c de huisoromo STADSNIEUWS Middelburg STADSNIEUWS Goes UIT DE PROVINCIE STADSNIEUWS Vlissingen .Door. „CEBUCO" De weekmarkt op den Dam. Het was een bijzonder aanzien: De boter en weekmarkt- verplaatst naar den Dam. Van de botermarkt, die van nu af onder dak heeft bij de graanbeurs, kan worden gemeld, dat er nog een beperkte aanvoer was, doch een flinke en vlugge handel. Aangekondigd was, dat de markt van 12 tot 2 uur zou duren, maar de praktijk heeft nu reeds geleerd, dat van 1 tot 2 uur voldoende en ook beter is, omdat dan de graanmarkt is afgeloopen en de heeren plaats hebben kunnen maken voor de ver koopsters en koopsters van boter en eieren. Volgende week dus alleen van 1 tot 2 uur. Wat nu de overige markt betreft, men had vier rijen kramen opgeslagen, doch twee bleken tenslotte voldoende te zijn, omdat thans nog slechts kooplieden uit Middelburg en naaste omgeving gelegen heid hadden naar de markt te komen. Het was echter voldoende om te constateeren, dat de plaats uitstekend gekozen is voor een marktdag. De artikelen bestonden be halve uit bloemen en planten, uit enkele etenswaren, als chocolade enz., manufactu ren, huishoudelijke voorwerpen en snuis terijen. Als wij onze oogen goed den kost hebben gegeven en ons oor goed te luiste ren hebben gelegd, zijn er goede zaken aan verschillende kramen gedaan. Niet alleen op de plaats, waar vroeger het plantsoen was, maar ook langs de beurs stonden enkele kramen en dit alles gaf aan het plein een nieuw aspect. Het was er gedurende geruimen tijd gezellig, druk. Hoe Zeeuwen elkaar helpen. Het was een heele zending kisten, de kens, matrassen, die gisteren op twee sleeperswagens aan de graanbeurs werden gebracht en die ons deden informeeren wat dit beteekende. Het was de voorraad goe deren, welke men te Zierikzee bijeen had gebracht voor de Middelburgers, die ge brek hebben aan kleeding, dekking en lig ging. Per boot werden deze zoo op prijs gestelde bewijzen van medeleven met de hoofdstad, te Veere aangebracht en daar werd alles afgehaald. Het zal velen wel kom zijn. Ook zijn en worden aangebracht stroozakken, die o.a. te EllewoUtsdijk dienst hebben gedaan en die voor ligging zullen worden uitgereikt. Zoo komt de hulp van heinde en ver. Aanvraag regeerlngscre'diet voor op gang brengen bedrijven. Aan hen, die in hun bedrijf groote scha de hebben geleden is een invulbiljet toe gezonden, ter beantwoording van een 18-tal vragen. De eerste drie omvatten naam en oud adres van het bedrijf waarvoor cre- diet gewaagd wordt, den aard van dit be drijf en den rechtsvorm. De vierde informeert als de zaak een N.V., Vereeniging of Coöperatie was, wat het gestorte kapitaal en wat het nog te Storten kapitaal was. Indien het een eigen zaak, vennootschap onder firma of commanditaire vennoot schap is, moeten worden ingevuld naam en voornaam der aansprakelijke personen, met vermelding van geboorteplaats en datum en opgave van het al of niet gehuwd zijn in gemeenschap van goederen. En zoo noodig het bedrag van het commanditair kapitaal. De vyfde en zesde vraag zyn of de boekhouding gered is en zoo mogelijk een exemplaar van de laatste balans over te leggen of indien dit niet mogelijk is, een door den betrokkene naar beste weten gereconstrueerde balans per 16 Mei j.l. De zevende vraag is of het bedrijfspand en de machines gered zyn en tot welk bedrag; de achtste verzoekt opgave van het