Provinciale Zeeuwsche Courant Stoomwasscherij „ZEELAND" Middelburgsche, Vlissingsche, Goesche en Breskensche Courant Wij moeteiï ons strekken naar het doel. STADSNIEUWS Vlissingen Tlog steeds het beste adres voor uiu ivaschbshaisdeling ABONNEMENTSPRIJS: 18 cent oei week of t 2.30 per kwartaal Franco per post 2.50 per kwartaal. Afzonderlijke 183ste JAARGANG NUMMER 129 ZATERDAG 8 JUNI 1940 waarin opgenomen de Uitgave der Firma's F. van do Velde Jr. en G. W. den Boer ADVERTENTIEPRIJS: Van 1-5 regeis 1 50, Iedere regel meer 30 cent. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties: van 1 5<-egels 0.50, iedere regel meer 10 ct. (max. 8 regels). EEEHHEEZZSHE EXZ Dit nummer bestaat uit twee bladen Gemeenteraad van Middelburg. Voor alles is noodigeen geest van eensgezindheid. De heef Kögeler houdt zijn benoeming tot wethouder in beraad. Gisterenavond te ruim half tien werd in de tuinzaal van huize „de .Griffioen", waar thans het gemeentebestuur zetelt, een 'openbare vergadering van den ge meenteraad van Middelburg gehouden on der voorzitterschap van den burgemeester, mr. dr. J. van YValré de Bordes. Aanwezig waren 16 leden, afwezig zon der kennisgeving mevrouw Weijl. REDE VAN DEN BURGEMEESTER. Na opening der vergadering op deze bij- zonaere plaats sprak de VOORZITTER staande als volgt: o.a. Het is lieden drie weken geleden, dat onze stad door een ramp getroffen is, zoo groot, als wjj met ons menscheiijlc ver stand, ons nooit hadden kunnen voorstel len. En nog voelen wjj, die op dien avond van 17 Mei dat vreeselijke schouwspel ge zien hebben van de geweldige vlammenzee, die overal in de stad huizenhoog oplaaide, voelen wij het als een wonder, dat nog niet veel meer verbrand is en dat er. zoo veel gespaard is gebleven. Onze gedach ten gaan allereerst uit naar degenen, die tijdens het bombardement op dien dag eh ook reeds op 15 Mei het leven verloren, evenals naar hen, die sneuvelden in den strijd voor het vaderland. Voor een ding zijn wij God .bijzonder dankbaar, dat er zoo betrekkelijk weinig medeburgers in deze weken het leven hebben behoeven te laten. Onze deernis gaat uit naar hun treurende nabestaanden. Daarnaast .denken wij aan hen, die door bombardement of brand hun huis en goed en vaak hun bestaansmogelijkheid ver loren' hébben. Het gemeentebestuur spant alle krachten in en zal alles doèn om hen te helpen, opnieuw te beginnen en een ii nieuwen huiselijken haard of nieuwe zaken op te houwen. Een woord van zeer bijzon- deren dank wil ik hier richten tot onze brandweer en in het bijzonder tot den waarnemenden commandant, den heer Matthyssen, voor den „chier bovenmensche- lijken arbeid, welke zij dag en nacht, da gen lang tijdens en na de brand zonder ophouden hebben verricht. Daarbij denk ik tevens aan de hulpbrandweerlieden en aan de vele anonieme en .onbekende helpers, waarvan er zelfs sommigen bij het blus- schen het leven hebben verloren. Ook denk ik aan de burgers, die op verschillende plaatsen in de stad met emmers het vuur zijn gaan blusschen en daarmede soms niet alleen hun eigen panden, maar ook die van vele anderen hebben gered. Speciaal wil ik hier ook danken de brandweren uit andere gemeenten, waarvan er ver scheidene zonder' onzen roep om hulp af te wachten, spontaan naar Middelburg zjjn gesneld. Sommigen zijn meerdere dagen gebleven en hebben hier onder de moei lijkste omstandigheden medegewerkt. Dank wil ik hier eveneens brengen aan de politie, op wie in deze week een zware taak heeft gerust en aan den luchtbescher mingsdienst welke in onze gemeente ge heel uit vrijwilligers was opgebouwd. Ver der aan het secretarie personeel, dat on middellijk met volle kracht begonnen is een geheele nieuwe administratie op te bouwen. Allen zijn tot op den laatsten dag op hun post gebleven. Een woord van bijzondere hulde komt