STADSNIEUWS UIT DE PROVINCIE Vlissingen KERKNIEUWS ADVERTEEREN DOETVERKOOPEN Burgerlijke Stand Britannia. VLISSINGEN. Ter voorkoming' van mis verstand wijzen wij er nogmaals op, dat het grand hotel „Britannia" volledig in gebruik is genomen en normaal func tioneert; ook dus voor burgers. De totale schade 1 >/2 a 2 millloen. VLISSINGEN. Hoewel in vergelijking met Zeeland's hoofdstad Vlissingen er ge nadig is afgekomen, mag niet de indruk gevestigd worden, alsof hier maar heel weinig schade zou zijn aangericht. De havengebouwen, het „Eiland" en de maat schappij „De Schelde" hebben geducht ge leden. Niet minder dan 40 gebouwen wer den totaal vernietigd. Er is bereids een schadestaat opge maakt. De uitkomst daarvan luidt, dat de reëele schade l'/2 a 2 millioen gulden be draagt. Tn dit bedrag is dus niet begrepen de vervangingswaarde voor nieuwbouw. Brengt men deze in rekening, dan wordt het nog aanzienlijk meer. Het badbedrijf wordt morgen geopend. VLISSINGEN. Naar wij van burgemees ter Van Woelderen vernamen, ligt het in de bedoeling morgen het badbedrijf alhier te openen. Er moesten nog enkele voor zieningen getroffen worden, waarmede men echter tijdig gereed hoopte te zijn. DE STRAATBELASTING. De gemeente-ontvanger verzoekt ons te herinneren aan de betaling van de straat- belasting waarvan de eerste termijn op 1 Juni is vervallen. GOEDE BERICHTEN OVER DE VELDPREDIKERS. Het blad de Standaard heeft zich ge wend tot den leger- en vlootpredikant in algemeenen dienst, kol. dr. W. G. Harren- stein, met de vraag of het hem al bekend was of er veldpredikers onder de gesneu velden of vermisten waren. Dr. Harren- stein kon mededeelen, dat van de veldpre dikers, naar hij wist, vijf in krijgsgevan genschap zijn, terwijl er van twee nog geen enkel gegeven is binnengekomen, maar hij had reden om te vermoeden, dat ook dezen zich in krijgsgevangenschap met hun regi ment hebben begeven. Er mag gereede hoop bestaan, dat deze zeven veldpredikers binnenkort naar het vaderland zullen kun nen terugkeeren. Alle andere veldpredikers zijn in leven. De berichten, aldus dr. Harrenstein, of ge ruchten over gesneuvelde veldpredikers zijn dus absoluut uit de lucht gegrepen. Ik kan u mededeelen, zoo zeide hij, dat 'alle Gereformeerde veldpredikers behouden zijn en ook alle Chr. Geref. Onder de krijgsgevangenen bevindt zich een Geref. veldprediker, de andere zes zijn Ned. Her vormd. Van de veldpredikers zijn ongeveer 50 door mij, aldus dr. Harrenstein, met groot verlof gezonden en verkeeren thans weer temidden van gezin en gemeente. Echter moeten er nog SO dienst doen voor de resteerende 50 pet. Nederlandsche militai ren, voor wie juist nu geestelijke verzor ging meer dan ooit eisch is. De Opperbe velhebber van Land- en Zeemacht heeft de regeling van de geestelijke verzorging ge heel in mijn handen gelegd. De Kerken, die hun dominé nog korten tijd moeten missen, hebben de schuld van dit feit dus alleen aan mij te wijten. Ik vertrouw, aldus be sloot dr. Harrenstein, dat zij dit offer nog even zullen willen brengen, want ik verze ker hun, dat ik geen dag