STADSNIEUWS Middelburg KERKNIEUWS Laatste Berichten OFFICIEELE PUBLICATIES. De luchtbeschermingsdienst weer in werking. De gemeentelijke luchtbeschermings dienst is wederom in werking gesteld. Dit behoeft echter geen reden tot ongerust heid te baren. Het betreft hier louter een maatregel van voorzorg. Medeburgers, dank De collectie van het Middelburgsch Hulp- comité is voorbij en zeker zal iedereen - nieuwsgierig zijn hoeveel zij opgebracht heeft. Welnu, 3214,22 mochten wij aan onzen penningmeester overdragen. Ik wil hier een woord van dank zeggen aan allen, die meewerkten tot het samen brengen van deze som, die onze verwach ting verre te boven ging. Daar velen van onze meest vooraan staande stadgenooten hun gave reeds eer der aan het comité hadden doen toekomen, was de opbrengst een des te grooter ver rassing voor ons. Uit ontelbare kleine ga ven is deze som bijeengebracht: slechts een biljet van 100,ontvingen zij, eenige van 25,vele van 10,maar het meeste zilvergeld, waaruit blijkt, dat ge heel Middelburg met de hand in den zak heeft getast en achter ons comité staat tot wederopbouw van onze samenleving. Het totaal der ingekomen gelden be draagt thans 11.153,97. Medeburgers, ik dank U! Namens het Comité, S. M. van Walré de BordesGrothe. ELECTRO GAAT WEER DRAAIEN. Langzamerhand herstelt zich in onze Stad zoo goed mogelijk het normale leven. Op a.s. Vrijdag hervat ook het Electro-the ater aan de Markt zijn voorstellingen. Het bedanken van wethouder Boasson. De heer Boasson heeft zich met het vol gende schrijven tot den voorzitter van den gemeenteraad gericht Weledelachtbare Heer, De ramp, welke onze stad getroffen heeft, is ook niet onopgemerkt aan mij voorbijgegaan. Alle gebouwen en voorraden van mijn bedrijf zijn totaal vernietigd. Met het vaste voornemen bezield weder tot her bouw van hetgeen verloren ging over te gaan, ligt het voor de hand, dat hiervoor alle krachtsinspanning vereischt wordt. In verband'hiermede zal het mij tot mijn leed wezen niet meer mogelijk zijn mijn wet houderschap naar behooren te vervullen, waarom ik mijn ontslag als wethouder der gemeente neem met beleefd verzoek om spoedig in de vacature te voorzien. De hoogst aangename verhouding, welke ïn het college van burgemeester en wet houders heeft bestaan, de wijze, waarop men mij in den Raad. steeds heeft bejegend en de medewerking, welke ik van alle ge meenteambtenaren heb mogen ondervinden, zullen die periode van mijn leven waarin ik mocht medewerken aan de belangen van mijn vade2-land als een van de aan genaamste in mijn herinnering doen voort leven. Hoogachtend, Uw dw. (w.g.) M. H. BOASSON. Zooals reeds gemeld heeft de heer Boas son geen ontslag genomen als lid van den Raad. Behalve mevrouw Weijl, wier verblijf plaats momenteel nog niet bekend is, zijn alle leden van den gemeenteraad thans in de stad. Goede zorgen voor de plantsoenen. Het is een verkwikking als men, ko mende uit de troostelooze puinhoopen der binnenstad bij de Bolwerken en Singels komt en ziet hoe de plantsoenen wor den verzorgd. Speciaal valt dit op bij do plaatsen, waar in den winter alles werd plat getrapt om het ijs te bereiken of wel sleetje te rijden en waar nu weder mooie perken met bloemen z\jn aangelegd of wel het gras weelderig groeit. Een wandeling langs een en ander is ook zelfs in deze sombere tijden een genot. Op onderzoek uit. Mr. W. K. H. Dieleman, een der secre tarissen van het" Prov. Zeeuwsch Comité voor hulpverleening, heeft