ook toe aan de dien sten van gemeentewerken en van gemeen tebedrijven voor alles wat zjj gedaan heb ben en doen om het leven in onze stad weer normaal te laten voortgaan. Ten koste van enorme inspanning is het ge lukt in korten tijd overal gas en electrici- teit te brengen. Wat het water betreft. Als het bacteriologisch onderzoek zooals waarschijnlijk is een gunstige uitkomst opT.ert, zal het mogelijk wezen ook de waterleiding weer te doen functionneeren in de laatste wijken, welke er thans nog Van verstoken zijn. In dit verband mag ik wel mijn voldpening er over uitspreken, dat, hoewel de inenting niet verplicht was, een groot percentage van de bevolking zich heeft laten inenten in deze dagen vol gens het unaniem advies van onze medici- een wijze voorzorgsmaatregel, waarvan wjj slechts hopen, dat zij overbodig zal blij ken. Tenslotte spreek ik mijn dank uit aan het Roode Kruis. Al is het geen bur gerlijke instelling, telt het veel burger- ljjku vrijwilligers en in de dagen van ge vaar hebben nog heel wat meer spontaan meegeholpen.. Er zijn in die dagen vele daden van heldenmoed en menschlievend- heid verricht. Veel zullen wjj nooit te weten komen. Van sommigen zijn de daden in de pers vermeld. Brjv. van boer Boone, die met zijn kar vier gewonde .soldaten stap voets dwars door het bombardement naar de Roode Kruispost bracht. En van de, heer Enklaar en korporaal Mink, die op een motorfiets de Duitsche voorhoede tegemoet reden en zoo een einde maakten aan den strijd. In dat verband mag" ik,hier wel zeggen, hoezeer ik het betreur, dat in sommige bladen mij dingen in den mond gelegd zijn, die ik nooit heb gezegd. Gij kent mij genoeg om te weten, dat ik deze niet heb willen of kunnen zeggen. ij staan nu voor een nieuwe, geweldi ge, nooit gedachte taak. Naar het apos tolisch woord moeten wij thans, verge tende hetgeen achter ons ligt, ons strek ken naar het doel. Dat doel is: opbouw van een nieuwe stad. Daarvoor is voor alles noodig een nieuwe geest. Ik herin ner U aan alles, wat ik daarover bij vroe gere gelegenheden gezegd heb. Een nieuw Middelburg kan slechts ontstaan, als er een nieuwe geest in Middelburg komt. Wij hebben voor alles noodig een geest van eensgezindheid. Vergetende hetgeen ach ter ons ligt. Laten wij in Middeiourg voor goed begraven en vergeten alle oude ver deeldheid en partijschappen en eensgezind samenwerken aan den opbouw van onze nieuwe stad. Een geest van eerlijkheid en menschlievendheid. In dat verband bracht de burgemeester hulde aan het Middelburgsche Hulpcomi té. In de hulp aan de slachtoffers van de ramp heeft onze bevolking zich van haar beste zijde doen kennen. Eerst bij de in zameling van kleeren en daarna bij de collecte. Het bedrag van drieduizend gul den was boven alle verwachting. Nog nooit heeft een collecte hier terstede zoo veel opgebracht en thans werd dit gecollec teerd in een geteisterde stad. Spr. ver meldt ook met groote dankbaarheid de hulp, ontvangen van Zierikzee, Bussum en Amsterdam en van den Duitschen com mandant. De Burgemeester gaf daarna een uitvoe rig overzicht van de verschillende maatre- gelèn in. de laatste weken door Burg. en Weth. genomen. Het meeste daarvan is ónze lezers reeds bekend. Vermeiden wjj nog, dat de gemeente aan haar eigendom men voor 2.500.000 a 2.700.000 schade heeft geleden, waarvoor zij bij molest- risico verzekerd is. De vertegenwoordiger van den Rijksdienst voor den monumen tenzorg is gisteren aangekomen. Onder zijn toezicht zal het puin van het stadhuis zorgvuldig worden uitgezocht en zullen daarna de muren worden gestut. Een .cre- diet hiervoor is aanwezig. Ook is de ar chitect van den Rijksgebouwendienst aan gekomen, die ter plaatse de plannen zal ontwerpen voor den herbouw van de Abdij. Door den directeur van gemeentewer ken is een plan uitgewerkt