langer dan strikt noodzakelijk is, hun dominé in dienst zal houden. Ds. G. H. Kersten 35 jaar predikant. De bekende Rotterdamsche predikant ds. G. H. Kersten herdacht op 1 dezer in alle stilte het feit, dat hij voor 35 jaren in de Gereformeerde gemeente te Melis- kerke werd bevestigd. Ds. Kersten, die van den aanvang zijner ambtsbediening af heeft geijverd voor het brengen van een heid in de los van elkander levende groe pen van zoogenaamde Ledeboerianen en leden der Kruisgemeenten, is in dit moei lijke werk uitnemend geslaagd. Het is on getwijfeld voor een groot deel aan zijn onverdroten arbeid te danken, dat thans meer dan honderd dezer gemeenten, als een op goede basis saamgevoegde een heid. naar de regelen der D.K.O. samenle ven en dat een eigen opleidingsschool voor predikanten, eigen lagere scholen, een eigen kerkelijke pers enz. enz. wer den vex-kregen. Na te Meliskerke een jaar te hebben gearbeid hij was toen nauwelijks 18 jaar en had het onderwijs verlaten om zijn roeping te volgen ging ds. Kersten naar Rotterdam. Hij arbeidde ruim zes ja ren in de Maasstad en ging vandaar naar Ierseke, waar hij de Gereformeerde ge meente meer dan dertien jaren diende, ge durende welken tijd hij de Staatkundig Ge- reformeerde partij stichtte, welker verte genwoordiger in de Tweede Kamer liy sinds 1922 is. Teneinde de politieke scho ling van die 'hem volgden te bevorderen richtte hij het blad „De Banier" op, dat gedurende eenige jaren als weekblad en sinds 1929 als dagblad verscheen. Ds. Kersten, wien zoowel de scherpste critiek als de hoogste waardeering ten deel viel is ongetwijfeld een markante fi guur in ons kerkelijk leven. De Regeering rkende zijn verdiensten door hem te be noemen tot Ridder in de orde van Oran je Nassau. TWEE GIRONUMMERS! De berichten in ons blad van gisteren inzake het gironummer van het Provinci aal Zeeuwsch Comité tot hulp en herstel dienen verduidelijkt te worden. Er blijkt wat dit betreft eenige verwarring te be staan tusschen de nummers van het Pro vinciaal en van het Middelburgsch hulp comité. De juiste nummers zijn: Giften, bestemd voor het Provinciaal Zeeuwsch Comité tot hulp en herstel ge lieve men te storten op girorekening no. 57138, ten name van N.V. Hendrikse en Co's Bank te Middelburg. Giften echter, welke bestemd zyn voor het Middelburgse/ie hulpcomité dienen ge stort te worden op gironummer 57139, ten name van den penningmeester van .dit co mité, den heer P. W. M. Hoegen van Hoo- gelande. Telefoonverkeer met Zeeuwsch-Vlaanderen hersteld. Voor verschillende plaatsen moet echter met vertraging rekening worden gehouden. Naar wij vernemen is het telefoonver keer met Zeeuwsch Vlaanderen thans her steld. De verbindingen met Terneuzen en Breskens komen vrij snel tot stand. In Terneuzen zijn echter vele abonnées ge stoord, terwijl in Breskens tot nu toe al leen het telefoonkantoor te' bereiken was. Ook kan met de overige gemeenten in Zeeuwsch Vlaanderen getelefoneerd .wor den, dóch hierbij dient met eenige vertra ging rekening te worden gehouden. Commissaris voor de hulpverlee ning aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar de N.R.C. verneemt, is mr. Th. M. Bautz, secretaris van het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening, aangewezen als com missaris voor de algemeene hulp- en steun- verleening aan Zeeuwsch-Vlaanderen. De grondbelasting in dezen tijd. Bij hen, die hun eigendommen geheel of voor een groot deel zagen verwoesten, komt zeker de vraag naar voren hoe het 2al gaan met den aanslag in de grond belasting. Zij zuilen goed doen in overeenstemming met hetgeen achter op hun aanslagbiljet onder het hoofd „bezwaarschriften" voor komt, zicli ten spoedigste te wenden tot Ged. Staten. Er is n.l. voorgeschreven, dat teruggaaf of vermindering van grondbelas ting o.a. wordt verleend in evenredigheid tot het geleden verlies bij eigendommen, waarvan onvoorziene rampen de opbrengst of het genot met meer dan twintig ten honderd hebben doen verloren gaan. Al vorens een verzoek in te dienen moet het verlies van opbrengst of genot worden opgenomen en begroot. Het perceel, waar over wordt gereclameerd moet door juiste aanduidingen van de kadastrale nummers en sectie worden aangewezen of anders ïoet een extract uit den kadastraleii leg ger worden overgelegd. Door hetgeen wij gisteren schreven over het verloren gaan der leggers, zal dit laatste niet altijd mogelijk zijn. Van heden af weer twee postbestellingen te Goes, Middelburg en Vlissingen. Met genoegen zal men te Goes, Middel burg en Vlissingen bemerkt hebben, dat vanmorgen weer post besteld is. Van he den af zijn er dan ook weer twee bestellin gen daags, een om kwart voor 8 des mor gens en een om ongeveer kwart over 5 des namiddags. Deze tijden zijn niet altijd pre cies, want de post wordt van Bergen op Zaam gehaald per auto en er kan wel eens eenige speling zijn. Zooals men weet, is de postbezorging in onze provincie ernstig ge handicapt doordat de treinenloop onmoge lijk is. Totnogtoe heeft er één groote vrachtauto gereden, die tusschen Bergen op Zoom en GoesMiddelburgVlissingen de verbinding verzorgde en de post .voor de geheele streek meebracht. Vandaag wor den er twee ritten gemaakt en het ligt in de bedoeling, dat dit zoo blijft. Wij hebben voortaan drie lichtingen, n.l. des morgens tusschen 8 en 8.30, des mid dags tusschen 12 en 12.30 en des avonds tusschen 8.30 en 9 uur. De post, die des avonds om 10 uur van Bergen op Zoom komt, vindt men den vol genden morgen in zijn brievenbus. Walcheren Ook in Souburg is de rust hersteld. SOUBURG. Hoewel er nog een aantal ingezetenen van Souburg buiten de- ge meente vertoeven, mag men toch consta- teeren, dat de rust ook daar is terugge keerd. De openbare diensten zijn volledig hervat en ook het bedrijfsleven is weer nagenoeg normaal. Ten bewijze, dat het gemeentebestuur, zulks in overleg met de Duitsche autoriteiten, het verblijf te Sou burg weer voor veilig houdt, moge blijken, dat de scholen weer zijn aangevangen. Dé Geref. school is reeds Maandag begonnen, de Herv. school Woensdag en de openbare zoowel als de kleuterschool hebben gisteren haar deuren geopend. Het is daar om te betreuren, dat er