Provinciale Zseuwsche Sourant Middelburgsche, Vlissingsche, Goesche en Breskensche Courant Zeeland gaat aan den slag voor hulp en herstel. STADSNIEUWS Vlissingen 183ste JAARGANG NUMMER 123 ZATERDAG 1 JUNI 19 40 waarin opgenomen de Uitgave der Firma's F. van de Velde Jr. en G. W. den Boer ABONNEMENTSPRIJS 18 cent per week of f 2.30 per kwartaal Franco per post f 2.50 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS; Van 1-5 regels f 1.50, iedere regel meer 30 cent. Bij abonnement speciale prijs. Kleine advertenties: van 1—5 regels /0.50, iedere regel meer 10 ct. (max. 8 regels). Een provinciaal comité gevormd, onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, Gistermiddag" had te Middelburg een Voor de getroffen gebieden van Zeeland zeer belangrijke vergadering plaats. De plaatsvervangende Commissaris der Ko ningin in onze provincie, mr. P. Dieleman, had een aantal burgemeesters en andere autoriteiten uitgenoodigd tot een bespre king, om te komen tot de oprichting van een Provinciaal Comité voor hulp en her stel. Daar jhr. mr. J. W. Quarles van Uf- ford inmiddels uit Oostburg was terugge keerd, nam deze echter zelf de leiding der vergadering op zich. Jhr. Quarles van Ufford zeide met zeer gemengde gevoelens deze bijeenkomst te openen. Spr. was vervuld van blijdschap en van dankbaarheid aan God, nu hij alle aan wezigen hier kon begroeten. Maar groot is de deernis om de ramp, welke Zeeland en in het bijzonder Middelburg getroffen heeft. Spr. herdacht in de eerste plaats de slachtoffers, die in onze provincie zijn ge vallen. Moge God hun nagelaten betrek kingen in rijke mate troosten. De voorzit ter denkt verder aan het Oranjehuis, waar voor het moeilijk gevallen zal zijn om Nederland te verlaten. Moge God onze vorstin sterken, zegt spr., en Haar in staat stellen binnenkort weer den vaderlandschen bodem te betreden, Spr. hoopt, dat alle leden van het Vorstelijk Huis in goede haven zijn aangeland, en dat geen verdere gevaren hen bedreigen. De Commissaris dankt mr. Dieleman hartelijk, dat deze 14 dagen met groote toewijding spr.'s plaats heeft ingenomen. Spr. zelf achtte zich ge drongen, op aandrang van den Comman dant in Zeeland, zijn ambt te gaan uit oefenen in Zeeuwsch-Vlaanderen, het laatste stukje Nederlandsch grondgebied. Toen spr. den indruk kreeg, dat zijn taak daar was afgeloopen, is hij naar Middel burg teruggekeerd. Spr. bracht den heer Dieleman dank, dat deze het initiatief heeft genomen ter vorming van een pro vinciaal comité voor hulpverleening. De eerste taak zal zijn te zorgen voor klee ding, voedsel enz. Op verzoek van den voorzitter brengen verscheidene burgemeesters rapport uit over den toestand in hun gemeenten. DE KAMP VAN MIDDELBURG. De burgemeester van Middelburg, mr. di'. J. van Walré de Bordes, deelde mede, dat in onze stad 19. dooden te betreuren zijn, van wie 8 tijdens het bombardement zijn omgekomen. Verder zijn er 30 gewon den. Dat dit getal zoo klein is, is te dan ken aan de evacuatie. De 500 gezinnen, die dakloos geworden waren, hebben voorloopig onderdak gevon den. In den eersten nood is voorzien door een hulp-comité. Nu zijn vooral nog noodig mannenkleeren en meubelen. Naarmate er meer noodwoningen betrokken worden, zal het gebrek aan meubelen zich erger doen gevoelen. DE SCHADE IN VLISSINGEN. De heer C. A. van Woelderen, burge meester van Vlissingen. zegt. dat pok zijn stad getroffen is. Verscheidene openbare diensten hebben schade op- geloopen, evenals schepen. De N. V. Kon. Mjj. De Schelde heeft veel geleden de daar in aanbouw zijnde tor pedojager is volkomen vernield. 