waarschuwing. De commissaris van politie te Vlissin gen brengt onder de aandacht van alle weggebruikers, dat in de komende dagen met gestrengheid zal worden opgetreden tegen verkeersovertreders. De verkeers chaos, welke gedurende de oorlogsdagen bestond, is weliswaar weer iets verbeterd, doch een gezonde en onontbeerlijke ver- keersdiscipline is nog steeds .-ver zoek. Al vorens tot ingrijpende maatregelen over te gaan wil de commissaris van politie langs dezen weg een laatste waarschuwing ge ven door uitvaardiging van onderstaande punten, speciaal bestemd voor de wielrij ders. 1. Rijdt uiterst rechts van den weg. 2. Snijdt geen bochten af. Maakt de bocht naar links groot, naar rechts klein. 3. Geeft voorrang aan het van rechts komend verkeer. 4. Geeft tijdig en duidelijk een teeken bij verandering van richting. 5. Rijdt met niet meer dan met zijn tweeën naast elkander. 6. Controleert de rem en bel en zorgt voor een wit achterspatbord. 7. Zorgt voor goed afgeschermd voor- en achterlicht, zoodra weer by donker op de straat mag worden gereden. Punt 5 vooral vraagt aandacht. Het is geen zeldzaamheid te zien drie of vier fietsrijders, gezelig pratende, naast elkaar voortrijdende. Ook het intieme rijden, hand aan hand, of hand op schouder van jon gens en meisjes is verboden; Zij allen vor men een gevaar _op den. weg. Vanavond belangrijke verklaring van Roosevelt. Het D.N.B. meldt uit Washington: De secretaris van het Witte Huis, Early heeft aangekondigd, dat president Roose velt hedenavond tegen middernacht, Duit sche tijd,, bij een toespraak in de Virginia-! universiteit een „uiterst belangrijke ver klaring" over den internationalen toe stand zal afleggen. De rede wordt door al le internationale zenders yprspreid. Duitsche brandweermannen en motorspuiten in ons land aangekomen. Dezer dagen arriveerde in Amsterdam ee- compagnie brandweermannen van de Duitsche Feuerschutzpolizeiregiment (S.achsen), teneinde het Amsterdamsche brandweercorps te versterken. Deze man schappen, welke vele motorspuiten en een aantal materiaalwagens met zich mede brachten, zullen ter bescherming van de burgerbevolking ten nauwste met de ge meentelijke brandweer samenwerken. Zij vormen een onderdeel van een regiment brandweertroepen, dat ooi-spronkelijk in het Duitsche rijk zijn standplaats had en afkomstig is uit Saksen, doch thans naar ons land is gekomen en hier een taak heeft gekregen. Zoo is bijvoorbeeld ook in Rotterdam een compagnie van deze voor treffelijk uitgeruste brandweermannen gestationeerd, terwijl kleinere onderdeelen in andere plaatsen van ons land zyn ge detacheerd. De uitrusting is volkomen uniform, zoo dat het materiaal overal gebruikt kan worden en men niet te kampen heeft met het euvel van niet passende koppelingen. De manschappen worden daar zij in wezen een onderdeel van de politie vormen, op militairen leest getraind en zijn met vuur wapenen gewapend, indien zij direct ach ter het front optreden. Het beoefenen van verschillende takken van sport behoort tot de uitgebreide training van dit corps. De compagnie, welke thans in Amster- d i is aangekomen, beschikt over zes motorspuiten, welke tevens ladders mede voeren. Deze wagens zyn gloednieuw en voorzien van letterlijk alles wat tot een goede uitrusting moet behooren. De com pagnie beschikt bijvoorbeeld in totaal over veertig kilometer slang. MOORD TE ROTTERDAM. Zondagmiddag is in de Brederodestraat' te Rotterdam een 38-jarige perser uit een der randgemeenten, tengevolge van een woordentwist, door zijn zwager met een mes gestoken en