nog menschen zijn, die angstvallig buiten de gemeente blijven wonen, dit wordt door de bevoegde autori teiten als onmaatschappelijk beschouwd. Verder is het te betreuren, dat er nog zoovele geruchten de ronde doen, als zou het op Souburg gevaarlijker zijn dan in de andere gemeenten op Walcheren. Zelfs hoorden wij beweren,dat de -bewoners van een deel der gemeente was aangezegd, we derom te evacueeren. Dit gerucht is abso luut onjuist. Het verblijf op Souburg is beslist niet gevaarlijker dan overal elders. Het feit, dat in het begin dezer week te Souburg eenige lichte bommen zijn geval len (gelukkig zonder veel schade aan te richten, behoeft absoluut geen aanleiding te zijn voor ongerustheid, daar zooiets in iedere gemeente kan plaats hebben. Zooals bekend, is ook Souburg er niet zonder schade afgekomen, hoewel deze schade gelukkig niet zoo heel groot is. Waar mogelijk, is men met man en macht bezig deze schade te herstellen, waarbij het gemeentebestuur de grootst mogelijke me dewerking van de Duitsche autoriteiten ondervindt. Aan de armlastigen van Souburg zijn kleeding, schoeisel enz. uitgereikt, hetgeen door de Duitschers werd geschonken. Als ieder ingezetene van Souburg zijn plicht kent en daarnaar zal handelen, kan het niet anders, of het leven zal ook hier spoedig geheel, normaal zijn. Zuid-Beveland De veilingsvereenlging K.B.O. boekte een record. KAPELLE. De Veilingsvereeniging K.B.O. te Kapelle heeft aan producten over het dienstjaar 1939/1940 'geveild tot een bedrag van 1.010.032.95, hetwelk loopt" over 31 Maart 1939 tot en met 1 April 1940. Dit bedrag was nimmer zoo hoog. In 1937—38 was het 749.879.22 en in 1938— 39 917.661.77. Loop der bevolking van Wemeldinge. WEMELDINGE. De loop der bevolking over de maand Mei was als volgt Ingekomen :A. J.Lavooy, dierst-,» bode, van Kruiningen naar Dorpsstraat B 187 J. van de Plasse, zonder beroep, van Yerseke naar Kanaaldijk B 12Ó J. A. Wa genaar, schipperskn., van Rotterdam naar Wilhelminastraat B 169 D. van der Heij den, dienstbode, van Koudekerke naar Wilhelmmastraat B 153 W. Zuiddijk, landarbeider, van BreukelenNijenrode naar Chezeeweg A 72. Vertrokken: M. Paardekooper, dienstbode, van Nieuwendrjk C 66, naar •Numansdorp, Middelsluischedijk W.Z, 63 P. C. Sonke, dienstbode, van Noord Achter weg B 272, naar Kattendijke, Munniken- dijk A 109 K. van Veen, zonder beroep, van Julianastraat C ls, naar Kattendijke A 32 P. Nieuwenhuize, schipperskn. o/fl bin- nenv., van a./b „Voorburg" p/a C 62 Yerse ke, Bekhof 13 J. B. Cok, bakker, van Dorpsstraat B 187, naar Krabbendijke, Dorpsstraat A 112 W. J. van Leuven, zon der beroep, van Dorpsstraat B 190, naar Terneuzen, Grenulaan 19. Statuten verzonden. BORSELE. Met no. 106 van de Staats courant werden verzonden afdrukken van de statuten van „Het Groene Kruis" te Borsele. Benoeming onderwijzer. KRUININGEN. Aan de O. L. school te Kruiningen is.benoemd tot onderwijzer de heer A-. L. Dikkenberg uit Middelburg. Noodbrug opengesteld. KRUININGEN. Woensdagmiddag is de noodbrug over de opgeblazen duiker in den Rijksweg te Kruiningen voor het ver