voor den bouw van noodwinkels langs den Dam en de kaden. Dit is voorgelegd aan den Regee- ringscommissaris voor den wederopbouw en wachc op zjjn beslissing. Gisteren is van de regeering de regeling ontvangen voor het verstrekken van „oorlógscredie- ten" voor het weder opgang brengen van door oorlogsmolest getroffen bedrijven. Wat de provincie betreft zal het Rjjk orschotten geven aan de „Stichting Zee land 1940" welk door tusschenkomst van de banken de credieten aan de getroffen bedrjjven zal doen toekomen. Voorden bouw van noodwoningen is eveneens reeds een plan uitgewerkt' door' den directeur van gemeentewerken, dat de goed keuring van den Regeeringscommissaris voor den wederopbouw behoeft. Met den definitieven wederopbouw van de stad zal gewacht worden tot het einde van den oorlog. Inmiddels bereiden B. en W. ook hiervoor plannen voor. Zooals be- Kend hebben zij den heer De Ranitz uit- genoodigd een ontwerp te maken voor het stratenplan in het verwoeste gedeelte van de stad. Dit pla. moet geleideljjk rijpen. De a2gemeene grondslagen ervan zjjn: Middelburg moet weer een mooie stad worden, zoo mogeljjk mooier dan te voren, de stad met haar aparte cachet behouden, in het bjjzonder haar intieme, gezellige sfeer. En de stad moet worden vol gebouwd. De lidteekens moeten ge heeld worden en verdwijnen. De burge meester gaf er zich rekenschap van dat het gemeentebestuur nog voor vele zeer moeilijke problemen zal komen te staan. Die. zullen alleen goed zjjn op te lossen in eendracht en samenwerking. Daarom, zoo besloot hij zjjn rede, is er voor alles in Middelburg een nieuwe geest noodig. (Groote instemming bjj alle raadsleden). HULDE AAN DEN BURGEMEESTER EN DE WETHOUDERS. De heer WONDERGEM zeide, dat de burgemeester enkele personen niet heeft genoemd en wellicht ook niet makkelijk kon noemen, die toch ook zoo krachtig hebben gewerkt en dan doelt spr. op den burgemeester en de wethouders, die hjj op verschillende plaatsen en o.a. op het Stad huis bezig heeft gezien met pogingen om den brand te blusschen. Spr. brengt hun daarvoor alle hulde. (Applaus). De heer VAN DER FELTZ zich aanslui tende bjj de woorden van den heer Wonder- gem, zeide, dat wjj, bjj alles wat gebeurd is, moeten erkennen, dat God regeert en alles wat Hij doet, goed is. Spr. wees er op, dat de dank van heel de Middelburgsche bevolking in de eerste plaats uitgaat naar één.man, die door zjjn zeer correct voor beeld. een stimulans was voor anderen en die niet vreesde zjjn leven in gevaar te brengen. Die man was onze eerste burger, de burgemeester. Spr. weet te spreken na mens de geheele burgerij ais hjj den bur gemeester hulde brengt voor zijn voorbeeld en voor het wagen van zijn leven. Spr. heeft deze dagen meermalen hooren zeg- gen „Onze burgemeester is een dappere kerel". (Teekenen van.' instemming). De heer LAMBERMONT heèft zich bij het uitbreken van den oorlog verleden jaar wel eens afgevraagd hoe de burgemeester, die toen nog zoo kort in functie was, zicli daartegen zou kunnen houden. En nu na dat hij dit voorjaar enkele weken rust had moeten nemen, kwam hjj plotseling voor nog zoo veel grootere. moeilijkheden. Spr. sluit zich gaarne aan bjj de hulde en dank namens de burgerjj zoo juist gesproken en betrekt daarbij ook de wethouders. (Ap plaus) De BURGEMEESTER dankte de spre kers voor hun woorden ook namens de wethouders en bracht déze en den secreta ris nogmaals speciaal dank voor hun steun. BENOEMING WETHOUDER. De VOORZITTER zeide, dat de raads leden wisten, dat de heer Boasson bedankt heeft als wethouder en* las daarop diens reeds gepublicéerden brief voor. Spr. meen de, na wat reeds gezegd was, dat nu tot benoeming van een opvolger kon worden overgegaan. De heer BOASSON zeide ter toelichting van zijn schrijven nog, nader, dat z.i. het gemeentebelang- niet mocht