25 huizen zijn vernietigd. De gasfabriek is getroffen door eenige voltreffers. De Apostolische kerk en de werkplaats van de Zeevaart school zijn eveneens verwoest. Het huis van het gezin Boone werd geraakt bij een bombardementhet geheele gezin be staande uit 5 personen, kwam om hét le ven. Hoewel Vlissingen dus veel geleden heeft, is dit heel iets anders dan de ramp, die Middelburg getroffen heeft. Nu pas komt het vertrouwen der Vlissingers weer terug. Maar het zal ook een heele taak zijn te zorgen, dat de diensten weer gaan functionneeren. Niet alleen de Gasfabriek, maar ook het Waterleidingbedrijf heeft schade. Vele gezinnen zijn nog niet terug. Er liggen Kuizen in puin, waarvan de be woners zich nog niet hebben aangemeld. Spr. kan dan ook vooralsnog geen juiste cjjfers geven. De burgemeester van Vlis singen eindigt met zjjn groote verontwaar diging uit te spreken over de vele diefstal len, welke door slechte elementen zijn ge pleegd, toen de stad geheel of zoo goed als geheel verlaten was. HET VLIEGVELD EEN GEVAAR VOOR SOUBURG. De burgemeester van Oost- en West- Souburg, de heer Stemerding, zegt, dat de inwoners zijner gemeente twee maal hebben moeten vluchten. Eerst werd Sou burg gebombardeerd door de Duitschers en daarna door de Engelschen. Nog steeds is het leed niet geleden, want tot in den afgeloopen nacht toe weerklonk Souburg van het oorlogsgeweld. Vele aanvallen zijn gemunt op het vlieg veld. Het is daarom zeer angstig zich weer te vestigen in Souburg. Spr. durft dan ook zijn gemeentenaren, vooral die van West-Souburg, nog niet aan te raden naar hun woningen terug .te keeren. In West- Souburg zijn 20 huizen vernield of zwaar beschadigd. Zoolang het vliegveld er is, blijft de vrees voor moeilijkheden. De scho len zijn nog niet begonnen, maar dit zal a.s. Maandag gebeuren. In Souburg is een slachtoffer te betreuren, terwijl 'er verder eenige gewonden zijn. Ontzagljjk is er in Souburg gestolen. Er zijn huizen, waar geen laadje on-omge- keerd is gebleven. Spr. had nog nooit zoo iets meegemaakt. De zaak is in onderzoek, doch of ooit de schuldigen gevonden zullen worden, is een open vraag. Er is niet al leen gestolen, maar ook redeloos vernield. Spr. persoonlijk heeft gezien welke enorme schade bijv. is aangericht in het huis van een verzamelaar. Voor vele dui zenden is hier verloren gegaan. Op den morgen, dat de burgemeester, de gemeen te-secretaris en een derde heer in Souburg terugkwamen, werden zij door de Duit schers aangehouden en opgesloten. Den heelen dag werden zij vastgehouden. Spr. dankte eenige op de vergadering aanwe zigen, die zich hadden beijverd om hun in vrijheidstelling te verkrijgen. Het was den burgemeester gebleken, dat ook in het raadhuis was geplunderd en vernield. De klok was onbruikbaar gemaaktschrijf machines waren kapot geslagen. Het was diep treurig. IN ZUID-BEVELAND. De heer Mes, burgemeester van Heln- kenszand deelde mede. dat Zuid-Beveland met helaas eenige uitzonderingen er nog goed was afgekomen. De heer Elenbaas meldde, dat in 'sHeer Arendskei-ke 6 dooden gevallen waren, van wie twee afkomstig uit Yerseke. Een van de in 'sHeer Arendskerke omgekomenen werd doodgeschoten door Nederlandsche soldaten, die zich. vergisten ..en den man aanzagen voor een parachutist. De burgemeester van Kruiningen, de heer' B. C. de Mul, deelde mede, dat in Kruiningen o.m. twee arbeiderswoningen vernield zjjn. In Hansweert is de schade oneindig grooter. Daar zjjn nl. 48 wonin gen verwoest, evenals de R.K. kerk en de R.K. pastorie'. Er is dadeljjk flink gehol pen. Alle menschen hebben voorloopig ón derdak. Het Crisiscomité en de Duitsche militairen hebben geholpen aan kleeding. In Wemeldinge bleken, volgens wat op de vergadering werd bericht, 13 woningen vernield te zjjn. De schade bedraagt 55.000. Er waren 5 gewonden, die het thans allen goed maken. Burgemeester Trimpe van Schore zegt, dat zjjn gemeente naar verhouding zeer zwaar getroffen is. Gelukkig zijn er, dank zij de totale evacuatie, geen persoonlijke ongelukken. Maar het geheele centrum van de plaats is verwoest. 