keer opengesteld. Als maximum draag kracht is gesteld 10.000 K.g. KLOETINGE; Loop der bevolking. In gekomen:- Leo Burger, zonder beroep, van Kapelle, Vogelzangscheweg B 80; Helena A. Coumou, huishoudster, van Mid delburg, Kloetingsche weg B 135; Geer- truida den Toonder, geb. Verdonk, zonder beroep, van Hoèdekenskerke, Lewestraat A 49; Anna P. Koster geb. Weststrate, zonder beroep, van 's H. Arendskerlce, Molenweg D 20; Aagtje Kopmels, dienst bode, van Kattendijke, Patijnweg B 83 h; Laurus M. Moerman, van Wolfaartsdijk, B. Ballotstraat B 112; Willem A. Buteijn, kommies van Clinge, B. Ballotstr. B 154; Tannetje de Eack, zonder beroep, van Goes, Schoolstraat A 192; DLngnius J. Hage, zonder beroepvan Bergen op Zoom, Kloetingsche weg B 140; Cornelia P. Ver- hulst, zonder beroep van St. Philipsland, Kloetingscheweg B 118; Jacob Hordijk, vertegenwoordiger van Goes, Heernisseweg B 19; Cornelia A. Reinhoud, huishoudster, van Bruinisse, Molenweg D 17; Comelis J. Luijk, grossier van Goes, 's-Gravenp.- weg 23. Vertrokken: Simon J. Matthijsse, chauf feur, naar Goes, M. A. de Ruyterl. 28; Cornelia P. Verhulst, huishoudster naar St. Philipsland, Anna Jac.polder C 23; Jacobus J. Dagevos, zonder beroep naar Groningen, N. St. Jansstraat 62 a; Jacoba Dagevos, verpleegster naar Rotterdam, Diergaardelaan 52b; Neeltje Kole, dienst bode, naar Goes, Kleine Kade 47; Jacoba Smolders,, zonder beroep naar Goes, Oost- wal 25; Johanna C. Drever, zonder ber., naar Voorburg, L. v. N. Oost-Indië 227 Ary van Liere, landarbeider naar Goes, Nissepad 5; Pieternella van Waarde, zonder beroep, naar Driewegen nr. 91; Willem H. Smits en gezin, bankdirecteur, naar Goes, Groote Kade 6 e; Jacobus C. Rijn hout en gezin> landarb. naar Goes, West- havendijk 7; Wilhelmina Geene, dienstb., naar Wolfaartsdijk, Pr. Bernhardstr. C 14. (D.Z.) Ruim 8 ton schade In Yerseke. YERSEKE. De oorlogsschade in deze gemeente bedraagt volgens een voorloopige opgave, welke zoo nauwkeurig mogelijk is opgesteld, als volgt Ned. Herv. Kerk met inboedel 125.000, toren, met uurwerk eu luidklokken 55.000, verbrande en bescha digde gebouwen 244.000, verbrande in boedels 85.000, verbrande inventarissen 127.600, vermiste en beschadigde booten 90.000, getroffen en zoekgeraakt vee 5200, vernieling en plundering 95.800, totaal 827.600. Uit dit groote bedrag blijkt wel duide lijk, dat Yerseke tot één der zwaarst ge troffen dorpen kan worden gerekend. Drin gende hulp is dan öok geboden. De Spaarbank te Yerseke. YERSEKE. Over* de maand Mei 1940 werd aan het postkantoor alhier op spaar bankboekjes ingelegd 820,13 en terugbe taald 16.605.60. Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 5991. Scholen geopend. YERSEKE. Behoudens de openbare, zyn alle scholen thans weer geopend. De aan- vangs- en sluitingsuren zijn als voorheen. Kalk voor de pannenboeren. YERSEKE. Het kalkvraagstuk waarme de onze pannenleggers door de tijdsom standigheden, thans danig te kampen heb ben schynt eenigszins tot oplossing te zul len komen. Verschillende pannenleggers zy'n op zoek gegaan en hebben aardige partijtjes