„Wij gaan een mooier en doelmatiger Middelburg bouwen". De Duitsche voedsel voorziening. OFFICIEELE PUBLICATIES. Tweede Blad PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT Vrijdag 31 Mei 1940 „Wij komen er weer bovenop", zegt Burgemeester Van Walré de Bordes. De schade aan gebouwen bedraagt 10 a 20 mUlioen. Door de ramp, welke de Zeeuwsche hoofd stad getroffen heeft, zijn vrijwel al de schoonste monumenten vernield18 open bare, en semi-openbare gebouwen zijn weg gevaagd 500 woonhuizen zijn ingestort of verbrand 177 winkels zijn verdwenen, met bovendien 17 bakkerijen, 8 slagerijen, 5 ho tels, 20 cafë's, 17 kantoren, 5 banken, 4 garages, 4 bierbottelarijen, 5 schildersbe drijven en 60 pakhuizen. Hierin zijn niet begrepen de gebouwen, welke alleen beschadigd zijn en welke her steld kunnen worden. De schade, welke de Middclburgsche ge houwen hebben opgeloopen, wordt door deskundigen geschat op 10 k 20 millioen. Deze qijfers noemt Burgemeester mr. dr. J. van Walré de Bordes in een officieel rap port aan den Regeeringscommissaris voor den wederopbouw, ir. Ringers. De burgemeester rangschikt de te nemen maatregelen voor hulp in drie groepen le. Onmiddellijke eerste hulp. Er is, zoo als men weet, een comité uit den midden stand gesticht, onder voorzitterschap van mr. Berdenis van Berlekom, den voorzitter van de Kamer van Koophandel. Dit comité heeft groote medewerking ondervonden van de Duitsche militaire autoriteiten, die een deel van den in Nederland veroverden oor logsbuit beschikbaar hebben gesteld, terwijl ook op krachtige wijze gesteund is door het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers te Am sterdam. De burgemeester acht deze eerste hulp voorloopig voldoende, doch wijst erop, dat als deze toestand langer duurt, steun van buiten onontbeerlijk zal zijn. Wanneer de noodwoningen ter beschik king komen, zal hulp noodzakelijk zijn voor het verstrekken van meubelen. De tweede groep van hulpmaatregelen, noemt het rapport de semi-permanente voorzieningen. Dit betreft b.v. de noodwo ningen. Om verpauperiseering tegen te gaan, moet er echter naar gestreefd wor den, dat zooveel mogelijk elk gezin zich weer in een eigen woning vestigt. Het vermoedelijk minimum aantal van deze woningen, waarvoor steun noodig is, bedraagt 200, terwijl dit gemakkelijk kan stijgen tot 400. De gemeente kan het niet zelf. De gemeente kan niet zelf noch wat het leidende personeel, noch wat het geld aangaat zorgen voor het plaatsen van deze woningen. Dit zal moeten geschieden door den dienst van den Regeeringscommis saris voor den wederopbouw. Het zal ver moedelijk noodig zijn terreinen aan den land der stad te onteigenen. Dringender dan de noodwoningen zijn nog de noodwinkels. Ruim 200 zakenlieden heb ben alles verloren. Reeds zijn 120 verzoeken ingediend voor noodwinkels. De gemeente heeft aan het dagelyksch bestuur van de Walchersche Bankiersver- eeniging verzocht om, in samenwerking met den agent van de Nederlandsche Bank, te helpen voorzien in de behoefte aan bijzonder crediet. Noodig zullen zijn groote credieten van regeeringswege. Zoo mogelijk moeten de normale bankverbindingen worden inge schakeld. De Commissie uit den middenstand kwam tot een eerste opgave van 400.000 als zijn de noodzakelijk crediet. Voor een eventueele schadevergoeding zal het rapport van de „Commissie oorlogs schade" worden afgewacht. HET AANTAL YVERKLOOZEN STERK GESTEGEN. Het aantal werkloozen is in twee weken gestegen van 200 tot ruini 1000. En nog steeds groeit dit cyfer onrustbarend. Ook hierin moet voorzien worden. Ingrijpende maatregelen zijn noodig. Maar ook verstandige maatregelen Want de besluiten, welke thans geno men worden, hebben een groote draag wijdte. Zij zullen lange jaren, eeuwen wellicht, gelden. Daarom zyn thans noodig niet alleeh snelle besluiten, maar ook besluiten, welke weloverwogen zijn en welke eerst in de toekomst hun rechtvaardi ging zullen vinden. Wij hebben echter de overtuiging, dat al wordt op het