kort daarna overleden. De chauffeur J. K., wonende in de Brederodestraat, ontving bezoek van zijn zwager. Na een gesprek, dat de ge moederen nog al opwond, verliet de zwager het huis. Even later keerde hij echter op zijn schreden terug en begon, woedend als hij was, tegen de voordeur van K. te trappen. Deze werd door deze handelingen zoo kwaad, dat hij een broodmes greep, daarmede naar buiten liep en zijn zwager ernstig verwondde. Het slachtoffer strom pelde nog eenige meters over de straat en zakte toen ineen. Toen hulp kwam opdagen, was het reeds te laat. Het slachtoffer was aan de be komen verwondingen overleden. De dader kon onmiddellijk gearresteerd worden. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. In het natuurbad „Tinnaarloo" onder Zuidlaren, is gistermiddag de 16-jarige Klaas van der Heide uit Groningen bij het zwemmen verdronken. Baders, die den knaap in de diepte zagen verdwijnen, schoten ijlings toe en brachten hem op het droge. De jongen bleek echter reeds gestorven te zijn. De 20-jarige W. H. uit Utrecht, die gisteren in het natuurbad „de Bil'tsche duinen", in Bilthoven was gaan zwemmen, is, toen hij zich in het water bevond, onwel geworden en verdronken. Geruimen tijd na de verdrinking stootte den zwem mer in het ondiepe bassin tegen een li chaam op den bodem. Zondagmiddag is in het strandbad „Neefjes" te Hoorn bij het baden in het IJselmeer de 13-jarige zoon van den heer Jirlings uit Hoorn verdronken. De knaap, die zich met zijn makkers in ondiep water had begeven, werd plotseling ver mist. Men vermoedt, dat de jongen door kramp is getroffen. De 25-jarige S. den H. uit Den Haag begaf zich Zondagavond om ongeveer 11 uur naar het stille strand in zee om een bad te nemen. Later miste men hem, zoo dat men aanneemt dat hij is verdronken. Het slachtoffer kon niet zwemmen. Te Oss (N.B.) is Zaterdagavond de 18-jarige L. van D. bij het zwemmen in de Maas verdronken. DE RIJKSONTVANGER TE BARNEVELD PLEEGDE FRAUDE. Op verzoek van den burgemeester van Barneveld heeft de recherche te Amster dam aangehouden den voortvluchtlgen rijksontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen, den 62-jarigen F. A. K. uit Barneveld. De ontvanger wordt verdacht van fraude van ongeveer 2000. De fraude is ontdekt, doordat verschil lende ingezetenen aanmaningen kregen voor belastinggelden, die reeds lang vol daan waren. Aanvankelijk werd aangeno men, dat dit berustte op fouten in de boek houding, doch toen bleek, dat het beheei reeds geruimen tijd zeer slordig was, it men de zaak gaan onderzoeken met het ge volg, dat men vermoeden van fraude kreef De ontvanger was toen reeds Geringe Nederlandsche verliezen in België en Frankrijk. Het Nederlandsche leger, voor zoover dat by den intocht der Duitschers op Bel gië en Frankrijk is teruggetrokken, heeft daar slechts zeer geringe verliezen gele den, meldt het Vad. Of dit-bij de insche ping ook zoo geweest is, is uit den aard der zaak nog niet bekend. Het eenige, waar de Nederlandscne troepen in de oorlogszone van België en Frankrijk aan hebben blootgestaan, zijn bombardemen ten van Duitsche vliegtuigen geweest op militaire doelen, "doch de gevolgen daar van voor de vluchtelingen zijn érg mee gevallen. Van de troepen, welke tot het laatste in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben stand ge houden, zijn 1057 mannen gedemobiliseerd. Gewelddadigheden tegen Italianen In Tunis. Alle Romeinsche Zondagsbladen publl» ceeren het bericht van den vroegeren Ita- liaanschen leeraar in Tunis, professor Ro bert Rizzi, over de