landbouwkalk kunnen bemachti gen, zoodat zij alvast aan den gang kun nen. Van betrouwbare-zjjde werd ons te vens medegedeeld dat de bekende bioloog dr. Korringa uit Bergen op Zoom, die reeds zooveel in het belang der pannen- boeren deed, een groote party kalk in koop heeft, die zeer waarschijnlijk onder de pan nenleggers zal worden verdeeld, tegen bil lijken prijs. Het ziet er dus naar uit, dat ondanks de groote moeilijkheden, ook dit jaar weer een groot kwantum pannen te water zal gaan. Enhet moet vlug gaan, want de tijd roept. Een hulpcomité te Yerseke. YERSEKE. Op initiatief van burgemees ter H. C. J. Gunning werd. in deze gemeen te opgericht een comité tot leniging van den grootsten nood aan de bevolking. De schade aan ons dorp toegebracht door de oorlogsomstandigheden is zeer aanzienlijk. Van hooger hand zullen echter zeer zeker krachtige pogingen worden gedaan tot we deropbouw van het zoo zwaar geteisterde dorp. Hoewel we het als een moreel recht kunnen beschouwen, dat de overheid alles zal doen tot wederopbouw der woningen en herstel van andere geleden schaden, mogen onze burgers zich echter niet onttrekken van hun plicht om hun zwaar getroffen medeburgers van het allernoodzakelijkste te voorzien. In aanmerking nemend de groote zegeningen waarvan vele medebur gers ook thans nog mogen getuigen, doet het comité een dringend beroep op allen, in de vaste overtuiging dat men het comité niet zal teleurstellen, wanneer men in de week van 10 tot 15 Juni in de gelegenheid zal worden gesteld door het verstrekken van een gift, het lot der zwaar getroffen medeburgers eenigszins te verzachten. Door de leden van het comité zal in die week met lijsten worden rondgegaan. In het comité hebben zitting Wethou ders P. de Koeyer en J. C. Cornelisse als voorzitter M. Scheele (raadslid) en als se cretaris-penningmeester H. L. Baaij ver volgens de raadsleden.G. de Jager, C. Vis ser, J. Bom, A. Koppe, Joh. v. d. Endt, G. VLISSINGEN van 9 Mei6 Juni. ONDERTROUWD: H. F. Huzink, 28 j. en J. M. Naei'ebout, 26 j. M. G. Jansen, 30 j. en E. J. Meijer, 28 j. C. de Rujjter, 21 j. en J. A. Frangois, 20 j. H. Meulmeester, 38 j. en C. van Belzen, 26 j. A. J. van den Broek, 29 j. en S. P. Kramp, 19 j. GETROUWD. I. H. de Veij, 30 j. en A. M. van Beers, 26 j. L. J. Roelse, 25 j. en J. in den Bosch, 26 j. W. Jasperse, 25 j. en M. Wagenaar, 21 j. D. J. Correljé, 24 j. en J. G. Dayrell, 25 j. H. A. Scheijbeler, 30 j. en S—CL C. Velders, 27 j. BEVALLEN. P. de Lange, geb. Hendrikse, z. G. Boekema, geb. de Boer, d. W. J. van der Zouwen, geb. van der Zanden, z. B. M. van de Boever, geb. Notebaart, z. H. G. Ar> Falhaber, geb Hollaers, d. J. J. C. van der Meule, geb. Vrsprille, d. J. M. Boucherie, geb. van der Kuijl, z. M. Dingemanse, geb. Moerland, d. OVERLEDEN. J. van Keulen, 78 j., man van P. Peene. J. W. Bettinck, 68 j., vrouw van J. P. Klautz. F. J. de Hooge, 58 j., man van A. J- Pyckevet. C. Sohier, 71 j. C. de Voogd, 74 j., wedn. van H. C. Baars. C. P. Melis, 71 j., man van T. C. Molenbroek. J. van Boven, 59 j., man van B. D. de Kok. M. P. Groen,' 77 j., wed. van S. den Hartigh. A. van Gilst, 64 j., wed. van A. Wisse. C. J. van Gilst, 20 j. J. C. H. Bode, 53 j., man van S. J. Cor- stanje. S. J. Corstanje, 52 j., vrouw van J. C. H. Bode. W. Kerkhove, 38 j., man van J. P. Adriaanse. KA. HÖvdg. E. Wouters, 8 j. J. de Visser, 71 j., man van T. Dekker. J. Mondeel, 35 j. C. S. Bode, 19 j. A. H. L. Maeckelberghe. 