32 gebouwen, geschat op een waarde van 123.000, zjjn vernietigd. Alle gemeentegebouwen, de toren, het gemeen tehuis, de school alles is weg. 60 menschen zijn dakloos. Allen zijn echter onderge bracht. Do raming van de totale schade is 250 000. In spr.'s gemeente is nog geen plaatse lijk comité gevormd. Spr. verwacht van een dergelijk comité ook niet veel, daar immers bijna allen getroffen zijn. Boven dien bestaat de bevolking vnl. uit arbei ders en kleine middenstanders. Slechts een enkele inwoner bezit kapitaal. Daarom is voor Schore eigen hulp onmogelijk. Er is te Schore ook gestolen, maar niet heel veel, want de politie is lang gebleven. De burgerjj zit thans begrijpelijk wat in zak en asch, maar zij heeft toch grooten- deels moed gehouden. Een heel ander beeld vertoont Goes. Daar zjjn 7 dooden te betreuren. De schade bedraagt 15000, wat voor deze gemeen te onverwacht gering is. YERSEKE HEEFT 700.000 SCHADE I De eenige doode, die Yerseke in de ge meente zelf te betreuren heeft, is een krankzinnige vrouw, die niet voldeed aan een bevel om stil te staan en daarbij ver ongelukte. In totaal zijn er in die gemeente 69 gebouwen beschadigd, waarvan er 60 geheel in puin liggen, waaronder de kerk en de school. Voorloopig wordt de schade buiten de kerk ge raamd op 700.000. Hierbij is een schatting van 100.000 voor schade, welke is toegebracht aan schepen. Verschillende heeft men in de lucht la ten vliegen en andere heeft men laten zin ken. Verder is ook liier geplunderd. Het is moeilijk om cijfers te geven, maar het staat vast, dat er enorm is gestolen. Een comité heeft de eerste zorg voor de ge troffenen op zich genomen. Reeds werd er 1000 bjjeen gebracht, voor Yerseke een heel mooi bedrag, maar veel te weinig in verhouding met wat er noodig is. Spr. is zoo vrjj geweest om alles( wat hjj kon vinden aan oorlogsbuit te verdeelen onder hen, die daaraan behoefte hadden. In den aliereersten nood is-voorzien, doch er is nog heel veel noodig. Voor Yerseke en vooral voor de ne- ringdoenden is het noodig, dat er op groote schaal crediet wordt verleend om de bedrijven weer op gang te brengen. De toestand in de gemeente ';s verder gunstig, hoewel er 'een ontstellende baldadigheid heerscht, ook onder hen, die men altijd als fatsoenlijke menschen heeft beschouwd. Spr. is zeer teleurgesteld in de Burger wacht. Of eigenljjk teleurgesteld niet, want hjj had er nooit veel van verwacht. YERSEKENAREN IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. De voorzitter deelde mede, dat eenige visschersschepen uit Yerseke in Zeeuwsch- Vlaanderen waren aangekomen, met 13 menschen uit deze gemeente. Eenige leden van de familie Bom werden gevangen ge nomen en zouden bijna het leven verloren hebben, daar zij werden aangezien voor spionnen. Spr. was er echter gelukkig in geslaagd hen te redden. Verder kon de Commissaris berichten, dat des morgens was opgericht een stich ting, die zich zal beijveren om hulp te ver- leenen aan de neringdoenden, om hun be drijven weer op gang te krijgen. In het bestuur van deze stichting hebben, met den Commissaris, zitting mr. P. Dieleman en de heer Berdenis van Berlekom, voor zitter van de Kamer van Koophandel. De bedoeling is om van rijkswege gelden verstrekt te krijgen om zoo spoedig moge lijk in de behoeften te voorzien. De voor waarden, waaronder dit zal moeten ge beuren, zijn-nog niet, bekend. Uit de verdere inlichtingen blijkt, dat het eiland Tholen er goed is afgekomen. De eenige schade, welke er is aangericht, bestond hierin, dat de Nederlandsche mili tairen de brug hebben laten springen. Te Kapelle is veel schade. O.m. is het gemeentehuis vernield. Te Bruinisse is de toestand veel- minder ernstig. Te Krabben- djjke is ontstellend veel geroofd. IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De