OFFICIEELE PUBLICATIES. STADSNIEUWS Vlissingen DE Laatste Berichten DISTRIBUTIE. Distributie van suiker. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend, dat in het tijdvak van 31 Mei tot en met 27 Juni 1940 op bon No. 70 van het Algemeen Distributiebonboekje 1 kg. suiker zal worden verstrekt. Vlissingen, 6 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. TEXTIELBRANCHE. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen; brengen ter openbare kennis, de navolgende bekendmaking van de Kamer van-Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg: „De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche Eilanden te Mid delburg verzoekt in overleg met het Rqks- bureau voor Distributie van Textielpro ducten, ten spoedigste opgave van han delaren in de textielbranche wier voorra den door de omstandigheden geheel of ge deeltelijk verloi-en zijn gegaan, teneinde voor deze gedupeerden eene regeling te kunnen treffen tot aanvulling van hunne voorraden vóórdat tot distributie zal wor den overgegaan. De opgave moet omvatten: Firmanaam; - adres vóór de verwoesting; tegenwoordig correspondentieadres J omvang en omschrijving van de soort van goederen welke verloren zijn gegaan; opgave, van de hoeveelheid en soorten welke moeten worden aangeschaft om het bedrijf weder te kunnen beginnen, c.q. voort te zetten. De opgave moet uitsluitend schriftelijk onmiddellijk, voor zaken buiten Middel burg per expresse, worden ingediend. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voornoemd, W. BERDENIS VA"-.' BERLEKOM, Voorzitter. H. DOORENBOS, Secretaris." Vlissingen, 6 Juni 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. TERUGGAVE VERGUNNINGS- OF VERLOFSRECHT. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg brengen ter kennis van belang hebbenden, dat zij zich voor eventueele teruggave van vergunnings- of verlofs- recht om inlichtingen ter secretarie kun nen wenden. Middelburg, 3 Juni 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE BORDES, Voorzitter. M." VAN DER VEUR, Secretaris. BEKENDMAKING INZAKE KOSTWINNERSVERGOEDING. De Burgemeester van Middelburg brengt hierbij ter kennis van belangheb benden, dat de uitbetaling der kostwin nersvergoeding aan de rechthebbenden zal plaats hebben tot en met de week, waar in de betrokken dienstplichtigen hun haardsteden hebben bereikt. Deze betaling zal geschieden op Zater dag, 8 Juni e.k. op de uren, welke daar voor zijn gesteld (910.30 uur: A tot en met K; 10.3011.30 uur; L tot en met R ven 11.30-12.30 u.: S tot en met Z), in de tij delijke secretarië, gevestigd in „de Grif fioen". De rechthebbenden moeten opgaaf ver strekken van den datum, waarop de dienstplichtigen zijn thuis gekomen. De kostwinnersvergoedingen zullen ver der weder telkens op Zaterdag worden uitgekeerd. Middelburg, 5 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, DE BORDES. OORLOGSSCHADE. Nadere aanvullende publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van MIDDELBURG brengen ter openbare kennis, zulks ter aanvulling van hun be kendmaking van 31 Mei j.l., dat een op gaaf kan worden ingediend van elke aan wijsbare schade en niet alleen van totaal verwoeste vaste eigendommen, winkel-in ventarissen en goederen. Middelburg, 5 Juni 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE BORDES, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Huur- en pachttermijnen moeten stipt op tijd worden voldaan 1 Bij het innen der huren over de maand Mei doen zich, naar ons ter oore komt, ver schillende moeilijkheden voor. Sommigen verhuizen stil en beschouwen de huur over Mei en hun verdere verplichtingen als af gedaan, Weer anderen betalen niet en ver langen een accoord enz. In dit verband publiceeren wij hieronder een mededeeling van de departementen' van handel, nijverheid en scheepvaart en Van