zich naar Zeeuwsch-Vlaanderen begeven teneinde in verschillende gemeenten, die geteisterd zijn, een onderzoek in te stellen naar den omvang van de schade en de beste wijze waarop deze zou kunnen worden bestreden, althans in haai" gevolgen zou kunnen worden getemperd. HET KADASTER. Zooals bekend mag worden veronder steld, waren in het thans afgebrande Oost- Indische huis ook de kantoren van het ka daster, de hypotheken enz. gevestigd. Van het kadaster bestonden drie leggers, een op genoemd kantoor, een op het re gistratiekantoor in de Noordstraat en een op de gemeentehuizen van de betrokken gemeenten. De beide laatstbedoelde exemplaren wer den jaarlijks op het kantoor in het O. I. Huis bijgewerkt. Bij den brand was het exemplaar betref fende de gemeente Middelburg, dat op het registratiekantoor behoorde, juist voor de jaarlijksche bijwerking "in het O. I. Huis en daarvan zijn dus twee exemplaren ver loren gegaan, terwijl op het Stadhuis het derde exemplaar in vlammen opging. Men was dus zonder leggers. Er is echter eenige uitkomst gekomen. De Pol der Walcheren beschikt over de gegevens voor zijn dijkgeschot en deze waren op geborgen in de voor een paar jaar in het gebouw in de Abdij gebouwde kluis. Zij zijn daar nu door het personeel van het kadaster uitgehaald en zullen kunnen die nen voor het aanleggen van een nieuwen legger voor Middelburg. Men zal van alle panden wel weten wie er thans eigenaar van is of voorzoover vernietigd, er tot 16 Mei eigenaar van was. De geschiedkundige waarde van den leg ger, omdat men ook kon zién, wie vroeger eigenaars waren, is echter verloren ge gaan. De wettige betaalmiddelen. DE WETTIGE BETAALMIDDELEN. Nogmaals wordt met nadruk onder Ieders aandacht gebracht, dat naast de Nederlandsche munten, zilverbons en bank biljetten, alleen de Duitsche Reichskredit- kaasensohelne wettig betaalmiddel zijn, met een koers van Reichsmark 1.50 1 gulden. Geen enkel ander Duitsch rijksbankbiljet is derhalve wettig betaalmiddel en be hoeft door niemand als betaalmiddel in ontvangst te worden genomen. Post- en belastingkantoren zullen deze laatste der halve niet in betaling of ter inwisseling aannemen. Nu de Reichskreditkassenscheine ook ettige betaalmiddelen zijn, kan het vol- gende omrekeningstabelletje van nut zijn: 0.5 ct. 1 Pfennig 15 ct. 23 Pfennig 1 2 16 24 2 3 17 26 3 5 18 27 4 6 19 29 5 8 20 30 6 9 30 45 7 11 40 60 8 12 50 75 9 s= 14 60 90 10 15 70 105 11 17 80 120 12 18 90 135 13 20 100 150 14 21 200 300 De in Nederland geldige Duitsche bank noten zijn: 50 Reichspfennig 1 R.M. 2 R.M. 5 R.M. 10 R.M. 20 R.M. 50 R.M. 100 R.M. Ontstemming in den Belgisehen Congo. Uit Cabinda (Belgische Congo) meldt het D.N.B., dat het bericht van de schrapping van Koning Leopold van Bel gië uit de lijst van het legioen van eer in de Belgische kolonie groote ontstemming tegen Frankrijk heeft veroorzaakt. In Leopoldstad is een protestvergadering van Belgische officieren gehouden. Onder de aanwezigen bevonden zich deelnemers aan den wereldoorlog, die eenstemmig beslo ten, den president van de Fransche repu bliek hun oorlogsonderscheidingen terug te sturep. De Fransche maatregel wordt beschouwd als een beleediging tegen de eer van de Belgische natie. Verschillende oudere officieren, die ook in het bezit zijn van Engelsche onderscheidingen, hebben verklaard deze eveneens te willen terug stuurden. De verkoop en aflevering van spiritus. Het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat met in gang van heden de verkoop en aflevering van brandspiritus (spiritus gedenatureerd met methylalcohol en blauwe kleurstof volgens rijksvoorschrift) door fabrikanten en importeurs aan handelaren, alsmede door handelai-en aan detaillisten, tot nader order is toegestaan tot hoeveelheden per 14 dagen gelijk aan 1/26 deel van de aan den betrokken handelaar in het le halfjaar van 1939 afgeleverde hoeveelheid. Van deze afleveringen dient door fabrikanten, importeurs en handelaren wekelijks opgave te worden gedaan aan de sectie spiritus van het rijksbureau voor chemische pro ducten, Wateringscheweg no. 1 te Delft. VRIJWILLIGE ARBEIDSDIENST VOOR DE NOORSCHE JEUGD. De a.s. invoering van den vrijwilligen ar beidsdienst voor de geheele Noorsche jeugd wordt door de Noorsche pers algemeen be groet, niet alleen om economische doch ook om moreele redenen. In plaats van de jeugd te laten rondslenteren, schrift Af- tenposten, en te laten verworden naar geest en lichaam, zal men haar thans in den grootst mogelijken omvang werk ver schaffen, die haar, het bevredigende gevoel geeft zich nuttig te kunnen maken. Dit is een positieve opbouwende volkstaak bij de bestrijding van de werkloosheid, waardoor zij gehard wordt voor de toekomst. Afscheid hulpprediker. Aangezien de reserve-veldprediker, ds. A. B. C. Hofland, weer in zijn gemeente is teruggekeerd heeft de heer G. v. Door nik afscheid genomen als hulpprediker van de Geref. kerk van Oostlcapelle. De ge meente zong den vertrekkenden hulppre diker staande de zegenbede toe, uit Ps. 134. Een Geref. kerk te Breskens. De classis Axel der Geref. kerken heeft besloten te voldoen aan het verzoek van de te Breskens wonende Gereformeerden om aldaar tot kevkinstitueering over te gaan. Ds. STEINZ NOG NEET MET EMERITAAT. Ds. P. J. Steinz, predikant by de Ned. Herv. Kerk te Goes, heeft in verband met de tijdsomstandigheden zijn emeritaatsaan- vrage tegen 1 October ingetrokken, meldt De Zeeuw. Het kantoor van het kadaster, de hypo theken enz. is gevestigd in de Abdij bo ven het gespaarde kantoor van den Rijks gebouwendienst. Zy, die op een dezer beide kantoren moeten zijn, kunnen daar komen door de poort aan de zyde van het Koorkerkhof. DS. A. VERHAGEN PREEKT WEER. Na een geruimen tijd ervan verstoken te zijn geweest, zijn gemeente voor te gaan, heeft ds. A. Verhagen, predikant bü de Gereformeerde Gemeente, alhier, Zondag 26 Mei en 2 Juni j.l. weder twee maal gepreekt. Alhoewel van geheel herstel nog niet gesproken kan worden, is zijn toestand toch dermate vooruitgaande, dat hy a.s. Zondag wederom hoopt op te treden. De verovering van Duinkerken. DRIE GENERAALS GEVANGEN. Onder de rond vierduizend gevangenen, die by de verovering van Duinkerken in Duitsche handen zijn gevallen, bevinden zich ook di*ie generaals, meldt het D.N.B. Zelfs een voorloopige raming van het daar buitgemaakte geschut, de pantser wagens en ander oorlogsmateriaal is nog niet mogelijk. Tot dusver kon slechts worden vastgesteld, dat de haven van Duinkerken verwoest is en dat behalve tallooze beschadigde kleine vaartuigen, rond twintig grootere schepen als resultaat van den aanval van het Duitsche lucht- wapen op het strand liggen. Het beeld der vernietiging kon niet vollediger zijn. DE STEMMING IN D UITSCHLAND. Alle steden, dorpen en gehuchten in Duitschland hebben vandaag ten teeken van de overwinning de vlag uitgestoken, meldt het D.N.B. In de straten ziet men geen huis en bijna geen raam, dat