Commissaris der Koningin heeft den toestand in Zeeuwsch-Vlaanderen opgeno men zoo goed hem dit'mogeljjk was. In Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is Breskens er het ergst aan toe. In de eerste plaats zjjn daar de provinciale vloot en een aantal visschersschepen getroffen. In de kom der gemeente zijn panden vernield door de artilleriebe schietingen vanuit Vlissingen. Verder is er groote schade door schan dalige rooverijen. Er zijn heele straten, waar geen woning is gespaard. Tot baby kleertjes toe hebben de vandalen ver scheurd. Ook te Oostburg is veel schade, o.m. aan hét raadhuis. Te Eede is de toren door de Franschen opgeblazen. In die plaats zjjn ook slachtoffers te betreuren. In Bier vliet, Sluis, Aardenburg, Groede en St. Kruis is eveneens schade aangericht. In Oosteljjk Zeeuwsch-Vlaanderen is Terneuzen ernstig getroffen. De haven en de aanlegsteiger zijn onbruikbaar. Vele schepen zjjn in de haven gezonken. Alle bruggen zijn vernield. Het ergst is de toe stand in Sas van Gent, dat zwaar is ge teisterd. Hulst en Zaamslag zijn er goed afgekomen. In Westdorpe, Koewacht, Hon- tenisse en Axel is daarentegen weer scha de, in Axel zelfs vrij veel. DANK AAN DEN COMMISSARIS. Mr. Dieleman brengt den Commissaris dank. dat deze dadelijk bereid was de lei ding weer op zich te nemen. Spr. is dank baar. dat de Commissaris en zijn familie in veiligheid zijn. De bedoeling van het comité, dat spr. wilde oprichten, was ora vooral ook de verspreide plaatsen te bereiken, waar schade is aangericht, doch welke plaatsen te klein zjjn voor een eigen comité. Daar is rechtstreeksche hulp van een provin ciaal comité geboden. Er wordt contact gezocht met het Na tionale Hulpcomité. Voor materiaal, hout, steenen enz. moeten aparte technische on derorganisaties gevormd worden. De bur gemeesters kunnen de schade opnemen en het Prov. Comité kan dan wellicht in geld zaken als intermediair optreden. Het aan tal werkloozen is aanzienljjk gestegen als gevolg van de verwoestingen en doordat een groot deel van het leger met groot verlof is gekomen. Spr. verzoekt den Commissaris der Koningin het voorzitter schap van het comité op zich te nemen. De Commissaris voldoet aan dit verzoek. Hij wil het doel van het comité als volgt omschrijven Liefdadigheid te betrachten waar en voor zoover cr door den oorlog is geleden. Spr. vraagt den heer Dieleman het voor zitterschap op zich te nemen van liet werkcomité, waaraan deze voldoet. Tot secretarissen worden verder benoemd de heeren mr. W. K. H. Dieleman Jr. en J. I. van Doominck, terwijl tot penningmeester wordt gekozen de heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande. Tenslotte spreekt de voorzitter de hoop uit, dat deze bijeenkomst nuttig en ver strekkende resultaten moge hebben. Toen spr. voor het eerst Middelburg in dezen toestand zag, is hem haast de moed een oogenblik in de schoenen gezonken. Maar dat zou verkeerd geweest zjjn. Met opgeheven hoofd zoo eindigde spr. moeten wij de moeilijkheden tege moet treden en ovenvinnen. En wjj zullen ovenvinnen, want wij strijden voor een rechtvaardige zaak. DE GASVOORZIENING. Vlissingers nog wat geduld Sluit de hoofdkranen. Het zal nog wel circa een week duren alvorens de gasvoorziening in Vlissingen weer normaal zal zjjn. Zooals bekend heeft de gasfabriek van het bombardement heel wat te ljjden gehad, waardoor vitale deelen zijn getroffen en het noodzakelijk was de gasovens te dooven. Daardoor was Vlissin gen en ook talrjjke dórpen van gas versto ken. Op de gasfabriek wordt thans in koortsachtig tempo dag en nacht gewerkt aan de herstelling en naar de directeur, de heer J. J. van der Jagt, ons heden meedeel de, is het vrjjwel zeker dat de gasvoorzie ning over 8 dagen weer geheel normaal zal zjjn. De meeste dorpen op Walcheren, die op de gasfabriek