landbouw en visscherij, waaruit blijkt dat wel degelijk de huur- en pachttermijnen op tijd voldaan moeten worden. De betreffende mededeeling luidt De departementen van handel, nijver heid en scheepvaart en van landbouw en visscherij brengen onder de algemeens aandacht, dat verschuldigde huur- en pachttermijnen van woningen, boerderijen fen landerijen, behoudens ingeval van vol strekt en aantoonbaar onvermogen of van geheel vergaan van het gehuurde of ge pachte, stipt op tijd behooren te worden voldaan. Onverlet blijft het recht van huurders en pachters om op grond van gedeeltelijk ver gaan of van aanzienlijk mindere landbouw bedrijfsopbrengsten (remissierecht) ver mindering van huur of pacht aan den be voegden rechter te verzoeken. Het moet uit zijn met de ver spreiding van valsche geruchten DE POLITIE ZAL STRENG GAAN OPTREDEN. De Commissaris van politie te Vlissin gen deelt mede, dat hem telkenmale ge ruchten bereiken die blijkbaar valsch zijn en worden verspreid door menschen die in zenuwachtige stemming verkeeren en gesprekken opvangen om deze vervolgens als geruchten aangedikt of geheel ver draaid, weer door te geven, waardoor zij medewerken de nervositeit te doen toe nemen, dan wel min of meer een paniek te bevorderen. De mogelijkheid bestaat ook dat opzettelijk een valsch gerucht wordt verspreid om een verkeerde stem ming of een paniek te bevorderen. Reeds vorige week heeft de Commis saris, zooals hij ons mededeelde, bij het vernemen van zulk een gerucht, een nauw keurig onderzoek doen instellen. Het was verspreid op de Schelde-fabrieken, althans daar doorgegeven. Enkele personen die, zij het ook niet opzettelijk, aan het ver spreiden van het valsche gerucht hadden meegewerkt, zijn toen ernstig vermaand en gewaarschuwd. Bij een persoonlijke be spreking tusschen den Commissaris en deze menschen, hebben zjj zelf ruiterlijk erkend, nu zij de situatie konden over zien en begrijpen, dat zij verkeerd hadden gehandeld. Gisteravond om 10 uur werd de Com missaris wederom gewaarschuwd door een welbekend ingezetene van goeden wille, dat opnieuw een gerucht, dat in staat was een paniek te bevorderen, werd rond verteld. Zelfs intellectueele menschen doen daaraan mee en kletsen maar raak, als of ieder verantwoordelijkheidsbesef hun vreemd is. Een dadelijk door de politie Ingesteld onderzoek heeft ook gisteravond weder het ongerijmde van het gerucht kunnen aantoonen. De betrokkenen zjjn opnieuw door de politie ernstig gewezen op hun gemakkelijkheid van praten. Zoo gaat het echter niet langer De Commissaris deelt ons dan ook mede, dat hij in den vervolge per sonen die ongemotiveerde geruch ten verspreiden, welke op zichzelf al te doorzichtig of te dwaas zijn, zal hooren aan de waarheid waarvan redelijkerwijze kan worden getwij feld, hem daarvan oogenblikkelijk in kennis te stellen. EEN RAAD AAN DE CAFÉHOUDERS, Thans geen dronken menschen! Gisteravond was de politie genoodzaakt een tweetal ingezetenen in te rekenen die dronken op straat waren. Dronken men schen zijn in deze tijden een gevaar voor zichzelf en voor anderen. De Commissaris van politie geeft den caféhouders ernstig in overweging niet te tappen aan personen, van wie door een belemmerende spraak of wartaal waarneembaar is, dat zjj reeds teveel „op" hebben. Dit is in het belang van de caféhouders zelf, daar indien mocht blijken dat misbruik van sterken drank wordt gemaakt, door den Commissaris aan het bevoegd gezag voorstellen worden gedaan, het gebruik van zekere dranken te verbieden en bepaalde sluitingsuren van de café's te bevorderen. Toppuntl In den afgeloopen nacht heeft de politie wederom in een drietal woningen lichten moeten dooven. Is het niet treurig- dat zoo weinig gevoel van verantwoordelijkheid en discipline nacht aan nacht moet worden geconstateerd? En is het niet meer dan erg, dat