lijden onder zjjn werk voor den herbouw van zjjn zaak. Het was hem niet makkelijk' de taak van wethouder na raim 7 jaar te moeten neer leggen. Hij heeft steeds getracht de belan gen van de stad te dienen en meent dit nu ook te doen door, zjjn functie neer te leg gen. Hij herhaalt de verschillende dank betuigingen, die hij reeds in zijn schrijven had venneld. Hij hoopt op een bescheiden plaats nog te mogen medewerken. De VOORZITTER dankte den heer Boas son voor alles was hjj als wethouder voor de gemeente heeft gedaan. Bij de nu volgende stemming verkreeg de heer Kögeler 15 stemmen, terwijl één stem in blanco was uitgebracht. De heer KÖGELER bra'ch; hartelijk dank voor het door den Raad gegeven blijk van vertrouwen, dat door hem zeer op prjjs wordt gesteld. Toen men op 17 Mei in een onvoltalligen Raad een beroep op hem dèed, hééft spr. ten volle gevoeld welk een zware taaie hij op zich nam, temeer daar hij den lieer Boasson zou moeten vervangen. Nu het verzoek in veel blijvender vorm tot hem kwam, heeft spr. zich nog nieer gereali seerd wat de gevolgen daarvan zjjn. Mid delburg is zijn vaderstad en spr. houdt daar ook zeer veel van. Maar ook moet spr. rekening houden met zijn maatschap pelijke positie en daardoor kan hjj niet zelfstandig beslissen. Hij had gehoopt daarvan reeds zekerheid te zullen hebben, maar dit is hem niet mogen gelukken en daarom neemt spr. de beslissing enkele dagen in beraad. De kermis gaat niet door. De VOORZITTER zeide nog een punt aan de orde te willen stellen en wel omdat verschillende kermisexploitanten een ver zoek inzonden om terugbetaling van de gestorte pachtsommen. Spr. meent, dat men algemeen zal begrijpen, dat geen ker mis kan worden gehouden maar er moet een uitspraak van den Raad zijn. De leden gingen zonder discussie of stemming met het voorstel van den voor zitter accoord. Rondvraag. De heer WONDERGEM vroeg, of het niet mogelijk is maatregelen te nemen, dat er ergens in de stad een officieele klok komt, want nu hebben verschillende perso nen moeilijkheden door het niet aanwezig zijn daarvan. De heer KÖGELER deelde mede, dat deze kwestie reeds een paar maal is ter sprake geweest en dat reeds prjjsopgaaf voor het plaatsen van een of meer klokken is gevraagd. Men hqopt spoedig daartoe te kunnen overgaan en denkt dan o.a. aan de Graanbeurs, waar zich een nieuw centrum vormt. De VOORZITTER sloot hierop de ver gadering met de medecleeling,; dat de leden in een andere zaal gelegenheid zouden krjjgen de kaart van den heer De Ranitz inzake de plannen voor den herbouw te zien. LUCHTAANVALLEN OP FRANSCHE VLIEGVELDEN. Haven van Cherbourg met bommen bestookt. In aanvulling op het gisteren gepubli ceerde bericht, uitgegeven door het Opper bevel der Duitsche weermacht wordt nog medegedeeld: In den afgeloopen nacht deden Duitsche luchteskaders aanVallen op een aantal vlieg velden" in midden en oosteljjk Frankrjjk. Evenals het geval was op de Britsche vlieg velden moet ook thans met de vernietiging van een groot aantal machines rekening worden gehouden. Ondanks het zware vuur van het luchtafweergeschut werd de haven van Cherbourg met talrijke zware bom- m bes.tookt. Op het havenhoofd en op de kaden .zjjn hevige branden en ont ploffingen waargenomen. De werkloosheid In onze gemeente. Zij die weer werken, gelieven hun bewjjs van inschrijving bjj de Arbeidsbeurs in te leveren. Het uitbreken van den oorlog heeft hier ter stede een groote toename van het aan tal werkloozen tengevolge gehad. Terwjjl op 6 Mei 310 werkzoekenden bij den ge meentelijken dienst der Arbeidsbemiddeling stonden ingeschreven was dit aantal op 27 Mei tot 2341 gestegen. Voornamelijk was "deze toename te wijten aan het stil leggen van de Kon. Mjj. „De Schelde", het geen blijkt uit het feit dat ongeveer 1200 metaalbewerkers zich hadden