niet de hakenkruisvlag vertoont. Alle kerken lui den in de vastgestelde uren de klokken. Het Duitsche volk heeft het bericht van liet opperbevel van de weermacht over het einde van de gevechten in Vlaanderen en Artojs met stormaehtigen jubel vernomen. Alle bladen publiceeren dit bericht zoo groot mogelgk. Tevens echter is het volk medegedeeld, dat de Duitsche divisies en luchteskaders opnieuw tegen den vijand zijn aangetreden. De berichten over de on middellijke voortzetting der gevechten worden door de openbare meening gelezen met de zekerheid, dat de overwinning aan Duitschland zal zyn. Zoo schrijft de „B.Z. am Mittag" Wij weten, dat de grootte van een ry'k, zooals het de Duitschers s'teeds gedroomd, doch nooit gekend hebben, in een thans eindelijk tot vrede gebracht Europa zal worden af gedwongen, want de Führer, de weer macht en het volk staan borg voor alles wat het grootste woord omvat, dat de Duitsche taal kentoverwinning. TREINVERBINDING MET DUITSCHLAND. Met ingang van Donderdag 6 Juni, zal trein D 112 van Berlijn naar Den Haag S.S. weer loopen. De trein vertrekt van Berlijn om 12.57 uur, van Bentheim 19.40 uur en komt in Den Haag S.S. aan om 23.50 uur. Van den volgenden dag, Vrijdag 7 dezer af, zal ook dageiyks weer een doorgaande ver binding in omgekeerde richting tot stand worden gebracht, nl. 'trein D 111, die om 6.06 uur van Den Haag S.S. vertrekt en om 10.14 uur in Bentheim en om 17.19 uur in Berlijn aankomt. ZEELAND'S KREET OM HULP l „Vreugde" is de mooiste gave, die de zon des levens schenkt „Vreugde" is een reine lafenis, waaraan 's menschen hart zich drenkt. Doch waar „vréugde" is is droefnis waar de lach is trilt de traan 't Is God's wet, dat deze beiden naast elkaar door 't leven gaan. Droef'nis, zorg en tegenspoeden, Zijn, naast „vreugde", ieder's deel Samen vormen zij in 't leven een compact en vast geheel. Maar God's wet eischt van de menschhcid ook elkander's „mee-gevoel" „samen, vreugd" en „zoi-gen dragen", is des menschen levensdoel. Wie of wét de mensch ook weze, wéér hij woont en in welk land, „Meegevoel", dat kent geen grenzen, reikt den armen steeds de hand. Menschen, broeders, aller landen hoort hier Zeeland's kreet van pijn, Toont ii hoeders van uw broeders, weet, dat wij uw broeders zijn. Ha. Vee. Wee. Wijziging in het radioprogramma over den zender Kootwijk (1875 M.) Berichtendiensten in de Duitsche taal worden ingelascht. Met ingang van Dinsdag 4 Juni is in het door den Nederlandschen Omroep over den zender Kootwijk verzorgde programma een wyziging ingetreden. In het program ma zal nl. een vijftal berichtendiensten in de Duitsche taal worden Ingelascht en wel op de volgende uren 12.3012.45, 14.00 14.15, 17.00—17.15, 20.00—20.15 en 22.00— 22.15. Dientengevolge zullen de avonduitzen dingen van het A.N.P. over den zender Kootwgk niet meer geschieden om resp. 20.00 en 22.00 uur, doch om 20.30 en 22.15 uur. Versterking der Amerikaansche marine. De Amerikaansche senaat heeft gis teren een voorstel aangenomen, waarbij 2250 millioen dollar wordt uitgetrokken voor de uitbreiding van de marine-lucht- afweer, waarbij o.a. 10.000 vliegtuigen zou den worden gebouwd, 16.000 vliegtuigbe stuurders zouden worden opgeleid en twin tig luchthavens vergroot. Het wetsont werp is teruggezonden naar het huis van afgevaardigden dat het thans moet be handelen in verband met aangebrachte amendementen van ondergeschikten aard. President Roosevelt heeft gisteren het congres om