door deze onverantwoordelijke menschen in onze stad zoo weinig wordt gevoeld voor hun medemenschen, dat van gevaar, ook voor hen, niet de minste notitie wordt genomen. Berouw komt na de zonde. Reeds worden in de laatste dagen iederen dag personen te Vlissingen door de recherche aangehouden, naar Middelburg overgebracht en ter beschikking van de Justitie gesteld, omdat zij zich in de dagen van paniek aan ongeoorloofde daden heb ben schuldig gemaakt. Ook heden had wederom zulk een voor leiding plaats. HET DRINKWATER VERKEERT IN GOEDEN TOESTAND. Tot inenting behoeft daarom nog niet te worden overgegaan. Nu men in vele plaatsen in Zeeland er toe over is gegaan de bevolking aan te sporen zich te laten inenten tegen typhus- para-typhus hoofdzakelijk wegens de gevaren van het eventueel niet in goeden toestand verkeeren van het drinkwater wordt allerwege de vraag gesteld of deze vaccinatie ook niet voor Vlissingen geldt. Angst in Parijs voor nieuwen Duitschen opmarsch. Te San Sebastian in Spanje aangekomen vluchtelingen uit Bordeaux en de Gironde melden, volgens het D.N.B., dat de gisteren hervatte Duitsche opmarsch de Parjjsche bevolking met angst en schrik heeft ver vuld. Gistermorgen reeds zijn de eerste vluchtelingen uit Aumale, Beauvais, Com- piegne en Reims per vrachtauto aangeko men. Daarop volgde een ware lawine van vluchtelingen, die zuidwaarts trekken en daarbij noordwaarts trekkende Fransche troepen ontmoetten. Hoewel de regeering zware straffen heeft gesteld op het ver spreiden van ongunstige berichten, weet elkeen wat er gaande is. - Duitsche vliegers die zich met een valscherm redden doodgeschoten. Uit New York meldt het D.N.B.Twee Duitsche vliegers, die bij Beauvais (Frank rijk) per valscherm uit een bommenwerper gesprongen waren, welke in een gevecht zwaar beschadigd was, zijn in de lucht door Fransche jachtvliegex's onder vuur genomen en gedood. Dit is geconstateerd door den Noord-Amerikaanschen chauffeur van een Roodekruis-auto, Stuart Benson, meldt de New York Hex-ald Tribune. Er Is werkgelegenheid in Duitschland. Naar het D.N.B. van welingelichte zijde verneemt, bedroeg het aantal werkloozen in Duitschland eind Mei slechts 57.600. Bij het uitbreken van den oorlog had Duitschland nog 62.000 werkloozen. Onder degenen die thans nog werkloos zijn, bevinden zich geen arbeidskrachten van beteekenis meer. Van oudsher, zoo verneemt D.NB. verder, was Duitschland een land, waarin vele vreem delingen werkten. Voor den wereldoorlog werkten er een millioen vreemdelingen, half in den landbouw en half in de industrie. Thans werken er in Duitschland nog een half millioen vreemdelingen, waarvan 50.000 Italianen. Dit aantal Italianen zal een verdere verhooging ondergaan. Tot dus ver waren er 30.000 tot 40.000 Nederlanders in Duitschland werkzaam. Hoewel er in Nederland nog veel opruimingswerlc te ver richten is, kan Duitschland de Nederland- sche arbeidsmarkt helpen door Nederland- sche arbeidskrachten voor den landbouw, den mijnbouw, de textielindustrie of voor havenwerkzaamheden in dienst te nemen. Duitschland streeft er naar, zoo werd ten slotte verklaard, door vrijwillige werving, buitenlandsche arbeidskrachten uit landen met groote werkloosheid af te nemen en in Duitschland te wex'k te stellen. Van bevoegde zgde wordt ons medege deeld, dat bij onderzoek is gebleken, dat het drinkwater in de gemeente Vlissingen in goeden toestand verkeert. In verband hiermede behoeft niet te wox-den overgegaan tot het inenten van de be woners van Vlissingen tegen fcyphus-para- typhus. Intusschen staat het natuurlijk een ieder vrij zich te laten vaccineeren. Daarbij kan nog opgemerkt worden, dat hier ter stede de organisatie voor een al- geheele inenting der bevolking, wanneer dit eventueel noodig mocht blijken, gereed is. Indien de wenschelijkheid tot inenting zich dan ook mocht openbaren, dan zal daartoe van gemeentewege aan stonds kunnen worden overgegaan. ZIJ DDE KWAMEN EN GINGEN. In de eerste helft van de maand Mei hebben zich in deze gemeente geves tigd: Mej. J. M. Rekkers, onderwijzeres, Bid. Bankert 18 van Terneuzen; D. J. v. Daa- len, ijzerwerkex-, Gex-aniuml. 