eventueele noodadres. Van belang zijn zeker ook de volgende twee vragen, de 9de: hoeveel de omzet bedroeg in het laatst verloopen boekjaar en hoe groot deze voor de toekomst is te taxeerende 10de de waarde van den voorraad voor de ramp en n a de ramp en met hoeveel men den voorraad denkt te moeten aanvullen. De 11de vraag is hoeveel weken cre- diet men van zijn leverancier denkt te krijgen: de 12de hoeveel noodig zal zijn voor aanvulling van eenvoudige machines of werktuigen, onmisbaar voor de voort zetting van het bedrijf. De 13de houdt in hoeveel men noodig denkt te hebben voor een houten op trek, zoo men geen noodpand heeft kun nen huren. De '14de vraag omvat het maandloon van het personeel, de diverse zaakkosten gedurende één maand en van het eigen levensonderhoud gedurende dezelfde pe riode. De 15de vraag gaat over de geschatte totale schade; de 16de over de grootte van het crediet, dat men zelf noodig denkt te hebben om het bedrijf weer op gang te brengen en de 17de via welke bank men van eventueel regeeringscredlet v/enscht gebruik t.e maken. De 18de en laatste vraag gééft tenslotte gelegenheid nog meer toelichtingen te verstrekken. VERWOND. Hedenmorgen heeft een jongeman, die werkzaam was aan het inzetten van rui ten in een der perceelen in de Lange Delft, zich daarby ernstig aan een der polsen verwond. In een apotheek kon men den man niet voldoende hulp verleenen. Hij is daarop per rijwielbrancard naar het gasthuis overgebracht. HET WERKEN DER DRIE GEMEENTEBEDRIJVEN. Het grootste deel van Middelburg, voor zoover niet geheel verwoest, is door de groote toewijding van directie en personeel der bedrijven, weder van electriciteit en. gas vooi'zien en ook aan de watervoor ziening wordt met kracht voortgewerkt. Toch zijn er nog betrekkelijk vele percee len waar men nog geen water uit de lei ding krijgt en het mag zeker op hoogen prijs worden gesteld, dat deze perceelen nu twee maal per dag bezocht worden met een der sproeiwagens, waaruit dan water Wordt verstrektd Distributie-vragen. Men had geineend, dat men te Middel burg waar reeds op eigen initiatief met distributie van levensmiddelen was be gonnen, toen aanvoer van elders moeilijk heden begon op te leveren daarmede kon doorgaan en zoo was o.m. thee toe gezegd en ook koffie. Thans is echter uit-Den Haag bericht ontvangen, dat thee en koffie, beide over- zeesche producten, thans niet verkrijgbaar mogen worden gesteld, zoodat men daarop nog zal moeten wachten. Voor hen, die 14 dagen geleden alles verloren, kan in bijzondere gevallen een uitzondering wor den gemaakt. Nu bepaald is, dat bij aankoop van kleedingstukken aan de koopsters of koo- per een bon moet worden gegeven en de winkelier een doordruk daarvan moet be waren, deed zich gisteren bij sommigen de vraag voor of dit ook voor de markt geldt, temeer daar men niet kon verwachten, dat alle koopsters of koopers hun stamkaart by zich zouden hebben, zooals ook was voorgeschreven. Wij kunnen terzake mede- deelen dat de directeur van het distributie bedrijf gisteren den kooplieden heeft gezegd dat zij konden verkoopen met overleg en verplicht waren ook bonnen af te geven. DE PROVINCIALE BIBLIOTHEEK. Men is begonnen met het maken van een betonnen steun van ongeveer 27000 kg aan den voet van de stelling, die voor de Provinciale Bibliotheek is opge richt. Deze eerste betonnen balk voor den herbouw van