aangemeld. Nu dit groote bedrijf geleidelijk de werk zaamheden hervat, daalt weer langzamer hand het aantal ingeschrevenen. Maandag jl. bedroeg dit aantal zoodoende 2210, al- zoo een vermindering van'131 werkzoeken den. Intusschen zullen wederom velen werk hebben gevonden. Teneinde een juist beeld te krijgen, wordt hun, die het bewijs van inschrijving bjj de Arbeidsbeurs nog niet hebben teruggezonden, verzocht dit zoo spoedig mogelijk te doen. Tenslotte laten wjj hieronder de specifi catie volgen van de op 3 Juni ingeschre ven personen Mannen 10 drukkers en zetters, 34 grondwe2-Jcej"5, 2 mastiekers, 24 metselaars, 29 opperlieden, 69 schilders, 8 stucadoors, 107 timmerlieden. 1 vlechter, 2 voegers, 1 opzichter, 11 machinaal houtbewerkers, 1 mandenmaker, 13 meubelmakers, 9 poli- toerders, 4 stoffeerders, 10 kleermakers, 6 schoenmakers, 1168 metaalbewerkers, 35 brood-banketbakkers, 5 koks, 15 slagers, 1 tuinman, 24 magazijnbedienden, 6 reizigers agenten, 14 winkelbedienden, 16 chauffeurs, 11 kelners, 36 loopers, 9 portiers, 114 transportarbeiders, 43 kantoorbedienden, 2 teekenaars, 3 musici, 121 varensgezellen (w.o. - stuurlieden, machinisten)- stokers, matrozen enz.) en 223 losse arbeiders. Vrouwen 4 winkeljuffrouwen, 8 kan toorbedienden, 1 huishoudster, 2 dienstbo den, 6 werksters en 2 onderwijzeressen. „Alhambra" draait weer. Als eerste hoofdnummer presenteerde de 20th Century-Foxfilm de verfilming van Si. Arthur Conan Doyle's roman „De hond van de Baskervilles, met als ondertitel Avonturen van Shei'lock Holmes. De 'hond van de Baskervilles. In geheel Devonshire is geen eenzamer, troosteloozer en wonderlijker streek denk baar dan Dartmoor, de eindelooze uitge strektheid met haar moerassen, haar drijf zand, en met haar merkwaardige prae- historische overbljjfselen. Daar ligt ook Baskerville Hall, net waardige verbljjf van een der deftigste geslachten van Engeland. Maar op dit geslacht en >p dit huis drukt een vloek. Het gerucht gaat dat de telgen der Baskervilles geen natuurlijken dood sterven en heel Dartmoor kent'de legende van een spookhond, die in wilde jacht over de vlakte jaagt en bjj wiens aanblik men sterft. Na den dood van Sir Charles Baskerville komt de erfgenaam Sir Henry (Richard Greene) het landgoed in bezit nemen. -lij .ïecht geen geloof aan sagen e legenden, maar wil de nuchtere werke lijkheid leeren kennen. Dr. Mortimer, die de oude Sir Charles in zijn laatste uren heeft bjjgestaan en het gevaar dus van nabij ként, roept de medewerking in van den knapsten speurder van Engeland Sherlock Holmes (Basil Rathbone) en diens, assistent dr. Watson (Nigel Bruce). Langzaam maar zeker wordt een moord beraamd tegen den nieuwen bewoner. De kordaatheid en ':oelbloedigheid van den grooten speurder Sherlock Holmes weten hieraan op het laatste moment een wen ding te geven, en weet het onbegrijpe lijke raadsel te ontsluieren. Na déze spannende detective film kregen wij een vroolijke rolprent; Second Fiddle. Hierin treden Sonja Henie en Tyrne Po wer op den voorgrond. Trudi Hovland (Sonja) heeft meegedaan aan een prijs vraag. Geheel onverwachts kreeg zjj daar door het verzoek naar Hollywood mee te gaan om de hoofdrol te vervullen in een film. Met groote spanning wordt de proef- opname tegemoet gezien. Jimmy Sutton eD zijn baas beleven bange oogenblilcken. Maar dan komt het bijzondere: Sonja is ontdekt als een van de grootste sterren van Hollywood. In deze film komen tal van aardige momenten voor, waarbjj men eens hartelijk kan lachen. Apotheek geopend. Zondag 9 Juni is te Vlissingen de apo theek geopend van de fa. Wed. A. J. van Ockénburg, Badhuisstraat 22. Denkt om den fiscus! VLISSINGEN. De ontvanger der directe belastingen te Vlissingen, Zeilmarkt no. 8 maakt bekend, dat ter voorkoming van vexvoiging vóór 17 Juni z-.s. de aanslagen