22 j. W. Hendrikse, 76 j., man van M. Vader..J. de Mooij, 78 j., man van M. J. Ceulemans. C. E. Notebaart, 65 j., vrouw van N. Kooman. A. M. Ramme- loo, 19 j. S. M. Stoffels, 53 j., vrouw van J. F. Stoffels. M. J. Kimmel, 90 j., wedh. van C. G. Tromp. E. Noach, 61 j. J. F. van Unen, 31 j., man van J. C. Ditvoorst. T. C. van Molenbroek, 73 j.f wed. van C. P. Melis. A. van Burgh, 18 j. L. Sturm, 61 j., man van D. M. Koppejan. W. J. de Leeuw, 33 j. A. S. Deurwaarder, 58 j., vrouw van J. van Akkeren. J. F. King, 88 j. M. J. C. Aspeslagh, 58 j., vrouw van J. L. Buis- sing. L. de Bakker, 80 j., vrouw van P. Wolffelaar. J. Baas, 20 j. J. van Biemen, 51 -j., man van H. W. Scheybeler. G. F. Jaquet, 64 j.( man van M. W. Beverloo. S. Anemaet, 59 j., man van D. P. de Landmeter. J. Marteyn, 86 j., wed. van K. Steenaard. H. E. van Ot- terdijk, 60 j., man van M. van der Slot. P. J. L. F. J. Pleijte, 37 j., man van C. M. Koolwijk. F. J. Oosterhuis, 23 j. J. Huibregtse, 79 j., vrouw van H. Mommaas. J. du Pont, 84 j., wedn. van J. Sebus. P. Krijger, 85 j., wed. van L. Willeboordse. J. A. van der Valk, 36 j., man van S. Knujjt. MIDDELBURG. BevallenPieternella Johanna Koole, d. van Laurens en van Lynse; Sara Frans Robert, zoon van Leendert Pleter Boone en van Oeveren; Adriana Sara Bernardo Giovanni zoon van Roberto Casetta en Anna Cornelia Kloet; Johannes van Biene, zoon van Johannes van Biene en van Clara Maria De Wulf; Maria d. van Pieter Labruijere en Maria Dekker; Emma Maria Amelia d. van Gerardus Jacobus Hendricus van de Ven en van Catharina van den Berge; Maria d. van Samuel Jobse en van Cornelia Pieterse. OverledenWillem Adriaan van der Harst, 77 j., wedn. van Koole; Tanneke Cornelia; Baljeu, Neeltje, 74 jaren, geh. met Jan Pieter Slaaweg; Johannis Öteen- dam, 74 jaren, wedn. v. Maria Catharina Witte; Willem Vermeulen, 45 jaar, geh. met Jacoba Suzanna' Meerman (overl. te Bergen O.Z.); Jacob Marteyn, 67 jaar- Onze Bureaux zijn gevestigd MIDDELBURG Redactie: Lange Vlele 67, Tel. 617 Adm.: Klein Vlaanderen 24, Tel. 575 8 VLISSINGEN Redactie en Adm Walstraat 58-60 Telefoon 10 (2 lijnen) GOES Redactie en Adm.: Turfkade 15 Telefoon 2863 SOUBURG Kanaalstraat 45, Telefoon 35 BRESKENS Dorpsstraat 35, Telefoon 21 Daane, M. Mol, C. Hirdis, alsook de heeren L. van Steveninck en J. Vette ds. M. J. Mooi, ds. M. Bons, ds. A. van Egmond, ds. A. van Stuyvenberg, pastoor Clary's, do commandanten van het Leger des Heils, vervolgens de hoofden der scholenW. Honders, J. Jonkheer, M. J. Stelcetee, J. Oom en B. J. de Winter. Ook hebben in 'fc comité zitting de dames uit het reeds be staande damescomité, nl. de dames Rozee, de Rijke, Gunning, Salm, Stobbelaar, Hon ders en gez. Vette. Burgemeester Gunning kon