Middelburg, dient om de hooge stelling sterk te doen staan. Aan de achterzijde van den gevel wor den schoren geplaatst, en dan wordt ver der afgewacht wat de deskundigen over het lot van den gevel zullen beslissen. VOORWERPEN, DOOR MISDRIJF VERKREGEN. Men doe mededeeling. Aangezien het is gebleken, dat geduren de de afgeloopen weken verschillende in woners min of meer waardevolle voorwer pen t,ten geschenke" hebben ontvangen, dan wel hebben gevonden, welke voorwer pen zoo goed als zeker door misdrijf zijn vei-kregen, verzoekt de burgemeester van Goes een ieder die iets op dergelijke wijze mocht hebben bekomen, daarvan ten spoe digste, in zijn eigen belang, mededeeling te doen aan het bureau van politie te Goes. Walcheren De Hervormde Gemeente te Souburg in de Gereformeerde Kerk. SOUBURG. Het kerkgebouw der Her vormde Gemeente aan het Oranjeplein, moet ontsmet worden vóórdat het weer voor den dienst in gebruik zal kunnen wor den genomen. De raad der Gereformeerde Kerk heeft zyn kerkgebouw aan de Ka- naaistraat welwillend ter beschikking van de Hervormde Gemeente gesteld, zoodat deze a.s. Zondag, des namiddags te half twee, aldaar een dienst kan houden. Deze gastvrijheid wordt van de zijde der Her- vormde Gemeente hoogelijk gewaardeerd en zal hopelijk slechts voor één Zondag behoeven te worden benut, daar het kei'k- gebouw aan het Oranjeplein den volgenden Zondag weder voor de gewone diensten bruikbaar zal kunnen zijn. WEER VERSCHILLENDE BUSDIENSTEN HERSTELD. Naar de busdiensten Middelburg-Dom burg, Goes-Middelburg en Goes-Bergen op Zoom, die zooals bekend reeds eenige dagen worden uitgevoex-d, rijden er thans ook bussen op de lijnen Goes-Katscheveer (2 maal per dag in beide i*ichtingen met aan sluiting op boot van en naar Zierikzee), Goes-Wolfaartdijkscheveer (3 maal met aansluiting op boot van en naar Kortgene), Veere-Middelburg (3 maal; 2 bussen geven aansluiting op boot naar Kamperland), Borssele-Goes (2 maal) en Ellewoutsdijk- Goes (2 maal). De verschillende dienstregelingen zullen wij in ons volgend nummer publiceeren. Zuid-Beveland De kerk te Ivapelle gezuiverd. KAPELLE. Na de voorloopige herstel lingen aan de Ned. Herv. Kerk, waarvan wij reeds meldijxg maakten, heeft thans een 40-tal vrouwen door grondige schoonmaak van het gebouw zorg gedragen. Het was een goede gedachte van de kerkvoogden om vrouwelijke hulp in te roepen. Algemeen was men vol bewonde ring over het resultaat. Indien het weer het toelaat, hoopt dr. J. D. Schmidt Zondag weer een kerkdienst te houden. DENATÜREEREN VAN AARDAPPELEN. Het Rijksbureau voedselvoorziening maakt bekend, dat het denatureeren van aardappelen met recht op steun niet meer zal plaats hebben. Aanvragen tot denatu- ratie welke reeds zijn ingediend, zullen niet worden afgewikkeld. Echter zullen voor denaturaties, welke reeds zijn ver richt, do daarvoor vastgestelde steunbedra gen worden uitgekeerd. Telefoonnummer politie no. 448. Het tijdelijk bureau van politie in de •R.H.B..S aan de Brouwenaarstraat, is te lefonisch aangesloten onder nummer 448. GOEDEREN IN HÜIS DIE TJ NIET TOEBEHOOREN Dan kennis geven aan de politie. De commissaris van politie verzoekt een ieder, die goederen in zijn huis aantreft, Welke hem rxiet toebehooren, hiervan on middellijk kennis te geven aan zijn bu reau. DENK OM DE VERDUISTERING J Tegen overtreding wordt streng opgetreden. De Commissaris van