6. van Tho- len; J. Gouka, brander, Nieuwendijk 25 van Schiedam; A Kenters, smid, Groene- woud 17 van Burgh; J. A. de Nooijer, op zichter, Vrouwestr. 27 van Roermond; H. F. Rommel, portier, Bid. Evertsen 34 van Arnhem; J. Bondewel, zonder, P. Kruger- str. 4 van Hoofdplaat; A. C. Rommers, korp. konstabel, R. Cloeszenstr. 5 van Den Helder; M. v. VlaanderenSchout, zonder Glacsstr. 69, van Koudelcerke; K. H. En gelen, bankwerker, Hobeinstr. 87 van Nijmegen; J. Dane, schilder, Molenstr. 69 van Burgh; A. Slabbekoorn, schilder, Mo lenstr. 69 van Nisse P. v. d. Male, werk man, Gr. Markt 7 van Goes; M. Verhage, werkman, Nieuwstr. 23. van M'burg; P. Hugens, schilder, Wilhelminastr. 14 van O. en W. Souburg; J. M. v. Wijk, smid, Kasteelstr. 103 van Eindhoven; J. Schot, timmerman, Margrieten!. 44 van Tholen; W. C. de Jongh, korp. macht., Walstr. 15 van Den Helder; C. M. Mieras, machinist, Steenenbeer 11, CuragaoD. C. Koster, chauffeur, Breewaterstr. 35, van Groede. Terwijl in dezelfde periode vertrok ken: G. Dor, vliegtuigm., C. Buskenstr. 47, Oostzaan W. J. Agterbex-g, werktuig kunde v. Dishoeckstr. 73, naar Voorburg; D. S. van Baaien, onderwijzer, Nijverheid- str. 14 naar Terneuzen; B. C, Verseput, zonder, Badhuisstr. 37 naar Den Haag C. Noom, grossier, Kasteelstr. 52, n. Goes; A. Noom, bakker, Kasteelstr. 56 n. Goes; J. Noom, bakker, Scheldestr. 24, naar Goes; W. J. Zg'ta, bankwerker, R, Claeszenstr. 4, naar Burgh; J. L. Weeber, zonder, Dr. Ottestr. 7 naar Amsterdam; M. C. Wis seSmit, zonder, Glacisstr. 81 naar Mid delburg; A van Zeist, smid, Glacisstr. 81, naar Middelburg; M, Cornelissen, schoen maker, Walstx-aat 10 naar Middelburg; A. Meerman, koopman, Marinestr. 29, naar j Ai-nemuiden; J. M. Steenliaai-d, vex-pleeg- ster, Lammënsstr. 4 naar Tex'neuzen; P. v. Soi'ge, bankwerker, Leliënl. 12 naar Am sterdam; K. de Wit, monteur, Dahlialaan 1 naar Rotterdam; V. P. Rochat, ingenieur Singelweg 290, naar Bussum; R. P. J. Hof man, metaaldraaier. Glacisstr. 6 naar Rotterdam. Wijziging in het Fransche kabinet. REYNAUD NEEMT BUITENLANDSCHE ZAKEN. Reynaud heeft gisteren weer een wijzi ging in zijn kabinet aangebracht, meldt het D.N.B. De premier neemt in plaats van Daladier de portefeuille van buitenlandsche zaken en behoudt daarbij het ministerie voor landsverdediging. Paul Baudoin wordt aan henx toegevoegd voor buitenlandsche zaken en generaal de Gaulle voor de nationale verdediging. Voorts zijn benoemd De secretaris-gene raal Bouthillier tot minister van financiën, Georges Pernot tot minister voor het Fran sche gezin, Jean Prouvost tot minister van voorlichting, Frossard tot minister voor openbare werken, Delbos tot minister van onderwijs. De andere ministeries blijven on veranderd. De reorganisatie van het minis terie is geschied tegen middernacht in een kabinetszitting. Italië in de eerste negen maanden van den oorlog. Het fascistische Italië kon de gebeurte nissen in Europa, waarbij het een recht- streeksch en essentieel belang heeft, niet zonder meer aan zich laten voorbijgaan. Reeds sinds September 1939 hebben zijn politieke houding en het gewicht van zijn strijdki'achten een beslissenden invloed op den strijd uitgeoefend. Met deze constateexïng begint de diplo matieke medewerker van het agentschap Stefani een samenvattende uiteenzetting van de actie, welke Italië in de eerste ne gen maanden van oorlog op militair, diplo matiek en economisch gebied heeft ontwik keld. De diplomatieke medewerker wijst erop, dat Frankrijk een groot aantal