van Vlissingen waren aange sloten, betrekken thans gas van de gasfa briek te Middelburg. Alleen in Nieuwland blijken de leidingen zoodanig vernield, dat ook deze gemeente voorloopig van gas is verstoken. Hoofdkranen gesloten houden. De directie van de gasfabriek doet een dringend beroep op alle ingezetenen van Vlissingen om de hoofdkranen gesloten te houden. Doordat de gasleidingen thans met lucht zijn gevuld, bestaat, bij het openzet ten der gaskranen, groot gevaar voor sprin gen dezer leidingen. Men opent de kranen dus niet eerder, alvorens vast staat, dat de gasvoorziening weer geheel normaal is. Let op de verduistering De Commissaris van politie deelde ons mede dat de politie ook hedennacht in eenige huizen is binnengedrongen, waar lichtpunten uitstraalden naar buiten. Zelfs zijn door Duitsche militairen lichtpunten uitgeschoten moeten worden. Telkens bljjkt weer dat ingezetenen, die overdag hun woning bezoeken om daarna weer naar elders te gaan, lichtpunten ge bruiken en bij vertrek deze niet uitdraaien. Bevel tot aanhouding dezer menschen is gegeven terwijl procesverbaal zal worden opgemaakt. Een strenge straf zal vermoe delijk volgen. De politie is tot haar leedwezen tot dit strenge optreden overgegaan, daar een der gelijke nonchalance gevaar kan beteekenen voor allen, die in Vlissingen des nachts verblijven. Onverantwoordelijk en hoogst afkeurenswaardig is het dan ook dat zjj, die het veiliger vinden des nachts buiten Vlissingen te zijn, zich zoo weinig van hun medeburgers, die wel des nachts in de stad hunner inwoning blijven, aantrekken, dat zij deze aan gevaar bloot stellen. Vreemdelingen kunnen zich nog tot, en met Zondag bjj de politie melden. Wjj verwijzen naar de publicatie in ons blad van gisteren dat vreemdelingen van Belgische nationaliteit, Engelsche nationa liteit, waaronder begrepen alle onderdanen van het Britsche Imperium, Fransclie en Poolsche nationaliteit, die wonen of vertoe ven in Vlissingen, zich melden bjj den Com missaris van Politie, daar- zij zich anders aan een strafvervolging bloot stellen .on verminderd andere maatregelen die kun nen worden getroffen. De aanmelding kan nog heden en uiter lijk ook morgen geschieden. Ook mijn welkom bij het ver schijnen van de nieuwe Provin ciale Zeeuwsche Courant. Nu allerwegen over samenwerking wordt gesproken, is het aange naam reeds een bedrijf te zien waar men tot resultaten is geko men. Moge in het belang van de pro-mcie Zeeland dit voorbeeld door meerdere op ander gebied gevolgd worden en zij het de Pro vinciale Zeeuwsche Courant ge geven nog tal van jaren de lezers van voorlichting te kunnen dienen. W. C. TEN KATE, Burgemeester van Goes. Hardleersch. in den afgeloopen nacht werd een inge zetene gearresteerd en naar het politiebu- reua gebracht, die na 10 uur, zonder daar toe gerechtigd te zijn, zich op straat be vond. Hjj gaf de politie te kennen naar huis te zullen gaan als hjj dat wil. Een paar an dere burgers in zijn gezelschap waren ver standiger en hebben zich dadelijk naar huis begeven. Deze hardleersche burger heeft zich schuldig gemaakt aan een ernstige overtreding. DE REGELS VAN DEN WEG. Nu de rust in de gemeente is terugge keerd, deelt de commissaris van politie in opdracht van het Duitsche gezag mede, dat nauwkeurig de hand moet worden gehou den aan de regels van den weg. Tegen overtreding zal de politie vanaf heden onverbiddeljjlt optreden. DE ELECTRICITEITSVOORZIENING NORMAAL. Hebt U nog geen stroom, dan de P.Z.E.M. waarschuwen De stroomvoorziening in de geheele mid dengroep is thans weer geheel normaal. Wanneer men echter bij thuiskomst be merkt dat er nog geen stroom is, dient men zich met de P.Z.E.M. in verbinding te stel len. De oorzaak kan dan in een plaatselijke storing liggen. Failliet verklaard. Failliet verklaard Dina Hoefkens, we duwe van