Politie vestigt nog maals de aandacht op de verduisteringsr voorschriften. Er is thans opdracht gege ven, dat de ambtenaren die overtredingen constateeren, zich op eenigeriei wyze toe gang tot de bewuste woning moeten ver schaffen. In den afgeloopen nacht heeft de politie reeds enkele hulzen betreden en de brandende lichtpunten vernield. Laten wij er toch om denken, dat ons aller be lang eischt, dat geen licht buiten de wo ningen zichtbaar Is. IS UW WONING GEPLUNDERD? Doe dan aangifte. Ingezetenen die in hun woningen dief stal of plundering constateeren, dienen hiervan by de politie aangifte te doen, onder ovex'legging van een lijst in twee voud van de vermiste voorwerpen. DE HULPPOLITIE BEVOEGD TOT BEVELEN. De Commissaris van Politie brengt bij deze onder de aandacht van het publiek, dat aan de bevelen van de hulppolitie on middellijk zal moeten wox-den voldaan. De hulppolitie is kenbaar aan een blauw- witten band om den arm, waarop staat de letter P, DE REGELING VAN HET ONDERWIJS. Bespreking met de onderwijzers op het gemeentehuis. De hoofden der O.B. scholen A. B. C. D. en E., alsmede het hoofd der openbare ulo school, worden uitgenoodigd tegenwoor dig te zijn op Maandag 3 Juni a.s. op het gemeentehuis Houtkade te Vlissingen, ka mer no. 5 om 3 uur des namiddags, ten einde een bespreking te hóuden met den wèthouder van onderwijs over de regeling van het ondex'wijs. Strenge maatregelen in Frankrijk. Het D.N.B. meldt van de Fransche grens Ih. Frankrjjk worden de laatste dagen voortdurend 'nieuwe soldaten opgeroepen. Het staatsblad publiceert thans een veror dening van den minister van oox-log, waar bij alle jonge mannen die tusschen 1 Octo ber 1919 en 31 Maart 1920 geboren zijn, onder de wapenen worden geroepen. De minister van luchtvaart heeft strenge voorschriften uitgevaardigd, waarmede hij de vliegtuigproductie denkt te stimuleeren. Zoo heeft hij meegedeeld, dat de opdrach ten van den staat in alle omstandigheden de voorkeur hebben. Verder heeft hij de ondernemers xxxet straffen bedreigd, indien de leveringstermijnen niet worden nage komen. Tevens zyn. strenge maatregelen aangekondigd tegen het personeel der vliegtuigfabrieken, voor het geval de arbeiders de productie in gevaar zoxiden brengen. GEVAREN VOOR DE VOLKS GEZONDHEID. Op vex-zoek van den voorzitter van den gezondheidsraad schrijven de directeur van het instituut voor preventieve geneeskunde te Leiden, J. P. Bijl, de hygiënist van de landmacht, dr. G. J. Domickx, en de Utrechtsche hoogleera'ar in de gezondheids leer, H. W. Julius, ons over de thans het meest di-'eigende gevaren voor de volksge zondheid het volgende Aangenomen mag worden, dat onder de geëvacueerden een grooter of kleiner aan tal besmet is met kleerluizen. Hierdoor kan een snelle verspreiding van luizen in vx-oeger niet besmette millieu plaats vin den. Het is dus noodig, dat voor ontsmet ting van personen en goederen wordt zorg gedragen. Personen moeten gebaad en met groene zeep grondig gereinigd worden. Bij stex-ke „verluizing" is afscheren der lichaamsha ren veelal noodig. Ontluizen van kleeren, beddegoed enz. kan niet met formaline- dar^pen geschieden. Linnengoed enz. kan men ontsmetten door uitkoken of door het goed geruimen tijd ixx eon oplossing van carbol of lysol te laten liggen. Ook ontsmetting in een ontsmettingsoven met stoom van 100 gr. C. is doeltreffend. Heetc lucht