vervallen, de 1 Mei 1940 en 1 Juni 1940, c.r de vervallen termjjnen, betaald moeten, zijn. Werktjjd op „De Schelde" weer normaal. VLISSINGEN. Het bedrjjfsleven begint ook hier ter stede zjjn gewone aanzien te krijgen. De werktijd op de Kon. Mjj. „De Schelde" wordt met ingang van Maandag a.s. weer als voorheen, n.l. van 712 en van 1.455.15 uur. Vrijwel iederen dag worden weer ar- beiders te werk gesteld. Een afkeurenswaardige houding. WEDEROM ZES LICHTPUNTEN DOOR DE POLITIE GEDOOFD. De menschen blijven ongedisciplineerd en blijven blijk geven van onverantwoorde- lijkhéidsgevoel ten opzichte van hun me demensehen in verband met het verduiste ren van lichtpunten. In den afgeloopen nacht zijn wederom zes lichtpunten in wo ningen door de politie gedoofd moeten worden. Over het algemeen betreft het hier woningen waarvan de bewoners des avonds naar elders, buiten de gemeente, gaan omdat zrj het daar veiliger vinden. Het afkeurenswaardige van deze men schen, die dus des daags van lichtpunten gebruik maken en vergeten die uit te doen, is, dat zij hun medemenschen, die niet bang zjjn om ook des nachts in deze gemeente te. verblijven, aan, gevaar bloot stellen, terwjjl zij zelf het veege ljjf in de grootst mogelijke veiligheid, althans naar hun inzicht, brengen. De- commissaris overweegt den maat regel, om in den vervolge de namen van de menschen, die zoo handelen, in de krant te publiceeren. Men moe' verduiste ren; tenslotte zal de politie voor geen en kelen maatregel terugschrikken, om het doel te bereiken, Beleedigingen en geruchten. Naar wij vernemen is door de politie alhier aangehouden en heden voor de ju stitie, te Middelburg geleid, een ingezetene, die zich in hoogst beleedigende woorden heeft uitgelaten over een lid van het ko- ninkljjk gezin, In zijn venveer gaf hij voor slechts een gerucht, dat hem zelf be reikt had, door te geven. Heeft men nu nog niet genoeg, na tal vaii waarschuwin gen van politiezijde over geruchten? Ook gisteravond weer heeft de politie onder zoekingen naar geruchten gedaan, die on rust gaven en paniek verwekten. De onder zoekingen hebben tot heden steeds aan getoond, zoo vertelde ons de commissaris, dat de geruchten op kletspraatjes berust ten. Allerlei menschen van verschillende leeftijden, stand en intellectueele ontwik keling, praten maar raak, de meest zotte verhalen brengen zjj verder, zich verschui lende, het gehoord te hebben van die of die, daarbij tegeljjkertijd vermeenende zich zelf te dekken. Het is allermisseljjkst, de gemakkelijkheid te zien waarmede men schen van ontwikkeling de dwaaste praat jes doorgeven. Overwogen zal worden in den vervolge de namen dezer kletskousen te signaleeren. In oude tjjden werden te praatgrage men schen te kijk gesteld; nu zou publiceeren hunner namen in de krant, naar de com missaris hoopt, zeker geen minder effect kunnen teweegbrengen. Men zij ernstig gewaarschuwd. De petroleumdistrlbutie. Het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart vestigt nogmaals de aandacht op de dezer dagen gepubliceerde publicatie, waarin is vastgelegd: 1. De wijze waarop de kleinhandelaren moeten handelen met de door hen te ont vangen zegels. 2. De wijze waarop degenen die petro leum voor bedrjjfsdoeleinden behoeven, moeten handelen om bestelbonnen te ver- krjjgen, welke recht geven op het bezit van petroleum. In het bijzonder wordt de aandacht er op gevestigd, dat aanvragen voor bedrjjfs doeleinden moeten worden ingediend door bemiddeling van de plaatselijke distribu tiediensten, met uitzondex-ing echter van aanvragen op het gebied van. landbouw, tuinbouw en veeteelt. Deze laatste aan vragen moeten worden ingediend bij de plaatselijke bureauhouders van den Pro vincialen Voedselcommissaris. au Middelburg - telefoon 637

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 1