chicanesen geweld dadige overvallen op de Italianen in Tu nis (Fransch Marokko). Bezeten van het denkbeeld der „vijfde colonne", zoo berichten de bladen een stemmig, hebben de Fransche autoritei ten en troepen hun haat tegen de Itali anen den vrijen loop gelaten. In alle stra ten zijn Spaansche uiters en machinëge- weerposten opgesteld. Pantserwagens rijden voortduren""1 door de voornaamste straten der stad. De gearresteerde Italiaansche burgers worden in Tunis wreed behandeld. Alle woningen van Italianen met inbegrip van de landhuisjes zijn onderzocht, waar bij het minste geringste voldoende, was geheele gezinnen in de gevangenis te wer pen. Op het oogenblik bevinden zich 350 Italianen, onder beschuldiging van spion- nage, in de gevangenis. Maximumprijzen voor weidegras, lucerne en roode klaver. Het Rijksbureau Voedselvoorziening maakt bekend, dat ten aanzien van weide- gras, lucerne en roode klaver maximum prijzen, gebaseerd op dc vermoedelijke hooi-opbrengst, zyn vastgesteld. De vaststelling van de vermoedelijke hooi-opbrengst zal geschieden door des kundigen, die worden aangewezen dooi den provincialen voedselcommissaris. Degene, die gras, lucerne of rookkla- ver willen verkoopen, dienen zich dus, ter vaststelling van de aan de hand van de vermoedelijke hooi-opbrengst vast te stel len maximumprijzen, te wenden tot den provincialen voedselcommissaris of den plaatselijken bureauhouder van het dis trict, waar deze producties zich bevinden. Nadere bijzonderheden benevens de vast gestelde maximumprijzen zyn in een in alle dagbladen geplaatste publicatie vast gelegd. Officiëele Publicaties AANMELDING VLUCHTELINGEN. Burg. en Weth. van Goes maken bekend: dat alle zich in deze gemeente bevinden de vluchtelingen van Rotterdam, Vlissin gen, Middelburg, Souburg en andere plaat sen, wier woningen zjjn vernield en die daarom niet naar hun haardsteden kunnen terugkeeren, zich moeten aanmelden op de Gemeente-Secretarie alhier, bureau Bevol king, des voormiddags tusschen 10 en 12 uur. Deze aanmelding moet zoo spoedig mogelyk geschieden, doch uiterlijk vóór a.s. Woensdagmiddag 12 uur. Bij de aanmelding zoo mogelijk trouw boekje of distributiestamkaart (en) over leggen. Goes, 8 Juni 1940. Deskundige eindexamens R.H.B.S. Bij beschikking van den Secretaris-Ge neraal, waarnemend Hoofd van het De partement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, is als deskundige bij de eind examens van de Rijks hoogere burgerscho len te Neuzen, Middelburg, Vlissingen, Oostburg en Goes, aangewezen A. H. A. E. Immink, oud-leeraar bij het middel baar onderwys te Voorburg. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 10 Juni 1940. 1500 No. 19759 1000 No. 1522 5164 7534 11943 15374 18743 23515 400 No. 9310 12921 21096 23824 200 No. 1550 13171 13632 15592 100 No. 3480 5540 7637 924110446 14645 16134 16961 19857 21269 21663 21168 22211 22768 23285 BURGERLIJKE STAND. VLISSINGEN van 610 Juni 1940. ONDERTROUWDS A. J. van der Broek, 29 j. en S. P. Kramp, 19 j. J. L. van Wijnen, 24 j. en C. J. M. de Groene, 20 j. F. de Ridder, 26 j. en B. M. Vercammen, 21 j. J. H. P. de Wette, 29 j. en M. H. van Dinteren, 27 j. BEVALLEN a J. C. Effern, geb. Korstanje, z. OVERLEDEN. P. Kryger, 85 j7 wedn. van L. Wille- ,ioordse. J. A. van der Valk, 36 j., man an S. Knuijt. G. Potters, 91 j., wed. van L. la Roij. J. Koetze, 72 j., vrouw van J. F. Hameling. C. Broere, 33 j., man an M. J. Bok. J. Missaar, 49 j., man van C. Gorthals. J. D. Rosier, 53 j., vrouw n D. de Kramer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2