van 85 gr. C. doodt luizen en eieren in ongeveer een uur. De kleedingstukken mogen niet ge bundeld worden, maar moeten los van el kaar hangen. Leexnvaren, pelswaren, enz. bederven bij 100 gr. C. In noodgevallen kan men met heete strijkijzers de kleeren ontsmetten. Voorts wordt de aandacht gevestigd op verspreiding van schux-ft, die in de jaren 19141918 op verschillende plaatsen epi demieën veroorzaakt heeft. In verdachte gevallen is nauwkeurig medisch ondei'zoek noodig. Nogmaals wordt gewezen op de wen- schelijkheid zich tegen typhus te laten in enten. Vooral personen in gemeenten, waar de ziekte zoo nu en dan voorkomt of zij, die wonen in streken, waar de algemeene hygiënische omstandigheden (watervoor ziening, vuilafvoer-, tijdelijke noodtoestan den) te wenschen overlaten, evenals per sonen. die wonen in een omgeving waar plotselinge verschuivingen van bevolking hebben plaats gevonden,-zullen verstandig doen, zich te laten inenten. Het postverkeer met het buitenland. OOK MET NED.-INDIË IS WEER BRIEFWISSELING MOGELIJK. Met ingang van heden is het postverkeer met Duitschland en omgekeerd weer ge opend, doch uitsluitend voor tegen interna tionaal tarief (7V& cent) volledig gefran keerde briefkaarten gesteld in Duitsche of Nederlandsche taal. Aanteekening is niet toegelaten. Het postverkeer naar het buitenland is uitgebx-eid als volgtVan nu af zijxr pok toegelaten brieven voor Duitschland, als- nxede brieven en bx-iefkaarten voor Ned.- ïndië en de Vex*. Staten vaxx Amerika, uit gezonderd aangeteekende stukken. Brieven kunnen zijn gesloten. Frankee ring ook voor Ned.-Indië volgens interna tionaal tarief. De regeling tot verkoop van textielgoederen aan particulieren. De thans geldende regeling voor den ver- koop van textielpx-oducten is, naar geble ken is, voor velen nog niet duidelijk. Des wege geven wij lxiex'bij nogmaals een uit eenzetting van de situatie. Een ieder is gerechtigd textielstoffen te koopen, voor zoover hij of zij daaraan be hoefte heeft. De winkeliers mogen echter niet meer dan één stuk tegelijk verkoo pen. Onder „één stuk" wordt verstaan: één paar sokken,, één costuum, één ovex-henxd of rok enz. Bij den koop moet een volg briefje in duplo worden opgemaakt, waar op vermeld staan: naam, adx*es, nummer en letter van de distx*ibutiestamkaart van den koopex*, alsmede het gekochte artikel. Het origineel van dit volgbriefje ontvangt de kooper, die dit gedurende tenminste diïe maanden moet bewaren, terwijl het tweede exemplaar door den winkelier moet woi'den bewaard. Dit exemplaar dient ter con trole, daar de amtenaren van de distiibu- tie hieraan kuruxen nagaan hoeveel goe deren door één kooper in eenbepaalde periode zijn gekocht. Is dit naar het oor deel van het rijksbureau voor de distributie xneer daxi men redeljjkenvijs noodig kan hebben'gehad, dan zal e e xx vervolging wegens overtreding van het hamster ver bod worden inge steld. De stx*affen, welke hierop staan zyn zeer stx*eng en zullen zónder mededoogen worden toegepast, naar ons van bevoegde zijde wex*d medegedeeld. De regeling komt dus hierop neer, dat men zonder bezwaar kan koopen wat men noodig heeft. Koopt men echter meer, dan loopt men hét risico zich bloot te stellen aan een stx*afvex*volging. Een ieder is ver plicht zijxx stamkaart aan den winkelier te toonen. In enkele gevallen kan by hooge uitzon dering de burgemeester van de