goedkeuring verzocht voor in totaal 1277,7 millioen dollar voor leger en marine. O.a. moet met den aanbouw van 68 oorlogsschepen begonnen worden, n.l. drie vliegtuigmoeder-schepen, 13 kruisers 22 duikbooten en dertig torpedojagers. Hiermede is het aan het congres voor gestelde bedrag voor de gewone en bui tengewone legerbegrooting gestegen tot 4600 millioen dollar. AANGIFTE NIEUWE LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat vanaf Vrijdag 7 Juni tot eii met Vrij dag 14 Juni a.s. alsnog gelegenheid bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Scholen voor gewoon lager on derwijs en voor de Openbare School voor uitgebreid lager onderwijs ter Gemeente- Secretarie, le afdeeling (Kamer No. 1), lederen werkdag van 912/, uur en van 25 Vl uur. Het nieuwe schooljaar begint 1 Septem ber 1940. Vlissingen, 5 Juni 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. VERBRUIK MOTORBRANDSTOF. Burg. en Weth. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door den Regeeringscommissaris waarnemend Hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken omtrent ver gunningen verbruik motorbrandstof het navolgende wordt medegedeeld dat de hoeveelheid motorbrandstof, waar over beschikt wordt, zeer gering is, tenge volge waarvan alle vervoer van personen en goederen op andere wijze dan per mo torrijtuig dient plaats te hebben dat het in vele gevallen noodzakelijk is, dat daartoe de vervoersorganisatie van een bedrff, van een bedrijfstak of van een ge heele streek of gebied wordt omgevormd, samengevoegd of gesplitst, ook al zal deze wijziging tijdverlies geven of voor normale omstandigheden gezien oneconomisch schij nen dat ter toelichting van het bovenstaande wordt te kennen gegeven, dat 1. Het geheele vervoer van goederen bin nen de gemeente por wagen, handkar, bak fiets of dergelijke zal moeten plaats heb ben. In het byzonder ook is thuisbezorging per motor door winkelzaken niet toege staan. 2. Ondernemingen, die over meer dan één motorvoertuig beschikken, zullen in elk geval slechts van een klein deel van haar normale aantal mogen gebruik maken. 3. Het vervoer van goederen te water met niet-motorisch bewogen vaartuigen is zooveel mogelijk te bevorderen. Daarne vens dient waar mogelyk van de spoor- en busdiensten gebruik te worden gemaakt. 4. Het vervoer naar de groote steden, zooals van levensmiddelen, waschgoederen, veevoeder, bloemen e.a., zal in de eerste plaats gesplitst moeten worden in spoed- vervoer (by'v. van bedervende levensmidde len, snijbloemen) resp. langzaam vervoer. Niet aan bederf onderhevige goederen moe ten in de tweede groep vallen (bijv. bouw materialen, ook vaste planten). Voorts die nen ondernemingen, gelegen in een cen trum, zich zooveel mogelijk te combinee ren, zoodanig, dat zij haar goederen plaat selijk bijeen brengen, gezamenlijk zoo mo gelijk zonder gebruik van motorbrandstof, vervoeren tot een centraal punt in de te bereiken stad, vanwaar zij dan met plaat selijke middelen gedistribueerd moeten worden. 5. Door tuinders moet, waar dit slechts eenigszins mogeiyk is, voor besproeiing, loswerken van grond, enz. handkracht, al thans geen motorbrandstof worden ge bruikt. Vlissingen, 4 Juni 1940. Burg. en Weth. voornoemd, W. P. EDELMAN, L.B. De Secretaris, F. BISSCHOP. OORLOGSSCHADE. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de Commissie Oorlogsschade liet na volgende heeft bekend gemaakt Eigenaren, wier gebouwde eigendommen door oorlogsschade zijn getroffen, dienen zich zoo spoedig-mogelijk te wenden tot a. {len notaris, die de laatste hypotheek akte gepasseerd heeft, wanneer zij van een particulier hypotheek hebben gekregen b. tot de desbetreffende Hypotheekbank, Levensverzekeringsmaatschappij of Pen sioenfonds, indien zij van een dezer instel lingen hypotheek hebben gekregen c. tot den Burgemeester hunner gemeen te, indien zij op hun getroffen eigendom men geen hypotheek hebben. Vlissingen, 5 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. STICHTING ZEELAND 1940. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat door de Provincie Zeeland ,in samen werking met de Zeeuwsche Landbouw Maatschappü en dé Kamer van Koophandel MARKTBERICHTEN ROTTERDAMSCHE VEEMARKT. Op de Rotterdamsche veemarkt was gisteren de aanvoer in totaal 2989 stuks. 762 vette runderen 752 magere runderen, 45 vette kalveren,' 34 graskalveren, 893 nuchtere kalveren, 4 varkens, 7 veulens, 219 paarden, 138 schapen, 98 lammeren, 37 bokken en geiten. Prpzen per kg. Vette koeien 7688, 6474 ct., 5060 ct.vette ossen 7686, 6474, 5262 ct. stieren- 7478. 6472, 5662 ct. vette kalveren 100110, 80 90, 6070 ct. nuchtere slachtkalveren 50, 45, 40 ct. slachtpaarden 75, 65, 55 ct. schapen 55, 50, 40 ct. Prijzen per stuk Nuchtere slachtkalve- ren 13, 11, S; slachtpaarden 330, 230, 170; werkpaarden 400, 275, 175; hitten 295, 235, 160; schapen 32, 25, 16; zuiglammeren 17, 13, 6; kalfkoeien 295, 210, 160, melk koeien 290, 200, 155; vare koeien 220, 165, 140; vaarzen 165, 130, ƒ100 pinken 110, 90, 70; bokken of geiten 14, 10, 5. OverzichtVette koeien en ossen aan voer als vorige week, handel redelyk, prij zen ossen iets hooger, verder onveranderd, prima koe tot 90 ct., prima os 88 ct. stie ren aanvoer matig, handel matig, pryzen iets hooger vette, kalveren aanvoer kor- en Fabrieken te Middelburg, is opgericht de „STICHTING ZEELAND 1940" dat deze stichting, welke haar zetel voorshands zal hebben in het gebouw van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen te Middelburg, ten doel heeft het herstel van de in de provincie Zeeland ten gevolge van den oorlog geleden schade, zulks in het bijzonder op het gebied van HANDEL, NIJVERHEID en LANDBOUW. Zij tracht dit doel te bereiken a. door het verleenen van bouwcredie- ten op redelijke voorwaarden: b. door het verleenen van financierings- credieten aan groote of mïddelgroote on dernemingen op redelijke voorwaarden; c. door het verleenen van kleine credie- ten aan het kleinbedrijf en d. door zoodanige andere middelen als naar het oordeel van de bestuurders van de stichting ter bevordering van haar doel aangewend moeten worden. De middelen der stichting zullen bestaan uit: 1. het bereids bijeen gebrachte aan- vangskapitaal; 2. de geldsbedragen, die bij wijze van schenking of op andere wijze door de stich ting zullen worden verkregen; 3. de geldsbedragen, die door credietne- mers wegens interessen, provisie en an derszins aan de stichting zullen worden vergoed; 4. de renten, die wegens tijdelijke beleg gingen aan de stichting zullen worden ver goed, en 5. andere toevallige baten. Het bestuur van de stichting zal voors hands bestaan uit de heeren Jhr. Mr. J. W. Quarles van Vflorö, Mr. p. Dieleman en W. Berdenis van Berlekom, Vlissingen, 5 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DE BOULEVARD WEER TOEGANKELIJK. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de Boulevards vanaf het Wooldhuis tot en met Hotel Noordzeeboulevard van des voormiddags 6 uur tot des avonds 10 uur voor het pu bliek toegankelijk zijn, Vlissingen, 5 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. LEDIGE BENZINE-VATEN. De Burgemeester van Middelburg, ver zoekt ieder, die in het bezit is van of de beschikking heeft over ledige benzine-va- ten of andere voor het vervoer van benzi ne geschikte vaten, bv. petroleumvaten, daarvan nog heden mondeling of schrifte lijk kennis te geven aan het Bureau van Politie, Lange Giststraat 40 te Middel burg. Middelburg, 5 Juni 1940. De burgemeester voornoemd, DE BORDES. HERVATTING LUCHTBESCHER MINGSDIENST TE MIDDELBURG. De burgemeester van Middelburg maakt aan allen die ingedeeld zijn bij den ge meentelijken luchtbeschermingsdienst te Middelburg, bekend, dat de dienst nor maal hervat is als voorheen. Bij lucht alarm moet een ieder op zijn post op komen. Voor voortdurende bezetting van wijkposten en andere posten ontvangen betrokkenen een rooster van opkomst van de betrokken diensthoofden. Werkgevers worden verzocht aan hun personeel mede werking te verleenen, opdat dit zich van zijn diensten kan kwijten. Middelburg, 5 Juni 1940. De burgemeester, J. VAN WALRé DE BORDES. VACCINATIE TEGEN TYPHUS, PARA- TYPHUS EN POKKEN. De burgemeester van Goés brengt ten vervolge op zijn desbetreffende publicatie van 30 Mei 1940 ter openbare kennis, dat blijkens circulaire van den heer wnd. Com missaris der Koningin in de provincie Zee land, d.d. 1 Juni 1940, A. no. 51, 3e Af deeling, de verplichte inenting tegen ty phus, paratyphus en pokken voorshands vervalt. Niettemin wordt, in verband met den heerschenden oorlogstoestand, waardoor, naar de ervaring heeft" geleerd, de over brenging van smetstoffen ten zeerste wordt bevorderd, de bevolking dringend aangera den zich vrijwillig tegen de genoemde ziekten te laten inenten. Hiertoe is kosteloos gelegenheid iederen Woensdag- en Zaterdagavond, te beginnen met Zaterdag, 8 Juni a.s. des namiddags tusschen 7 en 9 uur in het Gasthuis. Goes, 4 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, W. C. TEN KATE. ter, handel matig, prijzen als gisteren, prima 1.25 nuchtere slacht- en fokkal- veren aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen hooger paarden aanvoer grooter, handel levendig, prijzen iets hooger schapen en lammeren aanvoer iets ruimer, handel lui, prijzen onveranderdzuiglammeren aan voer ruimer, handel tamelijk, prijzen le en 2e soort iets hooger, verder onveranderd kalf- en melkkoeien aanvoer grooter, han del levendig, prijzen als vorige week vare koeien aanvoer matig, handel willig, prijshoudend vaarzen en pinken aanvoer klein, handel traag, prijzen als vorige week bokken en geiten aanvoer als vo rige week, handel vlug, prijzen onveran derd. Goes. Veilingsver. Zuid-Beveland. Vei ling van Dinsdag 4 Juni: aardbeien 32 44, vroege kersen 35 per 100 kg; peulen 3642, postelein 22, stoofsla 5,506, uien 5, nieuwe aardappelen 1321, idem drie lingen 1216, idem kriel 3,50, oude aard appelen 3,90—4,50, idem drielingen 23, alles per 100 kg; rabarber 56, sjalot ten 22,50, wortelen 1313,30, alles per 100 bos; bloemkool 8,'i014, kropsla 2,60 4,20, komkommers 6,30—9. tomatenplan ten 1,50, alles per 100 stuks. KAPELLE. Veiling van 3 Juni: Aard beien 2132 cent; roode bessen 31 cent beide per kg: Kropsla 2/2 cent per krop. Bloemkool 913 cent per stuk. Asterplan- ten 1516 cent per 100 planten.,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 3