oogenblik in onze Zeeuw sche hoofdstad in een ongekend tempo gewerkt al het mogelijke wordt gedaan om Middelburg een nieuw centrum te geven, dat een vergelijking met wat thans verdwenen is, zeker zal kunnen door staan. Veel schoons is verloren gegaan. Maar ook veel, dat geen enkele aanspraak kon maken op een tweede beschouwing, en bo vendien veel uitgesproken leelyks Verder zal het mogelijk zijn om nauwe en bochtige straten en straatjes, stoepen van verschillende hoogten en andere obsta kels, die in dezen tyd niet meer thuishoo- ren, radicaal op te ruimen. Zooals Burgemeester Van Walré de Bor des ons zeide „Wij moeten een mooier en doelmatiger Middelburg terugkrijgen. En wy krijgen het terug Het is mijn vaste overtuiging, dat onze stad er weer „boven op" .komt- Meer dan ooit moeten, wy in. de zen tyd de aloude wapenspreuk in eere hou den en verwezenlijken Luctor et emergo, Ik worstel en kom boven." Terwijl wy met den burgemeester zaten te praten, weerklonk buiten het ijverige gehamer der timmerlieden, die bezig waren aan een noodwinkel. Op treffende wijze werden hierdoor de woorden van den bur gemeester onderstreept. Het blijft in Mid delburg niet bij woorden DE PARIJZENAARS VLUCHTEN NAAR HET ZUIDEN. Het D.N.B. bericht van de Fransclie grens: In de Zuid-Fransche kustplaatsen neemt de stroom van vluchtelingen uit Parijs en Noord Frankrijk steeds grooteren omvang aan. Na de ineenstorting van het Vlaamsche front is in Parijs een soort paniek losge broken. Wie kan, verlaat Parijs in zui delijke richting. Alle treinen zijn stampvol en aan de dienstregeling kan gedeeltelijk niet worden vastgehouden. In Zuid Frank rijk werkt deze invasie bezorgdheid we gens de moeilijkheden der voedselvoorzie ning, Parys begint zich geheel in te stel len op de verdediging. De vestingwerken worden koortsachtig versterkt. PLAN VAN DE GEALLIEERDEN VOOR EEN AANVAL OP SALONIKI MISLUKT. Het D.N.B. meldt uit Rome De Giornale d'Italia publiceert van zyn correspondent te Saloniki interessante by- zónderheden over het plan van de geallieer den voor een aanval op Saloniki. In dit be richt wordt gezegd dat het transport over zee zou geschieden omdat het leger van Weygarid voor een marsch te land geheel onvoldoende van gemotoriseerde middelen voorzien is. De bescherming van de petro- leumleiding uit Irak en de onderdrukking van de Arabische opstanden zou aan Wawe- well en zijn Australiërs en Nieuw Zeelan ders worden overgelaten. Weygand had het plan aan den oostelyken landtong van Sa loniki te landen. Hierna zou de bezetting volgen van Kalamari met zyn haven voor ■vliegtuigen en Seres met zyn luchthaven. Verder lagen een aanval op Albanië en een opmarsch naar de Bulgaarsch-Macedonische grens in het voornemen. Een Britsch infan terie luchtcorps zou Weygand steunen. In overeenstemming met de plannen, aldus vervolgt het bericht, zijn 20 geallieerde transportschepen in een escorte van Fran- sche en Engelsche eenheden uitgevaren. Ter hoogte van Lemno wijzigden zy echter hun koers in de richting van de Turksche terri toriale wateren. Oorzaak daarvan waren de Duitsche versterkingen in Namsos en An- dalsnes, opdat het niet meer mogelyk was voldoende strijdkrachten op een nieuw oor- logstooneel te gebruiken. Beslissend voor het mislukken van het plan is het conflict geweest tusschen Weygand en Gamelin, die Weygand den noodigen steun weigerde. MOSKOU WEIGERT EEN BIJZONDEREN BRITSCHEN GEVOLMACHTIGDE TE ONTVANGEN. Tass deelt, volgens de N.R.C., de volgen de officieele verklaring mede Naar aanleiding van een reeks onjuiste en elkander tegensprekende mededeelingen, die in de Engelsche pers verspreid worden over de reis van den heer Cripps naar Mos kou, is Tass gemachtigd het volgende te verklaren „In antwoord op een voorstel der Engel sche regeering, den heer Cripps als bizon deren gevolmachtigde der Britschc regee ring naar Moskou te zenden, heeft de volks commissaris voor buitenlandsche zaken, Molotow, den ambassadeur Maisky opge dragen, ter kennis