George Andries Wessels, zonder beroep, laatsteljjk wonende te Vlissingen, Nieuwendjjk 10 boven. Rechter-Commissa- ris Mr. A. van der Hoop Curator Mr. F. W. Adriaanse, advocaat te Middelburg. Nederlandsche soldaten waren in Oostende. Nog steeds is in ons land geen bericht ontvangen van vele Nederlandsche militai ren. die, vooral uit Brabant, doch ook uit Zeeland, met de Fransche troepen zijn mee getrokken naar het Zuiden. De Commissaris der Koningin in Zeeland deelde gisteren tijdens een vergadering me de, dat hem was bericht, dat deze Neder landsche militairen Oostende bereikt had den. Daar werd hun de keus gelaten tus- schen twee mogelijkheden te vertrekken naar Engeland of Frankrijk, öf terug te keeren naar Nederland. Ongeveer de helft der Nederlandsche militairen verkoos den terugkeer naar het eigen land. Het moet zeer waarschijnlijk geacht worden, dat de verwanten van de anderen nog in langen tijd niets vernemen. Na een offensief van drie weken. De situatie aan het Westelijk front. Aan het einde van de derde week van het groote offensief aan het westelijk front wordt door het D.N.B. van deskundige mi litaire zijde het volgende resultaat ge meld: 1. Het Belgische leger heeft gecapitu leerd en is voor den strijd volledig uitge schakeld. De Duitsche troepen staan aan de Belgische kust. 2. Het Fransche eerste, zevende en ne gende leger zijn in den grooten vemie- tigingsslag in Vlaanderen en in Artois uit eengeslagen en buiten gevecht gesteld. De voortzetting van de Fransche Maginot-linie naar het noord-westen is van de kust bij Duinkerken tot Montmédy bedwongen en in Duitsche handen. Een nieuw Duitsch front strekt zich uit van de Fransche Ka- naalkust bij Abbeville, de Somme op, langs de Oise en de Aisne tot de Maas ten zui den van Sedan. Daarmede is het Duitsche front tot op 100 K.m. de Fransche hoofd stad Parijs genaderd. De Duitsche lucht macht belieerscht niet slechts de lucht boven dit front, doch dringt ook diep in het vjjandelijke achterland, waar verza melpunten en opmarschbases onder haar voortdurende controle en wapenbereik lig gen. 3. Het naar het vasteland gezonden Britsche expeditiekorps is in Vlaanderen vernietigd. Van de Belgische en Fransche Kanaalkust uit beheerschen het Duitsche leger, de marine en de luchtmacht de smalste pimt van het Kanaal en den toe gang tot de Theems. Van de nieuwe steun punten aan de Kanaalkust uit is de Duit sche luchtmacht evenals dc marine in staat, doeltreffende aanvallen op Enge land te ondernemen. 4. De belangrijkste verbindingswegen en spoorbanen voor dan etappedienst door België en Noord-Frankrijk zijn in Duitsche handen. Door h spoedige herstel hiervan is de ravitailleering van de noordeljjken vleugel van het Duitsche leger in Frank rijk verzekerd. 5. In Duitsche handen zijn echter ook de buitengewoon belangrijke Belgische en Noord-Fransche kolenmijnen en industrie centra. Aan het einde van de derde week van het offensief hebben de Duitsche troepen derhalve het geheele Britsch-Fransche stootleger uitgeschakeld en vernietigd, het front over 300 K.m. van de Duitsche grens naar het westen verlegd, staan zjj diep in Noord-Frankrijk, gereed voor nieuwe taken. De Britsche troepen bieden nog tegenstand op een kuststrook langs het Kanaal tusschen Duinkerken en Nieuw- poort, met een breedte van ongeveer 45 K.m. De diepte van dit. frontoverblijfsel van het binnenland tot de kust bedraagt nog slechts 10 K.m. op zjjn hoogst. De Britsche leiding tracht blijkbaar, ook met achterlating van wapens en uitrusting ten minste nog zooveel mogelijk manschappen op de schepen te redd?n. De Duitsche aan val is echter aan het front FurnesBer- gues en ten eesten van Duinkerken reeds weder aan den gang om ook deze laatste rest der Britsche troepen weg te vegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 1