wegens overstelpend drukke werk zaamheden niet in het comité zitting ne men. Giften kunnen ook worden gestort op de postgiro-rekening van den penningmees ter H. L. Baaij, Yerseke no. 276726. Ook giften van personen buiten de gemeente worden dankbaar aanvaard. geh. met Burgers, Bernardine; Maria^ Ver burg, 4 maanden, d, van Dingenus en van Sara de Bree; De Wagter, Pieter Hendrik, 83 jaar, ong. zoon; Dormaar, Elizabeth Maria, 74 j., ong. d. Onderrtouwd: Cornelis Petrus van der Kraan, 25 j. en Suzanna Benjamina West strate,' 21 j. Gehuwd: Cornelis van Amerongen, 35 j. en Adriana Elizabeth Visscher, 26 j.; Lein Francois, 31 j. en Janna Pieternella Bostelaar, 27 j.; Jan Pieter Kesteloo, 25 j. en Janna Pieternella anopan emfw vbgk en Maria Franchimont 23 j.; Arnold Peter- merjer, 25 j. en Cornelia Pieternella Ver meulen, 24 j. GOES. Gehuwd: Marrjn Dankers, 58 j. jm. te Roosendaal en Helena Zuidhof, 40 j. jd. Jacobus Houtepen, 43 j. jm. te Schore en Hendrika Engelina Maatje Antonett'a van der Weele, 40 j. jd. RITTHEM. Over de maand Mei. OndertrouwdCornelis Beekman, 24 j. en Wilhelmina de Pagter, 25 j. Geboren Pieternella Jacoba, d. van Aar- noud de Wy'ze en Tannetje Schout. Hen drik Abraham, z. van Jan Cevaal en Maria Pieternella Barentsen. Joos, z. van Din- geman Blok en Tannetje Jakobsen. Overleden: Willem Barentsen, 81j., we duwnaar van Neeltje Bimmel. Maria Zeevaart, 71 j., weduwe van Abraham Ger- ritse. Willem Koppejan, 73 j., man van Maatje Barentsen. Adriana Roelse, 65 j., vrouw van Gerardus Barentsen. BIGGEKERKE. GEBOREN:' Jakoba, dochter van Jakobus Simonse en Maatje Wisse. Frans, zoon van Lourus van Keulen en Margrietha Maas. Cor nelis, zoon van Leendert Jobse en Wilhel mina van der Vorst. Henderika, dochter van Albertje Strobos te Souburg. OVERLEDEN: ,i Aarnout Pieter Puype, 44 jaar, echtge noot van M. C. de Nooyer. Jacomina Marteijn, 87 jaar, weduwe van K. Steen- aard te Vlissingen. GETROUWD: Simon Stroo, 28 jaar en Adriana de Buck, 23 jaar. Pieter Boone, 25 jaar te Koudekerke en Jacomina Sturm, 23 jaar. GRIJPSKERKE over Mei 1940. Getrouwd Lein Louwerse, 25 j. en Ma ria Lorier, 24 j., te Middelburg. Geboren: Wilhelmina Pieternella, doch ter van Jacobus Dekker en Martina Ma- rinissen. Joos, zoon van Jacobus Boo gaard en Kornelia van Oosten. OverledenPieter de Witte, 72 j. te Middelburg. KLOETINGE. Over de maand Mei. Geboren Marinus Gerard, z. v. A. J. van 't Veer en W. D. Leujjs. Maria, d. v. Jacob A. Labeur en C. Baayen. Jacob Leendert, z. v. A. van Dyke en M. J. Nijsse. Cornelis Marinus, z. v. J. Blomaard en M. van Overloop. Jacoba, d. v. M. Goeree en J. P. de Laat. Overleden Willem Pieter van Liere, 19 j. Pieternella Dekker, 85 j., wed. van P. Lindenbergh. Cornelis Hugo Steketee, 57 j. Gehuwd Jacob Pieter van der Moere, 25 j. en Maria van Dyke, 28 j. Laurus Marinus Moerman, 32 j. en Pieternella Alle- mekinders, 23 j". (D.Z.) OVEZANDE. GeborenMarinus Jacobus Maria, z. v. Pieter Ryk en Catharina Remijn. Adriana, d. v. Marinus Huige en Cornelia Ludovica Martens. £D.Z.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2