te brengen van de Brit- sche regeering, dat de regeering der Sow- jetunie noch den heer Cripps noch iemand anders als bizonderen gevolmachtigde ontvangen kan. Wanneer de Britsche regeering werkelijk handelsbesprekingen wil voeren en zich niet eenvoudig beperken wil tot besprekingen over een niet bestaanden ommekeer in de betrekkingen tusschen Engeland en de Sow- jetunie, dan kan zy dit doen via haar am bassadeur in Moskou, Seeds, of eventueel via een andere persoonlijkheid op den am- bassadeurspost te Moskou, voor het geval, dat Seeds door een ander zou worden ver vangen." OPNIEUW EEN MILLIARD DOLLAR VOOR DE AMERI- KAANSCHE VERDEDIGING. Na afloop van de eerste vergadering der nieuwe commissie voor de landsver dediging die Donderdag in het Witte Huis bijeen is geweest, heeft president Roose velt aangekondigd dat hij Vrijdag van het Congres opnieuw een milliard dollar voor bewapeningsdoeleinden zal vragen, zoo meldt het D.N.B. Grooter voorraden dan aan het begin van den oorlog. Staatssecretaris Backe van het rijks ministerie voor de voedselvoorziening, houdt zich in een opstel bezig met de goede positie der Duitsche voedselvoorzie ning en met de handhaving en uitbrei ding der enorme voorraden levensmiddelen. Uit de door hem geciteerde cijfers blijkt, dat liet den Westelijken mogendheden niet mogelijk is Duitschland uit te hongeren, meldt de N.R.C. uit Berlijn. Backe schrijft: „Op 1 Augustus loopt het eerste jaar der voedselvoorziening in oorlogstijd af. Reeds thans kan geconsta teerd worden,' dat de ontwikkeling zich niet alleen in overeenstemming met het vastgestelde voedselschema, doch zelfs gunstiger heeft voltrokken. In de eerste plaats is de buitengewoon groote reserve a an broodgraan, welke Duitschland bij het begin van den oorlog bezat, onaan getast. Geen ander groot Europeesch land heeft ooit beschikt over een zoo groote broodgraanreserve, als wij van het begin van den oogst 1940 af zullen hebben. Over het resultaat van den aanstaanden oogst kan thans nog niets gezegd worden. Den lasten van den oorlog ten spijt is men er in geslaagd, den landbouw op vre- desvoet meststoffen en zaaigoed te ver schaffen. De voorjaarsbebouwing is vrij wel voltooid. Tegenover een uitbreiding van de oppervlakte voor den verbouw van wintergraan staat een overeenkomstige uitbreiding van die voor zomergraan. De. verbouw van hak vrucht en is in vergelijking met het vorige jaar in dit voorjaar met ongeveer JO pet. uitgebreid. Alleen al de oppervlakte voor den ver bouw van aardappelen zal dit jaar waar schijnlijk ongeveer 250,000 tot 300,000 hec tare grooter zijn dan het vorige jaar. Voor suikerbieten en voederbieten zal een over eenkomstige uitbreiding bereikt worden. Het gebrek aan werkkrachten is gecom penseerd door hulp van de gemeenschap. Ten aanzien van het vet is de ont wikkeling gunstiger geweest dan men ver wachtte. De oorzaak daarvan ligt in een bijzondere inspanning van den Duitschen landbouw op het gebied van melk- en vet- productie. Door de sterke stijging der bo- terproductie was het mogelijk, de bij het begin van den oorlog bestaande buitenge wone voorraden aan grondstoffen voor olie en margarine te verdeelen over een nog langere periode dan oorspronkelijk vastge steld. De gunstige ontwikkeling van de boterproductie maakt het mogelijk, dat den consumenten binnenkort meer boter dan tot dusver wordt toegewezen en dat bovendien de vervaardiging van volvette kaas voor de zomermaanden weer wordt toegestaan. Bovendien kunnen begin Juli de hoeveelheden margarine volledig door boter vervangen worden. Niettemin zal Duitschland bij het begin van den winter 1940'41 over zeer veel grootere botervoorraden beschikken dan bij het uitbreken van den oorlog. Evenzoo zullen de kaasvoorraden, de verhooging der kaasrantsoenen ten spijt, bij het be gin van den winter aanzienlijk grooter zijn dan het vorige jaar. Verder zal Duitsch land by het invallen van den winter voor raden eieren bezitten, die ten minste de helft grooter