betx*effen- de gemeente dispensatie van deze. rege ling verleenen. De evacuatie is beëindigd. Dank aan autoriteiten en ingezetenen der vluchtoorden. De commissie Bux*gevbevolking verzoekt ons het volgende mede te deelen: „Nagenoeg alle geëvacueerden uit de op last van den Oppex*bevelhebber van land en zeemacht ontruimde gebieden zijn thans in hunne woonplaatsen teruggekeerd. Ook de gestichtsbevolking heeft de door haar verlaten imnchtingen weer betx*okken. De door den Opperbevelhebber bevolen eva cuatie kan hiermedu als beëindigd be schouwd worden. Met groote erkentelijkheid memoreert de commissie de medewex'king, welke zij. bij de voorbereiding en uitvoex*ing der evacuatie allerwege heeft mogen onder vinden. Wel zeer in het bijzonder gaat haar dank uit naar de autoriteiten en ingezetenen der vluchtoorden, £ie zonder uitzondering de geëvacueerde bevolking een ontvangst hebben bex*eid, de beste Nederlandsche tradities waardig. Tot groote voldoening stemt ook, dat het vexvoer der geëvacueerden, ondanks dreigend gevaar, vrijwel zonder ongeluk ken is verloopen. Door den gang der krijgsverrichtingen hebben de transporten over de groote rivieren hunne bestem ming niet kunnen bereiken. Nochtans is ook hier, dank zy de medewex'king van gemeentebesturen en bevolking, binnen het kader* van het mogelijke nog een redelijke huisvesting verkregen kunnen worden. Eén van de commissarissen Afvoer Bur gerbevolking heeft van de geëvacueerden gezegd: De Voorzienigheid heeft over hen gewaakt. De commissie maakt dit woord tot het hare. Het verloop had zoo geheel anders kunnen zijn. paax-voor past ons allen gx-oote dankbaarheid. De regeling voor den verkoop van brandstoffen en petroleum. Bx*andstoffen voor particulier gebruik zijn thans nog xxlet in distributie. Kolen- handelareix mogen aan particulieren echter geen brandstoffen verkoopen, tenzij de kooper in het bezit is van een bewijs, hem verleend door een distributiekantoor. Deze t wijzen worden verleend aan hen, die geen gasaansluiting hebben en dus genood zaakt zyn oj een fornuis of kachel te ko ken. Zij die geen fornuis of kachel heb ben, doch bijvoorbeeld wel een haard, welke niet voor het koken van eten is ingericht, kunnen thans geen kolen krij sen, een halven hectoliter brandstoffen per week. De industrie valt niet onder deze re geling en kan de normale hoeveelheid kolen vrij krijgen. De verkoop van petroleum is thans weer vrij, doch binnen enkele dagen'zal hiervoor een regeling in wei'king treden, welke er op neer. komt, dat alleen, zij, die .geen andere kookgelegenheid hebben dan petro leumstellen, petroleum kunnen krijgen. EEN GOED ONTBIJT KAN HEEL EENVOUDIG ZIJN door Martine Wittop Koning. Het ontbijt is in menig Nederlandsch gezin het stiefkind onder de maaltijden. Spreekt het vanzelf, dat de twee andere etensuren door de gezinsleden gezamenlijk worden begonnen en geëindigd, het ontbijt ontrekt zich vaak aan alle begrippen van stiptheid en vertoont daarentegen een mate van vrijheid, die met een doelmatige voe ding in strijd komt. De botei*ham, die met eèn blik op de klok naar binnen wordt gewerkt, het kop je thee, dat daarbij zijn hulp verleent ze vormen zeker niet den grondslag, waarop met succes de wèl'kdag kan worden be gonnen. Een goed ontbijt is in de eerste plaats een rustig ontbijt, een gemeenschappelijk door oud en jong doorgebracht half uurtje, dat aan de tocht