di visies aan de Fransch-Italiaansche grens, in Noord-Afrika en in Syrië moest vast leggen, om een tegenwicht te scheppen tegen de Italiaansche paraatheid in eigen land, in Libye, in den Dodekanesus en in Oost-Afrika. Óm denzelfden reden heeft Engeland andere divisies achtergehouden in Egypte, de Soedan, Kenya en Palestina. Verder waren Frankx-ijk en Engeland ge noodzaakt, aldus Stefani, in de verschil lende sectoren van de Alpen tot Syrië een aanzienlijk deel van hun luchtstrijdkrach ten gereed te houden, terwijl in de Middel- landsche Zee een groot deel van hun vloot- strrjdkrachten wordt vastgehoouden. Ook op diplomatiek gebied was Italië actief door met zijn houding te verhinde ren, dat de oorlog zich uitbreidde tot den Balkan, hetgeen Duitschland de mogelijk heid verschafte levensmiddelen en grond stoffen uit dit gebied te blijven betrekken. Op deze wijze heeft Italië in de eerste 9 maanden van den oorlog Duitschland zoo wel in militair als in diplomatiek en econo misch opzicht krachtig geholpen. De as als betrouwbaar werktuig van de Duitsch- Italiaansche politiek, heeft gewerkt over eenkomstig de geschiedkundige belangen van de beide groote landen en zal op de geschiedenis van het nieuwe Europa van beslissenden invloed zijn. Noch verlokkin gen, noch dreigingen, noch het piratendom van de blokkade, hebben de Italiaansche richtsnoeren kunnen beïnvloeden. Dezen worden bepaald door de historische belan gen, die als volgt kunnen worden samen gevat Voltooiing van de nationale eenheid en onafhankelijkheid op zee. In de Middellandsche Zee cn in Afrika zijn er moeilijkheden, die Italië op vreed zame wijze heeft willen oplossen en die ondanks de belichten „jamais" opgelost zullen worden. Vooral weet het Italiaansche volk, dat de strijd een strijd om de onafhankelijk heid is. De demo-plutocratisehe mogendheden heb ben met de sancties en met hun zeeroovexij de souvereiniteit van Italië bedreigd. De mogelijkheid van dei-gelijke aanslagen zal voor altijd moeten worden uitgescha keld. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De officier van gezondheid K. G. A. Hor dijk, die gistermiddag op zijn motorrijwiel, vermoedelijk doordat hij geen voorrang verleende, op de Stadhouderslaan te Den Haag werd aangereden door een Roode- Kruisauto en met zware hersenschudding naar het Roode-Kruisziekenhuis moest wox-den Vervoerd, is des avonds te half ne gen aan de hekomen verwondingen overle den. SCHIPPERSDOCHTER AAN BRAND WONDEN OVERLEDEN. In de Mai-ia-stichting" te Haarlem is in den afgeloopen nacht een 15-jarige schip- persdochter, die gistermorgen op het schip van haar ouders bij het aanmaken van een fornuis in brand geraakte, overleden. TWEE VERDRINKINGSGEVALLEN TE LEIDEN. De politie heeft gistermiddag uit den Rijn nabij het Utrechtsche veer te Leiden opgehaald het lijkje van den zesjarigen J. W. N., die sedert Dinsdagavond uit de ouderlijke woning aan de Waardgracht werd vermist. Een uur later is uit den Ouden Singel het stoffelijk overschot opgehaald van den 62-jai-igen D. H., wonende aan de Oost- dwarsgraeht, H. was sinds Zondag niet meer in zijn woning gezien, BLOEDIGE BOTSINGEN IN BOMBAY. Het D.N.B. meldt uit SjanghaiNaar eerst thans bekend wordt, is het bij de in scheping van Indische troepen voor den Europeesehen oorlog te Bombay (Br.-In- dië) tot bloedige botsingen gekomen. De Indische soldaten vex-zetten zich tegen het door de Engelsche officieren uitgevaardig de bevel tot inschepen. De door de officie- DISTRIBUTEE. Levensmiddelenkaarten. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend: dat de nooddistributiekaarten zijn vervallen. Vlissingen, 6 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. ren te hulp geroepen garnizoenstx-oepen openden onmiddellijk het vuur en richtten onder de Indische troepen een vreeselijlc bloedbad aan. Tenslotte werd de tegen stand van de Indiërs gebroken en moesten zij zich aan boord begeven. Opmerkelijk in dit verband is een uitlating van de Engel sche Sjanghai-Times, waarin gezegd wordt, dat de toestand zich zienderoogen toespitst. a 'beste winkel biedt nog niet zoo'n uit gebreide keus, tegen de laagste prijzen, als onze „Kleine Advertenties", die ook voor U open staan om allerlei Brtikc- len van de hand te doen, Uw diensten aan te bie den, buizen of gemeubi leerde kamers te ver huren. enz. V J De positie bij het begin van het nieuwe Duitsche offensief. Het Zweedsche blad Svenska Dagbladet karakteriseert, naar uit Stockholm gemeld wordt, den toestand bij het begin van het nieuwe Duitsche offensief met de volgen de feiten 1. De Fransche verdedigingslinies aan de Somme missen verdedigingswerken, als die, welke door de Duitsche troepen in Dit blad heeft groote publiciteits- waarde. België, Nederland en aan de Fransch Belgische grens moesten worden overwon nen. Weygand heeft geen tijd gehad ver sterkingen aan te leggen. 2. Duitschland moest zijn Mei-offènsief beginnen met de verovex-ing van de heer schappij in de luchtthans is dit niet noo dig, daar Duitschland een belangTijke su- pex-ioriteit in de lucht bezit. Ovex'dag ziet men over de Duitsche linies zelden een vij andelijk vliegtuig. 3. Het Fransche achterland is reeds bij het begin van het Duitsche offensief ge desorganiseerd. 4. Van Duitsche zijde zijn talrijke nieu we divisies ingezet. 5. De Franschen moeten dezen keer al leen strijden, terwijl zij op 10 Mei nog bondgenooten hadden. 6. Het overwicht van de Duitsche troe pen in veldslagen is toegenomen, sedert de Westelijke mogendheden een aanzienlijk deel van haar beste oorlogsmateriaal in België en Noord-Frankrijlc hebben verlo ren. 7. Duitschland zet zijn veldtocht voort volgens een strategie, die reeds in het Mei offensief is beproefd, terwijl Franki'ijk nieuwe mannen en een nieuwe strategie probeert. Tenslotte verklaart het blad, dat Woens dag het doek is opgehaald voor het einde van een der grootste tragediën. Uitbreiding treinenloop. Op de beperkte dienstregeling van de Nederlandsche Spoorwegen is een nieuwe aanvulling verschenen, waax-uit wij zien, dat weer tal van steden en dorpen in ons land per trein bex'eikbaar zijn. In het Zuiden is de lijn Eindhoven Venlo en VenloRoermond weer in orde gebracht. Er loopen vier tremen per dag met tusschenpoozen van drie uur. Maas- braclit en Maastricht zijn met elkaar ver bonden. Er rijden drie treinen per dag. ZutphenDeventer en Zwolle zijn on derling verbonden met een drie-nurdienst. Dv trein van Zwolle naar Groningen is in deze dienstregeling opgenomen zij het met andere uren. Leeuwarden is per trein weer bereikbaar van Bx-ug-Smildervaart via Steenwijk, Wol- vega, Heerenveen en Gromv-Irnsum. Er loo pen vijf treinen per dag v.v. De lijn SittardHeerlen v.v. is weer in orde gebracht. Een belangrijke verbinding is in deze vierde aanvulling opgenomen, namelijk de lijn LeidenDen Haag—Rotterdam en TJUtrechtArnhem. Van Leiden naar Rot terdam is een uurdienst ingesteld. De verbinding UtUrecht—Arnhem, welke reeds geruimen tijd bestond, is, wat de tijd betreft, vex-anderd. Voor Groningen—Delfzijl is eveneens een nieuwe dienstregeling gevormd, als mede vor ApeldoornVoorst Assen- StadskanaalZuidbroek en Deventer Ben them. Tenslotte vermelden wij nog dat de dienstregeling voor de lijn Amsterdam- Uitgeest, Allernaar—Den Helder en Alk maarHoorn is veranderd. Er is nu een uurdienst van Amsterdam af. In deze nieuwe aanvulling op dienstrege ling 1 van de Nedex-landsche Spoorwegen van 13 Mei 1940 zien wij dus enkele geheel nieuwe lijnen. Voor het meex'endeel betx'eft het hier een vervanging van andere be perkte dienstregelingen, Ongecorrigeerd. X

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3