dan in September 1939 zullen zijn. Op het gebied der vleeschverzor- g i n g is naast de groote vleeschvoorra- den in de koelhuizen, voor het tweede oor logsjaar een levende reserve uit den vee stapel aanwezig. Ten aanzien van de groentemarkt zal de voorgenomen uitbreiding der ver bouwoppervlakte met 25 procent waar schijnlijk bereikt worden." DE POSITIE VAN SPANJE. De Spaanschepers keert zich tegen de opvatting, dat de neutraliteit van Spanje beteekent, dat de oorlog Spanje niet aan gaat. Zoo- schrijft de „Alcazar" Een nieuw tydvak breekt in Europa aan. Spanje is een bestanddeel van Europa. Het is als zoodanig ten zeerste bij de gebeurtenissen geïnteres seerd. DE DISTRIBUTIE VAN SCHOENEN. Sedert eenige dagen is er in den lande een algemeen verkoopverbod van schoenen. De wijze, waarop sedert eenige weken ge hamsterd werd, hebben de autoriteiten ge dwongen tot dezen drastischen maatregel, welke uiteraard behalve voor het publiek, voor de schoener.winkeliers wel van zeer vèrstrekkenden aard is, meldt de N.R.Ct. Talrijke menschen blijken nog niet ge heel op de hoogte te zijn van den inhoud van dezen maatregel. Een uiteenzetting .van de situatie komt neer op het vol gende. Zij, die een inkomen hebben, hooger dan 1,200 worden geacht in het bezit te zijn van tenminste een paar bruikbare schoe nen en zijn totaal uitgesloten van den ver koop althans voor den duur van dezen maatregel, welke mogelyk eenige maan den van kracht zal blijven. Daar de re paratie van leeren schoenen nog geheel vrij is, zal in de praktijk voor deze cata- gorie Nederlanders het verbod niet zoo zwaar drukken, als het zwart op wit mag lijken. Zij, die een inkomen hebben beneden de 1200 per jaar, kunnen een bon ont vangen, waarop hun een paar schoenen mag worden verkocht. Deze bon wordt evenwel alleen dan verstrekt, wanneer de aanvrager niet in het bezit is van een paar bruikbare schoenen. Hij of zy is dan ver plicht dit schriftelijk te verklaren, waar bij wordt opgemerkt, dat een valsche ver klaring gestraft kan worden met een boete tot 5000 of een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. Een zekere soe pelheid by het vérstrekken der bonnen zal betracht worden, naar ons werd verze kerd, zoodat indien het publiek geneigd is zich te schikken in dezen tydelyk on- vermydelijken maatregel, hij in de prak tijk voor velen vrijwel onopgemerkt zal blijven. Tenslotte zy nog opgemerkt, dat alle schoenen, die niet van leer vervaardigd zijn buiten het vei'koopverbod vallen. VERPLICHTE INENTING TEGEN POKKEN, TYPHUS EN PARATHYPHUS. De Duitsche „Feldkommandanten" maakt bekend 1. Alle mannelijke en vrouwelijke inge zetenen van de Provincie Zeeland worden ingeënt tegen pokken en typhus para- typhus. Tegen pokken worden alle ingezetenen ingeënt zonder onderscheid van leeftijd of geslacht, voorzoover zij niet een bewijs overleggen, dat zij sedert 1 Mei 1934 tegen pokken ingeënt zijn. Tegen typhus paralyphus worden in geënt alle ingezetenen zonder onderscheid van geslacht, die het 14e levensjaar vol bracht hebben, voorzoover zij niet een be wijs overleggen, dat zij sedert 1 October 1939 tegen typhus paratyphus ingeënt zijn. De inenting is verplicht. De dagen der inentingen zullen openbaar bekend gemaakt worden. Zij zijn op Walcheren Maandag 3 Juni en volgende dagen van 912 en 25 uur in de lokalen in de gemeenten aangewezen. De poging om zich aan de inenting te onttrekken wordt met een boete tot een maximum van 150.eventueel met hechtenis tot maximum zes weken ge straft de nalatigen zullen eventueel van ambtswege naar de inenting gebracht worden. 