naar school, kantoor of wex*kplaats voorafgaat en in verband waarmee het uur van opstaan moet zijn geregeld. Wat op tafel staat, kan uiterst een voudig zijn, mits het goed is gekozen. Bx*ood vox*mt gewoonlijk van het ontbijt het middelpuntlaat het zijn voedzaam on- gebuild brood (liefst met melk bereid), dat alle waardevolle bestanddeelen van den graankorrel nog bezit. Voor de variatie kan roggebrood dienen; maar het helaas nog in vele gezinnen uitsluitend gebruikte wittebrood dient van de dagelijksche ont bijttafel te verdwijnen om er slechts bij uitzondering op feestdagen bijv, een plaatsje te krijgen. Wat boter op het bx*uine brooden elk sneetje is in al zijn eenvoud een trac- tatie, die tegelijk hoog staat in voedings waarde en die, met een beker melk erbij', het ontbijt tot de vereischte „volledigheid" brengt, d.w.z. het voorziet van alle stof" fen, die het lichaam noodig heeft, in een onderlinge verhouding, die niets te wen schen ovex-laat. Wie gewend is melk te vervangen door eèn kopje thee, die r.oet aan „volledigheid" van zijn ontbijt heel wat in tenzij hij er een gewoonte van maakt om zyn boter hammen (2 sneetjes bijv.) ellt te beleg gen met een flinke plak kaas, een toe voeging, die ovex-igens aan den wèl-melk- drinkenden even zeer ten goede zal komen, voöral waar ht de stex*k groeiende kinderen betreft. Van eentoorxigheld behoeft bij deze dage lijksche broodbelegging geen sprake te zijn: daarvoor weten onze diverse Hollandscho kaassoox*ten ons te veel vax-iatie te bieden! Als het Edammertje tot op zijn bodem is geslonken dat laatste stukje komt in geraspten toestand nog pi*achtig tot zijn recht! dan verschijnt een stukje Leid- .sche kaas op tafel en dat wordt weer op gevolgd door de verrassing van. volvette kaas, mèt of zonder kruiden. In elk seizoen valt er verder wel te re kenen op „iets rauws". Te beginnen op het oogenblik met de stei*rekers en de ra dijsjes, denken we achtereenvolgens aan de Domkommer, de tomaat en de ramenas, waarbij zich als minder algemeen bekend nog kunnen aansluiten de geschrapte tuin- worteltjes en de geraspte wintex*woi*tel, wel licht ook fijngesneden jonge spinazie, krop sla of andijvieAlle toevoegsels aan den maaltijd, ,die voordeeliger uitkomen dan vruchten, hoewel, als de beurs het toe laat, ook deze uit een oogpunt van voe dingswaarde niet te verwerpen zijn. Pap vormt natuurlijk ook een niet te versmaden onderdeel van het ontbijt, dat geheel of gedeeltelijk het brood kan ver vangen. Voor de thans volgende zomermaanden wil ik vooral de aandacht vestigen op de smakelijke „pap in flesschen" haver mout, gort met karnemelk die in de keuken geen extra-werk vraagt, omdat ze, zóó uit de flesch, reeds een smakelijk ont- bijtgerecht vormt. Zakenman noteer deze adreswijziging Het „Cebuco", het bureau van de Neder landsche Dagbladpers, waar U te allen tijde kosteloos en zonder eenige verplichting, •waardevolle inlichtin gen kunt bekomen over de meest doel matige reclame; waar U een zeer groote ver zameling voorbeelden kunt inzien van ad vertenties uit Neder land en het buiten land uit alle branches, is per 1 Mei verhuisd van Dam 2A naar Hoerengracht 258 Amsterdam C. CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTEN PUBLICITEIT VAN DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS HEERENGRACHT 25 8 TELEFOON 43045

Provinciale Zeeuwse Courant | 1940 | | pagina 2