2. Hierbij wordt bevolen, dat uitsluitend gekookt water als drinkwater te gebruiken is. Middelburg, 30 Mei 1940. De „Feldkommandanten" voor Zeeland, Frhr. VON BOTHMER, Major. VERTOEVEN OP STRAAT TOT 10 UUR N.M., VERDUISTERING WONINGEN, TERUGKEER NAAR VLISSINGEN EN SLUITING CAFÉ S. De Burgemeester van Vlissingen, gelet op het schrijven van den Ortskommandant van Vlissingen d.d. 30 Mei 1940, brengt ter algemeene kennis, dat genoemde komman- dant er op aandringt, dat de inwoners van Vlissingen zoo spoedig mogelyk in hun wo ningen terugkeeren. Het is verboden zich na 10 uur nam. (Duitsche tijd) op straat te begeven, uit gezonderd voor de politie en voor die in woners, die zich voorzien van een bewijs van de Ortskommandantur in dienst dei- stad Vlissingen bevinden. Uitdrukkelijk wordt nogmaals de aan dacht er op gevestigd, dat bij het invallen der duisternis iedere lichtbron zoo verduis terd moet zijn, dat geen licht naar buiten uitstraalt. Het'betreden van den strandboulevard is alleen aan die inwoners toegestaan, wa,ar- van de toegang der huizen aan de zee zijde is. Alle winkels kunnen geopend worden. De café's moeten des avonds om 10 uur gesloten zijn. In geval deze aanwijzingen overtreden worden, zullen scherpe maatregelen ge troffen worden. Vlissingen, 30 Mei 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. HET GEBRUIK VAN MOTOR RIJTUIGEN. De Burgemeester der gemeente Vlissin gen brengt ter openbare kennis, dat de volgende richtlijnen zoo nauwkeurig en volledig mogelijk in acht moeten worden genomen 1. Personenvervoer. Personenauto's met een cilinderinhoud van meer dan 3.2 L mogen niet langer ge bruikt worden. Personenauto's met een cilinderinhoud van 2.7 tot 3.2 L mogen slechts in bijzonder dringende gevallen (bijv. door geneesheeren) en slechts dan, wanneer geen kleinere wagen beschikbaar is, verder gebruikt worden. Het gansche aantal voor verder gebruik toegelaten personenauto's en motorrijwie len mag ten hoogste 10 van de op 1 Mei 1940 toegelaten voertuigen van deze soort bedragen. Voor zoover het verder gebruik van taxi's en huurauto's volstrekt noodig is, kunnen zy met inachtneming van het bo vengenoemde percentage toegelaten wor den. 2. Goederenvervoer. In het belang van een stelselmatige mo- torbrandstoffenvoorziening moet worden bevorderd, dat zooveel mogelyk vervoer- combinaties gevormd worden. In de eerste plaats moet het transport der voor de verzorging der bevolking noo- dige en licht aan bederf onderhevige goe deren worden verzekerd. Overigens moet worden onderzocht, in hoeverre het verdere gebruik van gebruilcsauto's kan worden beperkt. 3. Bewys. Voorzoover de Burgemeesters bevoegd zijn, het verdere gebruik van motorrytui- gen bij uitzondering toe te laten, moeten zij den bestuurders een verklaring (model 1) afgeven en aan het Provinciaal Bestuur een opgave van de voor verder gebruik toegelaten motorrijtuigen (kenteeken van het motorrijtuig, naam en beroep van den houder van het motorrijtuig) verstrekken. 4. Afgifte van brandstof. Pomphouders moet worden voorgeschre ven, motorbrandstof slechts tegen overleg ging van een verklaring der voor de toela ting van het voertuig voor verder gebruik bevoegde instanties af te geven. Die ver klaring moet inhouden kenteeken van het voertuig, naam en woonpaats van den hou der van liet voertuig alsmede de hoeveel heid brandstof, welke kan worden betrok ken. Als maximale hoeveelheden mogen tot nader order afgeleverd worden tot 31 Mei nog 40 L. voor een personen auto, 10 L. voor een motorrijwiel voor de maand Juni 100 L. voor een per sonenauto, 30 L. voor een motorrijwiel. De pomphouder moet soort en hoeveel heid van de afgeleverde brandstof met ver melding van den dag der afgifte en den naam van het pompstation op de verkla ring aanteekenen en dit stuk aan de Bur gemeesters teruggeven, die de verklaringen voor een latere na-contröle bewaren. Vlissingen, 30 Mei 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Burg. en Weth. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis de volgende beschikking van den Minister van Handel, "Nijverheid en Scheepvaart, d.d. 12 Mei 1940 Gelet op de artikelen 3, 4 en 5 van de Distributiewet 1939 Gelet op de Brandstoffenbeschikking 1939, no. 1 Gelet op de Petroleumbeschikking 1939, no. 1 Gelet op de Benzine- en Benzolbesclijk- king 1939, no. 1 Gelet op de Donkere Oliebeschikking 1939, no. 1 Heeft goedgevonden te bepalen.: Artikel 1. Brandstoffen worden aangewezen als distributiegoed in den zin van artikel 4 der Distributiewet, voor zoover deze niet reeds zijn aangewezen als zoodanig bij de Brand stoffenbeschikking 1939, no. 1, de Petro leumbeschikking 1939, no. 1 en de Benzine en Benzolbeschikking 1939, no. 1 en de Donkere Oliebeschikking 1939, no. 1. Artikel 2. Het is verboden brandstoffen te koopen, te verkoopen of af te leveren, voor zoover deze bestemd zijn voor verwarmingsdoel einden. Artikel 3. Van het in het vorige lid'bedoelde verbod kan het Centraal Distributiekantoor ont heffing verleenen. Artikel 4. Deze beschikking, welke kan worden aangehaald als „Brandstoffenbeschikking 1940, no. 1", treedt onmiddellijk in werking. Vlissingen, 30 Mei 1940. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. De Burgemeester van Vlissingen brengt het volgende ter openbare kennis: De Opperbevelhebber van Land- en Zee macht. in overleg met den Duitschen be velhebber in Nederland, gelast aan een ieder, die eenig eigendom van het Neder landsche of van het Duitsche leger, dan wel particuliere eigendommen van Neder landsche of Duitsche militairen of van particulieren, tot zich genomen heeft, die terstond te bezorgen bij de politie ter plaatse. Is de hoeveelheid te groot om te bezorgen, dan moet daarvan kennis gege ven worden aan die autoriteiten. Voor zoo veel zulks niet zou blijken te zijn geschied, zal strafrechtelijke vervolging plaats heb ben. Vlissingen, 30 Mei 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. UITBETALING KOSTWINNERS VERGOEDING. De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend dat de kostwinnersvergoe ding uitbetaald zal worden te Vlissingen, in het Stadhuis op Dinsdag 4 Juni a.s, des namiddags van 35 uur. Verzocht wordt zooveel mogelyk wissel geld mede te brengen. Vlissingen, 30 Mei 1940. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. PLUNDERAARS BETRAPT. Vier mannen te Rotterdam gearresteerd. Dinsdagmiddag tijdens schaftijd hoor den twee korporaals van de militaire po litie, belast met de bewaking van een in gestort pand van den Etappedienst in de Van der Spaanstraat te Rotterdam, la waai uit de puinhoopen komen meldt de N.C.R. Aangezien er op dat moment geen menschen aan het werk waren, kwam hun dat verdacht voor en stelden zij een onderzoek in. Zy ontdekten vier mannen, waarvan er één zich in het puin had laten zakken. Deze gooide een aantal bussen vleesch omhoog, die de drie anderen op vingen en in zakken wegstopten. Het bleek, dat de mannen daar ter plaatse niet te werk gesteld, maar belast waren met hét ruimen van puin aan den Middensteiger. Het waren de 28-jarige opperman A. G. H. de 34-jarige electrische lasscher G. D„ de 23-jarige meubelmaker M. B. en de 27-jarige losse werkman J. v. d. W. Zy zyn in bewaring en ter be schikking van de justitie gesteld. Ten huize van de gearresteerden zijn partijen levensmiddelen, ijzerwaren, zeep en sokken gevonden en in. beslag genomen. ONGELUK BIJ RUIMINGSWERK. Vier militairen te Rotterdam gewónd. Woensdagmiddag omstreeks vier uur wilde men een zwaren muur van de voor malige H.B.S. aan het Van Alkemade- plein te Rotterdam laten springen. Daar toe waren vier militairen, t.w. een serge ant, twee korporaals en een soldaat van de genie, bezig met het aanbrengen van springstof. Plotseling echter viel de muur uit eigen beweging om en werden de mi litairen door vallend gesteente getroffen. De sergeant B. werd ernstig, de drie an deren minder ernstig gewond. De vier slachtoffers zyn in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. DE NIEUWE BOUW VAN DE B.I.M. GAAT VOORT. De bouw van het nieuwe kantoorgebouw der Bataafsche Import Mij. aan den Was- senaarschenweg te 's-Gravenhage wordt niet stopgezet. Dezer dagen heeft de directie van de Bataafsche Import My. het verzoek tot den regeeringscommissaris voor den we deropbouw gericht om dezen bouw te mo gen voortzetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 5